IEl^iJMi—ga—««EMIIII Bill I llll II I MB Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkel, visclimarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.19 f0.25, SCHAR a fO.15, SCHOL a f0.17— f 0.39, TARBOT a f0.65 en ZUIDERZEE BOT f 0.45 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 24 Mei 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van llA— 8A uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steensehuur 15. Apotheken ere tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502. P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Do apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. sing van de Kroon, met de „lus" in de Boorlaan niet zo© gauw klaar kan zijn. Dit is zeer te betreuren; de Jozef-Israëls- laan, achteraf gelegen, in een buitenwijk, is een zeer ongeschikt eindpunt en b.v. voor avonduitgangen bij slechts weer be paald slechts gelegen. Maar Den Haag heeft van 't begin af deze tramverbinding tegengewerkt en blijft dat, consequent, tot het laatst toe doen. Wijziging Spoorwegwetten. Een der leden'vroeg bij het afdeelings- onderzoek, of ten aanzien van de finarfr- ciering van het spoorwegbedrijf wel vol doende toezicht wordt gehouden. Dit lid meende te weten dat ongeveer 3 millioen subsidie was verstrekt tot dekking van het exploitatietekort van de verbruiks coöperatie van het spoorwegpersoneel, hetgeen dit lid noemde een beschikken over 's lands gelden, welke niet door den beugel kan. De postbestelling op Zoridag. Het is niet de bedoeling met de beper king van de postbestelling op Zondag verder te gaan dan volgens de thans gel dende regelen mogelijk is. Met het oog op de daaraan verbonden kosten is de Mi nister van Waterstaat evenwel niet be reid totf wederinvoering der Zondagsbe stelling, waarin dan tevens alle druk werken zouden worden opgenomen, over te gaan. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. In Amsterdam zijn gekozen: R.-K. 8 (8), Anti-Rev. 3 (4), Chr.-Hist. 4 (4), S.D.A.P. 1G (14), C. P. 4 (3), Y. B. 4 (5), Y. D. 3 (2), Middenstandsgroep 3 (l). - De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven de oude samenstelling aan. Keeren niet meer terug de 2 heeren van de rapaillepartij, 1 Chr. Democr. en de Hertog. Te Haarlem bestond de oude Raad uit 33 leden, namelijk R.-K. 9, S.D. A.P. 13, C.-H. 1, A.-R. 3, Communisten 1, „vrije kiezers" 1, Vrijzinnig-Democraten 2. Vrijheidsbond 3. De nieuwe radd zal uit 35 leden bestaan. Gekozen zijn R.-K. 9, SD.A.P. 11, C.-H. 3, A.-R. 3, Communisten 1, „vrije kiezers" 2, Vrijzinnig-Democraten 2 en Vrijheids bond 4. De S.D.A.P. verliest 2 zetels, de C.-H. winnen 2 zetels, de vrije kiezers winnen 1 zetel, de Vrijheidsbond wint 1 zetel. jBUITENLAHD HET ENGELSCHE KABINET. Een reconstructie. Geen ingrijpende wijziging. De kabinetsformatie in Engeland is op ;t oogenblik het meest belangwekkende gebeuren in de wereldpolitiek. Groot Brit- tannië toch predomineert in Europa, en hoewel in schijn Frankrijk de laatste tij den oppermachtig is, toch was het steeds Engeland, die het laatst© woord in belang rijke kwesties had te zeggen. De blaffende Fransclie keeshond om dit beeld eens te gebruiken was en is slechts in zooverre vrij in zijn bcweg'Pg als de ijzereni ketting zijner verplichtingen aan Engeland hem toelaat. De keuze nu van den nieuwen Engelsclien Premier-Minister heeft aller wegen instemming gevonden. Baldwin heeft wat men noemt „een goede pers". In Frankrijk is men al heel blij, dat Cur- zon niet de uitverkorene geworden is, Poincaré heeft zich gehaast de beste wen- schen voor Baldwin.... en voor Frank rijk over te seinen. Wat do persoon van Baldwin betreft ■chijnt deze i een man van karakter te zijn. Natuurlijk vullen zich de kolommen der Engelsche bladen met curiose eigenschap pen van den nieuwen Premier, die we hier als niets ter zake doende, zullen! weglaten. Baldwin is een democratisch man, die in 'de harde leerschool van den plicht is opgevoed. Zijn moeder is een predikantsvrouw, en ook Baldwin zelf Bchijnt te bouwieru op Hooger Grondslag. Toen men hem met zajn benoeming kwam gelukwenschen zeide hij„Ik heb veel meer uw gebeden, dan uw gelukwen- scben van noode." Indien liet Baldiii daarmede ernst is en we hebben geen reden het te betwijfelen kan er voor Engeland en Europa nog iets goeds van hem verwacht worden. Mr. Baldwin mist, voor zoover we tot dusver weten, alle brillante qualiteiten van een Gladstone, een Disraeli, een Asquith of een Lloyd George. Hetgeen volstrekt niet bewijst dat hij niet even bekwaam als deze vier groot© voorgangers zou zijn. Men zal het moeten afwachten. Hij ziet de practisch zijde het eerst en het best. Hij is zakelijk, en zijn redevoeringen zijn ge heel vrij van franje. Hij hield een begroo- tingsrode, die negentig minuten duurde. Toen Lloyd George Chancellor was, deed hij er eens vier en half uur over. Ging de benoeming van den premier vlug in zijn werk, ook met de verdere samenstelling van het kabinet zal de noodige spoed moeten worden be tracht. Het parlèment komt n.l. Maandag a.s. weder bijeen ter behandeling van een wets ontwerp tot vrijlating van de gearresteer de Ieren. Voor do hervatting van deze parlementszitting dient natuurlijk het ge- heele kabinet gecompleteerd te zijn. Er gaat ook ©en dag zoek met de beëediging van alle ministers. Ten aanzien van de overige ministers wordt gemeld, dat Curzon zich bereid ver klaard heeft in het nieuwe kabinet zitting te nemen, en daartoe ook is aangezocht. Lord Curzon is dus het devies van zijn adellijk familiewapen trouw gebleven. Dit luidt namelijk zeer toepasselijk op het onderhavige geval: „Laat Curzon houden, wat Curzon heeft" (in het oud-Engelsch „Let Curzon holde what Curzon helde".) Door zijn besluit wordt de taak van Bald win, met betrekking tot de samenstelling van het nieuwe kabinet, aanmerkelijk ver licht. De voornaamste moeilijkheid zal wel de keuze van een minister van Financiën baren Sir. Robert Home, die reeds als zooda nig werd gedoodverfd, is niet voor een be noeming te vinden. Misschien, dat Robert Cecil deze portefeuille neemt, doch niets is hiervan nog officieel bekend. Wel wordt als zeker aangenomen, dat deze een plaats in het Kabinet zal innemen evenals Lord Derby, die als minister van oorlog wordt genoemd. De pers is verdeeld in haar wen- schen. Sommigen willen leden uit het oude coalitie-kabinet zitting doen nemen in de regeering anderen streven naar homo geniteit. Wij gelooven niet, dat mannen als Lloyd George in de schaduw van Baldwin zullen willen werken, en houden het op een homogeen conservatief kabinet! IN EN OM HET ROERGEBIED. Onlusten te Dordtmund en Gelsenkirchen. De besprekingen ten aanzien van do nieuwe Duitsche voorstellen worden regel matig voortgezet. Nieuws daarvan wordt niet bericht. In bet Roergebied zelf loopen de zaken verkeerd. Onder de „bezielende" aanvoering van communistische en andere lichtschuwe ele menten werd te Dordtmund een oproer op touw gezet. Een politiebureau werd belegerd, geplun derd, geroofd etc., etc. Resultaat 30 40 gewonden, velen le vensgevaarlijk. Te Gelsenkirchen. van hetze/ f de laken een pak. Een enorme menscÈenmeiiigte wist op de vleeschmarkt met geweld de verlaging der vleesch-, vet- en vischprijzen door te drijven. Varkens vleesch werd in prijs ver laagd van 6800 tot 4000 mark, alle worst waren tot 4000 en visch tot 700 mark per pond. De betooging nam een dreigend karakter aan, zoodat de brandweren der stad en der omgeving moesten .worden gealar meerd. Naar aanleiding van de communistische excessen te Gelsenkirchen greep tegen den middag de uit burgers en georganiseerde arbeiders gevormde Selbstschutz in. Daar op maakten de communisten hun Hundert- scha-ften mobiel en er ontstond een gere gelde strijd, die zich voornamelijk af speelde op het plein tusschen het centraal station en het hoofdpostkantoor, waar een Franscho wacht post is opgesteld, die blijk baar met de communisten sympathiseerde. Voor zoover tot dusver bekend is, vielen er bij het gevecht twee dooden en meer dan 20 gewonden. DE STAKING IN BELGIE. Mot de beambtenstaking in den goede rendienst is het nog steeds zeer slecht ge steld Do stakers blijven op hun standpunt en weigeren den arbeid te hervatten, zoo lang de militairen niet teruggeroepen wor den. Langs deze zijde heeft de staking niet alleen een materieel© uitbreiding geno men, doch haar economische nasleep wordt met den dag hachelijker voor handel en nijverheid van het land. Gisterenavond is het personeel van de herstelplaatsen van Gent in staking gegaan, met het gevolg, dat do passagiersdienst tusschen deze stad en do kust weer ©enigszins in het gedrang is geraakt. Tegenover de crisis in het goederen transport heeft de heden gehouden minis terraad besloten over te gaan tot het op roepen onder de wapenen, van nog vier nieuwe lichtingen personeel van het spoor wegbataljon. Verder zou in den minster- raad eveneens in verband met de staking de wenschelijkheid zijn besproken om den militairen diensttijd met vier maanden te verlengen!, zoolang de tbezetting van de Roerstreek duurt.. Op het oogenblik zijn in België en het Roergebied door de sta king niet minder dan 45.000 goederenwa gens in den steek gebleven. In sommige kringen is men van oordeel dat het nationaal syndicaat van taktiek gaat veranderen. Het zal n.l. de plaatse- Jijfce stakingen opgeven en trachten oen algemeen© staking in alle bedrijfstakken van het land uit te lokken. Dit bericht moet .natuurlijk nog bevesti|d worden. Zeer teekeniend evenwel in dit verband is, dat bfedoeld syndicaat hedenavond aan minister Neujejan telegrafisch om ©en on derhoud heeft verzocht, dat dan het liefst morgen zou moeten plaats hebben. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Reuter verneemt dat de Grieken zich bereid verklaard hebben Karagatsj aan de Turken af te staan in plaats van betaling un een oorlogs schadevergoeding. Het verluidt, dat Ismet Pajcba zien verheugt toonde over dit aaubod, hotwelk onmid dellijk aan Angora werd doorgegeven. Nog steeds komen Grieksebe versterkin gen aan de Maritza aan, terwijl Bulgaar- sche troepenbewegingen aan de Thracische grens worden gemeld. 4^Aan den anderen kant verluidt, dat de Turken bereid zijn, de Grieksche voorstel len inzake den driehoek Dimotika-Kara- gatsj te aanvaarden. Frankrijk heeft zich bereid verklaard, zich met betaling van de Turksche schuld in francs in plaats van in goud tevreden te stellen. Hei antwoord van Rusland op de Engelsche nota. Het Russische antwoord op de Britsche nota, hetwelk gisteren door Krassin aan Curzon is overhandigd, willigt de meeste Britsche eiscben in en neemt een zeer ver- zoenlijken toon aan ten opzichte der an dere punten. De nota stemt toe in bet on verwijld sluiten eener conventie, welke de Britsche onderdanen veroorlooft buiten de driemijlsgrens te visschen, zoolang de kwestie nog niet door een internationale conferentie is geregeld. De nota zegt voorts toe schadeloosstel ling te zullen betalen voor de Britsche on derdanen, van wie er één is terechtgesteld en de anderen door de Sovjet-autoriteiten gevangen zijn gezet, alsmede voor de in hechtenis gehouden visscherslieden. De Sovjet-regeering trekt de twee door Weinsteiir gezonden nota's in, welker in trekking door Engeland was gevraagd we gens haar beleedigenden toon. Ten slotte dringt het antwoord er op aan, dat de kwestie der bolsjewistische propa ganda door onderhandelingen zal worden geregeld, en stelt voor om Tsjitsjerin te delegeercn, ten einde met een Britschen vertegenwoordiger een samenkomst te hebben om de aangelegenheid te hespre ken. Wat Duitschland betaald heeft. De commissie van herstel heeft een staat van door Duitschland tot 31 December 1922 gedane betalingen gepubliceerd. Daar uit blijkt, dat deze betalingen bedragen 7.940.426.000 mark gods, n.l. 1.878.515.000 mark gouds in specie, 3.495.006.000 in leve ringen in natura, 2.553.905.000 in staats eigendommen en 13.000.000 in schatkist-ont vangsten. Van deze bijna acht milliard mark gouds kreeg Frankrijk 1.790.803.000 en België 1.719.996.Q00 mark gouds. De „Scharerrclub" in actie. De „Scharenclub" welke in bet Roerge bied is georganiseerd om een eind te ma ken aan de flirt-partijen van Duitsche meisjes met Franscho en Belgische solda ten, heeft haar verbodsbepalingen uitge breid. Volgens een Oentral-News-berielit ook meisjes, die in gezelschap van Indiërs Japanneezen of Chineezen worden aange troffen, gestraft worden en zal keur haar afgesneden worden. Er zijn reeds kennis gevingen van deze strekking aangeplakt. Hierin wordt voorts mcut.gedee.ld, dat het haar, dat op deze wijze wordt verkregen, verkocht zal worden ten bate. van de ltuhr- bilfe. Zooiels in Nederland ten bate van het Jubileum-fonds b.v. 11 KORTE BERICHTEN. Theunis en de minister van Buiten- landsche Zaken Jaspar, begeven zich Zon dag naar Parijs, waar zij besprekingen met Poincaré zullen voeren over verschil lende maatregelen1 in het Roergebied. De werkloosheid in Gi'oot-Britannië toont een gestadige vermindering. Den 14en Mei was het ingeschreven aantal 1.168.600, d.w.z. 35.196 minder dan de voor gaande week en 317.278 minder dan het aantal op 1 Januari. De Franscho Senaat heeft met 180 tegen 109 stemmen het wetsontwerp in zake den zomertijd aangenomen. Heden wordt het overlijden gemeld van den Noorschen Minister-president Halvorsen. Tijdens de jaarvergadering der com munistische fractie te Essen, werden twee onder verdenking van spionnage staande aanwezigen met geweld uit dc zaal verwij derd. Een hunner trok een revolver en loste vier schoten op zijn aanvallers, waar door ©en persoon gedood werd. Bij hun poging tot ontvluchten, werden de beid© individuen half doodgeslagen. Binnenkort zal te Boedapest een massa-proces worden gehouden, waarbij meer dan 100.000 personen betrokken zijn. Het betreft hier de reclames van meer dan 100.000 liberale en arbeiders-kiezers, wien het centrale verkiezingsbureau bun kiesrecht had ontnomen. Do schrapping van deze oppositioneele kiezers geschiedde, met dc motiveering, dat zij geen staats burger waren. Voorts werd aan studenten het kiesrecht ontzegd, die geen zes klas sen hadden doorloopen. Van het totaal der kiesgerechtigden van Boedapest, wier aan tal 331.000 bedroeg, werden op deze wijze ongeveer 150.000 personen: van bun kies recht beroofd. STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren De Indische leening, die eerst er eene van 4-00 millioen zou wezen, maar ten slotte tot 300 is teruggebracht, heeft wel veel critiek uitgelokt, maar is toch einde lijk met niet veel moeite aangenomen. De socialisten echter bleven in elk ge val onverzettelijk en stemden tegen. Zij waren de eenigen. Daarna ging men d§ conclusie der com missie behandelen betreffende bet -verzoek van Naardenscbe kweekers om vergoeding van schade ten gevolge van militaire inun dalies. De commissie steldo voor (en de heer De Wilde (A.-R.) verdedigde de ze conclusie) om door arbitrage te doen vas'tstellen, hoeveel den adressanten toe komt. Doch alleen de heer T i 1 a n u s (G.- H. bleek daarvoor wat te voelen; de an dere sprekers (mej. Van Dorp (Lib.),- de heer B e u m e r (A.R.), de heer Rut g e r s (A.-R.)wiMen er niet van weten, hetzij omdat zij vonden, dat de Regee ring de beslissing niet uit handen moest geven, hetzij omdat, naar hun oordeel, de inundatiewet in zulke gevallen voldoende voorziet. Men is er nog niet over uitgepraat. UIT DE OfciGEVIieQ RIJNS BURG. In de Herv. Kerk alhier had gisteravond do inwijding plaats van het nieuwe orgel. De belangstelling was buitengewoon groot en niet dan met bijzondere inspan ning en groote inschikelijkheid van het pu bliek, dank zij mede de voortreffelijke re geling van het Orgelcomité, kon aan den grooten toeloop worden voldaan. Ds. Luteijn, de feestrede uitsprekende deed dit aan de hand van 1 Kronieken 15: 16, achtereenvolgens stilstaande bij oor zaak voor blijdschap van het volk van Is raël en de wijze waarop die blijdschap geuit, ©en en ander in verband brengende met de inwijding van bet orgel. Na uitvoerig te hebben stilgestaan bij de totstandkoming van het orgel, dankte spr. de gemeente voor de getoonde offer vaardigheid, en vervolgens in het bijzonder alle personen en corporaties, die tot be reiking van het beoogde doel medewerkten of van hun belangstelling blijk gaven. Ds. Bollee dankte met een enkel woord, en wenschte de gemeente geluk met dit orgel. Do heer Immig, die zich hiervoor belan geloos beschikbaar bad gesteld, speelde op liet orgel, achtereenvolgens e enfantasie „Gebed" van Bach en „Hosanna" van Du- mar. Wanneer de lieer Immig zich ten doel beeft gesteld, de gemeente te doen hoo ien, welke klankenschoonheid dit instru ment bezit, is hem dit, dank zij zijn kunstvaardigheid, volkomen gelukt. Het pneumatisch orgel, door ©en organist en een trapper gemakkelijk te bedienen, bevat 2 klavieren van elk 56 toetsen en ©en pedaal met 30 toetsen. Bouwer van bet orgel is de heer v. Leeh- wen van Rotterdam, wien voor zijn werk allen lof toekomt. KATWIJK AAN ZEE. Door het spelen met een bal werd door een jongen ©en groote win kelruit ingegooid; een schadepost van on geveer f 70. Wanneer zal de jeugd eens leeren, dat sport niet voor de straat is bestemd. Bij den heer van D. alhier ontstond een schoorsteenbrand die intijds werd opgemerkt. Door do politie werd. dit brandje gebluscht door middel van een mi nimam. Alhier werden aangetrof- fen een 16-tal jongens welke waren wegge- loopen uit het Ned. Herv. Weeshuis te 's-Gravenhage. Door tusschenkomst der politie werden zij per auto weer naar Den Haag teruggebracht. Een geit werd door twee honden aangevallen en zoodanig toegeta keld, dat de hulp van den veearts moest worden ingeroepen. De schade zal door de eigenaars van de honden worden, ver goed. Naar wij vernemen st em- den aan één onzer stembureaus: een twee tal personen welke pas voor drie maanden zich uit Rotterdam in onze gemeente had den gevestigd. Door de activiteit van een der A. R. kiezers werd zulks opgemerkt en genoteerd. LEIMUIDEN. - De raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag 25 Mei nam. 7 uur ter behandeling van de volgende agenda punten 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken'. 3. Ondorzioek geloofsbrieven en toela ting lid J. van Galen. 4. Benoeming lid bestuur bouwverosni- ging „Gemeentebelang" in do vacature^ H. O. de Rijk, wegens periodieke aftreding. 5. Behandeling adres van het bestuur van den bond tegen het vloeken. 6. Vaststelling kohier verlichtingsbelas ting, dienstjaar 1923. 7. Vaststelling kohier hondenbelasting. 8. Comptabel besluit. LISSE. Burgerlijke Stand. Ge huwd: J. J. Steenvoorden en J. Schrama A. Moolenaar en G. C. van Nieuwkoop Geboren: Anna Marjora d. van J. J. Lamboo en H. Scboorl Maria Johanna d. van A. Tb. v. d. Aart en M. v. d. Aar Jacobus z. van J. Vaneveld en C. Ouds hoorn Gerardina d. van A. v. Amerom en G. v. d. Gronden Methilda Maria d. van C. J. Schenkels en C. J. M. de Groot Christina Gerardina d. van W. F. Dau- dey en W. Kult Maria d. van A. Vane veld en M. J. Sjardin Bernardina Jo hanna d. van A. Warmerdam en A. Galis Sophia Emerentia d. van A. van Schie en G. G. Oostdam Johanna d. van T. Kcijzcr en R. Rooda. Op weg naar de stembus van Haarlemmermeer had de heer B. bet ongeluk met zijn rijtuig te kort te draaien waardoor het omsloeg. De kap werd daar door beschadigt terwijl de heer B. er met ©enige kleerscheuren afkwam. Bij een proefstoomin g met de motorbrandspuit is gebleken, dat ver schillende slangen niet bestand zijn tegen de groote waterdruk van den motor. Zijn wo wel ingelicht, dan zal ©en voorstel ge daan worden, tot het aanschaffen van slan gen, welke mot rubber zijn gevoerd. De jeugd was natuurlijk in baar element. Na ar wij vernemen is de verbouw der Ned. Horv. Kerk opgedragen aan den heer H. Marseille, aannemer al hier. Het ligt in de bedoeling het interieur van het oude gedeelte in overeenstemming te brengen met den nieuwen bouw. 'ALKEMADE. B u r g e r 1 ij lc e Stand. G e- boren: Adrianus Johannes z. van H. van der Drift en C. J. Keijzer Cornelia Eli sabeth Maria d. van G. P. Waasdorp en, J. L. van der Geest Hendricus Adrianus z. van W. Koek en M. J. Hoek. Ondertrouwd: Gerard Picncman jm 23 j. en Jacoba Barbara de Jong -jd. 22 j. Jan Brink jm. 29 j. en Jannetje Geer- truida Los jd. 29 j. Arnoldus Cornelis van Winden jm. 31 j. en Maria Kraan jd. 29 j. Wilhelmus Schrama w. 36 j. en An na Catharina van der Aar w. 44 j. Hen drik van der Star jm. 25 j. en Cornelia Maria Roos jd. 23 j. Overleden: Apolonia Margarctha v. Veen d. 27 j. BOSKOOP. Dinsdagmorgen kwam een motorboot in aanvaring met de ijzeren brugleuning der Gouwebrug, met gevolg dat de leuning ernstig werd beschadigd en de schade vrij belangrijk is. Maandagavond had er al hier aan de Zuidkade ©en vecht^-artij plaats tusschen zekere K. uit deze ge meente en G. R. uit Bussum. Eerstge noemde werd danig toegetakeld. De po litie onderzoekt de zaak. Do muziekvereen. Ex c el- sior" alhier behaalde Maandag op het con cours te Gouda een le en een 3e prijs. Co p. Vereen. „Dc B o s- koopsche veiling". Er werden prijzen be steed als volgt: Bloemen: Rozen lo'srt. f 1.002.00, idem 2e srt. f 0.601.00, Pioenen 5090 et., Asparagus 3060 ct., Pyrethrum 12 cl., Damastbloemen 1014 ct., Campanula 10 23 ct., Lupinen 16 ct. alles per bos van 10 stuks; Babyrozen in pot per stuk 40 ct"., Stamrozen in pot per stuk van f 0.601.00. Tot badmeester van de bad- en zweminrichting te dezer plaatse is benoemd A. Ramp Pzn., alhier. .Zondag 27 Mei v.m. 9.30 uur hoopt in het gebouw „Salvatoriop te treden de heer de Jonge, van hier. In de Ned. Herv. Geref. Evangelisatie voorm. 9.30 uur Ds. Bartlema uit Hooge- voen. In de Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Glas, van hier nam. G uur Ds. Bartle ma, voornoemd, doopsbedicning. HAZERSWOUDE. Op de Dinsdag in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd. 8456 eieren, waarvoor werd besteed: voor kip peneieren f 5.10 a f 5.80 per 100 stuks, eendeneieren f 5.10 a f 5.15 per 100 stuks, banen f 1.15 a f 1.25 per stuk, kippen f 1.15 per stuk, duiven f0.15 per stuk. Bij de Woensdag gehouden verkiezing voor leden van den Gemeente raad werden uitgebracht 1666 geldige stemmen, van onwaarde 25. Aantal kie zers 1842. Op lijst 1 A.-R. partij werden uitgebracht 498 stemmen; lijst 2 R.-K. partij: 634 stemmen; lijst 3 Vrijheidsbond 146 stemmen en op lijst 4, C.-H. par tij: 388 stemmen. Vermoedelijk zijn dus gekozen: 3 A.-R., de heeren D. de Bruyn, Jac. van Beek Szn. en L. Noordam; 4 R.- K., de heerèn P. F. Veelenturf, M. Heijr ker, J. Brugman en A. j. de Jong; IVrijh. Bonder, de heer A. N. van Exter en 3 G.-* H. de heeren G. A. van Dam, D. Buiten huis en G. Patijn. "V ZEGWAART. Gemeenteraadsverkiezing. 'Aantal stemmen welke gisteren bij de gehouden gemeenteraadsverkiezing uitge bracht hadden kunnen worden: 916, (kies- deeler 131). Uitgebracht 815, van onwaar- do 10, geldig aantal 805, kiesdeeler 115. Lijst 1:~ Staatkundig Ger. Partij 94 st. Lijst 2: Vrijheidsbond 214 st. Lijst 3: A.R. 111 st. Lijst 4: C.-H. 153 st. Lijst 5. R.-K. 1. J. Vollebregt 146, 2. L. M. G. v. Well 11, 3. P. J. Smits 61, 4. G. v. Wijk 1, 5. J. van der Goes 0, 6. J. Kouwenhoven 0, 8. G. M. Scholten 5*, 9. G. van Wensveen 9., totaal 233 stemmen. Oude Nieuwe Raad Christ.-Hist. 1 1 Anti-Revol. ,2 1 R.-Katholiek 2 2 Vrijheidshond 2 2 Staatk. Geref. Partij 1 7 7 Gekozen zijn de heeren M. Karens. A. J. Noordam, J. D. P. van Duivonbode, E. H. Chardon, G. van Straalen, J. Vollebregt en P. J. Smi's; allen aftr. De lieer beer P. J. Smits is door voorkeurstemmen ge kozen geworden. Diefstal. In den nacht,van Vrijdag op Zaterdag j.l. zijn fietsen gestolen' bij P H en J. R. Onze gemeente schijnt een oldo- rato te zijn voor fietsendieven: den I-mat sten tijd zijn er heel wat zonder vragen weggenomen. Men zij ou zijn hoede. {ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der Gemeenteraadsverk. is als volgt: totaal uitgebracht^ geldigs stemmen 5984. Lijst I, Staalkundig Gor. Partij 398; lijst II Chr.-Hist. Parfij 1677: lijst UI S. D. A. P. 524; lijst IV R.-K. Partij 1233; lijst V Vrijz. Partij 866; lijst VI Anti-Rev. Partij 1272. Gekozen zijn: 5 Chr.-Hist.. do hoeren Joh. v. Leeuwen, C. Koren, L. Gesman, W. Bol, S. G. Rijlaarsdam; 4. R. K., d© heeren J. Vlasman, J. F. G. Ranke, Th. Cock, D. Leliveld; 4 Anti-Rev.. de hoeren G. M. Hern green, A. Noomen. D. v. Leeu wen Rzn., A. den Ouden: 2 Vrijh. B., dö heeren P. v. Dijk en N. C. A. v. d. Bin dery 1 S. D. A. P., de heer N. dc'Wolf en :L Staatkundig Geref. Partij, de heer D. v. d. Neut Jr. Zoodat do -nieuwe Raad thans is, Chr.-Hist. 5, R.-K. 4, Anti-Rev.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2