Advertentiën nette Dienstbode HST OE OiftOEVIMG VOORSCHOTEN. 2e® Pinksterdag is hier het 15e jaarlijkscho Zendingsfeest der Voor- schotensche Herv. Zendingsvereoniging gehouden. Slechts éénmaal in deze 15 jaar moest het feest wegens ongunstig weér in het kerkgebouw worden gehou den, en het zag er naar uit, dat deze dag de 2de maal zou worden, en toch klaarde boven verwachting het weer op, zoodat liet Zendingsfeest uitstekend geslaagd is. Ds. Fortgens, de voorzitter, opende, met gebed en bracht in zijn openingswoord dank aan H. M. de Koningin voor het afstaan van het scFióone Landgoed. Hierna voerden het woord Ds. I. Vocr- steegh van Katwijk aan Zee, Ds. J. W. G. Goedhard te Leiden, Zendeling Kok van Amsterdam (laatstelijk op Zuid-Cele bes), terwijl Ds. J. C. Schuilei* te 's-Gra- venhage het slotwoord sprak. Alle sprekers werden met aandacht ge volgd, terwijl de liederen werden begeleid door het Harmoniegezelschap „Benve- nuto" dïtt zich, zooals steeds, uitstekend van dezen taak kweet. Terecht gewaagde de slot spreker van een dag met zorg bedacht, in dank aan God beëindigd. Ruim 1500 personen woonden de sa menkomst hij. RIJNS BURG. Dc heer Schouten to 's-Hage is benoemd tot organist in de Herv. Kerk alhier. Een onzer kiezers bevond zicli dezer dagen door omstandigheden in een zekere inrichting in de Casuaristraat in Den Haag en zou alzoo van zijn stem recht voor den gemeenteraadsverkiezing geen gebruik kunnen maken. Het bestuur der Kiesvereeniging zijner partij steldo hooge prijs op zijn stem en besloot de boete a f 18.voor hem te betalen. Hij werd in vrijheid gesteld voldeed aan zijn stemplicht en dankt het in vrijheid door brengen der Pinksterdagen aan de stem ming voor den gemeenteraad. KATWIJK. Aan het Bureau der Gem. Arbeidsbemiddeling staan op lieden inge schreven 152 personen waarvan 98 vis- schers. Door B. enn W. is de berg- plaats voor rijwielen en cabinet in buur ge geven aan den caféhouder J. L. Westhof, alhier. Zoo a ls bekend bad de M i- nister voor de viscliers een steunregeling aan het bestuur der gemeente voorgesteld welke vrijwel algemeen en ook door den gemeenteraad met algemcene stemmen als zeer onbillijk en voor onze gemeente veel tc duur werd geacht. Na langdurige cor respondentie heeft de Minister er thans in bewilligd dat B. en W. de regeling zullen uitvoeren die in den gemeenteraad op voorstel van B. en W. op 20 April is aan genomen. BODEGRAVEN. Voor de betrekking van kassier bij dc Boerenleenbank, in de plaats van wijlen P. G. H. Blommesteijn zijn reeds nc^en sollicitaties ingekomen. ZWAMMERDAM. Dc uitslag van de gemeen teraadsverkiezing is als volgt: R. K. 195 stemmen, gekozen de" heeren Job. Hoeks en 'Joh. van Vliet; Chr. Hist. 168 stemmen, gekozen den heer v. Lnschoten; lijst-Edel- man 63 en Hoogendijk (Lib.) 160 stemmen. Deze lijsten waren verbonden, beide heeren gekozen. A. R. 204 stemmen, gekozen de heeren C. van Muiswinkel en A. W. van Beek, zoodat al de oude leden weer zitting nemen, behalve de heer v. d. Poll, die niet meer in anamerking wilde komen. Hiervoor ncoznt nu zitting de heer Joh. v. Vliet. NOORDWIJK AAN ZEE. Hoewel j.l. Zaterdag het badseizoen officieel is geopend, zijn op dien dag nog heel weinig personen wezen baden. Erg aanlokkelijk was het weer er ook niet voor. De badplaats is de bei de Pinksterdagen njet best bezocht. Alleen in den namiddag van Maandag, toen liet-weer wat beter v/erd, kwamen nog wat fietsers een bezoek brengen. Op bet strand was bet overigens niet zoo druk als we gewoon zijn, vooral op den 2en Pinksterdag. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Chr. Gem. zangvereenï- ging „Hosanna" behaalde op het zang- concours te Zeist den len prijs in de af- deeling Uitmuntendheid en een len prijs voor het grootste opgekomen aantal le llen. Naar men ons meedeelde is de staking in dc bouwvakken alhier, opgeheven. De uitspraak van de Arbitra ge is dat Alphen blijft in de 3de klas. Aan de Nod. Herv. Kerk a 1- hicr zijn gelegateerd de volgende giften: voor de kerk f 1000, voor de Diakonie f 1000; voor het Ned. Herv. Weeshuis f 1000; voor de Chr. scholen f 500 en voor lie Chr. ziekenverpleging f 200. De geef ster wenschte onbekend te blijven. WOUBRUGGE. De opbrengst van de ge-, houden Bazaar ten behoeven van de afd. Groene Kruis bedroeg pl.m. f2350 en bo vendien ontvangen aan giften pl.m. f 550. Be gemaakte kosten moeten hiervan nog worden afgetrokken. Na een co ivf erentie met den heer Inspecteur van het lager ondor- wijs in de Inspectie Gouda, de heer G. G. van As, is door B. en W. voor de open bare school in ons dorp, voor de betrek king van Hoofd dier school, het volgende drietal opgemaakt: 1. do heer K. van Baar, Hoofd der openbare sohool to Ke- dichem, 2. de heer J. Bakker, onderwij zer te Amsterdam, en. 3. do heer J. Bruins, onderwijzer te Hilversum. de eerstvolgende raadsvergadering uit dit drietal een keus worden ge- &Eëi?iE^GE3 HIEU^g Tragisch. Do bejaarde B. te Richterich vierde on der deelname van heel de gemeente zijn 50-jarig jubileum als lid van de schutterij, zijn zilveren feest als keizer der schutterij 's Avonds toen de feestelijkheden voorbij waren stierf dc kerngezonde schutter aan een beroerte. Auto-ongeluk te Rotterdam. Zaterdagmorgen ongeveer tc kwart voor negenen is in dc Mathenesserlaan te Rot terdam een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto kwam in wilde vaart den 's-Gravcn- dijkwal afrijden. De chauffeur nam, toen hij de Mathenesscrlaan wilde indraaien, zijn bocht te kort en reed tegen een stoep op. Daar liepen de 9-jarige A. Trumm met haar 5-jarig broertje J. Trumm, wonende in de Snelingstraat, die naar school gin gen. Beide kinderen geraakten onder den auto. 't Meisje kreeg inwendige kneuzin gen. Haar broertje was er nog ernstiger aan toe. Het arme ventje kreeg een schedelbreuk en was bijna terstond dood. Het gewonde meisje is in het ziekenhuis op den Coolsingel opgenomen. Bliksem ingeslagen. Te Dinleloord is tijdens een zwaar on- weder de bliksem ingeslagen in de hoeve woning van den landbouwer B., in den Maria-polder, waardoor een stuk uit den muur is geslagen, zonder brand te veroor zaken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Inbraken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Roosendaal ingebroken in het kan toor der belastingen-inspectie, hetwelk evenals het kantoor van den ontvanger der belastingen, waarin enkele dagen geleden een binnenbrand oedde gevestigd is in liet stationsgebouw der Ned. Spoorwegen. Het meeste geld was echter op de bank gedeponeerd, zoodat hoogstens een be drag van f 400 aanwezig kan zijn geweest In een gebouw op de Heerengracht te Amsterdam, waarin verschillende kan toren zijn gevestigd, hebben inbrekers zich door middel van een valschen sleutel toe gang verschaft. Zij hebben daarna een ruitje in de deur van één der kantoren stuk geslagen en zijn er op die wijze in geslaagd liet veiligheidslot aan de binnen zijde der deur te lichten. In het kantoor vonden zij een ouderwetsche brandkast, welke vrij gemakkelijk bleek tc openen. Meegenomen werd f 7000 aan geld en f 895 aan effecten. Van de daders geen spoor. Kerkdiefstal. Te Schaufenberg, niet ver van de Hol- landsche grens, drongen des nachts dievcu in de parochiekerk. Zij stalen een miskelk, heilige vaten, zilveren borden cn andere •voorwerpen. Een poging om het taber nakel te forceeren mislukte. Dievenbende. Het is der Duitsohe politie, in vcreeni- ging met die van Kerkrade, gelukt de hand te leggen op enkele hoofdmannen van de rooverbende, die sinds geruimen tijd de grens onveilig heeft gemaakt door nachte lijke diefstallen met braak en beroovingen op den openbaren weg. Soms traden de bandieten op in uniform van Belgische soldaten. In totaal zitten reeds 5 leden der bende achter slot cn grendel. Te Herzogcn- rath en Wiirselen hadden de arrestaties en huiszoekingen plaats. Een teleurstelling. Toen zich dezer dagen bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Kerkrade een bruidspaar met getuigen, familie en vrienden vervoegde om te trouwen, bleek dat vergelen was zich in ondertrouw te la ten opnemen! Groote teleurstelling niet alleen bij het bruidspaar, maar vooral ook bij dc familio der bruid. De vla was ge bakken, het bruiloftsmaal gereed! Nadat de huwelijkscandidaten in ondertrouw wa ren opgenomen, vertrok do bruiloftsstoet, die bier en daar even aanlegde om het leed te verjagen. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Waarde Redacteur! Vergun mij voor het bijgaande een plaatsje in uw blad waarbij bij voorbaat mijn bartelijken dank. Ik heb het alreeds ter plaatsing aangeboden in „De .Banier" maar ik vrees, dat het mij zal geweigerd worden wijl het er al kon in staan en ik geen bericht heb gekregen waarom het ïfiet geplaatst was. Ik vermoed dat men bang is mij te antwoorden. In „De Banier" no. 10 van 3 Mei 1923 Orgaan van de Staatkundig Gereformeerde Partij in Nederland staat onder meer: „Welke taak stelt gij do Overheid? Is die Overheid neutraal? Godsdienstig kleur loos? Dan wel hebbe do wettige Overheid om 's Heeren wil de hand te houden aan den heiligen kerkedienst om te weren cn uit te roeien alle afgoderij en valschen godsdienst." Naar aanleiding nu van het bovenstaan de stelt de ondergeteekende dc volgende vragen 1. Wat is in Nederland naar het oordeel der Staatkundig Gereformeerde Partij „valschen godsdienst?" (Men noeme hierbij kerken en kerkelijke richtingen.) 2. Welke kerken en kerkelijke richtingen hebben „ware" godsdienst 3. Op welke manier denkt genoemde Partij „valschen Godsdienst" te weren? 4. Met welke middelen stelt zij zich voor den valschen „godsdienst" en de afgoderij uit to roeien? Hoogachtend J. DE ROOIJ, V A Hillegommerdijk 276, Haarlemmermeer. STADSÜIEUWS L.A.W.E.T. In de j.l. Vrijdag gehouden bestuurs vergadering is definitief besloten de eerst volgende L.A.W.E.T. te houden van 14 tot 23 September a.s. Binnenkort zullen na dere mededeelingen betreffende deze ten toonstelling gedaan worden. Het besluur vertrouwt, dat nog vela buitenstaanders zich als lid der vereeni- ging zullen opgeven. Vereeniging „Groene Kruis". In het gebouw aan de Pieterskerk- straat hield de Zuidhollandsche Vereeni ging van liet „Groene Kruis" Zaterdag avond, onder voorzitterschap van dr. J A. Schreuder, haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, jhr. mr. G. C. Roëll, bleek, dat het jaar 1922 voor de afdeeling niet ongunstig kon worden genoemd. De reizende ten toonstelling voor volksgezondheid onder protectoraat van het Nederlandsche Rno- dc Kruis werd ook hier gehouden onder leiding van den directeur van den ge meentelijken Geneeskundigen Dienst, dr. Horst, en in samenwerking met verschil lende organisaties op sociaal gebied en de afdeelingen van het Roode- en het Groene Kruis, is deze tentoonstelling een ongekend groot succes geworden en heeft zij ten volle aan het doel beantwoord. Tij den de tentoonstelling werden door voor aanstaande medici lezingen gehouden. Het bestuur onderging eenige wijzi ging, daar mej. Siegenbeek van Heukelom als lid bedankte, wegens vertrek naar el ders. Zij beeft als penningmeesteresse do administratie geheel herzien, waarvoor de Vereeniging haar veel dank verschuldigd is. In haar plaats werd als bestuurslid dr. Horst gekozen. Zuster Van Ingen Schenau nam ont slag wegens haar benoeming tot school zuster der gemeente Leiden. Zij heeft haar werkzaamheden steeds tot volle te vredenheid verricht, zoodat hot bestuur haar noode zag vertrekken. In haarplaats werd benoemd zuster Th. van Bottenburg. Niet minder dan 842 artikelen werden 1867 malen uitgeleend en gebruik er van gemaakt. Mede dank zij dezen hulpmidde len, konden de zusters veel leed aan de zieken verzachten. De vereeniging ontving dit jaar meer geschenken in den vorm van verplegingsartikelen dan vroeger. De geefsters, mevr. Siegenbeek van Heu kelom, de familie Hoogenboom en mej. Van Rhijn, hebben hiermede de vereeni ging zeer aan zich verplicht. Met veel dank werd ten slotte melding gemaakt van een geldelijke gift van prof. dr. De Visser. Uit liet financieel overzicht, uitgebracht door den waarn. penningmeester, jhr. Roëll, bleek dat de ontvangsten in totaal bedroegen f 6348.63, waaronder aan con- tributiën f 4193.80 en aan zusterhulp f 1256.60. De uitgaven beliepen f 5456.67, waaronder aan salarissen f 2471.50, aan stichting gebouw Pieterskerkgracht f 705.84. Het batig Saldo bedroeg derhalve f891.95. Lieve zwager. De fabrikant Zw. alhier liceft bij do politie aangifte gedaan van een geval van opzettelijke vernieling, hetwelk heeft plaats gehad in zijn fabriek. Zijn zwager, zekere Le N., uit Rotter dam, deed met hem samen in de zaak, als compagnon, maar Z. zou eigenaar blij ven. Blijkbaar is tiisschen de firmanten om trent een of andere zaak verschil ont staan, waarin Le N., aanleiding vond om de in de fabriek aanwezige machinerieën zoodanig te beschadigen, dat er een be drag van f 900.mee gemoeid zal zijn. Van je familie moet je "t maar hebben. Door de politie is in bewaring ge steld juffrouw A. v. d. B., die bij een rij wielhandelaar v. H. alhier een rijwiel had gehuurd met do bedoeling het te ver duisteren. Tegen zekeren B. is proces-verbaal op gemaakt wegens huisvredebreuk, gepleegd bij de fam. v. d. B. alhier, alsook mede tegen v. H., wegens hetzelfde feit tegen de wed. v. G. Zaterdagavond werd op de Steen straat een juffrouw aangereden door e>en onbekend gebleven wielrijder. Zij kwam te vallen een kreeg een bloedende wond aan het achterhoofd. De dader reed door alsof er niets gebeurd was. Onder de gem. Leiderdorp is zekere O., van hier afkomstig, door eenigo pas- seerende wielrijders mishandeld, terwijl hij aan de kant van den weg neerzat. De Lei- derdorpsehe politie doet onderzoek. Ten huize van Mej. Den O., in de Groencsteeg ontstond Zondagmorgen een begin van brand, doordat een pan met vet, die op het vuur in brand was geraakt-, in aanraking kwam met de gordijnen. Dc bewoonster heeft zelf liet vuur ge- bluscht. In den nacht, van Zaterdag op Zon dag werd door de politie alhier op straat een man aangetroffen, die hevig bloedde aan zjjii li^ofd. Zij nam den man, die beschonken bleek te zijn mede, en verbond hem. Van mishandeling is intusschen niets ge bleken. In het Kooipark werd 's nachts oen „plakker" mishandeld door eenige collega's van een andere richting. Dit vreedzaam bedrijf krijgt dus ook al oen militaristisch karakter. Van een woning, bewoond door ze kere K., werden eenige glasruiten en een paneel vernield door oen dronken Kat- w ijker. De dader is in bewaring gesteld. In den afgeloopen nacht had op de Oude Singel, ter hoogte van do Lango Scheistraat oen gratis demonstratie plaats van een imitatic-motorbrigade. De politie kreeg het daar n.l. te kwaad met eenige besch«%iken individuen, die niet geneigd bleken aan haar bevelen gevolg tc Een voorbijgaand motorrijder, die te vens een zijspanwagen met zich voerde, reed ijiings. naar het politie-posthuis op do Steer.straat en keerde binnen eenige «ogenblikken op dc Oude Singel terug met oenige agenten, die de collega's konden ontzetten en dc daders inrekenen. De hoogleeraren H. Colenbrander en F. C. Flu, alhier, zullen deelnemen aan dc werkzaamheden voor het 18de congres van het Internationaal Koloniaal Instituut te Brussel. Gisteren geraakte een wielrijder bij den spoorwegovergang aan het station met zijn rijwiel beklemd tusscben de tram en het bek. De fiets werd beschadigd. D. v. A. had eveneens een gehavende fiets, doordat hij dc teekens van een chauf feur, die met zijn auto de straat overstak, niet in acht nam. Een aanrijding was on vermijdelijk, met bovengenoemd gevolg. Juffrouw D. beeft aangifte gedaan, dat zij door baar man, van wien zij geschei den leeft, op de Steenstraat is mishan deld. TELEGRAMMEN Aardschok in Italic. ROME, 21 Mei (V. D.). Gisteravond te elf uur werd een aardschok gevoeld te Foggia ten Noorden van Napels. De be richten maken geen melding van slacht offers. Fascisme in Amerika. NEW-YORK, 21 Mei (V. D.). De soe.- democratische partij heeft heden een re solutie aangenomen, welke de fascistische beweging in Italië verwerpt. Besloten werd te opponeeren tegen elke poging, in Ame rika een fascistische partij te stichten. De reis van den Engelschen Koning. LONDEN, 22 Mei. (V. D.) De koning is hedenmorgen le Londen teruggekeerd. Naar de Dardanelles BERLIJN, 22 Mei (V. D.). Volgens een telegram van Malta, hebben 15 Britsche torpedojagers bevel gekregen naar de Dardanellen te vertrekken. Grieksche verklaring. LAUSANNE, 22 Mei. (V. D.) Volgens een half-officieel bericht uit Athene heeft de Grieksche regeering doen verklaren dat zij geen afzonderlijke actie tegen Turkije beoogt. Opstand in Albanië. BERLIJN, 22 Mei (V. D.). „Politika" meldt uit Prizzend, dat een gedeelte der Katholieke stammen in Noord-Albanië te gen de regeering in opstand is gekomen. Verdachte individuen tc Lausanne. LAUSANNE, 22 Mei. (V. D.) De politie heeft het toezicht op de hotels zeer ver scherpt wegens het arriveeren van een aantal verdachte individuen. Vésschepijbenicliien. IJ MUI DEN, 19 Mei. Heden kwamen van de trawlvissclierij hier aan den af slag dc stoomtrawlers IJM. 94 Peer D. met f 4170, IJM. 46 Helga met f 360, IJM. 143 de Hoop met f *607, IJM. 57 M. C. Klein met f 394, IJM. 48 Vcrano met f 109, IJM. 418 Derika B met f 173, SD. 34 met f 2397, en de zcilloggers KW. 137 Vriendschap met f 90, KW. 33 Machiel met f 730, KW. 110 Gijsbert Karei van Hogendorp met f 422, KW. 143 Van Limburg Stierum met f 63, KW. 173 Minister Kuyper met f 192, KW. 103 Katwijk met f 47, KW. 142 Jacolo met f 376, KW. 49 Dirk met f 110, KW. 15 Landbouw cn zeevaart I met f 533, KW. 35 Holland VII met f 213, KW. 86 Holland VIII met f 409, KW. 22 Orion met f 321, KW. 45 Neptunus met f 190, KW.40 Mer- curius met f 308, KW. 148 Arie met f 679, KW. 43 Cornelia Marinush met f 346, KW. 144 Wilkclmina V met f 48, KW. 17 Prin ses Juliana met f 406, KW. 101 Wilhelmina VI met f 545, KW. 34 Vrede met f 557, KW. 160 Voorwaarts met f 720, KV/. 8 Pctronelle Fierman me!t f 484, KW. 57 Mo tor II met f 727, KW. 114 Noordzee II met f 669, KW. 126 met f 359, KW. 92 Prins Hendrik met f 46, KW. 60 Katwijk aan Zee VI met f 508, KW. 105 Kees met f 463, KW. 87 Katwijk aan Zee III met f 51G; KW. 153 met f 82, KW. 69 de Vrouw Jan netje met f 482, KW. 172 Jacoba met f 380, SCH. 145 Josina Petronella met f 266 en SCH. 257 Coba met f 252 aan besomming. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Mei. Vette Varkensmarkt Aangevoerd 168 vel'te varkens. Prijs per K.G. 0.900.88. Handel matig- komijnc kaas. Prijs 0.600,90 per kilo. koruijne kaas. Prijs 0,600,90 per kila. R0EL0FARENDSVEEN, 21 Mei. Aardbeien 1524 cent per doos. R0EL0FARENDSVEEN, 22 Mei. Sla 70—3.20 per 100 K.G.; Aardbeien 15— 25 cent per doos; Peulen 6.206.50 per 10 pond; Bloemkool 15 et. per stuk; Poen 3 et. per bos. ROTTERDAM, 22 Mei. Veemarkt. Aanvoer paarden 206; veulens 16; magere runderen 946; vette runderen 946; vetto kalveren 277; nuchtere kalveren 988; scha pen en lammeren 281; vrkaens cn over- loopers 704; biggen 222; bokken 9. Koeien 42i, 45, 50, 57, 60, 67; Ossen 60, 62}, 65, 67*; Stieren 40 42*, 50, 60; Vette kalveren 55, 57}, 70, 90 92}; Var keus 40, 42, 43, 46; Overloopers 40, 50; nuchtcro fokkolvcren 20, 34; nuebtero slachtkalvcren 16, 22. Export varkens 4042; schapen 4055; lammeren f2436; melkkoeien f325- 500; Iralfkoeien 300—525; stieren 200100; Run deren 175—200; vaarzen 200—225; werk paarden 300450; slaclitpaardcn 100200;' hitten 200300; veulens GO110: Bijeen 20—34. AMSTEDDAM, 22 Mei. Veemarkt. 426 vette koeien: le kw. 1.32—1.24, 2e kw. 1.20 —1.06, 3e kw. 1.00—0.86; 74 melk- en kalf- koeien 350—500 per stuk ;41 vette kalveren 0.900.80 per K.G.; 124 nuchter© kalveren. 22 per stuk; 267 lammeren 1726 per stuk; 372 vette varkens le kw. 1.07 1.05, 2e en 3o kw. 1.04—1.00; 34 paarden 200400 per stuk. 0FFICIEELE BEL'RSNOTEERiNG. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Nod. O.-I-, obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rasl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 4^ Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgems A. Jureens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather Studebaker IJ S Steel gew Compania Handelsver. AM am Dordtscbe Pefr Oecons. Holl. Fe» rol KTninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Bubber Koloniale Bubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon PakcfvnaTt Unie Rott. Lloyd Kon Nr-d S+nombr>ot I Mar.Cy.C.N.Vol.Tv. a Heli-Bal a via T.^bak noli Cpltnnr Mii H. IJ S. Mij. obl bA H.IJ.S.M obl. 1900/M2 4 Mij. t. E. S S obl. 5K Atchison Tonoka Erie common Kansas CUv Southern Tpt South. Pacific Union Pacific Geld prol. 3*/4 V.K 101 01 löjg 101 »K 965/1( 8üi/. Wl6 90 4'/g 31/2 171 121 120 66V4 64 2593/4 933/4 119 ICOS/4 147/3 471 386 32i/2 16-1/2 261/4 107 117 133 154Vo 97/g 323 2S1 87s/io 83i/o 978/s 1- 4i/o lli/2 215,8 1401/2 1211/a IIÓV2 98i/2 14V2 470 321/2 163i/2 f/< 117 1S8 155 Wisselnoteeringen (Amsterdam'* Zicht. Londen 11.SI3/* Berlijn 0.00458/4 Parijs 16 96 m Brussel 14.60 Zurich 46.071/2 Weenen 0036 Rome 12.40 Madrid 33.85 Kopenhagen 47.60 Christiania 41.70 m Stockholm 68.221 fa m New-York 2.551/4 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 22 Mei 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Baromctcrst.767.7 Biarritz. Laagste Barometcrst.747.8 Valdersund. Verwachting tot den avond van 23 Mei. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt* waarschijnlijk eenige regen, zelfde tem peratuur. Ondertrouwd: 3638 M. C. VROOM en W. C. J. PERA, 1e Luit.\. d. Mil. Adm. Ontvangdag: Woensdag 30 Mei 34V2 uur Morschstr. 4. Huwelijksinzegening D.V. door den Weleerw. Zeergel. Heer Dr. J. SCIIOKKING, Pieterskerk, halfdrie, 7 Juni. SU™*. Sassenheim. TERSTOND GEVRAAGD een voor heele ol halve dagen. Leeftijd van 16 tot 18 jaar. Inlichtingen bij de Agent R. ZOUTMAN, Hortuslaan 6. 3629 Beschaafd Meisje, P.G., zag xieh gaarne geplaatst als Hulp In de Huishouding, v. g. g. v. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3632; Biedt zioh aan 3631 Brood- 90 Koekbakker, selfstar.dig kunnende werken cn v. e. g. T.t P.G. Br. onder letters 1>.D. aan den Boelen. T. BClIIPrEUUS Jr., Egneburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3