ZTELEGKAIkMEN Burgerlijke Stand Leiden 18 Mei. Geboren Izak z. van H. Pardon en 0. Brugman Cornelia Maria d. van J. van Egmond en M. v. d. Meer Cornelis z, van C. v. d. Dop en A. M. J. v. Loon Pieter z. van P. Laman en J. C. Vos Cornelia d. van J. de Mooij en E. J. Hopponbrouwer Jacobus Petrus Antho- nius z. van J. P. v. Berge Henegouwen en M. H. Jansen Pieter z. van H. v. Po- lanen en H. P. la Rooij. Johanna d. van J. wart en J. Ligtvoet. Overleden: C. v. d. Wild ni. 63 j. A. v. Itersub-v. Diene vr. 40 j. J. J. Janssen m. 56 j. Een voorstel van den heer W. v. d. Eijkel, om gelegenheid te geven tot 15 Juni, om zich als lid aan te melden, werd aarigenomen, terwijl besloten werd, dit per advertentie in «de plaatselijko bladen bekend te maken. De heer W. v. d. Eijkel stelde voor, toe te staan dat producten, elders te velde staande, gekocht, mochten worden ge veild. Dit voorstel werd met een kleine meer derheid verworpen. De voorzitter sloot de vergadering mei dank aan de leden voor hun tegenwoor digheid en met den wensch dat 1923 voor hen een rijk jaar mocht worden, waarna werd overgegaan tot de verlatipg. De veilingsvereeniging „Bloemenlust" hield Donderdag haar eerste Plantenveiling. Aangeboden wer den Grysanthen, Dahlia's, Anjers enz. Do aanvoer was niet erg groot. Het is al wat laat in den tijd. Toch bleek er wel ani mo voor te zijn. De aangeboden hoeveel heid ging geheel weg. De prijzen waren bevredigend. Het is 'de bedoeling meer zulke veilingen te organiseeren en deze te houden meer in het begin van het seizoen. Officieel is thans bekend gemaakt, dat hij de gehouden stemming voor don Gemeenteraad alhier zijn geko zen do hoeren: T. Kr alt, S. Schonoveld, J- Schoneveld, W. L. v. d. Gugten en J. den Haan (A. R.) en H. G. Jonker, J. v. Kla veren, D. Knijff, K. v. Delft, P. Kort Sr. en M. Brusseo. (C. H.) LEIDERDORP. Het doet ons genoegen te kunnen vermelden, dat de Vcreeniging voor Ziekenhuis verpleging thans reeds elf honderd betalende leden telt. Waar het hier een belang voor de inwoners geldt, verwachten wij, dat dit aantal nog zal wor den verdubbeld. Men bedenke zich niet langer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Inlangentijdenookzelden zijn de verschillende soorten bloemen zoo duur geweest als deze dagen. Voorname lijk wegens de soliaarschte en de groote vraag in verhand met de aanstaande Pinksterdagen. Voor Late tulpen wordt tot f3.50 per 100 betaald, terwijl de nog aangevoerde Darwinlulpen (z.g. gestook te) ook graag weggaan voor- f 4. Pioenen brengen van f 6 tot f 6,50 per 100 op, ter wijl anjers van f 0.95 tot f 1.10 opbren gen. Ook de andere soorten bloemen brengen naar verhouding van de reeds genoemde hooge prijzen op. De bloemen van den kouden grond groeien op heden KATWIJK AAN ZEE. De stemming.voor den gc- meenteraad zal in deze gemeente plaats hebben op Dinsdag 22 Mei van voorm. 8 tot nam. 5 uur. Do or de gemeente is de rijwielbergplaats met cabinet aan de van Wassenaarkade verhuurd aan den inschrij ver J. L. Westhof alhier. Stand der werkloosheid: 98 visschers, 17 losse arbeiders, 3 opperlie den, 15 grondwerkers, 10 kuipers, 2 metse laars, 1 boekbinder, 2 zeilmakers, 2 dienst boden; totaal 150 personen. Wegens de aanhoudende Westelijke winden en de dientengevolge gevormde stroomingen is de zandbank voor de Watering dermate aangcslibt, dat met kar en paard schelpen kan worden gevischt. Do o r de Oranjevereen. werd besloten do feesten te houden op 11 en 12 September. Het muziek en zangcon cours zal op de Mierenweide plaate heb ben. Do or de gemeente is van de Boulevard tot het zeestrand de plan kier aangelegd. Thans is dus alles voor hot badseizoen gereed. Indien nu het mooie weer maar niet langer op zich laat wachten. Door den controleur van Arbeid werd dezer dagen tegen den aan nemer T. M. proces-verbaal opgemaakt wegens de onvoldoende sterkte van de stijgers aan de Oude Kerk. B. en W. maken bekend aan belanghebbenden, dat er voor hen, die in November hun dienstplicht moeten vervullen, gelegenheid bestaat voor hen die daartoe voor 27 Mei hun verlangen ken baar maken, om de dienstplicht reeds in Juli te vervullen. Ingevolge de bepalingen omschreven in de Hinderwet, wordt door B. en W. alhier de gelegenheid geopend bezwaren in te brengen tegen het oprich ten van een stoom wasch- en strijkinrich- ting in het perceel Kad. bekend A. No. 9677. NOORDWIJK. Onze vroegere plaatsge noot, de heer C. Baalbergen J.Nzn., gezag hebber in N. O. Indië, reserve-luitenant bij het Ncd. leger werd tot le luitenant be vorderd. Na ar we vernemen zal het gemeentebestuur aan den Raad voorstel len, om een z.g. vloekverbod in de politie verordening op te nemen. Het bestuur der C li r. U. L. O. school alhier heeft het verzoek ge richt tot B. en W. om de beschikking over meer lokalen wegens uitbreiding dei school.. Hedon, Zaterdag, is het badbedrijf opengesteld en hierdoor is dan eigenlijk het badseizoen geopend. VOORSCHOTEN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Zondag voorm. 10 uur Ds. Fort- gen s en nam. Ds. Tichelaar van Leiderdorp 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. Steen- kerk van Lcidschendam. Geref. Kerk Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Kruijswijk. 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. v. d. Heijden van Wassenaar. Niet de heer Couvé zoo- als abusievelijk vermeld werd, maar de heer C. Mizee van Leiden is benoemd tot Directeur van het Voorschotons Mannen koor „D. E. V." SASSENHEIM. Ernstige brand. Gisteravond te ongeveer kwart over elf, brak waarschijnlijk door een in den winkel staanden kachel, brand uit in het sigaren magazijn van den heer Amraerlaan. De familie was reeds te bed toen de heer A. den brtmd ontdekte. Pogingen om het vuur met dekens te blusschen mochten niet baten. Toen door de hitte een der ruiten barstte, sloegen door den tocht de vlammen naar alle zij den uit. Zoo snel greep het vuur om zich heen, dat de kinderen ongekleed door oen ach terdeur in veiligheid moesten worden ge bracht. Gelukkig passeerden een paar ledeft van de vrijwillige brandweer, die onmiddellijk de motorspuit haalden. Slechts een paar minuten nadat de spuit arriveerde kon reeds water worden gege ven. Dank zij het krachtig optreden van de brandweer en de uitstekende capaciteiten van de motorspuit, die aan de hoogste ver wachtingen bleek te voldoen, was men het vuur spoedig meester, en het gevaar voor de belendende perceelen geweken. Dat dit gevaar niet denkbeeldig was blijkt wel hieruit, dat door de hitte de rui ten aan de overzijde van do straat waren gesprongen. De burgemeester was een der eersten die op het terrein van den brand aanwezig was. Daar bij het uitbreken van brand niet meer als vroeger, de klok geluid wordt, waren er personen in de onmiddelijke na bijheid, die van den brand niets bemerkt hadden. Naar wij vernemen dekt verzekering de schade. Door den heer A. L. V c r- hoog, architect alhier, is heden aanbesteed het bouwen van een winkel met woonhuis op een terrein aan de Hoofdstraat naast perceel no. 208 te Sassenheim, waarvan de uitslag is als volgt: V. Stokhuijzen en P. L. A. Schreuder, Leiden f 14500; Tb- Reeuwijk, Sassenheiin f 13500; Wassenaar en van Yelzen, Lisse f 13400: Gebr. Bouwmeester, Noordwijk f 13273; C. J. Gagel en J. Rensenbrink, Haarlem f 12944; P. Bakker, Haarlemmer meer f 12500; P. C. Laan, Zwaagdijk f 11920; Gebr. Tromp, Castricum f 11868; J. Drayer, Zandvoort f 10600. ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten Ned. Herv Kerk Zondag voorm. half 10 en nam. half 7 uur Ds. Veldhoen (Bed. v. d. H. Doop.) 2e Pinksterdag voorm. half 10 Ds. de Bruin. Evangelisatiegebouw voorm. half 10 en nam. half 7 Ds. Lans van Zeist. 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. Lom- merink van Delft. Oudshoornsche weg voorm. 10 uur Ds. Deetman. Martha-Stichting le en 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. Voors. Geref. Kerk Raadhuisstraat voorm. half 10 de Eerw. heer Nauta en nam. 6 uur Ds. •Schouten. 2e Pinksterdag voorm. half 10 Ds. Wien- tjes. Geref.vKerk Hoofdstraat voorm. half 10 en nam. half 7 Ds. Wientjés en 2e Pink sterdag voorm. 10 uur Ds. Schouten. Chr. Geref. Kerk le Pinksterdag voorm. •half 10 en nam. half 7 en 2e Pinksterdag voorm. half 10 de heer Stompvoort van Veeruendaal. Gistermorgen kwam nabij de Voorstraat een motorwagen met zijspan in botsing met do tentwagen van de land bouwer H. Het motorrijwijl sloeg om ter wijl een kind dat in de zijspanwagen zat er onder geraakte. Beide kwamen evenwel met den schrik vrij. Van het rijtuig werd een ruit vernield, de motor werd eveneens beschadigd. Ban het voorgevallen© werd naar wij vernemen proces-verbaal opge maakt. LEIMUIDEN. Predikbeurten Ncd. Herv. Kerk Zondag voorm. 9.30 en Maan dag 2e Pinksterdag voorm. 9.30 uur Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk Zondag voorm. 9.30 uur preeklezen en nam. 7 uur den WelEerw. heer Aauta van Alphena. d. Rijn. Maandag 2e Pinksterdag voorm. 9.30 uur Ds. Le Cointre van Woubrugge. BOSKOOP. B ij de gehouden v e r k i c- zingen zijn in totaal 2503 stemmen uit gebracht door de 2949 kiezers. De Vrij heidsbond verkreeg 645 stemmen. De S. D. A. P. 275 stemmen, De R.-Kalh. 510 stemmen, de Anti-Re vol. 693 stemmen en de Chr. Hist 369 stemmen. Gekozen zijn voor den Vrijheidbond: J. van Gelderen, W. C. van Kleef en J. Spruijt. Voor de S. D. A. P.: KI. Verkade. Voor de R. Kath.: A. Brand Pz., Tb. A. Houdijk en H. A. Boekraad. Voor de Anti-Rev.: E. Guldemond, J. J. Grootendorst, D. Mesman Wz. en C J. v. d. Wolf. Voor de Chr. Hist.: A. Nijhof en P. Loef Azn. Het aantal raadsleden is door den groei der gemeente met 2 vermeerderd, zoodat nu zitting zullen nemen: 3 Vrijheidsbon- ders, 1 S. D. A. P.-er, 3 R. Kath., 4 Anti- Rev. en 2 Chr. Hist. In den ouden raad was de verhouding 3 Vrijheidsbonders. 2 S. D. A. P.-ers, 2 R. Kath., 3 Anti-Rev. en 1 Chr.- Hist. HAZERSWOUDE. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. le Pinksterdag voorm. half tien en nam. half zeven (collecte voor de Zending) en 2e Pinksterdag half tien Ds. Luuring. Geref. Kerk. le Pinksterdag half tien en half zeven preeklezen. 2e Pinksterdag 10 uur Ds. Jac. van Nes Czn., van Den Haag. De b ij dragon of giften voor het Huldeblijk aan H. M. de Konin gin bedragen voor onze gemeente de som van f533.95. Dc heer C. Tobé, onder- wijzer aan de U. L. O. School op het dorp alhier is tc Utrecht geslaagd voor den Schoolraad. KOUDEKERK. Bij de op Donderdag alhier gehouden verkiezing voor den gemeente- ïaad zijn uitgebracht 635 geldige stemmen, waarvan 243 op lijst 1 (C. H.), 62 op lijst 2 (R. K.), 258 op lijst 3 (A. R.) en 72 op lijst 4 (Gcm. Belang.) De samenstelling van den raad is als volgt: C. H. 3, A. Jt. 3 en Gem. Belang 1. Gekozen zullen worden verklaard: (C. H.) Ant. van Egmond, D. Dorrepaal en G. van der Bijl en omdat de laatste door zwa gerschap zal moeten bedanken G. J. Bz. Corts; (A. R.) D. Reijneveld, Jac. van den Berg en P. de Jong; (Gem. Belang) M. J. Oppelaar. Het jaarlijks onderzoek van verlofgangers van do Landweer lich ting 1917, 1918a en 1918b zal plaats hebben op Donderdag 7 Juni a.s. des nam. 3 uur in een der lokalen van dc Openb. L. school alhier. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Zondag voorm. 9.30 uur Ds. Goedhart van Leiden en nam. 6.30 uur Ds. Israel. 2e Pinksterdag voorm. 9.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk Zondag voorm. 9.30 en nam. 0.30 uur en 2e Pinksterdag voorm. 9.30 uur Ds. Haspers. HILLEGOM. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Zondag voorm. 10 uur Ds. J. C. V. van Bemmel, Zendingseollecto en nam. 4.30 uur de heer Baas. 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. J. C. V. van Bemmel, Zendingscollecte. Geref. Kerk Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur nam." Ds. J. Herksen. 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. Ruys van Lisse. Chr. Geref. Kerk Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur en Maandag' 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Dó'c. TLengkeek van Apel doorn. Burgerlijke Stand. Be vallen: J. L. v. DeudekomScholten z. M. d© RooijAangeenbrug d. H. v. d. BeekBrekner z. E. BinkBakker z. M. M. v. Roodev. d. Wolf z. J. M. Boot Warniendam d. M. M. Assendelft Apswoude d. C. RaamsveldSelhorst d. Ondertrouwd: L. M. Roodenburg en M. Bauma C. Langeveld en C. Leeg water J. G. v. Waveren en E. J. E. G. E. Bochert W. Buikstra en H. J. Hopman J. Wassenaar en K. A. van Reep E. Warmerdam en A. M. v. Leeuwen. Getrouwd: J. v. d. Zwan en J. Klin kenberg C. W. Alders en C. Wilhelmus M. G. Horsman en M. Biesheuvel M. J. de Vreugd en M. M. Methorst J. v. Klaveren en J. Noppen. Overleden: M. de Gelder m. 69 j. Woensdagavond treden voor de Anti-llev. Kiesvereeniging in open bare vergadering in het gebouw „Patrimo nium" op, de lieeren J. O. Vermeer, no. 1 van onze candidatenlijst en G. Baas Kzn., Gemeenteraadslid to Amsterdam. Laten onze mannen en vrouwen allen present zijn. Men zie de advertentie, in dit blad. GELENGD NIEUWS Er in geloopen. Het gebéurde dezer dagen in een dorpje hij Ter Apel, waar in 'n klein gezin een feestje zou worden gehouden, dat men als „verfrissching" had gekozen „Duitsche cognac". Toen het uur voor bet „pieren- vcrschrikkerlje" was gekomen, aldus do Veenb., word dc drankflesch van haar van lak voorziene kurk ontdaan en 't vocht den gasten rondgedeeld. Maar wat schrik! Bij liet eerste „proost" kwam men tot de ontdekking, dat men het slachtoffer was geworden van een bedrogen smokkelaar. Do flessclion waren gevuld met slootwater Inbrekers en smokkelaars. Men meldt uit Kerk rade aan de „Msb": Dat liet in het Duitsche grensgebied ge stolen vee, onmiddellijk naar Holland ge smokkeld wordt, werd door talrijke be handelingen voor de rechtbank te Aken bewezen. In den nacht van 13 op 14 Maart j.l. stalen twee mijnwerkers uit Rohi- scheid bij den landbouwer C. C., wonende op een hoeve nabij dc Nederlandsclie grens met den Hollander Br. varkens ter waarde van 900.000 mark uit den stal. Met behulp van een broer van een der bekl. en een .electricien uit Rohlscheid werden de varkens naar den café-houder O. te Kerkrade vervoerd. O. werd reeds door de rechtbank te Maastricht, wegens heling veroordeeld. Br. droeg tijdens het plegen van den diefstal een revolver. De twee mijnwerkers uit Rohlscheid, werden ieder wegens diefstal en verboden uitvoer tot 1% jaar en tot 500.000 mark boete veroordeeld. De beide anderen wer den veroordeeld tot 8 maanden gevange nisstraf en 500.000 mark boete. Zelf de handen uii dc mouwen. Wegens den werkvrouweniiood le Laren (N.-H. heeft een aantal Geref. dames het initiatief genomen, hun eigen kerkgebouw schoon te maken Zwerver van aard. Eenige maanden geleden deed de poli tie te Vlissingen op verzoek der ouders, uitgebreide nasporingen in de omgeving DuisburgRuhrort naar een 18-jarigen jongen, die sinds November 1922 niets meer van zich had doen hooren. 'Daar hij schippersknecht was op een Rijnaak, werd vermoed, dat hij was verdronken. Nu was hij Beckerwerth uit den Rijn op gehaald het lijk van een 17 a 18-jarigen jongen, en men vermoedde dat te oordee- len naar de wonden op het lichaam, van een misdrijf sprake was, mede in verhand met de vele beroovingen in die streek. Het lijk kon echter niet worden geïdentificeerd De politie kreeg nu deze week een tele gram van de Rotterdamschc recherche, dat de jongen aldaar was aangebonden bij een razzia in-de meer of minder ongunstig hekend staande gelegenheden. Zoo bekwamen de ouders op geheel on verwachte wijze hun zoon terug, maar hij is alweer op weg naar onze groote steden om zijn fortuin te zoeken, voorzien van reisgeld en een schriftelijk verklaring van zijn ouders dat zij „toestemming" verlee- nen tot zijn zwerven, waardoor voorko men kan worden, dat de politie hem als minderjarige telkens weder naar zijn ouders zou terugkceren. Een vossenhol. Te Driexc onder de gemeente Lonneker hebben jachtopzieners een vos met vijf jongen uitgegraven. De moervos en één der jongen zijn doodgeschoten. Verkiezingsvaria. Man en vrouw, echtpaar, tegelijk in het stembureau to Heerenveen. Beide willen in één stemhokje. „Ho, ho," aldus de voor zitter, „ieder afzonderlijk, hoor!" „Ja, maar 't is toch mijn eigen vrouw", werpt dein an tegen. „Dat moest er ook hog bij komen", zegt de voorzitter, „dat je dat- met ©en anders vrouw deed." Op het éiland Mrrken. De inspecteur van de rijksinkomstenbe- lasting heeft onlangs op het eiland Mar ken zitting gehad met de schattingscom missie, voor het bepalen van aanslagen in de belasting. De stukken, waarop de bedra gen der aanslagen waren aangegeven, wer den na afloop toevertrouwd aan den amb tenaar ter secretarie, die deze aan den in specteur zou toezenden. De ambtenaar is echter in de papieren gaan snuffelen en vond daarin ook de aan slagen van de twee leden der schattings commissie, die tevens lid van den gemeen teraad zijn. Deze raadsleden stonden ver meld met een inkomen van respectievelijk f 800 en f 1100 per jaar. Dc ambtenaar vond, dat de raadsleden zich zelf te laag hadden aangeslagen en hij heeft toen deza cijfers in 1300 en 1400 veranderd. De bur gemeester heeft gezien, dat zijn ambtenaar aan die belastingstukken bezig was en kwam aldus te weten, wat deze had ge daan. Hij zegt den ambtenaar te hebben bevolen de cijfers weer in den oorspronke- lijken vorm te veranderen, doch oit bleek later niet gebeurd te zijn. En zoo was heS gevolg, dat de twee raadsleden hooger in de belasting werden aangeslagen dan mede door hen zelf was bepaald. Het bêla-sting- biliet wees dit later uit. Hierop volgde aan gifte bii de politie en een onderzoek waar uit bleek, dat de ambtenaar de cijfers had veranderd. Hij bekende en gaf toe dat hij verkeerd had gedaan. Ook zeide hij uit wraak gehandeld te hebben, omdat de betrokken raadsleden mede gepoogd hadden de betrekking van ambtenaar ter secretarie op te heffen, waardoor hij niet meer in staat zou zijn in zijn onderhoud te voorzien. (Deze ambte naar is een Marker met een ernstig lichaamsgebrek). Van deze zaak is door de rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt, doch tot heden is de Justitie nog hezig met het onderzoek. Nadat de ambtenaar geverbaliseerd was, heeft de gemeenteraad besloten hem te schorsen. Dit besluit is door Ged. Staten ter ver nietiging voorgedragen en de Kroon heeft dc beslissing hierop verdaagd tot 1 Octo ber, daar het onderzoek nog hangende is naar de vraag, of dat besluit in strijd is met de wet of met het algemeen belang. Land- en Tuinbouw Veiling. Gehouden te Wassenaar op 18 dezer, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis. Dw. Bronze Queen f 0.12, Dw. Bar. de la Tonnaye f 0.21, Dw. Tak v. Poortvliet f 0.24, Dw. Wm. Pitt f 0.90, Dw. Dream f 0.21, Dw. Nora Ware f 0.16, Dw. l'Europc f 0,33, Dw. Phillip de Comminet f 0.1G, Dw. Petrus Hondius f 0.53, Dw. Éwbank f 0.11, Dw. Psyche f 0.18, Dw. Mr. Franc. Sanders f 0.40, Dw. Mad. Krelage f 0.40, D.T. Lady Palmcrston f 0.12, D. T.Couronnc d'Or f 0.27, D. T. Titiaan f 0.30, D.T. La Gran- dessc f 0.18, .DT. Schoonoord f 0.33, E.N. Bic. Victoria f 0.46. Alles per regel. Gewas vrij goed. mers, dr. P. A. A. Eoeser en Jr. .C. de Boer, allen lector aan do rijksuniversi-T teït alhier. ACADEMIE-KIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Candidaats-examen Romaansche taal- en letterkunde (Fransch) Mej. W. F. J. van der Does (Den Haag); Doctoraal examen wis- en natuurkunde de heer M. van Rees (Den Haag); Doctoraal examen Indische letteren dé heer G. W. J. Drewes (Amsterdam); De heer Drewes verkreeg het praedicaat cum laude. Apothekers-assistenten-examen 8e groep. Opgeroepen 4 candidaten, afgewezen 3. Geslaagd de heer C. EL Otting (Rotter dam.) FAILLISSEMENTEN Hitgesproken: Firma Lommerse Brinkman en haar leden P. M. Lommerse en J. M. Lommer, se. Hillegom. Cur.mr. ABruch J. Bogaards, hakker, Leiden. Cur.: mr. W. de Clercq. J. van Mensch, hakker, H a z e r s- woude. Cur.: mr. M. B. Vos, Leiden. J. B. Goddijn, koopman, Leiden. De Chineesche bandieten. Een dreigement. SHANGHAI, 18 Mei (V.D.) De Ame- rikaansche en Britsche gevangenen, die zich in handen der Chineesche bandieten bevinden, zullen Dinsdag a.s. worden doodgeschoten, indien volgens een ultima- tum van de bandieten, dat heden uit de bergversterkingen door een Franschman werd overgebracht, de Chineesche troepen niet worden teruggetrokken. N ie uwe aanvallen. SHANGHAI, 18 Mei (V.D.) Volgens een hier ontvangen bericht vielen de Chi- neeseho bandieten gisteravond Tawenkow aan, een stad twintig mijl ten Noorden van Lincheng. Zij namen een aantal ge vangenen mede Laatste fcfericnten EEN MQOI DENKBEELD. Aanleg van een luin- beplauting 'in Zweden Bij gelegenheid van liet bezoek van den koning vau Zweden heeft H.M. de koningin aan den koning en dtj koningin van Zwe den een geschek aangeboden in uien vorm eener tuinbeplanting van een der konink lijke paleizen in Zweden. Hiervoor is de keus gevallen op het kasteel van Sollidhem gelegen op het eiland Oland. De uilvoe ring van dit plan fs door de koningin op gedragen aan een commissie, bestaande uit de heeren J. G. Ballego to L e i d e n en J. H. v. Straaten van Nes te Boskoop, die zich daartoe naar Zweden zullen he geven. VisscRiersjbepHchien. VLAARDINGEN, IS MeL Binnen van de haringvissclierij alluer VL. 147 met 19 last, VL. 38 met 11 h last haring. Heden werd betaald voor maatjesharing f 24.9026.70 per kantje kolmaatjes f 125.10 per ton._. VLAARDINGEN, 17 Mei. HedenmTa- dag werd betaald voor: kolmaatjes f 105 135.10, zoutevisch f 83.2090, kelen en lip pen f 171.50 alles per ton. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Mei. Veiling. Spinazie 20 33, Postelein 3442, Was peen 8li alles por 100 Kg. Bloemkool I 2841.40, Idem H 1G—27, Salade 1,60—3^0, Radijs 2.8U 3.80, Rabarber 0,G01.10, Raapstelen 1.60—2.20, Selderie 0.50—1.20, Prei 0,80 1,70 alles per 100: Aardbeien f 0,700.88, Peulen 0.700.90 alles per poad. 19 Mei. Beter. Be prijzen van beter cp de heden gehouden markt waren als vo1g'.a: prima fabrieksboter controle -van 1.G01.65» por Kg.; prima boerenboler 1-802.per Kg.; goede boeronboter 1.601,75 per Kg. Aangevoerd 4/3, 7, 0, 1S1.8 en 28/16 vaten, We gende 4335 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 11231 stuk-. Da prijzen waren: Kipoieren 5,056,30, en E?nj eieren 5.30G.20 per 100 stu' Handel vlug. Turfmarkt-van 14 tot 19 M i. Aangeveegd 100.000 stuks prijs ƒ.911 per 1000 s'ul.-. ALPHEN AAN DEN RIJN, 18 Mei. Veiling. Per 100 Kg.: Postelein 1933. Per 100 bos: Radijs 1.703.Rabarber 2,30 2,90, Peen 2022. Per 100 stuks: Kropsla 2.80, Bloemkool I 39—58, Bloemkool II 31, Bloemkool III 619. Per pond: AarJbcieu 6.81. ROELOFARENDSVEEN, 19 Mei. Veiling. Sla 1.104.10 per 100 Krop; Aardia" i- n 16 24 cent- per doosje; Peulen 8,10 per 19 pond. STADSNIEUWS De eindexamens der gemeentelijke H. B. S. alhier zullen gehouden worden op 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11 en 12 Juli, die der Chr. H. B. S. op 13 en 14 Juli. Tot deskundigen bij de verschillende eindexamens zijn benoemd dr. J. L. Walch, privaat-docent alhier, P. Werk man, oud-Ieeraar M. O. alhier, ir. W. Massink, oud-directeur H. B. S. alhier; dr. J. Heinsius alhier; mr. J. H. Kra TeEeg^afiseh Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen vau 19 Mei 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste Barometerst.: 765.8 Toulouse Laagste Barometerst.: 752.3 Lerwiok Verwachting tot don avond San>20 Vlei: Zwakke tot matige Zuidelijk^ tot Wes telijke Wind, gedeeltelijk bewolkt, aan vankelijk regenbuien, later opklarend, iet* zachter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3