Kintoiiirkn A. WAALS Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18 (Telef. 1225) is Dinsdag verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.22— f 0.35, SCHOL a f 0.20 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 23 April 1923. B. en W. van Leiden: Gezien het verzoek van: a. de Vereeniging „Het Kaasmerk", om vergunning tot het oprichten van een in richting voor het vervaardigen van kaa?- merken in het perceel Vliet'No. 1824, kad. Sectie E No. 1531; b. P. Fontein Pzn., om vergunning tot hmet oprichten van een houtzagerij in het perceel Havenkade No. 2123, kad. Sec tie C. No. 1903, 1904 en 1905; c. G. Christiaanse Czn., om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor 250 Liter benzine in den tuin van het perceel Hoogewoerd No. "33, kad. Sec tie D. No. 902; d. Gebrs. A. en W. Zwanenburg, om ver gunning tot liet oprichten van een inrich ting voor ht slijpen, polijsten, nikkelen en moffelen van metalen voorwerpen in het perceel Maredijk No. 25, kad. Sectie No. 1263. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet: Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn, alsmede, dat op Zaterdag 5 Mei aanst., 's voormiddags te half elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA. MAANDAG 23 April. Leiden. A. R. Bovenzaal van „Amicitia" (Breestraat 78). Aanv. 8 uur. WOENSDAG 25 April. Leiden. Ned. Chr. Stud.. Ver. Afd. Leiden. Academie- preek door Dr. H. T. Oberman van Rot terdam. Waalsche Kerk. Aanvang 8 uur. DONDERDAG 26 April. Leiden. Gem. Koor „Zingt den Heer" A Capella. Uitvoering Luthersche Kerk. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 7 Ia— 8*4 unr. Rechtskundig Bureau Chr, Be6t Bond. Steenschuur 15. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 April waargenomen door de apotheken van de heeren P. du Croix, Rapenburg, teL 809 en D. J. v. Driesum, Mare 76, tel. 406. De apotheek van het Ziekenfonds tot Bulp der Meuschheid is steeds geopend, Goch alleen vc-or leden van dit-Foods. strijding der kosten. De regeering zou in deze kunnen helpen door het stellen van oen vrachtgarantie gedurende enkele jaren Na cenige bespreking werd aan het be stuur opgedragen deze zaak, hetzij zelf in studie te nemen of anders de regeering te verzoeken daarvoor een commissie te benoemen. Jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek. „Het Vad." meldt, dat in den gezond heidstoestand van den oud- Minister van Buitenla.ndsche Zaken, Minister van Staat, jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek, een gunstige wending is gekomen. De 86- jarige neemt langzaam, maar gestadig in beterschap toe. Koelwagens. De Nederlandsche spoorwegen zullen eerlang een grooter aantal koelwagens in dienst stellen voor het vervoer van vleesch,boter en andere licht bederfe- Ljke artikelen op lange afstanden. Deze wagens voldoen aan do nieuwste eischen welke aan koelwagens worden ge- sield. Invaliöiteits- en Ouderdomswetten. Het overzicht van de ingevolge de In validiteitswet en de Ouderdomswet 1919 toegestane renten luidt: Op 1 April 1923 werden 2046 weduwen- renten en 4017 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden- datum krachtens artikel 373 dier wet 26.844 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunjier Verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week; voorts genoten 1819 personen een invaliditeitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Ouderdomswet 1919, wa ren op vorengénoemden datum 61.013 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Reorganisatie Sociale Verzekeringen. „De Msb." verneemt, dat binnen enkele weken het advies is te verwachten, dat Commissie XI (Verzekeringen) van den ÏToogen Raad van Arbeid aan den Raad zal uitbrengen over de vijf vraagpunten inzake reorganisatie der sociale verzeke ringen. Het 'laat zich aanzien, dat de meerder heid der commissie zich in beginsel vóór de reorganisatieplannen zal verklaren. De Communistische partij. Volgens „Het Volk" heeft de heer De Kadt een schrijven van den secretaris der Comm. Partij ontvangen, waarin deze hem bericht, dat het partijbestuur beslo ten beeft hem te schorsen als lid van het Partijbestuur, aangezien hij geweigerd heeft de politieke relatie te verbreken met uit de partij geroyeerde personen. Feest op Huize Doorn, ^ïer gelegenheid van de voltooiing van de verbouwing der voormalige oranjerie op het Huis Doorn tot woning voor kin- j derei van de gemalin van den ex-keizer J gaf de ex-keizer Zaterdag een feestmaal aan de patroons en handwerkslieden, in het geheel 54 personen. De adjudant van den ex-keizej, de heer von llsémann, dankte namens keizer en keizerin ieder die had meegewerkt. De ex-keizer bracht een drievoudig hoera uit -op de Koningin der Nederlanden. De heer Van Dijk, schilderspatroon, dankte en bracht een dronk op den gastheer en diens familie. De ex-keizer diende eigenhandig cenige schalen rond en £af allen als aandenken zijn portret met handteekening. Lager Onderwijswet. De heeren Suring en Bulten hebben op het wetsontwerp tot aanvulling van de wet van 16 Februari 1923 tot wijziging van de Lager Onderwijswet 1920, twee amendementen ingediend. Het eerste amendement bedoelt te voorkomen, dat wijziging in het aantal leerlingen van. een school zonder eenigen overgangster mijn onmiddellijk wijziging in het aantal verplichte onderwijzers dier sch,ool zou tengevolge "hebben. De strekking van het tweede amendement is, aan gemeente- en schoolbesturen de gelegenheid te bieden, onderwijzers die vóór het verschijnen der memorie van antwoord zijn benoemd, doch bij hot in werking treden van de wet nog niet in functie zijn getreden, als nog de betrekking* waarin zij benoemd zijn, te doen aanvaarden. Faillissementen in Nederland Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 20 April, in Nederland uitgesproken 73 faillisse menten tegen 32 faillissementen in de zelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en mét 20 April 1923 1301 faillissementen tegenover 811 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Afkoop tiendrenie. De Minister van Financiën heeft Be paald: Hij, die tiendrente wenscht af te koo- pen, geeft daarvan schriftelijk kennis aan den controleur der grondbelasting, binnen wiens ambtsgebied de bezwaarde perceelen gelegen zijn, door invulling van een formulier, daartoe kosteloos ver krijgbaar bij dien controleur of bij den ontvanger der directe belastingen zijner woonplaats. De controleur zendt de kennisgeving tot afkoop zoo spoedig mogelijk op aan den Minister van Financiën (Administratie der Generale Thesaurie), met voorstel omtrent het bedrag der afkoopsom. De controleur ontvangt de kennisgeving terug met eene verklaring van den Minis ter van Financiën omtrent de vaststelling van de afkoopsom, van den dag waarop, uiterlijk, de betaling moet plaats hebben, en van de plaats, waar deze moet geschie den;. Hij geeft den belanghebbende zoo spoe dig mogelijk hiervan kennis. Baron van Voorst tof Voorst. Naar wij vernemen is de toestand van Baron van Voorst tot VooTst, president d?r Eerste Kamer, als zeer gunstig te be schouwen. Zoodra liet weer wat zachter wordt .-zal - dè patiënt naar buiten ma^en. BUITENLAND IN EN OM HET ROERGEBIED. Het antwoord van Polncaré. Beschouwingen over Curzon's rede. Zooals te voorzien was, is Poincaré het antwoord op Von Rosenberg's rede niet schuldig gebleven. Zooals altijd hield hij ook deze rede weer bij de onthulling van een monument voor de gesneuvelden, ditmaal te Void. Ontdoen wij deze rede van alle franje en van de warwinkel van zinledige phrase's dan blijft er, wat het zakelijke betreft, niet veel over. Het lezen van deze opgcschroede voor stellingen wekt eer lachwekkend, dan dat het doet denken aan echte verontwaardi ging. Het eenige zakelijke betreft het Duib- sche aaribod van 30 milliard goudmark. De heer Poincaré beweerde, „dat dit aanbod nooit in werkelijkheid plaats vond, en dat, indien er thans een cijfer van 30 milliard genoemd wordt dit ongetwijfeld wordt gedaan om aan de Duitsche socia listen tegemoet te komen, die een derge lijke som voorstelden, (sic!) Maar zelfs aangenomen, dat Rosenberg do waarheid heeft gesproken, zegt de mi nister-president, dan blijkt er nog uit, dat Duitschland na in Mei 1921 formeel er kend te hebben, dat het 132 milliard schul dig was, zich in Januari 1923 zon hebben verwaardigd aan de geallieerden nog min der dan een vierde deel va,n de beloofde Bom aan te bieden, ten einde te voorko men, dat het Roergebied bezet werd en ten einde te verkrijgen, dat een moratori um van drie of vier jaar zonder onder panden zou worden verleend. Hoe zouden wij, gaat hij voort, opnieuw in Duitschland vertrouwen hebben kunnen stellen, nadat het van dit vertrouwen, zoo schandelijk misbruik had gemaakt." De voorstelling van zaken is toch wel wat héél naïef. Ieder, die met aandacht de loop der ge beurtenissen volgt, weet, dat het aanbod van Duitschland een der termijnen betrof, waarbij door Frankrijk 36 milliard werd geëischt en 30 milliard door Duitschland aangeboden. Bovendien moet men zich toch wol ver wonderen over den publiek uitgesproken leugen, dat dit aanbod niet zou zijn ge daan. Feit is immers, dat het aanbod niet werd geaccepteerd, omdat het op een voor de Franschen ongelegen oogenblik werd ge daan. De minister eindigt: De essentieel© voorwaarden voor een ♦«enaclering zijn vervat in twee woorden, Een moderne smaak volle sorteering vindt U in onze Etalages. 3oös Haarl.str. 132-134-136 S8F" Bij aankoop vanaf f I.- verstrekken wij GRATIS een welk steeds dezelfde zijn: schadeloosstel ling en veiligheid. De waardigste hulde, welke wij aan ónze dooden kunnen bren gen, is, dat wij niet toestaan, dat men ons de vruchten van hun overwinning ontrukt. Sedert meer dan vier jaar hebben wij op onzen overweldigenden bodem gestreden, niet alleen voor de bescherming onzer haarden, maar voor de vrijheid van het menschdom!" Zoo langzamerhand neemt men de ver klaringen van Poincaré niet meer au séri- eux, zoowel in Duitschland als in do ge allieerde en neutrale landen. Temeèr waarde wordt gehecht aan dö dezer dagen door Curzon uitgesproken rede. In Duitsche regeeringskringen uit men zich nog terughoudend, daar men. eerst de officieele tekst van de verklaringen van den Engelschen minister van buitenland- sche zaken wil afwachten. In het bijzon der geldt dit voor de opmerking, dat En geland herhaaldelijk de aanmaning tot Duitschland gericht heeft, de entente een aanbod te deen. Men kan evenwel in kringen, welke in contact staan met de rijksregeering, den indruk waariiemen, dat Lord Curzon met zijn rede voor een oplossing van de Roer- kwestie den weg geëffend heeft, zoo van Fraasche en Engelsche zijde werkelijk de gezindheid tot het voeren van onderhandelingen bestaat. Ook in andere politieke en parlemen taire kringen is men van meening voor de eerste maal dè verstandige uitlatingen van een werkelijk staatsman in het buitenland gehoord te hebben. Bijzonder sympathiek doet de verklaring van lord Curzon aan, dat ook hij van mce- ning is, dat Duitschland thans niet iu staat is, een bepaald in cijfers uitgedrukt aanbod te doen. In parlementaire kringen gelooft, men uit dc - rede van den Engelschen minister te kunnen afleiden, dat de laatste debat ten iii den rijksdag en in het bijzonder de redevoeringen van de afgevaardigden Streseman en Breitscheit niet zonder effect op Frankrijk en België zijn gebleven en ook in het neutrale buitenland indruk hebben gemaakt. Aldus verklaart men althans zijn ver zekeringen, dat een Duitsch aanbod door Frankrijk en België ernstig zal worden onderzocht. Men gelooft ook, dat lord Curzon der gelijke verklaringen niet zou hebben af gelegd, indien hij niet ©enigszins de ze kerheid had, dat zijn rede te Berlijn en te Parijs de gewenschte uitwerking zou hebben. Derhalve gelooft men verschillende pas sages in de rede van lord Curzon als een inbinden van Frankrijk en België te kunnen beschouwen, ofschoon inen zich ook niet verheelt, dat de mogelijkheid om tot een vergelijk te komen nog niet zoo nabij is. In parlementaire kringen houdt men echter lord Curzon's rede voor buitenge woon belangrijk en gelooft men, dat zij het begin is van een nieuwe Engelsche politiek ten aanzien van dc Roerkwestie, zoodat de politieke horizont wellicht bin nen korten tijd zal worden opgeklaard. Ook de Buitenlandsche Pers is eenparig van oordeel, dat een basis voor onderhan delingen is gevormd. De' „Vossisch© Ztg." schrijft naar aan leiding van lord Curzon's rede: De woorden van den leider der Engel sche buitenlandsche politiek beteekemen een aanmerkelijke ontspanning in den in ternationalen stand. Zij laten echter ook geen twijfel bestaan ten aanzien van bet feit, dat de reis van Loucheur naar Lon den een volkomen succes heeft gehad en dat een verstrekkend accoord tusschen Engeland en Frankrijk tot stand zou zijn gekomen. Zoo men bedenkt, zegt het blad, welke vinnige woorden Poincaré te Duikerken nog tegen den En gelschen bondgenoot gebruikt heeft en zoo men daarmee dc vriendschappelijke manier van behandeling van Frankrijk door de Engelschen Minister van buiten landsche zaken vergelijkt, dan wordt de ontwikkeling, die de zaken gedurende de laatste dagen genomen hebben, buitenge woon duidelijk. Daaruit blijkt echter ook, dat datgene, wat lord Curzon in den vorm van bemiddelingsvoorstellen van een eer lijk makelaar heeft ingekleed, een veel grooter politieke beteekenis beeft. Verschillende Eng. bladen wijzen er echter op, dat de uitlatingen van den minister niet zeer hoopvol waren. De „Manchester Guardian", die tot deze groep behoort, zegt, dat de rede ook de bedoeling had, de opening der onderhandelingen te ver gemakkelijken en dat Curzon daarom reeds thans de Engelsche politiek bij voor baat duidelijk heeft, omschreven. De „Daily- Maid" constateert, dat do rede van Curzon een uitstekenden indruk maakte en vervuld was van vriendschap ten opzichte van Frankrijk. De „Chronicle" begroet de verklaring, dat het streven naar veiligheid door Frankrijk niet moet uitloopen op een uit elkander rukken van Duitschland, of het veroorzaken van een nieuwe bron van haat en wrok in Europa. Als er waarborgen moeten worden verstrekt, mogen ze dan het karakter van wederkeerigheid dragen." Daar zal het inderdaad heen moeten. Zoolang haat en wantrouwen de tegen standers vullen, zal er van een oplossing geen sprake kunnen zijn. Of de jongste politieke rede van Poin caré aan een vredige oplossing zal mede werken 1 Wij meenen dit te mogen betwijfelen. KORTE BERICHTEN. In tegenstelling met de berichten van Fransche rijde, dat de Duitschers in het geheele Roergebied het werk zouden wil len neerleggen, wordt van Duitschen kant gemeld, dat de werklieden in de door de Franschen bezette mijnen wel doorgaan met het werk ondergronds, doch de ge wonnen kolen niet naar boven vervoeren. Ook worden alle maatregelen genomen, dat de mijnen in goeden staat blijven, doch tevens wordt er voor gezorgd, dat de Franschen totaal niets in handen krij gen Naar de bladen berekenen, bedraagt de kolenexport naar Frankrijk en België van. Februari tot 15 April, ongeveer 340.000 ton Te Herderke is do staat van beleg afgekondigd. Te Witten, werd een geldtransport van 11.000.000 mark, dat in beslag genomen was, weer vrij gegeven. In Engeland en Ierland, is om 2 uur in den afgeloopen nacht de zomertijd be gonnen. Op hetzelfde tijdstip is hij ook in België ingegaan. De zomertijd wordt dit jaar in Frankrijk niet ingevoerd. De politieke toestand in Italië. Wij moeten heden eens een beknopte mededeeling doen over den politieken toestand in Italië. Daar zijn namelijk moeilijkheden ontstaan met de katholieke volkspartij. Óp het jongste congres dier partij heeft namelijk don Sturzo, de alge meen© secretaris der partij, die tevens geldt- als de leidende figuur van den lin kervleugel der volkspartij, welke vleugel vrijwel anti-fascistisch is, de meerderheid doen besluiten tot het niet meer onvoor waardelijk meegaan met de fascistische regeering, maar integendeel tot het stellen van. bepaald voorwaarden. Het Yatikaan heeft se.de- w wel, door een artikel iu de Osserv; Romano, getoond, dat het weiischte. dat don Sturzo zijn voorbehoud ten opzichte van het faseisme weder zou doen varen en zich weder tot een vol ledige samenwerking met de fascistische regeering bereid zou verklaren, maar daar mee is toch de beteekenis van de anti fascistische betooging van een groot deel dei' volkspartij niét ongedaan gemaakt. En hoezeer deze beteekenis gevoeld wordt, blijkt uit het feit, dat dé 4 leden van het kabinet, eergisteren voor de keuze staande cm of uit de volkspartij te treden of uit de regeering, beslotën hebben liever uit het kabinet-Mussolini te treden. Voor Mussolini komt er nu een moei lijke tijd. Het kan niet ontkend worden, dat hij getoond heeft een kranig leider eener volksbeweging to rijn, bovendien ook een man, die zich als gematigd dic tator weet te doen gelden. Maar nu zal hij bewijzen móeten geven van staata- mansbeleid, welk beleid laveetkunst ver- eischt. Hij kan natuurlijk met de vuist op tafel slaan en door rijn militaire over macht zijn wil opleggen aan het volk, maar qf dit nu nog verstandig zou rijn, wagen wij te betwijfelen. Volgens een bericht uit Rome zal Mus solini evenwel de Kamer ontbinden als de wrijving grooter afmetingen aannemL Hij zou dus zijn heil dan zoeken in het uit schrijven van nieuwe verkiezingen. Nader wordt gemeld, dat de „partito popolari een motie heeft, waarin vertrou wen in de regeering werd uitgesproken. (Naar alle waarschijnlijkheid derhalve zul len de vier ministers van de popolari, die inliet kabinet zitting hebben, hun porte feuille behouden). Dr. D. H. Th. Vollenhoven, Geref. predj te Den. Haag. Z.Eerw. gaat, hoewel lang zaam, wat voornit en hoopt af en toe in' den tuin wat van de buitenlucht te kun nen genieten. Ook de geneesheeren zijn' optimistisch gestemd, wat het verloop der krankheid betreft. Ds. A. C. Sonneveld. Het tijdelijk adres van Ds. A. C. .Sonne veld, pred. bij de Geref. Kerk van Chu- but (Argentinië, Zuid-Amerika) is: A. Pruissen, Ringdijk, Aalsmeer. i&EriËt EK SCM80L ned. he kv. kerk. Beroepen. Te Montfoort: J. H. Kos ter to "YVouterswoudc Te Nijkerkervoen: W. II. van Heuven. te Hemelnm c.a. To Bird aard en Janum (toez.): J. Dijkstra te De Krim Te Nieuw Vennep: J. C. II. Roinijil te Parrega Te Nieuw-Vosmeer Ds. Verhoeff Oost-Indisch predikant met vérlof te Renkum. GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Dronrijp: J. A. Schep, cand. te Utrecht. Bedankt. Voor Twijzel, Oosterend- Hijdaard, Kollumerpomp, Andel, Haas trecht en Oostkapelle: J. A. Schep, cand. to Utrecht. Ds. W. F.» van der Kodde. Aan Ds. W. F. van der Kodde, Chr. Geref. pred. te Urk, is, wegens bijna al geheel© blindheid, door de classis Amster dam met algomeenc stemmen emeritaat verleend. Ds. H. Hasper. De Geref. Kerk van Oldeboom heeft aan de classis Heeren veen goedkeuring ge vraagd van eervol ontslag aan haar die naar des Woords, Ds. H. Hasper, volgens Art, 11 der Kerkenorde. Ds. D. H. Th. Vollenhoven. Volgens Kerkeraadsbcricht geven de mededeelingen van de laatste dagen meerderen moed en hoop op herstel van UIT OE QiGEWKG VOORSCHOTEN. In hot bericht over de aanbesteding der Geref. Kerk alhier is een fout geslopen. Er staat dat de ^irina Broekman te Voorburg inschreef voor f 61.7C0; die meet zijn 55.000. Firma Kraay Haarlem moet zijn Hillegom. DegisterenindeGercf. Kerk gehouden collects voor do aflossing der Pastorieschuld heeft opgebracht 500. Bovendien werd nog een biljet van f 4% gecollecteerd voor de nieuwe Kerk. Op den 2en Pinksterdag zal op het Landgoed „Raaphorst" weder de Zendingsdag der Herv. Zendingsver eeniging alhier worden gehouden. Naar wij vernemen zullen als sprekers optreden Ds. Fortgens, Herv. predikant alhier; Ds. I. Voorsteogh, Herv. Predikant te Katwijk en Zendeling Kok. Nog twee «prekers zul len worden aangezocht. Het Harmoniegezelschap „Benvenuto" zal haar medewerking verleenen. Burgerlijke Stand Ge boren Everdina Jacoba, d. van M. Ver bod en E. Zonneveld. Jurrien Gerard z. van A. de Vos en H. Pen. Rina Klazina d. van S. 8. Leppink en G. van Ginkel Petronella d. van A. C. Zuiderduin en P. Schippers. Overleden A. E. Borsboora, C5 j. M. Hakker, 1 j. LEIDERDORP. lAirgerlijke Stand Ge trouwd: H. A. Gerardts en J. Borreman Overleden: Te Leiden: J. van Bor stelen, 59 j.. o Hoog straten. ALP1XEN Aaa* V a n, w e r k n e m e r s z ij d o meldt men ons: De staking in de bouwvakken te Al phen aan den Rijn duurt onveranderd voort. Waarschijnlijk zal deze mededee ling met cenige verwondeiflug worden ge lezen, daar er de vorige week in do pers berichten hebben gestaan, dat overeen stemming over de wijze waarop het con flict in het bouwbedrijf kon worden be ëindigd, was Bereikt. Zulks is inderdaad het geval. De Hoofdbesturen der landelijke orga nisaties van werkgevers cn werknemers hauden besloten het geschil door arbitrale uitspraak te beslechten. Uiterlijk Maan dag 23 April zou overal de arbeid worden hervat op de voorwaarden vari het con tract met den R. K. -v RouiTpa- troons afgesloten. De patroons te Alpaca aua u.én Ilijn wenschen zich nu echter aan dit besluit van eigen organisatie niet te houden. Dit heeft hier ter plaaf.se reeds bevreemding gewekt, omdat in een met de besturen der organisaties gehóuden conferentie, kort na het uitbreken der staking, door de patroons het standpunt werd ingenomen, dat alleen door landelijke onderhandelin gen een oplossing van het ^schil was te bereiken. Dit werd ons na rte conferentie zelfs nogmaals schriftelijlc gemeld. De arbeiders zij'n dan ook vast gesloten den strijd voor hun nu dubbel rechtvaar dige zaak verder door te zetten. Daar in alle andere plaatsen de stakingen op bo vengenoemde voorwaarden zijn beëin digd, komen de patroons te Aljbhen a. d. Rijn alleen tegenover de drie landelijke arbeidersorganisaties te staan, terwijl bo vendien eigen hoofdbestuur bun optreden moet afkeuren. Burgerlijke Stand. Be- vallen: M. J. Yriesckoop geb. v. d. Vcovfe z. A. Smolders geb. de Leeuw d. D. W. M. Jongenburgcr geb. Sprey z. J. A. Luyben geb. v. d. Tweel z. J. de Visser geb. van Capelle d. G. Hauicen gob. v. d. Hoek z. H. Vaartjes geb. Gort d. J. v. Gardenen geb. ue G-rcote d. N H. v. d. Tol geb v. d. Maat c'. A. v. Rijn geb. v. Leeuwen z. E. v. tl. Bijl geb. Kool d. Overleden J. Zanderink d. 46 j. G'. v. Deiji, eclitgenootc van H. Langelaar 67 j., overleden te Leiden M. J. Kreu- niagen z. 24- j. F. Burggraaf z. 25 j. - A. B. Wierikx wedr. van W. de Roer 77 j. Gehuwd A. v. Engelen 30 j. en M. Th. v. Dolder 33 j. BOSKOOP. Ton bate van. dc einde Augustus a.s. te houden Huldiginguïcesi-en in deze gemeente, zal op Juilanadag, 30 April, des avonds 71 uur een Zang-Uitvoe ring worden gegeven in de Ned. Herv. Kerk. Voor bedoelde Zanguitvoering is efii programma opgesteld, bevattende 12 zang nummers en vijf nummers voor orgel en viool. De Zangvereeniging ..Hosanna." en „Sursuin Corda" en het mannenkoor ,,St. Caecilia" verloen.cn hunne medowerlang. Voor orgel de heer Erkelens van hier, ei* voor viool de lieer Schoustr» uit Rotter dam. Op d e g e h o n d e n veiling door Notaris Maarschalk alhier rijn dö perceelen in bod gebracht als volgt: Het huis, Zuidwijk 5 en 6 op f 2050 Het huis aan de Ridderbuurt no. 32 op f 550.—. De perceelen van den heer M. J. Wui- raad staan in bod als volgt: Perceel 1 op f2400.perc. 2 op f 46JKi^-« perc. 3 op f 3000.perc. 4 f4100.perc, 5 f 2500.—; perc. 6 f 2900.—; perc. 7 f 300.— perc. 8 f 1900.perc. 9 f2900.—; perc. 10 f4600!.—; perc. 11 f1800.—; en pore. 12 f 9000.—.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2