ittfe.- f—iii in i n i1 Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1226, is DINSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.22, SCHOL a f 0.18 en KABELJAUW a f0.45 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 16 April 1923. VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Hoofdstembureau in den Kieskring II dér gemeente Leiden maakt bekend, dat het Hoofdstembureau in een der lokalen van de school aan de Heerenstraat in deze gemeente op Woens dag 18 April 1923 des namiddags te 5.30 uur in een openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 10 April 1923 voor bovengenoemde verkiezing ingelever de lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. De Voorzitter voornoemd: P. E. BRIëT. Leiden, 16 April 1923. KIEZERSLIJST 1923/1924. De Burgemeester van Leiden, gelet op art. 13 der Kieswet, brengt ter algemeene kennis, dat do ingekomen verzoeken om verbetering van de Kiezerslijst dezer ge meente, dienst 1923/1924, m«t de bijge voegde bewijsstukken, tot'en met den 21n April a.s. op de Secretarie (Kamer No. 10) voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar gesteld. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 16 April 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 734— 834 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 22 April waargenomen door de apotheek van den heer G. B. Duyster, N. Rijn 18. Telefoon 523. De apotheek van het Ziekenfonds lot Hulp der Menschheid is steeds geopend, coch alleen voor leden van dit Fonds. terwijl dan het overschot tusschen de an dere geallieerden zal worden verdeeld. De ministers verklaarden, dat het on mogelijk is, de besprekingen met Groot- Brittannië over de kwestie der schade loosstelling -thans met nut te hervatten, daar het Britsche standpunt te zeer af wijkt van het Fransche en Belgische. Zij achtten het wenschelijk, door Fran sche en Belgische deskundigen een grond slag voor een plan tot finaricieele regeling der schadeloos stelling te doen vaststellen. In verband hiermede zullen Bart hou, Seydox cn Delacroix bin nen kort een bespreking houden. De mi nisters zullen over veertien dagen te Brussel beraadslagen over het resultaat van den arbeid der deskundigen. Bovendien is door de heeren besloten, dat de koopwaar en de verschillende pro ducten, die in de bezette gebieden in be slag genomen zijn om Frankrijk en Bel gië te dekken voor de bestellingen, door de beide regeeringen of door bun onder- hoorigen uit hoofde van prestaties in na- tura, direct aan die regeeringen zullen worden toegekend Het overschot van de in beslaggenomen koopwaar en produc ten zal worden verkocht door do zorgen van de Fransch-Belgisclie overheid. De opbrengst van die verjkoopen zal gestort worden in de comptabiliteilskas der pan den, waarvan het batig saldo, na aftrek van verschillende bezeltings- cn exploita tiekosten, zal worden overgedragen aan de herstelcommissie. De beide regeeringen hebben de resolu tie van Brussel nader bevestigd, volgens welke resolutie zij niet de ontruiming vac de Roer en van de nieuw bezette gebie den op den rechter Rijnoever zullen on dergeschikt maken aan eenvoudige belof ten van Duitschland, maar dat zij de ontruiming zullen uitvoeren, naarmate Duitschland zijn herstelverplichtingen zal hebben uitgevoerd. frikoniek merkt het officieele commu niqué op „dat de besprokingen vlot vaü stapel zijn geloopen." Wat geen wonder mag heeten waar het hier geldt: „De huid verdoelen voor de beer geschoten is". Immers als men zoo af en toe leest wat de Franschen voor werkelijke buit heeft verkregen, worden dergelijke holle plira- sen wel tot een belaching. Zelfs de boeten krijgt men nog niet goed los. Do stad Essen is naar men weet beboet wegens het doodschieten van den stoker Schmidt in den kelder van het station. Tot dusver kon de dader niet worden op gespoord. De Franschen hebben de stad Essen een uitstel van tien dagen toege staan en toegezegd, dat indien gedurende dien tijd de dader zou worden aangewen zen, een verzachting of opheffing der sanctie zou kunnen plaats hebben. Daarop heeft eergisteren de vertegen woordiger der stad Essen aan generaal Degoulte het resultaat van nieuwe onder zoekingen voorgelegd waarbij de crimi- neele politie volkomen nieuwe gegevens verstrakt. Degoulte heeft verklaard, dit rapport to zullen laten onderzoeken doch verklaard, dat daarme in geen geval een uitstel van betaling der boete gepaard ging. De termijn loopt Maandag nam. af. Do drie oudste „Beigeordneten", die op het oogenblik het bestuur der stad voeren, zijn voor de betaling persoonlijk aan sprakelijk gesteld. Frankrijk had beter gedaan de herstel plannen van Duitschland, in 1922 gedaan, onder de oogen te zien. Men heeft deze genegeerd, en gezegd, dat de Duitsche vertegenwoordiger te Parijs nit grehtigd zou zijn geweest voorstellen te doen. Ter weerlegging daarvan publiceert de „Voss. Ztg." een telegramwisseling tusschen hot dep. van buitenl. zaken te Berlijn cn de Duitsche legatie te Parijs. In het eerste telegram, gedateerd 31 Dec. 1922, wordt den Duitschen ambassa deur, dr. Mayer verzocht de Fransche rogeering zoo spoedig mogelijk, officieel mede te deelen, dat de Rijksregeering een nieuw hrstlplan bad uitgewerkt, welks uitvoering door de ondersteuning der Duit sche economie, met name van do banken en*1 de industrie was verzekerd. Den Ge zant werd opgedragen de Fransche regee ring te verzoeken een vertegenwoordiger van Duitschland gelegenheid te geven het Duitsche plan aan de conferentie voor te leggen en mondeling tot te lichten. Den volgenden dag, 1 Jan. 1923, mach tigde het dep. van buitenl. zaken staats secretaris Bergmann aan de te Parijs ver toevende delegatie op haar verzoek de fi- nancieel-teclinisehe zijde van het Duitsche plan in den vorm van en aide-memoire schriftelijk voor te leggen. Op 2 Jan. antwoordde Bergmann tele grafisch, dat er weinig kans bestond, dat hij over het Duitsche plan zou worden ge hoord. Eventueel zou de Fransche regee ring het indienen van schriftelijke voor stellen eisclien, welke naar Bergmanns oordeel dan officieel door de legatie moe ten worden overhandigd. Daarop zond het Duitsche dep. van bui tenl. zaken den Duitschen gezant, dr. May er, den tekst van het Duitsche voorstel, dat, naar gelang van de omstandigheden, o f door Bergmann o f door Mayer zou zijn overhandigd. Uit deze telegrammen-wisseling, aldus de -„Voss. tg.", blijkt duidelijk, dat de Duitsche regeering Bergman liad ge ïnstrueerd de conferentie het Duitsche voorstel schriftelijk te doen toekomen. Men ziet: veel blijft er van de 'Fransche bewering, als altijd niet over! Treedt Bonar Law af? Gisteren liepen geruchten, dat Bonar Law voornemens was om gezondheidsre denen binnenkort of te treden. Deze berichten werden officieel tegen gesproken. Later vernam Reuter dat in weerwil van de officieele tegenspraak in politieke kringen algemeen geloofd wordt, dat Bonar Law om gezondheidsredenen genoodzaakt zal zijn, binnen enkele weken het premierschap neer te leggen. Zaterdag hebben de Franschen het raad huis te Dortmund en dc mijn Graaf Molt- ke te Glad beek bezet. Ook do gemeenteraad van Duisburg heeft besloten te weigeren de boete van 75 millioen mark te betalen, aan de stad, we gens beschadiging van het telefoonnet op gelegd. „Vijandelijk." De Fransche regeering heeft te Berlijn een nota overhandigd, waarin zij zich te gen het gebruik van het woord „vijande lijk" met betrekking tot Frankrijk in de rede van den rijkskanselier bij de rouw- plechtigheid voor de slachtoffers van het bloedbad te Essen in den rijksdag richt. Over de beantwoording van deze nota en haar publicatie wordt door de rijksre geering thans beraadslaagd. Een anti-flirt-actie. Te Washington heeft een aantal jonge vrouwen en meisjes oen anti-flirtclub op gericht, waarvan een zekere juffrouw He len Brown de secretaresse ie. De strijd gaat in hoofdzaak tegen „mannen in auto mobielen en op de hoeken van straten". Het ligt in het voornemen van de club om de te harier kennis komende feiten betref fende het flirten mee te deelen aan de or ganisaties, waarvan de betrokken vrouwen en meisjes lid zijn en deze orgaliisaties te verzoeken, een week te bepalen om een ernstige bespreking te wijden aan het on derwerp. De club zal dan kaarten met ern stige vermaningen en insignes uitreiken. Deze vermaningen luiden als volgt: „Don 't flirtZij die in onbedachtzaamheid flir ten, zullen er tot bezinning gekomen be rouw van hebben." „Neem ge>en invitaties •aan van motorrijders. Zij noódigen u niet alleen uit om u een wandeling te bespa ren." „Ga niet uit met mannen die ge niet kent." „Geef geen knipoogjes. Een knipoog met het cene oog kan een traan in het andere veroorzaken." „Vecrgeet niet den man, van wien gij zeker zijt, wanneer ge met en ander flirt. Wanneer ge bij den eersten terugkomt, kan hij wel oens ver dwenen zijn." Wij hadden geen vermoeden dat het in Washington zoo erg was. Als de club maar volhoudt, brengt ze het misschien nog wel eens zoo ver dat do autoriteiten, naar het voorbeeld van Belfast, waar een in het openbaar kussenwisselend paartje werd opgesloten, flirtende paartjes achter slot cn grendel zetten. „Tel." Arm bruidje. Dezer dagen werd door de Londenscho rechtbank aan een meisje een schadever goeding van 160 pond sterling toegestaan, omdat de man, met wien zij in het huwe lijk zou treden, haar op het allerlaatste oogenblik in den steek had. gelaten. Alles was reeds voor het huwelijk in gereedheid gebracht. De bruid wachtte in haar bruidskleed, de geestelijke en de gasten waren aanwezig, toen plotseling de mede- deeling kwam, dat de bruidegom er van afzag. Warop de bruid in zwijm viel. De bruidegom gaf als reden op, dat hij van idee was veranderd. Het hoogtepunt werd bereikt toen een tante ten tooneele verscheen en op dramatischen toon ver klaarde, dat zij was gekomen om dit hu welijk te beletten. Voor den rechter verklaarde de ex-brui degom, dat zijn familie-, die voor die gele genheid was overgekomen, hem had ge zegd, dat hij eigenlijk niet kon trouwen in verband met zijn vroegere liefdesaffai res. De rechter vond dat echter geen ar gument. Immers, zeicle hij, dit is met de meeste jonge mannen het geval, doch met hun trouwen wordt daardoor een streep gehaald. Harding en de presidentsverkiezingen in 1924. Volgens een verklaring van Daugherty, attorney-gcneraal te Niami, zal president Harding zich opnieuw candidaat laten stellen voor de presidentsverkiezingen in 1924. Zooals men weet, moet de Amerikaan- sche president dan aftreden. Daugherty is een vriend van Harding, zoodat zijn verklaring als een officieele aankondiging wordt beschouwd. De fatale deur. Door het klemmen van een deur is de zer dagen te Grimsby een negenjarig knaapje oin het leven gekomen. De moe der van het jongetje hoorde terwijl zij op do bovenverdieping was, liet ventje gillen. Zij rende naar beneden doch kon de deur van de keuken niet open krijgen.- Toen zij er ten slotte na een hevige krachtsin spanning in slaagde de deur te openen, lag haar zoon op den vloer, te midden van de smeulende overblijfselen zijner kleeren, die aan het fornuis hadden vlamgevat. De ongelukkige overleed kort daarop aan zijn brandwonden. Had de deur niet geklemd, zoodat niet oenige kostbare minuten verloren zouden zijn gegaan, dan zou het ventje ongetwij feld gered zijn. KORTE BERICHTEN. Te Verviers wordt van absoluut be trouwbare zijde verzekerd, dat de Bel gische autoriteiten door den militairen veiligheidsdienst in Duitschland gewaar schuwd zouden zijn, dat een bende „wraaknemers" er in geslaagd zou zijn, in België door te dringen, met het doel, de bruggen, tunnels enz. der spoorwegen te vernielen. De aanslag op de brug te Mo resnet zou dus het voorspel zijn geweest van een reeks andere misdaden, door welke do Duitschers de openbare mee ning zouden wensehen te beïnvloeden. Hoe dit ook zij, de bewaking der sta tions en der spoorwegen is versterkt en het wordt onwaarschijnlijk geacht, dat de Duitschers de voornemens, welke hun wor den toegeschreven, ten uitvoer zullen kun nen brengen. KERK ESfi SOHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Ameide en Tienhoven G. Lans, Seer. Geref. Zendingsbond^ te Zeist Tc Driesum: J. H. Koster te Wott- terswoude. Aangenomen. Naar GaaslmeerO. Hokwerda, te IJtens en Henna ar d. GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Wyckel en Balk: J. Hettinga, cand. te Apeldoorn. Bedankt. Voor Klundert: J. Voerman te Warns. Voor Boerakker, Oosterzee, Silvolde-Gendringen^ Ten Post, Nieuw- Buinen, Hoek (Z.), Óoltgensplaat ciï Schip luiden: J. Hettinga, cand. te Apeldoorn. Ds. G. H. Nolke. Ds. G. H. Nolke, Ned. Herv. prod, te Amsterdam, zal zulks in overleg met zijn geneesheer de volgende maand ge leidelijk wederom zijn ambtsbezigheden hervatten. Boroepbaar. Naar wij vernemen, stelt de heer H. Janzen, cand. tot den H. Dienst, Buys Ballotstraat 17 te Utrecht, zich in de Ned. Herv. Kerk thans beroepbaar. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds H. van Wessel te Wieesp is voornemens Zondag 27 Mei afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente al daar, en Zondag 3 Juni d.a.v zijn intrede te doen te Rotterdam, na bevestigd te zijn door Dr. M. M. den Hertog, predikant te 's-Gravenhage. Ds. S. van der Molen. Naar de „Wekker" meldt, is de operatie die Ds. S. van der Molen, Chr. Geref. pred. te Zirikeez, wegens blindedarm ontsteking te ondergaan had, best ge slaagd. Ds. L. W. Bakhuizen van den Brink. De Algemeene Synodale Commissie heeft zich tot haar leedwezen genoodzaakt ge zien, aan den heer L. W. Bakhuizen van den Brink, Secretaris der Algemene Sy node, op zijn verzoek, wegens ongesteld heid, op medisch advies, verlof te verlee- nen van 1 April tot en met 1 Juli, en zijn secundus gedurende dien tijd met de waar neming van het Secretariaat belast. „De Unie". Bij referendum heeft de Unie van Christelijke Onderwijzers het besluit der algemeene vergadering tot afscheiding van het Chr. Nat. Vakverbond, bekrach tigd. yiT EÉE OIS6EVING De Jubileumfeesten te Rijnsburg. Zooals wij reeds voor eenigen tijd kon den melden, besloten de Christelijke en de neutrale Oranje-Vereeniging alhier tot samenwerking bij de dit jaar te houden jubileumfeesten. Uit het bestuur van heide vereenigin gen is een feestcomité gevormd, dat een bestuur benoemde bestaande uit de hee ren S. Schoneveld voorzitter, P. Ouds hoorn secretaris, M. v. d. Guglen pen ningmeester, terwijl voorts de heeren A. Zandbergen Wzn, en G. Vianen deel uit maken van het Comité. Bij den heer J. J. Verbree alhier heeft thans het feestcomité vergaderd met de besturen van verscheidene vereenigingen, in verband met de te houden festiviteiten. Tot samenspreking waren uitgenoo- digd: de Bloemenveilingen „Flora" en Bloemenlust", de Zangvereenigingen „Excelsior", „De Lofstem" en „Deo Va- lente", en de Burgerwacht. De heer S. Schoneveld deed mededee- ling van do aanleiding tot het houden de zer vergadering. Op initiatief van den Burgemeester zijn Chr. en neutrale vereeniging bijeen gekomen, om de plannen voor de feestvie ring te bespreken. Spr. constateerde met blijdschap, dat daarbij tot samenwerking werd besloten, waartoe het tegen woordig feestcomité werd gevormd. Voorloopig waren door dit comité reeds eenige punten vastgesteld, welke echter voor wijziging vatbaar waren. Spr. dankte allen voor de bereidwillig heid waarmede aan de uitnoodiging tot deze samenspreking gevolg was gegeven, daar om de feesten te doen slagen de me dewerking van alle vereenigingen noodig is. Spr. hoopte dat de te houden bespre kingen het beoogde doel zouden bevorde ren. Nadat de voorzitter nog de verklaring had ontvangen, dat alle aanwezigen in beginsel tot medewerking bereid waren, deed de heer P. Oudshoorn mededeeling van het voorloopig vastgestelde pro gramma. Dit luidt als volgt: De feesten worden gehouden 6 en 7 September a.s. Donderdag 6 Sept.: 's Morgens Dank- en bedestond in alle kelken van 1011 a 1134 uur. 1 uur: Kinderfeest, met onthaal van do kinderen en uitreiken van verrassingen. Daarna voor meisjes van 1314 jaar „ballenkruien" en- „muurtjeloopen" en voor jongens van dien leeftijd „Naar den trein" cn zoo mogelijk „tonsteken", welk laatste spel kostbaar is, maar zeer ge- wensebt. 7 uur 's avonds: Gecombineerde feest- vergadering in een der kerken, met een feestredenaar en de medewerking van een zangvereeniging, of iets anders, b.v. een solist (e). Vrijdag 7 September: 910 uur Bloemencorso. 101L uur Vakoptocht. 121234 uur Pauze, en daarna Spe len voor jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. Voor jongens: boegsprietloopen, mast- klimmen en kunstrijden op de fiets; voor meisjes nog nader te bepalen. Van 5 Yi734 uur Historisch tafereel „Innemingvan Breda". 834 uur. Gondelvaart met versierde en verlichte gondels, waarin de zangver eenigingen zingen. Voorts in het algemeen gevelversiering en 's avonds illuminatie. De heer H. v. d. Meij had ook gaarne ringrijden op het programma gezien, doch do voorzitter zette uiteen, dat het nagelaten was met het oog op den tijd en ook al omdat velen meenden, dat dit wel eens overgeslagen kon worden. De' eerste dag, waarop bijna geen me dewerking van een of andere vereeniging noodig is, gaf geen aanleiding tot bespre king, doch des te meer dè 2e dag. De heeren T. Kralt en A. den Heijer, maakten uit naam der bloemisten groot bezwaar tegen dien dag, met het oog op de Vrijdagscho veiling. Naar hun meening was het beter Woensdag en Donderdag voor het feest te bestemmen. Do voorzitter zette uiteen, dat daar we der andere bezwaren Vigen waren. Wan neer de medewerking daar o;o af moest stuiten, zou men zeker de Woensdag in- plaats van de Vrijdag voor feest i «stom men, maar z.i. was het wenschelijker, zoo eenigzins r*» gelijk de Vrijdag te hou den. Landdurig werd fciero-wp? jva^eken c» de l'fer C. Vianen, zelf bloemist, 't* bezwaren van de heeren Kralt en den Iv-rier ic weerleggen. loden opperde het plan, het 3 en de vjkoptocht des Don derdags te houden. Dit had meer kans van slagen. Van dit onderwerp werd verder afge stapt, teneinde de bloemisten gelegenheid te g*ven, dit met de leden der vereeni ging to bespreken ,en zoo tot overleg te komen. Voor de overige puntech van liet pro gramma kon men, na gemeenschappelij ke bespretèng, tot een vergelijk komen, h?bqudens de nadere goedkeuring van do leden der vereeniging. Op een vraag van den lieer A. Drieber gen deelde de voorz. nog mede, dat geen eere-Gomité gevormd was, -doch dat de Burgemeester benoemd was tot eere-voor- zitter, en deze benoeming door hem aan vaard was. Op een vraag van den heer T. Kralt omtrent de finantiën, deelde de voorzit ter mede, dat men die in voldoende mate hoopte te krijgen, lo- door een collecte in de gemeente; 2e. door inschrijving van, do deelnemers aan de spelen, die weinig finantieelo opofferingen van de deelne mers vragen, dus met uitzondering b.v. van bloemencorso en vakoptocht; 3e. in de laatste plaats, indien niet toereikend door een beroep op den Gemeenteraad. De voorz. dankte tenslotte voor de reeds gedante toezeggingen, en sprak de hoop uit dal de plannen hedenavond gemaakt verwezenlijkt zullen worden. Voordo candidaatstelling voor de Gemeenteraadsvoïjkieziugen zijn de volgende lijsten ingediend: A. R. partij: 1. T. Kralt; 2. S. Scho neveld; 3. J. Schoneveld; 4. W. L. v. d. Gugten; 5. K. andbergen; 6. J. v. Vliet; 7. J. den Haan; 8. J. v. Iterson Jr.; 9. Adr. Heemskerk. G. H. partij: 1. Dr. H. G. Jonker; 2. J. v. Klaveren; 3. D. Knijff; 4. K. v. Delft; 5. P. Kort Sr.; 6. H. J. den Haan; 7. M. Brussee; 8. A. Zandbergen; 9. G. D. v. d. Vijver; 10. D. v. Biezen. R. K. partij: 1. A. J. Mulder; 2. H. Koster. KATWIJK AAN ZEE. Van de treilloggers kwamen Zaterdag to XJmuiden aan den afslag, KW 35 met f 442, KW G7 met f525. KW 89 met f496, KW 101 met f529. KW 57 met f716, KW 21 met f452, KW 10S met f821, KW 140 met f630 en KW 145 met f536. B ij de gehouden V i s- scherijexamens zijn geslaagd als Bchippcr op de zeilzeevisschersvaartuigcn de heeren P .Kuyt, C. Vooys en H. Groen en als stuurman de heer J. van der Plas. NOORDWIJK AAN ZEE. Bij do gehouden V i s- scherij-examfcns, zijn geslaagd als stuur man op de zeilzee-visschersvaartuigen, de heeren L. van Duyn, A. Duindam en J„ van Duin en als schipper de heeren J. van Duin, en L. van der Wiel, allen al hier. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Beval len: M. RoodSmit z.; H. Oostendorpt Otten d.; A. M. v. d. LindenWilïbmso z.; G. Huismamv. d. Zwart z.; G. Seij-: senerv. Diest d.; E. KokFörster d.; Ondertrouwd: S. W. Uitendaal en H. J. Lommerse; G. G. Brussee en A. A. v. d. Splinter. Getrouwd: P. Beljaards on J. Borst J. Jansen en A. Jongbloed; A. Kleer en A. van Tilburg; E. Giesbergen en G. ML Spek. Overleden: G. Luk, m., 70 j. ALKEMADE. Zaterdagmorgen om a treek s elf uur waren de werkzaamheden aan de brug te Nieuwe Wetering zoover gevorderd, dat zij voor het publiek ver keer kon worden geopend. In tegenstelling met de meest gebruike lijke manieren, dat de opening schier on opgemerkt, in den meest stillen eenvoud plaats. De bestuurder van een zwaar beladen melkwagen, de heer v. d. B., die toevallig in de buurt was, mocht do eer genieten de brug het allereerst te berijden, wat hij op verzoek deed, aangezien dc brug niet in de route lag. Het geheel geeft, zoowel wat eenvoud als soliditeit betreft, een prettigen in druk. Een woord van lof aan Directie en Aannemer is dan ook zee- 7®Ver op zijn plaats. Aan de opgewekte 're* i-.e vroo- lijke stemming, welke kenbaar werd bij fietsrijders enz., was te merken, dat ieder overtuigd was, dat in eene lang bestaande behoefte van het publiek verkeer is voor zien. LISSE. Burgerlijke Stand Ge boren Jacob z. van D. Eigenbrood cn A. Kingma Johannes Willem z. van G. van Helden en J. Burgers Theodores z. van J. Hoogkamer en C. Meijer. Gehuwd O. do Vries en A. Aangeerr- brug. S. Ccmelisse en A. H. van Dril W. Vreeken en A. Wassenaar. Overleden: G. Dorrestcijn, ochfcg. van E. Kielt 48 j. Zaterdagmiddag ge raakte alhier in de ringvaart van de Haar lemmermeer iemand van een voorbijgaan- den motorschuit te water. Hoewel alle poe gingen in hét 'werk werd besteld hem te redden, het mocht niet bitcu Na ongeveer twee uur gc »gd te hebben, haalde men hem leve-1- BOSKOv Coop. Vereeniging „De Boskoopsche veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Primula ilO14 et.; Begonia's 51 et.; Varen» in srfc. G st.; Asperagus Gi ct.; Otslox 9 et., alles in pot cn per stuk; Se ringen 1535 et.; Rhododendrons 23 et.; Babyrozen 9 st. per tak; Otslox 3 st.; Doronieum 5 ct.; violen 4 et.; Rozen in srt. 4070 ct. per bos van 10 stuks. Burg. en Wethouders maken bekend dat als plaats voor nood-, slachtingen is aangewezen de slagerij van den heer A S tra ver te Waddingsveen, Dorpstraat 186. Het vervoer van liet af te slachten dier moet langs den koristen weg plaats hebben. Door de keuringscom- missie van de Pomologische vereeniging zijn bekroond met certificaat le klasse: Kruising: Anthony Koster; Monsieur Des- bois van de firma C. Frets en Zonen. De firma C. Frets en Zonen heeft aan deze Azalia den naam „Prinses Juliana" gegeven. Burgerlijke Stand Ge boren: Dirkje d. van C. Groenendijk en P. Both. Ondertrouwd: A. M. v. Wilgen en D. Goldberg. Getrouwd: J. v. Fulpen 24 j. en M. v. ltijn 24 j. Overleden: M. J. v. Grocs, wed. van J. A. Koster, 79 j. BODEGRAVEN. Gedurende het verlof van den heer Kantonrechter te Woerden, zal deze functie zoolang worden waar genomen door den heer H. le Coultre, Burgemeester alhier. Een tweetal bedelaars passeeren den Goudschen weg, in den zak een fleech spiritus. Bij de vuilnisbelt werd om een ledige flesch gevraagd, om de in houd der volle te verdeelen, doch zie, bij het oprapen der ledige flesch valt de volle uit den zak en breekt, zoodat al het kost bare vocht weg vloeit. Onder hevige ruzie wordt de tocht voortgezet. Burgerlijke Stand Ge boren: Jan z. van G. M. Jloogcrdorp en M. van Soest Elisabeth d. van H. O. van Balen en C. Wendt. Christians z. van W. A. W. van der Vliet en C. J. Wansinck Overleden: K. van Donk, goh. met A. de Jong, eerder wedr. varT W. van der Heeden, 50 j. ZWAMMERDAM. De herijk van maten en gewichten zal voor dezo gemeente gchou-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2