buitenland £emeenieBcjke ^nkotidÊging. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembureau in Kieskring III (Leiden) maakt bekend, dat een afschrift van het proces-verbaal der op 13 April j.l. gehouden zitting, be doeld in art. 92 der Kieswet, op de pers van het Raadhuis is aangeplakt en ter secretarie der gemeente (Kamer X) voor een ieder ter inzage is nedergelegd. De Voorzitter voornoemd, N. G. DE GIJ9ELAAR. Leiden, 14 April 1923. B. en W. van Leiden: Gezien het verzoek van: a. M. G. Segaar, om vergunning tot uitbreiding van de ko perslagerij in hot perceel Lange Schei straat No. 21, Sectie B. No. 2127; b. Ph. van der Zanden, om vergunning tot uitbreiding van de koek- en banketbak kerij in het perceel Diefsteeg No. 13, Sec tie G. No. 841; c. J. C. van der Steen, om vergunning tot uitbreiding van de bakkerij in het per ceel Langebrug No. 33b, 35, 37a, Sectie G. No. 1771—1773; Gelet op de art. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn, alsmede dat op Zaterdag 28 April aanst., 's voormiddags te halfelf uur, op liet Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen do volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Bruining. Papenburg 59. Tel. 605. Dr. Nieraer, Breestraat 72, Tel. 506. Dr. Snhreuder, Hooigracht 69, Tel. 3GL Dr Veldbuijzeu, Hooigracht 84, Tel. 617. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 April tot en met Zondag 15 April waargenomen door de apotheken van det heeren \V. Pelle, Kort Rapenburg, telef. 594 en G. H Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502. De apotheek van het Ziekenfonds lot Hulp der Menschheid is steeds geopend, docli alleen^voor leden van dit Fonds. leden van de Vereeniging van Nederland sche Werkgevers (niet aangesloten bij heb C. I. V.) omtrent het tarief van Invoer rechten in België een rapport heeft samen gesteld, hetwelk aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken is verzonden, met verzoek aan onze Regeering, omzoo krachtig mogelijk voor de belangen der Nederlandsche industrieën, welke in het bijoznder bij België geïnteresseerd zijn, op te komen. Thans is het Centraal Industrieel Ver bond in het bezit van bet bovengenoemde Ontwerp-Tarief van Invoerrechten aen is hot in de gelegenheid mede te deelen, welk invoerrecht daarbij voor de verschillende artikelen wordt voorgesteld. Bij aanvraag verzoekt het bestuur bedoelde artikelen nauwkeurig, liefst met vermelding der Fransche benaming, op te geven. Dc Tabakswet. In een onlangs te Eindhoven gehouden vergadering van de Nederlandsche R.-K. Vereeniging van Sigarenfabrikanten is, blijkens een verslag in de R.-K. Werkge ver. algemeen geklaagd over de gebrekki ge toepassing van de Tabakswet. In 's-Hertogenbosch neemt het thuiswerk, in plaats van te verminderen, meer en meer loe. Massa's ongehanderoleerde sigaren worden daar nog in den handel gebracht en langs de huizen verkocht; zelfs zijn er tabakshandelaartjes, die bij de tabak ook zegels verkoopen, om zoodoendo aan met vergunninghouders de gelegenheid te ge ven lot fahriceeren. Ook ddbr fabrikanten worden duizenden zegels verkocht aan niet-vergunninghouders. De vergunningen worden daarenboven veel te gemakkelijk gegeven. Aangedrongen werd op een betere toe passing van de wet. Na eenige discussie werd met algemee- nc stemmen besloten het volgend© telegram aan den minister van financiën te verzen den: De Nederl. R.-K. Vereeniging van Si garenfabrikanten, uit de bladen, kennis genomen hebbende van de geruchten om trent een eventueele wijziging in de uit voering van de huidige Tabakswet, ver zoekt, ofschoon zij den tegenwoordigen vorm van tabaksbelasting nog steeds na- dcclig en ten zeerste belemmerend acht rcor do sigarennijvorheid en de voorkeur blijft geven aan een recht op ruwe tabak, om zoolang deze wet bestaat het bandero lseren uitsluitend van de kistjes niet in Vi voeren, omdat zij overtuigd is, dat i>;«.wioor de fraude wordt in de hand ge werkt, en dringt er bij Uwe Excellentie op aan, geen wijzigingen in het huidige systeem lot stand te brengen, alvorens ook advies te hebben ingewonnen bij de betrokken vereenigingen van sigarenfabri kanten. Reserve-officieren.' Bij ministerieel© beschikking zijn nieu we bepalingen vastgesteld betreffende benoeming van reserve-officieren, her-* komstig van het reservekader van den vrijwilligen landstorm en die bedoeld bij art. 43, derde lid, der Dienstplichtwet. In de beschikking is bepaald, dat voor opkomst in werkelijken dienst voor her halingsoefeningen, met vooropstelling van de dienstbelangen, zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de particuliere belangen van belanghebbend den. Zij, die blijken hebben gegeven volkn-: men geschikt te zijn voor hun rang, kun nen vrijstelling van opkomst verkrijgen. Voorts zijn vermeld: dagen van op komst c-n vertrek, verplichtingen bij on gesteldheid gedurende het verblijf ondvr; de wapenen en het recht op vrije genees kundige behandeling enz. Gewezen onderofficieren, reserve-on- derifficieren en landstormulicblige on derofficieren, kunnen zoo zij voldoen aan de Ier zake gestelde eischen, voor een be noeming tot reserve-officier hij de mili taire administratie in aanmerking ko men. Zij hebben daartoe een tot H. M. de Koningin gericht request in te dienen bij het departement van Oorlog. Do bepaling, dat reserve-officieren jaarlijks vóór 1 Maart een verzoek tot hun korpscommandant moeten richten, of zij in het loopende dan wel in het vol gende jaar onder de wapenen willen ko men is in de beschikking vervallen. De Zomertijd. Verschenen is de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer in zake het ontwerp van wet van den heer Braat tot intrekking van de wet van 23 Maart 1918 tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Juli 1908 tot invoering van een weltelij- ken tijd. Het verbaasde den voorsteller in hooge mate, dat zoo'n onnoozel wetsvoorstel als het onderhavige, zoo van. alle zijden beke ken en het voor en tegen tot in dc fijn ste finesses uitgeplozen wordt, temeer daar destijds bij do invoering dezer wet niet naar de meening van den land- en tuinbouw is gevraagd. Dit wetsvoorstel nu beoogt niets dan den land- cn tuinbouw niet langer onnoo- üig te hinderen in de rustige uitoefening hunner bedrijven. Dat dit zou gaanten kos te van hen, die blijkbaar meer willen doen aan genot en pïeizier, kan en mag hij de genen, die hierover tc beslissen hebben, bij een onpartijdige en rustige beoordee- ling nauwelijks een punt van overweging uilmaken. Het komt den heer Braat verder voor, dat de in de door do regeering ingewon nen en kenbaar gemaakte adviezen opge nomen lichtbesparing overdreven en on juist is. FacuItatiefsteUing is aldus vervolgt de heer Braat m.i. juist gezien en toe gelicht zijnde praclisch onuitvoerbaar door de groote verwarring, die dit zou stichten. "Wat andere landen doen ten op zichte van den zomertijd kan ons betrek kelijk niet interesseeren, daar elk land in dezen op zichzelf staat. Dat de zomertijd voordeden voor do stadsbewoners zou medebrengen is den voorsteller niet bekend, wel, dat hij schade en ongerief voor het overgroote meeren- deel der plattelandsbevolking meebrengt en dat ook vele stadsbewoners niet van den zomertijd gediend zijn, blijkt wel uit het feit, dat dooi* het comité van actie voor het behoud van den zomertijd volgens de laatste berichten der bladen nog geen 400.000 handteekeningen verzameld zijn kunnen worden, terwijl in alle streken en oorden des lands die lijsten ter teeke- ning hebben gelegen. Wanneer nu wordt aangenomen, dat alle handteekeningen echt zijn en de optelling juist is, dan is het verhoudingscijfer op een bevolking van ruim 7.000.000 zielen nog slechts van 2 tot 35, wat te weinig geacht moet worden om yoor hen alleen den zomertijd te be houden en er op wijst, dat do bevolking in de breede lagen den zomertijd niet wenscht. Dit handteekeningen-aantal is, gezien de reclame, die daarvoor gemaakt is, belachelijk klein, vooral als men re kent, dat in 1921 Amsterdam alleen een bevolking had van 684.834 inwoners, wat thans ruim 700.000 zal zijp, zoodat slechts 4/7 gedeelte van het totaal aantal inwo ners van die stad voor den zomertijd zou den zijn; dan is er verder de bevolking van het gehccle land nog die men als te genstanders zou kunnen beschouwen. Zoo men van de 7 millioen 3 millioen uitscha kelt, als zijnde jeugdige personen, dan staat het verhoudingscijfer nog van één tot tien. Uit de steenindusirie. De heer Haazevoet heeft den Minister van Arbeid, H. en N. de volgende vra gen gesteld: Is de Minister bereid aan de Kamer mede te deelen of floor een of meer der partijen bij de dreigende uitsluiting in do steenindustrio reeds zijn bemiddeling1» verzocht is en of dit verzoek in gunstige overweging is genomen? Indien door een of meer dezer par tijen geen verzoek tot bemiddeling is ge daan, is do Minister dan niet bereid, zijn bemiddeling zoo mogelijk nog deze weejk aan te bieden, ten einde een ramp van rzulk een omvangrijk conflict en een be langrijke stagnatie in den woningbouw te voorkomen? De heer Arntz^heeft den Minister van Arbeid, H. en N.' de volgende vragen ge steld: Is het, den Minister bekend, dat ten ge volge van do malaise in de steenindus-, trie en de dientengevolge ontstane lage loonen, die de fabrikanten moeten geven om nog te kunnen doorwerken, een groot deel der fabrieken stil ligt wijl de arbei ders voor die loonen niet willen werken? Is het den Minister verder bekend, dat het mogelijk is, dat nog meer fabrieken komen stil te liggen? Is het den Minister bekend, dat een en ander het gevolg is van de door den Mi nister gevolgde hetonpolitiek, namelijk den betonbouw te beschermen? Is de minister bereid, ten einde weer een normalen toestand in de steenind'us- trie te krijgen en de werkloosheid tegen te gaan, in tegenstelling met de thans gevolgde politiejk den haksteenbouw uit sluitend to subsidieeren? Een autoweg tusschen Amsterdam en Den Haag. De heer S. ten Bokkel Huinink, conces sionaris voor de drooglegging van den Westeinderplas bij Aalsmeer, heeft aan de Koningin concessie gevraagd voor den aanleg van een autoweg voor snelverkeer tusschen Amsterdam en Den Haag, over Nieuwer Amstej, Aalsmeer, Den West- Bij de daarbjj betrokken gemeenten is do zaak in^cleitL aan het departement van oorlog Reeft reeds een bespreking plaats gehad. Verkiezing Prow. Staten. UTRECHT. Do officieuze uitslag van de Statenver kiezing in de provincie Utrecht luidt als volgt: Overwogen wordt nog, deze rechtstreek- sclie verbinding tot Rotterdam door te trekken. Totaal zijn uitgebracht op den Vrij heidsbond 13.328 stemmen: Middenstands unie 3075; Gomm. Partij 1418, Vrijz. Dem Bond 4548, R.-K. Volkspartij 2506, Chr.- Hist. 17.818, Anti-Rev. 24.619, Staatk. Geref. Partij 3191, Dcm. Partij 343, Oud- Lib. Partij 377, R.-K. Staatspartij 33.884, Plattelandersbond 746 en S.D.A.P 24.273. Gekozen zijn: Vrijheidsbond 4 leden Middenstandsunie 1 Vrijz. Dem. 2 Chr.-Hist. Unie 6 Anti Rev. 8 Staatk. Geref.1 R.-K. Staatspartij 11 S.D.A.P. 8 De tegenwoordige Stalen van Utrecht, bestaande uit 41 leden, telden: 12 R.-K. Staatspartij; 8 Anti-Rev. Partij; 5 Chr.- Hist. Unie; 8 S.D.A.P.; 6 Vrijheidsbond; 2 Vrijz. Dem. Bond. In de provincie Utrecht werden bij de Kamerverkiezingen in 1922 uitgebracht 153.065 geldige stemmen, waarvan op: R.- K. Staatspartij 41.699; A.-R. partij 30.692 G.-H. Unie 22.230; Chr. Soc. Partij 921; Chr. Dem. Partij 537; Staatk. Geref. Par tij 1940; S.D.A.P. 28703 Vrijheidsbond 12269; Vrijz. Dem. Bond 5196; Liberale Partij 899; Comm. Partij 887; Soc. Par tij 113; Alle Plallelandersgroepen tezamen 811. De overige stemmen waren over ver schillende kleine groepen verdeeld. NOORD-BRABANT. Gekozen zijn: R.-3£. Staatspartij 51 leden R.-K. Volkspartij 2 n.l. de heeren mr. P. M. Arts en G. Verpalen. Anti-Rev. 2 Chr.-Hist. '3 S. B. A. P. i3 Vrijz. Dem. 1. Vrjiheidsbond 2 Er hadden in de Staten van Noord- Brabant zitting: -51 R.-K., 3 Anti-Rev., 2 Chr.-Hist., 4 S. D. A. P., 2 Vrijz. Democr., 2 Vrijheidsbond. EERSTE KAMER. Vermoedelijke sa. m e nstel ling. Op grondslag van het aanhangige Re- geeringsontwerp is do vermoedelijke sa menstelling van de Eerste Kamer aldus: 16 Katholieken, Li 8 Anti-Revolutionairen, 7 Gliyistelijk-Historischen, 9S.D. A. P., ;1|"i 7 Vrijheidsbond. '2 Vrijz. Democr., 1 Plattelander, links. Rechts Links 31 19 9 STATEN KIESKRING GOUDA. Van de voor onze lezers belangrijke plaatsen in den Statenkieskring Gouda hebben wij gbmeld de to (aal-ci jfers op de verschillende lijsten. Hier volge als nog oen opgave van de in iedere gemeente uitgebrachte stemmen, wat den betrokkenen ook wel interésseeren zal. Gouda: uitgebracht 11456 st., van on waarde 680 st., geldige st. 10776. Barwouts waarder: uitgebracht 340 st., van onwaarde 3 st., geldige st. 337 Nieuwkoop: uitgebracht 1309 st., van onwaarde 28, geldige st. 1281. Leimuiden: uitgebracht 685 st., van onwaarde 16 st., geldige st. 669. Bodegraven: uitgebracht 2273 st., van onwaarde 48 st., geldige st. 2225. Waarden: uitgebracht 351 st., van onwaarde 4 st., geldige st. 347. Zwammordam: uitgebracht 816 st., van onwaarde 11 st., geldige st. 805. Wo iib rug ge: uitgebracht 927 st, van onwaarde 17 st., geldige st. 910. Blejswijk: uitgebracht 730 st, van onwaarde 16 st., geldige st. 714. Nootdorp: uitgebracht 431 st., van onwaarde 18 st., geldige st 413. Rietveld: uitgebracht 281 st, van onwaarde 2 st., geldige st. 279. Rijnzaterwoiide: uitgebracht 224 st, van onwaarde 4 st., geldige st. 220. Hazers wo ude: uitgebracht 1655 st., van onwaarde 43 st, geldige st. 1612. Veur: uitgebracht 983 st., van onwaar de 19 st., geldige st. 964. S t o in p w ij k: uitgebracht 1679 st., van onwaarde 29 st., geldige st. 1650. Boskoop: uitgebracht 2574 st, van onwaarde 111 st., geldige st. 2463. Alkemad'c: uitgebracht 2056 st, van onwaarde 19 st., geldige st. 2037. Zegwaart: uitgebracht 783 st, van. onwaarde 23 st., geldige st 760. Woorden: uitgebracht 2815 st, T e r-A a r: uitgebracht 1268 st., van onwaarde 15 st., geldige st. 1253. Niouwveen: uitgebracht 659 st.,van onwaarde 15 st., geldig st. 618. Alp h en: uitgebracht 6027 st., van on waarde 156 st, geldige st. 5871. Zevenhoven: uitgebracht 470 st., van onwaarde 15 st., geldige st. 455. Zoet er meer: uitgebracht 597 st., van onwaarde 7 st, geldige st. 590. GEEN HERSTELPLANNEN. Protesten. Nadat de Berlijnscho correspondent van het Parijsche „Journal" het sensatio- neele bericht betreffende de Duilsche her stelplannen inmiddels officieel is tegen gesproken, beproeven andere bladen En geland er voor te scannen. Rest nu nog, dat de Franschen zelf met voorstellen ko men, Gistermiddag heeft Poincaré de Belgi sche ministers Theunis cn Jaspar ontvan gen ter bespreking van den toestand in het Roergebied. Na afloop dezer conferentie werd het volgende officieele communiqué uitgege ven: De Fransche en Belgische regeeringen, welke heide beslotten zijn de gemeen schappelijke actie in het Ruhrgebied voort te zetten totdat Duitschland besluit xecht- streekscho voorstellen te doen inzake de betaling der schadevergoedingen, hebben een geheele reeks nieuwe maatregelen overwogen om den uitgeoefenden druk te verhaasten en dezen voort te zetten zoo lang dit noodig is. Zij namen voorts een aantal hesluitten om het weghalen der co kes en kolen te bespoedigen, om de inning der kolenbelasting te verzekeren en om het functioneeren van het beheer der spoorwegen te verbeteren. Zij zullen bijeenkomen om o.a. de kwes ties betreffende de comptabiliteit der in- tergeallieerde diensten, liet aanwenden van de opbrengst der panden, de boeten en het beslag leggen op gelden, de leveringen in natura, enz, te bestudeeren. Volgens bericht nit Berlijn hebben Ita- liaansche Vak vereenigingen een protest aan dc Fransche regeering gezonden, in verband met de gebeurtenis sen in Essen. Zij wenschen, dat aan het conflict een eind zal worden gemaakt door de beslis sing van den Volkenhond in te roepen, Volgens de Duitsche avondbladen heeft de gemeenteraad van Duisburg met algem. stemmen geweigerd den eisch van de be zettingsoverheid tot betaling eener boete van 75 millioen wegens beweerde bescha diging van telefoonlijnen, in te willigen. Wat hier weer vbor repressaille op zal volgen? Ds mijnwerkersstaking in het Saarbekken. Het „oude" mijnwerkersverhond heeft een bekendmaking uitgevaardigd, waarin het vaststelt, dat de staking een uitslui tend politiek karakter draagt, en besluit tot onverwijlde hervatting van het werk. Wij hebben thans, zegt het stuk, de over tuiging, dat de 72,000 mijnwerkers in het Saarbekken voor het kabinet-Guno de kastanjes uit 't vuur halen en het werk tuig zijn van diens politiek. Een conflict in de bouwvakken in Engcian voorkomen. Er is overeenstemming bereikt in het geschil in de bouwvakken. De loonkwestie zal aan arbitrage worden onderworpen. Onder de arbeiders zal een stemming wor den gehouclen over den werktijd. Het werk zal voorloopig worden voortgezet onder de bestaande voorwaarden. Dc eerste lersche begrooting. President Gosgrave heeft gisteren bij de Dail Eireann de eerste begrooting inge diend. Hij kondigde aan, dat er geen ver mindering van de belastingen zou plaats hebben, maar ook, dat er geen nieuwe be- lastingeh zouden wordeningevoerd, De in voerrechten zouden blijven bestaan, maar de kwestie der voorkeurrechten zou wor den overwogen in den loop van het jaar. De inkomsten in het afgeloopen jaar be dragen 28 millioen, terwijl de uitgaven 30 millioen heloopen. Het verschil is door leeningen gedekt. Muiterij op de Chineasche vloot. De uit Foe-Kien afkomstige bemannin gen van een Chineeschen kruiser en drie kanonneerbooten in Sjanghai zijn aan het muiten geslagen en hebben admiraal Lin- Tsjien-Tsjang tot opperbevelhebber be noemd, als protest tegen de benoeming van generaal Soen-Tsjoen-Fang tot mili tair gouverneur van Foe-Kien door de regeering, De bemanningen dreigden naar Foe-Kien op te varen, ttenzij Soen-Tsjoen- Fang naar Peking zou terugkeeren. Admiraal Toe-Sih-Wei, de opperbevel hebber van de vloot, is afgetreden als ge volg van de houding der vloott. Bloedig incident. Gisterenavond heeft te Barcelona een groep menschen met revolverschoten den zetel van het vrije syndicaat aangevallen. De Syndicalisten beantwoordden het vuur. Een arbeider en twee voorbijgangers, waar onder een vrouw, zijn gewond. UBT DE OülDEWiSiD ALPHEN AAN DEN BÏJN. Het 40-jarig bestaan der Martha- siichting. Genoemde stichting te Alphen a. d. Rijn, waar onder meer dan 400 onver zorgde Jkinderen philantropischen arbeid wordt verricht, bestaat dit jaar 40 jaar. Dit feit wordt 30 April en 1 Mei her dacht. Maandag 30 April 's morgens 10 uur denkt men het feest te openen met de be woners der stichting in de kerkzaal met de viering van den geboortedag van prinses Juliana, hij welke gelegenheid' Ds. A. W. Yoors, predikant-directeur lioopt te spreken. To 2 uur 's middags heeft de jeugd feest op ;t sportveld en 's avonds den ken in een dankstond in de Ned. Herv. Kerk le Alphen a. u. Rijn voor te gaan Minister Dr. J. Th. de Visser, voorzitter van 't bestuur der stichting, Ds. A. W. Voors en Ds. N. G. Veldhoen, predikant te Alphen a. d. Rijn, met medewerking van het zangkoor der kinderen. Den volgenden dag vindt 's morgens half elf een herdenkingssamenkomst in de kerkzaal der stichting idaats onder leiding van Minister: de Visser, terwijl dan hopen te spreken Ds. J. L. de Keer, vice-voorzilter der vereeniging, Ds. A. W. Voors e. a. De koren der stichting zingen hij die gelegenheid. 's Middags 2 uur wordt de bazaar, welke 2 en 3 Mei -wordt voortgezet, i:Ü de kerkzaal' geopend. De bazaar wordt dien middag in den schoolgang cn do sloydzaal gehouden. Daarna wordt een algemeene vergadering gehouden en vindt de officieele sluiting in de kerkzaal plaats door Ds. J. P. van Melle, van Kralingen, terwijl te S uur 's avonds do groolere jeugd een feestavond heeft in 't Nutsgebouw. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. V.m. half 10 uur (Bed. H. Doop) Ds. Veldhoen en nam. half 7 uur Ds. Leenmans. Evangelisatiegeh.: v.m. half 10 uur en nam. half 7 uur Ds. Klomp van Oldebroek. Oudshoornsche Weg: v.m. 10 uur Ds. Kalma van Beetsterzwaag. Martha-Stickling: v.m. 10 uur Ds. Voors. Geref. Kerk (Raadhuisstr.): v.m. half 10 uur (Voorb. H. A.) en nam. 6 uur de Eerw. lieer Nauta. (Hooftstr.): v.m. half 10 en nam. half 7 uur Ds. v. d. Heijden van Wassenaar. Chr. Geref. Kerk: v.m. half 10 en nam. 6 uur preeklezen. De gehouden verkoop van het Emma-blóempje ten bate van de ver een. tot bestrijding der T. B. G. heeft op gebracht f 425. Bij het gehouden examen machmeschrijven zijn geslaagd, de hee ren H. Turkenburg, J. Zwaan en G. An- ïiaars, alle leerlingen van den heer G. Klok. B u r g e r ij i- e Stand. Gebo ren: zoon van J. van Ark el geboren Vonk dochter van A. Karman geboren Hul seher zoon ven N. Langeveld geboren Sclia- deo -dochter van J. van Schie geboren Bur ger .dochter van L- A. van Leek geboren Jansen, zoon van L. van Egmond geboren de Groot, dochter van N. G. Schbllndgerhout geboren Van Santen dochter van S. van Roooi geboren Jong en eel zoon van A. van der Wel geboren Óffeis dochter van A. van der Hoorn geboren Wolvrse. Overleden-: B. Paling, echtgenoote van W. F. Boerefipi, 69 jaar C. van "Winkel, ■weduwnaar van M. van Klaveren, 81 jaar G. van Scherpen-zeel, jm. 1 jaar A. Oosthoek edhtgenoote van D. v. d. Akker 60 jaar J de Jong, weduwe van J. Mulder, 77 jaar P. van Nierop, echtgenoot van G. Verheul, 63 jaar J. Rijsdijk jm. 3 maanden J. van der Linden cehlgen-oot van A. van Alshoven, 63 jaar C. J. de Jong jm jm. 1 jaar. Gehuwd: A. Tuijl, 22 jaar en J. van Vel de, 22 jaar J van Eijk 2-5 jaar en D. Brui- nis, 24 jaar G. Kcelewijn, 24 jaar en H. A. G. Ankerna, 23 jaar R. Bos, 40 jaar en J. Voorbij, 31 jaar R. Roos, 28 jaar en J. van 'Doorn wed. van C. J. Vel is. 32 jaar. VAIKENBURG. Voor het examen acte L. O. slaagde te 's-Gravenhage de hëer A. Imthorn alhier. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand Ge boren: Arie z. van A. Moerkerken en J. Snijders -Hiltje d. van J. W, Bruinsma. en P. van der Wilden. Overleden: W. A. Spaargaren z. 17 •mnd. z. van J. Spaargaren en C. Griek- spoor. J. van Duijvenbode 85 j. wed. van G. v. d. Kwaak. O. van der Voort 7 w., d. van J. v. d. Voort en J. van Tol. On'dert,rouwd:W. Rijsdam 23 j. en K. Spierenburg 20 j. Ingekomen: F. de Voogd, Kerke- laan 4 van Koudekerk© Mej. C. G. Kniest, Rijksstraatweg 4 van Wassenaar II. Bax en gezin, Vaartkade 3d van Leiden. Vertrokken: Mej. A. M. v. d. Wiel van Hoofdstraat naar Bergen (N.-H.) P. van der Zwet en gezin, van Charbon- laan 22 naar Lisse. WOUBRUGGE. De A.R. Kiesvcreeniging „Nederland cn Oranje" alhier bestaat* 35 jaar. Velen zullen zich nog de oprichting in de Chr. school onder leiding van den heer van der Giesen van Leiderdorp her- innneren. Als eere-voorzitter werd dien avond benoemd de heer Comelis van Dam en als voorzitter diens zoon Jacob van Dam. Met dankbaarheid denken wij nog aan de opgewekte vergaderingen. Heel heb geloovig deel van ons dorp, hoe ook on derscheiden, gevoelde zich één; biddend werd des trijd tegen het liberalisme mei- kracht aanvaard, bij elke verkiezing. Do hypocrieten gevoelden zich niet bij ons- thuis. Er was bij die kleine verdrukte kling geen eer of voordeel te behalen;, ieder die zich tot do Anti-Rev. begaf deed dit uit beginsel. Eiï nu? Wij zullen maar zwijgen. Ds. Ekering sprak hier van. den kansel de wenscli eens uit, .„dat cr maar weer vervolging om des geloofswil moest komen, onl al die belanghebbende mede- loopers uit te zuiveren", en wij zeggen Jiet hem na. Geliik met do Anti-Rev. Kies vereeniging alhier, werd ook door den heer van der Giesen te Koudekerk de kies vereeniging opgericht. Dee eerste bestuursleden aldaar waren: H. Batclaan, H. van den Berg Sr., A. van der Boon, (deze later bestuurslid te Woubrugge), Ph. Qualm (nu nog in le ven), en A. van Vliet. Als die vereenigingen straks 40 jaar bestaan, moesten zij te saam dit kuiracn herdenken onder leiding van den heer van der Giesen, maar beter was als dit bij bet 35-jarig bestaan, dit jaar nog kon geschie den. Deze oprichter is nog in leven. Gisteren brak brand uit in do Kerkbuurt alhier. Het houten- huisje naast het kerkhof, bewoond door mej. V. had door tot nu toe onbekende oorzaak vlam gevat. Dank zij de spoedige hulp, ook van de gemeente-beambten,' werd het vuur bedwongen. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Voonn. half tien en nam. half zeven Ds. Wolters. Geref. Kerk Voorm. half tien en nam. half zeven Ds. W. M. le Cointre. Burgerlijke Stand Ge boren: Levenloos aangegeven een kind van G. J. van Mcrkenstein on H. M. Ad vocaat. --

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2