Gemeenteraad Lisse. Voorzitter do Burgemeester de heer Eenliuis. Afwezig wethouder Tromp. In de zaal was aanwezig een schilder stuk van H. M. de Koningin, hetwelk f 130 moest kosten. De heer C. Sclirama vindt het lang niet mooi, al kunnen wij het geen misluk king noemen. De heer Segers vindt het heelemaal niet mooi; en hij herhaalt zijn voorstel om een gewone fotopraphie te nemen. Besloten wordt dit schilderij terug te zenden en iets beters te koopen, wat mis schien mogelijk is bij dezelfde firma. Wat betreft het vloekverbod blij ven B. en W. bij hun voorstel om dit voor kennisgeving aan te nemen, daar het ver zoek ongezegeld is. De heer Segers vraagt of B. en W. wel eens hebben nagedacht over de moge lijkheid daarvan. De V o o r z.Och in de practijk hebben wij er immers toch niets aan. De heer Segers: Wij hebben de wet Gods te gehoorzamen en laten we een be gin maken b.v. bij het gemeentepersoneel ook voor de menschen die in den winter, voor de gemeente werken. Het feit op zich zeiven, het schenden van Gods Hei ligen Naam is veel ernstiger dan een strafbepaling, die de politie kan opleggen. Zelfs menschen die geen rekening houden met Gods Wet, vinden het onbeschaafd. Ook het ophangen van biljetten van den anti-vloekbond wil spr. bevorderen. De heer A. H. Schrama meent dat het vloeken meer uit drift wordt gedaan. De heer Langeveld daarentegen zegt dat het vloeken afneemt; het is alleen een gewoonte. De heer Pijnacker zegt dat een verordening prikkelend werkt, en het doel wordt niet bereikt. Spr. maakt echter geen bezwaar een verbod tot vloeken op te ne men, als een bepaling bij de gemeentelijke werken. De heer W a r m e r d a m kan zich hier ook mede vereenigen, echter wil spr. vast leggen dat deze bepaling wordt aangeno men door dit verzoek, dus niet omdat de arbeiders in onzen dienst ernstig vloeken. Aldus besloten. Het verzoek door verschillende vereeni- gingen om een tapverbod in het leven te roepen kreeg ook geen gunstig onthaal. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken omdat er van drankmisbruik geen sprake is, en omdat Art. 47 der po litieverordening hierin voorziet. De heer Segers zegt, dat dit de twee de keer is, dat een dergelijk verzoek wordt gedaan; den vorigen keer werd het afgewe zen omdat de Kroon het van de hand zou wijzen, maar dat is nu anders, de Minis ter werkt nu in dezelfde lijn. De Voorz.: Is er dan misbruik? De heer Segers: Anders zouden die drie vereenigingen dit toch niet vragen. Do heer A. H. Schrama vindt dit adres wel wat overdreven. Hoeveel proces sen-verbaal worden er voor opgemaakt? De V oorz.: Niet één, daar is geen ge legenheid voor. De heer Langeveld: Met een tap verbod bereiken we niets, evenmin als Leiden; wel met propaganda. De heer Balkenende gaat mee met het voorstel van B. en W. dat wordt aan genomen. B. en W. hebben advies ingewonnen bij verordening te wijzigen, om zoodoende deskundigen of het mogelijk is, de bouw den bouw mogelijk te maken van 12 wo ningen voor de woningbouwvereeniging. Al komen enkele kleine wijzigingen voor, het neemt echter niet weg, dat de prijs daardoor niet wordt verminderd. De heer C. Schrama vindt dit advies vreemd en vraagt waarom geen advies is ingewonnen bij de heeren Salman en Vergunst, zooals wets toegezegd. Waarom zoo vraagt spr., mag de klamp wel van Bijnsteen zijn en niet van Waalsteen, wat maar één c.M. scheelt, maar aanmerkelijk in prijs lager is. De Voorz.: Wij hebben gemeend dat deze beide heeren goed onderlegde vak- menschen waren. De heer van Til: Ik heb juist deze laenschcn genoemd oindat deze zoo goed koop erken. De heer Warmerdam: Een van die hecx-en van advies heeft veel huizen en krijgt daarvoor een goede huur, dat geeft ook wat te denken. Spr. zegt dat Meeu- wissen van de lste Poellaan hem heeft medegedeeld, dat er aan de verordening veel is af te dingen; we moeten adviezen hebben van personen die belang hebben bij een goeden bouw voor do bevolking. De heer Segers heeft met verschil lende vakmenschen hierover gesproken, en kwam tot de conclusie dat de meenin gen nog al uit elkaar liepen. Spr. meent dat deze verordening moet worden behan deld door menschen zonder eigenbe lang, daar wij aan een onpartijdig advies waarde kunnen hechten. De heer V e r d u ij n wil een uitgebreid onderzoek en wil naast de heeren Ver- gunst en Salman, ook Molenaar en v. d. Zaal uitnoodigen. Overigens is er geen woningnood volgens B en W. Do Secretaris zegt dat de Huurcommïs- -sie hier geen woningnood constateert. De vraag in deze is alleen: Neemt de Baad een besluit om met toeslag te bouwen, en hoe groot zal die toeslag dan zijn? De Voorz. wenscht deze zaak te ver dagen tot de volgende vergadering, na iiet inkomen van het advies van die vier heeren. De heer Warmerdam zegt bij de vorige vergadering niet lekker te zijn ge- ^eest: er hing toen een politieke lucht bo- ï*en Lisse maar deze is nu weggewaaid, ja nu zal spr. spreken als 10 jaar geleden. Als de particulieren het niet kunnen, dan nal de gemeente het doen. De tijd dringt; do volgende week, hoopt spr. zal een ver gadering worden gehouden, om over te gaan tot den bouw dezer woningen. De heer Pijnacker is van meening dat het Bijk voorschotten verleent tot verbetering der volkshuisvesting; laten wjj eens naar Den Haag gaan, daar spr. vreest, dat bij minderwaardigen bouw geen voorschot zal worden verleend. De heer W armerdam stelt een mo tie voor dat de raad besluit over te gaan tot den bouw van 12 woningen. Het voorstel wordt daarna verdaagd tot de volgende vergadering. Vervolgens werd besloten aan de hee ren S. Sanders en P. Schoone van gemeen tewege ieder f 15 per weck toe te kennen voor het weghalen der faecaliën; echter met dien verstande, dat zij zich onthou den van het bedingen van ecnige vergoe ding daarvoor, zonder vergunning van B. en W. Van de Vierkantcommissie was een rap port ingekomen waaruit bleek dat men niet tot overeenstemming was gekomen. De commissie in meerderheid wilde: le de straat langs de huizenrij niet verbree- den, alleen verstralen; 2e om het geheelo Vierkant een trottoirband aanbrengen; 3e een rij boomen planten paralcl met de huizenrij; 4*o het tram-wachtlokaaltje 15 Meter noordwaarts verplaatsen, verlichten en de ingang te keeren naar den straat weg; 5e het geheele Vierkant beleggen met graszoden en het geheel afzetten met paaltjes en vermoedelijk een tweetal perk jes; 6e de telephoonpalen te verwijderen evenals de lantaarnpalen. De minderheid echter kon zich wel ver eenigen met sub. 2, 3, 6 en 7, doch heeft deze volgende voorstellen: le de straat ge noemd in sub. I minstens twee Meter te verbrecden; 2e het tramwachtlokaaltje la ten staan; 3e het Vierkant te laten zooals het nu is. B. en W. kan dit nog niet bevredigen; en stellen daarom voor cm langs dc tram baan, vanaf het wachtlokaal ccn trottoir aan te leggen van 2 Meter breed; het wachtlokaal daaraan te plaatsen met het front naar den Heereweg en tc verlichten, en verder het Vierkant tc bestraten. De heer Segers zegt, dat zijn opzet is zoo klein mogelijk, en zoo min mogelijk kostbaar. Do heer Pijnacker: Willen wij ver fraaien dan moeten we niet gaan bestra ten; wij hebben gemeend er een fraai puntje van te maken. Weth. Biggel: Wij hebben het voor stel van bestralen gedaan, omdat wij daar over niet te veel ruimte beschikkeu. De heer Vcrduyn verzocht een tuin architect, dan maken wij kans op een mooi geheel. De heer Langeveld ondersteunt dit voorstel en vraagt welke boomen men daar denkt te planten een en ander in verband met grondsoort en tijd. Tenslotte werd besloten den beer Voï- kersz als deskundige te verzoeken cm ad vies. Ter tafel komt een voorstel van B. en W. tot grondaankoop en ruiling van grond vanaf den Grachtweg om den molen van P Beelen en Zonen, zcodat dc gemeente be schikking krijgt over uitgestrektor kade en haventerrein. De heer Segers vindt een straat van 9 Meter smal genoeg, maar uit de toe lichting blijkt, dat een breedere straat al daar niet mogelijk was. Het voorstel wordt aangenomen. In Juni 1924 zal het werk klaar moeten zijn. Aan de orde is rioleering gedeelten Hee reweg. B. en W. stellen voor het leggen der rioleering bij onderhandsche aanbe steding uit te doen voeren door den lieer J. Potman te Haarlemmermeer terwijl de gemeente de materialen aankoopt. De heer V e r d u i j n kan zich liier niet mede verecnigen. Wel is het een heel goe de aannemer, maar de uitvoering in twee handen is een groot gevaar. Spr. is voor een totale openbare aanbesteding, dan kan de gunning worden aangehouden. De heer Langeveld vindt het niet in den haak dat de menschen in de ge meente worden gepasseerd en iemand bui ten de gemeente het werk zoo maar za.l worden gegund. De heer van Til zegt dat de heer Langeveld te ver gaat, met te zeggen dat de Baad buiten zijn boekje gaat, daar in den raad is voorgesteld dat de firma Pot-' man het werk zou maken. De heer A. H. Schrama vraagt of het niet mogelijk is, om bij Blokhuis uit te loozen. De Voorz.: Kunt u daar vergunning toe krijgen? De lieer Schrama: „Teder pand kost nu alleen aan rioleering f 495, dat is veel te hoog, daar kan ik mijn stem niet aan geven." De Voorz.: „Ja maar wat dan, de hui zen in de Veldhorst straat staan er en moeten aangesloten worden aan de rio leering." Besloten werd tenslotte een publieke aanbesteding te houden naar bestek. Als Secr.-Penn. van het Burg. Armbe stuur en tot lid van genoemd bestuur werden met algemeene stemmen gekozen de heeren N. Matthijs en L. Boot, terwijl den lieer Kruiff eervol entslag wordt ver leend. Ten behoeve van het gasbedrijf wordt een geldleening gesloten groot f 19000 te gen een rente van 5 1/4 procent. De Voorz. doet mededceling dat de gemeente eigenares is geworden van do huizen van dc Wed. Schrama, en wil don toestand laten zooals deze is, en do hui zen verhuren. Do heer C. Schrama wil de huren op zeggen niet om de menschen te verjagen, maar omdat er zulke groote onkosten ko men aan die huizen. De Kromme Elleboogsteeg zal nu recht worden gemaakt. Het openkomende huis in de Bonds- straat zal verhuurd worden aan den heer Faas. De rooilijn van VierkantKanaalstraat wordt vastgesteld. Do heer Balkenende vraagt of de gemeente geen zegeltjes moet plakken voor de arbeiders aan het havenwerk. De Voorz.: „Neen, we hebben dit on derzocht, maar dat is niet noodig." De heer Warmerdam: „Dat is vol komen juist, maar de arbeiders zijn daar de dupe van, daarom zijn wij moreel ver plicht en ik zou dit zeer op prijs stellen als er toch werd geplakt. De heer Verduijn: Het werk is in den vollen zin des woords werkverschaf fing, anders was voor dit werk, el aanbe steding geweest. Met het loon is ook re kening gehouden op zwaren arbeid. We voldoen dus aan de wet, geef dan die menschen die zestig cent per week meer. Do heer C. Schrama kan heb niet anders dan billijk vinden, dat er tocli wordt geplakt, daar de looncn werkelijk ook niet hoog zijn. De heer Warmerdam wil voor dc helft plakken. Dat voorstel werd gesteund cn in stemming gebracht. Tegen stemmen de heeren Langeveld, Verduijn, van Til en weth. Biggel, zoodat dit voorstel wórdt aangenomen. Dc heer Verduijn vraagt nog eenige ruimer uitvaart bij Akerboom aan de havenwerken. De lieer A. H. Schrama vraagt wat do bedoeling is, met de werkverschaffing. Moet het werk worden afgemaakt? De Voorz.: Neen dat is niet noodig, dat kan de baggermolen doen. Besloten wordt dc werkverschaffing met 1 Mei te doen eindigen en nu zooveel mo gelijk do beste krachten, de gdieelc week te werk te stellen. De heer C. Schrama verzocht voor taan avondvergaderingen, waarvoor hij toezegging kreeg. Dc heer Segers vraagt hoe het staat met den kolenvoorraad bij het gasbedrijf. De Voorz. deelt mede dat er voor een half jaar voorraad is. Nog vraagt dc heer Segers cf er al een omlijnd plan is voor een grooten gashou der met het oog op da Zondagsrust. De Voorz. zegt, dat daar nog aan wordt gewerkt, Dc lieer Verduijn doet de mcdcdec- ling dat liet waterleidingsplan na nog enkele kleine wijzigingen wordt goedge keurd, waarop de Voorz. de vergadering sluit. GELENGD NIEUWS Moordaanslag. Onder Oostwolde is Zondagnacht ccn arbeider aangevallen en in den rug ge stoken, zoodat voor zijn leven gevreesd wordt. Opname in het Groninger zieken huis bleek noodzakelijk. Doodelijk ongeval. De heer L. H. reed Zaterdagmiddag per motor op den weg 's-Bosch—Grave. Onder Hintham passeerde een voermankar, op hetzelfde oogenblik kwam do 15-jarige zoon van den voerman J. W. op de fiets achter de kar uit, waardoor cene botsing ontstond. Dc beer H. viel van den motor en bekwam lichte kwetsuren, de jongen bleef bewusteloos liggen en werd door den heer H. per auto naar het ziekenhuis te Oss gebracht, waar hij 'savends reeds overleed. Den motorrijder treft geen schuld. Een ernstig motorongeluk. De motorrijder J. de Bijdt uit Eindho ven is gisteren bij de brug aan den water molen tegen een boem aangereden. Hij werd bewusteloos opgenomen en naar het gasthuis vervoerd, waar hem dc laatste sacramenten zijn. toegediend. Vermoedelijk heeft hij schedelbreuk bekomen; hij is nog steeds buiten kennis. De duorijder, Ver schuren uit Stratum, werd licht gewond. Verdronken. Op de Maaskade tc Botterdam is Maan dagmiddag een 17-jarig meisje, thuisbe- hoorende cp het daar liggende Rijnschip „Padua", met haar rijwiel te water geraakt Het meisje werd na eenige vcrgeefschc pogingen door den schipper van het Rijn- schip „Dina II" op het. droge gebracht. I)s levensgeesten blokei toen echter reeds ge weken. De pogingen van. den Geneeskundi gen Dienst en de reddingsbrigade met 't zuurstofapparaat bleven tcvergecfsch. „Msb." Te Noord-Scharwoude is een 3-jarig dochtertje van den heer H. te water ge raakt en verdronken. Een lijk gevonden In een eendenkooi. De 21-jarige boerenknecht M. H., wiens lijk werd gevonden ffn e.en eendenkooi te Sint Nicolaasga, is volgens een V. D.-be- richt met een gespannen draad in aanra king gekomen, waardoor een verborgen ge weer afging. Door het schot is hij dermate in het rechteronderbeen getroffen, dat hij doodbloedde. Uit de tram gesprongen. Eergisteren sprong de landbouwer M. S. uit Asten, nabij Tivoli te Helmond, uit de in volle vaart zijnde tram, met hot ge volg dab hij kwam te vallen en een sche delbreuk bekwam. Gisterenmorgen is hij in het St. Antonius-Gasthuis overleden. Doodgestoken. Maandagavond is tijdens een twist te Tolbert de arbeider J. de M., te Diepswal (Leek) wonende, met een mes doodgesto ken. S., do vermoedelijke dader, is aange houden. De M. was gehuwd. Onder-bet zand gestikt. Maandagmorgen, ongeveer elf uur Ver liet een zevenjarig knaapje, Johannes Charles Hoogsteden, de ouderlijke woning in de Blois van Treslongstraat te 's-Gra- venhage. Gewapend met een kinderschop je ging hij, naar hij zeide, in de buurt wat spelen. Hij kwam echter •niet weder opdagen en toen in den middag de ouders ongerust ge worden, naar hem pingen zoeken, was alle moeite vergeefsch. Ook de politie, die te hulp werd geroepen, zocht zonder resul taat naar hem, en reeds was aan de dag bladen een bericht van de verdwijning van het kind gezonden met het verzoek aan ieder, die wellicht iets wist, inlichtingen te verschaffen, toen helaas, de droeve waar heid aan den dag kwam, dat het onder zand bedolven en gestikt was. Om onge veer halfeen vondep ©enige spelende kin deren in de Sonoystraat nabij den Kra- nenburn^rweg den jongen Hoogsteden dood in een diepen zandkuil, waar het jongetje gestikt was onder het ingestorte zand. Het knaapje stond rechtop in den kuil. Ver moed wordt dat hij in den kuil staande dezen van onder breeder heeft willen ma ken, ten gevolge waarvan- de wanden in stortten. Misdrijf, aldus deelt de politie mede, is uitgesloten. Land- en Tuinbouw Int. Tuinbouwtentoonstelling te Haarlem. In het voorjaar van 1925 zal te Haar lem een groote internationale tentoon stelling gehouden worden van planten in den vollen grond uit geplant, benevens van bloembollen. De volgende commissie is voor deze ex positie benoemd: Ernst H. Krelage (Haarlem) voorzitter; Jan Hoes (Heem slede) vice-voorzitter; H. M. Ruysenaars Hzn., (Heemstede), Jos. M. J. Braam (Heemstede), Jac. W. Bijvoet (O ver veen), J. M. G. Hoog (Haarlem), G. Ludwig (HHlegom), L. de Wilde (Heemstede), J. Preyde Gzn. (Heemstede), Ghr. Eggink Jr. (Voorschoten), K. J. Grullemans. (Lis se), J. W. A. Lcfeber (Lisse), Adr. Veld- huyzen van Zanten (Hillegom), M. Alder- don Czn. (Aalsmeer), D. Eveleens-Maar- se (Aalsmeer), J. M. C. Mcnsing (Aals meer), J. H. Straatcn van Nes en D. Frits (Boskoop). Ambtshalve hebben in dit comité zit ting: D. F. Tersteeg (Naarden), G. F. La Groix (Amsterdam) en II. J. Voors (Haarlem). De laatste als algemeen sccr.- penningm. der Algemeene Vereen, voor Bloembollencultuur le Haarlem. Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. De Algem. Vereeniging voor Bloembol len-cultuur heeft gisteren te Haarlem haar 110ste algemeene vergadering ge houden. Do voorzitter, dc heer E. H. Kre lage, herinnerde in zijn openingsrede aan het spontane aanbod van de gemeente Haarlem ter verzekering van het behoud van den zetel van dc vereeniging in deze plaats. Het hoofdbestuur is, zoo zeidc hij, overtuigd, dat de vereeniging haar geheel en in al hare onderdeelen het besluit van den Haarlemschen gemeenteraad waar deert, dat wel niet brengt de reeds zoo lang en zoo vurig gewenschtc eigen wo ning, maar toch een zeer belangrijke ver betering, zonder ecnige vermeerdering van financieele lasten, hetgeen in het tegen woordig stadium voor de vereeniging en het gehcelq bloembollenvak van niet te onderschatten beteckenis is. Spr. meent derhalve ook op deze plaats openlijk le mogen getuigen, dat de vereeniging de beschikbaarstelling van de lokaliteiten van de voormalige sociëteit Vereeniging op de daarvoor bepaalde voorwaarden op hoogen prijs stelt. In zake den zomertijd zeide de heer Krelage: Het comité van actie voor den zomertijd heeft met kennelijke ingenomen heid een brief vermeld van een ongenoem de bollenfirma, die zich voor den zomer tijd zou hebben verklaard. Het is natuur lijk hot volste recht, ook van bollenfirma's, voor den zomertijd te zijn persoonlijk vind ik deze regeling ook heel plezierig maar ik meen toch, dat het niet getuigt van een juist inzicht in de eischen van het vereenigingsleven, wanneer men open lijk propagandamateriaal verschaft aan de tegenstanders van een wensch, met algemeene stemmen door de algemeene vergadering van deze vereeniging uitge sproken. Gij zult waarschijnlijk geneigd zijn met mij aan te nemen, dat de onge noemde firma zich niet voldoende reken schap gegeven heeft van hare adhaesie- beluiging aan den zomertijd. Maar tevens zult gij ongetwijfeld afgezien van en kele persoonlijke afwijkende meeningen nog steeds voor het bloembollenvak blij ven eischcn afschaffing van den zomer tijd. Lichamelijke Oefening Korfbal. Serie-wedstrijden C. K. B. „Welkom in Delft's veste" was het embleem waarmee de leden der G. K. 13. en een talrijk publiek op het terrein der Chr. Gymnasliekvereeniging „Excelsior" ontvangen werden. Die - hartelijke seriewedstrijd-stemming is den gehcelen dag, bijna zonder „inter mezzo's", gebleven. De „dag" werd te 10 uur 's morgens ge opend met een korte speech van den bondsvoorzitter, waariu deze dank bracht aan den noesten ijver van de regelings- commissie, de schenkers van prijzen her dacht, on met ernst wees op de plicht van de leden der Ghr. Bond om zich waardig en Christelijk te gedragen. Met lust werd daarna met de afwer king van het programma begonnen. D. E. S. I en Excelsior I speelden een vrij goede derby, welke, nadat langen tijd een drawt was verwacht, door een zeer ver schot van een der Excelsior-heeren in een overwinning voor laatstgenoemde club eindigde. Direct na afloop van deze wedstrijd kwamen Blauw-Wit en V. E. O. binnen de lijnen. V. E. O. had meer in te brengen, dan men zou verwacht hebben. De Dorte- naren, die de wedstrijd zeer kalm opna men, wonnen verdiend met 20. De Leidsche representanten van het korfbal in Christelijken kring speelden daarna tegen de Schiedamsche vereeni ging O. D. I. Na de gebruikelijke terrein-verkenning werkte „Pernix" zich los en ontwikkelde en technisch-hoogstaand spel zooals we van haar nog nimmer hebben gezien, 't Was af. Toch leek het eerst of de korf herme tisch was afgeslotenalle, zelfs de meest goed gerichte schoten, rolden mand uit. O. D. I. werkte zich dan wat meer vrij en toonde zich vooral superieur in sprin gen en slaan. Toch was de Leidsche ver dediging meester van het veld, en einde-i lijk wist „Pernix" door een mooi zuiver schot van Visscher haar meerderheid uit te drukken. De vreugde was echter niet van langen duur, daar een O. D. I.-speler, zij het ook j in eenigszins gedekten stand, wist gelijk 4 te maken. Ondanks het goed sluitende spel van Pernix, waarvan vooral de tweede verde diging keurig werk leverde, bleef de stand j zooals ze was. Reglementair werden nu strafworpen genomen. Do eenige invaller van Pernix kwam naar voren en wist maar even vier van de vijf worpen in doelpunten om te zetten, waardoor de Leidenaars zeer verdiend in do twéede ronde kwamen. Na een hoogst gezellige gezamelijke lunch werd na een lange voorbereiding de estafetteloop gehouden, die na span- nenderacc door Tonego gewonnen werd, in 1 min. 57/io sec. Hoezeer wij ook be wonderen en waardeeren de idee van al zijdigheid bij het bondsbestuur, toch had ons een gymnastiek-demonstratie, ook al met liet ^og op de langdurige voorbereid ding meer gewenscht voorgekomen. Onder overgroote belangstelling van honderden werd nu gespeeld de wedstrijd Blauw-WitPernix. Deze wedstrijd is echter lichtelijk een teleurstelling geworden, door onsportief spel van de zijde der Dortenaren. De eerste vijf minuten ging alles goed. Toen echter de Blauw-Witters zagen, dat het handige vlugge spel der Leide naars een voortdurend gevaar opleverde, maakten zij herhaaldelijk van hun lichaamskracht gebruik om door minder fair spel de zege te behalen. Uit het pu«* bliek hoorden we zelfs de opmerking ma ken, dat de Zuidelijke vereeniging in den G. K. B. niet thuis hoort. Er was ongeveer 20 minuten gespeeld, toen een der Blauw-Wit-heeren in abso luut qfgedekten stand 10 noleerde. Tot aller' ontstemming werd dit doelpunt door den scheidsrechter, die overigens niet slecht leidde, niet geannuleerd. De Per- nix-verdediging liet zich hierdoor ont moedigen en daardoor wist dezelfde spe ler kort hierop ten tweede male te doel punten. Nu kwam echter de nieuwe Pernix-» aanval flink opzetten. Het middenvak- spel was subliem en de verdediging ge raakte meer aan de trucs van de tegen partij gewend. De beide dames faalden echter in den aanval volkomen. Desniettegenstaande werd door de heeren een zeer propagan distisch korfbal geleverd, dat tenslotte resultaat had door een zeer zuiver schot.' Ondanks krachtige inspanning gelukte het echter daarna niet gelijk te maken. "Wel een 15-tal schoten noteerden we die een beter succes badden verdiend. Tot teleurstelling van het publiek ver-» loor Pernix onverdiend deze onhebbelijke wedstrijd. Intusschen hadden de gastheeren en V. E. O. elkaar op het tweede terrein be- kampt, cn ook hier kwam de sterkero partij niet tot zijn recht. 11 was do uitslag. Tot slot kregen we, doordat Exc met strafsclioten won, in de finale Blauw-» Wit en Excelsior. Deze wedstrijd dreigde eerst eenher-» haling te worden van Blauw-WitPer-» nix, doch de scheidsrechter hield de touwtjes strak. Blauw-Wit won met 30. Excelsior verdiende een tegenpunt. Wij laten hier tot slot alle uitslagen en. de toekenning der prijzen volgen: D. E. S. IExcelsior I 01. Blauw Wit I—V. E. O. I 2—0. O. D. I. IPernix I 11. (Pernix wint met strafschoten). Excelsior IV. E. O. I 11. (Excelsior wint.) Blauw Wit IPernix I 21. Excelsior IBlauw Wit I 03. NeerlandialTonego I 11. (Tonego wint.) D. E. S. II—I. V. O. I 0—1. Excelsior IITonego I 20. Excelsior III. V. O. I 21. le prijs (zilveren lauwertak) Blauw Wit. I 2e prijs (verg. zilveren medaille) Ex celsior I. 2e Afdeeling. J le prijs (medaille) Excelsior II. v 2e prijs (medaille) I. V. O. I. Estafetteloop, le prijs (verg. zilveren medaille) To-» nego. 2e prijs (zilveren medaille) D. E. S. 1c. Schoonheidsprijs, verg. zilv. ine- tiaillo „Pernix" Leiden. 2e SrhnrrWc^—R T). E. S. II (E lft). INGEZONDEN (Buiten verantvvoov lelijkheid der Kedartie) Een vriendelijk verzoek. Nu de schoonmaak weer aangebroken is, komen ondergeteekenden nogmaals tot U met het vriendelijk verzoek bij het op ruimen van gedragen kleercn, lakens enz. aan hen te willen denken. Reeds meermalen zijn wij door U ge holpen, waarvoor wij zeer dankbaar zijn, Mocht ons verzoek ook nu niet te ver geefsch zijn. Namens de andere Dames-Hulp-» diakonessen: Mej. E. JTxEULEMANS, Plantsoen 55. k«5j. J. S FONTEIN, Oude Rijn 72. Mej. A. M. BOON ACKER, Zoelerwoudsche Singel 79, die de goederen .gaarne in ontvangst ne-» men. Ook kunt U ze laten bezorgen Oude Rijn 44, Tel. 841. Een boodschap aan een der bovenstaande adressen is echter vol doende, de goederen worden gaarne af-» geh raid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4