gevolg van de algemecne inzinking van den laatstcn tijd van die landen die; in normaio tijden, onze grootste afnemers va ren. En hoewel we meermalen hoopten, dat. er in de algemeene ontreddering eenigo toenadering ten goede mocht komen, tel kens werden onze verwachtingen teleurge steld 011 moeten we ontwaren, dat we eigen lijk weer verder van huis waren. Onze voor uitzichten zijn dientengevolge niet bijzon der moedgevend, wanneer we letten op den algemeenen toestand. Toch zouden we aan den donkeren hemel nog wel eenige licht puntjes kunnen aanwijzen. De productie- kespen bewegen zich in dalende richting, al paat het dan ook in langzaam tempo; en de nrijzen zijn verleden jaar voor een niet gering gedeelte gedrukt geworden door overvloedig oogsten, zoowel hier als in liet buitenland, waardoor dientengevolge het buitenland voor een groot gedeelte zelf in eigen behoeften kon voorzien. Vooral dit laatste, U zult met mij toestemmen, is voor ons een gewichtige factor, want hoewel we niet mogen en ook niet willen hopen op "n alffrmeene mislukking van den oogst in 't buitenland. U zult toch wel met mij eens ziin, dat bij een minderen overvloCdigen oogst Hit onzen prijzen zeer zeker ten pc*-Ie kan korrïen. Maar hoe het ook zij, de toekomst is in Gods hand en op Hem zij onze hope. We paan dus weer met nieuwen moed en kracht onzen arbeid on 1 et veld aanvangen, steu rende op de belofte, dat de hand der vlij- tieon. pezegend zal worden. Ik open dan ook deze vergadering met den oprechten vensch, dat het U allen in uw bedrijf, jn uw persoon en in uw gezin voorspoedig mag gaan. Dan leest de secretaris de notulen. Deze worden goedgekeurd. Volgt het jaarverslag om hetgeen hierin gezegd wordt zeer be- lancrrijk is. De secretaris zegt: Wanneer wij in onze Tuinbouwpcrs de Verschillende verslagen onzer zu9ferver- enigszins nalezen, spreekt overal de fi nancieel? klacht uit, dat het omzetcijfer over 1922 gebleven is beneden de meest matige raming. Ook Katwijk moet be laas zijn plaats in deze rij innemen. Toen in bet jaar 1921 in andere tuinbouwcen tra onze vakgenoolcn hadden te worste len met de steeds aanhoudende droogte en ook sommigen onzer hiermede te kam pen hadden, daar was bet voor velen on zer met de hier gelegen vochthoudcndo zanderij-gronden een jaar van -welvaart, speciaal voor de bloemkoollelers, daar de bloemkool van prima kwaliteit was en een ongeleenden prijs opbracht. Dit jaar geeft echter de schrilste tegen stellingen, die zich laat denken. Zoo da delijk komen wij nader hierop terug en willen eerst even stilstaan bij het leven en werken onzer vcreeniging. Wij herdenken thans ons elf-jarig be staan en het is voor de evenzooveelste maal, dat" ik de eer heb, het jaarverslag voor u te mogen uitbrengen. Ons leden tal bleef stationair. 'Mochten wij. in ons vorig verslag molding maken, dat geen leden ons door den dood werden ontno men, in het afgeloopen jaar zijn drie on zer oude voortrekkers gestorven; het zijn de heeren P. Wassenaar, Nic. van der Perk en Jac. Heemskerk. Het waren man nen, wier namen met eere genoemd mogen worden en die in de kracht van hun leven ook als tuinder een eerste plaats hebben ingenomen. Een onzer meest geachte werkende le den is al ruim een jaar ongesteld, doch gelukkig is er, volgens de mrdici, hoop op beterschap. Het leaental bedraagt thans 107. Aan een voorstel, in den loop van het vorig jaar gedaan om in 1923 weder een partij Duke of York in een landbouwstreek te laten verbouwen tot het verkrijgen van sterker plantaardappelen, is gevolg gege ven, daar een contract is afgesloten en de poters voor verzending gereed staan". Do verkoop van kunstmeststoffen, waarmede vorig jaar een aanvang is ge maakt. neemt verrassend toe cn is ook financieel, hoewel de winstmarche zeer matig was en de prijzen concurreerend voor de vereenjging, een succes geweest, zoodat een netto-winst werd verkregen van 423.17. Door ons werd omgezet 35.421 Kg. Zw. Ammoniak, 19380 K.g. Chili-Salpeter, 13.501 Kg. Superfosfaat, 12.839 Kg. Pa lent-Kali, benevens 500 Kg. Slakkenmeel. Do hoeveelheden in 1921 bedroegen res pectievelijk 16.000 Kg., 9500 Kg., 3000 Kg., 1900 Kg. en 1400 Kg. Een woord van dank mag voorts niet achterwege, blijven voor do medewerking der leden bij de betalin gen. Iels nieuws voor onze verecniging is ook, dat wij in het veilingsseizoen ken nis hebben gemaakt met de koopliedcn- vcreeniging, welke in dien tijd te Rijns burg is opgericht, als afdeeling van de Federatie van Kooplieden. Ik mag er da delijk bijvoegen, dat de kennismaking eene aangename is geweest en de bespre kingen voor beide partijen bevredigend waren. Het registratierecht, waartegen ook door deze vereeniging den strijd is ge voerd, zal, naar wij hopen, in den loop van dit jaar worden begraven en deze plechtigheid zal gelijk staan met het ver krijgen van een erfenis. Wanneer wij dan nu ovr.-gaan fot dat gedeelte, dat het veilingwezen betreft, dan mogen wij allereerst wijzen op het in vo rige jaarvergadering aangenomen voor stel, dat te veld slaande producten uit do hand mogen worden verkocht, mits do betaling plaats heeft ten kantore van den veilingmeester. Deze gunstige bepaling beeft de overtredingen ten zeerste be-f perkt. Tot onzen spijt moeten wij mededeelen, dal aan een den leden in het seizoen ge zonden circulaire, waarin de noodzake lijkheid werd uiteengezet om eventueelo~ afwijkingen in het veilingboek te vermel den, niet voldoende aandacht werd ge schonken; laat er ook ten deze algemee ne medewerking zijn. De soort van fust, beweegt zich meer en meer in de lijn der kisten. Hoewel de vereeniging reeds een flinken voorraad heeft; is deze toch lang nog niet voldoen de om ieder in het drukke seizoen te voorzien. Doordat de kisten een inhoud hebben van 25 Kg., is dit gewicht als uniform aangenomen zoodat.ook de zak ken een gelijk gewicht hadden. In totaal werden de volgende produc ten en hoeveelheden aangevoerd; Aard appelen, zoowel vroege als Eigenheimers 920.000 Kg., vorig jaar 950.C00 Kg. of 30.000 Kg. minder. Uien 178.250 Kg. tegen in 1921 95.100 Kg. of 83.150 Kg. meer. De oogst van dit artikel was als bijna nooit gekend hoog. Op verzoek der kooplieden werd aange voerd in een gelijk gewicht van 30 Kg. per zak of kist. Peen werd circa 24000 bos meer aange voerd dan vorig jaar. Van het artikel bloemkool zijn geveild 771.600 stuks tegen 611.980 stuks in bet vorig seizoen, een meerdere aanvoer dus van 159.620 stuks en ware het niet, dat wij begin November getroffen waren door de vorst, het record in den aanvoer van bloemkool zou zeker zijn behaald sinds het bestaan der vereeniging. Door de vorst vervloog voör menigeen de laat ste hoop om het boekjaar met een niet te groot nadeelig saldo te sluiten. De kwaliteit was goed, doch niet zoo pri ma, alsin den vorigen drógen zo mer. De verbouw van Roode en Gele kool krimpt van jaar tot jaar in, de oogst was Zeer goed. Ik heb mij ditmaal opzettelijk onthou den, om een overzicht te geven van de behaalde financieele resultaten van elk artikel in het bijzonder, omdat ik niet weet, welk artikel het slechtst is geweest. Genoeg is U te melden, dat het omzet cijfer in totaal slechts heeft bereikt een bedrag van 1141.395.10 tegen een bedrag van f274.130.82 in 1921, een minder om zet dus van f 132.735.72. En wanneer wij dan hierbij nog in aanmerking nomen, dat liet beteeld oppervlak ruim zoo groot is geweest als in 1921, dan zou het ver schil nog grooter worden. Ongetwijfeld behooren wij in dit opzicht tot de meest getroffen veilingverenigingen en het is daarom gelukkig, dat velen onzer bijna geheel of gedeeltelijk hun bestaan vinden in do bloembollencultuur, anders ware de ramp bijna onoverkomelijk. Het aantal gehouden veilingen bedraagt 99. De ver houding tusschen Bestuur en Veiling meester en overig personeel, liet niets te wenschen over. Door liet Bestuur werd benoemd een commissie, die zich heiast met den verhouw van plantaardappelen, waarvan in het begin is melding ge maakt en waaraan is toegevoegd de se cretaris dezer vereeniging. liet aantal gehouden vergaderingen bedraagt 3. En thans maakt ieder zich weer ge reed tot den arbeid, met welk resultaat weten wij niet, maar dit weten wij als Christelijk Katwijk wel, dat God regeert, en wat Hij .doet, het beste voor ons is. Mogen wij dan in die wetenschap voortarbeiden, doende wat onze hand vindt om te doen. Applaus bewees, dat de vergadering in stemde met wat het jaarverslag memo reerde. Dan leest de secr. liet rapport der controle over de boekhouding van. vei lingmeester en penningm. voor. Hieruit blijkt, dat alle bescheiden geregeld zijn gecontroleerd en in de beste orde bevon den. Komt aan de orde: Vaststellen der Ba lans en Exploitatierekening over 1922. Activa en passiva geven een eindcijfer van f81.717.88. De voorzitter geeft enkele ophelderin gen over gestelde vragen, waarna de be grooting voor 1923. Over enkele posten, vooral de salarisposten, wordt lang ge sproken. Gezien de minder goede vooruit; zichten durft het bestuur geen hooger omzet ramen, zoodat ook de salarissen niet hooger kunnen worden opgevoerd. De heer J. Meijer stelt voor om het lidr maatschap van den Ned. Tuinbouwraad op te zeggen, o.m. omdat de leden toch ook reeds hiervoor contributie betalen door middel van het lidmaatschap van den Groep veilingverenigingen, aange sloten bij den Ned. Tuinbouwraad. Het bestuur zegt, dat zulks over dit jaar niet meer kan, doch zal liet op de agenda zetten voor de eerstvolgende vergadering. De heer N. Bos zou er de voorkeur aan geven als er in één blad zou worden ge adverteerd. We zijn begonnen met 1 blad doch nu moet steeds in 3 bladen gead verteerd worden. Dat is erg duur. De voorzitter zegt, dat zulks vroeger wel ging, doch tegenwoordig in 't geheel niet. We zouden een zeer groot gedeelte van het publiek niet hereiken. Zouden ook b.v. f 25 uitsparen en f 50 verliezen. De heer Bos niaakt er geen voorstel van. Zal in 3 bladen geadverteerd worden. De begrooting sluit in een uitgaaf met een eindcijfer van f 9195. Wordt z. h. st. goedgekeurd. Volgt het punt bestuursverkiezing, af tredend de voorzitter, de heer J. v. d. Perk, de bestuursleden de heeren W. v. Beelen, en A. Korpelshoek. Allen worden met groote meerderheid van stemmen herkozen en nemen de benoeming aan. Bij de rondvraag vraagt de heer G. Zandbergen, vrijstelling van veilingskos- ten voor leden-exporteurs. Het bestuur wijst er op, dat in exceplioneclc geval len het bestuur vrijstelling kan geven van veilden, doch veilingskosten moeten altijd betaald worden. Anders zou regle mentswijziging moeten plaats hebben. De heer van Went zou aankoop willen van nog een 1000-tal aardappelenkisten. Zal door liet bestuur worden overwogen en in de eerstvolgende vergadering de meening van het bestuur kenbaar ge maakt worden. De heer Joh. Meijer stelt voor om, nu van zekere zijde een actie gevoerd wordt om den zomertijd te handhaven, vanwege de tuinders een actie op touw te zetten om hiertegen te ageeren en ook den Burge- gemeester te verzoeken hiertoe mede te werken. Het bestuur zal hiervoor zorg dragen. Niemand meer het woord verlangende, UJ S&-M w w Oi f*®3 - Ons eanbod een proefwasch voor halven prijs te behandelen blijfr nog steeds van kracM zegt de voorzitter allen aanwezigen dank voor de aangename discussies heden avond gevoerd en sluit deze belangrijke vergadering. Gemeenteraad Woubrugge. (Vervolg). Yan Ged. Staten is een schrijven ont vangen, houdende goedkeuring raadsbe sluiten. Idem verslagen der beide comm. tot we ring van schoolverzuim. Idem van den heer A. A. van Ieperen. hoofd der O. L. school houdende het ver zoek om eervol ontslag. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen met ingang van 2 Mei a.s. Idem van Woubrugge's burgerwacht houdende verzoek om een jaarlijksche sub sidie van f 150. Idem van de bewoners van „de Hoek" bij Rijpwetering houdende verzoek om vrije overtocht te verleenen over het Ead- degat. Idem van de plaatselijke vereen. „Bet Groene Kruis" houdende verzoek om bij te staan het westelijk gedeelte van den tuin van het hoofd der O. L. school. De laatste stukken worden naar de ver gadering van B. en W. verwezen om prae- advics. B. en W. stellen voor om gunstig te be schikken op een verzoek van den Bond tegen het vloeken en schenden van Gods Heiligen Naam, om het vloeken strafbaar te stellen. De heer Kroes stelt voor cm het stuk voor kennisgeving aan te nemen, 't welk door den heer v. Leeuwen wordt onder steund. De heer Wisman weth. verdedigt het voorstel van B. cn W. Wil liicn geen be paling in de politieverordening opnemen, laat men dan toch deze bepaling maken bij het uitvoeren van gemeentewerken enz. opdat de gemeente van deze smet wordt ontheven. De heer Boot vraagt wie of daar op zal letten. De V o o r z. zegt dat dit zal worden vastgelegd zoodra de verordening is aan genomen. De heer van Rijn is van meening dat men niet te veel kan deen om het vloeken tegen te gaan. Do heer Boot vindt het wenschelijlc de uitvoering van deze bepaling op te dragen aan gem. lichamen om de directie van een werk niet te bemoeilijken. De V oor z. antwoordt dat de gemeen te de bepaling in ieder bestek zal doen vastleggen, terwijl overigens de gemeente opzichter verantwoordelijk, is voor het toezicht. Het voorstel wordt aangenomen, waarbij de heer Kroes aanteekening verzoekt, dat hij er tegen is. Het voorstel tot wijziging van de in structie van den gemeente-ontvanger in zake belegging en opneming van gelden bij den post-cheque- en girodienst wordt z. h. st. aangenomen. Vervolgens wordt behandeld een aan vrage cm een plaatsje voor een arb. wo ning krachtens de bepaling der arbeiders- wet, van G. Verkade cn J. H. Bergman. De kosten zijn voor ieder f 2800. De heer Kroes vreest dat er van dit bedrag wel eens wat over kan schieten. De heer Boot zou het secuurder vinden wanneer vooraf een aanbesteding was gehouden, dan wist men iets omtrent het bonoodigde bedrag. De Voorz. zegt dat dit niet mogelijk is, zoolang men niet weet boe op do aan vrage is beschikt. Ook heeft de gemeente- opzichter gezegd dat de huizen weer iets duurder zijn geworden. De heer Liever se acht het ook voor do gemeente van belang dat de huizen van goede kwaliteit zijn, met het oog op eventueele overname door de gemeente. De heer Boot vindt het bedrag toch vrij hoog, terwijl toch ook de materialen in prijs zijn gedaald. De heer Wisman weth.die opmer king had u ook wel bij het vorige voor stel van dezen aard kunnen maken. Do heer Kroes vindt dat ze er gemak kelijk een paar honderd gulden van kun nen opstrijken. De V o o r z.Dan moeten aannemer en architect daaraan meewerken. De heer Boot vindt dat de betrokken wet erg slecht in elkaar zit. De Voorz. geeft een uitvoerige toe lichting en betoogt dat de huizen onm.o- gelijk goedkooper kunnen worden gezet. De heer Wisman waarschuwt den heer Boot om de zaak niet al te verdacht voor te stellen, omdat dc heer B., zelf met bouwpremie heeft gewerkt. Spr. vraagt wat het oordeel van den ge meente-opzichter was ten opzichte van de teekening. De Voorz.: Dat deze goed was. De heer Boot: Welnu, dan is het al tijd goed. De heer Kroes wil een lager bedrag toestaan. Do Voorz. dan moet de raming niet goed zijn anders mogen wij de aanvrage niet weigeren. U heeft alleen de vrijheid om afwijzend te beschikken, wanneer u kunt bewijzen dat er „muziek" in de aan vrage zit. De heer Boot: Dat beweer ik niet, om dat er geen bewijs voor is, maar het te gendeel valt ook niet te bewijzen. Spr. rekt den raad niet verantwoord om dit bedrag zonder meer toe te staar. De Voor/.: 't Plan is gecontroleerd door den gcm. opzichter. Dc heer Boot: Misschien weet die niet eens wat het kost, en daar gaat het juist om, want dc. gemeente staat er garant voor. Wo hebben toch geen gcm. opzich ter voor de „lol." De Voorz.: Welnu stelt u voor om de zaak aan tc houden, dan kan opnieuw een raming worden gemaakt. De heer Boot stemt hier in toe. De heer Kroes vreest dat vertraging zal ontstaan. De Voorz. merkt nog op, dat een posi tieve beslissing van den raad" noodig is. De heer Boot: Hoor eens, M. de V., ik kan er niets aan doen, maar op deze manier kan ieder wel met plannen kemen. Het rapport van den opizchtcr moet zich duidelijker uitspreken over het bedrag. De heer Wisman: De gcm. opz. heeft reeds eerder gezegd dat hij het bedrag zelfs te laag vond. Het voorstel-Boot wordt niet onder steund, dat van B. en W. aangenomen. Tegen dc heer Boot. Voorstel om aan G. Anker en E. Visser een godeelte bouwgrond te verkoopen, liggende aan clen weg in den Oudendijk- schen polder tegen den prijs van 50 ct. per M-2. De heer Kroes vindt het bedrag te laag. De heer Boot deelt die meening niet. Hoe lager dc prijs des te meer liefhebbers er zullen komen, en dat is voor de gemeen te ook van groot belang. De Voorz. zegt dat dit ook de mee ning is van B. en W. De heer Kroes vindt dat men voor het gedeelte, dat het dichtst bij de ge meente ligt, het meeste moet worden ge vraagd. Dc V o o.r z., dat is al in waarde vermin derd door de arbeidershuizen, die ik eerst achteruit liad willen zien geplaatst. De heer v. Rijn vreest voor moeilijk heden wanneer de arbeiders .voor de ach terste grond' ook 50 cf. moeten betalen. De heer Boot: Dio grond krijgen ze toch reeds cadeau, gezien de kosten die de gemeente maakt voor de aan te leggen straat. Het voorstel van den heer Kroes om f i.per M2. te vragen, wordt niet on dersteund, en dat van B. on W. aangeno men. Besloten wordt gunstig tó beschikken op de aanvrage van de vereen, voor Chr. Nat. onderwijs om een voorschot van f 1012. op de gemeentelijke bijdrage. In de vacature-T. C. Rijkelijkhuizen in de plaatselijke conyu. van toezicht op het L. O. wordt benoemd de heer J. J. Kap- teijn. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld met een eindbedrag van f 416.—. Bij het punt „af- en overschrijving" vraagt de heer Kroes of geen andere regeling kan worden getroffen met het be stuur' van den landbouwciirsus omtrent de kosten van vuur en licht. Wanneer die kosten bij bet onderwijs worden gerekend, worden deze per leerling ook hooger, en dit zou op zich zelf niet zoo erg zijn, maar het gevolg zal zijn dat de bijdrage der gemeente per leerling hooger wordt, ook voor de Chr. school, dus meer kosten voor dc gemeente. De heer Wisman weth. verklaart dat die kcsten onbeduidend zijn. Buitendien mGet de heer K., als goed liberaal niet zoo spoedig in de war zitten als er sprake is van verhooging der bijdrage voor het Bijz. onderwijs. De beer K., toont wel eens meer zulke neigingen te bezitten. Wat' de vrijstelling van het best. der land- bouwvercen." betreft, deze is door den raad goedgekeurd waarbij was gerekend met de la ndbouwbelangen. Bij de rondvraag zegt de heer v. d. Vooren te hebben gehoord dat de lan taarns bij Hoogmade op zekeren avond om half twaalf nog brandden. De Voorz. zegt dat dit noodig was om ergens een onderzoek naar te kunnen doen. De normale brandduur is tot 10 uur. De heer Boot zou gaarne zien dat een klacht ging naar het gem.best. van Alphen aan den Rijn, betreffende de straatverlichting in het betrokken dorps gedeelte. De Voorzitter zegt dat dit reeds meermalen is gebeurd, ook ten opzichte van dc wijze waarop Alphen a. d. Rijn zorgt voor politie enz. Spr. noemt de motieven die de gemeente Alphen indertijd voor het bestaan van dezen toestand noemde eenvoudig belache lijk. Alleen de. heeren de Hertog en v. d. Linden hebben in den raad van Alphen den toestand juist uiteengezet. Echter meent spr. dat het bestuur dier gemeente bereids aan Ged. Staten heeft aangebo den om op betere wijze tot schadeloos stelling van de gemeente Woubrugge over te gaan. Van aangeboden annexatieplan nen wil Alphen echter niet weten, evenmin als van een electrische verlichting., waar voor B. en W. van Woubrugge de be- noodigde stroom tegen leestenden prijs hebben aangeboden. De heef Kroes vroeg hoe het stond- met de kwestie inzake den Ouderdijksclien polder, alsook inzake de salarissen ucr hoogere gemeente-ambtenaren. De Voor z. zegt dat op geen van beide beslissing is ingekomen. Hierna sluiting. GELENGD NIEUWS Branden. Door onbekende oorzaak braiidde giste rennacht het pakhuis van den IJmuider brandstoffcnhandel in de Breestraat io IJmuiden uit. De geheelc voorraad brand stoffen ging verloren. De bovenbewoners konden zich met moeite redden, doch za gen hun inboedel een prooi der vlammen worden. Te Barnflaer is Woensdag een houten hulpschocl in de gemeente Vlachtweddo geheel afgebrand. Verdronken. Gisterenavond is de 15-jarige dochter van den arbeider de Jong te Valthrrmqnd, die per fiets was, in een wijk geraakt en verdronken. Brand. Woensdagavond is te Hilversum het perceel Doelensteeg 62 totaal uitgebrand. De niet-verzekerde inboedel van het gezin Verwey en van den alleen-wenenden 73- jarigen van den Heugel gingen zoo goed als geheel verloren. Deze laatste, die beweert een vrij be langrijk bedrag aan geld door den brand verloren te hebben, moest met geweld uit het fel brandende perceel worden verwij derd. Dat de brand zoo snel toenam, moet hoofdzakelijk worden geweten aan het feit dat een groot gedeelte van het huis door den eigenaar Van der Velden werd gebe zigd als bergplaats van hooi en stroo. De oorzaak van den brand is onbekend Het pand zelf was verzekerd. Hbld. Brutale overval. De 22-jarige goudsmid T. B. de W. be vond zich Woensdagavond om bij negenen in z'n zaak aan den Nieuwen Binnenweg re Rotterdam, toen drie personen binnen stapten, die een gouden ring wenschten Ie koopen. Ze hadden met het uitzoeken erg lang werk en treuzelden, om een beslissing te nemen, zoodat het sluitinrsuur aan brak. voordat ze een keuze hadden, gedaan. De W. sloot toen dè deur van clen winkel af om zoodoende de zaak volgens de.bema ling te sluiten. Toen hii zich omkeerde, wierp zich een der individuen plotseling op hem, hem bij de keel grijpend en trach tend hem te wurgen. De tweede liet liet rolluik zakken, terwül de tierde werkeloos toezag, waarschijnlijk om uit te ki'kcn. Teen de goudsmid on den grond werd ge gooid, schreeuwde hij luid cm hulp, wat tot resultaat had, dat z'n broer en een (au to, die zich eveneens in het panel, -bevonden kwamen toesnellen. De roovers namen toén de vlucht door hen achtervolgd. Rii de Passerelstraat geraakten dc individuen- echter uit het gezicht, zondat men de vor- volging moest opgeven. De politie stelt een ijverig onderzoek in en heeft- waar schijnlijk reeds een spoor, daar de aange vallene in één van do. indringers een vroe- geren schoolkameraad heeft gemeend 'o herkennen. De dieven zijn er niet in ge slaagd, iets waardevols nm-'e te nemen. Een internationale oplichter. Men meldt uit Praag aan hel ..Hbld.";' In Moravisch Ostrau hooft de no)i,;'* een man aangehouden, die aangeeft Nissim Barrasch te heeten, en die in het bezit; >3 gevonden van een aantal sieraden tor waarde van duizenden kronen. Bij ziin ver hoor, deelde hij mede, de voorwerpen ge kocht te hebben on de diamantclub Ie Am sterdam. Een nader onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat, de arrestant in De- comber jh tc Wcenen wegens zakkenrollen,; heefg terechtgestaan. Hij kon, bii gebrek aan bewijs niet worden veroordeeld, maar werd voor vijf jaar uit Oostenrijk uitge wezen. Gebleken is verder, dat hii bij d-j Nederlandsche en de Duitsche poli lie ads een internationaal oplichter te beek slaat. Effecten-diefstal. Insluipers zijn te Amsterdam binnen gedrongen in een woning aan de Jo^s Banckenstraat. in.het Admiraal de Ruyter- kwartier. Dc voordeur werd met leorcrs opengesloten. Eveneens werd met behulo van een sleutel een klein brandkaste open gemaakt. Een aantal effecten, die een waarde hebben van f 8500 werden. ges'.>- len, evenals eenige gouden, cn zilveren voor werpen. Van de daders heeft men niets kunnen ontdekken. Doodelijk ongeluk. De 20-jarige constructiebankv,erker J. v. R., te Rotterdam, die werkzaam was bii het in elkaar zetten van een stelling voor een laadbrug op een terrein van Thompsons havenbedrijf alhier, stortte van die stel ling in het ruim van het schip „Sunyside". De onmiddellijk ter plaatse zijnde genees heer kon slechts den dood constateeren. INGEZONDEN (Buiten verantwóórdelijkheid der Redactie) Mijnue.L i,,' Kedacleitir. Belcel'd verzoek ik IJ onderstaande regelen in U geëerd blad op tc willen nemen. In de laatste dagen wordt er veel ge schreven in Uw blad zoowel als in an-deic bladen, lot behoud van den zomer'ijd. Langs dezen weg zou ik willen vragen of het niet beter zou zijn dézen zaak in kalmte uit tc laten werken in dc Eer ste Kamer, daar de hoeren toch vol doende van het voor cn legen worden in gelicht door de commisie .van Advies. Het geelieht van BI in ge Dooronbos uit de Telegraaf; spreekt in de taal van vélen, alsof men door den zomertijd minder licht, minder zon, minder warmte enz. enz. zou genieten. M. d. R. is dal nu wel hel geval. Zi.ju degenen, die er zoo- over denken nu wer kelijk van gedachten dat dc zon een uur korter zal schijnen als de zomertijd niet wordt ingevoerd. Immers neen! De zon schijnt geen -'minuut korter. Dc kwestie is maar deze; of de niensch van dc kos telijke gaven der natuur 'weet te profi- teeren. Dc natuur is in clc vroegen mor gen minstens even schoon als des avonds. Nu is m. i. het geval dal. degenen die zoo hard roepen om behoud der zomertijd, om bovengenoemde redenen, do kostelijke mogenuren op bed doorbrengen, in plaats van de natuur te genieten. Daarom M. de R. mogen ook dergelijke redenen in deze beslissing niet mee Lellen. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte N. Rijnsburg, 14 Maart 1923.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6