Bericht van Inzet KINKHOEST JAARVERGADERING BO AZ-S ANK SPAARBANK DER CENTRALE BOAZ-BANK Haagsche Koffiebaal a 00 cent per trommel. (éim ïïueii!) per M pond 32 ceel. Burgerlijke Stand Leiden 15 Maart. Geboren: Adriana cl. van P. Freeke »n N. A. J. Voorbij Meindert Huiberb i. van J. v. Niehoff en C. M. v. d. Voort Jan z. van E. v. Mourik en A. J. Elder- sian Gerardus z. van B. Seliats en S. C. Zandvliet. Ondertrouwd: H. J. Jansen jm. 29 Ij. en G. Wijnandse jd. 25 j. J. T. Tim merman jm. 27 j. en L. T. J. M. Cornelis- sen jd. 25 j. K. H. A. Sillevis jm. v3 j. en J. "W. Verbeek jd. 30 j. L. M. Star- renburg jm. 25 j. en A. M. v. Berge Hene gouwen jd. 23 j. jl Heden avond zal gepoogd worden een j zoodanige vereeniging. van Geref. daarin tegemoet aan het vredeswerk van ons Nedcrïandsche Boode Kruis, voor zoo- rer datcfok preventief bedoelt te arbei den door behartiging' van de hygiënische vereischten, ter bestrijding van eventueele besmettelijke ziekten, etc. Evenwel, tot nu toe had onze plaatse lijke afdecling slechts te beschikken over een, ten cenenmale onvoldoende geacht, houten gebouwtje, dat noodzakelijkerwijs door een dito steenen dient te worden vervangen, waartoe hot Bestuur dier af- deeïing dan cok, niet volle sympathie aller leden, besloot. Zooals van zelfs spreekt, gaan de kosten die hiermede gemoeid zijn, verre de gewone inkomsten te boven. Er heeft zich alhier nu een Comité ge vormd van de meest verschillende rich tingen der burgerij, dat zich ten doel stelt het Bestuur voor bovengenoemd doel, een zoo groot mogelijk bedrag in geld te kunnen overhandigen. Om dat doel le bereiken, stelt het zich voor in de maand Méi alhier een Bazaar te organisce- ren, waarvan de opbrengst geheel tot dat loei zal worden gebezigd. Wij nomen bij dezen de vrijheid uwe steun in te roepen voor dat doel, dat o. 1. toch van meer dan plaatselijk belang ge noemd mag worden, waar 't de volksge zondheid in *'t algemeen en inzonderheid het welzijn van on- en minvermogenden, in tijden van ziekte op 't oog heeft. Gaarne zal de Penningmeester een gave uwerzijds, in natura of in geld, ontvan gen. Deze circulaire is onderteekend door de vommissie acl hoc: J. C. Baumann, Burge meester; Ds. W. M. Le Cointre, pred. Ge ref. Kerk; W. A. Boot, Dir. Scheepswerf ,,De Dageraad"; A. D. Husson Heenk; Ohr. v. d. Nagel; B. Luijt, Penningmees ter. Voor dat de vischtijd zou worden gesloten, wilden een tweetal perso- oen nog hun nachtrust opofferen om wat vischjes te vangen. Vol moed togen zij den polder in, gewapend met netten, doch juist. Joen zij bezig waren, voegde onze veld wachter T. zich bij hen en ontlastte hen van netten en visch. zoodat de braadpan ditmaal niet op het vuur kwam. BOSKOOP. Met ingang van 1 Mei wordt de heer C. G. Beth, Bijksontvanger te Groesbeek in gelijke betrekking overge plaatst naar deze gemeente. Maandag- en Woensdag avond hebben er in do groote zaal van ho tel „Klaassen" uitvoeringen plaats gehad van de gymnastiekvereeniging „Hou-vast." Beide avonden was de opkomst van het publiek zeer groot. Het programma werd keurig uitgevoerd en allen die aanwezig zijn geweest heb ben genotvolle avonden gehad. Jammer echter, werd Woensdagavond door een inwoner de orde verstoord, zoo- iat do politie deze moest verwijderen. Op do g o h o u d e n jaarver gadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" is gokozen tot voorzitter, (vacature de lieer P. A. Ottolander) de heer ,T. J. Grootendorst. Voor secretaris de heer P. den Ouden, aftredend. In het comité voor wijkverpleging werd herkozen de heer J. E. Evers en in het comité voor bestrijding van Tuberculose evenzoo de aftredende lieeren J. Hamburger en J. Jongejan. Onder blijken van instemming werd op voorstel van het bestuur de heer P. A. Ot tolander tot. eerc-voorzitter benoemd. Zond ag 18 Maart d e s v.m. 9.30 en des nam. 6 uur hoopt in do Geref. Kerk op te treden, Ds. J. v. Henten, uit Oldenkerk. WASSENAAR. Naar w ij vernemen moet de toestand van den schildersknecht K., die Zaterdag j.l.'van een lad-der viel en dien tengevolge in het ziekenhuis moest wor den opgenomen, nog zeer zorgzaamzijn. 17 Maart a. s. zal het 50 jaar geleden zijn dat J. de Graaf alhier als krullenjongen kwam aan do timmermans zaak, waar hij thans nog werkzaam is. Ging de zaak een 15 jaar geleden over in andere handen, de Greef bleef steeds zijn beste krachten aan de zaak wijden. Gisterenmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op de Groot Ilaesebroekschcwog alhier. Bij aankomst bleek dat do schoorsteen van de centrale verwarming in brand stond. Het koste echter heel wat moeite voordat alle gevaar voor uitbreiding ge weken was. Het bleek ook hier alweer dat bij de bouw van villa's aan do schoor- steenen veel tc weinig aandacht geschon ken wordt. Allerlei bochten moet dikwijls zoo'n schoorsteen maken, die liet beletten dat er afdoende geveegd kan worden, want van roetschuiven bij zulke bochten wil men niet weten, 't Was hier zelfs zoo erg dat hij een liggend gedeelte tus- schen plafond en zolder het rookkanaal met een bimsplaafjo van 5 c.M. dikte was afgedekt. Het ware wel wenschelijk dat hier wat heter op gelet werd, ook door onze bouwpolitie. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisterenavond werd een vergadering gehouden voor oprichting van een ver eeniging „Ziekenzorg" (Verpleging Ac. Ziekenhuis), hoofdzakelijk voor hen die lid ziféi der Ned. Herv. Kerk. zijde op te rich ion. Jammer is het, dat con zoo maatschap pelijke zaak in kerkelijke richting wordt gestuurd. Gisteren werden door verschillende da mes circulaires rond gebracht, waarop vermeld wordt het plan om geld in te zamelen voor „de restauratie". Deze in zameling zal a.s. Woensdag 21 Maart plaats hebben. We vertrouwen, dat ook onze burgers blijk zullen geven van hun liefde voor hun Vorstin. ALPHEN AAN DEN ?HJN. StierenliCuriurj Aangegeven waren 45 stieren, uitsluitend van l^et Groninger veeslag. vicr-jarige van den heer M. Th. Ken r le Zoetcrwoude behoef de niet te verschijnen wijl deze zal moe ten worden gekeurd op afstammelingen. Van de vier drie-jarigen werd no. 1 „Bram" G.S. 78(5, van den heer J. II. Ver burg te Bodegraven, met 80,1 -f 3 83,1 punt; no. 2 „Baron" G.S. 877 van den heer A. Affourtifc to Aarlanderveen; no. 3. „An ton Lcenderts" G.S. 788. van den heer H. Los, Zwammerdam, en no. 4 ..Frits" G.S. 797, van den heer P. Rijlaarsdam te Riet veld bij Woerden. „Baren" met 80.8 -|- 2,1 82.9 p., ..Anton Leenderts" met 79,4 2.75 82,15 p., en Frits" met 79 -)- 2,5 81,5 p. Tweejarige stieren waren er aangege ven 14, waarvan 2 niet verschenen. No. 1 werd „Baren Leenderts" G-S. 892.' van den lieer J. D. v. cl. Akker te Alphen met totaal 80,65 p. w.o. 3.75 toeslag, no. 2 „Men tor" G.S, 886 van den heer W. J? de Vink te Bodegraven met 80.35, w.o. 2,75 toeslag no. 3 „Regulus", G.S. 569 van den heer E. J. Los, .Zoeterwoude met 80,1, w.o. 4 toe slag, no. 4 „Frederik" G.S. 889 van den heer W. P. Brunt Czn., Bodegraven met 78.95, w.o. 2.75 toeslag, en no. 5 „Jalon" G.S. 896 van de Gebrs Bunnik te Alphen met 78,9, w.o, 3 toeslag. Van de 4-jarige stieren werd no. 1 „Diamant" van A. Breedijk, Waddinxsveen no. 2 „Floris" van II. v. d. Graaf, Bedegra ven, no. 3, „Andrée" van H. II. v. d. Kloot Meijburg te Alphen, ito. 4 „Prins" van S. Th. J. van Vliet te Alphen, en no. 5 „Arie" van J. Jansze, Rijnsatcrwoude. Van deze rubriek waren 6 dieren niet opgekomen. Verkooping. Donderdag had ten over staan van Notaris B. v. d. Berg in het Ho tel de Vergulde Wagen, alhier, de afslag plaats van de Hofstede „Bouwlust". Het perceel stond in bod op f 45500 en werd afgemijnd op f 1400, door den heer M. Am- merlaan te Stoinpwijk. Het perceel weiland te Langeraar, in bod gezet op f 6000 werd niet gemfmd. De nieuwe burgemeester. Donderdag avond was een ledenvergadering belegd van de Wilhelmina-Vereeniging, ter be spreking van een eventueele feestelijke ontvangst van den nieuwen Burgemeester bij zijn intrede in deze gemeente. In zijn openingswoord memoreerde de Voorzitter dat de W. V. krachtens hare statuten zich ten doel stelt de verjaardagen van H. M. de Koningin feestelijk te herdenken. Ook thans wil de W. V. in deze aangelegen heid het initiatief nemen. Er werd beslo ten, het huldigingscomité ter herdenking van het 25-jarig regceringsjubileum van II. M. de Koningin to verzoeken, in deze de leiding te willen aanvaarden. Enkele plaatselijke vercenigingen verklaarden zich in beginsel bereid tot medewerking. Ontwikkelingscursus. Do ontwikke lingscursus van den B. K. Volksbond, heeft plaats Mandag 19 Maart, in de oude school. ROELOF ARENDSVEEN. Cursus. Gisterenavond had in de St.- Paner'atius&aal de eindles plaat-s van den cursus, dezen winter aan de tuanderspa- trooris gegeven. Op deze eindles waren behalve de GeesteHjike Adviseur, ook de ZeerEerw. Heer Pastoor, de Edeliachtb. Heer Burgemeester, het hoofd der school en de Rijkstuinbouwconsulont genoodigd, die dan ook allen tegenwoordig waren. De lieer Spaargaren, de leider van den cursus, liet al het dezen winter behandelde do revue passeeren, daarbij wijzend op het geen vooral voor dezen veengrond zeer goed toe te passen is. Bij de gelegenheid tot het stellen van vragen bepaalde men zich niet-, zooals- an ders altijd, tot het tuinbouw vak, maar ook op uitgebreider terrein werd van ge dachten gewisseld. Voor een volgenden winter werdten ook enkele punten naar voren gebroeht, o.a. een. boekboudeursus voor volwassenen. Tot slot sprak de heer Spaargaren zijn tevredenheid uit over do geregelde r-\ trouwe opkomst der heer en tuinders gedurende dén gansehen duur van den cursus. Ec-n woord 'van waardeèring voor zijn volbrachte taaie mcéht de heer Spaargaren van den Zeerecrw. Heer Pastoor ontvan gen en van den heer Burgemeester. De Voorzitter van de R.-K. Tuinderspatroors- vereeniging „St-Be nod ictus" was zeker de t-olk van alle aanwezigen, toen hij zijn dank uitsprak over dc belangstelling, die de vereeniging steeds in zoo ruime mate van zijn overheden mocht genieten sTADSNBEUftis Hongaarsche onderscheidingen. Door den Rijksbestuurder van Hon garije zijn aan dc volgende personen onderscheidingen van liet Ilongaarscho Roode Kruis toegekend D. T. Ruys, Was senaar; Mevr. StegerKratzer, Leiden; Th. van Tol, Alphen; A. Breukcl, Alphen; Mej. Hollands, Leiden; Mej. 33. v. d. Stok Leiden; Mej. M. Ruijgrok, Warmond; D. M. van Nes, Leiden. De afdeeling Leiden van do Gonfes- sioneele vereeniging vergadert op Vrij dag 1.6 Maart a.s. in gebouw Irene. Op de Agenda staat o.a. de afvaardi ging naar de Buitengewone Al gemeen e Vergadering le Utrecht. Bij de fa. F. Veenraan en Zonen is ter perse de cyclus-voordrachten over: Hoog-Kerkelijk Protestantisme" aan de Universiteit alhier gehouden. TELESHA^HüEto Koningin Fislena overts- NICE, 16 Maart. (V.D.). Ex-Koningi.i Milena van Montenegro is hedenmorgen L20 uur overleden. Dc koningin van Italië, die te middernacht het ziekbed had verla ten om naar Italië terug te keeren, is tele grafisch gewaarschuwd. Overstroomingen in Roemenië. BOEKAREST, 15 Maart. (V.D.). Tenge volge van de hevige regens hebben over stroomingen plaats. Verschillende bruggen zijhs vernield. Het spoorwegverkeer is on derbroken. De schade is zeer groot. Wiet al te republikeinsch! BERLIJN, 16 Maart (V. B.) In de gister gehouden zitting van den gemeen teraad van Berlijn werd het voorstel der socialisten de Königsplafz om te dnopeu AeAOEUBBE-aiSEIIWS LEIDEN. Geslaagd voor het docto raalexamen wis- cn natuurkunde üe lieer W. H. van den Bos te Rotterdam. De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde hecleri tot arts den heer R. F. Schulting; tot semi-arts den heer W. F, Brevet, beiden Den Haag. Z.-H, Credtef-Vereani"-'-- Thans kan gemeld worden, dat de zaak tegen den heer T., directeur van de Zuid Hollandsche Grediet-Vereeniging te 's-Gravenhage, gedetineerd in het Huis van Bewaring, den 29en Maart a.s., des namiddags om 2 uur, voor de Strafkamer van de Haagsclie Rechtbank zal dienen. Dc buitenhaven van Maassluis in gevaar De buitenhaven van de gemeente Maas sluis is voor ongeveer 30 jaar voorzien van een stevigen kaaimuur van basalt. Nu is dezer dagen gebleken, dat deze zich op een plaats verzet. Over een lengte van on geveer 100 Meter heeft deze muur zich meer dan 1 Meter naar het midden van de haven gezet. Dit is een zeer gevaarlijke toestand, welke door dc gemeentewerken ernstig wordt bezien. Getracht zal worden van Rijk en Provincie steun voor deze buitengewone kosten te verkrijgen. Wisseinotecringen (Amsterdam Zicht. Londen ll.S9i/4 Herlijn P.OI2IV2 Parijs r 3610 Brussel 33.87V2 Zurich 47.271/2 Weenen OO30V2 Kopenhagen 48 80 Christïania 46.07V2 Stockholm 67.55 VB„.Vork -f5/g HiARKTBERICSiTERa LEIDEN, ib Maart. Veem,.... Aange voerd 871 runderen; 384 kalveren; 262 schapon 7 stieren 275420; 27G kalf- en melkkoeien 225—510; 319 vare koeien 140—290 (schoon a.-d. haak); 269 vette en koeien 260 580 0,751.14 per K.G.; 3 vette kalveren 85130, 1.001.70 per K.G.; 301 nuch tere kalveren 514; 240 vette schapen 86 50, 0,840.90 per K.G.; 2l2 weide schapen 2534 6@0 magere varkens 3080, 0.840,92 per K.G.; 739 biggen 2030; 4 bekken of geiten 3—Kil. LEEUWARBEtë, 16 Maart. tfaas. Sleutelkaas f0.72—1.15, Nagelkaas f 0.55 0.SI Gouda Kaas f0.50 1.37, Fciammer Kaas f0.801.26, Commissie f225. Aangevoerd 20405 KG. Boter. Fabrieksboter f 1,502.22 p. KG. Aanvoer 25/3 89/8 stukken. UITHOORN, 15 Maart. Kaas. Op dc kaav- markt waren aangevoerd twee partijen. Zwaar dere 6467. Handel vlug. Tévens aangevoerd drie koeien. DELFT, 15 Maart. Vee, Vette Koeien le kw. 300—435, 2e kw. 180—300; Kn'fkoeien le kw. 325—450, 2e kw. 225325; Vaai- koeien le kw. 225300, 2e kw. 150225; Magere .Varkens 1874; Nuchtere Kalveren 6—12; Biggen 14—18; Paarden 100-- 300. Rundviwsch. per Kg. 1,15-1,00-0,90; Aanvoer: 285 Runderen, 8 Paarden, 417 Ma gere Kalveren, 28 Schapen of Lammeren, 292 Varkens, 687 Biggen, 3 Geiten of Bokken. Beter. Aanvoer 1/3, 20/8 en 9/16 wegende samen 540 K<r. Prijs 2.502.80 pc-r Kg. ZOETERWOUDE, 14 Maart. Veiling Zonj en Vlijt. Aangevoerd 1101 kipeieren prijs 6,40 7,133 cendeieron 7,007.60 por honderd. ALFHEN AAM DEN RIJN, 15 Maart. Vei ling. Per 100 Kg.: Spinazie 24—29, Dunsel 04—30, Peren 19—20, Appelen 10, Spruitkool T 26-30, Kroten 2.30—2.50. Eic-rcn. 6,i06,40 per honderd. ZCETERMEER, 7 Maart. Aangevoerd 7349 eieren. Prijzen 5.507,per honderd stuks; Eendeneieren 6,35 per honderd stuks. TcSc»jcafssc?s Weerbericht volgens waarnemingen verricht in cicn mor gen van 16 Maart 11)23, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste Barometers!778.3 Sacrna. Laagste Barometers!759.1 Vestruanoer. Verwachting tot den avond van 17 Maart Zwakke tot matige Oostelijke, later wel licht Zuidoostelijke wind, nevelig tot nicest zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Bij veiling, 15 Maart 1923 door Notaris'C. VERSLUYS, ter standplaats Leiden, te Oegstgeest gehouden, zijn in bod gebracht: Perc. 1. Het café ..Centraal" Geversstraat 42, Oegstgeest op f 140Ü0, Perc. 2. Het perc. Bouw terrein naast perc. 1 op f3900,— onm. verli. met f 100, Nadere verhoogingen als gebruikelijk. De toeslag blijft bepaald op Donderdag 22 Maart 1923 's morgens 10 uur in het café Centraal voornoemd. 11207 Zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, astlima en andere ho^st-, keel- en luchtpijpaandoeningen ge neest m«n met „PERT0LAM" van Jfkcoba Maria Woi'fel- boer van Oude-Pekela. Te bekomen üf2.per flacon bij de verkoopers van Wor- telboer's Artikelen. 2436 LfiAT KSKDERE3 (van 613 jaar) dc cchtc mooie i Boekjes uit mijn nieuwe Jeugd bibliotheek lezen. Ge doet ze voor weinige centen per week een groot pleizier en zult er zelf genot van hebben. Vraagt inlichtingen bij P SCHIPPE RIJS Jr.. Rijnsburgsche Lees bibliotheek. 2405 Advertceren doet verkoopen. Openbare Leeszaal „Reuvens", op Vrijdag 23 Maart 1923, des nam. 4^2 uur, in het gebouw der Leeszaal, Breestraat 27. AGENDA: 2457 Benoeming Kas-Commissie 1923. Jaarverslagen. HET BESTUUR. Coöperatieve Centrale GEVESTIGD TE UTRECHT. Opgericht bij akte van 19 Nov. 1914 Staatcouraut van 4 Dec. 1914, No. 285. Laatstelijk gewijzigd bij akte van 6 September 1919, Staatscourant van 29 September 1919, No. 208. acacia Deposito's 8 dagen opzegging 3"In 1 maand 4 °/0 3 maanden 41/, Rekening-Courant Incasseeren van Wissels en Kwitanties. Credieten voor Industrie, Handel en Landbouw. H Spaarreiste 4 pCt» H Alle verplichtingen der Bank worden gegarandeerd door het VOLLE vermogen van de moer dan 4000 aansprakelijke leden-aandeelhouders der 58 aan gesloten Boaz-Banken. Renta-bijschrijving om de 3 maanden. Absolute Geheimhouding. Geen belegging in etfecien. Geen Valuta-zaken. Correspondent voor Rijnsburg: 2451 De Heer H. v. d. HAM, Hofstraat 8 Zitting: MAANDAGAVOND van 7—9 uur Aasi mijn geachte Clientèle. Ter gelegenheid van hel jubileumjaar 1923 bieden wij U als „Bijzondere Reclame" aan: (voor Biskwie, Kockf Beschuit, Koffie en Thee). Gedecoreerd met de photo's van II. M. Koningin Wilhelmina, II. M. de Koningin-Moeder, H.K.H. Prinses Juliana. Z. K. II. Prins Hendrik, wijlen Z. M. Koning Willem III, de Kon. Familie, het Koninklijke Paleis te Amsterdam cn tc's-Gra- venhagc, uitgevoerd in de kleuren, oranje, lila, groen en zwart. Ipgp Dsze trommels zijn gevuld met I Kilo gepaiÉeril zuivere Cacaopoeder on stellen wij verkrijgbaar Zoo juisi ontvangen: 2459 Dagelijks verse en heerlijk gebrand Een groote partij Pinda's 10 ct. per half pond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3