INDIEN U AAN MAAGAANDOENING LIJDT GEBISMUREERD MAGNESIUM Semeetiielijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischniarkt 18 (Telef. 1225) ia Zaterdag verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.13, SCHOL a £0.15 en KABELJAUW a f0.35 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 16 Maart 1923. UITBREIDINGSPLAN DER GEMEENTE. De Burgemeester, hoofd van het Ge meentebestuur van Leiden; Gelet op art. 31 do Woningwet; brengt ter algemeene kennis, dat het door den Gemeenteraad, in zijne vergade ring van den 12en Maart 1923, vastgestel de plan tot herziening van 't uitbreidings plan dezer gemeente, voor zooveel betreft het gedeelte der gemeente gelegen be oosten den Rijnsburgerweg en benoorden de Poelwetering, met de daarbij behoo- rende kaarten, grondteekeningen enz., op de Secretarie der gemeente gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage is nedergeleed. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJJSELAAR. Leiden, 16 Maart 1923. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat door hen afwijzend is beschikt op het verzoek van G. den ÏÏee- ten en Co. om vergunning tot uitbreiding van de hcrstelplaats van motoren en ma chines in het perceel Utrechtsche Veer No. 19, Sectie D No. 1269. B. en W. van Leiden; gelet op art. 12 der Drankwet, brengen ter algemeene kennis, dat door Jacobus Hoppenbrouwer, wonende te Rotterdam, een verzoekschrift ts ingediend, om vergunning voor den ver koop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse en verkoop in het be nedenlokaal van het perceel Manden- makerssteeg 7. AGENDA. DONDERDAG 22 Maart Leiden. Vergadering Organisatie „Nederland en Oranje", Nutsgebouw (zaal 10) aanvang 8 nur. VRIJDAG 23 Maart. Leiden. Jaar vergadering Openbare Leeszaal „Reuvens" Gebouw Leeszaal, Breestraat 27, aanvang des namiddags 4.30 uur. lederen Woensdagavond van 7J4—8J4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steenschuur 15. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 Maart tot en met Zondag 18 Maart waargenomen door de apotheek van den heer G. B. Duystcr, N. Rijn 18, telef. 523. De apotheek van het Ziekenfonds lot Hulp der Menschheid is steeds geopend, coch alleen voor leden van dit Fonds. Is de Minister niet van oordeel, dat daarmede geenszins behoort te worden gewacht, totdat over het wetsvoorstel tot intrekking van bovengenoemde wet van 1918 door de wetgevende macht een beslis sing is genomen, naardien zoodoende ten gevolge van het gebruik maken van het recht van initiatief, een wettelijk voor schrift tijdelijk buiten werking zoude wor den gesteld 1 Uit de sigaren-industrie. Dinsdag is te 's-Hertogenbosek de eer ste conferentie gehouden over het nieuwe ontwerp O. C. voor de sigaren-industrie. Vertegenwoordigd waren het. Verbond, de landelijke R.-K. Patroonsbond, de veree- n.igdng Eindhoven, Valkenswaard en de Kempen, de vier weriMiedenorgana®atiie« en do neutrale vereeniging. De arbeidersaf gevaardigden achtten het ontwerp on aannemelijk. Dc hoofdbezwaren golden: het gemis van bepaling van tijdsduur, 't voorstel ziekenfonds, verplichting voor de W O. cm met de onigeorg. patroons een zelfde C. A. O. schriftelijk af te sluiten en de financdeele aansprakelijkheid. De conferentie stond meerdere malen op het punt te worden afgebroken, toen de voorzitter de idee opperde van een loonre geling met glijdende loonschaal, afhanke lijk van het indexcijfer. De werklieden wezen dit niet af, doch bij de werkgevers bestond, na beraad, geen homogeniteit. Gevraagd werd van die zijde naar een voorstel van de werklieden. Langdurige discussies over de geschil punten leidden tot geen resultaten Initiatiefvoorstel-Boon. Ingediend is ©en Voorstel van Wet van den heer Boon tot wijziging der Kieswet en tot afwijking van eenige bepalingen van de Kieswet en dc Provinciale Wet met betrekking tot verkiezing van de leden der Provinciale Staten van Gelderland in den Kieskring Tiel. Aan do Memorie van Toelichting woidt het volgende ontleend. Bij de candidaat- stelling voor de Provinciale Staten heeft zich in den provincialen kieskring Tiel op 27 Febr 1923 het geval voorgedaan, dat door het hoofdstembureau te Tiel ge schrapt zijn de namen van alle candidaten van een partij, die voor haar oandidaten drie lijsten had ingeleverd, waarop deze Candida ten in dezelfde volgorde voorkwa men, doch die waren ondferteekend door vereohillendo kiezers, wier bedoeling noch tans was één gelijkluidende lijst in te 'dienen. Ged. Staten van Gelderland hebben deze beslissing op 14 Maart 1923 gehandhaafd. Het gevolg hiervan zou zijn, dat de par ty, wier lijst ongeldig is verklaard door den provincialen kieskring Tiel, niet in de Prov Staten van Gelderland zou zijn vertegenwoordigd, al beschikte zij over een voldoend of meer dan voldoend stern- mental. Gewezen wordt op het praecedent, dat de Regeering op 28 Juni 1919 een wets ontwerp heeft ingediend tot afwijking van cenigc bepalingen der Kieswet en van de Gemeentewet met betrekking tot de perio dieke raadsverkiezingen in 1919, toen in de gemeente Leeuw arderadeel candidaten- lijsten ongeldig waren verklaard en dit den candidate!! der andere partijen uit een gevoel van politieke billijkheid cr toe geleid bad, niet over de bun toegewezen zetels te beschikken. üsuaTEgiLABay VAN HET ROER- EN RIJNGEBIED. Trekt Frankrijk terug? De actie in en van Engeland. Het Duitsche verzet. Een kat die in het nauw gebracht wordt doet wel eens rare sprongen. Sprak voor een tiental dagen do heer Poincaré dat Frankrijk alleen zou onderhandelen, in dien Duitschland zelf met „voorstellen" kwam, thans lanceert men allerlei bemid delingsgeruchten uit Fransche bron. De Parijsche correspondent van het „Acht TJhr Abendbl." meldt, dat volgens de „New-York Herald" en de „Evening Standard" met vrij groote zekerheid wordt aangenomen, dat een Engelsche nota te Berlijn is aangekomen. Door bevoegde kringen werd aan bet blad verklaard, dat een Engelscbe nota met vragen of voorstellen niet is ontvan gen, terwijl ook anders dan langs diplo maticken weg de Duitsche regeering niet gepolst is. Ook verscheidene andere bladen ma ken van deze berichten gewag, zonder er echter al te verstreiïrende conclusies te trekken. Zij nemen een afwachtende houding aan in overeenstemming met de bevoegde autoriteiten, die weigeren zich uit te laten, alvorens de authenticiteit van de berich ten vaststaat. Wat geen wonder mag worden genoemd. Te Parijs zitten immers de heeren, die er belang bij hebben op de een of andere wijze met Duitschland te onderhandelen over de liquidatie van het avontuur in het Roergebied, dat zij reeds lang betreuren. Inderdaad zijn al die bemiddelingsge- ruchteri, en het zijn er vele, even zoovele proefballons. De Duitscli-nationale Lokal Anzeiger schrijft, dat al deze berichten aantoonen, dat het vijandelijke front aan het wankelen is. Een misdaad zou het echter zijn, ver volgt het blad, „een wapenstilstand" te sluiten met hen, die Duitschland bij den wapenstilstand van 11 November 1918 heb ben bedrogen. Voordat Duitschland deel neemt aan mondelinge of schriftelijke on derhandelingen met Frankrijk of België, moet de laatste vijandelijke soldaat het moet de laatste vijnadelijke soldaat het Roergebied hebben verlaten en moet Duitschland de noodigo panden bezitten als vergoeding voor de berokkende schade. Natuurlijk is dezo toon wat te hoog. Duitschland mag reeds blij zijn ind^pn bet er zonder kleerscheuren afkomt, maar de grondgedachte, dat Frankrijk gaarne van het avontuur verlost wil zijn is ad rem. Het komt ons voor, dat de groote oppo sitie, in Engeland aan het terugkrabbelen van Frankrijk niet veernd is. Het doel van de Parijsche berichten is vermoedelijk aan te toonen dat Frankrijk zich niet meer tegen een optreden van Engeland zal verzetten, daar het meer voordcelen daaruit hoopt te trekken. Of Engeland zich aan eon interventie zal wagen 1 We gelooven liet voorshands niet. Het zou zijn een volmaakt omwerpen van liet roer. Zou do regecring Bonar Law, die toch al niet de naam van vastheid van op treden heeft een andere politiek gaan voeren? In Engeland zelf zou een toegeven aan do Lloyd Georgisten wor den beschouwd. Lloyd George spreekt zich toch reeds kras genoeg uit. Sedert' menschenlieugenis heeft geen re- goering in zoo korten tijd zooveel van „haar prestige verloren," zeide hij dezer dagen. Neen, zoo lang Bonar Law aan 3t bewind is, verwachten we niets van een Engelsche interventie. Officieele wordt dit trouwens reeds me degedeeld. Wat dan? Bemiddeling van Amerika? Verklaard wordt, dat de minister van buitenlandsche zaken der Ver. Staten, Huglies, sedert het uitgeven van het offi cieele communiqué over de Brusselsche be sprokingen, behelzende dat de Roer niet geannexeerd zal worden, aan de Ameri- kaansche diplomatieke agenten te Parijs gevraagd heeft, of Frankrijk bereid is eventueel een nieuw aanbod van Duitsch land te onderzoeken. Het daarop door Amerika ontvangen antwoord behelsdo de mededeeling, dat de deur nog steeds, voor alle onderhandelin gen open staat, met dien verstande, dat de aanvrage niet door een derde, maar rechtstreeks door Duitschland aan Frankrijk zal worden gedaan. Doch dit wordt, zooals we reeds zeiden, door Duitschland als een bewijs van zwak te opgevat I Neen, Amerika, dat de gezaghebbende rol in de wereldpolitiek speelt, waaraan zoowel Frankrijk als Duitschland verplich tingen hebben, zal alleen in staat zijn (men schel ij korwijs gesproken) de bemiddelaars functie op zich te nemen. Van groot belang, ook op dit oogenblik, is de houding van de Roerbewoners. Indien bet verzet verslapte, zou dit is het bijna zeker dat overmatige aciditcit en gisting van het voedsel er de oorzaak van is. Mischien eet gij te snel of te veel; wellicht kauwt gij uw voedsel niet genoeg, of mogelijk, is het eten te machtig of slecht bereid; doch het doet er niet toe wat ook de oorzaak moge zijn, het is be slist zeker dat gij do aciditeit moet doen ophouden en een eind moet maken san de gisting van het voedsel alvorens gij ver lichting kunt bekomen; en het is even ze ker dat de snelste, zekerste en beste wijze om dit te doen, het gebruik van een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium in eenc kleine hoeveelheid warm water is, onmiddellijk na het nuttigen van voedsel of wanner pijn wordt opgemerkt. Schaft u nog heden een flacon Gebismureerd Mag nesium aan; gebruikt dit middel volgens do gebruiksaanwijzing en het zal u dan mogelijk zijn om te begrijpen waarom zoo vele vroegere maaglijders hun lijdende vrienden aanraden: Gebruikt en weest onbezorgd. Gebismureerd Magnesium Dépot, Nas- saukade 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij REYST KRAK. 2458 recten invloed hebben op de ontvankelijk heid van Frankrijk voor bemiddelings voorstellen. De Roer-arbeiders schijnen dit helder in te zien, daar de verzetpogingen wor den verdubbeld. Het heeft er den schijn van, alsof in liet Roergebied sedert een tiental dagen krachtiger weerstand wordt geboden en zelfs alsof het verzet een nieuwen vorm heeft aangenomen. Bijna gelijktijdig is een geheele serie plaatselijke incidenten voorgevallen. Behalve in de staatsmijn Westerholt wordt nu ook in de mijnen Berginanns- glück en Scolwen gestaakt, orndat de Franschen de daar aanwezige voorraden cokes willen wegvoeren. In de districten Recklinghausen, Her- ne en Horst zijn nieuwe Fransche ver sterkingen aangekomen. Te Buer is in den toestand geen wijzi ging gekomen. De pogingen tot het op sporen der moordenaars van de beide Fransche officieren hebben tot dusver nog geen resultaat opgeleverd. Do Fran sche bezettingsautoriteiten stellen thans een onderzoek in naar de heide Fran sche soldaten, die na den moord op de heide officieren verdwenen zijn. Naar de ze autoriteiten verklaren, zijn de bedoel de soldaten vermoedelijk door de Duitschers vermoord. Dit is toch wel wat heel dwaas. Welke beschuldigde gaat het bewijs van zijn on schuld vernietigen. Maarin verhitte hoofden komen wel meer vreemde veronderstellingen op En vreepado daden ook. Naar de bladen uit Gelsenkirchen ver nemen, werd een Duitsche goedorentrein iussohen Wanne en Bottrop, door signa len der Fransche wachtposten, bevolen te stoppen. Ondanks krachti" remmen slaagde de machinist er niet in, den trein, die in volle vaart was, tot staan te brengen. De Franschen openden het vuur op de locomotief. De machinist werd door twee schoten in de borst levensgevaarlijk ge wond. Nadat de trein was doorzocht, kon de reis worden voortgezet. Liefst worden deze daden geheim gehou den en deswegen tracht men de pers in haar werkzaamheden te belemmeren. Do directeur van het Wolff-bureau te Mainz is nu weer door de Franschen uit gewezen. Toch heeft ten allen tijde het recht bo ven de maclit getriomfeerd. KORTE BERICHTEN. Roer-toestanden. Drie Duitschers deden, in weerwil van een sommatie der schildwachten, een poging om zich toegang te verschaf fen tot een machine-depót te Reckling hausen. De schildwachten maalden ge bruik van hun vuurwapens en doodden de drie Duitschers. Naar de „Kölnische Ztg." meedeelt, hebben de Franschen in Witten o. d. Roer een belooning van 250.000 Mark uitgeloofd voor de arrestatie van eiken Duilsclien veiligheids-riolitieman. Gisteren is in het regeeringsgebouw te Düsseldorf een bedrag van 830000 mark door fle Franschen in beslag geno men. Do diplomatieke correspondent van de „Daily Tel." verneemt uit welingelich te bron, dat neutrale mogendheden, wel ke zeer gced van den toestand op de hoogte zijn verwachten, dat binnen een paar dagen een belangrijke „declaratie" door do Duitsche regeering zal worden afgelegd over het herstelprobleem. Do Londensche correspondenten van de Parijsche bladen melden, dat een in terventie van Groot-Brittannië aanslaan de is. 't Wordt alweer tegengesproken! De deputatie der parlementaire ar beiderspartij, welke den toestand in het Roergebied ter plaatse gaat onderzoeken, bestaat uit Adamson, Shaw en Roden Buxton met generaal Thomson als raads man. De deputatie vertrekt spoedig. Schandelijk. Behalve de reeds gemelde drie slachtoffers hebben de Franscheai Maan dagmiddag op het Lyceumhof te Buer nog twee leden van do veiligheidspolitie, de wachtmeesters Mohr en Krause neer geschoten, hoewel de termijn, binnen welke de veiligheidspolitie do stad moest hebben verlaten, op 13 Maart gesteld was. De lijkon zijn tot nu toe riet vrij gegeven. De correspondent van liet „Berl. Ta- gebl." in het Roergebied wijst cr bij deze gelegenheid op, dat vier gewonde Duit schers, die Zondag het slachtoffer werden van de Fransche actie, sinds dien ver dwenen zijn en zich in handen der Fran schen bevinden. Hun toestand is onbe kend. Een wet om de depreciatie van de mark tegen te gaan werd door den Rijks dag aangenomen met 209 stemmen tegen 140. Tegen stemden de sociaal-democra ten en de communisten; drie afgevaardig den onthielden zich o.a. de democraat Golhein. De sociaal-democratische amen dementen zijn allen verworpen. Lenin onherstelbaar. Volgens welingelichte kringen zijn berichten ontvangen, waaruit blijkt, dat de Duitsche doktoren, die Lenin behan delen geen hoop op zijn herstel koes le ren. Naar verluidt is reeds een triumviraat, bestaande uit Kameneff, Rykoff en Kras- sin met de regeerjngszaken belast. Eigenaardige vakvereeni«mg. Als men „Central News" gelooven mag, hebben de bedelaars te Warschau op een daartoe belegde vergadering be sloten, een vereeniging te stichten, wel ke tot taak heeft de belangen der leden te behartigen. In verband met de depre ciatie van de Poolsche mark hebben de bedelaars besloten, geen - aalmoezen be neden de 20 mark aan te nemen. De wonderen der draadlooze. Do deskundigen van Scotland Yard doen op het oogenblik^ naar het „Jour nal" qit Londen verneemt, proefnemin gen met draadlooze verbindingen tus- sclien het hoofdbureau van politie en de detectives, die ver uit de buurt of in do nabijheid er van werken. Maandag j.l. zijn de proeven begonnen met een vracht auto, dio voorzien was van toestellen voor draadlooze telefonie, en men heeft ge sprekken kunnen voeren tusschen de bu reaux van Scotland Yard en den auto, die zich buiten op het land bevond. In dien de proeven gelukken, zullen de vier afdeelingen, die belast zijn met het on derzoek in crimineele zaken en hekend staan om haar snelle optreden, van deze toestellen worden voorzien. Tragisch einde van een vijfjarig knaapje. Tijdens liet spelen op een landweg na bij Nantes, geraakte dezer dagen een vijfjarig knaapje in een sloot. Zijn speel makkertje slaagden er evenwel in, hem weer uil de modder te trekken. De arme jongen was half gestikt en niet in staat naai* huis te loopen. Daarom nam een zijner vriendjes hem op zijn schouders en zoo aanvaardde men den terugtocht. Na een uur met zijn vrachtje te hebben geloopen was de knaap echter zoo uitge put, dat hij den drenkeling op een laag muurtje legde, dat aan een water stond. Doordat het ventje niet ïustig bleef lig gen, rolde hij van den muur en, ongeluk kiger wijze naar den verkeerden kant. zoodat hij voor de tweede maal in het water viel en thans jammorlnk verdronk. STATEK-GENERAAL EERSTE KAMER. De Minister van Koloniën deelde mede, dat hij wetsontwerpen zal indienen: tot afschaffing van het uitvoerrecht op pe troleum, tot wijziging van de Indische tariefwet en tot invoering van een aard oliebelasting. TWEEDE KAMER. Interpellatie. De heer Brautigam (V.-D.) vraagt de Kamer verlof vragen to mogen rich ten tot dc Regeering over de belemmerin gen van de scheepvaart op het Duitsche gedeelte van den Rijn, zoomede over de moeilijkheden, die de Nederlandsclio han del in het bezette gedeelte van Duitsch land ondervindt. Over deze aanvrage wordt morgen beslist. Wijziging der Jachtwet. Voortgegaan wordt met dc behandeling der Jachtwet. Art, 54. Hierop zijn vele amendementen inge diend. 1. van den heer Weitkamp die dc beslissing over 't gebruik van vallen enz. aan do Schadecommissie wil overlaten. 2. van de Commissie van Rap porteurs, die de konijnenstrikken geheel wil verbieden. 3. van den heer Fruij tier die den jachtgerechtigden het recht wil geven om het schadelijk gedierte to dooden. A. van Mevrouw Bakke r—hl o r t, die allo strikken, klemmen enz. wil verbie den, indien deze de dieren niet onmiddel lijk'dooden of levend vangen. 5. van den heer Dresselhuys die bij Kon. Besluit wil vaststellen welke die ren als schadelijke dieren zijn aan te merken. 6. van den heer Duymacr van Twist, die bemachtigen of dooden van schadelijk gedierte op Zondag wil ver bieden. De heer Weitkamp (C.-II.) wijzigt zijn amendement zóó dat dc Schadecom missie alleen adviseerend blijft en de Mi nister beslist. De heer Duymaer van Twist (A.- R.) vult zijn amendement aan met de be paling. dat het verbod alleen geldt voor gebruikmaking van schietgeweer. De Minister heeft geen bezwaar meer tegen het amendement Bakker-Nort en tegen dat van den heer Duymaer van Twist. Do heer Dresselhuys (V.B.) neemt zijn amendement terug om het straks als nieuw artikel in te dienen. Het amendement-Fruytier wordt ver worpen met 64 tegen 12 stemmen. Het amendement-BakkerNort wordt aangenomen met 47 togen 29 stemmen. Het amendement-Weitkanip wordt aan genomen met 42 tegen 34 stemmen. Het amendement-Duymaer van Twist wordt aangenomen met 51 tegen 22 stem men. De heer Dresselhuys (V.B.) dient hierbij in zijn straks vervallen amende ment. De Minister neemt het over. Art. 57. De heer Weitkamp (C.-II.) wenscht toe te voegen: „Op advies van de wild- schade-commissie kunnen in bepaalde ge meenten of gedeelten van gemeenten door onzen Minister van Binno.nl. Zaken en Landbouw maatregelen worden verordend tot het uitroeien van konijnen". De Minister ontraadt dit, waarna do voorsteller hel intrekt. De heer Hiemstra (S.-D.) dient een amendement in om te bepalen dat de leden der Schade-commissie zullen wor den benoemd door den Minister op aan beveling van de Landbouw-organisalies. Do Minister ontraadt dit omdat de belangen van de jacht ook er-k<"?u] moe ten worden. Na eenige discussie wordt dit amende ment aangenomen met 47 tegen 2-6 stom- men. Bij art. 59 wenschl de lieer Eb cis (V- D.) in dit artikel een wijziging aan te brengen, zoodat de afwijking van de toe passing van het jachtrccht alleen k"n ge schieden door de Schadecommissie, in. plaats van door den minister van Land bouw. De heer Lovinck (C.-II.) wenscht deze afwijking alleen Ie doen geschieden door en niet namens den minister De heer Beumer (A.-R.) stelt voor, uitdrukkelijk te bepalen, dat jagen op Zondag verboden is. Ilij achl het noodig dit nog eens te bepalen, opdat geen bij zondere machtigingén de vrijheid daartoe zullen geven. De Minister ontraadt het, amende- ment-Ebels, omdat, in dit bijzondere ge val de bevoegdheid moei blijven hij den minister. Het geldt hier ren h- '- /rijk punt: het betreden van andermans °rond en dat dient in handen van den minister te blijven. Het amendcment-Lovinck is wel aan nemelijk, evenals het amendement-Beu- mer. Het amcndement-Ebels wordt verwor pen met 65 tegen 15 stemmen, Het amendement-Lovirrck wordt z. Ii. s. goedgekeurd. Het amendcment-Beumer wordt aange nomen met 61 tegen 16 stemmen. Bij art. 66 wil de heer Ebcls (V.-D.) het poten van schadelijk gedierte verbie den. Do Minister ontraadt dit. maar ver zoekt aanhouding van dit art.ike' De heer Van Bappa rul fV.-Bverde digt een amendement, om het jagen bin nen 20 roeden van liet woonhuis niet toe te laten; Deheer V a n S e ha i k (R.-K.) ontraadt dit amendement, dat hij overbodig 'acht. De Minister acht hot ook overbodig. Het amendement wondt z. h. s. goed gekeurd. Art, 66. Hetamendement-Ebels wordt verwon» pen met 45 tegen 17 stemmen. Art. 75. De hee-r Braafc (Piatt, Partij) wenscht den termijn ran dertig jaar voor den duur van de afkoopsom van de ja-ehtre-^'en te beperken tot taen jaar. De Minister acht dozen termijn to kort en ontraadt heb amendement, De heer B r a a t (Platt. Partij) trekt het amendement in. Bij airt, 98 verdedigt de heer Van Sasse van IJsselt (R.-Keen amen dement cm de geschillen over liet jacht* recht bij de gerechtshoven te beslechten en niet bij den Hoog en Raad. De Minister neemt hot over. De heer- Van S a s s c v an IJsselt (R.-K.) verdedigt het amendement om vier jaar na de inwerkingtreding der wet alle overeenkomsten te doen vervallen, tenzij zij eerder vervallen. De Minister acht deze bepaling nic/' noodig. Hij wijzigt zijn artikel, waarna do heer Van S asae van ÏJs s e 11 (R.-K.) liet amendement intrekt. Het wetsontwerp is afgehandeld. De tweede lezing heeft Vrijdag 23 Maart plaats. De vergadering wordt verdaagd tot be den één uur. yiT EJE ÜRtGE¥IfêS z a l cent KOUDEKERK. Bij Kon. Besluit is a a n onzen Burgemeester den heer J. O. Oebe- rius Kapteijn vergunning verleend om te Voorschoten te wonen. Do ca ndidaalstc lling voor den gemeenteraad alhier zal plaats hebben op 10 April en dc stemming op 17 Mei a.s. Bij den landbouwer G. D. alhier heeft zich een geval van milt vuur onder het vee voorgedaan. Predikbeurten. Ncd. Hcrv. Kerk Zondag voorm. 9.30 uur Ds. Israel en nam. 6.30 uur de Eerw. heer de Jonge van Boskoop. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. G.30 uur Ds. Haspers. WOUBDUGGE. Onder dc ingezetenen dezer gemeente is de volgende circulaire, verspreid. Ook in de plaats onzer inwoning bestaat een afdoeling der Zuid-Hollandsc.he Ver* eeniging „Het Groene Kruis", een vereeni ging, die, naar u niet onbekend zal zijn, door het verstrekken van verplegings-ar- tikelen en ook anderszins, poogt de Volks, gezondheid te bevorderen. Ook onze plaatselijke afdeeling zoekt dat doel zoo veel mogelijk na tc streveu en komt mede- RIJNSBURG. Naar wij vernemen de melkprijs alhier spoedig met 2 per Liter worden verlaagd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2