Dagblad voor Lelden en Omstreken. ABORUNEMlEiarSPtilJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn IPep kwartaal f2.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal f2.90 3tle JAARGANG. - VRIJDAG 9 MAART 1923 - No. 890 Bureau: Hooigracht35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58938 ABVERTENTIE-PHIJS t Gewone advertentiën per regel 2214 cent, {'Ingezonden Mededeelihgen, dubbel tarief, JyBij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, wórden dasrelriks p-pnbnts't ad SO Dit nummer bestaat uit twee bladen. De nieuwe Huurwetten. De wijzigingen in de Huurwetten, of, om den officieelen naam te bezigen in de Huurcommissiewet en Huuropzeggingswefc door de Tweede Kamer aangenomen, ko men in liet kort op liet volgende neer: Zonder toestemming van de huurcom- missie mag de huur eener woning verhoogd worden met 50 procent boven den huur prijs van 1 Januari 1916. Een huurcommissie wordt ingesteld in iedere gemeneto, waar B. en W. of Gede puteerde Staten zulks noodig achten, be houdens deze bepaling is nieuw de toestemming van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid. Een huurverhooging wordt, krachtens art. 5 alleen toegestaan: le. Indien de huurprijs, dien de verhuur der zonder tusschenkomst der huurcom missie mag bedingen, blijft beneden de normale huurwaarde op 1 Januari 1916, vermeerderd met 50 pet. 2e. Indien hoogere uitgaven of ingrij- pendo verbeteringen en veranderingen de huurverlioogingcn wettigen. Aangenomen is een amendement-Oud om voor verwaarloosde woningen de huur verhooging niet toe te staan. Mede is aangenomen een gewijzigd amen dement Hermans om voor bepaalde ge meenten met grooten woningnood de vrije percentages te bepalen op onderscheiden lijk 40 en 30 pet. De opheffing der huurcommissies wordt voorzien bij een nieuwe bepaling, toege voegd aan art. 13 welke behelst, dat bij algemeenen maatregel van bestuur regelen kunnen worden gesteld ten aanzien van de opheffing eener huurcommissie door B. en \V. Art. .15, bepalende, dat de huurcommis siewet vervalt zes maanden na den dag, waarop de regeering den Raad van State gehoord, „zal hebben verklaard, dat do tegenwoordige buitengewone omstandig heden hebben opgehouden te bestaan"^ is veranderd in dien zin, dat de regeering kan verklaren, hetzij ten aanzien van alle gemeenten, hetzij ten aanzien van bepaal delijk aan te wijzen gemeenten, „dat de omstandigheden het voortbestaan der web langer dan zes maanden na de dagteelce- ning van Ons besluit niet noodig maken." Voor die gemeenten houdt de wet na af loop van genoemden termijn op te gelden en vórvalt de huurcommissie. De bij haar, ingevolge do Huuropzeggingswet op dab oogenblik nog aanhangige zaken, doet zij echter onverwijld af. In de Huuropzeggingswet is een nieuwe bepaling opgenomen, krachtens welke in gemeenten zonder huurcommissie, de kan tonrechter des noodig in de plaats van de huurcommissie treedt. Van zijn beslis singen is geen beroep toegelaten, behou dens voorziening in cassatie in het belang der wet. Het Leidsche Politiebureau. Zooals wij reeds hebben meegedeeld is door B. en W. van Leiden bij den Raad een voorstel aanhangig gemaakt om gel den beschikbaar te stiften ten behoeve van een nieuw politiebureau met dienst woning. De uitvoering van dit plan is geraamd op f260.000 mèt en op f250.000 zonder dienstwoning. De vraag kan worden gedaan of dat nu wel een uitgaaf is die noodzakelijk moet worden geacht. We leven toch in een tijd, die aan de belastingbetalende burgerij zware eischen stelt, en is het dan toch eigenlijk Avei in orde thans zulk een groot bedrag voor een dergelijk doel uit te ge ven? Omdat deze vragen gedaan worden niet alleen, maar soms ook zonder meer ontkennend worden beantwoord, hebben wij eens ter plaatse een kijkje ge nomen om ons van den stand der zaken te overtuigen. Door den Commissaris van Politie daartoe welwillend in de gelegenheid ge steld, hebben wij het geheeie politiebu reau in oogenschouw kunnen nemen. En we kunnen wel beginnen met te zoggen, dat onz-o verwachtingen schier in elk opzicht zijn overtroffen. Na wat in de officieel® stukken was meegedeeld, waren we er op voorbereid oen primitief ingericht politiebureau te zullen zien. Maar dat het zoo primitief zou zijn, Idat onze politiedienst zoo gebrekkig zou zijn gehuisvest, dat hadden we niet ver wacht. Hier is nu eigenlijk niets dat aan de eischen van den dienst en de eischen van den tegenwoordigen tijd beantwoordt. Het is alles even klein, somber, don ker, hokkerig en onpractisch. Een behoorlijk zeer bescheiden wacht lokaal ontbreekt, de cMenstiokalon zijn ge brekkig ingericht en de verblijfplaatsen der arrestanten voldoen niet aan de meest bescheiden eischen die zoowel uit diénst- oogpunt als in het belang van do betrok ken porsonon gesteld moeten worden. Op allerlei wijze moeten do inspecteurs £n agenten zich behelpen. Opzichzelf is dit geen onoverkomelijk bezwaar. Maar de zaak wordt een weinig anders, omdat ze niet als andere ambtenaren rustig voor zichzelf arbeiden. Een politiebureau is een soort door gangshuis, met een zeer afwisselende be volking. Menschen van allerlei slag moeten hier wórden ontvangen, verhoord en zoo noo dig in verzekerde bewaring gesteld. Men krijgt hier beroepsmisdadigers die hef in hun „vak" ver hebben gebracht, die met alle kunstgrepen bekend zijn, en die aan de schranderheid van de politie de zwaarste eischen stellen. Hier komen de dronkaards, die hun roes moeten uitslapen, en men ziet hier ook het uitschot der maatschappij, dat een onderkomen zoekt. Maar men krijgt hier ook Vrouwen en minderjarigen, die op een afzonderlijke plaats gehuisvest moeten kunnen worden en ook „verdachten", die misschien straks onschuldig blijken, en die in geen en kel opzicht als misdadigers behandeld kunnen worden, al is de politie dan ook genoodzaakt ze voorlcopig vast te hou den. Het komt nu soms voor dat dergel. men schen eenvoudig een nacht moeten door brengen op eên stoel in een der wacht lokalen voor het personeel. Er moet in een politiebureau gelegen heid zijn verdachten en getuigen te ver hoeren. Maar nu is de inrichting van dien aard, .dat de gelegenheid ontbreekt, deze men schen afzonderlijk te plaatsen, zoodat ze alle gelegenheid hebben zich met elkaar to verstaan. Ook- de gelegenheid voor onderzoek is buitengewoon primitief. Dat onderzoek, het spreekt vanzelf, is niet alleen voor Leideti, maar voor heel liet land van groote beteekenis. Er.moet worden gefotografeerd. Vingerafdrukken moeten worden genomen. Nu is hier met de ruimte op een zeld zame wijze gewoekerd. Wanneer men b.v. ziet het buitengewoon kleine en primitie ve kamertje waar gefotografeerd wordt 'en men ziet dan de ongeveer 1200 foto's die vervaardigd werden, dan krijgt men respect voor hen die dezen arbeid ver richten. Maar alles heeft- toch- zijn grenzen. Er moet, daaromtrent kan geen ver schil van meening bestaan, verandering komen. Dit kan gedaan worden, door enkele onderdeden van den dienst naar andere perceelen over te brengen, zooals b.v. met de af deeling voor bijzondere/ wetten is geschied. Maar daardoor wordt de inrich ting van het geheel toch niet verbeterd, terwijl op die wijze de belangen van den dienst allerminst worden gediend, en een economische werkwijze onmogelijk wordt gemaakt. Een ander bezwaar tegen liet bestaan de politiebureau is, dat een bezuiniging, die met verbetering van den dienst ge paard gaat, niet kan worden doorge voerd. I '-'A Do gemeente heeft, langzamerhand een groote uitgestrektheid verkregen. En we zijn nog niet aan het eind. Telkens weer worden groote woningcomplexen bijge bouwd. Het is daarom noodzakelijk dat de rij wielbrigade wordt uitgebreid. Maar dat kan alleen als er is een behoorlijke fiet senbergplaats, die thans ontbreekt. Wel zouden, ^ooals ook in den Raad werd opgemerkt, de agenten verplicht kunnen worden hunne eigen rijwielen, op een plaats buiten het gebouw te bergeu, maar afgezien van de vraag of dit ge- wenscht is, blijft toch nog liet bezwaar dat dan nog slechts berging voor enkele rijwielen in een gang is verkregen. Hoe men het klaar speelt de ojï deze wijze versperde gang met onwillige ar restanten te passeeren is ons een raadsel. Wie uitbreiding van de rijwielbrigade wenscht en dat is ongetwijfeld een ge meentelijk belang, ook van financieelen aard moet wel tot de conclusie komen dat ook daarom een nieuw politiebureau beslist noodzakelijk is. Wij hebben niet getracht (allo gebre ken ook van hygiënischen aard, in het licht te stellen. Wij hebben dé zaak objectief bezien, en wij hebben ons daarbij gesteld op het standpunt van den Leddschen belasting betaler, maar dan kunnen we tot geen andere conclusie komen, dat we hier met een langzamerhand onhoudbaar gewor den toestand le doen hebben. Hier moet verandering komen. En dat kan in dit geval te gemakkelij ker, omdat zooals uit de stukken blijkt, een nieuw gebouw, dat concentratie en moderniseering van den dienst mogelijk maakt, geen financieele offers vraagt. Wij verwachten dan ook, dat de Raad aan B. en W. het gevraagde crediet niet zal onthouden, tenzij aan een andore op lossing de voorkeur mocht worden gege ven. STADSNIEUWS Gemeenteraadsverkiezing. De A. R. Kiesvereeniging alhier hield gisteravond een zeer druk bezochte ver gadering. Ruim 100 leden waren aanwe zig. De voorzitter, de heer R. Z u i d e m a, opende de vergadering met gebed en liet lezen van een gedeelte van Lukas 23. In zijn openingswoord wees hij er op, hoe. het Koningschap van den lijdenden Heiland noch door Pilatus, noch door Herodes werd erkend. Wel lezenwe, dat deze machthebbers, teen het tegen Ko ning Jezus ging, vrienden werden. Zoo gaat het nog. Als het togen Jezus gaat, dan vallen do onderlinge verschil len weg, en- gevoelt met zich één. Ook onder ons zijn verschillen en te genstellingen. Maar, aldus spr., nu moet dit' het veschil zijn tusschen ons en de wereld. Die onderlinge verschillen moeten ook bij ons op den achtergrond geraken omdat wij ons hierin één gevoe len, da twij Jezus erkennen als Koning, dat wij voor Hem buigen en Zijne'eere 1 zoeken. De notulen van de vorige vergadering werden door den secretaris, den heer G. K u y p e r gelezen,- en door de vergade ring goedgekeurd. Onder de ingekomen stukkon was een schrijven van den heer J. Karstens, dat hij voor een eventueele candddatuur voor den Gemeenteraad niet in aanmer king wenscht- te komen. In zijne plaats werd op de groslijst geplaatst, de heer H. Buurman. Hierna werd overgegaan tot de vast stelling van de definitieve candidatenlijst De uitslag van de stemmingen was, dal als c audi daten werden aangewezen de heeren: 1. W. Peru; 2. A. Mulder; r. Eikerbout; 4. B. J. Huurman; 5. R. Zui- dema; 6. A. J. Sc-h olieveld; 7. J. van der Steen. In verband met het late uur, werd de stemming over de verdere candidaten uit gesteld lot een volgende vergadering. Nadat de voorzitter de aanwezigen had opgewekt niet alleen bij de stemmingen hunne belangstelling le toonen, maar ook en vooral bij den verkiezingsarbeid, zoo wel voor de Starten als voor den Baad, werd de vergadering door Ds. H. Tho mas met dankzegging gesloten. Tehuis voor Militairen. Het was vol. gisteravond in het Tehuis voor Militairen aan den Morsch weg toen de heer Joosten te 8 uur het feestelijk samenzijn opende v^aartoe do militairen van de verschillende wapens in hoofdzaak de vaste bezoekers van het tehuis waren saamgekomen. Dadelijk na hot openings woord waarin alle aanwezigen hartelijk welkom werden geheeten liet „Bobette, dir1. de heer G. de Wolf, zich hooren. Trouwens hoe kon 't ook anders daar Bobette zich bereid verklaard had welwillend een mu ziekavond te geven. Als de eerste toonen van het Wilhelmus zich doen hooren is het alsof 't commando „geeft acht" gegeven wordt en zingt alles spontaan' mede. Daarna werd de „Trolentiner marsch" ten beste gegeven die ons weer doét hoo ren dat Bobette er zijn mag. „Balletmu ziek uit Rozemonde" en „Sijma" deden het niet minder. Ook „L'Arleseinne" een fluit- solo door den heer Riedel ontving een warm. en welverdiend applaus. Tijdens de pauze leverden een tweetal bezoekers een voordracht en werden ver- verschingen rondgediend. Ook na de pauze weer volop muziek. Dat het een en ander vlot en .goed werd uitgevoerd zoodat er herhaaldelijk werd geapplaudiseerd behoeven wij nauwelijks te vermelden, evenmin dat waar moge lijk de stemmen zich met de snaren paar den. De heer Bosch was zeker wel fde tolk van het tehuisbestuur en van de bezoe kers toen hij Bobette hartelijk dankte voor de schoone muziek door haar geheel belangeloos ten gehoore gebracht en haar een „tot weerziens" toewenschte. De Yoorz. van Bobette, de heer Adema, gaf de verzekering dat het tehuisbestuur steeds zeker op haar hulp mag rekenen. Tegen elf uur trokken alle aanwezigen wel voldaan naar hun kwartieren. Door de classis Axel is peremptoir geëxamineerd eai met algemeente stem men toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten, de heer W. Moene cand. alhier, beroepen predikant bij de Geref. Kerk te Oostburg. April. De heer W. Moene hoopt op Zondag 8 April zijn intrede te doen l>ij do Geref. Kerk van Oostburg, na bevestigd to zijn door Ds. P. van Dijk van Zaanslag. De gouden eeremedaille verbonden aan de Oranje Nassau-orde is toegekend aan den heer A. J. Giezen, amanuensis 2de kl. bij het ziekenhuis van de Rijks Univer siteit alhier. De commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft op zijn verzoek, met ingang van 1 dezer, eervol ontslag verleend aan Dr. P. Aug. Dries se n, alhier, als se cretaris van de Gezondheidscommissie al hier. i Gistermiddag is een begin van brand ontstaan in de benedenkamer van per ceel Levendaal 50, bewoond door de wed. O., doordat een zak met krullen, welke in de nabijheid van ee<n brandende kaohel was geplaatst, vlam vatte. Met be hulp van eenige emmers water is het vuur door de buren gebluscht. Schade Is niet aangericht. Op het Politicbureau alhier zijn in lichtingen le bekomen omtrent eenige zakken met inhoud, welke op den open baren weg zijn gevonden. De vergadering, gisteravond van wege de afd. Leiden van de Communis tische Partij gehouden aan den Middel weg alhier, werd bezocht door pl.m. 36 personen. Te 8.30 uur werd de vergade ring door den voorzitter, Dr. Knuttel, ge opend, waarna hij het woord gaf aan de spreekster van dien avond, Mej. v. Zeist, uit Amsterdam. Deze betoogde, dat de arbeidersvrouw een rem vormde voor de politieke overtuiging van den man en het deelnemen aan de vergaderingen en wek te voornamelijk de vrouwen op meer aan de politiek te doen en hare mannen te steunen. De vergadering werd te om streeks half tien door den voorzitter ge sloten en had een ordelijk verloop. De Commissaris van Politie te Vel- sen waarschuwt dringend in het algemeen belang geen handelsrelaties aan te knoo- pen mét: C. Glass, wonende in de afdeeling Sant- poortJ-Rozensteijn, gemeente Velsen; N. Zoontjes, bakker en winkelier, wonende in de afdeeling Velseroord, Kalverstraat, -gemeente Velsen, alvorens inlichtingen te hebben ingewonnen bij den Commissaris van Politie voornoemd, Bureau te IJmui- den, Gemeente Velsen. Gisteravond is aan de achterzijde van een tijdelijk onbewoond perceel, aan don Rijnsburgerweg met een keisteen een glasruit vernield. De omstandigheden wettigen het vermoeden, dat men hier te doen heeft met een poging tot inbraak, aan welke poging echter blijkbaar geen uitvoering kon gegeven worden, doordat de buren .liet geraas van de vernieling hebben golicord en do politie waarschuw den. BIHHE5SLAMP Het beleid van de Regeering. Aan de memorie van antwoord op liet voorl. verslag der Eerste Kamer in zake de staatsbegrootng ontleenen wij o.a.: Dat over het. Regeerings-program over leg met de leiders van de reclitsche par tijen uit de Tweede Kamer is gepleegd, werd aan die Kanier bereids meegedeeld. Uit algemeen constitutioneel oogpunt wa re een uitbreiding van het overleg tot de meerderheidsfracties der Eerste Kamer vrij van bedenking geweest, immers het is altijd aldus verstaan, dat do richting van het Rcgeeringsbcleid wordt aangege ven door de Tweede Kamer. Wat de rechtsche samenwerking betreft, bestaat begrijpelijkerwijze tusschen de Re- geeringspartijen geen eenstemmigheid over alle vragen van practisclie politiek. Maar onaangetast blijven de grondbegiselen van Regaeringsbcleid welke de drie rechtsche partijen leiden en die haar een onmisba- ren toetssteen verschaffen. De antithese, waarop terecht door andere leden een be roep werd gedaan, wordt dan ook aller minst weggedoezeld, al denken de gecoa- liscerde fractiën niet altijd gelijk en ge lijkvormig over alle vragen van den dag. Ook de Regeering meent, dat het niet parlementair gebruikelijk is een onder zoek in le stellen naar de stappen, die door de draagster der Kroon tijdens een crisis zijn gedaan. Indien metterdaad het regeeringspro- gram bij de meerderheidspartijen minder instemming en voldoening mocht vinden, dan met grond kan worden verwacht, zal dit ongetwijfeld blijken bij den verderen parlementairen arbeid. Voorshands schijnt een débat hierover voorbarig. F De Rijksfinanciën. In de Memorie van Antwoord op het voorl. verslag der Eerste Kamer in zake do Staatsbegrooting herinnert de minis ter er aan, dat ondér liet voorbehoud dat omtrent den afloop van den dienst 1922 nog slechts uiterst weinig te zeggen viel, hij in de jongste, ntillioenennota als zijn meening te kennen gaf, dat het tekort op den gewonen dienst voor dat jaar. na af trek van een bijdrage van het leening- fonds van f1514 millioen, omstreeks f 34 a f 35 millioen zou bedragen Do sedert dien verschenen middelenstaten geven in derdaad een niet onaanzienlijke stijging der middelen AF te zien. De in 1922 ontvangen bedragen overschrijden do to taio raming van dat jaar met pl.m. f21.168.000. Voor de inkomstenbelasting bedroeg die overschrijding ruim 44 mil lioen. Intusschen is de som, welke uit hoofde van deze belasting in 1922 in 's Rijks schatkist vloeide^ abnormaal lioog als gevolg van do invoering van het .systeem der voorloopigo aanslagen en van de vermindering van den achterstand bij de heffing. Het overgroote deel der zoo even bedoelde som betreft liet belasting jaar 1921/1922. Dat het vermijden van depreciatie be-* proefd moet worden, niet door het nala-* ten van nuttige uitgaven, maar door te zorgen, dat de gewone uitgaven worden gedekt door de gewone inkomsten, is slechts gedeeltelijk juist. Te zorgen, dat de gewone uitgayen worden gedekt door de gewone inkomsten, is in de huidige omstandigheden alleen mogelijk door het nalaten ook van nuttige uitgaven. Dat de goudwaarde van den gulden op dit oogenblik gunstig is, neemt het gevaar niet weg, hetwelk in onze topzware vlot tende schuld voor de gaafheid van den gulden zal blijken gelegen te zijn op het oogenblik, dat de bekende zeer bijzondere omstandigheden alleen mogelijk door he*£ betrekkelijk gemakkelijk doen financie ren, hare werking zullen verliezen. De minister meent, dat het op het oogenblik onvoorzichtig zou zijn het te-< kort op dén gewonen dienst lae-er dan 25 millioen te schatten, bij welk cijj fer dan gerekend is op een bijdrage uit het leeningfonds van f 15 millioen. Voor het dienstjaar 1923 is, volgens de thans bekende gegevens, het tekort vart den gewonen dienst, na "■o bijdrage van 10 mi Ui oen uit het i'pó'ningj fonds, te ramen op f 37.597.274.62, dat van den buitengewonen dienst op f 109.530.308,92 en dat van den crisis-^ dienst op f 5.82S.700. Do minister betreurt het, dat de hegroo-* ting bij eenige leden den indruk hoeft ge-< wekt, dat de Regeering in den gulden oen afgod gaat zién. op wiens pRaar offers moeten worden gphr««'-» D e V.'c - In zijn Memorie van Antwoord op de algemeene beschouwingen van do Staats begrooting voor 1923, deelt de minister 't volgende omtrent den woningbouw mede: Beperking van de voorschotten voor wo ningbouw is noodzakelijk. Het streven der regeering om den woningbouw aan het particulier initiatief over te la-ten. is dan de bedoeling van den wetgever. De regee ring houdt slechts in zoover va-st aan het stelsel van preutiën, dat zij dit jaar neg pvemiën toekent voor het bouwen van eenvoudige a beider sv.ovnagen. Zoodra het daarvoor uitgetrokken bedrag van f 9 mil lioen zal zijn uitgeput, en in ieder geval met het einde van het- loopeude jaar, zal het verleenen van prentiën gestaakt wor den. Hypotheek wordt -niet meer gege ven. De rogeerio.g kan niet prijsgeven haar standpunt, dat de gemeenten htvfc risico .van de hypothecaire voorschotten dragen. Het Riik hoeft de premies geheel voor zijn reken dog genomen, en do lasten' zouden anders al te onevenredig verdeeld worden. Van 1905 tot het einde Aan 1922 zijn krachtens de Woningwet bouw voor- se hot ten fccgeken.l tot een totaal bedrag Van rond f 673.001.050. Er is geen reden om niet te verwachten-, dat die a-oorschotten op de daarvoor bepaalde tijdstippen, d. av.z. jaarlijks, dorr storting van do annuï teiten, zullen worden terugbetaald. Internationaal Tuinbouwcongras. H. M. do Koningin heeft, naar wij ver nemen, het Besehorni vrouwschap aanvaard a_an het Internationaal Tuinbouwcongrcs, dat van 17 tot 23 September a.s. tc Am sterdam gehouden zal worden ter gelegen heid van het vijftig-jarig bestaan der Ne- derlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vrijwillige Oudcrdomsvcrzckcring. Naar men van bevoegde zijde verneemt, zullen de tarieven van de sinds 1 Januari j.I. in werking getreden uitbreiding der Vrijwillige Ouderdomsverzekering Ihans binnen enkele dagen door de Rijksverzc-» kcringsbankworden bekend gemaakt. De tuinders. De heer Braat. lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van binnen- lanéhe zaken en landbouw cevra-agd Is hot Zijne Excellentie bekend dat in het "Wosbland no-g duizenden K.G. witlof- aanwezig zijn, welke de tuindore wegens v.aluta^concurrent ic der BeW"0 - collega's niet van de liand kunnen doen? Is Zijne Excellentie niet van oordeel, dat, terwijl de regeering maatregelen tracht te nemen om produoenten van an dere levensbenoodlgdheden tegen die con currentie te beschermen, onze tuinders ook redht hierop hebben? Is Zijne Excellentie bereid stappen lit die richting to doen? STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER. Wijziging der Jachtwet. De heer Weitkamp (C.-H.) aoht den grondslag van het ontwerp juist cn vcr- eenigt zich met het ontAverp. Het groots belang van den landbouwer bij do ver delging van het schadelijk wild, wordt door spr. nog cer.s geschetst. De jacht acht spr. een oirbaar vermaak, maar er moet geen nadoel voor do boeren -uit voortkomen. De heer Biercma (V.-B.) kan zich aansluiten bij hetgeen ter aanbeveling van dit ontwerp is gezegd en verklaart ook dat z. i. dit voorstel een flinke stap

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1