<'e opinie van den lieer Yoorcn gunstig Do lieer Voor en wenscht niet verder in te gaan óp iets wat reeds lang achter den rug is. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht zijnde wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen, die van de lieeron Veldhuizen v. Zanten, Vermeer en v. d. P°L Inzake de be&tndeling van het volgendo punt, n.l. een verzoek van den Chr. Be sturenbond" om het voetballen op den Zon dag te verbieden, adviseeren B. en W. (be halve de heer Veldhuizen v. Zanten) om aan adressant te berichten, dat de behan deling van dit punt zal worden aangehou den totdat de nieuwe Zondagswet, waarvan reeds een ontwerp is ingediend, zal zijn tot stand gekomen. De heer Vermeer betoogt, dat hetgeen hier gevraagd wordt, zeer goed terstond kan behandeld worden, op grond van de oude Zondagswet van 1815 art. 4 waarin de uitvoering van dit artikel aan do ge meentebesturen on de rechterlijke macht wordt overgelaten, 't Is dus niets geen nieuws. Na ecnige discussie wordt het voorstel aangenomen met 8:2 stemmen, die van do A. R. raadsleden. Tevens wordt een voorstel van B. en V aangenomen, om den heer A. C. Thürkow, onderwijzer aan de O. school voor G. en U. L. O. over te plaatsen naar de school voor M. U. L. O. Bij de rondvraag die nu aan de orde is, vraagt de heer J. O. Vermeer of het niet kan worden voorkomen dat vooral 's Zon dags de straten worden bevuild met allerlei afval van vruchten en snoeperij, hetgeen gevaar oplevert voor de voetgangers. De V o o r z. zegt toe deze vraag in de vergadering van B. en W. te zullen be spreken. Verder vraagt de heer Vermeer, (die m de vorige vergadering niet aanwezig kon zijn) of reeds uitvoering is gegeven aan het raadsbesluit tot het koopen van een bag germolen. De V o o r z. antwoordt dat dit nog niet is gebeurd en waarschijnlijk niet zal ge beuren ook. De lieer V e r m e e r hoopt het laatste van harte, want dit besluit heeft groote ontevredenheid gewekt. De heer Jonkheer laat zich uit in den zelfden geest, en wijst op de groote onkosten aan het plan verbonden, daar men ook deskundig personeel moet aan schaffen. Besloten wordt, dat B. en W. nisvorens tot het koopen van een baggermolen over te gaan, zich nader met den raad in ver binding zullen -stellen. De lieer Fijma vraagt, of er reeds plan nen in voorbereiding zijn om de menschen die daarvoor in aanmerking komen, goed- koopé brandstoffen te verstrekken, en ook, of er soms werkloozen bij particulieren worden te werk gesteld, en door de ge meente betaald. De Voorz.Noemt u een voorbeeld 1 De heer Fijma: De aanleg van een nieuw kerkhof voor het R. K. kerkbestuur van Sint Joseph. De Voorz. zegt dat dit is om de menschen aan 't werk te krijgen. De heer Fijma: Als dat zoo moet gaan komt men eerstdaags vragen of het ge bouw van den best.uurdersbond niet eens kan worden opgeknapt. Do heer Klaver herinnert er aan, dat de alg. begraafplaats toch te klein wordt. Waar nu katholieken liever een eigen kerk hof hebben, kan zonder schade voor ande ren, aan hun wenschen worden tegemoet gekomen. De heer Fijma vreest, dat iedere partij dan om een eigen kerkhof zal vragen. De heer P a a se acht, dat wie een eigen kerkhof wil hebben, dit ook maar zelf moet betalen. Spr. stelt voor om bet hiervoor gebruikte geld van de werkverschaffing teiug le vragen. De heer Murk zegt dat men zich niet alleen door anti-papistische ingevingen moet laten, leiden (de heer Fijma protes teert) maar men moet ook denken aan de 70 of 80 katholieke inwoners, die belas ting betalen, ook voor een alg. kerkhof. Waar een nieuw kerkhof toch noodig was, beschouwt spr. dit als een zaak van alge meen belang. Spr. vindt het vreemd, dat menschen die hceten voor de arbeiders te strijden, op dezè manier de werkverschaffing tegen werken. De heer Fijma: 't Is geen arbeiders belang, want de menschen moeten nog twee gulden van het daar verdiende loon afstaan. De heer Paase: 't Is geen arbeiders belang, 't ir eigenbelang geweest van de commissie. De lieer v. d. Pol zegt dat de comm. nooit geen werkloozen voor particulieren afstaat, maar er is weinig werk, en het betreft hier een algemeen belang. De Voorz. wijst op de buitengewone om s tand i ghed en. De heer Klaver betreurt dat de katli. deze hulp hebben aanva-ard, nu er zoon drukte voor wordt gemaakt. De kath. heb ben het voor 99 zelf gedaan. De heer Vooren stelt voor om vertrou wen te stellen in de comm. v. werkver schaffing (applaus.) Dó /heer Paase vraagt op welke wijze het 'Ytrbeteren van de havenschoeiing is aanbesteed. Dc V o o r z.Ondershands. Dë hoer Paase vraagt aan wien liet is gegund. De Voorz.: De heeren van Dithuizen te Zutplien en M. H. v. d. Pol te Bodegraven zijn aannemers, en de uitvoering is opge dragen aan Jan Muis te Voorschoten. De heer Paase zegt te hebben gehoord dal het raadslid v. d. Pol het hout aan zijn broer heeft geleverd, 't geen in strijd ia met de wet. Do heer v. d. Pol zegt het.hout noch te hebben klaargemaakt, noch het te heb ben geleverd. De heer Murk vraagt lioo het staat met de vergunning van een café in de Hoofd straat, waaromtrent dc Voorz. zegt in be sloten vergadering to zullen antwoorden. Dc lieer Jonkheer wijst op do ge vaarlijke ligging van een goot op den bo venkant van den Stationsweg, daar deze ongelijk ligt en dus gevaar oplevert voor wielrijders. De Voorz. zegt toe, de zaak in dc ver gadering van B. en W.' te zullen bespreken. Dc heer Murk zegt te hebben gehoord, dat de commissie voor wcrkloozenzorg wel eens onvoltallig vergadert. Spr. acht dit een groot ongerief voor de genen wier afgevaardigden in do commis sie het hier betreft. Die menschen nemen onwillekeurig tegenover andere leden een schuchtere houding aan. De Voorz. zegt er nota van te zullen nemen, waarmede de heer Murk echter niet tevreden is. Spr. brengt dit juist in open bare vergadering ter sprake om te bevor deren dat de commissie, naar ieders genoe gen haar taak verricht. De V o o r z.„Als ze niet komen dan komen ze niet, daar is weinig aan te doen." De heer Murk betoogt nogmaals hoe on pleizierig Jt voor zekere categorie is, als haar vertegenwoordiger niet aanwezig is. (Het grootste deel der commissie is aanwe zig, en blijkt zich niet noemenswaard aan verzuim te hebben schuldig gemaakt.) De heer Balvers zegt dat hij wel eens verhinderd is. De hoer Klaver zegt dat als er iemand bij de arbeiders gezien is, dat de heer Bal vers dit wel is. Van die zijde bestaat'er dus geen bezwaar. De V o o r z.Neen, daar gaat het niet om, maar de heer Murk wil hébben dat ik zal zeggen: „mijnheer Loerakker is wel eens afwezig. Ziezoo, nu weet u het meteen, daar was het zeker om te doen nietwaar?" (Hilariteit.) De Voorz. slaakt nu de verzuchting dat het tijd wordt om de rondvraag te bc- eidigen, anders wordt het tien uur. Hierna sluiting. Gemeenteraad Leiderdorp. Vergadering van Dondêrdag 15 Februari. Voorzitter is de Burgemeester G. v. d. Valk Bouman. Afwezig de heeren de Graaf en Boot. De Voorz. opent de vergadering met gebed, waarna hij de volgende woorden lot den raad richt. Mijne heeren Alsvorens tot de behandeling der werk zaamheden over te gaan is het mij een behoefte eenige woorden te wijden aan de nagedachtenis van den heer v. d. Stoel, die onlangs is overleden. Hij heeft vele jaren gewerkt in het be lang der gemeente, en dat altijd gedaan op een aangename en niét zich zelf zoe kende wijze. Zijn nagedachtenis al onder ons in dank bare herinnering blijven. Na deze rede die staande is aangehoord, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn: a. Een schrijven van Ged. Staten houden de mededeeling dat het aandeel der ge meente in de kosten van den keurings dienst van waren is bepaald op f 272.75. b. Verslag van den directeur van dien dienst, hetwelk op de secretarie ter inzage zal worden gelegd. c. Schrijven van B. en W. van Leiden in zake verdeeling van het saldo op de be grooting v. d. keuringsdienst. Het aandeel der gemeente zal ongeveer f 70 bedragen. d. Rekening van het bestuur der bewaar school over het afgeloopen jaar, die een nadoelig saldo aanwijst van f 810.50. B. en W. stellen voor, om evenals het vorige jaar weer een subsidie van f 400 aan het bestuur te verleenen. Aldus besloten. e. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten inzake wij ziging der begrooting 1922, wijziging v. d. verordening op de" heffing van keurloonen en wijziging van de verordening op de hef fing v. d. zakelijke bedrijfsbelasting waar door de belasting van f 12 op f 6 per ar beider wordt teruggebracht. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. f. Een verslag van de comm. tot wering van schoolverzuim. De Voorz. leest het vrij uitvoerige verslag, waarin ook opgenomen een beschouwing over de nieuwe onderwijs wet, voor. O.a. wordt in het verslag herinnert aan den arbeid van den heengeganen voorzit ter, den heer L. v. Giesen, die vanaf de op richting in 1901 dc belangen van het onder wijs heeft gediend, op een wijze, boven den lof der comm. verheven. Het bestuur bestaat thans uit de heeren C. v. d. Zwet, voorzitter, J. v. Leeuwen, M. v. Oosterhout, A. y. d. Spek en L. v. Giesen, leden. Ten slotte vermeldt het verslag, dat aan den schoolopziener geen enkel onwettig verzuim kon worden gemeld, dank zij dc soepele toepassing van de leerplichtwet voor het zevende leerjaar. Was deze toe passing niet geoorloofd, zeker zou dan het aantal permanente verzuimen dezer cate gorie, niet gering zijn geweest. Het verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan het bestuur van de bijzondere school zal op zijn verzoek een voox-schot op de gemeentelijke bijdrage worden ver leend van f 450. Tot leden van de sehatlingscommissie worden herbenoemd de heeren J. v. Leeu wen Jr., J. Boot, T. Rijnsburger en L. v. d. Sijs. In verband met een nieuwe bepaling in de onderwijswet, waarbij het gemiddeld aantal leerlingen anders wordt berekend, wordt dit aantal bij de O. L. school bene den de 42, waardoor do rijksvergoeding voor den derden onderwijskracht komt te vervallen. B. en W. stellen daarom voor, gezien deze wetsbepaling, het rapport door het hoofd der school uitgebracht en het advies van den inspecteur, om de betrekking van onderwijzer bij die school op te heffen, met ingang van 1 Maart a.s. en dus aan den onderwijzer, den heer J. C. Koorn, eervol ontslag te verlecnén. Aldus wordt besloten. Als het laatste punt der agenda wordt behandeld een verzoek van den heer A. Koren om toepassing van art. 13 der L. O. wet 1920, waarbij is bepaald, dat ouders, wier kinderen een school bezoeken, die meer dan 4 K.M. van de woning is verwij derd, recht hebben op tegemoetkoming van gemeentewege in do kosten van ver voer voor die kinderen. Een vorige maal toen dit yorzock werd ingediend was dit gedaan op ongczegcld papier, thans echter is het gezegeld. Nochtans zijn B. en W. van meening dat aan dit verzoek niet moet worden voldaan, daar er wel een kortere weg bestaat, dan de heer K. wil doen voorkomen. Zooals de lieer K. het meet, is het 4 K.M., maar cr is ook een weg, die 40 M. korter is, n.l. over het land van den heer Wittcman, voor het gebruik waarvan reeds toestemming is gegeven. Dien weg gebruikt de heer K. ook, als hij naar dc stad gaat om zich te laten scheren, dus dan moet zijn kroost dien ook gebruiken. Voorts is bij de Spoor wegmaatschappij een verzoek ingediend, om den heer K. verlof te geven, zijn kind langs de spoorbaan naar de school aan dc Heerensingel te brengen, dat is meteen een mooie bezigheid zegt de Voorzitter. Nadat deze kwestie aldus is opgelost, en door middel van de rondvraag den leden gelegenheid is geboden hun gemoed te luchten, wordt de openbare vergadering gesloten. RECHTZAKEN Een rijke schoonzoon. Een jonge man uit A1 p h e n aan den R ij n afkomstig, had door middel van een advertentie kennis gemaakt met een gediplomeerd verpleegster, die in dc hoofdstad een pension hield. Het pension ging niet goed, de juffrouw wilde daarom huishoudster worden en de man uit Alphen had haar voorgesteld te trouwen en samen te gaan wonen in de buurt van Arnhem. Hij vertelde, dat hij een auto-verhuurin- richting in zijn geboorteplaats heel goed had 'overgedaan en daarom er goed voor zat. Met de verpleegster samen is hij naar den vader van het meisje te Rotterdam ge gaan en heeft dien, onder het valsche voor wendsel dat het pension nu goed was over te doen, maar dat er geld noodig was om achterstallige huur te voldoen, f 150 weten af te troggelen. Later heeft hij den vader nog eens f 100 afhandig gemaakt om een advocaat te betalen, daar de verpleegster betrokken zou zijn bij een diefstal van waschgoed uit een ziekenhuis te Amster dam. En kort daarna had hij weer f25 van den vader gekregen. De Alphenaar stond Donderdag wegens oplichting voor de Rotterdamsche recht bank terecht. Hij had het geld geleend, zoo beweerde hij. Van de manier, waarop hij het had doorgebracht, had hij aanteeke- ning gemaakt voor den rechter-commissa- rjs. Daaruit volgde z. i., dat hij het ten bate van het meisje had besteed. De officier, die de oplichting bewezen achtte, eischte twes jaren gevangenisstraf. De verdediger noemde beklaagde een fantast, die niet oplichtte, maar allerlei schoone beloften deed. Hij bestreed voorts de dagvaarding. Uitspraak 1 Maart. i1 Het wegbrengen van de „Hollandia" De Haarlemsche Rechtbank heeft van daag uitspraak gedaan in dc zaken, die betrekking hadden op het wegbrengen wan het Nederlandeelie visschersvaartuig Hollandda, in de maand Augustus 1920. De schipper K. B., die had terechtgestaan terzake van het gelegenheid geven tot 't doen zinken van het schip, word veroor deeld tob 9 maanden gevangenis-straf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was 1 jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis. De machinist H. J. D. en de stoker P. M., die zich hadden te verantwoorden gehad wegens het doen zinken van heb schip en het afleggen van een valsche verklaring, werden ieder tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voor loopige hechtenis veroordeeld, overeen komstig den eisch. De matroos G. K., die ervan beschul digd was in de maand November 1920 van K. B. 400 te hebben aangenomen, werd vrijgesproken. De eisch was 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van de "voor loopige hechtenis. De dubbele moord te Houtdorp. Het gerechtshof te Arnhem, dat heden uitspraak zo-u doen in de zaak tegen Dijkslag en de Graaf, tegen wie 't O. M. elk vijftien jaar gevangenisstraf met al- trek der preventieve hechtenis van-af 8 October 1922 had goeiis chit, inzake den dubbelen moord te Houtdorp, hoeft deze uitgesteld tot 22 Februari aanstaande. GEKSENGD NIEUWS Aanranding. Dinsdagmorgen tegen 7 uur reed de ar beider H. T., op zijn rijwiel over den Ka naaldijk te Raalte, om zich naar de Twijg waarden van den Staat den Nederlanden te begeven, waar hij werkzaam was. On verwachts werd hij door den arbeider J. P. van zijn rijwiel afgetrokken, waaTbij II. T. zijn mes trók en hiermede P. zooda nige steken toebracht, dat deze zich on der geneeskundige behandeling moest stellen. Het bleek dat P. twee messteken had opgeloopen, een in den schouder en een in hot achterhoofd. De politie maak» lo van een. en ander proces-verbaal op. Ongelukhen. De landbouwer G. v. H. te Velddr.iel is onder een wagen aardappelen geraakt en overreden. Een dag na het ongeval over leed hij. —Te Delft is de r -jarigo ongehuwde tuinman O., die se 'ert enkele dagen in dienst was bij den b oemist v. d, Lubbe, bij het kappen van boomen in den tuin van een familie aan den Spooreingcl om laag gestort, waarbij hij een rib brak en inwendig gekneusd werd. In het gasthuis opgenomen, is hij enkele uren later over leden. Te Nicuwdorp is een 10-jarig jonge tje onder een auto geraakt en gedood. Levend verbrand. Bij het grensplaats je Rich ter iok brand de een stroomijt af. Later vond men het verkoolde lijk van een landlooper, die zich daar vermoedelijk ter ruste had ge legd, en aldus levend verbranddo. Heetc chocolade. Een driejarig knaapje te Heer Hugó- waard dronk uit een ketel met zeer heete chocolade. Het stierf aan de gevolgen. Moordaanslag. In een café te Stcijn kreeg de dertig jarige mijnwerker Vaessen twist meteen kameraad, den 22-jarigen S. Deze twist werd buiten het café voortgezet. Plotse ling haalde S. een groot mes te voorschijn en stak Vaessen daarmede in den hals, waardoor de halsslagader werd doorge sneden. Vaessen stortte neder en over leed, ten gevolge van hot hevige bloedver lies, binnen enkele minuten. S., die ongehuwd is, begaf zich dharop naar huis, nam daar afscheid en meldde zich vervolgens bij de maréchaussee als den dader aan. De vermoorde was ge huwd en vader van 3 kinderen. Beiden staan als oppassend bekend. Diefstal van ƒ8200. Door insluiping is men Woensdag bin- nepgekomen in een woning aan de Schou tenstraat te Rotterdam. Uit een linnen kast is een geldkistje met ƒ8200 ont vreemd. Van den dief of de dieven werd geen spoor gfvonden. Inbraak. Gisternacht is ingebroken in de villa van den heer R. A. dc Monchy te Henge lo. Vermist worden twee gouden schuif- potlooden met inscriptie 1846, 24 Juni 191G2 gouden dameshorloges met ket ting, 1 gouden heerenhorloge met dubbele kast, 1 zilveren horloge met wetting, 1 goudendamesketting, i gouden dames- ring en een medaille van de Orde van Oranje-Nassau. Inbraak iu bet Postkantoor te Steenwijk. Te Steenwijk is gisternacht ingebroken in het postkantoor. Er wordt gezegd, dat er 45.000 gestolen is. De justitie van Hce. renveen is er heen. Gemeenteraad Alphen aan den Rijn De raad der gemeente vergaderde gis termiddag te 2 uur. Voorz. Joh. Vlasman, loco-burgemeester Afwezig de heeren Herngrcen en Koren. Er is éérr vacature. De vergadering wordt geopend met ge bed. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Geschiedt mededeeling van de ingeko men stukken, w.o. verschillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. Ged. St. merken bij de Gemeentebegrootiug 1923 op, dat het gemeentelijk grondbedrijf weder een groot nadeelig saldo aanwijst en zij vragen, of geen maatregelen geno men kunnen worden, om zulks in het ver volg te voorkomen. De Secretaris doet hierna voorlezing van het besluit van Ged. Staten tot vervallen verklaring van het raadslidmaatschap van den heer A. van Dam (destijds uitvoerig in ons blad opgenomen). In verband met dit schrijven was inge komen een schrijven van de Commissie van het Grondbedrijf, waarin wordt gezegd, dat zij zich met de argumenteering in het al gemeen niet kunnen vereenigen, daar de zaak een geheel ander aanzien gegeven wordt dan zij werkelijk heeft. En de Commissie vervolgt: Ged. Staten betoogen o.m., dat door dei^ Gemeente-Architect en een lid van den Raad onderhanedlingen zijn gevoerd over den verkoop van tegels.* De Architect den Raad onderhandelingen zijn gevoerd doch heeft alleen, bij een toevallige be spreking over iets anders met den eige naar, waar die vond dat de partij tegels uitstekend voor het grondbedrijf passend was, aan hem gezegd, dat hij die levering e.v. niet zou mogen doen. De onderhande ling van het lid van het Grondbedrijf heeft zich bepaald tot het overbrengen van de offerte aan de Commissie, nadat dit lid aan den aanbieder heeft te kennen gegeven, hij deze levering niet mocht doen. Van het besluit tot aankoop is een dag nadien den eigenaar der tegels bericht ge zonden. Dit lid heeft don leverancier van -de tegels niet anders gesproken dan op den dag, dat de aanbieding op eigen ini tiatief van den leverancier is gedaan en verder niet anders dan nadat de levering reeds had plaats gehad. De tusschenper- soon is noch door het Grondbedrijf noch door een lid daarvan aangezocht, noch is hem in overweging gegeven dit te doen. Dat de op 6 October gedanfc mededeeling door den leverancier alleen behelsde eon bloote mededeeling, dat de heer De Jeu de tegels leverde en niet de heer Bos. Een mededeeling over een prijzenkwestie is niet gedaan, immers dan zou inplaats van voor f 1.15 per M2 de koop zijn tot stand gekomen voor f 1.10 per M2. Ged. Staten laten hier dus in hun betoog wederom een onjuistheid voorkomen. Overigens stellen Ged. Staten uit dc no tulen van het Grondbedrijf vast, dat op een verzoek om tot annulecriiig van den koop te komen het Grondbedrijf dit heeft afgewezen van de hand. Ged. Staten doen door deze mededeeling uitkomen, dat de uitgestoken hand tot redding had moeten worden gegrepen. Ged. Staten zijn hier onvolledig en waren verplicht geweest de argumenten te ver melden, die hebben geleid cm daarop niet in te gaan. Waarom hebben Ged. Staten, wanneer zij een dergelijke mededeeling doen, die in 't verband, waarin de mede deeling wordt gedaan, absoluut niet ter zake dienende is, naar dc motieven geen onderzoek ingesteld. In dat geval zou dui delijk gebleken zijn, dat het Grondbedrijf niet op het verzoek is kunnen ingaan op de overweging alleen reeds, dat dc bet-a- lind der levering reeds was geschied op een door B. en W. afgegeven mandaat, wat in hun vergadering werd medegedeeld, cn tevens dat reeds klachten waren ingeko men. Dc zaak verkeerde ergo, al in een te ver gevorderd stadium om daarin van dienst te kunnen zijn en was er wettelijk niets .meer te redden, omdat, ook al was de zaak ongedaan kunnen gemaakt wor den, de overtreding als zoodanig rechtens niet meer was te niet te doen. De Commissie moet ten sterkste protes teeren tegen de uitlating van Ged. Staten, waaraan bovendien elke argumehteering ontbreekt, als zouden én de Commissie én een lid in 't bijzonder in deze op afkeu renswaardige wijze hebben gehandeld. Vooropstellende dat wat één lid deed dit geldend was voor allen, en door geen der leden iets is gedaan wat niet gesanctio neerd was door alle Commissie-leden, wenscht zij te constateeren dat noch de Com missie noch een lid in 't bijzonder iets on geoorloofds heeft godaan, doch dat Ged. Staten het onderzoek in deze zaak niet met de noodige nauwgezetheid hebben ver richt. Dat de stelling der zaken nie* in alles geheel juist is en die objectiviteit en onpartijdigheid mist, die men in dit onder havige geval zeker van een college als Ged. Staten van Zuid-Holland had mogen verwachten. Ten slotte wenscht de commissie vast to stellen: lo. Dat de transactie heeft plaats ge vonden op initiatief van den leverancier zelf.- 2o. Dat de tussehenpersoon door den le verancier zelf is gezocht en gesteld gewor den. 3o. Dat de leverancier voldoende is ge waarschuwd, dat hij de levering niet mocht doen. Dit schrijven zal aan Ged. Staten wor den. opgezonden. Ingekomen is verder een schrijven van den heer L. v. d. Lek, aannemer van do bestrating der Raadhuisstraat, dat hij geen genoegen neemt met het door den raad als schadevergoeding toegestane be drag van f 100, inplaats van f 210. B. en W. stellen voor alsnog het gevraagde be drag toe te staan. De heer Noomen wil eerst nog eens het rapport van den gemeente-architect inzien en de beslissing aanhouden. De heer Van Diik vraagt of B. cn W. het bedrag van f 210 gerechtvaardigd ach ten, waarop dc Voorz. bevestigend ant woordt. Dan is de lieer v. Diik voor het toestaan. 'Na eenige discussie wordt besloten het bedrag van f 210 toe te !i».-.nen. Tegen stemden de heeren D. van Leeuwen, Ranke Noomen en Bol. Ingekomen is een verzoek van J. Zuid geest om eervol ontslag als klokkenist en als stoker van de centrale verwarming aan de school Hoofdstraat. Wordt eervol ver leend met ingang van 1 Maart a.s. Op verzoek van den Bond van daadwer kelijke Dierenbescherming vragen B. cn W. een crediet van f 60 voor het aanschaf fen van een gasklok voor het afmaken van kleine huisdieren. De heer Den Hertog had het beter ge vonden, als de bond zelf een gasklok had beschikbaar gesteld. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 75 stemmen. Ingekomen is verder een verzoek van een drietal hotelhouders ter plaatse, ora wijziging der politieverordening en te be sluiten om het sluitingsuur van café's te veranderen van 10 in 11 uur. Wordt ge steld in handen van B. en W. om advies. Idem van de exploitatie-Mij. ..Ouds hoorn" om een subsidie voor het aanleggen en gelijkmaken van bouwterreinen en stra len. Hierna is de agenda aan de orde: 1. Voorstel van B. en W. om afw ijzeryl te beschikken op het voorstel van het lid van den Raad den heer De Wolf cn op dat van den heer Noomen t't verlaging van heb*schoolgeld. Dit le voorstel beteekent 'n mindere in komst van f 16.000 voor de gemeente. De heer Noomen acht dc bestaande re geling eveneens te hoog, doch het voorstel de Wolf acht hij te ingrijpend. Hij wil daarom het heffings-pei'centogc voor do mindergegoeden verlagen. Spreker licht zijn voorstel nader toe en bestrijdt dc door B. cn W. aangevoerde argumenten. De heer v. d. Linden zegt, dat hij des tijds bij de gemeentcbcgrooting reeds voorstelde de schoolgelden met 25 pet. to vcrlagon. Dat werd toen niet aangenomen, doch nu komt dc heer Noomen met dezelf de argumenten, terwijl hij destijds tegen zijn voorstel stemde. De lieer Noomen ant woordt hierop, dat'hij" tegenstemde, omdat dc lieer v. d. Linde een voorstel tob wijzi ging der verordening meest indienen. Dc lieer Noomen trekt hierna zijn voorstel in om later met een nieuw te komen op den basis der nieuwe L. O.-wct, welke binnen korten tijd haar beslag krijgt. Heb voorstel van B. en W. om afwijzen! op liet voorstel-dc Wolf te beschikken wordt aangenomen met 102 stemmen. Te gen dc heeren De Wolf cn Den Hert on*. 2. Voorstel van B. en W. om te beslui ten lot aankoop van een strookje grond nabij Zwemmer dam van P. v. d. Heijden aldaar voor den bouw van een brand spuit bewaarplaats en om toe te staan een crediet van 1250 voor koopsom en bouwkosten. Z. h. s. goedgekeurd. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6