Gemeenteraad Rijnsburg. Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer Gemeente. Voorzitter Burgemeester J. L. B os- schieter. Afwezig met kennisgeving Wethouder J. v. Iterson Sr. De V o o r z. opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen van eenige vorige vergaderingen. De heer v. d. Gugten verzoekt op to nemen, in de notulen, dat door hem bij de begrooting is gezegd, dat van spr. zoolang officieel de salarissen nog niet zijn ver hoogd, geen voorstel is te wachten tot verhooging van huur der burgemeesters woning. Hierop had spr. bij zijn opmerkin gen over den post onderhoud den nadruk gelegd. Aan het verlangen van den heer v. d. Gugten wordt voldaan, waarna do notulen worden goedgekeurd. g 1. Ingekomen stukken. Do V o o r z. doet mededeeling van inge komen missives en comptabiliteitsbesluiten Ingekomen is ook een verzoek om ad- haesie, van het gem.-bestuur van Zeven huizen, op een protest te richten aan het Mil}, van Financiën, inzake de classificatie der gemeenten. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, dit schrijven voor kennisgeving aan to nemen. Eveneens op voorstel van B. en W. wordt besloten een verzoek om f 500 subsidie van de Oranjevereen., voor de jubileumfeesten, aan te houden. Naar de V o o r z. mededeelt zal binnen kort met verschillende andere vereenigin- gen een gecombineerde bestuursvergade ring worden gehouden, welke men eerst wenscht af te wachten. 3. Van M. Zandbergen is ingekomen een verzoek om f 100 verhooging voor het brug- ophalen, omdat zijn werkzaamheden, door de bloemenschuiten, sterk toegenomen zijn. B. en W. stellen voor tijdelijk een ver- hooging van f 50 toe te kennen. Dr. Jonker vraagt waarom. Besloten is een andere losplaats te zoeken voor de bloemenschuiten en dan verder te zien. Is dit gebeurd? De V o o r z. deelt mede, dat reeds ge zocht wordt, maar 't is moeilijk wat te vinden. Het enigste zou zijn, het terrein bij de groentenveiling. Dit is ook gevraagd maar het antwoord is nog niet ingekomen. En eer alles in orde is, kan nog wel lan gen tijd duren, daar kan Zandbergen niet op wachten, waarom B. en W. met dit voor stel komen. Dr. Jonker is niet tegen verbooging, maar als de Raad toch besloten beeft te wachten, is dit voorstel wel eigenaardig. De heer S. Schoneveld, voorz. van de Veiling ver een. is wellicht bereid iets na ders mede te declon. De heer S. Schoneveld zegt., dat het verzoek nog niet behandeld is, omdat het pas kort geleden werd ontvangen. De aan dacht van B. en W. was al direct op dit terrein gevestigd, dus had het verzoek wel wat vroeger gedaan kunnen zijn. Spr. wil zich houden aan het genomen besluit, eerst een terrein zoeken en dan dit adres behandelen. Duurt dit lang, dan is het uiterst jam mer voor Zandbergen, maar de schuld ligt bij B. en \V. en niet bij den Raad. De heer v. d. Gugten zegt dat dit ver zoek reeds in Sept. werd gedaan. In ieder geval moet adressant antwoord hebben. De Voorz. zet nog eens uiteen de moei lijkheid een terrein te vinden. Dat kan nog lang duren, en men kan Zandbergen toch maar niet laten wachten. De heer J. Schoneveld bepleit het geven van een toeslag, voor zoolang deze questie hangende is, b.v. van f 50 per jaar. Dr. Jonker vindt dan nog beter f 1. per week. Hiertoe wordt tenslotte met alg. stemmen beslaten. 4. Ged. Staten verzoeken den Raad als-: nog in overweging te nemen hun schrijven betreffende de begrooting 1922, waarbij o.a. verzocht werd de salarissen tot het door hen gewenschte verhoogde bedrag uit te trekken. De Voorz. licht het schrijven nader toe. De heer S. Schoneveld meent, dat deze zaak zoo onverwacht komt, dat moei lijk vanavond reeds een besluit is te ne men. Spr. zag gaarne eenigen tijd toege staan, om er eens ernstig over na te den ken. Op een vraag van den Voorz. ant woordt de heer S. Schoneveld, dat 1 h 2 weken voldoende is. De heer v. d. Gugten vindt 1 week te kort; 2 k 4 weken zijn wel noodig. Met alg. stemmen wordt besloten dit punt aan te houden. 5. Op voorBtel van B. en W. wordt het ophalen van asch en vuilnis gegund aan den laagsten inschrijver, ^den heer J. Zwaan, voor f 350. De hoogste inschrijving bedroeg f 2500. De Voorz. meent, dat bij 1 Febr. kan beginnen. Dr. Jonker heeft daartegen bezwaar. De menschen moeten hun asch- en vuilnis bakken tijdig voor bun huis, aan den open baren weg zetten. Er is nog niet bekend, op welke dagen de ophaling moet plaats hebben, zoodat een en ander nog bekend gemaakt moet worden. Besloten wordt dit alsnog te doen klin ken, en de gunning te doen ingaan Maan dag a.s. (Slot volgt.) Gemeenteraad Hazerswoude. Vergadering van Dinsdag 30 Januari yoorm. 10 uur. Voorzitter de Burgemeester, de beer J. d. Me uien. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van den Min. v.O., K. en W., dat de rijksvergoeding aan deze gemtentc over 1923 is bepaald op f 6772.-^. 6. Idem van Ged. Stalen, houdende goedkeuring begrooting over 1923. c. Houdende goedkeuring van verschil lende raadsbesluiten. d. In antwoord op de adbaesiebetuiging met het adres der gemeente Sassenlieim inzake liet vrachtanto-verkeer, is een schrijven ontvangen, waarin Ged. Staten mededeelen, spoedig te zullen overgaan tot het bespreken van maatregelen tegeu overmatig belasten der verkeerswegen. Vermoedelijk zal het maximum gewicht worden bepaald op 1700 K.G., met uit zondering van personenauto's voor min der dan 8 personen. Een conferentie zal deze week met ver schillende vertegenwoordigers der belang hebbende gemeenten worden gehouden. Als punt 2 is aan de orde: wijziging van de instructie van den gemeente-ont vanger. Deze wijziging is noodig gewor den door verschillende veranderingen die sinds '92, toen de verordening was vast gesteld hebben plaats gehad. Art. 2 zal aldus worden gewijzigd, dat de ontvanger behalve ;zijn zittingen op Maandag en Woensdag, ook 's Zaterdags gelegenheid zal geven tot uitbetaling der loonen. Verder zal hij den eersten werk dag van iedere maand zitting houden op een door B. en W. aan te wijzen plaats, en op den laatsten werkdag der maand op de" Secretarie aan den Rijndijk. De nieuwe instructie zal op 1 Febr. a.s. van kracht worden, waarmede de oude vervalt. Vervolgens komt de verordening op het verhaal van de pensioensbijdrage aan de orde. Alhoewel deze bijdrage volgens de nieu we pensioenswet van 12 tot 15 lA pet. kan worden verhoogd, zijn B. en W. van meening dat de tijd nog niet rijp is om tot deze verkapte loonsverlaging over te gaan. Daarom stellen zij voor alle sala rissen heneden f 1800, van deze bijdrage vrij te stellen. Den heer S c h r i e r komt het niet bil lijk voor, dat de nieuw aan te stellen ambtenaren op deze wijze ten achter staan bij de momenteel in functie zijn- den, daar de nieuwe salarissen allen la ger zullen zijn. Spr. vindt het niet goed dat de bijzondere tijdsomstandigheden alleen van invloed zullen zijn op de la ter aangekomenen. De heer Velenturf weth. bestrijdt den heer Schrier, en wijst op de door de ambtenaren reeds verkregen rechten. De heer Schrier blijft bij zijn mea ning, dat ook de ambtenaren dienen bij te dragen in de lasten, die de particuliere maatschappij zich ziet opgelegd. Spr. acht den ambtenaar daartoe vanwege zijn salaris, minstens evengoed in staat, als den kleinen werkgever. De heer De Bruin weth., wijst op de lage ambtenaarssalarissen tijdens den bloei der part.-maatschappij. Nu de om standigheden voor de laatste slechter zijn gewordefl, gaat het volgens spr. niet aan, om de ambtenaarssalarissen direct weer te verlagen. De heer Schrier merkt op, dat sinds 1921 de levensstandaard met 20 is ge daald; nochthans zijn de salarisuitgaven der gemeente na dien tijd met f 8000 ge stegen. De heer Velenturf wijst op het ge sprokene bij de behandeling der begroo ting.-Toen is o.a. besloten om met verla ging der salarissen te wachten tot een afdoende regeling zou zijn ontworpen. Bovendien is de werktijd met 15 uren verlengd, wat toch ook een voordeel voor de gemeente is. De heer De B r u ij n verwacht dit jaar een regeling van Ged. Staten, waarom het hem minder wenschelijk voorkomt, om verder te gaan in de richting van loonsverlaging. Na breedvoerige bespreking wordt het voorstel van B. en W., om de ambte naarssalarissen beneden f 1800, voor dit jaar nog vrij te stellen, aangenomen. De ambtenaren weten dan toch reeds, waar zij in de toekomst op kunnen reke- nen. Hierna gaat de raad over in geheime zitting om te bespreken op welke wijze kan worden voorzien in de behoefte aan een woning voor dengem.geneesheer aan den Rijndijk. Na heropening gaat men over tot het benoemen van leden voor de stembureaux ter verkiezing van Prov. Staten en Ge meenteraad. Stemburean (dorp). Voorzitter de Burgemeester; leden: D. Buitenhuis en A. M. v. Exter; plv. v. le den: Franken en v. d. Bos. Stembureau II. Voorzitter: de andere wethouder, P. F. Bruijn; leden: M. Heijker en L. Noor- dam; plv. v. leden: J. Brugman en IJ. Bol. Stembureau III. Voorzitter: de tweere weth ouder, P. F. Velenturf; leden: W. G. .Schrier en 0. A. v. Dam; plv. v. leden: W. Lommers en A. dc Jong. De heer v. Exter neemt echter zijn benoeming niet aan, waarom in diens plaats wordt benoemd de heer J. Brug man, waarom deze bedankt als pl.v.v. lid. In zijn plaats wordt benoemd: P. de 'Jong. Tot leden van het Hoofdstembureau worden benoemd de heeren M. Heijker, Franken, D. Buitenhuis en L. Noordam; plv.v. leden: De Bruin, van Exter en hrier. Tot af- en overschrijving op dc be grooting over 1923 wordt besloten con form het voorstel van B. en W., waar door een bedrag van f 114.50 van dc on voorziene uitgaven wordt afgeschreven. Bij de rondvraag informeert de heer Schrier naar de resultaten van het door B. en W. ingestelde onderzoek, in zake de wettelijke opvatting van een be paling in de instructie van den gemeen te-ontvanger, volgens welke de gemeente rekening door hem wordt opgemaakt. De vraag was of hij daarvoor vergoeding mocht eischen. De Voorzitter zegt dat nog geen definitieve beslissing is ontvangen. Do heer v. d. Bos wenscht de aan- Ingezonden Mededeelingen VERGIFTIGE GASSEN DOOR ZUUR VEROORZAAKT Er bestaat niets waardoor de levens krachten sneller worden uitgeput dan door een toestand van ongesteldheid der maag. De oorzaak der meeste gevallen van zenuw achtigheid is te vinden in een gebrekkige opname van het voedsel. De toestand die gewoonlijk „zuur in de maag" wordt ge noemd, is een van de allereerste ken- teekens van ongesteldheid der maag, en tenzij deze toestand verholpen wordt," kan er chronische dyspepsie door ontslaan. Door Gebismureerd Magnesium worden de gevaarlijke zuren onverwijld onschadelijk gemaakt en wordt gisting van het voedsel voorkomen. Schaft U nog heden een flacon aan bij Uw apotheker, de prijs ervan is slechts fl. 1.40. Gebismureerd Magnesium Dépot, Nass'au- kade 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bii REYST KRAK. 1605 dacht van B. en W. te vestigen op de slechte verlichting van „De Kamp", waarop de Voorzitter mededeelt, dat B. en W. hieromtrent spoedig mot een voorstel zullen komen, daar zij reeds meermalen dit punt hebben besproken. De heer Brugman wenscht nog even terug te komen op 'n in de vorige raads vergadering gedane mededeeling, als zon de „vereen, voor werkverschaffing" zijn ontbonden. Spr. heeft ter plaatse geïnformeerd, waarbij hem bleek dat bedoelde vereent- ging nog wel degelijk bestaat, en zelfs een beduidend saldo in kas heeft. Misschien zou liet nuttig zijn. zegt spr., wanneer B. en W. zich met die vereen, in verbin ding stelden. De Voorzitter zegt toe er nota van te nemen. Hierna sluiting. BOLSJEWISME EN CHRISTENDOM. De bolsjewistische kopstukken schijnen alles er op te zetten, om in het ondanks alle ellende en bedreigingen geloovige Rus sische volk het godsdienstig gevoel te ver brijzelen. De ontchristinianisering van de Russi sche bevolking blijft een der vurigste wen- scben der roeden. Lenin, Trotzky, Zino- vieff en de andere leiders verklaren zich openlijk voor een alge heel e uit roeiing van het christendom in het Russische rijk. De bolsjewiki zijn naar de „Daily Mail" meldt, thans weer bezig met een anti christelijke demonstratie voor het Paasch- feest. „"Wij zullen meer tijd hebben, om onze anti-Paaschfeest-.viering voort te zetten", schrijft een der atheïstische organisators, „en daar we dan het koude weer niet heb ben, zal de demonstratie tot een groot succes zijn." Het bolsjewisme beeft echter geen vat op de meerderheid van het volk/ voegt de correspondent van bovengenoemd blad er nog aan toe. Want teen de Komsomoltsi het om drie uur in den Kerstmorgen in hun clubs en loges nog uitvloekten, luidden de klokken reeds alom en waren de geloo- vigen ondanks de ontzettende koude reeds op weg naaf de H. Nachtmis." De*huishouding in Amerika. Een Amerikaanscbe vrouw, die jarenlang in verschillende deelen van de Ver. Sta ten heeft gewoond en in tal van huizen heeft rondgekeken, vertelt in een Engelsch tijdschrift interessante bijzonderheden van de inrichting der huizen daar. In Amerika, zegt zij, doet een groot aan tal vrouwen zelf de huishouding, een veel grooter pdfreentage dan in eenig ander land. De Amerikaanscbe huisvrouw schaamt zich er niets voor naar dc bel te loopen met een schort voor of een over-all' aan, indien ze hard aan 't werk is en die toevallig draagt. Zoo heel vaak gebeurt dat nu niet, want meestal wordt zij door elec- trische huishoudhulp, bediend door stofzui ger, electriscli strijkijzer, kookplaten en zoo meer. Dc Amerikaanscbe vrouw be hoeft zich niet in een zoogenaamd huis- of werkpakje te steken, omdat haar werk haar niet vuil maakt. En toch maakt zij haar eigen groenten en fruit in, bakt zij do pasteitjes en poffers en maakt zij de kleeren van dc kinderen, soms ook voor baar zelf en de gordijnen van bet huis. De electrischc naaimachine, die zij daarbij gebruikt, is een lieel klein instrument, dat maar weinig plaats inneemt. De meeste huizen hebben waschbakken in den kelder, het zijn wit geëmailleerde kuipen met een houten deksel. Zij behoo- ren tot de vaste goederen in het huis. Ook met behulp van electrische kracht wordt gcwasschen. De huisvrouw kan de kuipen vol mèt waschgoed en zeepwater doen en de wasmachine aan 't werk zetten, ceai krantje gaan lezen en na twintig minuten alles in de wringmachino deponecren en vervolgens in den uitspoelbak. Als zij het linnengoed op de "lijn heeft gehangen, kan zij weer aan haar krantje gaan.... Een langzaam kokend electriscli appa raat doet des middags zijn dienst bij 't koken. Mevrouw kan uitgaan en vindt 's middags al de eetwaren gereed! De Amerikaanscbe vrouwen doen meestal zelf hun inkoopen op de markt; zij gaan als 't ver is, per taxi en keeren belast en beladen teriig. Gaan zij te voet, dan helpt een boödsehappenjongenlje, dat op de markt te vinden is, de- waren huiswaarts dragen. Spaar zooveel mogelijk arbeid, is steeds het devies van de Ainerikaansche huis vrouw. In een familie met twee kinderen, waarvan ten minste een school gaat-, kan de huisvrouw vijf vrije middagen hebben, van één tot vijf uur! Op deze middagen kan zij doen wat haar hart begeert; zij kan naar baar club gaan, een bijeenkomst bezoeken, waar voor de armen genaaid wordt of bijvoorbeeld haar kin deren naar den vertclmiddag bren gen. In elke stad van de Yereenigde Sta-4 ten, waar een leeszaal is, wordt wekelijks zulk een verhaaltjes-bijeenkomst gehou den. Natuurlijk zijn er ook duizenden vrou wen, die om de een of andere reden niet zooveel vrijen tijd hebben. Er zijn veel vrouwen, die- een gedeelte van den dag bui tenshuis werken omdat zij extra-inkomsten behoeven of geld willen verdienen om hun kinderen een extra goede opvoeding te geven GEMENGD NIEUWS verdronksn. Te Dreumel is Maandagavond bij het ont steken van de lichten op zijn schokker ver moedelijk overboord geslagen en in de Waal verdronken de 22-jaiige Gradus Luy- peri. De aanrander gedood. Eenige Duitschers deden onlangs een po ging tot diefstal in een winkel te Siebenge- wald bij Gennep en randden daarbij een vrouw aan. Deze verdedigde zich daarbij met een hamer en sloeg daarmee een Duit- scher op het hoofd. De Duitscher is dezer dagen te Den Bosch aan de wonde bezwe ken. Slaapziekte. Te Kerkrade in het hospitaal bevindt zich een ongehuwd Duitsch mijnwerker, aan slaapziekte lijdende. Hij slaapt sinds een week. Plotselinge dood. De 76-jarige J. de' B., werkzaam op Berg en Bosch te Apeldoorn, die den l7en der volgende maand zijn gouden bruiloft hcopte te vieren, zakte Maandagmorgen dood ineen. Belangrijke diefstal. Men meldt uit Weenen aan de „N. R. Crt.": De politie deelt mede, dat een ka merdienaar van een Nederlandsch diplo maat diens kostbaarheden heeft gestolen, ter waarde Aan ongeveer 15.000 gulden. De bestolene is vermoedelijk consul-generaal Lepair. Postdiefstal. Op 13 Januari is een extra depeche ver zonden van Arnhem naar Almelo on te Hengelo verdwenen. Ze bevatte een geza menlijk bedrag aan postcheques van f 980.' afkomstig van een Leipziger Bank en be stemd voor de firma Bosch te Almelo. Daar de no. der cheques bekend zijn, verzoekt de politie opsporing en inlichtin gen. Pogingen tot inbraak. Maandagnacht hebben ongewenschte per sonen een bezoek gebracht aan het post kantoor te Oss. Verschillende laden wer den opengebroken, echter zonder resultaat daar alle gelden en geldswaardige papie ren zich in de kluis bevonden, Verschei dene brieven, gericht aan bankinstellingen alhier werden opengemaakt. In hunne werkzaamheden gestoord door de om 5 uur in den ochtend in dienst komende post beambten zijn de inbrekers ijlings weder vertrokken langs dezelfden weg, waarvan zij bij het binnenkomen hadden gebruik gemaakt, nl. het lüchtraampje van een pri vaat. Hunne vlucht had zoo overhaast plaats, dat zij vergaten, hunne schoenen welke zij hadden uitgetrokken, mede te rie men. De in een der vertrekken van het kantoor vertoevende nachtwacht heeft niets van de inbraak bemerkt. Ook is denzelfden naebt ingebroken in de kantoren der rijksontvangers, hetgeen den dieven evenmin eenig resultaat ople verde, daar ook hier geen gelden worden vermist. De politie doet ijverig onderzoek. Jeugdige dievegge. Door de justitie te Heerenveen is Maan dag in preventieve hechtenis gesteld een 15-jarig meisje, dat voor een paai* weken bij een kapper aldaar de lade lichtte. Zij werd toen op vrije voeten gelaten. Nu is zij aangehouden, verdacht van diefstal met insluiping te Joure gepleegd. Onrechtmatige steun. Te Delft, is de werkman Den O. in arrest gesteld wegens oplichting van de gemeentelijke arbeidersbèurs en werkloo- zenverzekering, wijl hij wegens werkloos heid steungeld ontving, terwijl hij tocli arbeid verrichtte. Langs de grenzen. In de laatste dagen komen aan de Gel ei ersch-Pruisische grenzen verscheidene Duitsehe jongens, die naar Nederland wil len reizen om een plaats te zoeken bij het Nederland schel leger. De jongens worden weer over de grens gewezen en geven aan de grenspolitie veel last. Teleurgesteld. Woensdagmorgen zon een paartje te Vuren in het huwelijksbootje stappen. Alles was er voor gereed. Auto's en rijtui gen, welke men uit Gcinchem bad laten komen, stonden te wachten, om bruid en bruidegom en familie naar het Raadhuis te brengen. Op bet laatste oogenblik kwam bericht, dat de plechtigheid niet kon doorgaan, omdat, aldus de „A^mst.", in een der gemeenten, waar ook dc af kondiging had moeten plaats hebben, die was verzuimd. Electrische buitensporigheden. Maandagmiddag raakte op den Velserweg te Beverwijk een electrische lantaarn de fect, met bet gevolg dat een gedeelte van den weg „onder stroom" kwam. De paarden die voorbij kwamen, maakten de vreemdste capriolen, steigerden en enkelen kwamen zelfs te vallen. Ook honden vonden de aan raking met den grond blijkbaar allesbehal ve aangenaam en sloegen onder luid ge blaf op de vlucht, Een paar te liulp geroe pen monteurs van het Electrische bedrijf wisten bet euvel spoedig te verhelpen, zoo dat het zonder ongelukken afliep. Hbld. Schapenschurft. Te Someren (N.-B.) is eene kudde scha pen door de schurft aangetast. 50 van de 130 dieren zijn aan deze ziekte lijdende. IN DE RIJ. In regen, hagel, sneeuw en ruk Stond daar een moedertje in dc rij Reeds drie en zestig telde zij Haar rug verkremd van zorg en druk. Eens was ze een knappe burgervrouw, Maar zij zag door 'smans dood vergaan Haar nering en haar ruim bestaan, Nu was ze alleen, arm en in rouw. Nu hield ze een band op naar de gift, Haar koud, werktuiglijk voorgeteld En beefde bij het zien van 't geld, V Waar liartloosheid in stond gegrift. Want elke munt is niet gelijk, En elke gulden stemt, niet warm: Het geld van 't Armbestuur voelt, ara. De gift des Samritaans maakt rijk. Zij ging, een schuchter dier gelijk, Verkleumd, verstijfd van 't lange staan Maar wie kwam daar zoo weeldrig aan I Een vroegere buur, toen arm, nu rijk. Zij zag haar blik, een blik vol smaad; Want geld geeft waan, geeft hoogheids- [waan Aan hen die weigren te verstaan, Dat geld slechts stof is, die vergaat. Zij kromp nog dichter in elkaar En mompelde: Nu mij, straks dij. Wie weet hoe spoedig ge in de rij Te bibbren staat, van armoe zwaar. Een drietal jaren ging voorbij: God zag liet arme wceuwtje aan, Bezorgde haar een ruim bestaan. De rijke buur stond in de rij. J. P. V. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare behandeling staan 51? zaken op de rol, voor niet openbare be handeling 8. In de vorige week aangehouden jaoh!>- o.-schiedenis komt thans de getuige J. F. Golpnne te Rotterdam voor. Deze Iron verklaren dat luitenant Spruit te Lei den hem de jacht verhuurd, had met overlegging van verscheidene porceelen, waardoor de huur verkregen werd. Ge tuige kon geen enkele der medepersonen in deze zaak, daar altijd luitenant Spruit als tussohenpersioon optrad. Nadat ge tuige het jachtrecht in den Ocstvlietpol- der van luitenant Spruit gehuurd had en het bleek dat er weinig wild was. heeft getuige het weder door bemiddeling van luitenant Spruit onderverhuurd aan Mr. Dorliout Meer van Bloemendaal, die dat zelfde recht weer heeft laten verpachten door Not. v. d. Weijden, voor wie toen als gegadigde en pachter optrad de heer G. G. BI oeoii-h o Henk w eek er te W a s s n a a r, die thans als beklaagde verscheen Getuige Colonne had noch bij de eige naars noch bij de veehouders daar een onderzoek gedaan, zoodat hij niet wist van wien de bedoelde pereeelen waren. De ambtenaar meende toch, dat over tuigend was bewezen dat hier een over treding had" plaats gevonden, waarom hij 4.of 2 d. veroordeeling A-raagt. De verdediger van beklaagde aan net woord komend, meende, dat het wel het bes-te was dat zijn cliënt veroordeeld, werd om daarna verhaal te hebben op degenen die het onrechtmatig verhuurd hadden, dooh feitelijk kan bij beklaagde geen schuld worden bevonden, daar hij toch meende, dat langs een officieelen en nota-rieelen weg als dezen de zaak wel in orde was. De verdediger noemt het ech ter een onverantwoordelijke daad op zul ke wijze een recht te verpachten. H. A. D.", bioscoophouder te Leiden, heeft, in een daartoe niet geschikte uit voering een jongen beneden den leeftijd van 18 jaren toegelaten. Beklaagde is niet verschenen doch na het hooren van ge tuigen wordt 3.of 3 d. geëisebt. J. W. D. Lslijter te Leiden heeft aan een 13-jarigen jongen een fleschie Kinawijn 21/22 verkocht. Beklaagde meende dat zulks mocht, doch het ging hier niet om heb verkoopen, doch om liet toelaten van een jongen beneden 16 jaren in zijn slijterij. Do Ambtenaar eischte 3.boete of 2 d. en teruggave van heb inb eslaggeno-nien f 1 es ch j c D. v. L. te Leiderdorp heeft bij 'b gebouw Irene, terwijl daar een bijeen komst werd gehouden, een emmer Avater in heb lokaal -gegooid en buiten een lad der en fiets neergeworpen waardoor da bezoekers kwamen te Arallen bij hun ver trek. Een paa-r bezoekende jongelingen konden het ten laste gelegde bevestigen, waarop 10.— of 10 d. wércl geëischt met dc toezegging van den Kantonrechte- dat er nog Avel wat bij kon komen, om bc- klaagde's banaliteit de kep in te drulckcn Voor een ar.beidswetoverlrediug bij herhaling hoorde A. H. B., slager tc L c i- den, ƒ10.— of 5 d. eisohen mot een vriendelijke aanmaning dezo overtredin gen in den A-ervolge te voorkomen. J. Echauffeur, Den Haag, is be klaagd zonder achterlicht aan ziin auto gereden te hebben, wat beklaagde zich niet begrijpen kan, daar aan de electri sche installatie niets mankeerde. Eisch 3.— of 3 d. J. J. B., koetsier tc Leiden, heeft een paard onbeheerd laten staan. Eisch 2.direct werd vonnis gewezen !•- W. P., te L c i d c n, is boven zijn thee water door de politie aangetroffen, wat door traeteeren van kennissen ivas ge komen. Eisch 3.— waarop dc Kanton rechter hem direct veroordeelde t-ot L— boete.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6