Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aaa den Gemeentelijken Vischwdnkel ViscLmaxkt 18, (Tel. 1225) is Zaterdag verkrijgbaar SCHAR 0.22, SCHOL a 0.850.45 per pond en ZEEUWSCHE MOSSELEN a 0.06 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 26 Januari 1923. AGENDA. VRIJDAG 56 Januari. Leiden. Samenkomst. Gebouw „Jeruel". Groene- steeg. Spr.: Zendeling Ni sar Ste phen uit Armenie. Aanvang 8 uur. VRIJDAG 26 Januari Leiden. Doenbare J?iar-Ver£radering. Jongelings- VeromveiBér op Geref. Grondslag „Dr. H. p^mnr-v» "^ufs^obopw. anti'-arf, 8 uut. WOENSDAG 31 Januari Leiden. Uitvoering Geref. Zangverceniging, Geref. Kerk, aanvang half acht uur. W"ENS9AG 31 Januari. Leiden. Jaarvergadering Chr. H. B. S. Schoolge bouw Wrffo Since!. .Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 1%8J4 uur. Rcchl-ekundie Bureau Chr. Best. Bond. Steenscbuur 15. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 76, Tel. 406. W PpIIp. Kort Rapenburg 12. Tel. 594. De apotheek van bet Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, floch alleen vcor leden van dit Fonds. den „Bergassessor" Von und zu Loewen- 6tein had afgevaardigd. De oud-burgemees ter van Essen, dr. Luther, was niet aan wezig; deze bevond zich te Berlijn, waar hij een conferentie met de vertegenwoor digers van den landbouw leidde. De aanwezigen op de perrons en buiten op het stationsplein riepen herhaaldelijk „Hoch!" en zongen verschillende keeren uit volle borst de „Wacht am Rhein" en „Deutschland, Deutschland über alles". De directeuren zullen tegen hun vonnis sen in hooger beroep gaan. De eventueele boeten zullen echter door het Duitsche rijk worden betaald. De boeten, waartoe de mijndirecteuren zijn veroordeeld, zijn door de Fransclien berekend naar gelang van de sommen die de diverse mijnen met de verplichte steenkolcnleveringen ten ach ter zijn gebleven, waarbij de boeten nog met proceskosten worden verhoogd. De Spoorwegstaking. De spoorwegstaking breidt zich meer en meer uit.De storingen in het spoorwegver keer in het Roergebied zijn nog toegeno men. Op het groote rangeerstation Hogen- budberg werden de Babnbofinspektor, de stationschef en twee machinisten gearres teerd, omdat het stationspersoneel grci- gerd had Belgische troepentransporten door te zenden. Daarna werd bet bedrijf aan bet station stilgelegd, zoodat thans allo stations, welke in aanmerking-komen voor het personen- en goederenverkeer, stilliggen. Bovendien is hedenmiddag ook aan het centraalstation te Dusseldorp de arbeid neergelegd. De sneltrein van Keu len, die de veroordeelde mijn- directeuren naar Essen te rugbracht, was de laatste trein, die van Dusseldorp te Essen aankwam. In Essen, Bochum en eenige andere plaat sen hebben de ambtenaren van post, tele grafie en telefonie het werk neergelegd als protest tegen de inmenging der Fransclien in het bedrijf. In Dusseldorf staat het geheele perso nenverkeer stil, omdat de Franschen bezig zijn, 18.000 man Genietroepen vandaar naar Duisburg te transporteeren. De organisaties van spoorwegambtenaren hebben den voorzitter van de Frabsche spoorwegcommissie in Essen gedreigd, te zullen staken, als niet alle personen, die buiten het bedrijf staan, zich van inmen ging onthouden en alle militairen eveneens bevel krijgen, zich niet met dc regeling van het verkeer in te laten. Ook in het gebied links van den Rijn "weigert het spoorwegpersoneel meer en meer de Fransche en Belgische troepen transporten door te zenden, zoo b.v. aan het station te Aken, waar geen troepen transporten meer worden doorgelaten. Inmiddels duren de troepenbewegingen 'der Franschen en Belgen voort. Aanhou dend komen versterkingen aan. Uit talrijke plaatsen wordt de aankomst van sterke afdeelingen spoorwegtroepen en Franscb spoorwegpersoneel, voornamelijk technici en machinisten, gemeld. In den loop van den namiddag zijn zulke afdeelingen per auto vervoerd naar de meeste stations, jWaar gestaakt wordt. De beide plaatsen Langenberg en Wül- fratk zijn opnieuw door Fransche troepen bezet. Andere stakingen. Ook de staking van het post- en tele graafpersoneel neemt steeds grooter om- Tang aan. Op het oogenblik is het werk op ges post- en telegraafkantoren neergelegd o.a. te Bochum, Horde en Sterkrade. El ders houdt het personeel zich stipt aan de verordening van den rijksminister der Pos terijen om voor Franschen of Belgen geen telefonische verbindingen tot stand te brcu gen of aan dezen toe te staan, van inrich tingen van het bedrijf gebruik te maken. De gezamenlijke ambtenaren, beambten en arbeiders, in dienst bij rijks-, lands-, of gemeente-instellingen te Dusseldorf zouden bij wijze van protest tegen do veroordeeling ,van Schlutius en Raiffeisen, hedenmiddag ,van 5 tot 7 uur het werk neerleggen. Naar aanleiding van dó arrestaties door de Fransche -bezettingsautoriteiten is te Trior het ganscbe bedrijf en verkeer van spoor en trams', post- cn telegraafverkeor, water- en elèctriciteitSvoorziening volko men stilgelegd. AnH-Fransche betoogingen. Gisleruamiddag, bij de aankomst van de vrijgelaten mijneigenaren te Essen, kwam bet aan 't hoofdstation en later in de straten der stad tot geestdriftige ma nifestaties, die tot in den avond werden voortgezet. De stemming der manifestanten op straat was zeer opgewonden. Er werden nationale liederen gezongen, en waar hier of daar een lid der bezetting zicht baar werd, getuigde de menigte van haar afkeer door gefluit en ge jouw. Vooral voor het Kaiserhof-hotel, waar de bezettingsautoriteiten gevestigd zijn, had zich een groote menigte volks verza meld. De Fransche troepen stelden de machi negeweren voor het hotel op, om de me nigte te verstrooien. De troepen hielden zich echter terug, zoodat het niet tot een treffen kwain. De stemming was zeer verbitterd en bij 't station kwam het tot botsingen tus- schen de manifestanten en bezettings manschappen. Gelukkig verliepen deze in cidenten echter zonder bloedvergieten. Do troepen losten ter waarschuwing eenige schoten in de lucht, waarop de manifes tanten terugtrokken. In den nacht is het te München tot on geregeldheden gekomen. Op het gerucht dat de leden der ententecommissie, die tot nog toe steeds in bet hotel „Vierjah- reszeiten" vertoefden, doch die daar niet bediend werden, een onderkomen had den gevonden in hotel „Gründewald", trokken laat in den avond een troep jon gelieden naar het hotel en verbrijzelden de vensterruiten. Tegen de afscheiding van Rijntand. Te Koblenz heeft de menigte de druk kerij van het blad van Dor ten, den beken den strijder voor de afschei iuig van het Rijnland, bestormd en verwoest. Een Fransch voordeeltje? Of de Franschen voordeel zullen heb ben van de Roerbezetting valt te betwijfe len. Feit is dat de kosten vooralsnog door de Fransche belastingbetalers zullen wor den gedragen. Poincaré zal zeer binnenkort in de ka mer een wetsontwerp indienen betreffen de dekking der uitgaven noodig gewor den door de Roerbczetting. Het benoodigd crediet bedraagt 45 mil- lioen voor de maanden Januari en Fe bruari. Terugtrekking der Engelsche troepen? Bonar Law heeft geregeld voeling gehouden met zijn voornaamste col lega's en met vertegenwoordigers van zijn partij in verschillende districten, ten einde op de hoogte te blijven van de pu blieke op'ne. Men zegt., dat Bonar Law voorstander zou zijn van het terugroepen der Engelsche troepen van dn* Rijn. Van alle k»r.ten woidfc de regeering be stormd met moties, om haar bemoeiingen met het vasteland, volgens de traditioneele Engelsche politiek, tot het allernoodzake lijkste te beperken. In k: in gen van de Brilsche ni jt aalmd li stri e beerscht vrees, dat Frankrijk zal trachten, zich blijvend aan den Roer te installeeren, omdat dan door bet samen gaan met het kolenbedrijf^ aldaar met de ertsindustrie van Lotharingen dc 'gelegen heid zou ontstaan tot het opbouwen eencr zoo krachtige metaalindustrie, dat de En gelsche nijverheid de concurrentie niet zou kunnen volhouden, wat wel het geval is zoolang Frankrijk en- Duitschland ieder over een deel der grondstoffen beschikker,. Men zal zich herinneren dat deze vrees ook een der argumenten geweest is tegen een definitieve toekenning van het Saargebied aan Frankrijk. Buifenl. Berichten Einde van de Conferentie te Lausanne.- De Conferentie te Lausanne schijnt haar einde te naderen. De vertegenwoordigers der geallieerden te Lausanne hebben nu een schikking ge troffen, waardoor alle subcommissies der conferentie haar werk in den loop van de ze week zullen beëindigen, zoodat het ont- werp-verdrag formeel in de zitting van 1 Februari aan de Turken kan worden aan geboden. In een officieele verklaring der Britsche delegatie te Lausanne wordt gezegd, dat, terwijl men lioopt, dat de Turksche missie zich in staat zal gevoelen het ontwerp-ver-. drag aan te nemen en te teekenen, is be sloten, dat voor het geval 2ij uitstel ver langt ter nadere overweging of voor Eet ontvangen van nadere ophelderingen, zulk een verzoek zal worden toegestaan, zoodat daarmede de conferentie zal worden ver daagd. De geallieerde missies zullen Lausanne verlaten, doch de voornaamste gedelegeer den zullen zich bereid houden daarheen terug te keeren, zoodra zij overtuigd zijn dat het einddoel kan worden bereikt. De Turken schijnen steeds minder ge neigd om een vredesverdrag te teekenen. Het is niet enkel ten opzichte van de kwes tie Mo^oel, dat ze onverzettelijk blijven. Onder die omstandigheden is het onwaar schijnlijk, dat de Turken het vredesverdrag dat hun zal worden voorgelegd, zullen on derteekenen. De algemeene indruk is, dat de conferen tie op een mislukking zal uitloopen. De Commissie van Herstel. De commissie van herstel zal Vrijdag bijeenkomen tot het houden van bespre kingen over 't Fransche moratoriumplan voor Duitschland. Sovjet-Rechtspraak. Een bewoner der stad Moskou, wiens hond gestolen was, deed den dief, dien hij kende, een proces aan. Het Gerechtshof na toepassing van het hoor en wederhoor, sprak de meening uit, dat men niet onge straft voor een zoo onbenullige zaak als diefstal van een hond, 'n kwestie die voor de arbeiders van geen belang is, de sovjet-autoriteiten, in casu de rechters, mocht lastig vallen, weshalve zij den aan klager tot een boete van ee-n milliard roe bel veroordeelde. De dief bleef in het be zit van den hond. Het plotselinge einde van een zoeten droom. Behagelijk in een groote limousine van den president gezeten, die hen en een be drag van 50.000 dollar van het filiaal te Brooklyn naar het hoofdgebouw der Fe deral Reserve Bank te New York bracht, droomden twee welgewapende „bankloo- pers" vanjlen tijd, dat zij zelf bankpre- sidenten zouden zijn, en eigen limousines zouden hebben. Vier bandieten in een kleinen snellen auto kruisten opeens hun pad en maak ten een einde aan deze zoete droomen. Voordat zij n.l. aan tegenweer konden denken, zagen zij vier groote revolvers op zich gevestigd, en even later waren zij aan handen en voeten gebonden en van alles beroofd. De limousine werd later op een eenza me plek teruggevonden, want ook die hadden de dieven meegenomen. Treinveriraging naar Nederland. Sedert een paar dagen komt de Base- Ier D-trein niet meer door het Roerge bied, doch bereikt deze l&ngs een omweg Nederland. De vertraging is door een en ander vrij aanzienlijk. De oclilend-D- trein van gisteren te Elten was gister middag 1 uur uog niet gearriveerd. Bij een onderzoek aldaar bleek ons, dat om trent het uur van aankomst nog niets bekend was. De strijd tegen den siGrm. Door het ruwe weer dér laatste dagen in do IJslandsche wateren hebben ver scheidene kleine visschersschepen bet zwaar te verantwoorden gehad. De traw ler „Aralie" uit Grimsby werd in hopc- loozen toestand aangetroffen door de trawler „Drypool" uit Huil. De „Aralie" bad veel water binnenboord gekregen door de hooge zeeën; de schoorsteen van bet schip was geheel weggeslagen en de vuren waren door het hinuendringende water gedoofd. Vijf leden van de beman ning werden over boor geslagen van wie er drie verdronken. Het schip had niet minder dan achttien uur hulpeloos in den storm rondgedobberd. De trawler „Drypool" wist langszij de „Aralie" te komen. Beide schepen wer den daarop met touwen aan elkander bevestigd. Tot driemaal toe braken de touwen, doch na een hevigen strijd met de elementen, die 57 uur achtereen duur de, kon de „Aralie" behouden de haven van Reikjavik worden binnengesleept. Gemeenteraad Sassénheim. Vergadering van Donderdag 25 Januari n.m. 7 uur. Voorzitter burgemeester Gouverneur. Afwezig met kennisgeving de keeren W. Warnaar weth. en Zonneveld. De Voorzitter opent de vergade ring. De Secretaris leest dc notulen der vo rige vergadering, welke onveranderd on der dankzegging worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring van de aan vulling der politieverordening volgens welke het voortaan verboden zal zijn om met een wagen te rijden in de richting Nieuwe haven Hoofdstraat. Idem houdende goedkeuring van een raadsbesluit. Idem houdende goedkeuring van bet raadsbesluit waarbij aan de Gh. de Visser school, alsmede aan de R. K. Meisjes school gelden worden verstreki tot aan schaffing van meubilair en aan de meis jesschool voor den aanleg van electrici- teit. Begrooting van den keuringsdienst te Leiden. Idem bericht inzake de rijksuitkeering aan gemeenten. Verder doet de Voorzitter mede- doeling van een schrijven van den heer Peereboom, bewoner van „Huize Rust hof" in antwoord op een schrijven van het dag. bestuur der gemeente, waarin hij werd gemaand, om den voorgevel van genoemd pand te herstellen, wegens daar in voorkomende scheuren, die blijkens het rapport van den gemeente-opzichter van ernstigen aard zijn. De heer P. antwoordt n.l., zich tot de gevraagde herstelling niet verplicht te achten, en verwijst daartoe naar de eige naresse. Besloten wordt den heer P., te verzoe ken zoo spoedig mogelijk liet bewuste pand te verlaten, ter voorkoming van verdere ongelukken, waarbij nog komt, dat het tegen 1 Jan. a.s. toch moet wor den afgebroken, volgens een bepaling in het huurcontract. Wordt hieraan niet voldaan, dan zal de bewoner op zijn contractueel vastgestelde plicht gewezen worden,* om het pand tot 1 Jan. a.s. te onderhouden. Verder is ingekomen een beschikking van H. M. de Koningin waarin afwijzend wordt beschikt op het beroep door de ge meente ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij dit college zijn goed keuring onthield aan het raadsbesluit waarbij aan het bestuur der Chr. school aangevraagde gelden worden geweigerd. Besloten wordt om langs anderen weg te trachten met het bestuur der school tot overeenkomst te geraken. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van de Oranje-Vereoniging om een bij drage voor de Jubileum Feestviering. Op de begrooting is hiervoor een som van f 1000 uitgetrokken. De heer v. d. Geest zou dc vcreeniging een bedrag willen noemen waarop zij kan rekenen. De Voorzitter. De verecniging mag officieel weten, dat officieus besloten is, haar de noodige gelden toe (e staan. 2. Tot lid van de comm. tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de beer J. W. N. Bakker. Mede was op de voor dracht geplaatst do lieer L. v. d. Berg. 3. Gomptabiliteitsbeslui ten worden geno men overeenkomstig advies van B. en W. 4. Benoeming van leden der stembu- reaux voor de verkiezing vanleden der gemeetenraad en Provinciale staten. In bureau I worden benoemd: Tot voorzitter de lieer Roest. Tot leden H. Bader en Speelman; en tot plaatsvervangende leden de boeren v. Zonneveld, van Eek en Jhr. van Kiinschot Bureau II Voorzitter de beer W. Warnaar, Leden de heeren Lckkerkerker en v. d. Geest. Plaatsvervangende leden de heeren Speelman en Potman; terwijl het Hoofd- stombureau zal worden gevormd door: Voprziüer de Burgemeester. Leden de heeren Roest, Warnaar, Ba der en Spoelman. Plaatsvervangende leden dn heeren Lekkerkerker, v. d. Geest en v. Zonneveld 5. Havenwerken. Tengevolge van bet in de vorige ver gadering genomen besluit, is het plan- Zandsloot meer op den achtergrond ko men te staan. *Mot algemeene stemmen werd besloten bet plan dorpsweide ter hand le nemen, en zoo mogelijk direct tot uitvoering daarvan over te gaan. Over dat „direct" wilde de voorzitter liever nog spreken in een besloten ver gadering, waar de Taad zich dan ook mede vereenigt. Bij de rondvraag maakt de beer Lek kerkerker een opmerking naar aanleiding van de verordening op bet venten. Spr. beeft es bezwaar tegen, dat ook ingezetenen een vergunning daartoe moe ten koopen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de ingezetenen voor een kwartje een vergunning kunnen hebben; waarme de zij altijd „uit de kou" zijn. Daarbij hebben ze dit op de vreemde lingen voor, dat de laatsteu hunne ver gunning telkens na een bepaalden ter mijn moeten laten vernieuwen, al naar dat de aard van hun branche dit met zich brengt. Waar niemand meer het woord ver- landt, sluit de voorzitter de vergadering. Gemeenteraad Zoeterwoude. De Raad dezer gemeente vergaderde gisteren. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren J. de Graaf en A. van Bennekom. Voorzitter de Burge meester. Deze opende te half lien voorm. do vergadering en zegt: Het zij mij vergund alvorens tot de be handeling van de agenda over te gaan, mijn beste wenschcn uit te spreken voor het jaar 1923, voor U, voor Uwe huisge zinnen en voor Uw zaken. Ik voeg daar aan toe toe dat de leden hunne taak als Raadslid wederom met opgewektheid en toewijding mogen vervullen en dat dc besprekingen en besluiten in de komen de raadsvergaderingen lot welzijn der ge meente mogen zijn. Vervolgens doet de Voorz. mededeeling van den loop der be volking in 1922 en zegt dat de gemeente op 1 Januari 1923 3364 inwoners telde. Bij loting wordt vervolgens bepaald dat de rondvraag en de eventueele stemmingen zullen aanvangen bij den heer Los. De notulen worden door den secretaris voor gelezen en vervolgens vastgesteld, nadat de heer Stadhouder heeft medegedeeld dal hij in de vorige vergadering bij de rondvraag niet heeft gesproken over een groentenwagen, doch over een wagen. De Raad neemt er genoegen mee dat dit in de notulen wordt vermeld. Ingekomen is een bericht van den heer De Graaf, dat hij verhinderd is de verga dering bij te wonen en eveneens van den heer Van Bennekom. dat hij verhinderd is wegens ziekte. Van den heer Stadhouder dat hij ontslag neemt als lid van den Raad met het oog op den verren afstand, vooral bij slecht en guur weer en dat dan de Meerburgerkade onbegaanbaar is en dit een rede kan zijn dat hij de vergade ring van den Raad niet bijwoont. De Voorz. zegt in verband met deze ontslag name, dat het vermoedelijk de laatste maal zal zijn dat de heer Stadhouder als lid van den Raad aan de beraadslagingen deelneemt en hij wil hem daarom nu dank zeggen voor do nauwgezetheid en ijver waarmede hij zijn taak als raadslid heeft vervuld, alsmede voor de aangename wijze waarop de Raad en de Voorz. met den heer Stadhouder hebben mogen samenwer ken. De Voorz. hoopt, dat der heer Stad houder steeds met genoegen op den tijd van zijn raadslidmaatschap mag terug zien en daaraan de aangenaamste, herin neringen mag bewaren. Do heer Stadhou der dankt den Voorz. voor deze woorden, alsmedo voor de Nieuwjaarsrede en hoopt dat het henj gegeven moge zijn nog lang met den Raad in het belang van de ge meente te kunnen samenwerken. Verschillende ingekomen stukken wor den vervolgens voor kennisgeving aange nomen. o.a.: Bericht van den heer A. den Haan, dat hij zijne benoeming tot hoofd der O. L. School aanneemt, onder dank zegging voor het in hem gestelde vertrou wen. Missive van Ged. Stalen ter bege leiding van een uittreksel uit het K. B. waarbij is goedgekeurd het 'raadsbesluit tot heffing van 50 opcenten op den hoofd som der Rijksinkomstenbélasting. Circu laire van Ged. Staten houdende mededee ling dat het niet mogelijk was omtrent de begrooting over 1923 voor het einde van 1922 een beslissing te nemen, met mede deeling dat deze beslissing is verdaagd én B. en W. worden gemachtigd tot hel doen van uitgaven uit de posten der be^roottef tot do helft der aangebrachte sommen en het ontvangen alte daarin geraamde inkomsten. Besluit van Ged. Stalen hou dende verleende vrijstelling van net vak lichamelijke oefening voor het tijdvak 1 Mei 1923/25. Verslag van 1; l Correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling over 1922. Besloten wordt uit den post onvoorzie ne uitgaven 1922 to voldoen enkele te laat ingekomen rekeningen over 1921. Ec- slolcn wordt aan het R.-K. Schoolbestuur aan den Hoogcn Rijndijk een voorschot op de gemeentelijke vergoeding, ingevolge art. 101 der L. -Wet 1920 te verlecne.n over 1923, ten bedrage van ƒ2074.58 en id. aan het R.-K. Schoolbestuur uit do Zuid- buurt voor dc Jongensschool van ƒ2368.44. Besloten wordt als stemlokalen voordo stemmingen van den gemeenteraad aan te wijzen voor den Hoogcn Rijndijk het Patronaat en voor de Wcipoort cm lokaal bij den heer Noordman. omdat art. 10 der Drankwet geen ontheffing toekent. Voor de stemmingen der Tweede Kamer en de Prov. Stalen blijven de vroeger aangewe zen slemlokalen bestaan. Van do heeren Trip en Hardïjzer te Lei den is een verzoek ingekomen om ƒ500 subsidie voor een op fo richten anlodimsi ZoeterwoudeLeiden en terug. B. en W. stellen voor ƒ300 subsidie te vér'epnen onder voorwaarde dal zooveel d/12gedce'te der subsidie zal uitbetaald worden als er maanden gereden is. en onder bepaling dat er 3 refourritten ten daags zullen plaats hebben. De heer Stadhouder voelt veel voor de oprichting van dien dienst; men komt er ouden van dagen, die moei lijk meer loopen kunnen, in tegemoet en ook hun die niet rijden of fietsen kunnen Do heer Wesselingh vindt de zaak onk een gemeentebelang ro zou allen in over weging willen geven om ook de Wei poorters er van te laten profiteeren De heer Stadhouder zegt. dat do Wei- poort reeds veel tc lijden heeft met het verkeer van de vrachtauto's. Daarbij komt nog dat ze in de Wpinonrt een spoor weghalte hebben. Het Dorp en deZuidbuurt zijn evenwel van elke verbinding met Lei den verstoken. De heer Los is van mee ning dat een autodienst in een bepaalde behoefte voorziet, doch hij zou meer voe len voor pen cirkelrit door Weioonrt over Hoogen Rijndijk, enz. Verder vindt hij 4 retourrilten per dag zeker noodig. Hij kan zich vercenïgen met het voorstel van B. en W., doch zou willen bepalen dat de sub sidie slechts verleend ^erd. nadat dp on derneming een iaar ?pf"ppfinreprd lippft. De Voorz. vindt dat tegen 4 ritten de ondernemers wel geen bezwaar zullen heb ben, doch hij vindt de bepaling dat er eerst een jaar gereden mopt. zijn alvorens de subsidie wordt uitbetaald, wel be zwaarlijk. De heer G. van Leeuwen acht een cir kelrit ook zeer gcwenscht en denkt dat de Hooge Rijndijkers er ook wel gebruik van zullen maken. De heer Noordman voelt niet veel voor' een rondrit, want aan don Hoogcn Rijndijk is verkeer genoeg. Een paar ritten daags vanaf de Wpipoort is voldoende en dan kunnen er meerdere rit ten zijn vanaf de Zuidbuurt. De heer J. van Leeuwen zegt. dat hij tegen subsidie is», vooreerst met het oog op de bezuini ging omrede er dikwijls niet goed bezui nigd kan worden op bestaande toostanden, doch waar hier zooveel menschen zijn die met paard en rijtuig en andoren weer met de fiets naar de stad gaan. ziet hij di rect de behoefte van een autobus niet in. Hij zou graag de mcening der gemeente* naren wel eens willen hooren. Dp Voorz. zegt, dat hij met verschillende inwonen over dp oprichting van en dergeliiken. dienst reedc vergaderd heeft en dat allen er unaniei voor waren, doch zelf niet tot oprichting durfden overgaan vanwege de hooge kosten De heeT Wesselingh acht het bezwaar van den heer v. Leeuwen niet groot, want aan den Groencdijk maakt ieder er gebruik van. De heer Los zegt dat de heer van Leeuwen spreekt van paard en rijtuig, doch we moeten niet vergeten dat het overgroote deel der inwoners die niet be zitten. De heer Stadhouder zegt dat dit wol zijn laatste -vergadering is omredn hij ontslag genomen heeft, daar de afstand nogal groot is, doch wanneer er een bus rijdt, krabbelt hij misschien wel weer terug. Bovendien: we moeten met den tijd terug. Bovendien: we moeten met den mee. De heer Noordman is van meening dat straks de boeren ook wel mee zullen gaan en niet meer zullen inspannen. Do heer de Boer is voor voor zuinigheid doch een autobus acht hij toch strikt noodza kelijk. De Voorz. meent le concludeeren dat alle leden wel voor een autobus zijn. De heer J. van Leeuwen zegt dat hij er nu niet meer tegen is. De heer Wesselingh stelt voor om f 400 subsidie te verleenen onder verplichting dat een vol jaar moet gereden worden en er 4 retourritten daags plaats hebben, waarvan 2 vanaf de Weipoort. De heer Noordman vindt deze bepalingen te bin dend. De heer G. van Leeuwen wcnscht bet voorstel van B. en W. to wijzigen in dier voege dat er in plaats van ƒ300. nu ƒ400 9ubsidie gegeven wordt. Het voorstel-Wesseling, gesteund door den heer Stadhouder, komt in stemming en wordt aangenomen met 5 tegen 4 stem men; tegen de heeren Nonrdman. G. van Leeuwen. Kompier en De Boer. Tot lid van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim wordt benoemd de hopr A. den Haan met 8 stemmen. Mej. A. de Koij- zer kreeg édn stem. Tot leden der schaltingscnmnr-ele wor dep herbenoemd dc heeren Wap. Kompier v. d. Zon en de Graaf. Besloten wordt den bouwgrond, aange kocht voor de Volkshuisvesting wor'erom aan den tegenwoordige» pachter van. het achterstuk in gebruik le geven en wel gr a tis, onder voorwaarde dat do gemeente hem altijd kan opvorderen voor bouw grond. Verder verleent de Raad mach liging tot bet houden der jaarlijkscho annbeste.cUn-.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2