Ingezonden. m tasninliHi-en IJPPEilIöl, ApÉtasi IS, LU ..XiJKt STAND LEIOEN 16 Januari. Geboren: Hendrik Jacobus z. van H. p. C. Maas en M. Kruijff Jan Christiaan z. van J. H. Stadhouder en J. Groos Pie- tcr z. van P. dc Winter en A. Nederhelman Martinus Stephanus z. van M. Gibbon en C. M. v. d. Heuvel. Overleden: C. P. Wart jouw d. 84 j. J. A. v. d. Berg w. 87 j. W. J. Wolf de Zwart v. 67 j. P. J. 0. Laken in. 53 j. gen met applaus daarmede blijken van in stemming. Het programma werd vervolgens door „Wilhelmina" op verdienstelijke wijze afge werkt, terwijl ook Mcj. Smolders en den heer Bakker zich niet onbetuigd lieten. Hun uitvoering van de „Meditation Sur le le Prélude de J. S. Bach" van Gounod, viel zoozeer in den smaak, dat deze op ver zoek herhaald moest worden. De cerc-voorzitter, burgemeester J. L. Bosscbicter dankte namens alle aanwezigen voor deze uitvoering, hieraan den wensch toevoegende, dat „Wilhelmina" op ineor dan eene avond de aanwezigen op een der gelijke uitvoering zou onthalen. Was het geen gewoonte van spr. op uit voeringen van „Wilhelmina", thans wilde hij daarop een uitzondering maken. Spr. wil in het algemeen voordrachten niet af keuren, maar vaak waren onder de voor drachten, die „Wilhelmina" ter aanvulling van haar muziekavonden gaf, flauw cn eigenlijk niet waard aangehoord te worden, en soms zelfs onnet. Het verheugde spr. daarom dat „Wilhel mina" van dezen weg was teruggekomen en een anderen weg was ingeslagen, waar op spr. haar groei en bloei toewenschte. De vereeniging, in het bijzonder den Di recteur, Mej. Smolders en den heer Bak ker nogmaals dankende voor dezen genot vollen avond, riep spr. de vereeniging een, naar hij hoopte spoedig, weerzien toe. Met luid applaus sloten zich hierbij de aanwezigen aan. Nadat nog was gespeeld „Een vaste burgt", werd als toegift uitgevoerd „Kaiser Friedrichs-Marsch" waarna de aanwezigen voldaan vertrokken. SASSENHEIM. Gunning. Heden is opdracht ver leend aan den laagsten inschrijver, den heer P. Bakker te Nieuw-Vennep, voor het bouwen van een R.-K. Jongenspatro naat met conciërgewoning en K. S. A.- gebouw voor de som van f 37.800 op een terrein a. d. Hoofdstraat, naast het per ceel van den heer Ph. Bakker. BIJNSATERWOUDE. De Raad dezer gemeente vrgadert op Donderdag 18 Januari des na middags te 7 uur. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. J 3. Comptabele besluiten. LE1MUIDEN. Donderdag 17 Jan. a.s. d avonds 7.30 uur zal in de Gereformeerde Kerk alhier, de Rinr Woubrugge van de J. V. op Geref. G: 1. vergaderen. Een tweetal actueele onderwerpen zullen wor den behandeld door dc vrienden A. de Bruin en D. Zemel van Leimuiden. Wij verwachten veel belangstelling ook van niet-leden. KATWIJK AAN ZEE. Maandagmiddag heeft Ba ckus in ons dorp hoogtij gevierd. Er was nJ. tusschen Katwijk en Noordwijk op het strand een vat onverdunde rum aange spoeld. Onze Katwijkers weten precies met wel ken wind voorwerpen uit zee aanspoelen en dan gaat jong en oud er op uit om te „Jutten." Zoo was het ook Maandag. Reeds spoedig had een troepje jongens en mannen zich om het vat verzameld en heb spreekt vanzelf dat allen eens zouden proeven. De heeren vonden het zoo lekker, dat het niet by proeven bleef, maar dat zij de klompen van de voeten namen en zich zoo aan het kostelijke(t) nat bedron ken. Het gevolg was dat knapen van 12 jaar stomdronken over elkaar op het strand lagen. Het aantal was zoo groot, *dat men er geen raad mee wist. Drie zoons van één moeder waren gewoonweg wat men hier noemt „heelemaal door den wind" Vechtpar tijen bleven natuurlijk niet uit, zoodat aan eenige personen nachtlogies werd ver strekt in het arrestantenlokaal. Een groot gedeelte der overgeblevenen móesten op het strand opgeladen worden en met paard en wagen naar hun resp. vrouwen en ouders worden vervoerd. Do doktoren vorklaar- den het als een wonder te beschouwen, dat geen ernstige ongelukken hadden plaats gevonderi met deze sterke rum. WOUBRUGGE. Perc. 1. Woning in hod door A. van der Bijl tc Leiden op 10500, niet afgemijnd; Pero. 2 en 8. ruim 7 II.A. in bod door P. Vromans alhier op ƒ20800, door hem op 7 gulden afgemijnd; Perc. 4 en 5 7 H.A. in bod op 15500 door?, niet afgemijnd; Perc. 6 cn 7. 7 H.A. in bod op ƒ10800, afge mijnd door F. van Rijn op 20 gulden; Perc. 8-, 383 H.A. in bod door De Beer te Lolden op ƒ8200, niet afge/nijnd; Perc.. 9 cn 10. 4 HA. in bod op ƒ10300, afgemijnd door L. Buitelaar op 30 gld.; Perc. 11, 12 cn 13. In huur bij den heer A. Maas, groot 'tezamen 6.24 H.A., in bod op ƒ15000, afge mijnd door G. Hecnk op 600; Weiland en Woning in huur bij den heer H. Ouds hoorn, groot 29.32 HA.; Perc. 14. Woning in bod door den heer A D. Hussen, Heenk e.a. op ƒ10.000, niet afgemijnd; Perc. 15. 4 H.A. in bod door G. Anker te Woubrugge op 14100, niet afgemijnd; Perc. 16. 3.92 HA. in bod door A. \an der Bijl te Lei den op 11100, afgemijnd door J. van Kla_ veren, alhier; Perc. 17 4 HA. in bod door J. Hoordes te Leiden op 11500, niet afge mijnd; Perc. 18. 3 H.A. in bod op ƒ8000, afgemijnd door L. Verdouw, te Bodegra ven; Perc. 19. 3 HA. iii bod door Wester beek to Sassenheim op ƒ7300, niet afge mijnd; Perc. 20. 3 II.A. in bod door A. van der Bijl le Leiden op ƒ7500, Diet afge mijnd; Perc. 21. 3.79 HA. in bod door W. van der Wel le Alphen op ƒ9400, niet af gemijnd; Perc. 22. 2.47 HA. in bod door De Beer te Leiden op 5800, niet afge mijnd. Door deze perceelsgewijze verkoop zijn twee groole boerenwoningen uileen ge vallen. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Zwammerdam (2de maal): L. Boer te Nieuw-Wc-erdinge. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Ten BoerJ. Sybrandy te De Kriin; te Scxbierum: J. G. Fernhout te St. Pancras. Aangenomen. Naar Watergraafs meer: W. van 't Sant te Ka tend recht. OER. GEREF. KERK. Tweetal. Te Amsterdam: D. Driessen te 's-Gravenzande en H. Visser te Leeu warden; te Biezelinge: A. Gruppen te Steenwijk en J. W. Polman te Almelo. Bedankt. Voor Noordeloos: D. Dries- sen te 's-Gravenzande. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt. Voor AmsterdamJ. Vreug- denhil te Borssele. Ds. H. H. Kolkmeyer. t In den ouderdom van ruim 40 jaren is Zaterdag j.l. overleden Ds. H. H. Kolk meyer in leven predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Waardenburg. Ds. Kolkmeyer diende achtereenvolgens de gemeenten Nijega en Elahuizen, Baam- brugge en Waardenburg. Ds. P. N. Pikaar. t In den ouderdom van 83 jaar is te Velp overleden Ds. P. N. Pikaar, em.-pred. bij de Ned. Herv. Kerk. Ds. Pikaar diende achtereenvolgens de gemeenten Kootwijk, Hoogblokland, Rhenen, Goes en Dieren en verkreeg 15 Mei 1906 zijn emeritaat. Eenheid der kerken. De „International Conference of Faith and Order" heeft voorgesteld aan de Chris-' tenen van alle godsdiensten van 18 tot 25 Januari a.s. gezamenlijk te bidden voor het herstel van de eenheid der Christen Kerken. Dit is de eerste maal, dat door Protes tanten en Katholieken gezamenlijk in groe ten getale voor hetzelfde geestelijke doel zou worden gebeden. Chr. Onderwijs in het Buitenland. Naar het „Corr. blad" meldt, heeft de onlangs tot stand gekomen commissie tot steun van het Christelijk Onderwijs in het buitenland een vlugschrift in voorbereiding dat deze maand door Duitschland zal v den verspreid. Van 14 tot 21 dezer wordt er door Chris telijk Duitshland een petitionnement voor bereid, om in zake Schoolwetgeving uit het moeras te geraken. Gemengd Nieuws Verdronken. Te Haarlem is de 6-jarige Frans de Bruyn bij het spelen op zandbakken in het water van de Leidsche «vaart geraakt. Nadat men VA uur lang beproefd had de levens geesten^ weer op te wekken, kon de dokter slechts den dood constateeren. Grove onvoorzichtigheid. Maandagavond is naar het Binnen-Gast- huis te Amsterdam vervoerd een 18-jarigo bewoner der Rozengracht, die, denkende dat het wapen ongeladen was, den loop van 'een revolver in zijn mond had genomen waarna een schot was afgegaan. De toe stand van den man is zorgelijk. Verwaarloozing. De politie heeft te Gemcrt gearres teerd vrouw S., verdacht haar kind van een ïuaand zoo te hebben verwaarloosd, dat het ten gevolge daarvan bezweek. Schip overvaren in het Noordzeekanaal. Het 8.s. „Banda." van de Mij. Neder land, heeft gisteravond in hert. Noordzee- banaal op weg naair ÏJmuaden een zand- scheepje overvaren. Het eohip sLoeg uit het roer en dreef naar lager wal. De schipper van ^liefc zandscheepje, dat uit IJmukLen kwam, zag het gevaar aan komen en is met zijn vrouw in een roei boot gesprongen om. zadh te redden. Het bootje kon-den zij echter niet spoe dig genoeg los krijgen, zoodot, toen de „Bondia" het zandisohcopje overvoer en dit in de diepte verdween het roeibootje met de opvarenden werd meegesleurd. De schipper wend gered, de vrouw verdronk. De „Banda" keerde naar Amsterdam terug met een verbogen schroefblad en zal in hert- dok gerepareerd worden. Brand. Men seint ons uit Ocltgens plaat Hedenmorgen tegen 5 uur zijn de schu ren en het wagenhuis van den heer v. d. Heuvel te Oo-litgensplaat door onbekende oorzaak geheel afgebrand. Twintig stuks vee en 14 paarden kwamen in de viam men om. Men vermoedt, dat hier kwaad willigheid in het spel is. Offer van zijn plicht Toen dc jachtopziener C. uit Aalst den strooper Fr. uit Woensel in de jacht terreinen onder Stratum ontmoette, zette deze het op een loopen. De jachtopzie ner stuurde hem zijn hond na om den man te stellen. De hond beet den stroo per in de broek, waarna de man een mes trok en daarmee de hond afmaakte. Beurtvaartdienst Delft—Leiden. Hot Scheepsbouwkundig Bureau P. Int- veld te Delft heeft de vorige week afgele erd een nieuwe stalen motorvrachtboot aan de heeren G-ebr. Rodenburg te Delft. Het schip heeft de volgende afmetingen: 19,50 M. lengte bij 3.54 M. breedte en is voorzien van een 14 P. K. Kromhout Mid- deldruk Motor. Het is bestemd voor den beurtvaartdienst tucschen Delft en Leiden. De proeftocht werd gehouden op de ri- ier de Nieuwe Maas en slaagde ten volle, zoodat het schip onmiddellijk door de ree- ders aanvaard werd. Teekenend. Aan het postkantoor tc Glanerbiug wor den na half vier 's namiddags geen post wissels, giro-stortingen en aangeteckende stukken aangenomen, in verband met dc toenemende onveiligheid aan de Oostgrens. Besmettelijke geelzucht. In verschillende deelen van ons land zijn ziektegevallen waargenomen, waarbij hoogs koorts en andere ziekteverschijnselen onder andere gepaard gingen met geelzucht. Vol gens deskundigen heeft men hier mogelijk te doen met de „besmettelijke geelzucht" of ziekte van Wcil. Deze wordt verwekt door een bepaald soort ziektekiem, die niet lang geleden ontdekt werd en Vermoedelijk door ratten wordt overgebracht. De ziekte ver toont veel overeenkomst met gele koorts, maar is minder gevaarlijk. De eerste kievit. Dc eerste kievit is ditmaal gezien tc Goingarijp (Fr.). Dit is ditmaal zee* vroeg. Een buitengewone visch. Door een stoomtrawler is te IJmuiden aan den rijksvischafslag aangevoerd een visch, in de markt aldaar bekend onder den naam van „Appicou", welke de buitengewo ne afmetingen had van ruim 4J4 meter en een grootsten omtrek van ruim 2 M. Het beest woog ongeveer 900 pond en werd door den kooper naar België gezonden. Het vleesch van deze visch. die een huid heeft als een ruwe plank is hagelwit. Uit het tuinbouwbedrijf. Er is overeenstemming bereikt tusschen de patroons en de arbeiders in het tuin bouwbedrijf te Delft en omstreken voor zoover de loonen betreft; het gemiddelde weekloon is op f 22.75 bepaald. De werktijd zal door arbiters worden vastgesteld. Eollenveilingen te Haarlem. Do coöperatieve Haarlemsche Tuindera- vereeniging heeft do gebouwen aangekocht op de terreinen van den heer E. H. Kre- lage aan den Kleinen Houtweg te Haar lem, om aldaar de bollenveilingen te doen houden. verantwoorde lijk heul- der Raj Voorschoten 15 Jan. 1923. Cursussen in linnen- en costuumnaaien. Aan de Naai- en Handwerkschool alhier, zullen zooals onlangs reeds per adverten tie gepubliceerd werd, behalve de gewone lessen, twee cursussen gegeven worden, n.l. één in het linnen naaien en éen in costuum naaien, knippen er bij inbegrepen. De cursussen duren een jaar, elke week één les van twee uur. De lessen worden gegeven door een leerares van de Leidsche Vakschool voor Meisjes. De Directrice van de Leidsche Vakschool zal Vrijdag 19 Jan. des namiddags van half drie tot half vijf te Voorschoten, in de gymnastiekzaal der Openbare Lagere School gaarne leerlingen voor do cursussen inschrijven. Het lesgeld voor eiken cursus bedraagt f 12.50 per half jaar, bij vooruitbetaling. Dienzelfden Vrijdagmiddag 19 Jan. zal een tentoonstelling in de gymnastiekzaal gehouden worden van werk, dat op de cur sussen gemaakt kan worden. Een bezoek aan deze tentoonstelling door leden van de Vereeniging „De Naai school" zal zeer op prijs wordon gesteld. Maar van bijzonder belang is de ten toonstelling voor Moeders, die gaarne wil len zien, wat haar dochters wel op die cur sussen zouden kunnen leeren en voor jonge dames, welke zelve haar kleedgren willen leeren knippen en naaien. Do nieuwere, eenvoudige wijze van knip pen, die op de cursussen onderwezen zal worden, maakt ze wel aantrekkelijk. En de tentoongestelde japonnen, het keurige linnengoed en sierlijke handwerken zijn zoo mooi en van zoo smaakvollen eenvoud dat men ze dadelijk zou willen gaan nama ken. Men bedenke voorts, dat het in deze tij den, om te slagen in het leven, meer dan ooit noodzakelijk is, bekwaam -te zijn in het werk, dat we moeten verrichten. Dit werk is voor de meeste meisjes: huishouden en naaien. Het Bestuur der Vereeniging „De Naaischool." RECHTZAKEN. Gerechtshof te 's-Gravenhage. Het Hof heeft vandaag bevestigd het vonnis in de zaak tegen: W. F. S., dresseur te Wassenaar, door de Haagsche Rechtbank vrijgesproken van de hem ten laste gelegde mishandeling van een paard. In de zaak tegen F. W., caféhouder te Leiden, gedetineerd, door de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevangc nisstraf wegens bedriegelijkc bankbreuk, verminderde het Hof de straf tot 6 maan den met bepaling, dat 5 maanden voorloo- pige hechtenis in mindering zouden worden gebracht. Het Hof sprak vrij den boekhouder B. G. L., uit Katwijk aan Zee, dio door dc Haagsche Rechtbank schuldig was ver klaard aan het uitlokken van het brengen" van de Jan Pietersz. Coen, IJm, 411 en het gebruik malcen van een valschc scheepsverklaring, voor zoover betreft het wegbrengen van het schip. Overigens werd het vonnis der Rechtbank bevestigd, zoo wel wat aangaat de vrijspraak in eerste instantie van de tevens aan dezc-n bekL ten laste gelegde oplichting van assuran tie-maatschappijen ais wat betreft de hem opgelegde straf: 2 jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopigc hechtenis. CORRESPONDENTIE. Wegens een reparatie aan dc drukpers is het ons niet mogelijk vandaag een twee de blad te geven. Wij hopen in ruil daarvoor a.s. Vrijdag met acht pagina's uit te komen. Academienieuws. LEIDEN. Met gunetig gevolg afge legd het examen in de Hebreeuwscfoe taai en letterkunde en de Israëlitische oud heden door den heer H. J. van Kasteel te Rotterdam. Faillissementen. Uitgesproken N. V. Bouwmaterialen Import- en Export- Mij. te 's-Gravenhag'e curator mr. B. Spier. L. W. V. Duivenbooden te Voorburg; curator mr. A. M. R. Bcguin. H. Mol, bakker, te Katwijk a. Zee; Curator mr. N. J. van der Worm. A. Dompeling, slager, Haarlemmer meer, curator mr. L. Ali Cohen, Haarlem. Surcéance van betaling. Dc griffie van do arrond.-rechtbank te Den Haag brengt ter kennis van belang hebbenden, dat ter griffie is nedergelegd een verzoek tot surcéance van betaling van J. La Rivière, in effecten, te Leiden. De behandeling van dit verzoekschrift is bepaald op 25 Januari 1923, nam. 3 uur, ter raadkamer der rechtbank. St.crt. TELEGRAMMEN. DE BEZETTING VAN HET RUHRGEBIED. De toestand wordt steeds ernstiger. ESSEN, 16 Januari. (V.D.). De toestan 1 wordt thans zeer ernstig geacht. Naar wij vernemen, zullen de mijneigenaren ook na de bedreiging met vervolging op hun standpunt blijven staan, dat zij als Duit- schers slechts zullen gehoorzamen aan de bevelen van de Duit-sche regeering. De stemming onder de Duitsche mijnwerkers wordt meer en meer verbitterd. De Natio nalistische gedachte wordt door het optre den der Franschen weer versterkt. De moeilijkheden nemen ook door den val van de mark en de stijging der levensmiddelen prijzen met het uur toe. Verschillende plannen en meeningen worden geuit, doch er zijn reeds Franschen, die een soort com promis, waarbij alle troepen om Düsscldorf zouden worden teruggetrokken, gaarne zouden zien. Hoe sterk deze strooming is, zal binnen enkele weken moeten blijken. De houding der groot-industrieelen. PARIJS, 17 Januari. (V.D.). Eet „Jour nal" meldt, dat de industrieelen van het Ruhrgebied, die toegestemd hadden, de kolenleveringen aan de geallieerden te hervatten, plotseling him houding veran derden doordat de Regeering te Berlijn dreigde liun depots op de banken in beslag te zullen nemen. Engelanden het Ruhrgebied. LONDEN, 17 Januari. (VJD.). In Enge land wendt de toestand, geschapen xn net Ruhrgebied, zeer ernstig geacht. Ernstige toestand in de Zweedsche ijzerindustrie. STOCKHOLM, 17 Januari V.D.). De toestand in de ijzerindustrie wordt dage lijks ernstiger. „Sozial demokratcn" meldt heden, dat liet waarschijnlijk is, dat het bestuur van de Zweedsche werkgeversver- eeniging zal besluiten tot een algemeene uitsluiting in de ijzerindustrie. Opstand in Albanië. LONDEN, 16 Januari. (V.D.). Een Ex change-telegram meldt uit Saloniki, dat in Albanië een opstand is uitgebroken. Marktberichten. WOERDEN, 17 Januari. Kaasmarkt Aan gevoerd 87 partijen, le kw. 6469, 2c kw. 6063, Met xijksmerk 6271. Handel matig. AMSTERDAM, 17 Januari. Veemarkt. 233 Vette Kalveren le kw. 1,301,35, 2e kw. 1,061,10; 48 Nuchtere Kalveren 1727; 581 Vette Varkens: Hollandeche lo kw. 1,14 1,16, 3e en 3e kw. 1,101,14, Overzeesehe cn Gelderscke 1.181-20. VOORSCHOTEN, 16 Januari. Vrije veiling. Aangevoerd 760 eieren, prij6 per honderd stuka 10.2011.GO; 5 hanen per «tuk 1,60 2.40; 6 konijnen per stuk 1.001.10. 0FFIC1EELE BEÜRSNOTEERING. 8% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 VA°fo Nederland 1917 7% Ned -Tndië 1921 5% Ned -Tndië 1917 Koloniale Rank land Ned Tnd. Handelsbank Ned Handels Mij. eert. Jursrens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Gulf States Steel Studebaker U S Steol gew Rod jong Suikerfabr. Cotrpania Gew Cultuur Cultuur actions Handelsver A'dam Poerworedjo Redjane Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr. frccons Foil. Petrol Koninklijke Olio Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Kolonialp Rubber Nederl Rubber Serbadjadi Oude Vaart Nieuwo Hol! Stoomboot Kon Holl T/lovd Kon. Ned Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. corora Marine pref. Beaoeki Deli-Ratavia Tabak Deli CnTfnnr Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atchison Topcka F.rie common Kansas Citv Southern 5Mot Ttinnenhmden Mispouri Knncas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Hnion Pacific Wabash Southern Ravlw Geld prol. 3% V.K. O.K. 99 99 3% 886/3 102 87% 138% 112% 110% 134% - 6 51/4 65% 82% 250% 578 178% 68 56% 100 35Va 82V4 119 107% 107 132% 20 157% 156 130 391 386 70% 103% 60% 37S 375 134 129% 390% >4 36% 36% ro 147 86% 92% 75 71 285 131 117% 42% 15% 15 101% 111% 10s 6 10% 43% 52% 293 283 271 271% 264 11 850 340 114% 21% 10% 9%ö Vs OIM/Uj 1411/2 140% 27% 27% jterdam Zicht. Londen ïl.76% Berlijn O.014 Parijs 17 17% Brussel 15.671/2 Zürich 47.35 Weenen 0036% Kopen aagen, 49 S3 Christiania 68.15 Stockholm 46 85 New-York Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mop» gen van 17 Jan. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.775.6 Haparanda. Laagste Barometerst.: 753.0 Scydisfjord. Verwachting tot den avond van 18 Jan.: Zwakke tot matige Noordelijke tot Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, 1 weinig of geen neerslag, om het vriespunt in het Noorden, in het Zuiden lichte vorst. Gastmaal ten Hove. H. M. de Koningin biedt morgenavond te 7.30 uur ten haren Paleize den Voorzit ter, den leden, den platasvervangende le den en den griffier van liet Permanente Hof van Internationale Justitie een gast maal aan. De S. D. A. P.'sche wethouders te Amsterdam. De federatie te Amsterdam der S. D. A. P. hield gisterenavond een druk bezochte vergadering ter bespreking 'van do vraag of nu het aantal wethouders tot Sept. te ruggebracht is van 6 op 5, dc thans in het college van B. cn W. zitting hebbende so ciaal-democraten hun mandaat al dan niet zullen neerleggen. Met overgroote meer derheid van stommen besloot dc vergade ring dat de partijgenooten Wibaut en Dc Miranda hun wethouderszetels zullen blij ven innemen. VOORSCHOTEN. Deze Cursussen staan onder leiding van do Directrico van de Leidsche Vakschool voor Meisjes te Leiden. INSCHRIJVING van Leerlingen Vrijdag 19 Jan., des nam. van half drie tot haft vijf, in de Gymnastiekzaal der 0 L. S. Tevens Tentoonstelling van voorwerpen, die gemaakt kunnen worden. IfSQT" Men zie het ingezonden stuk in dit nummer. Het Goedkoope Meubelhuis Apothekersdijk 26 VRAAGT PRIJS VOOR: Bloquettcs,- Trijpen-, Leerdoek-en Kunstleer-Ameu blement, Buffetten en Salonkastsn. Theekasten, Tafels, Divans, enz., enz. Prima afwerking - Iste kwr.liteit Stoffeering Alles met garantie 4063

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3