Gemesnteraad Rijnsburg, Voorzitter burgemeester J. L. Bos- flcliieter. Aanwezig alle leden. Na de vergadering met gebed te heb- be i geopend, deelt de Voorz. mede, dat dc20 spoedeischende vergadering is uitge schreven, lot het verschaffen, van ge meentewege, van werk aan werkloozen. De commissie van werkverschaffing, be slaande uit de heeren S. Schoneveld, K. van Delft en J. Schonevcld, doet bij monde van den heer S. Schone.veld verslag ■van den uitslag van het onderzoek, ter zake door de commissie gehouden. Aan B. en W. waren eenige werkzaam heden opgegeven, die naar meening van de commissie voor bet doel in aanmerking komen. Dczo zijn het opruimen van de vuilnisbelt, verbeteren van de wegen, dem pen van een sloot in de Smidssteeg en het aanvullen van een terrein aan de Kerk straat voor de nieuwe school. B. en W. plaatsten een advertentie, voor opruiming van de vuilnisbelt, waar op zich iemand" aanmeldde, en thans vroe gen B. en \V. machtiging de door de com missie voorgestelde werkzaamheden te doen uitvoeren en daarvoor gel-den toe le slaan. De Raad kon zich daarmede zeer wel vereenigen, en stond ƒ3000 toe. Decommissie verklaarde zich bereid, ook voor de verdere afwikkeling der werkzaamheden zich beschikbaar te stel len. Langdurig word daarna beraadslaagd, over de onderdeden van de uitvoering, waarbij men, in het korf, tot het volgende boshut komt: Twee ploegen van veertien personen zullen te werk worden gesteld, een gedeel te vanaf a.9. Zaterdag, de overigen volgen- do week. Aangevangen zal worden met het op ruimen van den vuilnisbelt, die met vijf schuiten naar Warmond wordt gevoerd. Voor het werk werd een lijst samenge steld. van gezinshoofden of kostwinners, dm zich voor werk aanmeldden. 2. Aanbesteding ophalen asch en vuil nis. B. en W. doen mededeeling van de voorwaarden voor bet ophalen van asch en vuilnis, en vragen machtiging tot het bruiden van een aanbesteding. Nadat langdurig is stilgestaan bij do verschillende artikelen en in enkelen daarvan wijziging is aangebracht, wordt het. voorstel aangenomen. De pachter zal éénmaal per week het vuil en de asch in 'de gemeente ophalen, en op een daartoe door B. en W. aan te wijzen plaats storten. Naar aanleiding van een vraag van den heer W. L. v. d. fiugten, wordt be paald. dat B. en W. zullen beoordeelen, wat onder asch on vuilnis is te verstaan. Oo voorstel van den heer J. S 6 ho ne- v'e ld wordt t'evins in de voorwaardén opgenomen, dat de vuilnisbelt door den pachter moet worden opgeruimd op aan maning van B. en W. Be pachter moet zelf voor gereedschap pen zorgen, doch krijgt het gebruik van den gemeente-vuilniswagen. B. en W. wor den gemachtigd tot het houden van de -1 en besteding, doch de Raact behoudt zich ;'p gunning voor. •ïiornn doet de Voorz. voorlezing van 1 ontslagaanvrage "van den wethouder J. ter son Sr als Raadslid, en wel met .c-ong van 1 Januari j.l. "'-dting. Uil de Qmcfevlnt;. ALPHEN AAN DEN RIJN. Onder den naam „K e u c h e- oius" is alhier opgericht een kiesvereeni- ging van de Staatkundig Gereformeerde Partij. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren B. Hillebrand, Job. van der Leede, D. van Leeuwen, J. Nijhoff e®. O. van Middelkoop. Voor de groslijst van candidaten voor de Provinciale Staten werden gecandidateerd do heeren G. Bergshoeff en C. van Middel koop.» HAZERSWOUDE. Aan het hul p-P os.fc-, T e 1 e- graaf en Telefoonkantoor op het dorp werden over het jaar 1922 behandeld: Ver zonden expresse stukken 34; ontvangen expresse stukken 45; verzonden aangetee- kende stukken 962; ontvangen aaügetee- kende stukken 911; gestorte postwissels en cheques 3084ter uitbetaling ontvangen postwissels en cheques 1165; uitbetaalde postbewijzen 3; ter invordering aangeno men borderellen 76; ter invordering ont vangen quitantiën 5164; verzonden post pakketten 927: ontvangen postpakketten 2158; inlagen Rijkspostspaarbank 430; te rugbetaling Rijkspostspaarbank 203; han deling Rijksverzekeringsbank 95; hande lingen Inv. en Ouderdomswet 4704; tele grammen en telefoongesprekken 2789. Ten na de el e v.an den rij wielhandelaar D. F. zijn enkele onderdee- len van rijwielen ontvreemd. Predikbeurten. Ned. H e rv. Kérk half tien en nam. half zeven Ds. H. fclmeli van Doetincliem. Geref. Iverk voorin, half tien en nam. 2 uur candidaat G .B. Wurth. KATWIJK AAN ZEE. 11 Januari kwamen aan den afslag 140 kantjes steurharing Eng. wal f 17.40 en f 17.35; 18 kantjes opgepekelde droge f 14.80 alles per kantje. Vanaf 1 Januari wordt al hier van het Gemeentepersoneel boven het salaris van f 900, 8* pensioenbijdrage van hun salaris ingehouden. Dit in verband met de nieuwo pensioenwet volgens welke oen lioogere bijdrage moet worden ver leend, waarvan de gemeente, zooals men Aeet, de helft betaalt. De jeugdige D. H. welke - ordacht wordt van oplichting van de Coöperatieve Broodbakkerij alwaar bij "y.ecbt was, is na verhoor door den Offi cer van Justitie op vrije voeten gesteld, t/ok had irij bij den rijwielhandelaar Dexel een rijwiel in huurkoop, hetwelk hij ech ter zonder dat hij er nog iets van betaald had, heeft verkocht. Genoemd rijwiel is door de Rijkspolitie te Zwijndrecht in be slag genomen. Naar wij vernemen be staan hier bij eenige personen plannen om Ds. Kersten, lid der Tweede Kamer te ver zoeken alhier te willen komen spreken, met. het doel om te komen tot het oprich ten van een afdeeling van de Staatkundig Gereformeerde partij. KATWIJK 'AAN DEN RIJN. Er is nog weinig verbe tering te bespeuren in den bloemenhandel. Wat beslist 1ste kwaliteit is wordt nog wel gevraagd doch voor eenigszins^ afwij kend goed is de prijs niet alleen niet loo- nend doch kost den kweekers iederen dag geld. Salvator Rose brengt per 100 op f 5.20—5.60; La Reine f 1.50—1.70; Gele Prins f 3.604.10; Tournesol f 3.604; Cou- rone d'or f 5.505.80; Thomas Moore f 3 3.25; Darwin William Copland gaat voor f li11.20. Volgende week komen aan de veiling van „Bloemenlust" reeds meerdere soorten Darwintulpen. Hieruit blijkt de vooruitgang in het vak. Nog niet zoo lang geleden scheen zulks onmogelijk. RIJNSBURG. Loop der bevolking o ver het jaar 1922. m. vr. totaal Bevolking op 31 Dec. 1921 2128 2001 4129 Vermeerd. door geboorte 69 51 120 Vestiging 70 79 149 Totaal 139 130 269 Vermind. door overlijden 23 30 53 Vertrek 73 97 170 Totaal 96 127 223 Verschil tusschen geheele vermeerdering en verminde ring 43 3 46 Totaal 2171 2004 4175 Voor de Chr. Jonge l.-V o r. der Herv. Gem. alhier zal Donderdag a.s. in de zalen achter het Weeshuis een pro- paganda-avond worden gehouden. Als spreker voor dien avond is uitgenoo- digd Ds. H. Bakker van Amsterdam, ter wijl Ds. C. M. Luteijn een ülotwoord zal spreken. De Chr. N a ti o na 1 e Werk mansbond alhier vergadert Dinsdag a.s. in de nieuwe zaal achter het Weeshuis al hier. De oudejaarsavon d-c ollec- te in de Herv. Kerk alhier voor emeriti- predikanten enz., bracht f 138.66 op. Door Kerkvoogden de r Ned. Herv. Kerk alhier worden thans ook rentegevende aandeden k f 10 uitgegeven, voor de verbouwing van het kerkgebouw. SASSENHEIM. D s. H. Hoogendoorn, Chr. Goref. pred. te Vlaardingen, hoopt D.V. Woensdag 17 Januari des avonds 7 uur in de Zaal van den heer B. Hoogstraten te prediken. Aanbesteding. Donclea-da-g 11 Jan. had. der^ morgens te elf uirie in Hotel „Het Bruine Paard5' dé aanbesteding püiaate van het bouwen van een R.-K. K. S. A.- gebouw niet Jongénspatronaat en con ciërgewoning. De volgende inschrijvingen waren inge komen: P. Bakker, Nieuw-Vennep 37.800. S. Strijk, Rijp wetering, 39.890P. O. Laan, Zwaagdijk, 39 994M. Hoogeav vorst-, Alkmaar 40.989; S. F. Bamlioorn, Losse 41.500; J. W. v. Parena, Noord- wijkerhout 41.800; W. P. de Vroede, Noordwijk 42.150A. Lelieveld, Hi'lle- gom 42.890Cebr. Tromp, Caetricum, 43.400F. J. Spee. Haarlem, 44.991 W. F. Nijonan, Heemskerk 45.950; D. J. Buuren, BloemendJaal, 46.848R. K. VeLser Onderlinge Bouwersbond te Vel- seroord 46.500P. Pinko Jr., Santpoort 48.000; C. J. Waasdorp, Sassenheim 48.190W. H. N. Neelissen, Haarlem 49.800; M. W. M. Voets, Amsterdam 53.500. Deze insehrijiving is van onwaarde, omdat inschrijver niet georganiseerd is. Vertrokken: J. J. Morsel en gezin, van Jacoba van Beierenlaan 6 naar 's-Gra- venliage Mej. E. Roos, van Zuilhof straat 12 naar Blocmendaal Mej. P. Keijzer, van ZandBlootkade 11 naar Bloe mendaal C. Keijzer en gezin, van Zand- slootkade 11 naar Heemstede. VALKENBURG. Loop der bevolking do- gemeente over 1922. m. vr. totaal. Bevolking op 31 Dec. '21 381 346 727 Vermeerdering door: geboorte 12 12 24 vestiging 11 13 24 Totaal 23 25 48 Vermindering door: overlijden 2 2 4 vertrok 15 19 34 Totaal 17 21 33 Verschil tusschen de ge heele vermeerdering en vermindering 6 4 10 Bevolking op 31 Dec. '22 387 350 737 In deze gemeente doet zich een geval van typhus voor. KOUDEKERK. Aantal inwoners op 31 December 1921 1710. Geboren in 1922: 21 vrouwelijke en 29 mannelijke personen. Ingekomen 49 vrouwelijke en 4S manne lijke personen. Overleden in 1922: 6 mannelijke en 8 vrouwelijke personen. "Vertrokken: 50 m. en 55 vr. personen. Bevolking vermeerderd met (148—119) 29 personen en telde alzoo op 31 December 1922: 1739 inwoners. Predikbeurten. Ncd. Herv Gem. Zondagmorgen 9.30 en 's avond 6.30 uur: Ds. Israël. Geref. Kerk: Zj.- gen 9.30 en 's avonds 6.30 uur: D.s. Kaspers. BOSKOOP. De volgende verloren voorwerpen zijn terug ie bekomen: 2 huis sleutels, 1 stoof, 1 kinderhalsketting, 1 redicule, en 1 handbeschermer voor een rijwiel. Inlichtingen bureau van politie. ^Zöndag a. 9. dies voorm. 9.30 en des nam. 5 uur hoopt voor de Con- fessioneele Vereeniging in het gebouw: Salvatori" op te treden de heer do Jonge, van hier. In de Geref. Kerk voorm. 9.30 uur leeskerk; nam. 2.30 uur ds. Wielinga uit Waddinxsveen. Gemengd Nieuws Do moordaanslag bij Vaïkenswaard. In verband met don moordaanslag bij Vaïkenswaard op den bioscoopeigenaar Desmet to Eindhoven heeft nu ook diens' vrouw volledig bekend. Indertijd blijkt ook al een plan tot vergiftiging beraamd te zijn. Bloedvergiftiging. Het 13-jarig dochtertje van J. M. te IJs- selmonde kreeg Zondag een puistje op haar wang. fiet kind krabte het onbe dacht open, waarna bloedvergiftiging ont stond. Het meisje Is aan de gevolgen over leden. Prettige familie. f Woensdagavond iaat, terwijl de heer G. H. en zijn echtgenoot© te Lutten aan de Dedemsvaart, ter vergadering waren, heeft do bij hen tijdelijk vertoevende nicht W. de V., uit Bargeroosterveld, een geld kistje met ƒ395 uit de kast in de voor kamer gestolen. Eerst deed zij aan de po litie een omstandig verhaal, dat twee man nen, na eerst de ruiten te hebben ingesla gen, naar binnen waren gekomen, haar hij de keel hadden gegrepen, een p-rop in den mond hadden gestopt, en, terwijl de eene man haar vasthield, de andere den dief stal pleegde, doch len slotte heeft ze vol ledig bekend. Het vermiste kistje met in houd wercl bij haar teruggevonden. Nog denzelfden nacht, is zij overgebracht naar het arrestantenlokaal te Heemse. Brand. Gisternacht omstreeks 2 uur brak brand uit bij den landbouwer C. van der VorstHennekam op de Noord te Ter- heijden, meldt het „D. v. N.-Br." Huls, schuur en 20 stuks hoornvee, kwamen in de vlammen om. Door het geweldig aan slaan van den hond, die op het erf rond liep, werden de bewoners gewekt, die zich nog met groote moeite konden red den. De oorzaak is onbekend. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch waar de brand zicli zoo snel voort zette, viel aan bjusschen niet te denken. Een Amsterdamsc'io Bankinstelling Voor 80fê9 benadeeld. Door de Amsterdamsche politie was aan de Rottordamsche de opsporing ver zocht van twee jongelieden H. H. en G. V,, die verdacht werden zich in een bank instelling te Amsterdam aan diefstal van ƒ8000 le hebben schuldig gemaakt. Het.adires van ren hunner was bij de politie bekend ën toen eenige inspecteurs van de centrale recherche zich aan dit adres vervoegden, was daar toevallig ook de tweede verdachte aanwezig. Beiden werden gearresteerd. De een had nog 125 in zijn bezit; op dc-n ander werd slechts ƒ1 gevonden. Ze hadden eenigen tijd in België en elders doorgebracht en daar van het gestolen geld goeder, sier ge maakt. Vloekverbod. Te Lunteren zijn op één avond 23 be keuringen gedaan wegens overtreding van het vloekverbod. Het ging er zóó ru moerig toe, dat de politie gebruik moest maken van &abel en gummistok. Een zwarte lijst van dronkaards. De politie te Soest heeft, naar men óns meldt, een lijst doen aanleggen van per sonen, die. zich bij herhaling aan open bare dronkenschap hebben schuldig ge maakt.. Deze lijst wordt, in alle vergun- ningslokalen opgehangen en de caféhou der, die aan deze personen tapt, wordt beboet volgens verordening. Het vijf-en-tivinügste. Aan den slechts aan één kant bebouw den Nieuwe Binnenweg te Rotterdam wordt dezer dagen bet 25ste café geopend Ds lente komt! Bij J. Versluis op de Hooge waard (Amei- de en Tienhoven) staan de muurbloemen in den tuin in vollen bloei. Op Texel en in enkele plaatsen in Fries land en ook hier ter stede" bloeien de rozen. In 't plantsoen te Tiel bloeien de haze laars, het peperboompje en de doove netel. De knoppen der vrucktboomen zwellen reeds merkbaar. Landelijke idylle. Een tramweg-maatschappij had besloten tot aankoop van drie nieuwe locomotieven, daar de aanwezige te licht waren en daar door keer op keer uit de rails liepen. In de vergadering van commissarissen werd nu breedvoerig besproken welke na men deze locomotieven zouden dragen. Een der heeren stelde voor: „Isolani", „Luther" en „Galilei" en motiveerde dat als volgt Isolani want deze zeide (Schillers Wal- lenstein): „Laat komt hij, doch hij komt." Luther zeide: „Hier sta ik, ik kan niet an ders" en Galilei zeide: „En toch beweegt ze zich." Tongbrekcrtjes. Zoo noemen de Afrikaners met een tee- kenachtig woord de zinnen, die men elkaar in gezelschappen wel eens opgeeft, om ze 6nel eenige malen te herhalen, met het ge volg, dat „het beste paard met vier pooten struikelt. B.v.: de kat krabt de krullen van de trap." Ziehier enkele van deze aan „Die Boere- vrouw" ontleende Afrikaansche tongbre- kertjes My pa bou 'n kraal, die rooi klip kraal is nog nie klaar. My liewe neef Louw, my neus juk nou. juk my liewe neef se neus ook nou? Die kok die kook die bok se kop in die koper pot. Jan Louw is lank; lank is die lange Jan Louw. Haastige spoed. De balans was niet megevallen. Vooral de bedrijfsonko6ten wogen zwaar in dezen tijd van malaise. „Bezuinigen, waarde vriend, bezuinigen", had de president-commissaris den directeur met klem aanbevolen. En de bedrijfsleider, blakend van ijver, besluit den volgenden ochtend onverwacht de ronde te doen d«or de uitgestrekte kantoren en magazijnen. Er wordt gewerkt, dat valt niet te «Ont kennen. De organisatie functioneert. Ieder heeft zijn taak. Naast het chefskantoor ra telen de schrijfmachines, in de afdeeling boekhouding ziet hij de hoofden over de folianten gebogen, in de magazijnen ligt alles op nummer en. ook 'daar is het perso neel met lust en ijver aan den arbeid. Het gelaat van den directeur verheldert. Aan stonds zal hij den president-commissaris zijn bevindingen mededeelen. Die kan te vreden zijn. Nu nog even een oogje in het pakhuis werpen, dan is de controle beëindigd. Stoere kerels sjouwen zware kisten naar liet hijschblolc, voortdurend deelt de expe ditieelier goederen uit, die met bekwamen spoed gereed worden gemaakt. Maar wat is dat? Waarom staat die jongen daar met de handen in de zakken een deuntje te fluiten? Dg directeur observeert den knaap twee minuten, vijf minuten. Stevont dan quasi kalm op hem af. „Zeg eens, vriend, hoeveel verdien jij?" „Tien gulden per week, meneer." „Tien gulden! Zoo, zoo." Directeur haalt zijn portefeuille te voor schijn, neemt er een bankbiljet van tien gulden uit, duwt dat den jongen in de hand en zegt op barschen toon: „Hier heb je een week loon en nu ingerukt. Je hebt hier .niets meer te maken." Als een pijl uit den boog verdwijnt de knaap. „Vertel mij eens, meneer Jansen, wendt de directeur zich tot den expeditiechef: „Hoelang is die doeniet hier al in betrek king?" „Die jongen? Maar meneer die is hier heelemaal niet in betrekicing. Hij kwam een pakje brengen van de firma Peterse en moest even op een bcwijsje "wachten." g Ons Babbelhoekje. is Beste Jongens en meisjes. Het getal briefjes dat ik deze week ont ving is niet zoo groot als ik verwacht had. Dat spijt me, want Jt is veel gezelliger en prettiger als er veel nichtjes en neefjes zijn die watvan zich laten hooren. Nu kan 't wel eens voorkomen dat men de raadsels eens niet kan oplossen, dat ze wat te moeilijk zijn. Maar, ik heb dat al meer gezegd, daarom kunnen we 'toch even goed door blijven babbelen. 't Gaat ons niet alleen om de raadsels en om de prijsjes, al houden we daar na tuurlijk allemaal wel van. Maar dat is toch niet de hoofdzaak, 't Gaat er vooral om hier een gezellig hoekje in de- krant te krijgen, dat onze jongens en meisjes graag lezen, en daartoe moeten we allen zooveel mogelijk meewerken. Een paar nichtjes schreven me, dat ze vast van plan waren, 't heelc jaar mee te doen, voorzoover 't aan hen stond. Zoo mag ik het hooren. En nu hoop ik maar, dat de volgende woek de geheele familie op het appèl is. Door sommige neefjes en nichtjes is wel eens gevraagd of we niet eens iets anders konden doen dan raadsels oplossen. Ik heb er al eens over nagedacht, maar gemakkelijk lijkt het me niet. Het eene meisje kan b.v. gemakkelijk een aardig handwerkje of wat dan ook maken en 't andere is daartoe minder in de gelegen heid. De eene jongen houdt van teekenen een ander weer heelemaal niet. En voor onze gewone rubriek moeten we toch iets hebben waaraan we allemaal mee kunnen doen. Maar nu heb ik gelezen, dat binnenkort te Leiden een bazaar wordt gehouden voor een Christelijke Bewaarschool. En nu dacht ik zou 't niet leuk wezen als ons clubje daarvoor eens aan 't werk ging? Me dunkt 't zou heel gemakkelijk gaan. De een kan gemakkelijk een bpekenleg- gertje maken b.v. een ander een portret lijstje en een derde weer wat anders. On der de jongens zijn er misschien wel dio aan houtsnijwerk doen of die op een an dere manier iets kunnen vervaardigen. Schrijf maar eens hoe jullie er over denkt, wie mee wil doen en wat jullie denkt te maken. 't Behoeven geen groote kostbare stuk ken te zijn natuurlijk. En jullie behoeft er ook niet veel tijd voor op te offeren, want t zal nog wel een poosje duren, eer de bazaar wordt gehouden. Maar 't moet wel keurig netjes zijn dat spreekt. Want als er wat van komt, dan wou ik alles, tegelijk opzenden, bij ieder voorwerp de schuilnaam van wie 't maakte natuurlijk, maar toch alles tegelijk na mens ons clubje. Ik ben benieuwd wat jullie zult schrij ven. Als er maar een paar zijn die mee wil len doen dan beginnen we er natuurlijk niet aan. 't Zou wel leuk zijn, als ons kleine clubje toch nog een aardig steentje voor den be- zaar, dio alleen gehouden wordt om klei ne kinderen op te voeden en te leeron. kon bijdragen. Met bet urukkcrijbezcek- zullen wc tot m'n spijt nog even moeien wachten. De volgende week is ^r naar ik van «le redactie hoorde een belangrijke reparatie aan dc drukpers, en dan is er dus geen tijd om bezoekers te ontvangen. Uitstel beteekent in geen geval afstel. De pers mag gerepareerd moeten worden, wegloopen doet zij niet. Ik laat hier nu eerst de correspondentie volgen. „De twee broertje s" Bodegraven. Neen, jullie hadden het toch goed, even als de anderen. Door een vergissing is in het antwoord gezet Walcheren inplaats van Wiermgen. Het muziekinstrument is meen ik wel goed. 't Wordt bij bruiloften b.v. wel gebruikt. Gelukkig dat de brand tot het pakhuis beperkt bleef. „Vergeet mij n i e t j e" "Wassenaar. Dat was een teleurstelling voor je dat de krant niet kwam. Ik zal eens informeeren hoe dat in elkaar zit. Je was er nogal niet later om met je oplossing. „Lonkie" Wassenaar. Jullie hebt de krant, blijkbaar ook pas Maandag ontvan gen. Maar je was toch goed op tijd hoor! Als Mitse lust heeft., mag ze natuurlijk wel meedoen, 't Wordt dan een heel inter nationale familie. „Duo" Voorschoten. Wel bedankt voor je inlichtingen. Van dit schip heb ik meer gehoord. Ik zag 's middags een paar jon gens, die ook buiten moesten blijven. Nat dat ze waren! Ze durfden zeker niet goed naar buis. „C r o c u s" Oude-Wctcring. Ja, lijkt me een heel goede naam. Je mag ook wel beide raadsels oplossen als je wilt. Som migen, doen het altijd, omdat ze het leuk vinden. Zie maar eens wat je doet. „Schildknaap en Iris" Sassenheim Zoo, zoo, is Schildknaap op reis geweest. Zeker naar grootvader? Nog wel bedankt voor jullie goede wenschen. Is «1e straat in Sassenheim ook zoo vuil als bier in Lei den, of gaat '*t daar nogal? „Boterbloempje" Leiden. V. c-er een nieuw-nichtje, die van harte welkom is. Je ziet ik heb je naam maar dadelijk gebruikt. Je hebt netjes geschreven hoor! Zekev eens extra jc best gedaan? „I r e n e" Leiden. Dat was een kort briefje ditmaal. Vertel me de volgende keer maar eens iets van wat je beleefd hebt. Je briefje kwam voor de vorige week: te laat. Ik heb ze graag voor Donderdag. M. O. Ja, er konden er veel meer mee. maar er zijn veel jongens en meisjes t-j-. 't misschien druk hebben met de lessen. We zullen maar hoven dat er nog ^rat neefjes en nichtjes bijkomen. Hoe moor zielen, hoe meer vreugd, geldt M 11 de Bob" Leiden. Je lijkt wel een oud-strijder met al die litteeke is. Moet jo soms soldaat worden als jc groolcr bent? 't Schrijven was al een beetje beter, maar me dunkt jc kunt "t nog wel mooier. „Clivia" Leiden. Ja, ik heb de kaart wel ontvangen, maar ik had ze niet alle maal afzonderlijk genoemd. .Nog wel be dankt hoor. Gelukkig dat het met je Mee nu weer wat beter gaat. Van he*!e- het beste gewenscht hoor! 5. en C. W. Woubrugge. Het doet mij genoegen dat 'jullie do raadsels zoo gezel lig vindt en iemand anders ook. Zo hebben jullie op het Kerstfeest goed bedacht hoor! Maar in den winter is een boek ook gauw gelezen. Wat bedoelden jullie U h met het vijfde woord van het tweede raadsel? ,,'t Eekhoorntje" Leiden. Elke week wat schrijven, dat vindt ik een goed be sluit. Je liad zeker nogal je best gedaan met schrijven is 't niet? Jc schreef dus, als 't zc-mer wordt maar we hebben zelfs nog geen winter gehad. „H a r t e d i e f j e" Leiden. Klin - zoo, ga maar goed meebabbelen. Als jc 't maar niet op school doet, want dan krijg je het met de juffrouw aan den stok. „Moeders Oudste" Leiden. Zoo zie je, dat uitstel licht afstel wordt. Heb je ook meegedaan aan de verkoop van bloem pjes? Wat een mooie opbrengst was dat! Veel succes hoor, met je busje. „Tijl Uilenspiegel" Leiden. Wel, wat een leuke voordracht is dat. Ik zoo haast naar de bedoelde jaarvergadering gaan, maar ik weet niet of ik kan. Intus- schen wel bedankt vóór de vriendelijko uitnoodiging. Dc oplossing was als volgt: I. Hartelijk dankt Oom F&- lix voor de vele geluk wen schen met Nieuwjaar. Onderdeelen: Dierentuin, vaal, leeuwerik, merliton, beeldhouwer, mijl, droogdok, vecht, kaf, ja, x. II. Raadsel, aardbei, Arabier, diadeem, slijpsel (of stijfsel), eierrek, leidsel. Hier volgen de nieuwe raadsels. I. Voor de grooteren: Mijn geheel bestaat uit 43 letters. De 7, 36, 2, 33, 41, 26, 14, 22, 18, 37 deden vaak een inval in ons land. De meeste edelen waren vroeger in 't bezit van een 15, 26, 20, 5. Bij 41, 3, 6, 27 sneuvelden 2 graven van Nassau. 12, 25, 16, 4, 23, 43, 9 werd door de Span jaarden uitgemoord. 20, 39, 11, 31, 34, 37 werd belegerd. 26, 20, 1, 25 was een wreed landvoogd. 17, 43, 24, 8, 28, een bekwaam staatsman. De 10, 29, 20, 17, 32, 12 hadden machtige invloed. De stad 38, 30, 7, 28 werd door Karei V, streng gestraft. 6, 19, 21, 40, 35, 13 ging stee«l8 vooraan. II. Voor de kleineren. Mijn geheel bestaat uit 15 letters. I, 7, 5, 4 is een maand. 13, 4, 6, 15 een getal. 15, 2, 5 een slecht rapportcijfer. II, 5, 9, 13 een viscb. 8, 2, 4, 12 een klein diertje. De 5, 14, 12 moet goed geleerd. 3, 10, 12 is oen vrucht. Ik verwacht ditmaal een groot aantal oplossingen en vooral ook veel briefjes over m'n plannetje inzake den bazaar. Vele groeten, Oom FELIX.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7