Uit de Omgeving. xessén dit werk zeer goed kunnen geven, 1 v/,it hem ook bij bezoek s?m de scholen bleek. Men is beducht voor verwarring en desorganisatie, maar als het gaat over de gcfcoolbaden, waarbij elke week een middag voor het onderwijs teloor gaat, dan hoort nien deze bezwaren niet. De heer Dubbcldeman: Ze gaan al lemaal gelijk. De heer Oost dam: Neen ze gaan piet allemaal gelijk. Dc heer Knutte 1: Juist daarom moe ten we ze verplichten. De heer Oostdam betoogt verder dat de bezwaren sterk overdreven zijn. Wij spreken hier telkens over bezuiniging zon der ochter te bezuinigen. Daarom nu er een gelegenheid is, moeten we die aangrij pen. Wat de rechtszekerheid betreft wijst spr. er. op dat aan de betrokkenen wacht geld wordt uitgekeerd. De heer v. d. Lip weth., zegt dat hij dit debat niet prettig vindt. Het is een repetitie van wat hier in Juni zezegd is. Spr. kan daarom ook kort zijn. Er zijn hier zegt spr. twee siroomingen. De heer v. Hamel spreekt van het ver moorden van het handwerkondervvijs. De heer Meijnen is van precies het tegenover gestelde gevoelen. Spr. staat er tusschenin. In het algemeen zou hij aan vakonderwij zeressen de voorkeur geven. Toch moet men hier niet to ver gaan. Want dan zou den we voor alle vakken specialisten moe ten hebben. Het is ook niet zoo, dat gewone onder wijzeressen dit vak niet goed zouden kun nen onderwijzen. Daarom meent spr. dat, waar door de af schaffing van de vakonderwijzeressen, f 20.000 bezuinigd kan worden, daartegen niet het minste bezwaar bestaat. Er is gewezen op de moeilijkheden. Maar die bestaan nu ook. De klassen moo- n ook nu worden verbrokkeld. De moei den bestaan, maar ze kunnen zeer er wormen worden. betreft, de geleidelijke af zegt spr., dat B. en W. deze verstandig zullen toepassen. Hij voor zorgen dat het onderwijs ad wordt. Hij is niet voorne- uitstervingssysteem toe te passen, t verder de beslissing aan den r v. Hamel bestrijdt den heer ns en betoogt dat vakonderwij ze- beslist noodzakelijk zijn. heer Kuivenhoven zegt uit be- •ngsoverwegingen met het voorstel- m mee te gaan. j heer Wilbrink verdedigt nader i opinie. De heer Knuttel bestrijdt het voor stel. De heer Groeneveld zegt dat op dit oogenblik de rechtspositie het meest belangrijke punt is. De heer Oostdam weerlegt de aan gevoerde bezwaren. De heer G ro e n e v e ld stelt voor in het voorstel-Oostdam in te lasschen „door geen nieuw vakpersoneel meer aan te stel len." Dit amendemnt in stemming gebracht wordt verworpen met 15 tegen 10 stemmen. Yoor de heeren Heemskerk, Sijtsma, Knuttel, Mevr. v. Itallie en de Soc. Dem. Het voor8tel-Oostdam-Wilbrink wordt aangenomen met 14 tegen 11 stemmen Tegen de heeren Heemskerk, Sijtsma, v. Hamel, Knuttel, Mevr. v. Itallie en de Soc. Dem. De vergadering wordt gesehorst tot 's avonds kwart over acht. OEGSTGEEST. Deheer K. uit Boskoop had een dure Zaterdagavond. Hij was lustig uit B. komen peddelen, liet zijn karretje onbeheerd staan, zou wegrijden, maar 0 schrik, karretje was weg. En geen won der want een aardig heerenrijwiel met dito goed brandende lantaarn is wel wat al te verleidelijk lokaas. Bovendien was er nog een loeren tasch aan bevestigd! met toilltf.artikel en en voor f 50 aan postze gels (nieuwjaarsgroeten?) welke natuur lijk eveneens waren verdwenen. Het -schilderachtig ge zicht dat het „Groene Kerkje" biedt, ko mende uit de richting Sassenhcim (want. dan eerst valt het bijzonder in 't oog), heeft menigeen al parten gespeeld. Auto mobilisten, wielrijders, ja zelfs de stoom tram is menigmaal gederailleerd, en geen wonder. Heden was weer de chauffeur N- uit Hillegom zoo onder bekoring dat hij met zijn vierwielig voertuig finaal in 't water terecht kwam. Met vereende krach ten en met behulp van de vrachtauto van v. d- A. werd een en ander weer op den beganen weg gebracht. Die „Lcrelei" is gevaarlijk! Alhier is een geval van roodvonk en een van dipthoritus gecon stateerd. Aangifte voor de militie der lichting 1924 (jongelingen in 1904 ge boren) ig bepaald op 17 Januari 1923 des v.m. tusschen 10 en 1 uur ter secretarie. De lantaarnpalen moeten het danig ontgelden; de gevallen zijn le gio dat zc met geweld tegen den grond worden gesmakt Thane, is er weer een aan den Morseh het slachtoffer gewor den, wat. vooral met het oog op de duis ternis die daar heerscht nog veel meer slachtoffers zal eicchen wanneer niet spoedig hier weer „licht" wordt ontéto ken. Aan den heer Cort is een jaar uitstel verleend van eerste oefening. RIJNSBURG. Dc Gereformeerde Zang- vereen. „De Lofstem" hoopt op den 2en Kerstdag a.s. een zanguitvoering te ven in de Geref. Kerk. alhier. De vrouw van H. v. d. M. al hier had het ongeluk van een zoldertrop te vallen, waandoor zij bewusteloos werd opgenomen. Na gemimen tijd in dien toe stand to hebben doorgebracht, laat het geval 'zich 1hans wat gunstiger aanzien. Do Geref. Kerk alhier ont- ving bij een legaat 4 van haar schuldbe kentenissen a f 100 ieder. Burger 1. Stand. Geboren: Albertus, z- van M. Heemskerk en J- van Dam; Daniel, z. van J. Eralt en A. van der Meij; Hendrika, d. van W. Leeuwen burg en L. Tavenier; Cornells, z. van B. Star en J. van der Meij; Jaoob, z. van C. van Muijen en N. Heemskerk. Ondertrouwd: S. Heemskerk j.ra. 22 j. en J. Huge j.d. 20 j. Getrouwd: J. C. Deykers j.m. 31 3. en M. A. Glasborgen j.d. 26 j. Overleden: Jan Heemskerk, 10 m., z. van P. Heemskerk en J. Hogcwoning; Levenloos aangegeven een kind van G. van Egmond en G. Uithol; Willemijntje van der Kwaak, 65 j., geh- met C. van der Kwaak- Tot onderling in de Ge ref. Kerk alhier zijn gekozen El. v. Eg- mond en J. Schoneveld Jzn.; tot diaken A. Heemskerk Jaczn. en A. C. dc Wilde. Tot onderwijzer aan de Julianaschool alhier is benoemd de heer A. Faber te IJlst. ZOETERWOUDÉ. De Raad dezer Gemeente zal op Woensdag 20 December a.s. des voormiddags 9.30 uur in openbare vergade ring bijeenkomen. Burgerlijke Stand, (gebo ren: Gcrardus Josephus z. vail G. v. d. Lubbe en M. G. Hessing Aaltje d. van N. Delfos en A. Blankestein Gerardus Cornells z. van W. Ammerlaan en A. Jan sen. NOORDWIJK AAN ZEE. De heer C. P. Barn hoorn heeft bedankt voor de benoeming tot kervoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier. BOSKOOP. Op de gehouden jaarver- gadering is het bestuur der Christelijke muziekvereeniging „Concordia" samenge steld als volgt: M. Ellerbroek, voorz., J. Chrispijn, Secr.; N. Wildschut Perm.; J. v. d. Valk, Comm. en G. Bergehoelc, Bib!. Zaterdagmiddag had M e j. M. alhier het ongeluk, toen zij eenige werkzaamheden verrichtte op do stoep, om in de wetering aan den Zijdeweg te rallen. Spoedig toegeschoten hulp mocht het genoegen smaken haar te redden. Vr ij dagavond geraakte het paard met de wagen van den groen- tenkoopman v. H. in de wetering van den Reijerkooperweg. Het kostte heel wat- moeite om het paard behouden op het droge te krijgen. Burgl. Stand. Getrouwd: J. Goudkade 30 j. en N. M. v- Leeuwen 34 j. Geboren: Adriana, d. v. J. N. v. Bol en D. Goudriaan; Johannes Abraham z.v an M. A. Su&an en I. W. C. v. Ra- venswaai. Heden slaagde aan de mode-vakschool te Utrecht voor diploma cursus maatknippen (systeem snelappara- ten) onze plaatsgenoote Mej. M. Wilden burg- De heer C. v. Leeuwen a 1- hier, slaagde te Rototerdam voor het exa men boekhouden. Coöp. Vereen. „De Boskoop eehe Veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Bloemen: Chrysanthen groote bloem per stuk 1517 st., Tros-Chrysanthcn per tak 17 ct. idem per bos 70 ct., Hulstboomen met bes per stuk f 1.002.00, idem takken per K.G. 4050 ct. Fruit: Appelen per K.G. 1113 ct. WOUBRUGGE. Zaterdagavond kwam on- ze autobus met een kwartier vertraging op de standplaats aan. Doordat een der draden van 't elec- triseh licht defect genaakte, ging eens klaps 't licht uit. Dank zij de bekwaamheid van den chauffeur en 't. systeem der For d-auto'e, 't welk 't mogelijk maakt zoo noodig op een Meter afstand te stoppen, liep dit om geval goed af en werd, nadat 't euvel wae hersteld de reis hervat. Door 't plaatsen van eenafzonderlijke lantaarn, die bij eventueele storing door blijft branden, is herhaling van 't gebeur de uitgesloten. De heer Nic. de Bruin is gekozen tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier, en heeft die benoeming aangeno men. LEIMUIDEN. De Raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 21 December 1922 de6 namiddags zeven uur, ter be handeling van de navolgende Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling missive van Gedepu teerde Staten, inzake heffing" van brug- S 4. Comptabele besluiten, KOUDEKERK. Deheer J. C. Oeberius Kap- teijn, burgemeester dozer gemeente, heeft bedankt voor eene vooTloopige candida- tuur voer de Prov. Staten. ALPHEN AAN DEN RIJN. D e h e e r S. D. de Jong alhier is geslaagd voor het examen Staathuis houdkunde en statistiek M. 0. De heer K. Foklcema is geslaagd voor het examen Nod. taal en letterkunde. SASSENHEIM. De. T. A. Bakker, Chr. Ger. pred, te 's-Gravenh'age, Koopt D.V. Woensdag 20 Dec. des avonds 7 uur in de zaal van den Heer B. Hoogstraten te prediken. NIEUWE-WETERING. De heer J. Kroes te Nieuw Vennep, die tot onderwijzer aan de O. L. school alhier benoemd was, heeft deze be noeming niet aangenomen. In het laatst der vorige week is c!e in aanbouw zijnde brug weder om aangevaren. Hierdoor zijn twee nieuwe palen totaal op zij gezet. Een en ander veroorzaakte weer heel wat schade. Tegen den heer R. alhier is proces-verbaal opgemaakt, als zijnde verdacht van overtreding van art. 2 der Jachtwet. LEIMUIDEN. Bij besluit van G e cL S t ri ten dezer Provincie is goedgekeurd hét Raadsbesluit dezer gemeente betreffende het onderhands verpachten van de ge meentelijke rietlanden, voor den tijd van 5 jaren aan P. Tijsterman te Nieuwkoop, voor een jaarlijksche pachtsom van f 3000. Van dit bedrag zal de gemeento jaarlijks f 750 laten verwerken op het land. Met de- werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. Burgerlijke Stand. Gebo ren: Petrus Maria z. van H. J. Visser en J. M. Langeslag Damianus Wilhelmus z. van G. D. van Leeuwen en A. van Haas ter. Ondertrouwd: Willem Vreeken 28 j. en Catharina Ostcndorf 29 j., te Amster dam. Getrouwd: Johannes Hendrik Krap 25 j. en Maria Cras 21 j., te Amsterdam. Uit het Sociale Leven. Be loonactie in het mijnbedrijf. De Ned. Mijnwerkersband heeft aan de Contacb-commieeie voer het mijnbedrijf een schrijven gezonden, waarin hij o.m. mededeelt, dat hij zich aansluit bij den eiech van den Christel ijken bord om een leonsverho.oging van 8 pet. Chr. Zeeliedenbond. De Chr. Zeeliedenbond houdt zijn ge wone jaarvergadering op 26 on 27 Decem ber a.s. in het bondsgebouw te Scheve- ningen. Gemenad Nieuws De juweelendiefstal. Nadere b ij zonderheden. In aansluiting aan het bericht omtrent den juweelendiefstal, verneemt het Corr. Bur., dat mevrouw J. C. A. D., geboren ba rones O., in Parijs woonachtig. Zaterdag avond met den trein van 6.31 te Den Haag aankwam, en in Hotel Witte Brug afstapte. Aldaar kwam zij tot de ontdekking, dat eenige étuis met juweelen verdwenen wa ren ter waarde van ruim f 50.000. Aan d6n koffer waren geen sporen van braak te zien. Vermist worden oen paarlen collier ter waarde van ongeveer f 25.000, een gou den armband en dito ring met robijnen en brillanten, een gouden doekspeld met paar len, een brillanten armband met bijbehoo- rend horloge, afgezet met brillanten, een platina ketting met paarlen, een gouden lorgnon en verder eenige minder kostbare kleinoodiën. Tot tweemaal t top heeft de dame haar bagage onbeheerd, in het net achtergelaten, den eersten keer toen zij naar den restauratiewagen ging en ten tweede male bij visitatie aan de grens te Roosendaal. In elk geval staat vast, dat de juweelen niet meer in het valies waren, toen de eigenares te Den Haag nit den trein stapte. De dame heeft de reis van Antwerpen ge maakt alleen in tegenwoordigheid van een heer; zij reisde eerste klasse in een com partiment, dat dadelijk achter de rest-au- ratiewagen volgde. Dc heer is waarschijn lijk een Hollander, die eveneens in Den Haag uitstapte. Deze zal misschien eenige inlichtingen kunnen verstrekken. De Cen trale Recherche verzoekt hem zich daartoe te vervoegen aan het bureau Alexanders- veld 16a. Bedoelde heer, 'die ongeveer 35 jaar moet zijn, was gekleed in blauw colbert c.ostuum en had een dikke bruine winterjas bij zich Hij heeft bruin haar, grijze oogen, een glad geschoren gelaat en is eenigszins bruinach tig van tint. Bij het uitstappen droeg hij een kleine tasch in de hand. De dader te Amsteïd am gepakt Eenige beambten der Centrale Recherche zagen gisterenmiddag tegen half zes op den Nieuwendijk een Duitscher loopen, van wien zij wisten, dat hij zich speciaal op treindiefstallen toelegt. Zij aarzelden niet en namen den man in arrest. Op het hoofd bureau weigerde de Duitscher alle inlich tingen; Daar het niet tot de onmogelijkheid behoort, dat deze verdachte iets weet van of betrokken is bij de berooving van de dame wie men Zaterdagavond in den Pa- rijzer sneltrein voor een groot bedrag aan juweelen ontstal, werd hij voorloopïg op gesloten. Doodelijk cugelufc. Te Ferwerd is een 12-jarige jongen van den molenaar tussehen de raderen geraakt en doodgedrukt. Schandelijk bedrijf. Voorbijgangers troffen in den nacht van Zaterdag op Zondag te Amsterdam, een dertienjarig meisje roerloos op een stoep van een huis in de Van Baerlestraat aan. Een paar politieagenten werden gehaald. Toen zij het meisje optilden, bemerkten zij dat liet dronken was en wel zoo erg, dat het naar het "Wilhelminagastliuis moest worden vervoerd. Op den Dam, zoo verklaarde zij later, was zij door een man. aangesproken, die haar naar verschillende café's had ge bracht cn haar dan sterken drank had la ten drinken. Wie die man geweest 's, zcidc zii niet to weten. Dc politie van het bureau Leidsche plein stelt een onderzoek in. Hot meisje is werkzaam in een winkel te Amsterdam. Aangehouden. De Naardev-politie heeft aangehouden en ter beschikking der Justitie te Amsterdam gesteld den 20-jarigen K., te Huizen, dio met een hamer den jachtopziener Jansson van Brediusweg bewusteloos sloeg. Smokkelwaren en gros. Het smokkelen, vooral van gedistilleerd. uit Duitschland naar ons land, heeft in Oostelijk Groningen thans zoo groote af metingen aangenomen, dat de heeren smok keiaars, ten einde hun waar voordeeliger te kunnen plaatsen, een reiziger aangesteld hebben en dien voorzien van een spoorweg abonnement. Een honderd-jarige. Do heer B. G. de Winter, Zwolsche Weg te Apeldoorn, herdacht gisteren onder veel belangstelling zijn honderdsten jaardag. De krasse, oude heer, te Gent geboren, heeft als zeeman de geheele wereld doorge zworven en weet nog vol vuur van menig belangrijke episode, daa„* medegemaakt, te verhalen. Hij voorziet nog geregeld zelf in het dagelijksch onderhoud van zijn tuin en maakt nog flinke wandelingen. Nie mand zou het hem aanzien, met oen hon derdjarige te doen te hebben, alleen zijn gehoor heeft hem deerlijk in den steek ge laten. De buren, ta midden waarvan hii jaren gewoond heeft, lieten den dag niet onopgemerkt voorbijgaan, a.l beletten fa milieomstandigheden eene meer feestelijke herdenking. Een verdacht teeken. Agent (gestreng): „Wat zit er in dien koffer, mannetje?" Vagebond: ..Om 30 de waarheid te ggen weet ik het zelf nog niet." Academienleuws. LEIDEN. Geslaagd voor het docto raal examen geneeskunde de heeren J. Arendsen Hein (Noordwijk aan Zee); C. A. Driessen (Hengelo O.). Candidaats-examen rechten: mej. J. A. C. van Alphen de Veer (Den Haag); de heeren J. G. de Jongh en J. Milders (beiden Rotterdam); Eindexamen Ned. Ind. administratieven dienst: de heer K. J. Wijngaarden (Den Haag.) TELEGRAMMEN. De toestand in Warschau. BERLIJN, 19 December (V. D.) Naar uit Warschau gemeld wordt heerscht al daar ondanks de groote spanning uiterlijk tamelijke rust. De Nationale Vergadering zal Woensdag bijeenkomen voor de ver kiezing van een nieuwen president, voor welk ambt Pilsudsi ernstig in aanmerking komt. Heden zal op plechtige wijze het lijk van Narutowicz naar het stadslot over gebracht worden. Hij zal vermoedelijk Vrijdag begraven worden. Dc verkiezingen in Australië. LONDEN, 19 Dcc. (V. D.) Ofschoon de volledige uitslag van de verkiezingen nog niet bekend is, schijnt het zeker, dat de Nationalistische partij onder leiding van Hughes geen onafhankelijke meerderheid hebben. De Landpartij heeft reeds ver klaard, dat zij niet zal samenwerken met Hughes. Goud in Duitschland? BERLIJN, 19 Dcc. (V. D.) In Waldeck heeft een belangrijke ontdekking plaats gehad. Prof. Beyschlag van het Geolo gisch Instituut te Berlijn ontdekte, dat de aarde op sommige gedeelten van den z.g. „IJzerheuvel" nabij Corbach niet minder dan 44 gram goud bevat. Hij vond zelfs klompjes goud. Indien de aarde slechts 10 gram goud per ton bevatte, zou de exploi tatie reeds loonend zijn. Laatste Berichten. VERKIEZING PROV. STATEN. Naar wij vernemen, zal de verkie zing van de leden voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland plaats hebben op Woensdag 11 April 1923. iE/ternationaal Tcinbouw-Congres. In de lieden gebonden vergadering van de Prov. Staten van Z. H. kwam in be handeling het afwijzend prae-advies van Ged. Staten op het verzoek van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde om een subsidie van f 1000.voor een te Amsterdam te houden internatio naal tuinbouw-congres- De heeren W. Warnaar en Hooy bepleiten het toestaand van de subsidie, omdat bet congres ook voor de provincie belangrijke resultaten kan afwerpen. De heer Rutgers erkent het belang van het congres, maar is van meening dat do bezuinigingepolitiek hier den door slag' moeten geven. Buitendien staat niet vast, dat het congres zonder deze sub sidie niet kan worden gehouden. De heer Warnaar betoogt, dat dit laatste niet den doorslag kan geven. De vraag is niet of het congres er zonder de subsidie komt, maar alleen „wat stelt "het congres ten doel". In stem rgnim tdoiehwr vNl g-vo In stemming wordt hierna gebracht het voorstel van de commissie van rappor teurs om wel een subsidie van f 1000. te verleenen. Dit voorstel wordt met groote meerdlienheid aan genomen. Marktberichte!). per half Kg.: Koeien 35—50—52—62Jf—65 cl.? Ossen 40—52^—62Jé; Stieren 3542 50— 52 '4Vetto Kalveren 50SO—62'282 ld90. Prijzen per stuk: Melkkoeien 250; Kalfkoeien 309—475; 9ticren 150—400; Pinken ƒ120 210; Grasfcalvcren 4090; Vaarzen 170 270: Werkpaarden 200350; Slaclilpaar- den 100—160; Hitten 150—250; Yeulens 4085; Biggen 1829; Overloopers 30 50; Nuchtere Fokkalvexen 2535; "Nuch tere Slaehfkatveren 1420; Biggen por week 2.50—2.75. ROTTERDAM, 13 Deeenxher. Bbrnsa!. gra nen en peulvruchten. -nLader ruhn ter markt, was iela geKskiolij-Ver te plaatsen. Verkocht ^1-755.2-25, afwijkende 11-25 11.50. Roifge flauw gestemd; LO10.25. Gerat Chevalier 1010.65. Have? ruim ter markt, fiauw, onveranderd 10—11.60. ErvKen. Klei ne gicene prijshoudend; verkocht 2023- Grove kwaliteit daarboven betaald. Bruine boonen niet van heteekenis geloond- Stemming ervoor flanw. Alles per honderd Kg. AMSTERDAM, 18 December. Binnen! Gra nen. Nieuwe arwe 1111.50, Rogge lf), Winiergerst 1010.50, Eovct 1111-50, Duivenbooncn 1818.50, Paardeboonen 13, Groene Erwten 2123, alle? per hon derd Kgr. VEUR, 18 December. Veilinp. Op de eieren- veiling werden aangevoerd 393 kippeneieren 6 f 1314, en Eendeneieren 1512 per hon derd stuks. Scholvisch 5761 cewt per K^. HAZERSWOUDE, 19 December. Veiling. Aangevoerd 1816 kippeneieren, prijs 11.30 12.35 per 100 stuks; 14- Hanen 1.051.25 per stuk; Kippen 1.per stuk; Konijnen 3.90 per stuk. BODEGRAVEN, 19 December. Kans. 214 partijen. 1ste soort 6365, 2e soort 57 GO; Controle 6066: Zware 67. Handel matig. VEUR, 19Dec. Veiling. In <lc afgeJoo- pen week was de aanvoer gering, bepaalde zi-ch in hoofdzaak bij spruiten en andijvie. De eerste gingen iets duurder van de hand dan vorige week en brachten van 10 50 tot 15.80 per 100 K.G. op. An dijvie van 0.32 tot 0.68 nor kist. Spi nazie 0.24 tot 0.36 per KG. Roode en savoye kool van 1.20 tot 3.40 nor 100. Prei van 1.20 tot 1.80. Selderij van 0.60 tot 1.20 per 100 boe. Rn speen 6.30 tot 9.60lo&se neen 8 50 tot 9.60 per 100 K.G.Salade 190 t-ot 5.40. Bloemkool van 0 2G tot 0.39 per kist. Dc handel was levendig. LEIDEN, 18 December. Veiling. Bloemkool 12.50—14, Selderie 1.50—2.50, Andijvie 0.90—2.80, Groene kool 1.50—3.—, Sa voy ek ooi 1.50—4.50; Peen 10,50 alles per 100: Spruiten 6—16, Peen, gioote 1.80— 2.50; Lof 20—24; Uien 0.90—1.50 alles per 100 Kg. 19 December. Vette Varfcensmsrkt. Aan gevoerd aantal 443; 418 Vette Varkens 1.02 1.—25 Licht soort 1—0.94. Handel matig. ROTTERDAM, 19 December. Vee. Aange voerd 373 Paarden, 66 Veulens, 985 Magere Pamdercn, 938 Vette Bouderen, 176 Votte Kal veren, 380 Nuchtere Kalveren, 91 Graskalvè- re'n, 181 Schapen en Lammeren, 126 Varkens en Overloopers, 335 Biggen, 7 Bokken. Prijzen OFFiCIEELE BFURSNOTFER'flG. 6% Nederland 1BJ! 1 B. 5% Nederland 1919 4/^% Nederland 1917 7Ned.-Indiê 1921 5% Ned -Indiê 1917 Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handcisbank Ned 'Handels Mij. eert. Jurgetis A. Jurgens B Ccntr. Suiker Oude Philips R S Stokvis Am. CaT Foundry Ara Hide en Leather Am Smelting en Ref. Anaconda copper Centr. Leather Gulf State Steel Studebaker S Steel gew Rodjone Suiker fa-br. Compania Gcw. Cultuur .Ti Cultuur actions Handelsver. A'dara Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Cos! Dordtscbe Petr Gc-cons Holl. Petrol Koninklijk o Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Kolonirto Rubber Neder! Rubber Serbadjadi Oud? Vaart Nieuwe Hol!. StoornLoot Kon' Holl Lloyd fvon. Ned. Stoomboot Kon. Pakct vaart Scheepvaart Unie Marine Orig coinm Marine pref. Besoeki Deli-Batnvia Tabak Deli Cultuur Mii Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atchison Topeka Erie common Kansas- City Southern 5% Mex Binnenlanden "Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. 4 985/s 98i/2 ',rllhó 877/3 1S2V2 1011/4 132 6Si/2 6 1/4 17SS/4 1070/s 126 :0'/8 157 103 Va 331 I'S1/, 8961/4 S-.S/, 116VS 6lk 265 118 JOU/4 29 3711( 66 893/, 931/, 501/2 2301/2 12 320 113 HV8 19V2 141/ 10 -Vs 90 142 9V8 Wiaselnoteeriftgen (Amsterdam.) Zicht. Londen Berlijn Pnriji Brussel Züricb Weeuen Kopenhagen, Christian ia Stockholm New-York 11.61 O.O843/4 18 471/2 16.92Vj 47.45 n 0086 5210 47.45 67.30 2.497/g Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den moiv gen van 19 Dee. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.760.1 llernoesand. Laagste Barometerst.: 724.5 Stornoway, Verwachting tot den avond van 20 Deo.: Matige tot krachtige, later afnemende Zuidwestelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, laler opklarend, aanvankelijk nog regenbuien, zelfde tem peratuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3