Dagblad voor Leiden en Omstreken Gero-Zilver. ABONNEMENTSPR JS JS LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PEE KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.1» FRANCO PER POST PER KWARTAAL f 2.90 3de JAARGANG. - MAANDAG 4 DECEMBER 1922 - No. 811 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS DES ZATERDAGS s 10.30 PER GEWONE REGEL 10.221 KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent bij vooruitbetaling. INGEZONDEN RECLAME5 'Tfifl Het antwoord van Prof. Visscher. Wij laten hier thans volgen wat Prof. Hugo Visscher ter nadere toelichting van de door hem ontwikkelds denkbeelden in zake het vraagstuk van „Kerk en Staat" in de Tweede Kamer 6prak. Hij begon met er op te wijzen, dat hij uit den aard deir zaak no-oit gezegd had nooit had kunnen zeggen, nooit be doeld had en nooit had kunnen bedoelen, de Regeering in het kerkelijk leven t ingrijpen- Wanneer ooit een reli gieuze richting zich verzot heeft tegen een „jus in sacra", ie hot wel geweest de Gereformeerd© richting. Een feit i6, dat onder de republiek de kerkdijken geleden hebben onder het willekeurig ingrijpen van de regenten- kliek, en dat de Kerk zich altijd met ge weld, zooveel als in haar vermogen was, daartegen heeft verzet, maar dat zij dat niet heeft, kunnen doen met succes en zoo ten slotte een gevoel van onmacht en moe-, deloosheid is gekomen in het kerkelijk le ven. Dus ook op dit ©ogenblik denk ik er niet aan om van de Regeering te vragen, dat zij in het kerkelijk loven zal ingrij- aar een andere zaak is of niet de Re geering de roeping heef t, tegenover de Kerk het onrecht, dat zij haar heeft aangedaan, voor zoover het binnen de grenzen van haar bevoegdheid ligt, goed te maken. En dan zeg ik: ongetwijfeld, dat is haar taak. Do heer Dreeselhuys heeft getracht het voor te stellen, alsof die organisatie ge groeid is. Dat is allerminst het geval. Die organisatie is kunstmatig op gelegd, opgedwongen, want de classis Amsterdam en ook nog een element in de classis Woerden hebben zich, toen de Ko ning dat deed, er tegen verzet. En dat de Koning daarmede een daad eed, die hem niet toekwam, had de heer Dresselhuys kunnen lezen in het advies van den Raad van State, waarin de Ko ning er voor werd gewaarschuwd om er zich niet mee in te laten. Deze opgelegde organisatie heeft de Regeering in 1853 niet weggenomenzij heeft tot de Kerken onder die organisatie gezegd: gij zijt vrij en het gevolg is geweest, dat de Ker ken niet bij machte zijn geweest zich uit hot dwangbuis los te werken. Het resultaat was ten slotte, dat 5n den loop der tijden zich telkens conflicten hebben voorgedaan, die eigenlijk een strijden voor do vrijheid waren. Het is speciaal de richting van den heer Dres- uys geweest, die de vervolging met dragonades van de Afgescheidenen' goed heeft gevonden. Ik begrijp wel, waarom .deze geachte afgevaardigde zoo pleitte voor het befhoud van die organisa tie. Ik verwacht dus niet, dat de Staat zich al bemoeien met het interne kerkelijke leven; ik verwacht alleen, dat de Staat zal ophouden, in zijn Koninklijk besluiten m zijn uitbetaling, altijd te loopen^ aan den leiband van de organisatie. Wij be hoeven niet bang te zijn dat. wanneer de Kerk vrij wordt, zij dan wordt, zooals do heer Dresselhuys meende, tot een groep je „bandoiooze republiekjes". Ik zou dien geachten afgevaardigde willen vragen, of hij gefooft dat de Gereformeerde Kerken^ de Presbytairian Churches, de Scottish Church, bandelooze republiekjes zijn. Een tweede hoofdmoment ie, dat het ie voorgesteld, alsof ik zou bepleit hebben, geld zou worden uitgekeerd aian de verschillende richtingen. Wanneer men had nagelezen, wait ik heb gezegd, zou men dat niet hebben beweerd. Ik heb ge zegd dat, wanneer de Regeering toekwam aan de vraag, wie de rechthebbenden wa ren. zij niet het oor moest Iconen aan een. zekere richting in do Kerk, die uit dogma tisch kerkbegrip het probleem wil oplos- Bon, doch dat de Regeering moest denken aan het feit, dat er verschillende richtin gen zijn. „Ik pleit er dus niet voor, dat aan richtingen zal worden uitgekeerd. Dat is te dwaas om los te loopen, maar ik wensoh, dat zal worden uitgekeerd aan de rechthebbenden. Dat ie, zooals Zijn Excellentie in uit zicht stelde, aan het complex der Kerken, maar met dien verstande, dat daarbij re kening wordt gehouden met hetgeen, waarmede de heer Dreeselhuys niet meer, maar waarmede Z. M. Koning Willem I nog wel rekening hield, dat n.l. de plaat selijke Kerken als plaatselijke Kerke® bezit hadden. De Koning heeft het niet gewaagd, dat bezit onder den band te 6laan. Hij heeft gezegd: „ik scheid het bestuur van het beheer". Daaruit blijkt, dat de plaatselij ke Keiken nog in dat bezit erkend zijn tot op den huidigen dag. Nu is dit juist oen grief, dat wanneer do Regeering gelden toekent, die be stemd zijn voor do plaatselijke Kerken, een bestuursmacht het in zijn vermogen heeft ze aan die plaatselijke Kerken te onttrekken. Dan raken wij in een toe stand, waarin wij moeten vragen, of het niet tijd is dat do Regeering het recht Do heer Snoeck ïïenkeraane: Aan wie dan? Nu begrijp ik het nog niet. De "heer Visscher: Aan de plaatse lijke Kerken. De heer Snoeck Henkemans: Zegt u dat dan duidelijk! De heer Visscher: Dat zeg ik duide lijk, als u maar ooren had om te hooren. Wij stellen dus dit vraagstuk aan do orde, omdat daarbij zeer gewichtige votebelangen ziin betrokken. Niemand kan het kerkelijke leven aanzien, of hij moet onder den indruk komen van de ver wording en de verwarring, die op dat ge bied heerschen. Dat kan nooit gunstig zijn voor het volksleven. Het is van het hoogste ge wicht dat, zooals de Minister, meen ik, ook heeft toegestemd, do verschillende groepen in staat worden gesteld om zich zelf uit te leven. Het is mogelijk, dat oen kapitalisatie nog niet dit vraagstuk zou oplossen, maar wanneer wij nu maar eerst die ka pitalisatie hebben en wij komen eens wer kelijk te staan voor do vraag, wie de rechthebbenden zijn, dan zon het mis schien kunnen zijn, dat. een uitweg werd gevonden, waarbij ©enerzijds de eenheid, en anderzijds de verscheidenheid tot haar recht komen konden. Daarvoor pleit ik, en daarom hoop ik alsnog, dat Zijn Excellentie er toe zal willen overgaan om ten uitvoer te bren gen, wat volgens zijn meening ook niet is in strijd met de Grondwet. Dan kunnen de Kerken zelf zien hoe ver zij met dit vraagstuk kunnen komen en dan twijfel ik er niet aan of de heer Schokking, die nu zegt: wij ontmoeten el kander niet, zal zoo rakelings lanps mij heen gaan, dat wij vlak naast elkander komen te staan." STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Bij den Gemeenteraad zijn de volgende voorstellen ingediend: 1. Door den heer Sanders een voor stel om de zakelijke belasting op het be drijf met ingang van 1 Januari 1923 in te trekken. Ter toelichting merkt de voorsteller op, dat bij het principe waarop deze be lasting berust ten ©enenmale onjuist acht, terwijl bovendien aan deze belasting een onsociale werking moet worden toe geschreven, waardoor de opbrengst als fictief moet worden beschouwd. 2. Door den heer van Eek en Mevr. Duibboldeman een voorstel tot het instel len van een gemeentelijk levensmiddelen- bedrijf, dat tot taak heeft door gemeente- N.V.Leidsctie Ijzerhandel I 22-26 Het meest welkomme ST. NICOLAAS-CADEAU. Ziet onze speciale Etalages. 789 lijke voortbrenging, aanvoer, verwer king en verkoop van levensmiddelen de bevolking te voorzien van goede levens middelen tegen billijken prijs. 3. Door den heer v. Eek voorstellen om: a. den post onvoorziene uitgaven met f50.000.— t© verhoogen; b- bij de ontvangsten van de gasfa briek de posten retributie en winst te schrappen en den gasprijs met 1 cent per M3. te verlagen; c. op dezelfde wijze de etectriciteits- prijzen met 4 cent por eenheid te verla gen; d. het aantal opcenten op de vermo gensbelasting te brengen van 15 op 100. (Men zal zich herinneren dat een der gelijk voorstel reeds vroeger werd ver worpen, omdat daardoor vooral personen met kleine vemogens al te zwaar zouden worden belast.) Chr. Onderwijzersvergadeïing. De Afd. Leiden en Omstreken der Ver eent ging van Chr. Onderwijzers(essen), welke Zaterdagavond vergaderde, had de eer als gast in haar midden te hebben, D r. B. J. Ess er, missionair-predikant der Geref. Kerken, met verlof h. t. 1., werkzaam te Poerbolinggo (Java). Do voorzitter, de heer H. do Boer van Noordwijk aan Zee, gaf na de gewone opening onmiddellijk het woord aan Dr. Esser, die verklaarde wel veel belangstel ling vóór onderwijzers en hun arbeid te hebben, maar thau-s toch gekomen te zijn met een egoïstisch doel. 't Bleek al spoedig, dat hot egoïsme van Dr. E. van de verhevenste soort was, want niet voor zichzelf, maar voor de Holl. Inlandsche School t© P o e r w o- kerto, die in nood is, kwam hij hulp vragen. Genoemde school heeft dringend een onderwijzer noodig en daarom wilde Dr- E- in dezen kring zijn kreet om hulp dioen hooren. Hoofdacte-bezitters(ster) onder 30 jaar zijn de' menschen, die hulp kunnen bieden en met wie Dr. Esser gaarne in correspondentie treedt. Dr. Esser durfde met alle vrijmoedig heid op een gaan naar Java aandringen. Zelfs geldelijke bezwaren achtte hij niet aanwezig, daar menig zendingsman het. met 1/3 of 1/4 van een onderwijzers - salaris moet doen. Jonge menschen, die willen werken in dienst van Gods Koninkrijk vinden, hier een aangewezen terrein. De invloed van den onderwijzer op de zendingsterreinen is zoo groot, <iat 't ook een hoogst aan trekkelijke tak mag heeten op deze wijze aan het zendingswerk mede te arbeiden. Spreker besloot met den wensch, dien wij gaarne onderstrepen, dat zijn roepen resultaat moge hebben. 't Adrek van Dr. Esser, van wien Imen voider alle geweuschte inlichtingen kan ontvangen, is Noordwijk aan Zee. Nadat Dr. E. de vergadering verlaten had werd gepauzeerd. Door de behandeling van den nieuwen jaarrooster moest de aangekondigde voordracht van Mej- de Ni© over Zangon derwijs overstaan tot ecu volgende ver gadering. Bii de behandeling van den jaarrooster werd ook besloten pogingen aan te wen den tot het houden van één of meer ver gaderingen, gecombineerd met de Afd. Leiden van de „Unie", met het doel dan sprekers buiten den kring der onderwij zers uit te nocdigen en dez9 vergaderin gen ook voor belangstellenden toeganke lijk te doen zijn. Enkele namen werden genoemd en 't Afdeelingsbestuur zal in deze richting werken. De mededoeling van het bestuur, dat het unaniem besloten had niet deel te ne men aan de actie van liberaal-rood-com- munistische zijde opgezet tegen de „Tech nische Herziening", bleek de onverdeelde instemming van de vergaderden te heb ben. Waar, in verband met de verschijning vain de Memorie van Antwoord eene ver gadering van de „Yereeniging" in Utrecht is uitgeschreven, werden als afgevaar digden aangezocht do Voorzitter en de Al gem. Secundus, welke a.s. Woensdag de Afdeeling in Utrecht hopen te verte genwoordigen. Aan 't einde der vergadering bleek de weg der bezuiniging, we1 loc ook door deze Afdeeling zal moeten bewandeld worden nogal doornig te wezen, maar met ver eende krachten schitnf het gewenschte dool wel te worden bereikt. De heer P- Zijlstra sloot met dankge bed. Chr. Besturenbond. De Christelijke Besturenbond alhier zal a-s. Vrijdag zijn 12 K--jarig bestaan fees telijk herdenken in do Stadsgehoorzaal. Als feestredenaar zal optreden de heer H. Wetsolaar, oud-voorzitter van den Bond, die zal spreken over „Worstelend omhoog". Het muziekgezelschap „Bobette" en de reciheeirvereenigir" „Door vriendschap vereenigd" zullen hunne medewerking vorloenen. Als bureau-jurist bij den Indischen dienst is benoemd de heer Mr. J. Dutry van Haeften alhier. Naar wij vernomen zal do Ohr. Gymnastiek en sehermvereeniging „Jahn" D.V. Donderdag 18 Januari 1923 haar 4e Openbare Turnavond houden in do Groo- te zaal der Stadsgehoorzaal. Het pro gramma is als we dat van „Jahn" ge woon zijn „Goet., frisch en chaer". We treffen ditmaal minder „plaatjes-num mers" en meer gymnastiek, wat ons ten zeerst© verheugt. Programma's (tevens Bewijs van Toegang) zijn nu reeds ver krijgbaar Hoogl. Kerkgracht 44. De Zaterdagmiddag is zeker voor velen onzer jeugdige sbadgenooten het 'glanspunt van de Sint Nioolaasweek ge weest door de prachtgelegenheid welk© hen in den Foyer van de Stadsgehoorzaal werd geboden om den Sint van nabij te zien en eens eerbiedig-vertrouwelijk met hem te spreken. We bedoelen hiermede het imatiné, 't welk werd gegeven door het comité tot steun aan het hongerende Duit- sche kind. Voorwaar een goed idee om bij onze jeugd het besef bij te brongen tot medelijden met de Duiteche nabuurtjes, die, hoewel misschien niet de zorg van Vader en Moeder in zijn vollen omvang beseffende, toch de gevolgen van de droe vige omstandigheden ondervinden. Het was er recht gezellig. Men praatte en lachte of luisterde en zag vol bewonde ring men was verrukt. Het overige waar het eigenlijk om ging) n.l. de ten toonstelling in de Kleine Stadszaal, werd natuurlijk wol door de ouderen bedacht,, zoodat nut en vermaak elkander goed aanvulden, om het gewenschte doel te be reiken. De Stadsevangelisatie a. d. Morsch- weg deelt ons mede, dat zij voornemens is binnenkort ook op Zondagavond bij- te organteeeren, om op die wijze ook die mannen en jongelieden ta bereiken, die in de week dikwijls verhin derd zijn. In Januari 1923 hoopt men met deze bijeenkomsten aan te vangen, God. Staten van Zuid-Holland heb ben niet goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad van Warmond tot aanslui ting voor de drinkwatervoorziening bij de Leidsche waterleiding, en kennis ge geven aan het gemeentebestuur van Hil- logom, dat Warmond in het waterlei- dingplan Hillegom, Lisee en Sassenheim wordt opgenomen. De Stadsevangelisatie a. d- Morsch- weg zal op Woensdag 20 December in gebouw „Prediker" met de volwassen be zoekers het Kerstfeest vieren. De heer J. Snoek ie 's-Gravenhage hoopt bij die ge legenheid lichtbeelden te vertoonTr. De Kersifeestviering met de kinderen zal plaats hebben op Vrijdag 22 Decem ber in de Kerk „Oude Vest". In de afgeloopen nacht is inbraak in het gebouw van de N.V. Öranje-Nassauveem aan de Pasterrstraat. Do dieven hebben echter niets medegeno men, aangezien er niets te stelen viel. Door den vreemdelingendienst zijn een man en een vrouw over de grens ge bracht, aangezien hen doo-r het Rijkspas- poortbureau geen visum was verleend, in verband met den overvloed aan werk krachten hier te lande. Omtrent het geval van gasvors'ik- king dat zich in ©en perceel aan de Hee renstraat heeft voorgedaan, en warrvan wij Zaterdag reeds melding maakten, vernemen wij nog nader, dat vandaag een nader onderzoek door justitie en politie wordt ingesteld, om zoo mogelijk het lek in do gasleiding te kunnen opsporen. Hieruit blijkt: dus o.a., dat er geen spra ke is van een Iele in de buitenleiding, al thans niet van zoodanigen omvang, dat het gas naar binnen kon komen. Men ver moedt. echter dat het gas door een ande re ondergrondsche rioleering is binnenge komen. Het lijk van de -overledene Mevr. de Wed. H., is heden geschouwd. J. S., heeft aangifte gedaan, dat d* buitendeur van zijn woning op de Nieu we Beetenmarkt door baldadige handen is vernield. Een juffrouw heeft aangitfe gedaan dat op de Zaterdagsche* marlet haar por- temonnai© is ontvreemd. De dief had ech ter weinig succce, want de pertemonnaie was ledig. Een agent van politie betrapte Za terdag op de Botermarkt een 14-jarige jongen, die uit een kraam aldaar, een bo terletter wilde stelen. De jongenheer kwam dus wol „op do koffie", maar moest het zonder banket doen. SCHAKEN. Kampioenschap voor Leiden en Omstr. Tot en met 12 December bestaat er ge legenheid zich te laten inschreven tot deelname aan do wedstrijden om 't kam pioenschap voor Leiden en Oms' reken. Ieder speler uit Leiden of Omstreken kan hieraan mededoen, waarbij voor de win naars uit ieder klasse een zilveren me daille wordt- beschikbaar gesteld. De kos ten tot delname bedragen 50 cent. Roods een 50-tal spelers gaven zich op. Verdere inlichtingen worden verstrekt door den secr. van het Leidsch Schaak-Genoot schap, den hoer Th. J. de Bruijn, Hooge Rijndijk F 122, Leiderdorp. FEUILLETON. 60) Vervolgd en bevrijd. Historisch verhaal uit den Napoleontischen tijd. tar ook daar liet dat vervelende hel licht hem geen rust. Het Btelde hem «1 het boosaardige, al het huichelachtige, onbeteekenendo, bespottelijke voor de oogen, van de dagvaardingen en beschul digingen welke hij doorlas en moest on- Het scheen met een felheid op het witte papier, dat de lettere geel en 'groen voor zijn oogen werden en begon nen te dansen en doer elkaar te loopen, ale wilden zij de officieel© verwarring, daarin zij tot deftige stadhuiswoorden gerangschikt stonden, niog een beetje v©r- i. Hij moest uitscheiden met le zen. Maar nu begon dat geheimzinnig ver hoor in zijn binnenste opnieuw. Wat voerde hij toch uit? Antwoord: Hij had aantal menschen, jongen en ouden, ongelukkig gemaakt en was van plan er ®_og meer, ouden en jongen, zoo te doen. Vraag: Hadden die menschen hem kwaad SSedaain? Antwoord: On een enkele na, Deen. Vraag: Zou hij met dit middel iets Elders bereiken dan dat hij zich in de öogen vaq haan; zoo verachtelijk mogelijk maakte? Antwoord: Ja, zij zou hem vreezen als een wild dier. Vraag: Wat gaf het hem? Antiwoord: Niets, dan nog meer gewetenswroeging. Hij kon maar niet aan die hinderlijke ondervraging ontsnappen. Zoo haastig ate hij kon deed hij de dienstzaken af en begaf zich met loome schreden naar zijn kamers. Doch zoodra had hij de pen niet neergelegd of het-verhoor begon weer. „Gij zijt ondanks uw ongunstige reputa tie bij uwo superieuren gezien, ge zult al hooger in Tang stijgen, men zal ,u weldra naar de oogen kijken, en wanneer ge dan zulk een hoogen trap bereikt hebt zal het u niet do minste moeite kosteru de hand eener rijke erfdochter te verwerven; dan kunt ge u genoeg gewroken achten, en wanneer ge overgeplaatst wordt, zal nie mand iets op u te zeggen hebben. Zou het nu niet beter zijn, aan 't begin van zulk een schitterende loopbaan al die booze voornemen® te laten liggen en een nieuwe schoone bladzijde op te slaan?" Van Stralen was geneigd deze opmer king toestemmend to beantwoorden. Hij verbeeldde zich wel, dat liet hem volstrekt niet schelen kon boo de menschen over hem dachten en spraken, maar toch had hij er hinder van, meer ffan hij zelf be kennen wilde, wanneer zijns gelijken in rang hem wantrouwend en minachtend bejegenden, wanneer zij eon vriendschap pelijk gesprek plotseling staakten ate hij verscheen, ©n begonnen te praten over on verschillige dingen; en 't hinderde hem nog meer, wanneer hij zag hoe hartelijk nieuwelingen, onder welke menagen th- j wen maar eerlijken, rondborstigen kerel in den kring werden 'opgenomen. Zeker 't j was volstrekt niet aangenaam als 't zwarte schaap aangekeken te worden; al de lof der hoofdofficieren woog daar nief tegen op. Hij had zijn mantel in de kazerne ach tergelaten en vertoonde zich weder als het reusachtige goudhaantje. Van Stralen hief zijn oogen op en zag een jonge dame naar zich toe komen, in welke hij tot zijn verrassing Marge de Wilde herkende. Zou zij hem willen spreken? Die oogen- blikkelijke gedachte verdween even schie lijk als ze gekomen was. Margo keek op, bemerkte hem en ontweek een ontmoe ting, door naar do overzijde van den straat te gaan. Daar ging zij hem, zonder zijn groot te beantwoorden, maar met een toornigen en, naar hij meende, op zijn fraaie uniform gemunten' spotachtige® blik voorbij. Van Stralen stoof naar zijn kamer, smeet zijn hoofddeksel in den oenen hoek, zijn' degen in den anderen, en bleef met gekruiste armen heen en weer loopen. Aan zijn goede voornomen® dacht hij niet meer;, dreiging en moord vervulden zijn hoofd en hart. Zij zou ondervinden wat het was, hem te tor gen. Waar ging ze heen? Waarschijnlijk naar den komman- danit om zijn spel weer te bederven, zoo- ate zij eenmaal reeds bijna gedaan had gekregen. Maar ditmaal 'hij zwoer het het met een vloek zou 't haar niet ge lukken, al moest zijn ganeohe reputatie verloren gaan. Inderdaad bracht Margo voor de derde maal in één week oen bezoek in 't huis van majoor Henri de Landelle. Zij had Constance, die van haar nukkieheid te genover Leo al grooteLijks berouw ge voelde, geheel „bewerkt" door treffende echÜdcrijen op te hangen van hetgeen bij mogelijkheid gebeuren kan; zij had door hare hartstochtelijke, vurig welsprekende taal het hart. van Constance's voogd ge heel verteederd en half gewonnen; zij stookte al wat invloed had in de stad op om gratie te vragen, en Van Stralen had dezen morgen een proefje genoten van de kracht die hem tegenwerkte- Margo vond Constance thute, ouderge woonte aan het' borduurwerkje bezig, een verjaarsgeschenk voor haar oom en voogd. Nadat de eerste begroetingen en onvermijdelijk© vragen en antwoorden be handeld waren, zeide Margo: „Go zijt al zoo dikwijls met me uit gewoeet, Con stance, naar elegante partijen cn deftige bate, waarwij ons bijzonder geamuseerd hebben, is 't niet zoo?" Constance keek vreemd op bij do inlei ding. Zij zag ct. een weinig degelijker, ernstiger uit dan vroegGr; de gebeurtenis sen van dein laatsten tijd waren niet over haar oppervlakkig gemoed gegaan als de schaduwen der zomerwolken, zonder spo ren na te laten. Zij had bemerkt dat er in de wereld nog „akeliger" dingen geschied den dan een mislukte partij of een regen achtige namiddag, en ook, dat er nog iota beters bestond dan oen „verrukkelijk" kleedje of een „heerlijke" rit- „Zijt ge misschien van plan om de ver gadering van 'i Nut bij to wonen, cn mij mee te nemen?" vroeg zij terug. „Ik zou haast-, naar de deftige wijze te ©orde©- len waarop gij begint te praten, veronder stellen dat gij er mot uw gedachten al waart. Margo glimlachte even. „Naar uw wij ze van ©preken to ootrdeelen, zou ik nioÜ veel kans hobben jo mee te krijgen. Maar ik wou je ergens anders heen mee heb ben." „Waarhoen dan? Je bent cr zoo ge heimzinnig mee alsof het heel iels buiten gewoons was. Bedoel jo oen rit io naar Heemstede ©f Velson?" „Neen", zei Margo kortaf, .,'t Is wel iets buitengewoons, maar niet erg ver* makelijk." ,v (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1