BINNENLAND. diMEENTELIJRE AANKONDIGINGEN .Gemeentelijke Vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Yischmarkt 18 (Tel. 1525) is hedenavond verkrijgbaar GROOTE SCHELVISCH k 0.25—0.30, SCHOL A 0.15, SCHAR k f 0.15, KABELJAUW k f 0.40 en TAR BOT k f 0.40 per pond en ZEEUWSCHE MOSSELEN k 0.06 per K.G. N. O. DE GIJSELAAR, Leiden, 2 December 1922. AGENDA. "WOENSDAG 6 December. Lolden. Vergadering tot oprichting Christel. Be waarschool verecnigin g in het „Nut". Aanvang 8 uur. DONDERDAG 7 December. Leiden. Verg. Geref. Schoolvereeniging in het Gym. lokaal der school Luefchoflaan- Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 1% uur. Rechtskundig Bureau Ckr. Beet. Bond. Steenschuur 15. Apotheken ö*e tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend rijn: C. B Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. Dé apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen veer leden van dit Fonds. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur nemen de volgende huis artsen den dienst waar: Dr 17. ven.e Oréve. Rijn en Schiekade 104, Dr. Kist, RembraDdtstr. 21, Tel. 1202. Dn Nijkamp, Breestraat 171, Tel. 1241. Dr. Rasser», Rapenburg 47, T«L 1469. Dr. v Voorihuijsen, Heerencracbt 88, Tel. 7. De Geneeskundige Zondagsdienst te Ocgstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door Dr. Varekamp, Warmonderweg 22, Telef. 1916. Het deed epr. genoegen dat aoovelea opgekomen waren om bet D. 0- S.-feeet bij te wonen. Als een kind 15 jaar ie ge worden, komen vrienden en magen op de verjaardag. De ouders echter weten nog het beet wat het beteekende eer het doch- terke 15 jaar ie geworden. Ze zien het kindje nog in de wieg leggen. Ze verheu gen zich echter temeer, nu zij het kind zoo groot zien geworden. Zoo gaat het ook met D- 0. S. Spreker heeft de vader yam D. 0. 6., den heer Jo o et en, met straal van blijdschap op het gelaat zien binnentreden. Hij wenscht hem dan ook van harte geluk met het 3e lustrum van de vereeniging (applaus). De moeder van D. 0. 6- is onbekend. Wel weet men do namen der bakens, in dit geval de hoeren Janssen en Keereweer, die jaren lang het kindje hebben gekoesterd. Spreker hoopt dat ze dit ook verder zullen blijven doen (applaue). Dan hul digt spr. nog den directeur, den Heer J- JDe Kok. Als ik moest verbellen, zoo zei- de epr., wat die voor de vereeniging heeft «daan, kwam ik het eerste uur nog niet klaar. Als men wel eens aanmerkingen gemaakt heeft op de leiding van D. 0. S.: tö heer Kok heeft door zijn onlangs be- aalde acte M. O. betoond alle oritiek te Kunnen doorstaan. Onder daverend ap plaus biedt epr. een keurig bloemstuk aan. Als spr. nog verschillende „officials", waaronder do heer Steijna van do N. B. L. 0. hf welkom geheet-en, zoomede de Peis, «einu-gt spr. zijn door toejuichingen onderstreept boboog. Na deze openingsrede weivi voorgegaan gebed en werd begonnen met afwer en g van het eigenlijke programma. Üa Oponingestand der Damesafdesling met haar keurige belichting liep goed van atapel. Alleon ware het misschien niet on dienstig geweest dit nummer Rhytmischo oefeningen to noemen. Zooals gezegd, de oefening als zoodanig was keurig. Alleen -Je entourage een uitnemend gekleede turnster op een kale stool gaat toéh niet! had iets beter kunnen zijn. Do volgen de nummers in Tt bijzonder hot brugtur- nen werden zeer good uitgevoerd en ge ven blijk, dat er terdege door D. 0. S. wordt geoefend. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats. Het laatste nummer voor de pauze, de R'hyi micého oefeningen van de Damos- «fdcc-liug, oogst to een enorm succes. Gedurende de pauze werd er Receptie gehouden in do Receptiekamer. Zeer druk word gebruik gemaakt van de gelegen heid om D. 0. S -te complimenteeren. Achtereenvolgens voerden het woord de hoer Verschoor, die vooral de wonsch uit sprak. dat do vereeniging bij groei en bloei vooral ook mocht blijven wandelen op de paden door hot predicaat Christen lijk voorgeschreven; de lieer Joosten die deze woorden nog een aandikte en concludeerde dat. volkomen bereikt is wat men zich had voorgesteld; de hoer Metz. die op el© nieuwe richting in de iich.'Ocfening wees iu de onderafdelingen .-an D. 0. S. dank zij de prestaties des hoeren de Kok onder de Rijksgroepen innen worden opgenomen. Vervolgens werd de jubileerende ver eniging gelukgowcnscht door afgevaar- Hgden der zusterverenigingen „Excel- ïor", Wilskracht cn Genie" en do Chr. vmnastiek en Schormverceniging „Jahn" or van do eerst o twee herinneringsme- 'llts aanb:den. Nadat nog door het ie lid van D. 0. S. en door een afge- ïigde der Chr. Muziekvgr- „Polyhym- het woord was gevoerd, snrak Ds. Thomas nog enkele hartelijke woor- Nadat do voorzitter van D O. S., de I- r J. Koe re weer. mei enkele vrien delijke woorden bedankt had en' namens do ouders door den heer H. J. Snel een woord van waordeering was gespreken, kon men weer naar de groote zaal terug keeron- Het nummer rekturnen werd schit terend uitgevoerd. Jammer dat het publiek hier niet zoo gul was met applaus als andore- Kwam het. «omdat het niet „ge kleurd" was? Buien gewoon aardig wae het Zangspel „Bo term aken" voor de kleinste peuters. Natuurgetrouw Hol- andsch en uitgevoerd met ©en ijver cn serieusheid die de ouderen tot voorbeeld kan stellen. D. 0. S., do toekomst is U I De Rythmieche oefeningen van de Da- mesafdeeling was niet feilloos maar de menseh is ook geen machine! Trempl in-hoo geprin gen werd vrij goed uitgevoerd. Mooi staaltje van oen der klei neren, die bij de eerste sprong door een ongelukje faalde, maar toch door wils kracht bot het einde toe volhield. Zoo moet het gaan! Het laatste en voornaamste stuk was de „Plastische standen" door de foeeren- afdoeling, die een episode uit het leven der Voor- Indiëfs uitbeeldden. Schitterend waren eostuums, grinvage en belichting. Do opstelling was goed verzorgd. Minder geweoscht lijkt ons een „bal spel" voor te 6tellen zonder bal, terwijl wij ons verder afvragen of het object als zoodanig wel goed gekozen is. Het pu bliek was verrukt. Blijkbaar vonden de moesten echter dat de uitvoering nu afge- loopen was, want in drommen verliet men de zaal. We drukken ons tamelijk euphe- mietisch uit. als we een dergelijk optre den als „schandelijk" betitelen. Het bestuur van D. 0. S. zorge volgen de keer dat do deuren tot het einde geslo ten Wijven. Do heer Versclioor dankte de overgeble ven aanwezigen voor hun belangstelling, en ging voor in dankgebed- D. 0. S. kan over 't geheel op een welgeslaagde avond terug zien! Onze etadgenoot, do heer J. Kui pers, herdacht gisteren zijn veertigjari gen arbeid als depötctief der. Nederland- schc Spoorwegen. Gistermiddag ongeveer kwart voor vijf overkwam den 21-jarigen «hipper H. T. H., die met zijn schip bij de meelfa briek der fa. Coster in de Zijleingel ligt, een ongeval. Bij bet uitzetten van den lijn n.l-, had hij het ongeluk te struikelen, waardoor bij met zijn borst op een lier terecht kwam en wel zoodanig dat hij niet zelf- etandig kon opstaan. Een inmiddels ont boden geneesheer van den Eerste hulp dienst constateerde dat H .rich wel ern stig had bezeerd, maar dat met eenige rust alles nog wél in orde kan komen. Do koopman J. A- de R. vervoegde zich gisteravond bij de politie om on derdak. Bij het nazien van het politie blad bleek echter dat hij nog 5 dagen hechtenis te goed had. Hedenmorgen ie hij naar den Haag overgebracht om zijn straf te ondergaan. Door verschillende nagiften ie de totaal opbrengst der Zeadings-collecle in de Ned- Hcrv. Kerk gestegen tot f 3088.83. Namens de Ghr. Besturenbond zal 'm het Comité tot steun voor werkloozen zitting neme», de heer H. van Cittert. In de Predikbeurtenblad wordt me- degedeld, dat de verlichting van de Hoüglamdeche Kerk vermoedelijk op een avond van do volgende week ia oen apar- ten dienst in gébruik zal worden geno- De «opbrengst van de j.l. Zondag in de Nod- Herv. Kerk gehouden zendings- coHecte is met enkele nagiftcn gestegen tot f3088.83. Gistoreonamaddag 6 uur ongeveer overkwam Dr. van Rbijn alhier een onge luk- Bij het oversteken der Breretraat werd hij omver gereden door een melk wagen, bespannen met een hit. In 't ge laat en aan do handen wa3 Dr. v. Rhijn bloedend, verwond e® werd bannengedrai- gen in 't magazijn Fongere. Dr. van Winning en Dr. v. Ee waren onmiddellijk ter plaat-se en constateerden, dat de ver wondde collega op de boenen kon staan. Daar de Eerst© hulpdienst op telef. op roep van Dr. v. Es niet verscheen, werd door hem een rijtuig besteld en daarmede Dr. v. R- naar diens woning vervoerd onder eeleido van Dr. van Es en een re chercheur van politie. Den voerman van den melkwagen. treft geen schuld. De heer W. Mo ene, candidaat tot <kn D. d. W. alhier ontving een beroep naar Hoek bij Neuzen. Prov. Staten van Zuid-Holland. Met betrekking tot het vraagstuk be treffende verbetering van het wegennet in Zuid-Holland stellen Gedep. Staten aan de Statenvergadering voor te besluiten: a. Den weg loopende van Rijswijk (Hoornbrug) naar De Vink (aansluiting aan den Rijksweg) nabij Leiden met de daartoe behoorende kunstwerken en ber men in eigendom, onderhoud en beheer bij de provincie over te nemen en te verbete ren en in afwachting van die overneming onmiddellijk het onderhoud van den be- staanden weg door de provincie te doen geschieden een en ander met uitzonde ring van de door de Gedep. Staten aan te wijzen gedeelten in bebouwde kommen, o.a. onder voorwaarde dat de gemeenten Rijswijk, Stompwijk. Voorburg, Veur en Voorschoten 10 pet. bijdragen in de kosten van verbetering van den weg en van daarin gelegen kunstwerken voor zoover binnen haar gebied gelegen tot een door Gc.dep. Staten voor elke gemeente vast te stellen bedrag binnen een of meer door dit college te stellen termijnen. Voor het ge val deze bedragen te zamen de som van f 40.000 overschrijden, worden zij ponds pondsgewijze verminderd tot dit totaal be drag. Scholenbouw voor Lager Onderwijs. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der wot van 21 April 1922 houdende matregelen ter voorkoming van het zonder noodzakelijkheid bouwen van scholen voor lager onderwijs. In de Memorie van Toe lichting wordt erop gewezen, dat het zich laat aanzien dat het wetsontwerp tot wij ziging der Lager Onderwijswet 1920 niet meer voor 1 Januari a.s. tot wet zal wor den verheven, zoodat het wensclielijk is, den termijn, gedurende welken do wet van 21 April 1922 van kracht is, te verlengen. Het ligt in de bedoeling tegelijk met de inwerkingtreding van eerstbedoelde wet den duur van het bouwwetje te beëindigen. Uit het diukkershediijf. De afd. Arnhem van den Al gem. Nc- derl- Typografenbond heeft met alge meen© stemmen het concept collectieve arbeidsovereenkomst verworpen «en den afgevaardigde naar de al gemeen e verga dering van den bond een bindend man daat gegeven om tegen te stommen. Het weer in November. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut publi ceert het volgende voorloopige o ver zicht van het weer in November: In de eerste drie weken was de dage- lijkeduo maximum temperatuur gemid deld 2 en het minimum 1 graad Celshie beneden normaal. Daarna was het maxi mum ongeveer er aan gelijk en het ml-' nimum 2 graden er boven. De hoeveel heid neerslag gemiddeld over geheel Ne derland bedroeg 54 tegen 59 m.m. nor male maand6oni. De Bilt had 43 uren met zonneschijn tegen ruim 57 uren normaal. De haven to Vlissingen. De Tweede Kamer heeft gistermiddag de motie-Van der Voort van Zijp luiden de: „Do Kamer, van oordeel, dat de uit voering van de werken tot verbetering van de haven te Vlieringen o<p den oor spronkelijk voorgenomen voet. regelma tig moet worden voortgezet en tot stand gebracht, .gaat over tot de orde van do» dag," aangenomen met 70 tegen 3 stemmen, nadat de heer Krijger rijn motie over deze kwestie had ingetrokken. Herziening der L. O.-Wct 1920. De technische herziening der L. 0.- wet 1920 zal in de Tweede Kamerzitting van Vrijdag 8 December in behandeling komen. De Memorie van Antwoord zou heden verschijnen. De Arboidsgeschillemvet. Ock liet hoofdbestuur der Nederi. Mij. voor Nijverheid en Handel heeft aan do Eerste Kamer verzocht het ontwerp van wet, houdende bepalingen tot bevordering van do vreedzame bijlegginig van geschil len over arbeidisaangeJLegenhedlen en^ tot het voorilcoinen van zoodanige geschillen niet goed te keuren, op grond van de vier de paragraaf, inzake het recht van enquête BUITENLAND. De conferentie te Lausanne. Uit Lausanne wordt aan de Times ge seind, diait tot dusverre zich geen enkele ernstige crisis heeft voorgedaan. Genoemd biaid ziet in het feit, dat vortegenwoordi geus van een aantal staten, wier belangen «dikwijls tegenstrijdig zijn teT conferentie bijeen zijn, op zich zelf reeds een geluk kig en hoopgevend verschijnsel. Een parti culier gesprek tussohen twee politici in een hotelkamer kan soms meer moeilijk heden uit den weg ruimen, dan dagenlange discussies in de conferentiezaal. Hoe d.«or en eentonig do conferentie vaak den buitenstaander ook schijnt, toch valt niet te ontkennen, dat er voortdurend vooruitgang te consiateeren wit. Indien de respectievelijke partijen voor alles redelijk en billijk blijven, is er kans dat de conferentie veel eender tot een resultaat komt, dan men een week geleden meende to mogien verwachten» De „Daily News" is nagenoeg van dezelf de meening. Maandag a.s., aldus een cor respondent van dit bliads zal de conferentie vier van de zes voornaamste kwesties, te Lausanne te regelen, moeten bespreken. Het zijn de kwesties der Europeescho grenzen, de financieelee en economische vraagstukken, de minderheden en de zee- engten-kwestie. Dan blijven te bespreken de kwestie der grensregeling in Azië en dé capitulaties. Wordt de conferentie verdaagd? A«an liet „H d b 1. wordt uit Lausanno geseind: Ik verneem uit betrouwbare bron, dat ernstig overwogen wordt, de conferentie den 15den December te verdagen tot be gin Februari, opdat Ismet confereeren kan te Angora en ook de anderen het eens kannen worden over do belangrijkste quaes tic-s voor definitie v"i beslissingen kunnen, worden genomen. De Amorikaan- ecfoe delgatie dringt aan op verdaging der conferentie, daar zij er van overtuigd is, dat de conferentie anders op een misluJo king uitloopt. De toestand in Griekenland. De Temps verneemt uafc AtheneGene raal Nieder, do commandant van het Grieksche leger in Tbraciën, is afgetreden wegens gezondlieidisiredenen. Men spreekt over generaal PangaJos als zijn opvolger. Het leger in Tfxn&cdë geeft duidelijk blijk van ontmoediging. Er hebben tal van deserties plaats, en vele officieren veria ten hun post. De Koning wil afstand doen. De koning van Griekenland heeft naar aanleiding van het proces, dat Maandag os. tegen zijn neef, prins Andreas, wordt aanhangig gemaakt, zijn abdicatie aange boden aan het rerol-ukionnaQre comité ran Athene. Er wordt niet bijgevoegd, wat dit comité op dit voorstel van den koning heeft be slist.. Italië er» Griekenland. Mussolini hoopt 8 dezer t« Londen aan te komen om den volgenden dag de be sprekingen der geallieerde premiers bij te wonen. Hij zal waarschijnlijk den Jcago- riavisehen minister van Buitenk udsdhen Zaken onderweg ontmoeten, hetzij te Mi- kaan of te Parijs. In den kabinetsraad ontkende Mussolini de bewering, dat Italië geen pogingen had gedaan om de executie der oud. ministers te Athene, te verhinderen. De Italiaanscho gezant heeft er terdege de ncodige stap pen gedaan en hij heeft opdracht gekregen om do Grieks cho regeering met la nger' ie erkennen. De graant is evenwél nog niet teruggeroepen, hetgeen zal geschieden. Jndicn het. belang van Italië zulks eisoht. De Inter-gealliee rdc Con trol e - commissie. Daar Duitselilar.d niet voldoende gevolg heeft gegeven aan de eischen der controle commissie, betreffende de satisfactie en herstel in verband met de incidenten in Sleltin, Passau en Ingolstadt, waar ambtenaren van de geallieerde militaire controle-commissie bij de uitoefening van hun taak gemolesteerd werden, heeft gisteren de gezantenraad aan den Duit- schcn gezant to Parijs een nota doen toe komen. De nota alcit de Durtsche regeering in kennis van de volgende, door de geallieer den genomen besluiten: Véór 10 Decöïriher zal de Duitsclie re geering satisfactie moeten geven voor de incidenten te Passau en Stettin. In verband met de affaire Ingolstadt zal do commissie van controle aan de Duitsclie regeerirg maatregelen van her stel en sancties voorleggen, welke de Duif- «che regeering zal hebben.uit te voeren. De minister-president van Beieren zal, in een schrijven aan de militaire controle, commissie, deze excuses aanbieden over de incidenten van Passau cn Ingolstadt. Genoemde steden zullen elk een boete van 500.000 goudmark te betalen hebber. Ingeval de betaling van deze som niet of slechts gedeeltelijk vóór 10 December heeft plaats gehad, zullen de geallieerden beslag leggen op een bedrag van 1.000.000 g«oudmarken, eventueel het niet betaalde gedeelte van deze som, uit de baten der Beiersche regeering in den Palts. De Amerikaansche oorlogsvloot. De Times verneemt uit New York, dat Amcr. regeeringe-ambtenaren zich als volgt hebben uitgelaten over de verkla ring vian Briteche marinemannen over de kwestie van de slooping der oorlogs schepen: De in aanbouw verkcerende Amsri- kaan&ohe oorlogsschiepen wordxm in een toestand gehouden die het niogeïijk maakt, dat de bouw wordt hervat, inge val het vloot verdrag van Washington niet zou worden toegepast. De door do Engelschen aan de eloo- pre overgeleverde scherpen, waren yer- ouderde schepen, zoodat de buitenge bruiketelling daarvan geen «opoffering voor Engeland beteekent. Hongersnood in Rusland- De Russische pers maakt molding van een nieuw hongergevaar in Rusland. De uitzichten voor het, jaar 1923 zijn buitengewoon slecht. De bebouwde op pervlakte is met. meer dan 10 pct_ ver minderd en bedraagt thans ongeveer 40 pet. van de bebouwde oppervlakte van voor den oorlog. Voor het a-s. voorjaar ontbreekt het grootste deel van het benoodigde graan, 30 pet. der boerderijen beschikt over geen enkel paard meer. Onlusten te Smyrna. Volgens verklaringen van te Athene uit Smyrna aangekomen reizigers, hebben de Turken in die stad een betooging gehou den om den temgkcer van de christelijke bevolking, sedert wier vertrek de zaken to Smyrna geheel stilstaan. Kemalistisohe troepen trachtten de demonstranten uit een te drijven, waardoor er een hevig ge vecht ontstond, dat urenlang duurde en waarbij aan weerszijden 500 dooden en gewonden vielen. Het gebrek aai. brood to Smyrna* verer gert den toestand, zeggen de reizigers. Staien-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Aan de orde is de stemming over het artikel bevattende den post voor de vlucht haven in Zijpe. Dit artikel wordt verwor pen met 39 tegen 34 stemmen. De motie-v. d. Voort van Zijp (in zake de haven te Vlissingen) wordt aangenomen met" 70 tegen 3 stemmen. De heer K r ij g e r (C.-H.) deelt mede, dat hij zijn motie in zake de haven van Vlissingen intrekt na de mededeeling van den Minister. Hierna worden verschillende wetsont werpen z. li. s. afgedaan. Over enkele werd do stemming aangehouden, waarom wij cr nader op zullen terugkomen. Zonder stemming ging het ontwerp er door, dat de Regeering gelegenheid geeft ter voorkoming van brandgevaar voer ge bouwen en getimmerten strafbepalingen bij maatregel van bestuur uit te vaardigen. Zooals bekend, is deze overheidsbemoeiing hoofdzakelijk gericht tegen onvoorzichtige loodgieters, dio al meer dan eens schuld droegen, dat monumentale gebouwen een prooi der vlammen werden. Vervolgens keerde men maar weer tot do Waters taatsbegrooting terug, af deeling Spoorwegen, waarover, na de onlangs ge houden interpellatie, waarlijk niets nieuws meer werd gezegd. Er verscheen een motie- Schaper ter tafel, medeonderteekend door vele leden uit andere partijen, waarin tariefsverlaging wordt gevraagd voor ge afstanden eu kilometerboekies. De minister zal daarover Woensdag zijfl oordeel kunnen- zeggen. Tegen Dinsdag im mers is Marine aan de orde gesteld en te gen het eind van de volger.de week do L, O.-herziening. Uit de Omnevino. SASSENHEIM. Orgelbespeling H. M. Keuning. De belangsleling voor de orgelbespeling waarop de heer Keuning Sasscnheim Vrijdagavond onthaalde was vrij groot. En do aanwezigen sullen er geen spijt van hebben gehad, dat ze naar do Geref. Kerk gekomen waren, want orgel en orgo nist hebben ons van begin tot eind doen genieten. Als we het orgel in de Geref Nerk hon- ren bespelen vragen we ons steeds weer af, wat ons in dit instrument het meest be koort. Zijn dit de heerlijk zangerige tong werken? of de bijzonder mooi geïntoneerde fluiten? De diepe gedragen 16 voet pedaal- stemmen, of het heerlijk jubelende volle werk 1 We weten het niet, en zouden haast zeggen: Het is alles even mooi. En hetzelfde geldt feitelijk ak we een oordeel uit moeten spreken over het spel van den heer Keuning. Van alle mogelijk heden die dit orgel biedt, weet hij een schitterend gebruik te maken. Steeds weer verrast hij zijn gehoor met nieuwe klank volle combinaties, terwijl hij ook overvloe dig gelegenheid geeft om met de verschil lende solo-stemmen kennis te maken. En zijn technische bekwaamheid is zoo groot, dat ze steeds weer bewondering wekt. Dit bleek al dadelijk in het eerste num mer Fantasie en Fuga van J. S. Bach. Vooral de Fuga was overweldigend, en' op meesterlijke wijze deed de organist het thema steeds weer uitkomen. Het tweede nummer, Andante Religioso van Mendelsohn bekoorde ons niet in ge lijke mate als de overige nummers. Maar toch deed de lieer Keuning ons hier in bij zondere maten genieten van de heerlijk zangerige Hobo. De Sonate van Ma-illy werd mei zeer veel aandacht aangehoord. De pedaal-partij in het Andante werd meesterlijk gespeeld, en het Allegro con brio imponeerde geweldig. In zijn improvisatie over het koraal: „Wie maar den goeden God laat zorgen" deed de lieer Keuning zicli kennen als een machtig improvisator. Een enkele maal kregen we den indruk dat de organist een oogenblik gevaar liep zich in zijn fantasie te verliezen. Maar 't was dan ook maar voor een oogenblik en steeds weer deed de organist dit mooie koraal voor ons spre ken. Het Grand Ckoeur van Guilmant vormde een vaardig slot voor dezen genotvollen avond. De groote aandacht waarmee de organist door oud en jong werd aange hoord, was wel het sprekendste bewijs van de sterke mate waarin de aanwezigen door het spel van den heer Keuning wer den geboeid. Er was slechts een onaangename ge dachte die ons zoo nu en dan bekroop. Wij konden de vraag niet onderdrukken: Hoe lang zal een dorpje als -Sassenneim dezen kunstenaar kunnen behouden? Wij weten dat we namens heel wat Sas- Ecnlieimers spreken als we den wensen uiten, dat deze eerste orgelbespeling spoe dig door een tweede wordt gevolgd. Predikbeurten. N -ï «j Her Kerk voorm. 9.30 uur Ds. H. Bakker van Amsterdam en nam. 7 uur Ds. L. D. Poot van Amsterdam. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. Naar wij vernemen is door den heer C. de Bruin te Spaarndcm. een perceel land naast de z.g. „Stomp5 aan de Teijlingerlaan aangekocht teneinde daar een scheepsbouw- en reparatiewerf aan te leggen, waarvoor bereids van B. en W. te Voorhout vergunning is gegeven. VOORSCHOTEN. Naar \v ij vernemen zal ook hier een afd e cling worden geopend voor de Vakschool voor Meisjes voor Lei den en Omstreken, en wel met. een cur- 9usu in het lingerie- on cosluumnaaien. Do inschrijving voor dezen cursus zal plaats hebben cp Donderdag 14 December a.s. in de Gymnastiekzaal der O. L. school alhier, allwaar tevens oip dien dag een ten toonstelling wordt gehouden ter exposi tie van het werk wat op dezen cursus kan ■worden vervaardigd. Voor verdere' bijzon derheden zie men de. advertentie in dit nummer. KATWIJK. Aanbesteding. De uitslag der aar»V« steding van het ophalen van asch en vsiil- nis te Katwijk aan Zee, tweemaal per week te Iranspcrieoren naar de Gemeen telijke vuilnis*taal is als volgt: H. Haas noot 2475,'J. Verdoes ƒ2483, P. do Vreugd ƒ3099, M. Schaap ƒ3850, G. van Duijnl ƒ.5000; per week was ingeschreven door Al

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2