VERKOOP MANTELS A. WAALS Haarl.sfraat 114 t/o. da Oaakersteag II 7g@es* woorcteslige asmSsiedingen. EUBSERUiKE. STAND LEIDEN 18—20 November. Geboren: Hendrik z. van J. Lange- zaal en J. Boekkooij Dirk z. van D. v. d. Blom en E. J. Bon Martinus z. van C. A. v. Drunick en E. T. Boosenburg Judifch Catliarina d. van D. v. Staden en J C. Mieog Gerrit Jan z. van J. T. Schaaf en M. J. Pluimert PetroneUa Cornelia d. van T. de Bruijn en C. Tolhui- jen Anton z. van J. Kooien en M. Brug man Elisabeth Bernardina d. van B. J. Larnboo en A. H. v. Dijk Izaak z. van P. J. de Vink en S. M. Oolthuis Gerrit Johannes z. van O. Zweistra en N. v. d. Mee Margaretha Geertruida d. van G. Bleijie en W. Meijer Jacoba Petronella <L van J. Pardon en J. G. Hoogkamer Maria Keeltje d. van H. A. Jansen en M. Schroef Johanna Maria d. van C. Ver- meij en J. M. v. Ark Hermina Geertrui- da Adriana d. van D. Borden en H. den Popper Suzanna Johanna d. van H. D. Tisseur en J. Vervark Hubertus Nico- laas z. van J.„C. v. d. Pluijm en J. v. d. Krogt Dina d. van J. G. Lipse en D. v. d. Vlist. Ondertrouwd: J. van Splunder im. 30 j. en C. v. Schelven jd. 27 j. J. Ver hoog jm. 21 j. en C. Ciggaar jd. 21 j. C. v. d. Bijl jm. 21 j. en C. J. Toon 20 j. W. J. Brier jm. 30 j. en E. G. Hurink jd. 27 j. M. v. d. Keur jm. 31 j. en J. Ouds- lioorn jd. 29 j. A. van Dijk jm. 23 j. en M. M. Siera jd. 21 j. H. Kruit jm. 22 j. en A. M. H. Berlemon jd. 23 j. - B. C. Pekelharing jm. 25 j. en E. de Cler jd. 21 j. Gehuwd: L. Leenmanu jm. en M. v. d. Daken jd. P. J. Lut jm. en G. v. d. Nat jd. H. O. van Alphen jm. en J. J. An tony jd. J. Wolters jm. en E. H. L. Claas een jd. Overleden: J. v. Oosten m. 78 j. F. G. Dubbelaar z. 15 mnd. B. v. d. Le lie z. 2 w. J. van Wort z. 53 j. A. HenzenBader v. 79 j. noemde plaateen van een waterleiding te voorzien. Die overeenkomst moet natuurlijk door de verschillende Giemeetateraden worden bekrachtigd, maar hieibij word«i geen moeilijkheden, verwacht zoodat er grond is voor de hoop dat de bollenstreek reeds Het volgend jaar van een waterleiding zal profiteered. Daarmee zou dan een reeds lang ge koesterde wensch in vervulling gaan. Door het slechte water, waarmee men zich thans moet behelpen is er aan een waterleiding dringend behoefte. Met groote belangstelling wordt het verdere verloop van deze zaak tegemoet gezien. Algemeen is de wensch, dat spoedig officieel tot het aanleggen van een water leiding zal worden besloten. OEGSTGEEST. In den ouderdom van 71 jaren is alhier overleden O. Lugthart, in leven gepensionneerd onderwijzer bij het openbaar onderwijs te Warmond. Mej. Middelkoop hoofd der Bewaarschool heeft haar functie als zoo danig neergelegd en gaat van haar welver diende rust genieten in de gemeente Lei den. Morgen, Woensdagavond, te 7 uur in het gebouw „Irene"' aan den Endegeesterstraatweg, zal spreken Ds. I. Yoorsteegh, Ned. Herv. pred. van Katwijk aan Zee. Sedert 7 Oct. zijn geen geboorte-aangiften te vermelden wat ze ker een bijzonderheid is. Burgerlijke Stand.. On dertrouwd: J. Verhoog 21 j., te Leiden en C. Ciggaar 21 j. H. Gordijn 21 j. en H. v. d. Luit 18 j. G. Klomp 35 j. en F. S. F. Eijsten 26 j., te Amsterdam. Gehuwd: K. Parre 28 j. en C. v. d. Heul 26 j. Overleden: C. Lugthart 71 j., wedr. van C. J. Verpoorten C. Hus 60 j. J. J. van Wijk 82 j„ echtg. van J. Onvlee. Ons Gemeentebestuur past zich steeds meer en meer aan met den nieuwen tijd. Heeft Wilbrink een reeks van jaren met zijn „Hekkie" vuilnis opge haald, voortaan zal dit geschieden met een auto. Zie hoe statig zitten onze gemeente arbeiders achter het stuurrad, het staat werkelijk perfect. Dat het alleen wat ge vaarlijker is dan met Hekkie, ondervond de gemeentewerkman A. die met de auto in 't water terecht kwam. Maar dat is min der. We gaan vooruit, het schellegeklingel als teeken dat de aschman in aantocht was, in vervangen door het frissche signaal geluid van onze Ford-auto. En Hekkie is met pensioen. Het zoontje van Juffer- rnans dat brandwonden aan het hoofd op liep doordat een benzinelamp in de werk plaats van Remmerswaal omviel zal ge lukkig geen blijvende nadeelige gevolgen ondervinden, zoodat het nog wonder goed is afgeloopen. Koba is in betrekking in een bakkerswinkel en ze heeft het wat goed. Haar ouders verrassen haar niette min nogal eens op een surprise. Ze was dan ook wat blij dat haar een pakje werd bezorgd met de ouderlijke groeten. Maar o schrik wie begrijpt haar ontstelte nis toen bij het openmaken van het pakje *-» hetgeen natuurlijk eenigszins zenuwach tig geschiedde eenstekelvarken haar in de armen sprong. Eenigc jongens hadden n.l. de aardig heid dit beestje, namens Koba's ouders aan haar adres te bezorgen. RIJNSBURG. De Heer BI. voerde heden aan veiling „Flora" de eerste Scarlet Due's aan. Zij vonden koopers tegen f 10 per 100 stuks- Aan de groenteveiling neemt de aanvoer af. Bijna zonder uit zondering blijven de prijzen slecht te noe men, alleen v.oor peen zijn ze beter. SASSENHEIM. Ds. J- Jansen, Chr. Ger. pred. te Leiden, hoopt D.V. Donderdag 23 Nov. des avonds 7 uur in de zaal van den Heer B. Hoogstraten te prediken. De Eaad dezer gemeente vergadert op Donderdag 23 November a-s. des namiddags te 2 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukkien en mededèclin- gen. 2. Voorstel Burgeemester en Wethou ders vergoeding onderwijzeres gegeven hamdwerkeronderwijs. 3. Benoeming Commissie van toezicht arbeidsbemiddeling. tevens Commissie van advies voor de werkloosheddeverzeke ring. 4. Comptabiliteit 1922. 5. Benzine meetpomp „Automaat4*. 6. Julianalaan. 7. Verpleging Academisch Ziekenhuis Leiden- 8. Jaarwedde Gemeente-Ontvanger. 9. Begrooting Gaevoorzienmg, Grond en Woningbedrijf en Gemeente 1923- 10. Achterstallige schoolgelden 1921- 11. Reclame schoolgeld 1922. Woensdagavond vergadert de A. E. Prop.-Club. We vertrouwen dat de belangstelling voor deze vergadering groot zal zijn. In dr eerste plaats toch is de verhouding tusschen Kerk en Staat een kwestie, waar heel veel menschen geen juist begrip van hebben. Vooral de Her- vomd (Greformeerde) Staatspartij heeft over deze zaak een zeer eigenaardige be schouwing. Wij gelooyen echter, dat ook door onze Anti-Eev. menschen deze ver- honding nog niet altijd even helder wordt bezien, 't Verheugt ons dat de Prop.-Club dit onderwerp op haar rooster plaatste. En met Ds. Boeyinga als inleider zijn we vooraf al van een mooien avond verzekerd. Laat de Catechisatiekamer Woensdag avond vol zijn. KATWIJK AAN ZEE Een collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de Zending onder Israel heeft j.l. Woensdag Tuïm f 115 opgobracht. Haringafslag op 20 Novem ber: 170 kantjes Steurharing Eng. wal f 16.75—15.75; 2 kantjes Makreel Eng. wal f 34 en f 31 per kantje. BOSKOOP. Veiling van 20 November. Bloemen: Chrysanthen, tros, in soor ten per stuk van 1023 cti, idem in bossen van 10 stuks van f 0.60—1.80, Chrysanthen groot bloem, per stuk van 418 et. Fruit: Appelen le srt. van 10—11 ct., idem 2e srt. 31 ct. per K.G. Zondagavond circa 10 uur verkeerden 2 mannen uit de provincie Noord-Brabant en tijdelijk in Benthuizen werkzaam alhier aan den Zijdeweg in be schonken toestand. Het café van Vink uitkomende liepen zij beiden in de zeer diepe Wetering. Spoe dig was hulp aanwezig, en na zeer veel moeite konden beiden op den wal getrok ken worden. Beiden waren reeds bewusteloos doch na toepassing van de bekende middelen keer de het bewustzijn terug, en werden zij door omwonenden verder verzorgd. WOUBRUGGE. Ons wordt medegedeeld, dat ons bericht in ons nummer van Vrij dagavond jJ. omtrent de waterafname te Woubrugge onjuist is. In geenendeele bedraagt deze afname pLm. 500 M3. in de laatste zes weken (de opname vindt nooit per 6 weken plaats) doch heeft in de maand October jd. maar liefst 1750 M3. bedragen. Voor het waterverbruik wordt door wei nigen ongeveer f 10 per drie maanden be taald, waarvan onderstaand staatje het bewijs levert. 205 verbruikers betalen f 3.25 per 3 mud. 65 5.' 36 8.50 - 32 11.- Gereformeerde Kerk alhier. Flinke op stellen werden afgewisseld met mooie voor drachten, terwijl in de pauze de Martha's chocolade en koek presenteerden. Door de manslidmaten der Geref. Kcrlc alhier werden Zondag tot ouderling gekozen de heeren H. Bukman, L. van den Heuvel en J. Eombout en tot diaken de heer M. C. Kroon. Voor de 2e diaken-vacature was geen volstrekte meer derheid, zoodat de manslidmaten nog maals hun stem voor een diaken zullen moeten uitbrengen. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Beval len: W. A. van Veen geb. Hogervorst d. W. Brinks geb. Stafleu d. Gehuwd: L. Hassefras 23 j. en N. Vente 21 j. N. v. d. Bosch 2d j. en H. S. de Wilde 25 ,j. Overleden: G. van Amsterdam 77 j., ongeil. Op de in café Boers ge houden veiling waren aangevoerd 514 eie ren, waarvoor werd besteed voor kippen eieren f 17.5519.50 per 100 stuks; hanen f 1.25 per stuk; kippen f 0.75 per stuk; ko nijnen f 3.15 per stuk. Ma an dag 27 Nov. a.s. hoopt D.V. voor de Chr. Mamienvereeniging in de Ned. Herv. Kerk op te treden de heer E. Kloosterman van Assen, om een lezing te houden over het onderwerp „Jezus en de Revolutie." Uit het Sociale Leven. Alg. Ned. Typografenbond. Het buitengewoon congres van den Al- gemeenen Nedtrland&clien Typografen bond, dat bepaald was op 4 en 5 Decem ber, is tot nader datum uitgesteld. Spoorwegpersoneel. In verband niet de tot eland gekomen overeenstemming tusschen de directie en het pensoneel van de Ned- Spoorwegen is het oomité van actie uit de vijf organisa ties thans ontbonden. Zaak opgeheven. De directeur der N. V. Twenteche Cou rant en Handelsdrukkerij beeft aan het personeel der zetterij en drukkerij alhier -medegedeeld, dat -met,! Januari a.e. de zaak van genoemde veamootsoliap te Al melo zal worden opgeheven, en dat in ver band daarmede het geheel© .personal mot genoemde datum wordt ontelagen. Gemengd Nieuws 10 16.50 1 verbruiker betaalt f 22. Hieruit blijkt, dat slechts 43 personen f 10.of meer betalen hetgeen dus 121 der aangeslotenen bedraagt. En dat noemt men een extra belasting voor de ingeze tenen? Tevens wordt in overweging gegeven B. en W. van Woubrugge, publiceering te ver zoeken van het rapport door het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid uitgebracht over het onderzoek der drinkwaterputten. NIEUW-VENNEP. Vorige week trad in de Herv. Kerk alhier op de Weleerw. lieer Ds. van Reeuwijk van Hillegersberg met liet onderwerp: „De vier temperamenten." De schoone en leerzame rede werd van het begin tot het einde met gespannen aandacht gevolgd. De Geref. Jon g.-V ereen. „Koopt de waarheid en verkoopt ze niet" hield haar 44ste jaarvergadering in, do Ongelukken. De 9-jarige Marten Huïzinga te Gro.- ningen, slikte bij het eten ©en speld door en is aan de gevolgen overleden. Aan den spoorweg-overweg bij het abattoir te Alkmaar, liad een vrij ernstig ongeluk plaats. Het paard van den land bouwer De Witt, uit Heiloo, dat daar ter plaatse een wagen voorttrok, werd schich tig en sloeg op hol. In woeBt© vaari sjirong het over den afsluitboom van den spoorweg heen, terwijl de trein in aan tocht was. De afsluitboom werd gebroken en één der omstanders ernstig verwond. Het paard sleepte den wagen de spoor baan op. De wagen werd door den trein, die juist in aantocht was, totaal vernield. De ernstig verwonde omstander, is naar het E.-K. Ziekenhuis vervoerd. Voor een snoepwinkel te Ventray, zoo vernemen wij, verdrong elkander een aan tal kinder en. Een der kleinen, de 8 jarige L. v. d. G„ wend op de tramrails gedron gen, juist toen dë tram passeerde. De Meine werd er door gegrepen en gedood. Te Bemiekom is de GO-jarige onge huwde Mej. B. door dën tram gegrepen en gedood. Zij zag de traan aankomen, doch wilde nog gauw d© rails paeseeren. Zij werd onherkenbaar verminkt. Den machi nist waai de tram treft niet de minste schuld. Een 28-jarige vrouw, M. L. de C., af komstig uit Wachtebcko Overslag, in Bel gië, die te Vlïssingcn eenigen tijd in een hotel vertoefde, had Vrijdagavond de on voorzichtigheid, uit een in volle vaart zijn de electrische tram te springen; zij kwam te vallen, met het gevolg, dat een aanhang wagen haar beide beeuen heeft afgereden. Zaterdagavond is zij in het E.-K. Zieken huis te Vlissingon overleden. Branden. Zondagmorgen heeft een uitslaande brand gewoed in de tweede verdieping van het perceel hoek H. W. Mesdagstraat en Taco Mosdagstraat, te Groningen, bewoond door mevrouw de wed. G. Pla.ntenga. De brand is ontstaan door het vlam vatten van een ginnmislang van een gaskomfoor in de zitkamer van twee dames-studenten, die te vergeefs gepoogd hebben de vlam te dooven. Deze tastte de gordijnen aan, en een poosje daarna sloegen de vlammen uit. De brandweer wist den brand te beperken tot de tweede verdieping. Verzekering dekt de schade. Zondagavond is te Huisterlieide, bij Joure, de boerderij van den heer Siemens- ma afgebrand. Dertig koeien en vier paar den kwamen in de vlammen om. De oor zaak van don brand is onbekend. Zaterdagavond half zeven is door on bekende oorzaak brand ontstaan in een dei- houten barakken van de staatsmijn Hen drik te Brunssum, bewoond door zes groote gezinnen. Er is niets gered. De ba rak brandde geheel af. Inbraak. Vrijdagnacht is inbraak gepleegd in het kantoor van notaris Dumoleijn te KIoos- terzande (gemeente Hontenisse). Pogingen, de brandkast te openen, zijn mislukt. De dieven hebben zich tevreden moeten stel len met een paar honderd gulden uit een kantoorlessenaar. Onveiligheid aan de grens. Naar uit een onderzoek langs de grens blij let, neemt de criminaliteit aan beide zijden der grenspalen door Dnitsche ban dieten bedenkelijke vormen aan. Zoo heb ben de laatste dagen niet alleen opnieuw aanrandingen van Nederlandsche voetgan gers en wielrijders plaats gegrepen, maar vooral inbraken zijn aan de orde van den dag. Men bespreekt aan de grens druk de toenemende onveiligheid. Een villa leeggestolen. Dezer dagen is, naar de „N. Venl. Crt" meldt, ingebroken in de villa van den heer Goossens"Wollens aan den Hmmgerweg te Venlo, die gedurende de wintermaanden onbewoond is. De villa is ongeveer geheel leeggehaald. Vermist worden zilverwerk, linnengoed, kleeren, tapijten, matrassen, haddegoed, wijn en zelfs de gordijnen. De politie is er in geslaagd goederen van dezen diefstal afkomstig aan de overzijde van de grens op te sporen, terwijl zij de dadeirs eveneens op het spoor ie. Een dure „tea." Zaterdagmiddag om 3 uur kwam mot den trein te Rotterdam een Rus aan, die naar Londen moest. Voor de boot ver trok, had hij nog eenige uren den tijd. Daarvan maakte hij gebruik om Rotter dam eens door te wandelen. In een der drukste straten weid de Rus een me later aangesproken door een vrouw, die hem uitnoodigde bij haar thee te drinken. Hij nam het aanbod aan. De theevisite eindigde echter ndot al te prettig, want om half vijf word hij bij de juffrouw de deur uitgeslagen. Hij bemerkte, dat zijn portefeuille met ongeveer 550 aan En, gdsch geld (alios wat hij bezat) was ver dwenen. Er bleef hem niets anders over dan aangifte te doen bij dp politie, door wiens bemiddeling hij nog denzelfden avond om 7 uur met de Rata vierlijn bon vertrekken. Daar zijn geld weg was, moest zijn koffer met lijfgoederen dienen als on derpand voor de reis. Ernstig vliegongeluk. V. D. seint draadloos uit Ghristianda d.d. 20 November: Zaterdag heeft bij hot logervtiegstat-ion te Iillestrom, ten noorden van Christia- nia, een ernstig vliegongeluk plaat® gehad. Een toestel met de luitenants Ernst Wea sel en Rolf Jongen sen stortte van een hoogte van 600 M, naai- benoden. Weasel was onmiddellijk dood. Jörgensen, die een been had gebroken en andere wonden be komen. is hedennacht overleden. Bedden waren 24 jaar oud. De machine weid ge heel vernield. Het toestel liad dezen zomer en herft verschillende vluchten gemaakt. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen in de wis- en natuurkunde: Ea. F., (scheikunde, natuurkunde, plantkunde en mineralogie) de heer Th. L. Ongkie Hoen te Sockaboemi; Ea. A. (natuurkunde wiskunde en sterrenkunde) de heer W. J. Fuss te Den Haag. STADSNIEUWS. Naar men. ons mededeelt wordt hier ter etede gecolporteerd met lectuur waar van, zoo het heet, de baten ten voordeel© komen van de zending en van de Zen dingsschool te Oegstgeeet. Bij informatie bleek ons, dat ten bate van de Zendingsschool geen lectfcur wordt verkocht. In bet algemeen verdient bet aanbeve ling met dergelijke aanbiedingen voor zichtig te zijn, daar meermalen door han dige colporteurs ten onrecht© gespecu leerd wordt op de Zendingeliefdo. TELEGRAMMEN. Ernstige scheepsramp. NEW YORK, 20 November. (V.D.). Tele grammen uit Mexicall (beneden-Californië) melden: Het stoomscli'p „Topolabampo" is gezon ken voor den mond van de Cólorado-rivier, komende van Mazattan. 54 opvarenden zijn verdronken, 59 gered. Ernstige onlusten. BERLIJN, 21 November. (VJ>.). Uit Braunschweig en Dresden worden door de Communisten veroorzaakte duurte-onlus- ten gemeld, die in Dresden reeds Zaterdag een matcricele schade van meer dan hon derd millioen mark veroorzaakten. In Dres den zijn ongeveer 350 personen gearres- Laatste Berichten. Bezuiniging. Als bezuinigingsmaatregel zal met in gang van 1 Jan. een 25. tal ambtenaren eo werklieden aan de Rij kscons truc tie werk plaatsen t© Delft ontslagen wonden. 16 pCt. salarisverlaging. De gemeenteraad van Epe (G.) heelt aangenomen een voorstel van de anti revolutionaire en Chr. Historische raads fracties cm de jaarwedden van allo ge meente ambtenaren en beambten mc& ruim 16 pCt. te verlagen en aan Ged. Staten te verzoeken cm hetzelfde te doen ten opzichte van de jaarwedden van bur gemeester en gemeente-ontvanger. ^rkteeriehtsw. LEIDEN, 20 Nov. Greentenveiüng. Bloemkool 622; salade 1.203; andijvie 0.601.60; worteltjes 5.808.20; roede kool 24; gele kool 37; groene kool 1.604; boeren kool 2.204; selderij 23; prei 1.702.60; knolselderij 2 8; rapen 1.704, aHes per 100. Spruiten 918; kroten 1.201.70; gT. wortelen 2.402.80; uien 23.20; toma ten 6—9, alles per 100 K.G. Vette varkensmarkL Aangevoerd aan tal 201. 186 vette varkens 1.051.03; 15 licht soort 0.980.94. Handel vlag. KATWIJK a-tk RIJN EN 0., 20 Nov. Vei ling. Bloemkool I 8.7011.40; bloemkool n 0.80—1.60; peen per 100 bos 7.30— 7-50; peen per 100 K.G. 4.905.10; nien per 100 K.G. 2.70—2.80; gele kool per 100 6.406.50; roode kool per 100 3.904.60. Aanvoer 1300 bloemkool; 1500 bos peen; 2000 K.G. uien. HAZERSWOUDE, 20 November. Veiling. Kippeneieren 514 stuks prijs 17.5519-50 per honderd stuks; 3 Hanen 1.25 per stuk: 3 Kippen 0,75 per stuk; 1 konijn 3.15 per stuk. ROTTERDAM?, 21 November. Veemarkt. Aanvoer: 263 paarden, 74 veulens, 393 schapen of lammeren, 40 varkens, 448 biggen, 1 bok. Handel in slacht- en werkpaarden matig, rui me aanvoer. Biggen: handel en aanvoer rede lijk, prijzen iéts vaster. Werkpaarden 150 325; Skichtpaarden 100175; Hitten 100 -225; Biggen 16—31; Ove-rloopers 1850. Prijzen iets vaster. 0FFICIEELE BE'JBSKOTEEF 6% Nederland II. 5% Nederland l9!é 4/4^»Nederland 1917 7 °/o Ned .-In dié 1921 5% Ned.-Indië 1S17 Koloniale Bank aand. Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eer? Jurgens A. Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Ank Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelling en Ref Anaoouda copper Centr. Leather Gulf States Steel Studebaker U S Steel gew. Bod jong Suiker fabr Corcpauia Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dera. Poerworedjo Redjang Lebone Pittsburg Coal Dordtsche Petr. Gecons. Holl. Petrol. Koninklijke Olio Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Seibadjadi Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot. Kon. HoR. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marino Orig. comm. Marine prei Beooeki Deli-Batavia Tabak Deli (biltuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Scnerobab Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mex. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. - Geld prol. 4 •"•f. 1 O.K. P9 933/8 09/4 :p/; 32 V, 10.1/. 02 135 -fi u -i - «1/., 1313/, 1071/* 107V4 13 -i/M se V4 35V, 357 r*V4 130 133 3611/0 :V.2V4 104 lü4Va 57 '2 128V2 158 4171/2 41!'/, 87 7'h 1061/$ 1. T'/a 68V_. C3Va Cl - 571 283 ii7s: IDS 24 V- 16s/$ :«V„ 6OV2 831/2 90i/2 •JOV. 123ti uVs f0 41 270 '273 271 2281.2 11 3093/8 308 107V2 lSl/8 14Va 9V, 4V4 94V3 147 V< 10 24 -4'A Wisseinoteoringen (Amsterdam.) Zicht. Londen n Berlijn Parijs Brussel Zurich Weenen Kopenhagen, Christiania Stockholm New-York 11.421/, 0.041/2 18 7 «_V2 17.57V, 47.75 •1 31/, 51 40 4G40 68 20 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 21 Nov. 1922, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.773.5 Croydon on fc Culehot. Laagste Barometerst.: 7*14.7 Abisko (Zweden). Verwachting tot den avond van 22 Nov. In het Noorden zwakke Noordwestelijke tot Zuidwestelijke, in het Zuiden zwakke veranderlijke wind, nevelig tot Betrokken of zwaarbewolkt, weinig of geen regen, zeilde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3