ie fiERZAN Stent vóór de handhaving der Zonda.g®we,t. aj ia tegen de uitbreiding: van de s taats- Hnoeaimg, die tob staab&dwang leidt en igen vaccinedwang. Do vergadering wojdt verdaagd bot insdag één uur. üii de Omqeving. ZOETERWOUDE. Bij den veehouder van V. de Wijpoort alhier is ongewenscht bc- k op het erf geweest. Een konijn is ont- eemd. De B o u w m an swoning met igeveer 19 H.A. land in Gelderswoude hier heeft gisteren bij publieke afslag op ibracht de somma van f 44.655. Kooper van der Ham uit Voorburg. Met het oog op de heer- Bcbcnde besmettelijke ziekte mond- en auwzeer is den veehouders alhier bij Denbare kennisgeving bekend gemaakt, it, voor 't geval dat onder hun vee te elke uitbreekt, daarvan onmiddellijk (nnis moet worden gegeven aan dén sc- •etaris en dat verzuim streng zal worden estraft. RIJNSBURG. Donderdag j.1. trad voor de feide Jongclingsvereenigingen op Geref. frondslag op de heer J. Plooy, Hoofd 'er Julianaschool alhier met het onder- jerp: „De wijsheid der mieren, konijnen, prinkhanen en spinnekoppen." (Spr. 30: De opkomst in de kerk was buitenge woon groot. De vier kleine diertjes wer- |en aan de menschen voorgesteld als hun hderwijzers en boetpredikers. Uit de wij- e daden van hun leven kwam een rijk- jom van schoono trekken naar voren, die vol ging verdienen, vooral in het leven jonge menschen en in dat hunner ver- igingen. Met vele illustraties werd aan- nd, welk een diepbeschamend voor- ild deze kleine, zwakke schepselen Gods ven aan de groote menschenwcreld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Nu pas blijkt hoe sommi- produclen onlangs van de vorst heb- n geleden. Dit betreft speciaal de bloem :ool. Zeer weinig is hiervan nog van goe- kwaliteit. 't Is ook wel daarom, dat prijzen de laatste dagen weer erg naar eden liepen. Werd vorige weak Vrij- nog betaald tot ƒ21 per 100, de hoog- prijs die thans betaald wordt is ƒ10, och de massa gaat weg voor prijzen be- eden ƒ7. Bewaarkool als roode en gele, ih vooral roode, brengt weinig op. leste roode tot 4.40 per 100. Ongevallenverzekering. Als vertegen woordiger der Boeren, en Tuinders-Onder finge verzekering legen ongevallen zal al hier optreden de hoer Jac. Meijer. KATWIJK. Men verzoekt ons te mel- len dat het bericht omtrent een ongeval, lat D. v. Egmond overkomen zou zijn, zeer rfcerk overdreven is, eh dat van E: zijn lienst als gwoonlijk verricht. KATWIJK AAN ZEE. I Deze week werden als werk- loozen ingeschreven: 52 visschcrs, 55 losse fcrbeiders, 8 opperlieden, 37 grondwerkers, 10 kuipers, 7 timmerlieden, 3 schilders; te jamen 172 personen. 10 November kwamen, aan den afslag een partij volle haring (Engel- schc) opgehouden voor f 15.15; Engelsche iteurharing verkocht voor f 16.20; Makreel 25 per kantje. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tot Notabelen vóór de Ned. Herv. Kerk alhier zijn Vrijdagavond gkozen de heeren J. Blijleven en H. Nij- hof. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Julianastraat voorin, half 10 en nam. half 7 Ds. Veldhoen; Woensdagavond 7 uur (Bijbellezing) Ds. Vefdhoen. Evangelisatiegebouw voorm. half 10 en uur (Bijbellezing) Ds. Vefdhoen. Oudshoornsche Weg voorm. 10 uur Ds. Deetman. Martha-Stichting voorm. 10 uur Ds. VoorB. Geref. Kerk Raadhuisstraat voorm. half 10 en nam. 6 uur Ds. Schouten. Hooftstraat voorm. half 10 preeklozen en nam. 6 uur Ds. Wientjes. Chr. Geref. Kerk voorm. half 10 en nam. 6 uur preeklezen. Bij het op 24 Oct. jJ. te Haar- lem gehouden examen in Stenografie, slaagden o.a. voor kantoorstenograaf (130 lettergrepen per minuut) de hoeren H. Tur kenburg en A. Kroon, leerlingen van den heer G. Klok, alhier. De sigarenfabriek annex woonhuis van de firma v. d. Graaf v. Wijk is, naar wij vernemen, ondershands verkocht aan den heer H. J. Lemkes qq. met het doel een en ander in te richten tot vergaderlokaal enz. SASSENHEIM. Donderdagavond spr a k Ds. Brouwer van Heemstede in de Geref. Kerk over „De opvoeding van de verloren Zoon." Deze eerste openbare vergadering uitgaande van de Geref. Meisjesvereen. „Credo" was vrij goed bezocht door een zeer aandachtig publiek. Na gebed en het zingen van Ps. 56: 5 en 6, werd door den spreker Ps. 133 voor gelezen, waarna hij zijn rede aanving. Onze MeisjesvereenigingeUk- aldus spr., hebben recht en behöéfte op onzen steun. Het leven onzer meisjes kent zijn nood in dezen lijd. Op velerlei terrein ligt de taak onzer meisjes. In het huisgezin, in de kerk, alwaar de vrouw niet minderwaardiger dan de man mag zijn, in de school en op zooveel ander terrein, moeten onze meis jes straks, positie innemen. Als gedacht wordt aan de feministische beweging der wereld, en we denken aan de opvoeding zooals die tot nu geschiedde, dan stijgt een noodkreet omhoog vanwege het ge vaar dat we niet gereed zijn. Wat te doen? Isoleeren baat niet en gaat ook niet. Haar in ongebonden vrijheid laten gaan, mag niet. De Roeping, mede der Chr. Meisjesvereeniging is, tc trachten tus- schen beide uitersten door te gaan. Onze jeugd, ze heeft, als kinderen des verbonds, rechten, voornamelijk op liefde. Spr. schetst dan" de liefde, wan groote opvoedkundige waarde, zooals wc die zien bij den Vader in de gelijkenis van den ver loren Zoon. Slechts een vader, die weet dat aan de opvoeding niets maqkeert, kan zijn zoon zwijgend laten gaan, de wereld in. *t Is de liefde die hier doet zwijgen. Als dan straks de zoon zich ellendig gevoelt, wordt dit gevoel omgezet in schuldbesef, en zinkt hij ineen. Doch dan denkt hij aan het va derhuis en leert de eerst verworpen liefde zijns vaders te zien, en besluit tot terug keer. En dan, zonder verwijt of berisping, neemt de Vader genoegen met de schul digverklaring en wordt het feest in 't Va derhuis. Ziende op die liefde mag de hoop ge koesterd worden voor de vele afgedwaal- den. Ook voor degenen, die zich nog niet bij het Chr. leven, zooals het zich open baren moet, hebben ingelijfd. Als die Vader, neemt ook God aan al degenen die berouwvol tot Hem keeren. Na het zingen van Ps. 103: 6 en 7 laat de spr. zien, hoe bij de sterkste openba ring der Vaderliefde, de andere zoon zich toont in zijn ware Won deze het uiterlijk, geheel en al van zijn jongsten broeder, zijn innerlijk be staan bleek zelfs geen enkele drang naar broederliefde te bezitten, en na de smeek bede des Vaders, om toch te komen tot het feest, moet dan het verwijt volgen, dat hij niet vroolijk is over den teruggekeer den broeder. Deze peadagogische les kan alleen ver staan worden door hen die zelf uit de eeuwig vloeiende liefdebron hebben ge dronken. Met een schoone toepassing voor het leven der jeugd, alsook voor de taak der opvoeders, eindigde spr. zijn schoone rede en ging na het zingen van Ps. 133: 3, in dankzegging voor. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds. Vrmeulen van Katwijk aan Zee en nam. 5.30 uur Ds. Gra- vemeijer van Den Haag. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga, bediening H. Avond maal. HILLEGOM. Donderdagavond verga derde Patrimonium in het gebouw „Patri monium." De Voorzitter opende op de gebruike lijke wijze; de notulen werden onveran derd vastgesteld. Tot afgevaardigde naar de vergadering der Z. H. G. O. P. te Rotterdam werd be noemd de heer D. v. Egmond Jr. De heer .Lagendijk hield een inleiding over „Arbeid", waarin hij behandelde de Goddelijke roeping tot den arbeid, de ver- waarloozing en minachting van die roe ping in onzen tijd en de heerlijke zegenin gen die de Heere God aan het doen van vïijtïgen arbeid schenkt. Een gezellige bespreking volgde. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag, den 17en No vember 1922, des namiddags te 2 uur: Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Comptabiliteitsbesluiten. 4. Verzoek van den Deurwaarder der Plaatselijke belastingen om schadeloosstel ling wegens derving van inkomsten of een vaste bezoldiging als deurwaarder. 5. Verzoek van de N. V. Hillegomsche Bloembollenkweekerij en Handel voorheen M. van Waveren en Zoon om van gemeen tewege een electrische kabel te leggen in de Pastoorslaan. 6. Beantwoording der door het Taadslid J. O. Vermeer aan B. en W. gedane vragen inzake de schoolgeldheffing ten opzichte van de Christelijke Burgerschool. 7. Vastelling Begrooting Gasbedrijf, dienst 1928. 8. Vaststelling Gemeente-Begrooting. dienst 1923. Ncd. Herv. Kerk. voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur Ds. J. C. V. van Bemmel., Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. Peters van Bloemendaal, veldprediker. Chr. Ger. Kérk voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. Woudstra van Woerden. Donderdagavond 7 uur Ds. Groen van Zwijndrecht. ..Alhier worden pogingen gedaan om te komen tot oprichting van eene Chr. Oranjevereenigïng. Het Voorloo- pig Comité bestaat uit de heeren J. Baas, W. Kijnc, J. C. de Koning en H. C. v. d. Schuur. Maandagavond te acht uur zal een ver gadering plaats hebben in het gebouw der Ned. Herv. Kerk waar als sjreker zal op treden Ds. T. Sap Geref. Predikant te Gouda met het onderwerp: „De band tus- schen Nederland en Oranje". Laat ieder die nog iets voelt voor ons Vorstenhuis Maandagavond present zijn. HAZERSWÖUDE. Predikbeurten a.s. Z o n- dag. Ned- Herv. Kerk half tien en half zeven De: Luiiring. Geref. Kerk half tien en half; zeven uur (afscheidsrede) D6. van der Vliet- Gieterenavond trad in de Geref. Kerk alhier op de WelEerw. Heer Ds. Kouweiihoven van Leiden, om te epreken in het belang van de Vereeniging „Schoolhulp". Naar aanleiding van Matth. 2 vers 11 bepaalde Spr. zijn aan dachtig gehoor er bij datniet de geest der wereld, in de wetenschap, maar die uit God, ie de Christelijke wetenschap ge leerd aan de Theol .school- Vervolgens wekte Spr. op daarvoor te geven, niet gleriglijk, maar blijmoedig, goud, wierook en mirre. Tot leden van het bestuur van de Chr. Zangvereen. ..Zang en Vriendschap" zijn gekozen de heeren J. Fase en J- van Staveren. Het tolhek aan den Rijn- dijk ie ongeveer 11 M. verplaatst naar het Noorden. Doer de groote verbreeding van het hek is men nu in do gelegenheid dit van beide zijden te kunnen nasseeren. wat voor de fietsrijders ongetwijfeld een ware verbetering kan worden genoemd. t— Donderdag 16 Nov. a.s- des avonds ten 7 ure hoopt D.V. in de Geref. Kerk op te treden Ds- W. M. Le Cointre van Woubrugge. WOUBRUGGE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. half tien Ds. de Bruijn van Alphen en nam. half zeven Ds. A. Meijers. Geref. Kerk voorm. half tien voorb. H. Avondmaal en nam. half zeven Ds. W. M. le Cointre. LEIMUIDEN- Predikbeurten. Ned. Herv. nam. twee uur Ds. van Nie van Bijnsater- woude. Geref. Kerk voorm. half tien en nam. half drie de heer de Klerk, cand. te Am sterdam. OUDE-WETERING. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. J. Brouwer. HOOGMADE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. Ds. J. A. Hoekzema van Hil versum, bevestiging en nam. Ds. D. Jacobs intrede. WASSENAAR. ^Kerkbe richten. Ned. Herv. Kerk Dorp Zondagvoorm. 10 uur: Ds. de Veij Mestdagh; Bediening H. Avondmaal. Nam. 2.30 uur: dezelfde: Bediening H. Doop. School Zijdeweg: Geen diénst. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 en nam. 5 uur: Ds. v. d Heijden. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het: Candidaats-examen in de rechten de heeren: Pamontjak te Sibega; W. F. Win kler te Den Haag, beiden volgens nieuw academisch statuut; en de heer M. E. Elius te Den Bosch, volgens oud-acade misch statuut. Doctoraal examen in de rechten de hee ren: A. C. F. Nering Bögel te Voorburg en J. van der Wissel te Leiden. Candidaats-examen Germaansche taal en Letterkunde (Hoogduitsch) Mej. A. A. van Weel te Rotterdam. Apothekers assistenten examens. 5e groep. Geslaagd de dames: G. C. A. Dieben te Leiden en L. J. Plakke te Rot terdam. TL: ^AMklÉN. Brand op een rivierstoomboot. 200 passagiers zou don i' verbrand z ij n. SHANGHAI, II November. (V.D.) Na ar gemeld wordt, zouden 200 passagiers zijn omgekomen bij een brand op het rivier- stoomschip „Tashing", dat het reiziger»- verkeer onderhield tusschen Shanghai on Tsungingisland- Laatste Berichten. Aardbeving geregistreerd. Het Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt deelt mede: In den morgen van Zaterdag 11 Nov. te 4.47 uur Greenwichtijd werd aan het Me- teorol. Instituut een buitengewoon sterke aardbeving geregistreerd. De plaats is uit de opteekeningen niet geheel nauwkeurig te bepalen. Waarschijnlijk is de afstand ongeveer 11.000 K.M. De oorsprong is nabij de Philippijnen of de Westkust van Zuid- Amerika. ^PT'jftherichten. KATWIJK ad. RIJN, 10 Nov. Veilina. Bloemkool I 6,30—9,80; Bloemkool IT 2.10 5,50; Peen per 100 hos 5,506,30; Gele kool per honderd 4.506.50: Rootle kool idem 3.904.50: Uien per honderd Kg. f 2.80 2.90. Aanvoer: 11GO0 Bloemkool, 1700 Ktr. Uien, 1600 Roodekool, 2300 Gelekool, 2700 bos Peon. - ALPHEN AAN DEN RIJN EN 0-, 10 Nov. Veiling. Per 100 K.G. Spinazie f 15* Pe ren 829. Appelen 614. Spruitkcol I 18—23. Spruitkcol II 4—17.' Kroten 1.802. Brusscdseh Will, 1440. Per 100 hos. Scldery 0,901,70. Pry 2,10. Poen 2,104,30. Andijvie 0,602,30. Per 100 stuks Savoyekool 24. Roodekool 3 5. Wittekool 3. LEIDEN, 10 Nov. Veilinp. Boerenkool 2.50 3.Bloemkool 624, Andijvie 0.30— 1.60, Worteltjes 68,50, Roodekool 36, Gelekool 49, Groenekool 1,604.Sel derie 0,80ë2.20, Prei 1.402.50, Tvnolsel- derie 0AO—2.20, Prei 1.40—2.50. Knolsel- Wortelen 2.50—3.—, Kroten 1.20—1.80; Uien 33.80, Tomaten 616, Druiven 1644; Brusselsch Loof 7079, alles per 100 kHo. 11 November. Beter. De prijzen van bo ter op de heden gehouden markt waren als vólgt: prima fabrieksboter controle van 2.25 2.30 per Kg, prima boerenhoter van 2.40 2.60 per Kg. Aangevoerd 12/3r 19/6, 45/8, 12/16 vaten, weeendc 2095 Kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 587 stuks. De prijzen waren: Kipeicrcn 17.5018-05 en Eendeneieren 11 per hondeTd stuks. Handel vlag. Turfmarkt. 611 November. Aanvoer: Lamgo turf 325.000 stuks prijs 1112, Korte turf 90.000 stuks prijs 1213 per duizend stuks. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 11 Nov. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst. t 773.1 Néufahr wasser Laagste Barometerst.: 740.1 Vestmanoer Verwachting tot den avond van 12 Nov. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, 's ochtends iets kouder. Vriendelijk dank aan allen, die mij in mijn droefheid en rouw, zoovele treffende bewij- sen van deelneming gegeven hebben. H. J. BLOMMENDAAL. Leiden, 10 Nov. 1922. Donkersteeg 14. 244 SPECS ALE AAWBBEPaWG Dames- en Kinder Shawls - zuiver wol, gestreept en urti <8 SO kleuren S.7Ö 3.23 2.73 u Wollen Kindergarnituren - Shawl met muts unl en tffeiFS gestreept OOOCOSCOOeXXSKJGODCOC sdoeof circa 1400 roe. Speciaal geschikt voor Veen- sche Vruchten en Bloem bollen. Liggende in de Noord- veenpolder bij 265 Nieuwe Wetering. H. J. BONOA, Oude Wetering. Ned. Christenvrouwenbond, «W. Sassentteim. 261 IIZIUS w ij. ÖUSÖK v. HEEL op Woensdag 16 November, in Concordia. Aanvang 8 uur. Onderw.: Uit de praktijk van het werk der Heldringgestichten. Ook toegang voor niet-Leden. Oude Wetering. Op Woensdag 15 Nov. e. k. 'snam. 2 uur in „het Wapen van Alkemade" te Oude We tering, afslag van: Een tfiink BURGER- WOONHUIS te Oude Wete ring, in de laatste jaren geheel verbouwd, bevattende onder scheidene vertrekken, be neden zoowel als boven, als mede grooton Tuin, waarin verschillende Vruchtboomen; in het geheel groot bijna 20 Are en laatst gebruikt als woning én kantoor van den Kassier der Boerenleenbank. Dadelijk te aanvaarden. Geveild in 2 perceelen. a. Huis c.a. geboden f 6500.— b. Tuin, geboden f 1500. 250 Notaris VEENSTRA In beschaafd Chr. gezin (klein) te Katwijk a. d. Rijn, bestaat gelegenheid tot INWONING met huiselijk verkeer, ook voor studeerenden. Br. No. 6 A. v. d. BERG, aldaar. 266 JERUËL. Zondag 10 en half zeven uur de Heer VAN MARLE, Haar lem. Woensdag de Heer J. TAAL, Dgn Haag. Donderdag 7 uur Meisjesvereeniging-Nut tige handwerken.Zaterdag 9 uur bidstond. 264 Adverteeren doet verkoopen. TE KOOP een nieuwe uitneembare Direc tiekeet, met pannen gedekt, groot 3X5 M.f twee afdeelingen. Geschikt voor woning. 269 Te bevragen bij J. v. ITER- SON Jr., Rijnsburg. Telef. 23. Adverteeren doet verkoopen. TE KOOP: Twintig Pinken, waarvan tien kalfdragend. 259 W. BOS, Dorpstraat 39, Leiderdorp. KINKHOEST Zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, asthma en andere hoest-, keel- en luclitpijpaandoeningen ge neest men met PERTOLAN' van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude-Pekela. Te bekomen f 2.per flacon bij de verkoopers van Wor- telboer's Artikelen. 262 HEERENGRACHT 53. bezorgt eerste hypo theek vanaf 5%, twee de hypotheken en cretSïetenvan verschil lenden vorm en grootten en Voorschotten. (Voor Rijks- en Gem.-Ambt. zonder borg). 11686 Adverteeren doet Verkoopen

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3