RUSTIG BEZIT? J1V. BANK-SCHIEDAM I MACHINEOLIËN I JL P. BOS, Neem dan een Levens- of Lfrentepolis I en VETTEN, 1 's IKoleRaafsbrog te ALPBEN a. t RIJN i Wonden, Uit da Omgeving. H1LLEGOM. Donderdagavond vergaderde in liet gebouw „Patrimonium" do afdeeling Pa* trimonium. De voorzitter opende de vergadering met gebed, las voor Zach. 4 en riep allen een hartelijk welkom toe in de eerste Winterverga dering in het eigen gebouw met den wenseh dat allen mogen samenwerken in broederzin zooals dit tot heden toe altijd gebeurd is. De ingekomen stukken werden voor kennisge ving aangenomen, uitgezonderd een circulaire van den Bond, welke zal beantwoord worden en eens vraag om opgave van de jaarboekjes. Bijna alle leden die aanwezig -waren bestelden een exemplaar. Eicrna wees do voorzitter namens het be stuur op de wenfchelijkheid' dat alle leden ook het blad „Patrimonium" zouden lezen en vervol gens op de' noodzakelijkheid een meer afdoende regeling der contributie ten einde beter in staat te zijn om verschilende dingen te doen die voor het leven der afdeeling wenschelijk zijn. De wenschelijkheid van het lezen van het blad was al meermalen in de vergadering uitgesproken maar afgestuit op financieele be zwaren. Als de contributie werd gesteld op 10 cent per week en per lid zouden alle onkosten kunnen gedekt worden. Het bestuur wilde er echter geen voorstel van maken tenzij de verga dering instemming met deze gedachte betuigde. Van verschillende zijden werd de wenschelijk heid uitgesproken, waarna de voorzitter tem* slotte een voorstel formuleerde hetwelk met op twee na alle stemmen werd' aangenomen. Volgens gewoonte hield de voorzitter de eerste ialoiding in de wintervergadering en wel over „Patrimonium en de Zending." Na gewezen te hebben op het verband tusschen Patrimonium en do Kerk bezag inleider beide terreinen elk afzonderlijk om daarna te wijzen op den band die ze samenbindt. Hij wekte allen op studie te maken van de Zending. Hierna volgde eeno gedachtenwisseling die meer het kadakter droeg van vertellen van de zijde van den inleider, omdat 't voor de meeeten een neg onbekend terrein was. Bij de rondvraag meldde een nieuw lid zich aan. Hierna werd de vergadering gesleten met dankgebed door vr. Ver6teegt. Predikbeurten. Ned'. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Nor el, Directeur Inw. Zen ding en nam. 4.30 uur de heer I. Baas. Dinsdagavond Hervormingsavond, spreker Ds, J. C. V. van Bommel, met medewerking van het Dameszangkoor „Irene." Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Gravendijk van Hoogeveen. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur leesdienst. Donderdag voorm. 10 en nam. 7 uur Ds. Bij- leveld van Haarlem, Dankuur voor het gewas. De heer C. Vis alhier ie be noemd tot Directeur van de Chr. Zangvereni ging „God is mijn lied" te Haarlem. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Struik—van den Akker z. J. Marijnia—- Varktvisser z. A. E. HeemskerkPrins z. P. Noppen—Dekkers z. Ondertrouwd: H. P. J. Hoffmansen M. M. E. v. d. Schoot H. van Leeuwen en A. G. Veldhuis van Zanten J. Af. van der Weijden en M. A. J. Bcijersbergen. HAZERSWOUDE. Op den Voorweg geraakten A. de B. en L. H. met hun rijwiel te water; beiden konden gelukkig weer op het droge worden ge bracht. W. v. K. kreeg bij het verrichten van zijn werkzaamheden een duizeling, zoodat hij in het water terecht kwam, maar ook hij kon gelukkig weer behouden aan wal komen. Onze voormalige plaatsgenoom te Mej, P. v. d. Spek bohaaldo to 'è^trraven- hage het diploma Kraamverpleging. Door den Commissaris der Kom ningin zijn voor onze gemeente tot zetters hew benoemd die heeren J. v. Beek Szn. en L. van Gaaien. Bij L. H, en de echtgenoote van A. v. L. is bloedvergiftiging geconstateerd. Prodi kb our ten. Ned. lerv. Kerk' voorm; half tien en nam. half zeven uur Ds. Luuring. Dondordag nam. 1 uur Huwelijksinzegening Ds. Luuring. Gc-ref. Kerk voorm. half tien en nam. half zeven uur Ds. van der Vliet. De nieuwe Ambachtsheer van Hazerswoudo Jonkheer Houel bracht gistermid dag een bezoek aan Hazerswoudeo.a. werd on der leiding van Ds. Luuring het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeento in oogenschouw ge nomen. BODEGRAVEN. Ds. Leenmans alhier is beroe pen bij de Ned. Herv. Kerk te IJselmuiden en Grafhorst. Do collecte ter dezer plaatse gehouden voor de Predikantsgozinnen in Bruns- wijk heeft opgebracht de somma van f 159.50, welk bedrag is opgezonden aan Ds. J. J. Knap te Groningen, Burgerlijke Stand. Geboren: Helena d. van D. Verboom en A. Otten Wilhelmus Jacobus z. van J. J. de Wit en G. J. M. Bakker Johannes Cornelie z. van G. V. d. Bijl en J. Marbus Gerigje d. van N. Witte en G. Vogelaar. Ondertrouwd: C. M. v. d. Linden 27 j. en M. Domburg 25 j. L. Schouten 21 j. en C. van Beek 20 j. Gehuwd A. Blok 25 j. en A. Uithol 23 j. Overleden H. M. van Mastwijk geh. met J. Okkerse 51 j. ALPHEN AAN DEN. RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Julianastraat voorm. half 10 Bed. H. A. en nam. half 7 uur Ds. Veldhoen. Evangelisatiegebouw Hooftstraat voorm. half 10 Ds. Beekenkamp van Leiden en nam. half 7 uur Ds. de Nie. Dinsdagavond 7 uur Ds. Leem mans, dankuur voor het gewas. Oudehoornsche Weg voorm. 10 uur De. Deet- man.' Martha-Stichting, voo-rm. 10 uur Ds. Vpors. Gtëref. Kerk Raadhuisstraatf voorm.. half 10 en nam. 6 uur de^ Eerw. heer Nauta. Hooftstraat voorm. half 10 en nam. 6 uur Ds. Wientjes. Chr. Geref. Kerk voorm. half 10 en nam. 6 uur proeklezen. Donderdag voorm. half 10 en nam. 7 uur Ds. Roekei, Dankdag voor het ge was. OUDE-WETERING Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk nam. 2 uur De. W. W. Siddré. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. J. Brouwer. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned'. Herv. Kerk voorm. half tien Ds. Siddré van Oude-Wetering. Geref. Kerk voórm. half tien en nam. half drie Ds. Meier van Marum. Dinsdag nam. half zeven Ds. J. Brouwer van Oudp-Wetering, dankuur voor het gewas. NOORDWIJK AAN ZEE. -_I De Herv. Kerk .alhier zal van -electrisch licht worden voorzien. Zondagavond is voor dit doel een collecte gehouden, welker opbrengst wel voldoende zal zijn om oen en ander te bekostigen. G ie te ren waren bij de B. aan de Huis ter Duijnstraat de gordijnen aan het bran den gegaan welke waren aangestoken door een kind dat buiten met'lucifers speelde voor het open staande raam. SASSENHEIM. Predikbeurten. Ned'. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds. Woldendorp van Warmond nam. 5.30 uur Ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk voonn. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. e—i De alhier gedane pogingen de alreeds bestaande afdeeling van den Vrijw. Landstorm uit te breiden, zijn met succes be-* kroond. Reeds 14 nieuwe vrijw. hebben zich opgegeven De voordeden van het Instituut der Vrijw. Landstorm zijn dan ook groot. Niet alleen heeft de toekomstige dienstplich tige zekerheid dat hij wordt toegewezen aan het wapen der Infanterie, maar zijn eerste oefentijd wordt ook met 4 maanden verkort, zoodat hij als regel slechts 6 weken zal behoeven te dienen. RIJNSBURG. Maandag a.s. zal aan de O. L. School alhier een cursus voor vervolgonderwijs aanvangen. -—Alhier had in do Kerkstraat een ernstige aanrijding plaats. Een wielrijder werd aangereden, door een van de Vliet komen de auto, waardoor do fiets geheel vernield werd. De berijder kwam er heelhuids af. Het rijwiel zal vergoed worden. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Antonius z. van D. M. van der Meer en M. C. de Greef Johannes z. van B. van Kep- pel en W. F. van Golverdingen i Petrus Adrian nus z. van M. J. Altorf en J. M. Luk Leen- dert z. van L. Vingerling en H. G. G. Euchlor Comelis Hendrikus z. van C. A. Voorham en H. B. van Venrooij Wilbehnina Maria d. van J. Borsboom en A. W. Knijnenburg Marios z. van T. Knape en H. W. de Groot. Overloden: Alida Petronella Gardien 11 dagen Jonkvrouwo Wilholmina Jacoba Ce cilia van der Goes 69 j. Gemengd Nieuws Kerk afgebrand. Naar men aan de „N. R. GrU" meedeelt, is gisterenavond do kerk te Terheiden (N.-Br.) ge heel afgebrand. Aanvankelijk woedde de brand alleen in het schip van de kerk, maar nadat, tengevolge van. de windrichting, een vonken regen geruimen tijd op den toren was neerge komen, ging ook deze in vlammen op en stortte kort daarop ineen; alleen de spits is blijven staan. De stoom brands puit uit Breda heeft zich naar het terrein: van den brand begeven, ■maar kon niet. veel tegen het vuur uitrichten. Maréchaussees uit Moerdijk handhaafden de orde. Te Hnissen is - gisterenavond de pacht boer-der ij van L., eigendom van S. te Stratum, afgebrand. De gebeele oogst is verbrand. Laag verzekerd. Nalatigheid van een gemeente-ambtenaar. Reeds eenigen tijd liepen te Middelburg ge ruchten over malversatiën die zouden gepleegd zijn door den directeur der gemeentereindging en oatsmettingsdienst. In de Woensdagmiddag gehouden raadsvergadering werd, nadat de deuren zeven kwartier gesloten waren geweest, door den burgemeester medegedeeld, dat uit een rapport van den commissaris van politie is komen vast te staan, dat een bedrag van 37.47/4 is weggemaakt, maar dat van geen verdere ongeregeldheden sprake 1 is. Boot den heer Adriaanse werd een motie voorgesteld', waarbij de raad uitspreekt dat er geen termen zijn den ambtenaar met ontslag te straffen, maar waarin B. en W. werden uitgenoodigd den directeur te schor Seri met inhouding van traktement tot 5 December. DitWérd met alge meen d stemmen' aangenomen, i: j •v';K-: u ■- Hevig verzet. Edn'hevig' vörzèt pleegde een Duitscher tegen ■de militaire politie te Kerk rade," toen hij aan gehouden word, wijl hij geen papieren bij zich had. De Duitscher greep: de karabijn van een der militairen. Tijdens de worsteling wist de Duitscher te ontkomen en met het geweer, dait hij later wegwierp, .vluchtte hij, doch werd spoedig achterhaald. Toen werd hij flink go* boeid, doch weer wist hij te ontkomen en ging er nu van door met de sabel van een der mi' litairen. Telkenmale als hij was ingehaald, draaide de Duitscher zich om en dreigde met de sabel. Op een gegeven oogenblik Stak hij den militair door de kleeron heen in den buik. Met behulp van burgers kon de woesteling, na over mand te zijn, naar de militaire wacht worden gebracht. Des nachts beproefde hij te ontvluch ten; het was hem bijna gelukt. De Duitscher bevindt zich ten poli'feiehureele in arrest en zal naar Maastricht worden overgebracht. Geen tekort in kas. Naar aanleiding van berichten omtrent on regelmatigheden hij de N.V. Oliefabrieken Tym- stra te Kollum verneemt do Tol. nader, dat gt kwesties gerezen zijn tusschen den vroegeren directeur en de commissarissen, die door den burgerlijken rechter zullen moeten worden be oordeeld. Van een te kort in kas zou geen sprake zijn, terwijl de vroegci'e directeur reeds op 1 Juli jl. ontslag genomen heeft en cp ver zoek van commissarissen zich nog met de lei ding belast had tot 1 dezer. Ons Babbelhoekje. Beate Jongens en Meisjes. Ik heb van de redactie een wenk gekregen dat ik het niet lang mocht maken ditmaal. Er was zooveel copie, zoo werd mij verteld, dat ik alleen een plaats kon krijgen als ik mij met een klein plaatsje tevreden wilde stellen. Er zit dus niets anders op, dan dat ik pro heer kort te zijn. Met genoegen heb ik ditmaal de briefjes gele zen en gezien dat jullie toch tamelijk Bijbelvast zijn. Ik had geschreven dat de oplossing van het eerste raadsel in de Spreuken was te vinden en nu had ik verwacht dat jullie wel het raadsel zoudt oplossen maar dat ik er de boodschap bij zou krijgen, dat de bedoelde zin niet te vanden was. Maar het ging oen beetje anders. Bijna zonj der uitzondering schreven de deelneraers(eters) niet alleen dat het niet in Spreuken etend, maar ze gaven tevens precies op waar het dan wel was te vinden, n.l. in Prediker 1: 7. Goed zoo jongelui. Jullie bent gelukkig in den Bijbel nog wel een weinig thui6 en dat vind ik een goed te eken. Met het tweede raadsel hadden, de meesten nog wel wat last,- wat misschien ook komt, omdat we zoo geregeld letterraadsels geven. Daardoor worden we onwillekeurig wat eenzijdig. Ik zal nu maar eerst de briefjes beantwoor den. Tijl Uilenspiegel Leiden. Wel be dankt boor voor de gezonden raadsels. Ik zal ze eens plaatsen dan kunnen we zien of ze al gemeen bekend zijn. Je was er bijna met bet tweede. „Clivia" Leiden. Je hadt zoon mooi vel letje papier, maar het was maar aan een kant beschreven. Ik reken er op, dat je de volgende week ook weer een babbeltje schrijft, want an ders ben ik ook zoo gauw uitgepraat weet je! „Duo" Voorschoten. Wel bedankt voor je gelukwenschen „bij voorbaat.' De andere bood schap hoop ik bij gelegenheid over te brengen. Jammer dat de boeken uit de bibliotheek niet mooier. zijn. Maar jullie hebt misschien al veel gelezen en dan is men niet zoo heel gauw meer tevreden. „Achilles" Leiden. Zoo, zoo, je hebt dus al heel wat gelezen. Zeker op de M. U. L. O.? Misschien „Van Goden en helden"? Dat is een heel aardig boekje waarin heel wat wetens waardigs voorkomt. Ik ben benieuwd of. „Appel- stooltje" woord zal houden. „V e r g e e t mij nietje" Wassenaar. Die eerste opmerking was volkomen juist-, maar het was voor niemand oen bezwaar, blijkbaar. Wat het andere betreft: 17 moest 7 zijn zooals uit het verband ook wel bleek. Zijn jullie niet blij dat er nu een tramweg gemaakt wordt. Of komt die niet bij jullie in do buurt? „Hyacinth" Oegstgeest. Met dat tweede raadsel konden de meeeten het niet erg vinden. Do hoofdzaak hadt je wel goed. Een volgend maal moet jo ook eens wat bijzonderheden schrij ven. Ga je te Leiden naar school of te Oegst geest? M. G. Koudekerk.Met het tweede raadsel was je d'r bijna. Ik denk dat Oom Felix dat wel leuk zal gevonden hebben. Ja, ik heb jullie aardig laten zoeken, maar ik merk dat de meesten in den Bijbel nogal thuis zijn. Gelukkig dat je Moe- tenminste weer een klein beetje beter is. „Batavier" Leiden. Zoo, vondt je het prettig een Bijbelech raadsel? Nu bij gelegen heid hoop ik er nog weieens weer een op te ge ven. Ik begrijp dat jullie het „fijn" gehad bob ben. nnjn „Anneke" Leiden. Wel. wel, wat hebben ze jou verwend zeg! Dat was nu nog eens recht een feestdag. Je was zeker wel erg in je schik. Gc-lukkig maar dat je de orgelles prettig vindt* De meeste kinderen leeren de lessen weieens tegen him zin hoewel ze later meestal dankbaar zijn, dat ze hun eigen zin niet hebben kunnen doen. „Napoleon" Lcfden. Nee-, gemakkelijk was het niet bepaald. Maar toch wel een prettig raadsel, vond je niet? Je hebt heel wat van je mooie papier onbeschreven gelaten. Een volgend maal roken ik op wat grooter briefje. ,,'t Eekhoorntje" Leiden. Je hadt het goed hoor? Maar van het tweedo raadsel miste ik de onderdeelen. Kon je die niet vinden? „H artediefje" Leiden. Ik zou bij jou wel kunnen zetten: zie boven, maar dat is heel erg kort. Heb jullie weieens een beek gezien?, Een aardig gezicht is dat als 't gelukt den oom sprong te vinden. ,D e twee broertjes" Bodegraven. Jul* lie hebt het met het tweede raadsel ver gebracht, maar heelemaal in orde was het toch niet. Ik- geloof dat er van al de oplossers maar eea was, die do oplossing gaf zooale ik die bedoeld had. De meesten waren er wel heel dicht bij. Heeft het in Bodegraven cok al gevroren deze week? S. en C. W. Woubrugge. 't Is bij jullie ook al niet gelukt zie ik wel. Ze hebben het trom wens allemaal wel begrepen. Al6 ik weer eena een raadsel geef als het tweede dan zal ik het wat meer omschrijven. Misschien wordt dan da oplossing gemakkelijker. Maar altijd letten raadsels is ook niet zoo leuk. Hiermee ben ik alweer aan 't eind va correspondentie. Hier volgt de oplossing van de raadsels: I. Alle de heken gaan in de zee. nochtans wordt de zee niet vol. Onderdooien: Levieten, Libanon, Ester, Roode Zee, de Wet, Ezechiël, David, Koningen ea Ada. n. N. "Hen Heden Ploegen Nederland 4 Ons d III. Het verloren schaap. Onderdeelen: Rachel. Lót, Hanna, parel, vasten. Hieronder volgen weer een paar nieuwe op-* gaven. Om wat afwisseling te krijgen geef ik daarbij van alles wat. Erg mooiliik jullie ze wel niet vinden denk ik. De volgende wook hoop ik weer twee prijsraadsels te geven. Een voor de groo teren en een voor de kleineren. Er korren due weer een paar prijzen in richt. De nieuwe raadsels zijn: I. Wie kan dit spreekwoord lezen? De eer ste letter is een Z Znoeongneo wroengnoeo nx. II. Nèem uit elite zin eea woon*- z?odat. g® een spreekwoord krijfd Wie belt daar: Zomers, als bet mooi -wear Ik heb een 'aardigen vrien'1. Het is-hier erg Warm., Ik blijf vandaagmaar bfr Hoe gaat het met u? Er komt vandaag visite Gij komt nooit to laat is Lot' Doe niet te hard, anders wore? Wat is het nog vroeg. Maarwat een groote poos is dat Jo gaat steods maar door met babbelen. Loop niet te hard. Het is erg laat. III. Roode lijfjes, gele kopjes, zijn ze koud dan rijn ze goed, zijn ze warm, dan raken ze in gloed. Wie hen ik? IIV. Het brandt en het brandt niet. Hoe kan dat? Met schrik bemerk ik, dat ik toch niet zoo kort ben geweest als mijn plan was. Ik wil er nu maar het beste van hopen. Vele groeten Oom FELIX. - akkef, Prospects gratis. Persbeoordeelingen. „Dadelijk vanaf de oprichting den goeden weg „Mentor" No. 2 1922. „Altijd gezorgd op den beganen grond te blijven". „Zonneschijn" Aug. 1922. „De belangen voor de verzekerden als voor de aandeelhouders bij deze instelling uitstekend be hartigd". ijAlg. Weekbl." 23 Sept. '22. „De positie der BLA.V. Bank gezond en krachtig verzekerden zich volkomen gerust kunnen „Fin. Weekbl. v. d. Fondsenh." 29 Aug. 1922. „De uitkomsten over 1921 zijn prachtig. De finantiëele positie der Bank onaantastbaar". „Bankbedrijf" 14 Sept. 1922. „Dat zij genoemd moet worden onder definan" tiëel sterkste Maatschappijen". 9997 „Verzekeringsblad" 16 Oct. 1922. Inspecteur: H. J. SIEBRECHT, Vsrnèdepark 319, VOORSCHOTEN. HOEST TOCH ZOO NIET Daaruit ontstaan de meeste gevrees de ziekten zooals Asthma, Griep, Bronchitis, enz. De slijmoplossende, hoeststillende ver zachtende Abdijsi roop kan U ver lichten en een rustigen nacht be zorgen. Gobruikt de beproefd middel bij verkoudheid, bron chitis, influenza, catarrh, kinkhoest asthma en borst ziekten. Overal per flesch f 1.90, f 3.60 en f6. L. I, AKLER Rot terdam. 10004 Leidsch Goederenvervoer. VsriiutziüOfin en Transporten door bel gebeele land, en Veevervoer. OPBERGEN VAM INBOEDELS. 10002 banbevelend: I. V! LEEUWEN, HEEREHSTRBfiT 3 HIDED, ïel. 1TÏ3 Mooie, gedragen Muziek van klassieke meesters, vindt U in onze series „Bloemlezing Meesterwerken" en „Uitgezochte Liederen van Groote Meesters". In eerstgenoemde serie vindt U: 1. Lobgesang van F. Mendels sohn Bartholdy. 2. Fragment uit Lohengrin van Richard Wagner. 3. Tannhauser van R. Wagner. 4. Jaargetijden I van J. Haydn, 5. Freischütz van Weber. 6. Elias I van F. Mendelssohn Bartholdy. 7. Jozet en zijne oroeders van E. Mehul. 8. De Schepping van J. Haydn. 9. Figaro's Hcchzeit van Mozart. 10. Paulus van F. Mendelssohn Bartholdy. 11. Elias II van Mendelssohn. 12. Jaar getijden II van J. Haydn. Prijs f 0,50 per stuk. In laatstgenoemde Bundel I van Mendelssohn. Bundel II en III van Schubert Prijs f 0,75 per Bundel. Alom verkrijgbaar en na inzending van het bedrag, verhoogd met 10 pCt. voor porto, bij de Uitgevers 10010 JOH. DE HEER Zn., Rotterdam, Oostzeedijk 324/38. [5] voor elke Machine, Auto of Motor kunt U tegen den meest concur reerenden prijs ontvangen bij: 999S [5] a a a a a a GEVRAAGD van PARTICULIER MET RUIME OYEilWAAP.DE. Brieven fr. letter L aan A. DORSMAN's Boekhandel Noordwijk. 10031 tengevolge van doorliggen, smetten, en jeuken bij kinde-l ren, brand-, SDij- en vervuilde wonden, winterhanden en -voeten, gesprongen lippen, ruwe huid, liuid verschil vering, kloven, barsten, zweren, open beenen, pijnlijke bloedende in- en uitwendige aambeien ge neest men met Wortelboer's Zalf van Jacoba Maria Wor- telboer; verkrijgbaar A 75 cent bij de verkoopers van Wor- telboers's Artikelen. 8243 Antiseptisch en verJrisschend door het hooge ge halte aan natuurlij ke aetheriche oliën. NI VA TAï^ü- PASTA bevat uitsluitend neutrale stoffen, welke een reinigende werking uitoefenen, zonder het cmaille der tanden af te slijpen en geen chemicaliën, welke op den duur het tandvleosch en de speekselklieren schaden. Alom verkrijgbaar 11 tuben f 0.75; 14 tuben f 0.25. De iuwikkels der 1/1 zijn docrloopend genummerd en gevcu recht op een een speciaal voor ons vervaardigde fèdveiHieereii doet verkor en

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 7