A. WAALS - HaarLstraat 114 De veelzijdigheid van onze Collectie DAMES- en KINDERKLEEDING Uii de Omgeving GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Sluiting kocpokinrichting. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat de koepokinrichting in het Elisabelhshof aan de Oude Vest, tot nadere aankondiging is gesloten. J. C. VAN DER LIP, Welh. loco burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van G. Ruigrok, om vergunning tot oprichting van een be waarplaats voor ten hoogste 250 Liter ben zine in het perceel Lange Mare no. 26,Sec- tie H, no. 3444. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gel legd is; alsmede dat op Zaterdag 21 Octo ber a.s., des voormiddags *te half elf, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Leiden 7 October 1922. J' 1 Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Tel. 432. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 uur tol Maandag morgen 8 iuur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Havens Gréve, Rijn en Scliiekade 104, Tel. 1C81. Dr. Kist, Rembrandtstr. 21, Tel. 1202. Dr. Mulder. Watersteeg, Tel. 990. Dr. Rassers, Rapenburg 47, Tel. 1469. Dr. v. Voorthuijsen, Heerengracht 38, TeL 7. aantal en uitsluitend op schriftelijke aan vrage zijn voor belangstellenden verkrijg baar bij den secretaris: Jan van Nassau- etraat 93, 's Hage. Nachtdienst voor treinpersoneel. Het gisteren verschenen Staatsblad 525 bevat bet K. B. van den 22 September 1922 tot nadere wijziging van het Alge meen reglement: „Dienst" en van het Al gemeen reglement „Dienst Lokaal Spoor wegen". Art, 93 zal gelezen worden als volgt: 1. Ten aanzien van personeel" werk zaam in locomotief-remises of in de daar bij behoorende kleine werkplaatsen mo, gen in een tijdvak van twee achtereenvol gende weken niet meer dan zeven dienst tijden geheel of gedeeltelijk gelegen zijn in de tijdsruimte tusschen 12 uur 's nachts en 6 uur voormiddag6. 2. Een vrouw mag tusschen 10 uur des namiddags en 5 uur cles voormiddaga geen drenst doen als wachteres. De Kinderrechter. Bij K. B is bepaald, dat de wet, hou dende invoering van den kinderrechter en van de ondertoezichtstelling van minder jarigen, in werking zal treden op 1 No vember a.s. De Chr. Amsterdammer. Op de gisteren gehouden algenieene vergadering van aandelhoudere van de N. V. tot Exploitatie van „De Amsterdam- in ct", Chr. Volksdagblad te A'dam, kwa men o.m. in behandeling de resultaten van het in de administratie dezer N.V. gehouden accountantsonderzoek, waaruit een nadeelig saldo bleek van f508.399.82, welk bedrag volgens de gedane mededee- ling waarschijnlijk nog belangrijk zal worden vergroot, in verband met nog te verkrijgen gegevens. Ter vergadering was ingekomen een schrijven van den geschorsten directeur, waarbij deze voorstellen deed tot instand houding van het bedrijf en volkomen vol doening van obligatiehouders en crediteu ren op langen termijn, welk voorstel door die vergadering met algemcene stemmen word verworpen, op grond van hel feit, dat instandhouding van het bedrijf tot den door den voorsteller aangegeven da tum wegens gebrek aan middelen onmo gelijk is. en ten tweede omdat men van oordeel was, op grond van het schrome lijk wanbeheer en do misleiding ten op zichte van verschillende groepen van per sonen, dat de voorsteller ook al zou het p'nn op zichzelf uitvoerbaar zijn, niet de persoon is aan wien de realiseering van ©eu dorgelijk plan kan of mag worden toe vertrouwd. Door den gemachtigde van den ge schorsten directeur word namens hem ont slag uit zijn functie gevraagd, hetgeen hrm werd verleend, met de restrictie, dat voor zijn gestie hem geen décharge kon worden gegeven. Naar gemeld wordt, ie de kans zeer groot, dat „De Amsterdammer" zal wor den overgenomen door een nieuwe combi natie, die zich daartoe heeft gevormd etn die voornemens is het blad te blijven nit- 'gevcn. Wijziging der Hunrcommissiewet Tot 50% en 37% verhooging boven den huurprijs van 1916 wordt toegestaan zonder tusschenkomet der H u u r c o m m i a s i e, De Haagsche Redacteur van de „M&bd." mejdt In de openingsrede ter gelegenheid van den aanvang van het zittingsjaar der S taten-Generaal, door den Mi/mater van Binnienlanciische Zaïken uitgesproken,, werd wijziging der Huurwetten aangekondigd. Th ana wondt bij Koninklijke Boodschap van 6 October reedis een wijziging van de Huuroommiseiewet en van die Huuropzeg- gingswet bij die Tweedie Kamer ingediend. De voornaamste wijziging, welke wordt voorgesteld, komt hierop neer, diat de ver huurder zonder tuaschenkomst der Huur- commissie met den huurder een huurprijs zal mogen overeenkomen, welke gaat tot 50% boven den normalen huurprijs van 1 Januari 1916 voor arbeiderswoningen, en van 37 y2 boven den huurprijs van 1 Januari 1918 voor Middenstands woningen. Tot nu toe mochten de verhuurders, zoo als men weet, zonder tusschenkom&t der Huurcommissie de huren slechts verhoogen tot 20 boven die van 1 Januari 1916 en 10 boven die van 1 Januari 1918 resp. voor arbeiders- en middenstands woningen De bedoeling van deze wijziging is op de eerste plaats een stap nader te zetten op een weg tot opheffing der Huurcoamnissie en vervolgens om tot een belangrijke be zuiniging te komen. Immers de taak der Huurocmmissies wordt hierdoor belangrijk verlicht zij zullen minder hebben te dioen en daardoor ook minder kosten, op som mïge plaatsen zouden zij door deze wijzi ging zelfs geheel kunnen vervallen. Ln zeer bijzondere gevallen, wanneer hoogere uitgaven, voor de woning gedaan, te bestrijden zijn, of wanneer ingrijpende verbeteringen en veranderingen aan de wo ning zijn aangebracht, zal, -evenals thans reeds in de wet bepaald is, de Huur com missie een grootere verhooging dan 50 (37 mogen toestaan. Ook bij de voorgestelde wijziging zal dus de verhooging der huren, evenals thans, in normale gevallen niet verder kunnen gaan dan tot 50 (37 ]/2 allleen zullen straks de verhoogingen tot 50 zonder inmenging van de Huurcommissie mogen worden overeengekomen. Verbod van een tooneelstuk. Ie do R,otterdamsche Raadszitting van Woensdag werd een belangrijke discussie gevoerd naar aanleiding van d© interpel latie-van Ravesteyn over het verbod van den Burgemeester om bet tooneelstuk „Reigen" op te voeren. Aan het einde der discussie diende de heer van Ravesteyn een motie in waarin afkeuring werd uitgesproken oveT dit ver bod. Met 19 tegen 7 stemmen verwierp de Raad deze motie. BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE MOEDANIA. De toestand ernstig. De toestand in het Naburige Oosten is plotseling geheel veranderd. Eergisteren stelden de Turken den eiscli van de on middellijke bezetting van Thracië door de Turken, zonder waarborgen te geven voor de veiligheid der minderheden. Daar de geallieerde generaals dien eisch niet kon den inwilligen, besloten zij het oordeel van hun regeeringen in te winnen. De crisis is geheel te wijten aan de dub belzinnige houding van de Turken; de ver klaringen van Angora weken geheel af van die der plaatselijke Turksche verte genwoordigers. Het Engel&che officieele standpunt is dat de conferentie niet kan hervat worden voor dat Curzon met Poincaré gesproken heeft. Tot zoolang blijven de onderhande lingen volkomen op het doode punt. v. Het officieele communique luidt: De volgende vergadering van de conferentie te Mudania is uitgesteld, omdat de hooge commissarissen hun respectieve regeerin gen raadplegen over de kwestie van Thracië. Er zijn moeilijkheden gerezen over de kwestie of de Turksche troepen vergun ning zouden krijgen al dan niet voor de onderteekening van het vredesverdrag. De Turken eischen evenmin dat na verloop van een maand het geallieerde toezicht in Thracië zou worden opgeheven. Uit officieele nationalistische bron wprdt vernomen, dat Ismed Pasja catego risch het geallieerde voorstel heeft ver worpen om binnen dertig dagen na de voorloopige bezetting van Oost-Thracië dit gebied aan de lurken over te dragen. Ook wilde hij niets weten van het aanbod, om controle-commissies in Thracië te vesti gen. Naar verluidt, machtigde de Italiaan- ^sche regeering haar vertegenwoordiger, om 'de Turksche voorstellen te aanvaarden. De nationalisten schijnen bijzonder onge duldig te zijn. De mogelijkheid blijft nog altijd bestaan, dat de Grieken zullen wei geren Oost-Thracië te ontruimen en dat zij hun legermacht daar gaan versterken. Ook wordt door de nationalisten ge vreesd, dat de geallieerden niet bereid zijn, om door middel van hun vloot of op andere wijze öriekenland tot ontruiming van Thracië te dwingen. - Paniek te Constantinopel. Het^ bericht van het afbreken van de conferentie van Mudania heeft de groot ste ongerustheid te Constantinopel ver oorzaakt. Naar verluidt staan de voor hoeden van de Turksche cavalerie nog slechts 100 kilometer van Stamboed af, en men rqkent er op, dat de stad zal worden bezet. De Grieksche en Armeensche bevol king vlucht bij hoopen, terwijl de Turken zich reeds gereed maken om Moestafa Ke mal te Constantinopel met evenveel geest drift to ontvangen als hij te Angora is binnengehaald. Kemal Pasja heeft aan de inwoners van Constantinopel een bood schap gericht, waarin hij de bevolking op hot hart drukt, rustig to blijven en vertrouwen te hebben in zijn leiding. Het manifest eindigt met de woorden: Thracië zal Turksch blijven. Volgens bericht uit Londen, zetten de Turken den opmarsch tegen Constantino pel en Tsjanak voort, waar zij zich in voeling met de Britsche strijdkrachten bevinden. Engelsche versterkingen zijn reeds op de plaats van bestemming aan gekomen om aldaar de Engelsche linie te verlengen. De Grieken en Thracië. Uit Constantinopel wordt gemeld: De Grieksche afgevaardigden te Mudania heb is een van de groote oorzaken, waardoor wij steeds onzen omzet vergrooten. Buitendien de lage prijzen, waarvoor wij de modernste en zeer goede Confectie verkoopen. Bezief eens onze Etalages, 14251 vergelijkt nauwkeurig onze prijzen, en wij zijn overtuigd, dat U zult besluiten bij ons Uwen nieuwen Wintermantel te koopen. ben gisteren aan de geallieerde generaals medegedeeld, dat het hun onmogelijk is te voldoen aan'de uitnoodiging der Kema- listen om Thracië te ontruimen en dat zij genoodzaakt zijn deze kwestie aan de regeering te Athene voor te leggen. Ko lonel Plasliras als vertegenwoordiger der revolutionaire partij, verklaarde Thracië te willen behouden. Hij verklaarde zich echter tot een compromis bereid. Hij stelde voor dat een plebisciet gehouden zal worden, doch verklaarde tevens, dat Griekenland voornemens is de geallieer den aansprakelijk te stellen voor' de uit gaven. De houding van Engeland. De Britsche ministers hebben zich gis teren hoofdzakelijk bezig gehouden met het nalezen en bespreken van het com plete rapport van sir Harington, welk rap port gistermorgen telegrafisch werd ont vangen. In regeeringskringen acht men den toestand zeer ernstig. De nieuwe cri sis wordt toegeschreven aan de wat men noemt „onmogelijke eischen van de Tur ken" De bladen merken op, dat men zich niet al te ongerust moet maken over de bombastische woorden, waarvan de opge schroefde eischen der Turken vergezeld waren. Men moet zich sfeeds de Ooster- sche mentaliteit der nationalisten herin neren, die bij de onderhandelingen steeds het gebruik van overvragen van sjache raars toepassen, Allereerst zijn de Turk sche eischen geheel buiten het kader van den tekst der collectieve Parijsche nota van 23 September. Waarschijnlijk wen- schen de nationalisten niet verder te gaan voorloopig dan de Maritzalijn, doch het is niet duidelijk, wat er dan met de Griek sche troepen of zelfs met de geallieerde soldaten, die in en rond Constantinopel zijn en op Gallipoli moet gebeuren, afge zien van de onmogelijkheid, waarin de ge allieerden verkeeren, om zich voor de be dreigingen van de regeering van Angora zonder meer uit hun posities in Turkije terug te trekken. Vcnizelos bij Poincaré. Poincaré heeft gistervoormiddag ("Veni- zelos ontvangen. Venizelos heeft verklaard, dat hij Thra cië absoluut verloren acht voor Grieken land, maar dat hij toch nog^zal aandrin gen op de noodige garantie Voor de be scherming der christenminderheden. De Commissie van Herstel. De commissie van herstel maakt een nota openbaar waarin zij zegt, dat de laatste door haar gepubliceerde staten geen volledige lijst vormen van de betalin gen, door Duitschland gedaan ter uitvoe ring van het verdrag. De staten bevatten niet de waarde d.er papiermarken, opge- eischt door het bezettingsleger, de waarde van andere requisites en diensten, door het bezettingsleger geëischt, en de beta lingen, op de geallieerde compensatiekan_ toren gedaan, hetgeen tezamen globaal geschat wordt op 2 milliard 150 millioen goudmarken. Ook bevatten de staten niet de schat ting van de waarde der staatsgoederen, gelegen in het aan Polen afgestaan deel van Opper-Silezië. Het Rathcnau-proccs. In het proces tegen den moord op Ra- thenau, dat deze week te Leipzig begon nen is, werd gisteren het verhoor der aan geklaagden onderbroken door de eerste getuigen-verklanng van den grondbezit ter Behrens, den oom der beide Tecliows, die zijn neefs san de politie heeft uitge leverd. Bij het verhoor van den volgenden beschuldigde Steinbeck, deed de procu reur-generaal het voorstel de zaak met gesloten deuren te behandelen, daar de veiligheid van het rijk in gevaar werd ge bracht. Zijn voorstel werd echter verworpen. De zaak zal ook verder in het openbaar worden behandeld. De beschuldigde weigerde daarop te spreken. VOORSCHOTEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorni. 10 uur bevestiging van Ds. H. P. Fort-: gens door De, v. d. Bosch van 's-Gravenhage nam. 2 uur In treepredikatie van den nieuwen Leeraar. Geref. Kerk voorni. 10 uur (H. Avondmaal) en nam. 5 uur (Nabetrachting) Ds. Kruijewijk. Donderdagavond trad al6 eer ste spreker in dit seizoen op voor de Jong,-Ver een. op G. G. alhier Ds. Brouwer van Heem stede, dio een leerzame rede hield over de gelij kenis van „de Verloren Zoon". Na te hebben uiteengezet waarom de J. V. en de geheele op voeding der rijporo jeugd recht heelt op de be langstelling van alle Gerelormeorden zette spr. uileen dat Chr. liefde ten grondslag moet liggen aan de ware opvoeding. Dit komt treffend uit in de gelijkenis, waardoor oen gouden draad van Vaderlijke liefde loopt- Spr. 6chetst© vervolgens den verloren Zoon als idealist, dien niet wilde meeloopcn in den tredmolen van het dagelijkscn leven. Groot moet de beproeving van den vader geweest zijn het verzoek van zijn zoon in te willigen en toch laat hij hem gaan. Welke va der in onze dagen zou durven doen wat deze Vader deed? vraagt epr., wie durft zijn liefde zoover laten gaan? Zij kunnen het niet dur ven die hun kinderen niet hebben opgevoed naar Gods Woord. Die nog wel Bijbellezen, maar er nooit den luister van hebben laten zien door hun kinderen of dié er in hun handel en wandel van zijn afgeweken,- die verliezen hun kinderen om ze nooit weer terug te winnen. Deze zullen voor God terecht staan wegens zedclijken moord: Wie echter opgevoed heeft als deze Vader, die kan zijn zoon zoo laten gaan. Treffend schetst spr. verder do levensloop' van den Zoon en hoo deze tenslotte zijn zonde ziet en denkt aan dien Vader die hem nooit losliet. De terugkeer van dien verloren Zoon is resultaat van de opvoe ding. Jongelingen zei spr. als 'die Vader neemt ook God U aan. Na het zingen vae Ps. 103: 11 en 12 schildert Ds. Brouwer den oudsten zoon dio bij zijn vader bleef als een vlijtig, rustig en ongetogen jongeling. Dat er nog velen zoo in onze dagen zijn, daar mogen wij God voor danken zegt epr. Maar toch moeten wij niet moenen dat wij er dan zijn vrij moeten geen Farizeïsme gaan kweeken. Deze oudste zoonopenbaart zich als een, dio geen vader- nog broederliefde kent, en die zijn vader diende om loon. Hierin ligt een ernstige les voor de J. V. wij moeten oppassen voor koude vor men en geen napraters kweeken, maar liefde tot den Vader. Dan is er bij ons feest als zich een zondaar bekeert. Daarvoor is noodig dat wij ons zelf hebben loeren kennen als een verloren Zoon die tot zijn Vader is gegaan. Laten wij ernstig bidden voor de J. V. en bij de opvoeding onzer kinderen om dit beginsel: de ware liefde, want: „Waar liefde woont gebied den Heer Zijn zegen daar woont Hij zelf, daar wordt Zijn heil verkregen. En 't leven tot in eeuwigheid." Na het zingen van dit Psalmvers eindigde Ds. Brouwer met dank cn bede. 't Was een kostelijko avond, jammer dat onze mensehen zoo weinig belangstelling toonden. RIJNSBURG. De orgelcollecte in Kerk bracht een som van f 103.64 Aan de Herv. Schole: zal vanaf 16 October a.s. weder eei sus voor vervolgonderwijs gehouden De bloemeuveilin hadden heden weder een flinken Dahlia's en Chrysanthen "werden togen goede prijzen over het De Chr. Jongelin hier heeft de wekelijkscho hervat. Maandag a.s. 's avonds 8 vergadert in het zaaltje achter het de He rv. op. n alhier winter-cur- worden. n alhier Veel verhandeld. reen. uur wovdt WecshuiR. HILLEGOM. 1897 Jubileum Dr. der Weduwe. 1922. Reeds vroeg wapperden Vrijdag de vlaggen, wat al dadelijk aan het dorp een feestelijk aan zien gaf. 'e Middags bood de commissie uit de clientele met een hartelijke toespraak door den Voorzitter, eene fraaie antieke kast, aan. Vorder werd een reeks van schitterende cadeaux aangeboden door vereenigingen en familio's, o.a. een prachtig bewerkt zilveren inktstel, antieke vazen en poot ten, schilderijen, zilveren servetring, mossen, enz. te veel Om op te noemen. Ontelbaar waren de bloemstukken, met elkaar wedijverende in pracht- De kamers waren in een bloementuin herschapen. Van 3 tot 5 uur was het receptie. Hiervan werd deer mensehen uit alle standen gebruik gemaakt, om deu be minden jubilaris te feliciteeren. Aanhondmd bleef het stroomen van mensehen, om 5 uur stonden ze nog in een dichte rij voor de deur te wachten. Om 5 uur werd door den jubilaris aan do kin deren /Ier drentel© een bioscoopvoorstelling aangeboden, 'e Avonds werd door bet Harmonio- korps oen serenade gebracht. Hilegom heeft ge toond zijn groote mannen op waardige wijze te kunnen huldigen. Want groot is Dr. der Weduwe niet alleen door zijn groote kunde, maar ook door zijn een voud en rec-htschapenhedd, waardoor hij. zoo ge makkelijk ook door den minste is te naderen. Dr. der Wodfi^e is in de 25 jaren als 't ware een eigendom van HilRegom geworden. Ieder kent hom, ieder acht hem van jong tot oud., Hillegom zonder Dr. der Weduwe, is bijna niet denkbaar. Geve de Heere God hem nog jaren lang kracht en gaven om op het terrein der geneeskunde te doen wat zijn hand vindt te doen en moge Hil legom Dr. der Weduwe nog lang bezitten. v Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorni. 10 uur en nam. 4.30 uur Ds. J. C. V. v. Bemmol (H. Avondmaal.) Geref, Kerk voorin. 10 cn nam. 5 uur D. Jom lier van Voori- B u r g c i j k aStand. Bevallen: S. J. Giesberts-Degenaars z. M. Meskers- Hassing d. P. Rusman- v. Kesterea z. A. do Boer-Vlieger d. C. A. v. Vliet-v. d. Meer d. M. v. d. Westen- Maaskant z. T. Hil- li^jer-van Huis z. Getrouwd: N. A. .Markman en L. C, M, Speelman P. Kok en M. Cinje C. Dames en W. M. van Tol. Overleden: P. Warmedam-de Jong 62 j. A. W. v. Engelen m. 23 j. WASSENAAR. Woensdagavond trad in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier op Ds. Sap, ten bate van het Zenuwlijdersgesticht te Zeist. De belangstelling hiervoor bleek niet groot te zijn want de opkomst wa6 zeer gering. Aan het einde van zijn gloedvolle reden stelde spr. zijn gehoor in de gelegenheid zich als lid op te geven van deze zeer nuttige instelling. Door enkelen werd hiervan gebruik gemaakt. Gistermorgen kantelde een locomotief van een zandtreintje, welke .zand aan-» voert voor de aan te leggen trambaan. De ma* chinist en do stoker wisten gelukkig, door van de machine af te springen zich bijtijds te red-» den, zoodat geen persoonlijke onoelukken voor kwamen. De collecte voor het Roode Kruis heeft in deze gemeente opgebracht do som van ruim f 500. Gistermiddag sloog op den Day) een paard op hol, wat gespannen was voor oen wagen met bloemkool. Gelukkig werd het dier spoedig tot staan gébracht, maar de weg lag als bezaaid met bloemkool. Predikbeurten. Ned. Herv. KeA Dorp. Zondag 8 Oct. voorm. 10 uur den heer Eerhardt, cand. tot den H. Dienst. School Zijdeweg. Zondag voorms 10 uur Ds. Schokking van Den Haag Geref. Kerk. Zendag voorm, 10 eu rihi. 5 uur Ete. v. d. Heyden. ZWAMMERDAM. De vrachtrijder de H., was hari* een jong paard te leeren trekken; hij had jjjjaSi em het beest bij den bek, die eerst niet vooi- uit wilde, toen plotseling met een vaart dwars van den weg tegen een ijzeren hek aanvloog;, zoodat do H. zich met een vlugge zijsprong moest redden. Een gat in het ijzeren hek en een door de schok was verbogen. Was de H. niet zoo vlug op zij gesprongen, had het hem mijv schien zijn leven gekost. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voerm. 10 uur Ds. Reerekamp en nam. 7 uur H. Doopsbediening Ds. Beerekamp. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. half zeven uur Ds. v. Katwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Cornelia d. van C. Yerbeij en Joh. van de Berg Willem z. van P. Ho gel voorn fti E. G. van Houto. OUDE-WETERING. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voerm. 10 uur Ds. W. W. Sjddré. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. J. Brouwer, SASSENHEIM. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk vooral. 9.30 uur Ds. I. Voorsteegh van ICatwiik aan Zee' en nam. 5.30 uur Ds. van Baaien van Hage. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. K e rk Julianastraat voorm. half 10 (Bed. H. A.) en nam. half 7 uur Ds. Veldhoen. Evangelisatiegebouw voorni. half 10 en nam, half 7 uur De. Lutterveld. Oudshoornsche weg voorni. half 11 Ds. Kalma Martha-Stichting voorm. 10 uur Ds. Voors. Geref. Kerk Raadhuisstraat voerm. 10 (Voorb. H. A.) en nam. 6 uur Ds. Schouten. Hoof (straat voorm. half 10 (Voorb. H. A.) en najgj 6 uur Ds. Wientjes. Chr. Geref. Gem. voorm. half 10 en nam. 6 uur de heer Stemfoort. Burgerlijke Staj^d. Bevallens M. M. Workman geb. Oocbel z. W. v. d. Bosch geb. Schellingerlieut z. Gehuwd: Th. J. v. Schaik 29 j. en C. Keeps 25 j. H. J. L. Messie 25 j. en A. v. Zwieten 24 j. J. v. d. TJssel 21 j. en H. Ram 20 j. Overleden: S. v. Zoomaren jd. 17 j. A. v. Vloten wed. van J. Groen (Leiden) 74 j. Tot Directeur der R. K. Gem eng* de Zangvcreen. 0. B. K. is benoemd de heer Corn. A. Bonten te Leiden. KOUDEKERK. De Raad dezer gemeente zal a-s. Maandag, des voormiddags te 9-30 uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: - 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Medêdeelingen. 3. Wijziging verordening vervolgonderwijs. 4. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening •dienst 1921. 5. Vaststelling begrootingen Burgerlijk Arm huis cn Burgerlijk Armbestuur dienst 1923- 6. Adres van dc B- K. Verceniging „do kweek school voor- Vroedvrouwen" te Heerlen, om subsidie. 7. Adres Gebroeders van der Horst om ver mindering huurprijs tuingrond. 8. Wijziging veordening .heffing opcenten Rijksinkomst enbelasting. 9. Af-'en overschrijving - begrooting dienst 1922 alsmede betaling post onvoorziene uilga ven. 10. Vaststelling bcgrooting dienst 1923- 11. Reclames H. O. dienst 1921. 12. Verzoek Burgemeester dispensatie van in woning. LEIMUIDEN. -Kerkbericht. Ned. Herv. Kerk Zondag voorm. 10 uur: Ds. Van Nie, van. Rijnzaterwou.de. Geref. Kerk Zondagvoorm. 9.30 cn nam. 2.30 uur: D<. F Petersen, van Bloemen* daal. RIJPWETERING. Aanbesteding. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van het Gemeentebestuur bin nen kort aan te besteden het vernieuwen van ongeveer 500 M. schoeiing langs de Rijpwete- ring. Personalia. Binnenkort zal do heer L. H. W. Janssens arts alhier, ons dorp verlaten om zich te vestigen.'*in de gemeente Leiden, al waar hij de praotijk van Dr. Duffels heeft pveos genomen. Hij zal worden opgevolgd door Dv Hupkes uit Heumen. i J

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2