De nood der tuinders. Wij hebben de vorige week een artikel uit do Maasbode aangehaald, oyer don nood der tuinders. De schrijver wees op verschillende maatregelen, die te nemen zouden zijn, o.a. op het zoeken naar uitbreiding van het afzetgebied, in welk verband hij Ame rika noemde. Uit oen artikel in de Telegraaf blijkt nu, dat men daar reeds mede bezig ie. Een correspondent van dat blad heeft een onderbond gehad met den heer C. van Spronsen Antzn. te Loosduinen, directeur van de geliquideerde Rijks crisis-instel ling Groenten en Fruit en vctërzitter van do Goöp. Yeilingsvereeniging Loosduinen. Uit wat deze den correspondent mededeel de, nemen wij het volgende over: Het spreekt dat de kweekers en hun kaders niet- stil gezetem hebben bij het vin den van nieuwe afzetgebieden voor hun bedrijf, nu de lage-valutalanden zijn uit geschakeld. Zoo vernamen we dat sinds eonigen tijd proeven genomen worden met den groen te-export naar Amerika. Met veel succes heeft men o.a, bloemkool te New-York aan de markt gebracht. En ondanks ^de vrachtprijzen nog een goeden prijs kun nen maken. Doch een eerste vereieohte voor een export van eenige beteekenis is de beschikking over voldoende koelruim te en hieraan ontbreekt 't op de zeeboo ten vrijwel. De Holland-Amerika lijn heeft wel koelruimte, maar deze wordt hoofdzakelijk voor eigen provisie aange wend. Voorts is de verzending naar Ame rika voor de kweekers of exporteurs zeer speculatief. Er is steeds een aantal zen dingen onderweg, zonder dat met weet welke prijzen men gemaakt heeft. Ook naar Scandinavië wordt groente gezonden, doch dit blijft eveneens tot be trekkelijk kleine hoeveelheden beperkt, omdat feitelijk alleen de meer gegoeden in de groote steden zich de luxe van deze Holandsche producten kunnen veroorlo ven. Voer den wereldoorlog werd zelfs groente naar St. Petersburg geëxporteerd, waaraan na 1914 een einde kwam. Voor zoover den export betreft moet men het echter op 't oogenblik alleen van Engeland hebben en verder is men op 't binnenland aangewezen. Het is begrijpelijk dat deze toestand tot zware „klappen" aanleiding heeft gege ven. Daar vertelde de heer Van Sprongen* ook het een en ander van: Om een denkbeeld te geven van de ver mindering der ontvangsten over 1922 voor de groenten, de volgende cijfers van enkele bekende vedlingcentra Coöp. groentenveilmg Loos duinen f 317.200 Loo6duinsche groentenveiling 375.800 Veiling Poeldijk - 319.800 Zwijndrecht n, 380.500 Barendrwht 243.800 Rotterdam 792.000 Pijnacker 102.200 Venlo 800.000 f 3.331.300 Dat geeft dus over een 8-tal veilingen aJ Don verlies Jat meer dan 3 millioen be draagt Daarbij komen d&n nog de ver^ liezen aan den Langendijk, de Streek e.a. plaatsen. En dat terwijl Ihet jaar 1922 voer de teelt zoo bijzonder gunstig was. Verder besprak de heer Van Spronsen ook nog de verschillende grieven, die de tuinders hebben en waarop ook het Msb.- artikel we®, zoo de hoe ge vrachtprijzen Een verlaging der tarieven met minstens 75 pet. achtte hij noodig, alsmede het afschaffen van het Y pet. registratie recht, Wat de frappante tegenstelling betreft tusschen de lage veihngsprijzen en de hooge prijzen, die de huismoeders moeten bef alen, oordeelde de heer Van Spronsen, dat de hoofdoorzaak gelegen is in het slechte distributiesysteem en de economi sche, dure exploitatie door den kleinhan del. De meeste groentenhandelaars hebben niet meer dan 40 of 50 klanten en de kos ten van paard, wagen en het knechtje moeten op dit prutsbedrijfje worden ver haald. HET REIZEN HER KAMERLEDEN. Men zond one, zegt de Standaard, een mldruk van een artikeltje, voorkomende in het orgaan van de Vereeniging van Handelsreizigers. Daarin wordt geploot voor een afschaffing van ftiet vrije abonnement op de Spoorwegen voor de> loden van do Tweede Kamer der Staten Gene raal, nu de®e waarschijnlijk hun echadelooefitel- ling verhoogd zullen men met niet minder dan 12000.—' per jaar, ln gelijken geest sprak de hqpr Van Gijn teen töj zijne stem voer Hoofdstuk H motiveerde, en cm blad doelde op hetzelfde toen het heenwees «aar de mogelijkheid «m de inkomsten der Ka merleden ten laste van 'e Lands Schatkist te beperken. Precies zooals men het in het ons toegezon den stuk uiteenzet, zal het niet kunnen, maar dat in die richting iets gedaan moot worden, ia ook ons oordeel. Het staat toch o.i. vast dat de vwhooging der schadeloosstelling op zichzelf geen meerder- iet zou hebben gevonden. De verklaring der H.H. van Gijn, Schokking en Colijn wijzen dit duidelijk uit. Do meerderheid kwam er alleen, omdat de zaak onafscheidelijk vastgekoppeld zat aan andere dingen. Indien er (hie een practaeche uitweg te vinden is om to rectificeoren, behooren de tegenstanders van de verhooging der schadeloosstelling daar-* toe saam te werken. Van den steun van ons blad kan men daarbij verzekerd zijn. Gemeenteraad Alphen a.d. Rijn. Vergadering van Donderdag 5 Oct. nam, 3 uur. Voorzitter de burgemeester, do heer C. ,W. C. Th. Visser. Afwezig de hoeren van Dam, Herngreen cn Koren. De Voorzitter opent de vergadering met Aan 3e orde Komt een voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot het beleggen van kas geld. Het.ligt n.l. in het voornemen van B. en W. om dit geld te boleggen hij de op te richten bank van Ned. gemeenten. De heer van Dijk, acht Ü'e voorgenomen wijze van geldbelegging niet erg secuur, en ook niet goedkoop, en vraagt of er geen geld is opge nomen, zonder dat dit direct noodig was, m.a.w. of men niet beter ven had kunnen wachten. De Voorzitter merkt op, dat er steeds éenig gereed' geld mo|et klaarliggen, daar voor het opnemen van geld een termijn bestaat, en men het toch moet. hebben om het uit te kannen geven. De heer van Dijk vraagt naar het minimum van dan rentevoet, Waartegen hot geld zal wor den uitgezet. De Secretaris deelt mede dat de ver kregen rente 3 3/4 pet. bedraagt. De Voorzitter merkt nog op, dat bedoelde bank zeer soliede is. Do heer van Dijk vreest het tegendeel. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. et. aangenomen. S. Voorstel van B. en W. om de wierklooze sigarenmakers te Leiden te werk te stellen en daarvoor een crediet te verleenen van f 1200. De heer Nomen breng de kwestie van den kindertoieslag weer ter sprake. De heer van Dijk vraagt of die werhlooze sigarenmakers niet tp Alphen aan den Rijn te werk gesteld' kunnen worden. De heer v. d. Linden wijst op het kleine aantal weridoozen, terwijl er niet licht iemand bereid zal worden gevonden om die mensehen aan het werk te stellen. De heer Nomen dient een voorstel in van de volgende strekking. Op het loon van f 4.50 per 1000 sigaren zal een toeslag worden verleend van f 1.50 per 1000 plus den kindertoeslag tot een bedrag van 50 pet. van dien toeslag door den Min, van Arbeid bepaald, plus reisgeld en wel de eerste 4 weken f 2 per week en vervolgens f 1 per week. De geheele toeslag zal worden verleend voor een tijdvak van 3 maanden. De heer Nomen Hcht verder toe, dat met t voorstel bedoeld worden die sigarenmakers, voor welke nog totaal niets gedaan wordt, en die ook geen steun krijgen. De heer van Leeuwen vraagt of dit voorstel geen onbillijkheid bevat jegens de an= dere sigarenmakers. Die heer van der Linden kan zich wel met het voorstel van den heer Nomen ver eenigen. De heer de Wolf verklaart zich voor bedde voorstellen en dringt er op- aan dat ze beide zullen worden aangenomen. De heer van Dijk vraagt of er wel zeker heid bestaat, dat deze voorstellen door den mi nister zullen worden goedgekeurd. Db Vooraltt dn kan hieromtrent geen zekerheid geven, doch de vooretellen zijn ge steund door twee deskundigen, De hoer Nomen merkt omtrent den door hem bedoelden kindertoeslag nog op, dat deze alleen bedoeld is voor hen die weinig sigaren maken. Hot voorstel van den heer Nomen wordt met algameene stemmen aangenomen. Tegen de heer de Wit. Het voorstel van den heer Noem b wordt mt •ftlgdmeene stemmen aangenomen. 4. Adres van de afd. Alphen aan den Rjin van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, om beschikbaarstelling van een schoollo kaal te Aarlanderveen voor het houden van een cursus in landbouwboekhouden met voorstel van B. en W. Het dagelijksch bestuur stelt voor om ,een lokaal af te staan tegen f 155 huur per cursus? jaar. De heer_den Hertog vindt het niet erg royaal van B. en W. om voor het bedoelde lo kaal nog f 15 huur te eischen, en spreekt den wensch uit, dat dit kosteloos zal worden afge staan. De heer Bol is het met den heer den Her tog eens en vindt het niet meer dan billijk dat het lokaal kosteloos wordt afgestaan. Do Voorzitter merkt op, dat de raad het zelf in handen heeft om te handelen in den geest van het voorstel van den heer dien Hertog. De heer van Dijk verklaart zich voor het- voorstel van B. en W, en wel niet zoozeer om die f 15, maar om het principe, dat er in ligt besloten. Do beraadslaging over dit voorstel, wordt ge sloten en het voorstel in stemming gebracht. Do stemmen staken echter, waarom het punt wordt verdaagd tot die volgende vergadering (groots hilariteit.) 5. Voorstel van B. en WA tot uitbreiding van de drinkwaterleiding naar de Zwetto en do Nieuwe Sloot. Het verstel wordt z. k et. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van dj© bouw- en woningverordening mot een be ding om het rooken in autogarages tegen te gaan. De heer van Dijk VTaagt of deze verorde? ning voor particuliere dan wel voor openbare garages geldt, en raadt B. en W. vooral aan om zich vooruit goed te oriëntoeren omtrent de houdbaarheid van aoo'n verordening. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van die gemeentebegrootang, daenst 1922. Na toelichting door den Secretaris wordt dit voorstel z. h. et. aangenomen. Bij de Rondvraag spreekt de beer van Dijk den wensch uit, om na het verzetten van den zomertijd, de raadsvergadering weer om 2 uur te laten beginnen ten gerieve van de land? bouwers. Do Voorzitter zal aan dit verzoek vol doen. De heer Bol vraagt of het herstellingswerk aan de Pauwbrug niet ©enigszins bespoedigd! kan worden en of daaromtrent geen bepaling in hot contract met den aannemer is opgenomen. De Voorzitter zegt. toe, een onderzoek in te laten stellen, daar er wel degelijk zoo'n bepaling bestaat. Hierna duit de .Voorzitter de openbare ver? Uit het Sociale Leven. Over stakingen, Onlangs, dus lezen vrij in „Opbouw" kwam in verschalende bladen oen lijstje voor van het aantal stakingen en «tdtótwgon, dat ach in een 3er laatste jaren in one land had voorgedaan. De opgaven waren afkomstig van hot „Centraal Bureau voor do Statistiek" en wij nemen dus aan dat aan de juistheid niet te tornen valt. Het getal der voorgekomen conflicten benevens het aantal betrokken bedrijven en het aantal verloren arbeidsdagen was jui6t en zorgvuldig opgegeven. Voorts was de Statistiek bijgehouden over do wijze van beëindiging der conflicten. Zooveel hadden een gunstig einde gehad voor de partij die den strijd begon, zooveel waren ge? schikt en /zooveel waren, met een nederlaag tot hun einde gekomen. Het laatste getal was het grootst; het bleiek dat slechts in betrekkelijk weinig conflicten do stakers hun eischen zagen ingewilligd. Aan dit rapport werden dan, door de bladen die het publiceerden, ernstige beschouwingen vastgeknoopt omtrent do 6chade die aan arbeids conflicten verbonden is en over het gevaar dat men loopt om een aangevangen strijd te ver? liezen. Wij willen toestemmen dat dit alles tot groote voorzichtigheid maant. Doch wij beweren onmiddelijk daarnevens dat zonder de wetenschap omtrent den afloop van de conflicten in het algemeen, om vele andere redenen door ons steeds er op aangestm'rd ia om arbeidsconflicten to voorkomen. Men kan er echter niet altijd buiten, ln de vakactie doen zich meermalen gevallen voor dat ■het aanvaarden van een conflict, ter vermijding van grootere schade of ter voorkoming van ver betering van arbeidsvoorwaarden plicht is. En dan is het dikwijls een conflict van betee- kenis voor groepen, die rechtstreeks nipt bij den strijd betrokken zijn. Naar den afloop van een conflict wordt gezien door werkgevers en arbei ders in de plaats waar bet zich voordoet en daarbuiten. Reeds de noodzakelijkheid om mot een mogelijk conflict te moeten rekenen, doet bij onderhandelingen over arbeidsvoorwaarden zijn invloed gelden. En met reden mag worden verondersteld dat voorgevalllen conflicten, door den invloed die daardoor op de mentaliteit in andere bedrijven werd geoefend, de mogelijkheid hebben geschapen om andere conflicten te voor? komen. Ook in gevallen, dat het conflict met een nederlaag eindigde. Waar nog bij komt, dat ook een verloren sta? king meer dan eens den weg hoeft moeten banen tot 'n eenigezins duurzaam en 'n op ernstige wijze opgevat contact met de werkgevers. Ook uit een door de arbeiders verloren conflict trekken de werkgevers bun lessen. En wat deze laatsten er uit leer en is in geen geval dat men naar hartelust de arbeiders in bun strijd om verbetering van levenspositie tegenhouden en benadeelen kan. Het gaat er maar om, of de werkgevers ten? slotte loeren inzien, dat met de organisatie der arbeiders moet worden onderhandeld om tot een vast accoord to komen. De actie moet van sori- euse menschen uitgaan en een economisch opbou wend doel hebben. Omdat zoovele conflicten niet met den noodigen ernst worden beschouwd, soms lichtzinnig worden ingezet, daarom is heel vaak hot succe6 zoo gering. Vandaar dat de actie der syndicalisten, ondanks een enkele maal een sta king wordt gewonnen, zoo heel weinig duurzaam resultaat heeft. Krachtige organisatie en zuivere beginselen is voor de arbeiders plicht. Al gaat dan de strijd door veel schijnbaren tegenspoed wanneer men hot resultaat beschouwt over een grootere tijds? periode, dan is, niet allen in stoffelijk opzicht, succes te constateeren. Dansen op een vulkaan. Uit een artikel in de Standaard: „Europa bevindt zich zoo voor als na in een atmosfeer van hoogspanning, die het ergste kan doen verwachten. De positie zou zelfs nog v eel c ri t ie le er zijn dan in de noodlottige Juli-dagen van 1914, ware het niet dat de uitputting van allo volken waarborg biedt tegen het uitbreken van een nieuwen wereldoorlog. Maar gelet op wat nu weer in t Oos ten voorvalt, blijft het een dansen op een vulkaan." Gemengd Nieuws De diefstal van 37.000 gulden. Omtrent den reeds vermelden postdiefstal van 37.000 aan bankpapier en zilverbons, uit een postzak, verzonden van het postkantoor Kerkrade, Vrijdag nam. naar het postkantoor Maastricht, aan het adres van den directeur van het kantoor aldaar via Sittard meldt men ons neg: In den postzak, die na de opening weer was dichtgenaaid, bevond zich ook een zakje met zilvergeld, dat ongeschonden bleef. De postzak heeft een heele reis gemaakt: Kerkrade Heerlen, Heerlen—Sittard, Sittard—Maastricht en is dus in verschillende handen geweest. De postdirecteur, de heer Langereis, en de ambtenaar B. hebben het geld zelf in den post zak gedaan, en daarna is de zak verzegeld. Za terdagochtend is de postdirecteur met verlof vertrokken, zoodat hij afwezig "«"as, toen hem Zaterdag om opheldering werd geseind. Twee keeren is het personeel te Kerkrade door de justitie gehoord. De postzakken worden per rijtuig van het kantoor Kerkrade naar bet station gebracht. De afstand bedraagt ongeveer een uur. Het vermoeden bestaat, dat de da der^} met de bijzondere omstandigheden goed op de hoogte moet(en) zijn geweest, De conjmissaris van politie uit Kerkrade stelde Maandag buiten de gemeente een on derzoek in. Voetbal-verbod op Zon- en Feestdagen. Door den Raad dar gemeente Genderen werd met op één na algemeene stemmen de verorde ning op het voethallen goedgekeurd, waarhij het voetbalspel op Zon- en feest dagen verbo den wordt. Door den burgemeester is het Raads besluit tor vernietiging aan de Kroon voorge dragen. Appels en peren. Men schrijft uitt Doetimchem aan het ..Hbld,": De fruitoogst is in deze streken zóó overvloe dig, dat op de heden gehouden veiling sommige partijen appels slechts een halve cent per Kg. opbrachten. Voor de fijnste peren was de hoogste prij6 zes cent per Kg. Overreden. De 10-jarige A. v. d. M. te Harlingen geraakte Woensdagmiddag bij het spelen onder de tram. Zijn ecne been werd zoo danig gewond, dat bet onmiddellijk afge zet moest worden. Ivort na de operatie is hij overleden. Verdronken. Te Ede is een anderhalfjarig kind van D. in een waschpot met water verdron ken. Mishandeling? De 8-jarige v. V., te Delft, kreeg Dins dag ruzje met zijn 6-jarig vriendje F. Deze wèfcd op den grond gegooid en tegen het hoofd geschopt. Vermoedelijk als gevolg van de mishan deling, werd hat getrapte jongetje F. gis termorgen plotselinge onwel en is kort daarop overleden. Do bruid verdwenen. Woensdagmorgen zou een paartje te Deventer in het huwelijk treden, maar op het allerlaatste oogenblik kwam de brui degom tot de onaangename ontdekking, dat zijn bruid spoorloos verdwenen was. De bruidegom is ijlings naar elders ver trokken om de voortvluchtige zoo moge lijk nog op te sporen. Rumoerige uitzetting. Toen in de Binnen-Visserstraat te Am sterdam de daarvoor aangewezen ambte naren het bevel van den kantonrechter om een woning te ontruimen, ten uitvoer wilden- brengen, stieten zij op grooten te genstand van de. buren der bij het geval betrokken bewoners. Leden van de buurtvereeniging Sovjet- Jordaan probeerden liet door de ambtena ren op straat gezette huisraad weder naar binnen te dragen. Een en ander ging na tuurlijk van bet noodige rumoer verge zeld. Bereden politie zag zich ten slotte ge noodzaakt de straat af te zetten. Pas geruimen tijd, nadat de ambtenaren hun werk hadden verricht, keerde de kalmte in de straat terug. EEN TIJD-LIED. Oogverblindend goudgescbitter, Dansmuziek en bioscoop, Whisky en Oranjebitter, Ach, er i6 zoo veel te koop. Lachend, zwalken over d'aarde, Zoeken al méér feestgenot Hij, die ernst aan leven paarde, Werd! maar al te vaalc bespot Stilte -hangt er tusschen muren, Van het Kerkhof, niet gestoord. Ga hier niet naar leven turen, Hier ruischt 't doodlied immer voort. Rusten hier niet al die menschen, Zwierders,brassers, bij elkaar Zij, die heel dit leven wenschen Vol van blijdschap, valsch, onwaar Mensch o. moet gij nooit eens gruwen Om Uw hol en zot gedoe Ziet z' elkaar daar dringen, stuwen Op den grooten afgrond toe Bitter, bitter is toch veelal 't Leven, dat slechts drama's biedt, Hp Leven, met zoo. weinig lichtval, Dat zoo weinig liefde ziet Stil ziiet gij dat Licht verrijzen, Glanzen werpend', overal En die Hand naar Boven wöjzen, Waarvan Vrede komen zal Jezus is 't, Die 't leven grijpen En het diepte geven gaat, En ons, door verdrukking rijpen Voor Zi jn Eeuwig Leven laat l Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid <1er Red.) Geachte Reda-ctie. Beleefd verzoek ik U onderstaand te ■willen opnemen naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heeir Woutiens over het Nationaal Zangspel „Je Main- tiendrai". Het laatste woord over de kwestie of dit soort -opvoeringen, in onze kringen thuis behoort is zeker neg niet gespro ken. Wat dit betreft is 'bet nog een zoe-, ken en tasten en heeft Ds. Thomas het ook op den laatsten avond duidelijk ge zegd dat het een poging der L. Chr. Oranje-Ver. geweest is. Of op den inge slagen weg moet worden voortgegaan is eene andere kwestie die ep de vergaderin gen der Vereeniging wel nader onder de oogen zal werden gezien. Doel van dit stukje is meer eenige vragen van den heer W. nader te bezien. „Wij hebben mannen noodig welke ons wijzen op den diepen ernst der tijden", zegt' de heer W. Accoord, mijnheer, maar wanneer de L. Chr. O.-V. vergaderingen uitschrijft waarin sprekers optreden die door hun machtig en bezielend woord den band God, Oranje en Nederland nauwer trachten aan te halen, schitteren do mees te leden door afwezigheid en bezorgt zoo'n vergadering der vereeniging meest al een 150 a f 200 nadeelig 6aldo. Wanneer nu de Vereeniging eens iets anders en iets nieuws probeert, dan is daar zeker wel kritiek op uit te oefenen. De beste stuurlui staan nu eenmaal aan wal. Maar waai'om deze kritiek niet op eene vergadering der vereeniging uitge bracht. Verder stelt) U de vraag of de ker ken- bij bidstonden in 1914 tot 1919 gehou den tjokvol waren. Ik weet niet of U het zich kan herinneren, maar in Leiden wel. Of ie U het vergeten, dat met de eerste bidstond een 2e kerkgebouw moest wor den opengesteld omdat één kerk de schare niet kon bevatten; dat do Pieterskerk tot in de uiterste hoeken gevuld was; dat te Rotterdam 4 kerken van menschen over stroomden en dat uit alle deelen van het land berichten kwamen, dat het Neder- landsche Volk gelukkig het bidden, nog niet verleerd had. Ook spijt het mij, dat de heer W, zoo grievend over ooze land en zeemacht schrijft.- Zeker, mijnheer W.f er waren onder de militairen elementen, die meer afbrekend dan opbouwend werk ten, maar Go de zij dank, waren de opbou- wenden toch verre in de meerderheid. Of te het U niet bekend, dat in do Novem berdagen 1918 op eene enkele oproep van den veldprediker Ds. Scholten, op Vrij dagavond ongeveer 10 uur de6 avonds in „de Doelen" te Rotterdam gedaan, do6 nachts om 12 uur, dus slechte 2 uren la ter, ruim 1000 man. infanterie „vrijwil lig" weder onder de wapenen kwam en van het Cal andplein in geforceerden nacht- marsch naar den Haag optrok, uitgeleide gedaan door eene ontelbare geestdriftige menigte. Of is U vergeten de huldiging van H. M. de Koningin op het Malieveld in die dagen, dat toen de soldaten de paarden van het rijtuig van onze Vorstin afspanden en Haar zelf naar het Paleis trokken. Of heeft U toen in die dagen niet gelezen of gehoord van die grooteche betooging in Rotterdam, toen,er een stoet die 6 uren duurde langs de Koningin trok en 'haar hulde bewees en-trouw beloofde. Honderden militairen van land- en zee macht waren ook daarbij tegenwoordig. Of is de heer W. de onvergetelijke dagen die we, toen hier in Leiden medegemaakt heb ben niet te binnen geschoten, toen hij zulks over onze militairen schreef. Ik voor mij geloof dat dit waarachtige en spon tane uitdrukkingen waren van den geest die èn ons volk en onze land- en zeemacht bezielden en het griefde mij werkelijk, dat de heer W. zelf oud-militair zijnde, zoo over onze weermacht schrijft en na tuurlijk dan ook denkt. Waarlijk onze sol daten en matrozen hebben anders ver diend. Ten slotte nog dit. Het verwondert mij ten zeerste, dat noch van den heer Wou ters, noch van Ds. Bouwman, noch van een der velen, bij wie, volgens de heer W. de opvoering van het Zangspel „Je Main- tiendrai" twijfel en misnoegen deden ont staan een protest bij het Bestuur der L. Chr. Oranje-Vereeniging omtrent deze zaak is binnengekomen. Dat was toch in de allereerste plaats de aangewezen weg' geweest. En niet zooals thans gebeurt, eerst na 14 dagen zijn o verkropt gemoed lucht geven in een ingezonden stuk. Mijnheer de Redacteur, U dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik Hoogachtend, Uw dw.. C. J. VAN CITTERT, Oostdwarsgracht 15a, Personen te Leiden gevestigd. A. Pielanen, zadelmaker, Haven 50 G. Zeelenberg en gezin, soinhuiswachter, Mau- r its straal 20 A, J, Pommée, Rijnkade 10 H. J. Kiewiet 'de Jonge en gezin, Steenschuur 10 Mej. M. Schmidt, dienstbode, Utrechtsche Veer 14 N. G. H. de Wilde, Korporaal Ar tillerie, Doelenkazerne Mw. F. van Dekken Hoetmer, Rijn en Schiekade 45 Mej. A. M. van Willigen, huishoudster,. Garenmarkt 14 J. Groolhedde en gezin, sigarenmaker, Bo termarkt 1 Mej. I. Niemand, Oude Singel 162 Mej. E. R. Frankenhuis, Rijnsburger- weg 127 Mej. J. A. KJeij,. Oegstgeeslerlaan. 47 P. J. Kooreman, Oegstgeesterlaan 21 J. de Jong, zar.ketbakker, Hoogewoerd 60 P. de Kovt, touwslager, Prinsenstraat 61a D. Klootwijk en gezin, winkelier, Kanaal- sliaat 6 Mej. A. C. M. van Beek, Hooge woerd 33 E.-D. Spelberg, J. van Goyenkade 9 Mej. F. Gugel, Rapenburg 131 P. J. Mink, fabrieksarbeider, le Huigdwarsstraat 16 D. W. F. Hofland, kapper, Jan vossen steeg 61 M. Klaassen, Haarlemmerweg 12 R. W. J. C. v. d. Wall Bake, Rijn- en Schiekade 111 Mej. G. J. Gelderman, Sladhouders- laan 35 Mevr. S. S. ViesFortuin, Haar lemmerstraat 163 Mej. L. H. G. Festerling, dienstbode, Rijnsburgerweg 56 C. van Krie ken, Mare 74 J. L. G. Tersteeg, Oegstgees terlaan 39 E. R. A. Kossmann, Hoogewoerd. 34 Mej. J. J. Biegel, Rijn- en Schiekade 111 Mej. M. M. B. MaasTer Smitten, Gasstïaat 15 Baron W. A. van der Feltz, Bloemma.rkt 24 D. Gorter, Breestraat 115 D. Wiepjes, Oude Vest 161a J. C. Olland, Noordeinde 26 Mej. C. A. B. Jansen, Noord einde 54 Mej. M. -de Graaf, Groenbazengrc 5 J. H. Vertegaal en gezin, bloemist, v., Limburg Stirumstraat 2 G. H. Muntz, Bree straat 112 M. Hins, Aleelaan 45a Mej, B. M. Rcitsma, leerares, Utrechtsehe Veer 22 Mej, N. v. d- Hoeven, Kruisstraat 20 A. F. Wisse en gezin, .v. d. Duinstraat 12 G. H. J. Eggink, handelsreiziger, J. van Hout kade 14a Mej. C. J. Téljeur, dienstbode, P. Huiheitsliof 1 J. Backer en gezin, chauffeur Havenkade 7. Personen uit Leiden vertrokken. Mej. F. Zwanenburg, Amersfoort, Weijer- straat 14 A. Klok, Hillegersbcrg, Adj. com. Dir. Belastingen T. Hof, Utrecht, Veldka- zerne J. Tuinslra, Den Haag, Anna van Buurenstraal 21 Wed. H. W. de Boer Fransen, Amsterdam, Amstelkade 25 P. Smit, Dubbeldam, Post 34 M. Tol, Delft, Delftgouwscheweg 43 H. J. van Werven, Rarneveld, K.W. 50 Mej. E. M. Serlie, Den. Haag, Josef Israëllaan 51 Mej. J. Bergers Dreef, Veis en, Wijkerst raat^weg L 25 G. Schillemans, Noordwijk, Oude Zeeweg bij Hoek J. Pronk, Dordrecht, van Strijsingel 339 Mej. F. J. Hannenberg, Mijdrecht, Hofland p.o. Mej. Scheller R- L. Poetsema, Den Haag, Obrechtstraat 209 Wed. v. d. Hud—Wijfje, Roelofarondsveen G. Wildschut, Den Haag Laan van Meerdervoort 2a J. J- van Dsm, Voorburg, Bleijenburg9traat 8 Mej, M. A. Kouwenlioven, Sassenbeim, bij P. Koning Mej. B. Hoogbuis, Amsterdam, Spaarndam- merstraat 120 III Mej. 0. Gaillard, Heem stede, Kantparklaan 18 L. Groen, Rouveen, onderwijzer Tb. Hofstra, Delft, Rolterd-weg 16 Laantje Middelburg J. J- de Groot, Rot terdam, Marinierskazerne P. J. de Klerk," Rotterdam, Sophiastraat 72a Mej. F. J. Scheffer—Van Leeuwen, Amsterdam, V. Bis- sestraat 1611 Mej. G. v. d. Lee-den Oude, Amsterdam, Hamerstraat 24a Mej. M. Ro- eeribaum, Amsterdam, Keizersgracht 655 David Rosonbaum, Amsterdam, alsvoor J» C, Teunissen, Amsterdam, Prinsengracht 495 P, v. 3. Wallc, Katwijk aan Zee, Ten Brit- tenstraat 45 B. L. Yap, Oegstgeest, Emma- laan 7 J. W. L. Lamero, Amsterdam, Ril- derdijkatraat. 36.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 6