binnenland. VULCANA A. H. SIMONIS, GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Gemeentelijke Vischverkoop. Aan den Gemeentelijken Vischwinkel, Visohmarkt 18 (Tel. 1225) is Donderdag ver krijgbaar SCHELVISCH k 0.14—0.23 SCHOL k 0.18—0 35—0.44, SCHAR k f 0.18, KABELJAUW k f 0.42 en TAR BOT k f 0.55 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 27 September 1922. AGENDA. DINSDAG 26 September. Leiden. Kerkconcert Rem. Kerk. Aanvang 8 uur. Fred, de Nie. Orgel; Jetty Nauta Andreae Mezzo Sopraan. DONDERDAG 28 September. Lei den. Dank- en Bedestond voor bet Cbr. Onderwijs. Pieterskerk. Aanvang 8 uur. Voorganger: Ds. R. E. van Arkel, Geref. Pred. te Utredht. lederen Woensdagavond van 7J48J4 uur. Rechtskundig Bureau Cbr. Best. Bond. Steenschuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: M. Boekwijt. Vischmarkt 8, Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. to loo pen zonder zich to hebben verkwikt met het fijne fruit, dat evenals een rijke sorteering Comestibles en Delicatessen enz. in de ruime etalage zeer goed uit komt. Bij de firma S. H. C. S m i t s en Zn., Prinsessekade, worden we herinnerd aan het a.s. seizoen op het gebied vam Dames- en Heerenmode-artikelen. Van het nieuw ste en van het beste is hier veel te zien. Wij kunnen geen speciale artikelen noe men, daarvocT is de collectie te uitgebreid Verwacht mag trouwens dat oojc zonder nadere aanduiding aan deze zaak aandacht zal worden geschonken. Hoewel een weinig uit de ro-ute, is hel toch wel de moeite waaTd om even de Apolhekeredijk op te loopen. Het fotografisdhe atelier W. B 1 e u s demonstreert daar eenige van de nieuwste vindingen op dit gebied, o.a. het oordeel kundig en smaakvol omlijsten van por tretten, hetwelk tegelijk met het fotogra- fecron gebeurt., waardoor het opplakken der foto's niet altijd noodig is. De Fa. A. Verboog Haarl.straat, komt voor den dag met een flinke sortee ring Rubber-zooien en hakken, riemen enz. Op het gebied van den lederhandel wordt hier niet veel gemist. De Fa. Jung en Blanken, N-oord- einde maakt op doeltreffende wijze recla me voor haar sigarenmerken: „Flavius", Forum enz. welke namen op aanschouwe lijke wijze in verband gebracht worden met het Romeineche leven, door ©en grpo- ten oud-Romeinschen bouwval, wat aan de etalage een zeer mooi aspect geeft. De Firma Knegtel, Noordeinde, heeft gezorgd voor een pittig glaasje ad vocaat voor de komende dagen. Speciaal wordt hier de aandacht gevestigd op het merk „de Zwarte kip". Zeker een doeltref fende reclame. De fa. J. Oostendorp, Noordeinde, schenkt meer aandacht aan andere licha melijke behoeften. De belangstelling waar in deze firma zich mag verheugen is zeker we! verdiend. Ieder die de etalage aldaar ziet, zal dit toestemmen. Bijzondere aan dacht verdienen hier de mooi opgemaakte fruitmanden, evenals eenige exemplaren van do peer „president Roozevelt" (ge wicht Wi pond). Nederlanders in Smyrna. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis heeft van het centraal comité voor steun aan Nederlanders'in het. buitenland f5000 voor de Nederlan ders in Smyrna ontvangen. Genoemd hoofdbestuur heeft gisteren telegrafisch f 6000 aan den Nederland- echen gezant te Konstantinopel verzon den; totaal me.t de vorige opgaaf f8000. De redactie van „De Nederlander". Rechtspraak bij referendum In de Sobranja zal, zooals gemeld, een wetsontwerp worden ingediend, volgens hetwelk alle voormalige ministers der z.g. oorlogskabinetten van 1913 tot 1918 in staat van beschuldiging worden gesteld. De ministerraad heeft een wetsontwerp uitgewerkt voor een algemcene stemming over de schuld of de onschuld der minis ters. Wanneer 50 pet. der Sobranja-kiezers het „schuldig" uitspreken, zullen de mi nisters worden veroordeeld tot tien jaar verbanning en wanneer dit aantal 60 pet. bedraagt, tot tien jaar celstraf. Van den uitslag bestaat geen hooger beroep. Het vonnis moet onmiddellijk worden uitge voerd. Al een heel eigenaardige uitwas van de democratische gedachte. Laten we hopen dat het hier gegeven voorbeeld geen navolging vindt. Nederland en ds ontwapening. Jhr. Loudon heeft in do plenumzitting van den Volkenbond verklaard, dat regee- rinc on volk van Nederland vurig naar ontwapening verlangen, maar dat zij b* zwaren hebben tegen een wcderzijdsch ga- rantieverdrag. „Toch", zoo voegde hij eraan toe, „zal de Ncdfrlandsehe delegatie niet tegen de resolutie, welke over het verband tus- echn ontwapening en garantieverdrag is voorgesteld, stemmen, daar zij de zeer diepgaande studie, welke reeds heeft floats gehad, wil aanmoedigen. Insluit Vulhaarden. Wsrmleversnogen 150 Ms. - Brandt mei alle Brandstollen Lage prijzen. Prima afwerking. Uitgedraaid/ BREESTRAAT 28 - Tel. 1865 De Koningin naar Amsterdam. Het jaarlijksch bezoek van de Kóningin aan Amsterdam, dat in het voorjaar moest worden uitgesteld wegens het overlijden van de moeder van den Prins, de Groot hertogin van Mecklenburg, zal thans plaats hebben op Maandag 30 October en volgende dagen. De Scandinavische reis. In antwoord op door den heer van Ra- vesteijn gestelde vragen omtrent de reis van H. M. de Koningin naar de Scandina vische Staten heeft de Min. van B uiten- landsch© Zaken het volgende geantwoord: De Minister heeft H. M. de Koningin op de rede naar de hoven van Kopenhagen Stockholm en Ohristiania vergezeld in verband met het officieel karakter van het bezoek, en met de omstandigheid, dat bij het bezoek van den Koning van De nemarken aan H. M. de Koningin in 1914 ook de Deemsche Minister van Buitenland- sche Zaken tegenwoordig was. Het bezoek, dat door H. M. de Konin gin aan/ deze hoven gebracht werd, strook te tevens met de harteliike betrekkingen, welke tusschen Nederland en de drie an dere Staten worden onderhouden en met het belang deze te bevestigen. Voor den Staat der Nederlanden vloeien uit deze bezoeken geen andere kosten voort dan eenige uitgaven wegens onder scheidingen en tijdelijke versterking van het personeel der betrokken legaties. Het invoerrecht op sigaren. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging van het invoerrecht op sigaren. Bij de wet van 6 Mei 1921 werd zoo merkt de Memorie van Toelichting op een in voenreoht op sigaren vastgesteld van 30 van de waarde, ten einde de Nederland- sohe sigaren-dndaistrie een bilijke oomper- satie te geven voor de nadoelen haar door de invoering van den tabaksaccijns berok kend De beteelcenie dezer compensatie is door de enorme daling der waarde van de ingevoerde Dmteche sigaren grootendeels verloren gegaan. Zij ia te herstellen door naast het waordereoht alternatief een spe cifiek recht te stellen van 15.per 1000 sigaren, met dien verstande, dat dit laat ste recht verschuldigd zal zijn, indien 30 der waardie minder bedraagt dan ƒ15.per 1000 stuks. Het cijfer van ƒ15. komt ongeveer overeen met 30 van de waarde van Dnitsehe sigaren, zooals deze was tijidlens de invoering van voormelde wet. Art. 1 van het ingediende wetsont werp strekt hiertoe. Bij de vaststelling van een minimumrecht voor sigaren, moet rekening worden gehouden met de bepa lingen van de waarde wet 1906, ingevolge wellke bij te lage aangifte der waarde, meerder invoerrecht, verhooging van in voerrecht i. c. geen kosten van de besli» sing van de commissie van beoordeeüng of van den raad van beroep voor de invoer rechten verschuldigd zijn Een voorgesteld artikel 2 strekt tot uitsluiting van de door den invoerder verschuldigde meerdere rechten ene. voor zoover die verband hou den met het feit, dat sigaren tegen minder dan 50 per duizend stuks ten in re er wor den aangegeven. Immers bij een aange geven waarde van 50 per 1000 stuks is het minimumrecht verschuldigd. Een ontworpen art. 3 heeft ten doel te voorkomen, dat sigaren van een mindere waarde dan 50 per 1000 stuks ter ont duiking vair het hiervoor verschuldigd minimumrecht te zamen in een partij wor den aangegeven met sigaren van hoogere waarde. Gedenkboek 18981923. In opdracht van het hukligingscomilé 18981923 zal, ter gelegenheid van het zilveren regeeriiigsjubileum van de Ko ningin, een rijk geïllustreerd gedenkboek worden uitgegeven, waarin een zeventig vooraanstaande mannen en vrouwen in den lande, ieder op hun speciaal gebied, ge heel belangloos, in populairen vorm, de hoofdzaken zullen behandelen van wat gedurende de ir.atste 25 jaren in ons land en in de overzeesche deelen des rijks is geschied of tot stand gebracht. Dit werk, dat aan de Koningin zal wor den opgedragen, is gesteld onder redactie van kapitein der artillerie W. G. de Bas, te Utrecht. De omvang van het werk wordt geschat cp ruim 40 vel druks. De band, voorstellende den koninklijken standaard, wordt ontworpen door den heer C. A. Lion Cachet te Vreeland. Voor de illustratie vac het werk nebben de heeren H. Deufmann. fotograef te 's-Gra- venhage, de N.V. Vereenïgde Fotobu- reaux te Amsterdam en de N.V. Kon. Me taalbedrijven Van Kempen, Begeer en Vos belangloos hun medewerking toegezegd. Van het werk zullen een luxe-, een ge wone en een volksuitgaaf verschijnen. De pensioenpremie van de Rijksambtenaren Het alge-meen bestuur van de Centrale van vereenigingen van personeel in 's Rijksdienst, dat gisteren in Den Haag vergaderd hoeft, heeft een motie aangeno men, waarin het kennis gienomen hebben de van de Toelichting op de Sfaatsbegroo- ting, waaruit blijkt, dat van het recht op verhaal vaai pensioen-premie op de ambte naren zal worden gebruik gemaaktvast stelt, dot. de salarissen premie vrij zijn ver leenden, overwegende, dat premie betaling een verkapte salarisvennindering is, voorts van oordeel, dat de kosten van levensbehoeften nog van dien aard. zijn, dat eilike vermindering van het inkomen der ambtenaren ten sterkste moot worden afgewezen, het da gelijks oh bestuur op draagt zoo mogelijk in samenwerking met andere organisaties, een krachtige actie tegen dezen aanslag op de bestaansvoor waarden van heit Rijkspersoneel in te zet ten. Invoer van rundvee in België. Met ingang van 1 October staat het diouiamebure&u te Essehen den invoer van rund/vee, afkomstig uit Nederland, dat ter observatie opgenomen moet worden in Bel gische q uanantainestallen, toe op den lsten, lOden en 21sten van iedere maand. Wanneer een dezer dagen een Zondag is of een officieel© feestdag, wondt d© invoer toegelaten op den dag volgende op den vastgeetciden datum. BUITENLAND. De crisis in het Oosten. De toestand is, ondanks de berichten die gisteren werden gepubliceerd, dat alle oorlogsgevaar zou zijn geweken, nog uiterst verward. Het bericht dat de Turken oen nieu wen inval in de neutrale zóne gedaan zouden hebben wordt bevestigd. „Terwijl de oorspronkelijke troep Khe- malistisehe cavelerie van 2000 man zich nog altijd te Erekeuy bevond, is een ande re troep, groot 1000 man, de grens der neutrale zóne overgestoken niit de rich ting van Bigha, Klaarblijkelijk waren de beide manoeu vres reeds beraamd voor de ontvangst van de nota. der geallieerden en is het niet noodzakelijk om offensieve bedoelingen te veronderstellen. Intusschen doet generaal Harington alle mogelijke pogingen om op vredelievende wijze een terugtrekking te verkrijgen. Eischen van Khcmal Pasja? Het Exchange agentschap 6ednt uit Pa rijs, dat aldaar een bericht ontvangen is van Khemal Pasja, waarin 't heet dat deze zekere voorwaarden heeft gestipuleerd, welke vervuld moeten worden, alvorens de voorgestelde vredesconferentie kan plaats hebben. De vertegenwoordiging van Rusland en Bulgarije wordt geëischt te dezer confe rentie benevens het toestaan aan de Tur ken, om Thracië oogenblikkelijlc binnen te rukken. Voorts wordt ate conditie ge steld, het eindigen vajn alle Britsche vleet-manoeuvres en militaire actie. Do toestand in Constantinopel. De correspondent van de „Daily Mail" uit Constantinopel, telegrafeert het vol gende: De Britsche autoriteiten te Constanti nopel hebben geweigerd, om de Engel- schen naar Smyrna te laten vertrekken uit vrees dat eventueel© reizigers in Smyr na zullen worden vastgehouden door de Turksche troepen. Te Constantinopel is de toestand even eens gevaarlijk. Men vreest dat de bolsje wisten, wier organisatie zeer verspreid is, opstootjes zullen verwekken in Constanti nopel en daardoor het uitbreken van een burgerrevolutie zullen verhaasten. De Turksche raddraaiers, die eertijds voor Khemal Pacha gewerkt hebben, zijn nu overgegaan in Riissischen dienst. De pam flatten, in de Turksche taal gesteld, ja gen de Turksche bevolking op, om de En- gelschen te lijf te gaan en hen te dooden. De tsaristische Russen, de Russische vluchtelingen van het oude regime in Rusland, welke nu in Constantinopel zijn, brengen nu eveneens groote wanorde in de stad teweeg! De houding van Servië. Koning Alexander van Zuid-Glavië is eergisteravond in gezelschap van Ninsjits, den minister van buitenlandsche zaken, te Belgrado teruggekeerd. Ninsjits verklaarde aan de vertegen woordigers der pers, dat Zuid-Slavië deel zal nemen aan de vredesonderhandelingen tu66chen Turkije, Griekenland en de en- tentemogendheden. Bulgarije, voegde hij eraan toe, wil van geen gemeenschappelij ke grens met Turkije weten en eischt, de autonomie van Adrianopel en een gedeel te van Thracië. Persoonlijk was Ninsjits van meening, dat Griekenland niet de minste kans heeft het kleinste gedeelte van Thracië te be houden. Adrianopel zal zeker Turksch worden. Uit andere bron verneemt Bet Berliner Tageblatt, dat Bulgarije aanhanger van een autonoom Oost-Thracië met Adriano- peL als "hoofdstad is. Bulgarije zou zich volgens dit bericht nog- niet tegen een Bulgaarsch-Turksche grens hebben uitge sproken. Oud-president Wilson weder ten toonecle. De* correspondent van de „Times" te Washington meldt, dat oud-president Wilson het gunstige oogenblik afwacht om een verklaring van groot belang liet licht te doen zien. Het. is geen geheim, zegt. do correspondent, dat Wilson gelooft, dat de democratische partij terugzinkt in een zuiver negatieve' politiek en dat hij al het gewicht van zijn gezag dat grooter is dan velen gelooven zal bezigen in de richting van iets nipcr positiefs en krach tigs. Hij zal, naar de correspondent ver neemt. een oproep uitvaardigen tot toe treding van Amerika, tot den Volkenbond op grond hiervan, dat Amerika's weige ring om lot den Volkenbond toe te treden verantwoordelijk is voor vele der rampen van de laatste drie jaren en dat het voort duren van dit blijven buiten den Volken bond de verwarring moet bestendigen, waarin de wereld thans verkeert. Sovjet-Rusland en Japan. De conferentie te Sjangsjoen, welke den 20en voor onbepaalden tijd verdaagd was, is eergisteren hervat. De Russen, handelende in opdracht van Moskou, bleven staan op do ontruiming van Noord-Sachalien en verzochten de Ja- panneezen een datum voor het terugtrek ken van de Japansche troepen va6t te stellen. De Japaneezeu hielden vast aan hun vroegere verklaring, dat zij hun' troepen zouden terugtreltken na de regeling van de kwestie van Nikolajefsk, welke behan deld zou kunnen werden, onmiddellijk, na het teekenen van de algemeene over eenkomst, welke thans in behandeling is, en verklaarden, dat het onmogelijk was een datum voer de ontruiming vast te stellen, zoolang de onderteekening van de overeenkomst niet vast- zou staan. De conferentie is daarop weer verdaagd, totdat- de Japansche afgevaardigden de finitieve opdrachten uit Tokio ontvangen zullen hebben. Stelende gemeenteraadsleden. In het plaatsje Nérac werd herhaal delijk geklaagd dat aan het station ver zonden pakketten de plaats hunner be stemming nimmer bereikten.- De afzenders brachten ze naar het station, waarna zij op geheimzinnige wijze verdwenen. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat een dievenbende bestaande uit acht bij de spoorwegmaatschappij in dienst zijnde personen, en aangevoerd door twee communistische raadslieden de pakketten wegnamen en onderling ver deelden. Tijdens den' oorlog hebben de dieven tal van aan de soldaten aan het front gezonden pakketten verduisterd. De Stromboli in werking. De Stromboli is weer rn werking. De lucht in de nabijheid van den vulkaan is vol asdh en gloeiende steenen, terwijl een dikke lavastroom langs de hellingen naar beneden vloeit, 's Nachte is de vuurgloed mijlen ver van zee uit te zien. Hevige stormen. In hot Noord-Oostelijk gedeelte van den Atlantiechen Oceaan beeft buitengewoon stormachtig weer gewoed. De „Aqui-tania" op haar uitreis, is on geveer 500 mijl ten Westen van Ierland in den orkaan terechtgekomen. Het draad loos weerbericht van het meteorologisch instituut maakte melding van een zeer lagen stand van den barometer en 'n windsterkte van 50 mijl per uur. Bij bet afzenden van het tweede rapoprt. was de storm tot een warm oTkaan verergerd. Er stond een windsterkte van 75 en meer mijl per uur. Om 7 uur in den avond nam de wind af, terwijl het stormweer zich langzaam Oostwaarts bewoog. In ver band met. de hevigheid van den storm en de stortzeeën was de „Aquïtania" ge dwongen uiterst langzaam te varen. Een verheugend feit. Zaterdag zijn te W oenen voor het eerst sinds 1914 de prijzen der levensmiddel-en Uil de Omqevinq HILLEGOM. Inbrekers aan t werk. Toen men Maandagmorgen de winkel der Coöperatieve Brodobakkerij en Verbruik6vereeni- ging opende, ontdekte men dat er was ingebro ken. Of hot van Zaterdag op Zondag of van Zondag op Maandag ie gebenrd, kon niet worden vastgesteld. Een ruit, uitkomende op do binnen plaats van Husemeier, was uitgesneden. De beide brandkasten waren omvergehaald en' aan den achterkant geopehd. Vermist wordt circa f 150 aan geld. Verder obligatiën aan toonder 3 van f 100 (nummer 26, 33 en 39), 10 van f 25 (num. 65, 66. 83, 84, 114, 115, 158 157 158 en 159.) De burgemeester en politie werden gewaarschuwd en waren spoedig ter plaatse. Het parket te Haarlem dat opgebeld was, kwam mt den heer Wesseling uit Bloemendaal, die ter stond met zijn politiehond aan 't spburen ging, doch zonder direct resultaat. Daar do winkel op een der drukste punten van het dorp gelegen is, wéÊ spoedig heel veel publiek op de been. Van d'e(n) dader (s) tot heden nog geen spoor. De voormalige Fröbelschool eigendom van bet Dep. van 't Nut van 't Alge meen, is in andere handen overgegaan. Naar wij vernemen zal het tot café worden ingericht. Helaas geen verbetering van bestemming. ZOETERWOUDE. Bij den hoer Baimeier op Oud- Raadwijk alhier is in den nacht vermoedelijk ongewenscht bezoek geweest. De vrouw des huizes was met haar jong kindje bezig toen ze op eens word opgeschrikt door glasgerinkel. Bij onderzoek bleek dat een ruit van het kel derraam was vernield. Van inbrekers evenwel geen spoor. De politie die 's morgens met het goval in kennis werd gesteld, heeft nog een po litichond uit den Haag laten overkomen doch natuurlijk zonder éenig resultaat. In de plaats van den heer C. Re- nee die wegens vertrek naar Oegstgeest met in gang van 1 Oct. a.s. zijn ontslag heeft genomen als secretaris van de Huurcommissie ie als zoch danig benoemd do heer Smeets, gemeento-secree- taris alhier. -_i j)0 termijn voor het indienen van bezwaren tegen hot verzoek van J. P. de Bruijn, tot het uitbreiden van zijno bewaarplaats voor benzine aan den Rijndijk alhier, is ver lengd tot 10 October a.s. WARMOND. De oudste inwoner. De oudste ingezetene dor gemeente, onze plaatsgenoot P de Vos, viert Vrijdag 29 September zijn 97«ten ver jaardag. De heer De Vos is nog zeer wel en maakt bijna nog dagelijks een wandeling. De zen zomer heeft hij ook nog te voet zijn stem plicht vervuld. Vermeldingswaardig is te vens dat d© heer De Vos een zoon, kleinzoon en achterkleinzoon heeft,. die allen den naam yan Piot dragen Dus vertegenwoordigt deze fami lie vier geslachten. Dat het hem niet aan be langstelling zal ontbreken is ongetwijfeld zeker. KATWIJK AAN DEN RIJN Te water. Do 17-jarige zoon van L R te Rijnsburg geraakte in het Overrijn met zijn fiets in den Rijn, doch wist echter ongeveer den wal te bereiken, waarna hij door voorbij gangers verder uit z'n ongewenschle positie werd bevTijd. OEGSTGEEST. Ongeval. Van een tweetal wagens, gela den met gedroogd boonenloof. die langs het Iva.naal over Rijnsburg voor Katwijk bestemd; waren, brak de achterste wagen, waardoor het achterdeel met de gcheele vracht op den weg kwam te liggen. De voorste wagen, met het schamel der tweede, overkwam ongeveer 50 meter verder hetzelfde, zoodat de weg totaal versperd was. Het duurde geruimen tijd. eer dat alles was opgeruimd, al werd onder poli tietoezicht zoo spoedig mogelijk voor oen door gang gez-orgd. 't Is daar voorzichtig zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. - Burgerlijke Stand. Geboren: Zoon van P. G. Rijnsburger, geboren van Riet d., van E M Lenckhuizen geboren van Heu ven d van H. Heem rood geboren van^Velde z van M G van Lastelaar geboren Sclirama.d. van N. cvan den Wijngaard ge boren Van Vliet 'd. van J. Verduin geboren Welvers z van C. C. Haasnoot geboren van der Loo z van H Serpbier geboren Adema. Overleden: H L Barreveld echtgenoot van W Bol 4-9 jaar G. Stapper echtgenoot van M. Hage, 87 jaar. Gehuwd: J Eindhout 31 jaar en R G Roest 29 jaar A Verheul 21 jaar en A A Koster 23 jaar C. den Hertog, 30 jaar en A. M. van Brugge 24 jaar K Jongeleen 24 jaar en A. Geers 24 jaar M de Pijper 26 jaar en J. van Leeuwen 22 jaar J L v d. Werken 22 jaar en D N. Kooij, 22 jaar M. Gottenbos. 24 jaar en J M -T tph 7-;;i ;arir. KILLED O.Ai De 17 woningen welke ton be- hoeve van de Katwijksche houwveroeniging znl-» len worden gebouwd zijn gegund aan de aan nemers van der Bent en Zwanenburg. De najaarsschouw over zijpen on 6looten in deze gemeente zal volgens openbare kennisgeving gehouden worden op Woensdag 4 October a.s. Het 23-j arig zoontje van den heer Langmuur had gisteren het ongeluk in een gierput achter op het terrein van de Coöpera* tdeve broódbakkerij te geraken. Gelukkig zag zijn 10-jarig broertje nog d'e hand boven den put uitkomen en kon zijn broertje nog bijtijds van een wissen dood redden. WOUBRUGGE. De aanplakker van dé biljetten voor het zangconcours te Alphen aan den Rijn had blijkbaar van het bestuur van de VieranH bachtspolder alhier toestemming om op de poN derborden aan to plakken, doch midden in dien groeten polder vond hij geen bord. Fluks komt hij op de gedachte, dan maar op het aan dien grooten rijweg staande monument van Jacobs- woude, een paar biljetten aan te plakken. Do archivaris van Alphen aan den Rijn, de heer W. M. C. Jtegt (de heer Regt is door het Rijk belast om mede toezicht te houden ter be- wading van monumenten van geschiedenis cn kunst), dezer dagen daar passeerendo was ver* ontwoordigd op dien aanplakker en liet voor diens rekening dio papierrommel verwijderen. Bij den landbouwer K. aan den Woudschendijk alhier is een rijwiel ontvreemd van diens erf. De politie schijnt den dader op het spoor zijn. Ook op dat terrein voorspelt de aanstaande winter niet veel goeds. HAZERSWOUDE. Militie. De uitslag der loting voor do Militie is als volgt: Arde v. Aalst 30, Gerardus Alkeuiad© 12, Petrus Johannes Baak 23, Herudrikus Jh. Bonst 15, Johannes Borst 5, Jacobus de Brommer 10, Mathijs van Galen 1, Phihp- pus de Gelder 20, Steven van Gorkum 14, Pleun Groen 33, Simon vain der Haas 13, Teunis Hoogendoorn 16, Petrus Corn, de Jong 27, Leendert Kersbergen 35, Adr. Cotr. Compieir 30, Frans Kouwenhoven 37, Nicolaas Gerandus Mens 26, Dominicus v. Nieikerk 21, J. A. v. Nierop 28, Jacobus van Ofwegen 34, Willem Ooms 29, Arte Oppelaar 37, Martinus Johautnes v. d. Poel 6, Cornells Rademake-r 18, Jan Hendrik Rademaker 2, Frans Ruis 38, Matijs Slap- pendaal 11, Nicolaas Slootweg 39, Jacobus Spierejiburg 17, Cornelis Staring 8, Pieter AcLr. Starre veld 41, Jan v. Staveren 32, Antoon Stokman 40, Theodoras Jacobus Straathof 19, Pieter vatn Teilingen 7, Leen dert Tilburg 4, Martin us Hubextus v. d. Tooht 9, Johannes Petrus v. d. Velde 25, Hendirikus v. Vliet 22, Simon Voets 24, Dirk Vos 42, Corstiaan Wezelenburg 3. ALKEMADE. Militie. De uitslag van dé op Vrijdag 22 September jl. gehouden loting voor de lichting 1923 is als volgt: 1 P Schuilonburg, 2 G van Wieringen, 3 D Katsburg. 4 J de Jbn^, 5 P J Klein, 6 J G Keyzer broeder dienst, 7 H J Wesselman broe- derd'ienst, 8 A van Zanten, 9 J W Roelofis, 10 J L van Klink broeder dienst, 11 G P van It- terzon student in de theologie, 12 W N Recu- wijk, 13 J I Boog broederdiienst, 14 N W Ver haar. 15 A S van der Geest, 16 A J Zaal broe- derdien-st, 17 H Bakker student in de theologie, 18 N G Kuiper 19 P G Turk, 20 J van Nieuw koop broederdienst, 21 J Gies, 22 L J Kerk vliet breederdnenst, 23 A Olijerlioek broeder- dienst, 24 Tb C Hoogenboom. 25 W Th. do Jong broederdaenst, 25 R W Turk, 27 J W de Jong, 28 H J de Jong, 29 J C Zoet broederdienst, 30 A J van der Zwet, 31 H van Klink broeder- dienst, 32 L L Gortzak broederdienst. 33 A J Verduin, broederdienst, 34 M C van Egmond! broederdienst, 35 G B M Jansen, 36 Th C van Wieringen, 37 J Th van der Meer, 38 P Th l'Ami broederdiens-t, 39 G P Borst 40 C J van der Ham, broederdienst. 41 Th J van der Meer R. K. Ordebroeder, 42 P J J Bakker, 43 J W de Ren, 44 J. van Beek. 45 H C Loos, 4C G C Hoogenboom 47 II Borst broederdienst, 48 W D Meijer. 49 H W van Sohic student in de theologie, 50 C van der Knijff broeder dienst, 51 C M Doeswijk student in do theologie, 52 Pde Jong en 53 P M Goziin»

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2