ALPflCCII ARTIKELEN Dagblad voor Leiden en Omstreken. 9) N.V.vh. J.C.BERNARD ABONNEMENTSPRIJS - IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL <2.50 PER WEEK f 0.10 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - MAANDAG 25 SEPTEMBER 1922 No. 752 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 Zuinig beheer, Door den Minister van Binnenl andeche Zaken is tot de Commissarissen der Ko ningin in de onderscheidene provinciën de volgende aanschrijving geridbt: De noiod der tijden noopt mij, hoewel mogelijk overbodig, uwe bijzondere aandacht te vragen voor de uitnemende belangen, welke met een uiterst zuinig beheer vaa? de gemcente-financiëm zijn gemoeid. Hoewel de overgroote meerderheid der gemeentebesturen zich voldoende hiervan doordrongen betoont, is er toch voldoende aanleiding voor de vrees, dat de betrekkelijke ruimte van middelen, welke hier en daar aan ge meenten zijn toegevloeid, tot min oor deelkundig beheer kan leiden. Het is vooral met 'het oog hierop, dat ik u verzoek de Burgemeesters van uw gewest te wijzen op de noodzaak om elke uitgaaf, hoe gering ook, nauw gezet te toetsen, zich zooveel mogelijk schrap te zetten, als de onvermijdelijk heid niet blijkt en, mocht hun verzet in den boezem van het Gemeentebe stuur niet tot de gewenschte uitkomst leiden, zich te wenden tot hiooger gezag Zoo noodig kan dan art. 70 2e lid Ge meentewet worden toegepast. Wat de beslissingen van Gedeputeer de Staten inzake gemeenten finan ciën aangaat mocht ik, te allen overvloede, hun medewerking tot een spaarzaam beheer inroepen. De opge dane ondervinding maakt het onnotodig dit beroep te herhalen; maar het spreekt vanzelf, dat wanneer or eens oen besluit zou kunnen vallen dat niet aan den zuinigheidseisch beantwoordt, ik van u toepassing van art. 32 2e lid der Pro vinciale Wet verwacht. Eindelijk zou het mijnen ambtgenoo- ten en mij niet anders dan aangenaam zijn, wanneer mijn aandacht werd ge vestigd op maatregelen van hooger hand, welke geldelijke gevolgen voor de plaatselijke kassen medebrengen, zon der dat het zij het gewestelijk, hetzij het gemeentelijk bestuur de onvermij delijkheid erkent. Ik zal dan niet ver zuimen met. den Minister, onder wiens verantwoordelijkheid zoodanige maat regel is genomen, in overleg te treden". Deze aanschrijving maakt op bet eerste gezicht een eigenaardigen indruk. En het is niet onmogelijk lat de ge meentebesturen zooal niet in het publiek dan toch binnenskamers het bekende woord: „Medicijnmeester, genees eerst li zelf" in herinnering brengen. In het algemeen toch is door de Ge meenten vCtlmear dan door door het Kijk een zuinig beheer ge /oord. Telkens weer werden de gemeentebe sturen door de Hooge Regeering ge dwongen tot het doen van uitgaven, van de noodzakelijkheid waarvan zij allerminst overtuigd waren. Thans echter worden de rollen omge keerd en is het de Regeering die tot het betrachten van de zuinigheid aanspoort. Dit maakt een ietwat vreemden indruk, maar toch spreken wij de hoop uit, dat zoowel de Provinciale bestuurders als de besturen der gemeenten, de hier gegeven wenk ter harte zullen nemen. Nu het Rijk voorgaat met het. verlagen van de loonen door premiestorting zullen de gemeenten wel moeten volgen. Vooral voor de lagere ambtenaren is dit. pijnlijk. Maar het pijnlijke van deze maatregel zal minder worden gevoeld, indien men de overtuiging hoeft, dat over heel de linie de zuinigheid wordt betracht. Misschien zelfs kan op deze wijze loons verlaging, althans voor de lagere ambte naren worden voorkomen. Moet echter fut loonsverlaging, in wel ken vorm dan ook, worden overgegaan, dan zal in elk geval een bezuiniging over heel de linie vooraf moeten gaan. FEUILLETON. Vervolgd en bevrijd. Historisch verhaal uit den Napoleontischen lijd. „Luister dan. Het is nu anderhalve maand geleden; 't was op een Donderdag. Do Kommandant, uw voogd, had last ge geven om naar Hillegom te trekken en daar eonige boeren, die „Oranje boven!" hadden geroepan en weigerden belasting te betalen, eens danig de les te lezen. Nu geviel het dat ik onder het troepje de ©enige Hollander was, en de soldaten, die niet wieten, dat ik Fransch verstond, maakten van de gelegenheid gebruik, om den Prins van Oranje, en do zeventien Provinciën, en mij zelf eens duchtig in 't zonnotje te zetten. Een tijdlang verdroeg ik dat; doch toen zij de Hollanders voor kikvorschcn en blaaskaken begonnon uit te maken die veel beloofden en weinig gaven, toen bleef ik mezelf geen meester en ik zei ze ook in 't Fransch: „Hoort eens, jelui bent nog onbeleefder dan de gemeenste bedelaars. Als een troep schooiers ben je hier in 't land gekomen, als echte 6 a p s-c u 1 o t- En op lang niet alle begrootingen komt can ernstig streven in deze richting tot uiting. STADSNIEUWS. Minister de Visser preekt ia Kot Acad. Ziekenhuis. Zondagmorgen om half elf had in de collegezaal van Prof. Nolen in het Acad. Ziekenhuis die eerste vpn de voortaan des Zondagemorgens te houden godsdienst oefeningen voor personeel en patiënten plaats, welke godsdienstoefening werd ge leid door Minister de Visser. De zaal was geheel gevuld door perso neel, verpleegsters, hoofdverpleegsters en loopende patiënten. Behalve de directrice Mevr. B 1 o e- mers en den directeur Dr. W i ch e- r i n g waren ook aanwezig de burgemees ter jtir. mr. dr. N. C. de G ijee 1 a ar, wethouder Mr. v. d. Li p, alsmede bijna alle professoren aan de universiteit ver bonden, benevens vele doctoren en assi stenten. De dienst ving aan met het zingen van Psalm 42 vs. 3 en 4, waarna minister de Visser den zegen uitsprak en Johannes-16 vs. 2433 voorlas, van welk laatste vers hij de laatste woorden tot tekst nam: „In de wereld zult gij verdrukking hebben, maar hebt goeden moed: Ik heb de wereld over won n e n." Alvorens tot zijn eigenlijke preek te ko men sprak de minister eenige woorden van dank tot D r. P 1 o o y, Herv. pred. te dezer stede en D s. N a u t a, legerpredi- kant, die het initiatief genomen hadden tot deze bijeenkomsten, alsmede tot de di rectie van bet Ziekenhuis, welke harer zijds alle medewerking had verleend, zoodet deze zaak aan het departement van Onderwijs aanhangig gemaakt werd, waardoor thans dit resultaat bereikt is. Spr. hoopte dat de zegen des Allerhoog- sten niet alleen de lidhamelijko verpleging in dit Ziekenhuis kronen mocht, maar te vens de geestelijke verpleging, aan krank- bedden gebracht. Hierna ging spr. over tot. het behande len van zijn stof, en sprak naar aanlei ding hiervan over a. de verdrukking in de wereld, b. de overwinning op de wereld en c het goeden moed houden tegenover de wereld. Op zijn bekende, gloedvolle wijze behandelde de minister deze punten, waarbij hij er telkens op wees hoe druk en tegenspoed slechts dienen om den ge loofsmoed van den Christen hechter en vaster te maken. In 't bijzonder werd gewezen op de ont róerend-heerlijke taak der liefdezuster in dit leven van verscheuring en gebroken heid. Aan het slot. der predikatie, die met groote belangstelling gevolg werd dankte spr. vooral prof. Nolen voor het belan geloos afstaan van zijn collegezaal. Met het zingen uit gezang 194 werd deze een voudige, plechtige dienst gesloten. Naar wij vernemen worden ook van Katholieke zijde pogingen aangewend om lot godsdienstoefeningen in het Acad. Zie kenhuis te komen. Chr. Onderwijzersverga dering. Zaterdagavond vergaderde de Afd. Leiden en Omstreken der Vereen, voor Chr. Onderw. en Onderwijzeressen in N. en O. B. in het Nuitsgebouw. Deze eerste vergadering na den vacan- tiotijd werd op de gebruikelijke wijze ge opend door den voorzitter, den heer H. de Boer van Noordwijk aan Zee, die daarna een woord van welkom en opwek king sprak nu de leden weer tot den ge wonen arbeid waren geroepen in school en vereenigingsleven. Onder de ingekomen stukken gaf een schrijven van de Vereeniging tot Bevorde- tos; wo hebben je-lui gevoed en gekleed, en achter onzen rug scheldt-je ons uit! Dat is zeker Fransche beleefdheid." Je be grijpt schatje, dat ze het komplimentje niet voor zoete koek opaten. Eerst kwam er een geweldig lange vent, die mij een gat in 't hoofd wou slaan; daarop een korporaal, die mij met zijn ge weerkolf te lijf ging, en eindelijk de ser geant, die met getrokken sabel op mij afkwam. Ik stond ze, zoolang aL> ik kon, maar nu de soldaten zagen dat de sergeant meedeed, vielen ze met hun zesentwintigen ep mij aan en bonden mij. Om kort te gaan zo besteedden mij uit te Heemstede, namen mij weer mee toen ze terugkwamen en verleiden zulke leugens aan uw voogd, dat die mij voor den krijgsraad bracht, wellco grootendeels uit. Franschen be stend. Die lui meenden, dat er een voor beeld gesteld moest worden en veroor deelden mij kort en goed tot den kogel. Den volg hoor ik daar niets?" zei- de Leo plotseling, en zag rond. „Het zal een muis zijn; die loopen hier hij troepjes door de kamer, antwoordde Constaiice. '„Vertel maar vorder." „Nu dan. Den volgenden middag zou ik weggebracht worden. Om Jan, mijn broer, ook iets van de pret te gunnen, was hij onder het peloton begrepen." „O foei!" zeide Constance. „Hoe kon VISCHMARKT KOORNBRU&STEEG '-ma ring van, Christel, onderwijs aan achter lijke kinderen aanleiding tot eenige bree der© bespreking. Deze nuttige vereeniging weken in haar brief op om ook in Leiden deze zaak ter hand te nemen. Uit enkele mededeel in gen van leden bleek wel dat ook hierin wel iets te doen valt. Thans moeten deze kinderen ondergebracht wor den op de openbare inrichting. Anderen meenden, dat het aantal ach terlijken hier te gering is. 't Eind was, dat van de zijde van de Af deeling een schrijven aan de schoolbo6turen zal wer den gericht om bun aandacht op deze dringende zaak te vestigen. Ook de leden der Afdeeling zullen in hunne omgeving zien, wat ten deze te doen valt. De voorzitter had een vraag over ren cursus veor slöjd van een lid der afdee ling. 't Bleek, dat meerderen wel aan zulk een cursus wilden deelnemen, waarom het Afdelingsbestuur werd opgedragen te in- formeeren naar een leider en naar de kos ten. De bestuursverkiezing, noodig gewor den door de periodoieke aftreding van den vice-voorz., de heer J. Holt-rust, van Katwijk aan Zee, en van de penning- meesteres Mej. M. J. Montagne, had tot resultaat dat gekozen werden Mej. v. Dorp van Leiden tot penningmeesteres en de heer Z ij 1 s t r a van Leiden tot vice-voorz. Eerstgenoemde nam de benoe ming aan, terwijl de laatste met zijne benoeming in kennis zal worden gesteld. Na de gezellige pauze kwam den heer Jac. 'P 1 o o ij van Rijnsburg aan het woord met het onderwerpDe B ijb. Ge schiedenis en de verbeelding, welke ruim met. voorbeelden toegelichte voordracht door hem werd saam gevat in de volgende stellingen 1. - Bij het vak Bijb. Gesch. moet de waarde der verbeelding hoog worden aan geslagen. 2. Bij de behandeling der Bijb. Histo riën mag nooit worden vergeten, dat het geheugen van het hart veel sterker en van meer beteekenis is dan het geheugen van het hoofd. 3. In overeenstemming met den Schrift- eisch, dat do melk en niet de vaste spijs voor de kinderen is, zij het Bijbelsch onderwijs zoo concreet mogelijk. De on derwijzer vertelle plastisch, niet plat. Er worde geschilderd, gedramatiseerd. 4. Verwondering en bewondering moet meer tot doel worden gesteld dan ver meerdering van kennis. 5. De verbeelding overschrijdt de grens, als zij niet overeenstemt met de waarheid der H. S. als onfeilbaar woord van God, als zij te weelderig is eoi de Bijbelsche personen schildert, in een milieu van latere tijden. 6. Bijbel- en kinderkennis, studie van Dogmatiek, Ethiek en vooral Bijbelsche Oudheidkunde is noodzakelijk. Wegens het vergevorderde uur most be spreking van het behandelde uitgesteld worden tot een volgende vergadering. Evenwel werden nu reeds door meerdere leden vragen aan den inleider gesteld en opmerkingen gemaakt, die dan zullen be antwoord worden. De heer Plooij sloot, de vergadering met dankgebed. Partijdag te Leiden. Tot onze blijdschap vernemen wij, dat het regelingscomité voor den a.s. partij dag hoewel na veel moeite er in go den zij zoo wreed zijn! Ik kijk oom Henri nooit meer aan." „Je oom had daar goen 6chuld aan, meisje. Dat was het werk van onzen lui tenant, een duivel van een kerel, dien ik zijn streken nog eens inpeperen zal wan neer ik hem in de kluiven krijg. Er waren trouwens nog moer Hollanders bij, en dat was ons geluk. Nu, Jan moeet moe, en tot mijn groote verwondering weigerde hij niet, maar trok als de Franschman op. Bij een plaatsje achter Overvoen in het duin gekomen, waar een diepe kuil ge graven wasWat schoeit er aan?" „O Leo, 't is zoo'n nare gedachte!" zei- de het meisje huiverend, maar liet er met echt vrouwelijke nieuwsgierigheid op vol gen: „En hoe ging het verder?" „Nu, toen we daar aangekomen waren bond de provoost mij een doek voor de oogen; ik moest voor de kuil gaan 6taan en de sergeant gaf bevel om aan te leggen, toen Jan eensklaps uit bet, gelid sprong en den provoost een duw gaf, zoo dat de man hals over kop in het gat tui melde. Terstond daarop rukte hij mij den blinddoek af, sneed de touwen door, duw de mij het m©6 in de handen en fluisterde mij toe: „Red je leven!" Dit alles was zoo vlug geschied, dat de sergoant met open mond stond te kijken en geen woord yoord, uitbrengen, kon. slaagd is een drietal sprekere bereid te vinden op den partijdag het woord te voeren. Het zijn, zooals uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, de heeren Ds. van Lummel en do Kamerleden Schouten en de Wilde. Een prachtig drietal! Omtrent een vierden spreker is het comi/té nog druk in onderhandeling; mocht het 't comité gelukken ook daarin te slagen, dan kunnen we het bestuur van den Kieskring „Leiden" gclukwenschon met de keuze der sprekers. Dan zal op Woensdag 11 October de^ Stadszaal te klein zijn! Evenals het vorige jaar, zal ook de a.s. partijdag gesplitst worden in een och lend cn een middagvergadering. De ochtendvergadering vangt aan te elf uur en eindigt uiterlijk te half een. De middagvergadering wordt geopend te half twee en eindigt circa 5 uur. Hoewel niet op zoo groote 6chaal als het vorige jaar, zal ook thans voor eeni ge attracties werden zorg gedragen. Laten onze mannen en vrouwen in den Kieskring Leiden,reeds nu schikkingen maken voor Woensdag 11 October. PernixV. E. O. 4—3. Op haar nieuwe terrein aan de Fruin- straat. speelde Zaterdag de L. C. K, C. „Pernix" haar eersten wedstrijd voor den Chr. Bond van Korfbalvec. in Nederland. Prachtig herfstweer begunstigde dezen wedstrijd die door vrij veel publiek werd bezocht. Te 3'A uur komen de beide twaalftallen in 't veld, V. E. O. in blauwe en Pernix in Oranje-witte 6hirt6. Pernix neemt onmiddellijk de leiding, een keurige aanval volgt on Boekkooi doelt fraai... doch het punt wordt door denscheidsrechter wegens loopen geannu leerd. Herhaalde goed opgezette aanvallen worden op den Voorburgkorf gedaan doch mislukken door slecht schieten. Dan een snelle aanval van V. E. O., de Pernix-vordediging maakt een fout en mej. Richter doelt. Hierdoor niet ontmoedigd brengt Per nix de bal weer op, en voor dat mon hot. weot rolt de gelijkmaker de mand in. Na ecnig onreglementair optreden van Voorburg gaat het spel door on weer we ten de gasten door damoehanden een doelpunt te fabrieken. De nieuwe Pemix-aanval speelt tac tisch en J. Kareten6 maakt op kalme wij- zo gelijk. De Leidsche club is ver in de meerder heid on V. E. O. heeft niets meer in te brengen. Echler wordt er veel te veel ge doold en te hoog geplaatst met het gevolg dat Voorburg bij een doorbraak op niet bijster fraaie wijze weet te doei en. Van nu af aan wordt „Pernix" onweerstaan baar en na vele pedhschoten wec.t J. Teeu- wen mooi te doelen waarop het publiek juicht. Nog 5 minuten zijn te spelen. Pernix krijgt een strafworp toegewezen en Kwaak heeft een zee van tijd en schiet naast. Echter rehabiliteert hij zich en maakt onder daverend gejuich van het publiek op schitterende wijze het winnen de punt en Pernix heeft door een welver diende overwinning gedemonstreerd dat zuiver on mooi spel op den: duur de beste resultaten geeft. Het Woonwagen-kamp. Men meldt ons het volgende: Do commissie voor de Bijbeltent der Stads-Evangeliesatie meende niet alleen tract aten te moeten verspreiden voor de lent op de markt, doch achtte zich geroe pen ook in hert. Woonwagen-kamp door woord en geschrift het rijke en zoo heer lijke Evangelie te verkondigen. Zoo trok zij er dan versterkt door do tractaat-verspreiders en de leden der Huis bezoek-commissie' Zondagmiddag op uit. Do tocht naar het kamp was niet gemak kelijk en het werk uiterst moeilijk, doch AuVtiLwT,,...- PER GEWONE REGEL i Ü.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES Dl UIER KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 7a cent t-ï bij vooroitbetaling. het geloof dat God met. hen was, gaf hun moed en kracht. In drie troepjes begaven zij zich tusschen do wagens on omringd door do Kampbe woners en tientallen kinderen, deelde men tractaaten uit en verkondigde grout en klein, dat Jezus zijn dierbaar bloed ook voor hen gestort heeft en ela.t ook zij door dat bloed vrede der zie] konden deel achtig worden. Ook de woonwagens die gesleten wa ren, werden bezocht en met de bewoners menig woord gewisseld. Groot, was veler verbazing dat men vriendelijk werd toegesproken. Het- bezoek werd blijkbaar op prijs gosleld. Enke'e heftige naturen gaven lucht, aan 't opge kropt gemoed en klaagden over onrecht, hen aangedaan door het generalise©ren van een enkel geval en door onaange naamheden hier cn elders ondervonden, maar toch kon men rustig voortgaan. Het gaat niet, aan alLes ie beschrijven wat er gehoord cn gesproken werd, doch wel mag gezegd, dat men eindigde met dank in het hart dat men ook daar het zaad des Evangelies mocht strooien. Ook de schuit-bewoners in de Rijnsbur- gcrsingel werden niet vergeten. In verband met de adressen aan den Raad ten opzichte van dit kamp, vroe gen wij aan een dor bezoekers, welken in druk men had gekregen. Hierop werd geantwoord, dat men het betreurde dat de zaak op deze wijze is aangepakt. Was cc.es behoorlijk mot do bewoners gesproken, allicht zou dan nog wat te be reiken zijn geweest. Ook deze menschen hebben een ziel, waarin n-cg natrilt de klank van het lied dat in de kinderjaren ops'ceg lot don lof dos Scheppers. Dat lied is verstomd. Velen hebben ge broken met God. En men ziet hier wat er wordt van den mensch die God verlaat cn die zijn eigen weg wil gaan. Laat toch gepoogd worden deze mon- schen op te heffen inplaats van ze nog dieper in het slijk weg te trappen. Er is hier niet een goed woord nog wel iets to bereiken. Gebleken is dat, men do beziel: rs gaar ne nog eer3 ziel terugkomen. De Knapen- on Jon gel ied en vereeni ging „Samuo.l" hoopt, op Donderdag 28 October haar 45-jarig bestaan in oen feest vergadering in het Wijkgebouw „Lo- vendaal te herdenken. De afd. Leiden van <ie Christel. Hist. Unie zal op Woensdag 27 Sopt» 's avonds 8 uur in 't gebouw „Pr. iel" ver gaderen. Na'de begroeting van. het zilveren echt paar Ds. en Mevr. Schokking, komt aan de orde: Mededeelïngen van de propagan da club cn plan voor de winteren mpa ene. In de gisterenmorgen gehoud-' n gods dienstoefening in de Pieterskerk, waarbij Ds J. Schokking voorganger was, word dezen, in verband met zijn 25-jarige cchtvereemiging, do zegebode van Ps. 134:3 staande toegezongen. Z.Eerw. dankte de gemeente hiervoor c,n ook voor de vele blijken van waardee ring en liefde hem in de dagen van zijn zilveren h-uwelijksfeeet geschonken, die hem tot bewijs dienden dat. Leiden hom nog niet vergeten had. Ds. Schokking hal tot. lekst Fillippen- zen 4:6: „Weest in geen ding bezorgd". De kek was even-el. In aansluiting op ons bericht inzake de verbouwing der school Hooigracht tot Catochisatielokalen en Kerkeraadskamer, kunnen we nog meedeelen dat eerst in het voorjaar 1923 tot verbouwing zal kunnen worden overgegaan. Zooals men weet. wordt de school mo menteel nog gebruikt voor een gedeelte der leerlingen van do school Hoogl. Kork- gracht. Eerst wanneer de bouw van de Ik bleef natuurlijk niet wachten totdat hij zijn© slem terug had, maar rende als een haas het bosch in, terwijl Jan oen an deren kant uitliep. Doch ik was nog niet ver toen de sergeant schreeuwde: „Grijpt ze! Schiet dan kerels!" O, wee, dacht ik, daar zul je 't hebben. Maar 'hoewel er een vervaarlijk salvo opging, hoorde ik slechts een enkelen kogel fluiten, en ik be greep dat mijn kameraads wel zorgden, doch mij. noch Jan te raken. Naar ik gehoord heb zijn we vervolgens nagezet,' doch onze jongens wisten de an deren zoo in den weg te loopen cn op dwaalsporen te brengen, dat alles vruch teloos was. Het mooiste is, dat do ser geant gedegradeerd werd en acht dagen provoost kreeg. Jan heb ik niet meer ont moet. Ik wist bii mrjn vader te komen, die mij zijn Zondagsche pakio aantrok en mii naar Duitschland wilde hebben, maar ik kon niet weggaan zonder je althans nog evon te hebben gezien. Onderweg heb ik in Amsterdam dit medaillon gekodht tot aandenken." Leo haalde een pakje uit zijn borstzak en gaf het haar. Haastig opende zij het, cn haar bhk viel op een eenvoudig me daillon van mat goud, waarop oen land schapje afgebeeld was. Op de keerzijde zag men twee ineengoslotcn ih'anu n. en I daaronder gekrast: „Tot in eeuwigheid. L. C." Met een zekere verrukking draaide en koerde zij het zilveren doosje, en liet het kaarslicht er van allo zijden op vallen. „Het is beelderig mooi," zeide zij ein delijk cn gaf Leo tor belooning een har- teliiken kus. „Het zal zeker wol duur zijn, is 't niet?" vorschte zo verder. „Zou je denken?" plaagde haar min naar, en eensklaps ernstig wordend, ver volgde hij: „Nu lieve, 't wordt tijd dat ik wegga; 't is reeds twee uur, cn om vier uur komt de dag aan den hemel, dan moet ik minstens Amsterdam voorbij zijn." Doch Constance kon nog volstrekt niet besluiten laar geliefde, die rceda voor den spiegel zijne pruik in orde bracht, nu al te laten gaan, en trok hom weor naast zich. „Ik moet zeggen, dat jo bijzonder aar dig bent!" verzekerde zij met oen prui lend lipje. „Je bent voornemens naar oen land 1e gaan dat ergens in Amerika ligt, en in geen jaren terug te komen, cn nn doo ie zoo „Heb-ic dan liever dat ik voor goed hier blijf?" vroeg hij beteekenisvol. „Hou op mot die kazerne-aardigheden," anlwoordde ze half snikkend. „Daar straks ook. toon je van jo ontsnapping vorlolde, leek het wol een spellet jo van Hartjesdag, zoo luchtig ging je er over heen!" (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1