BINNENLAND. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Gemeentelijke Vischverkoop, Aan den Gemeentelijken Vischwinkel, Yischmarkt 18 (Tel. 1225), is Dinsdag ver krijgbaar SCHELVISCH h, 0.1 0.22 en SCHOL 0.18 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 18 September 1922. B. en W. van Leiden brengen ter alge meen© kennis dat door J. Fabel, te Leiden, een verzoekschrift is ingediend ter be- komvnig van verlof voor dien verkoop vaat alcohoihoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in den winkel van het perceel Steen- straat 49. B. en W. van Leiden, gezien het ver zoek van J. W. van der Poel om vergun ning tot het oprichten van een steenhou- werawerkplaats in het perceel Haagweg No. 45, geven bij dezen kennis aan het pu bliek, dat genoemd verzoek met de bij lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is j alsmede dat op Zaterdag 30 September a s. 's voormid dags te half elf uren, op het Raadhuis, ge legenheid zal worden gegeven om bezwar ren tegen dit verzoek in te brengen, ter wijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, dlie niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. AGENDA. MAANDAG 18 September Leiden. Loidsche Chr. Orajnjo-Vereenigrng. Opvoe ring van het Nationaal Zangspel „Je Maintiendrai". Ruim 80 medewerkende personen. Stads-Gehoorzaal.- Aanvang 8 uur. DINSDAG 19 September. Leiden. Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging. Opvoe ring van het. Nationaal Zangspel „Je Maintiendrai". Ruim 80 medewerkende personen. Stads-Gehoorzaal. Aanvang 8 uur. WOENSDAG 20 September. Leiden. Leideche Chr. Oranje-Vereeniging. Op voe tring van het Nationaal Zangspel „Je Maintiendrai". Ruim 80 medewerkende personen. Stadq-Gebrorzaal. Aanvang 8 uur. WOENSDAG 20 September. Leiden. Tentzending-comité. Dankstond. Gebouw „Prediker". Aanvang 8 uur. VRIJDAG 22 September. Leiden. Uitvoering Gewijde Muziek door het Dresdener Kreuzchor. Pieters kerk. Aanvang 8 uur. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171. Tel. 502. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. en bedanken verloor hot fonds 1 stichter en 2 donateurs, verder 1 donateur, 58 begunstigers en 30 leden. Het aantal ondersteuners, donateurs en be- gun6tigere bedroeg op 1 Juni 1922 te zamen 1132; op 1 Juni 1921 1174. Gemeenteverslag. Verschenen is het verslag der gemeente Lei-1 den over 1921. Wij ontleenen daaraan thans alleen het volgende. De bevolking bestemd op 1 Januari 1921 uit 65.694 personen (31.536 m. en 34.158 vr.) Zij wermeerderdd door geboorte tmet 1644 perso» nen (842 ra. en 802 vr.) en door vestiging met 8271 personen (1627 m. en 3271 vr.), in to taal met 4915 personen (2469 m. en 2446 vr.) Zij verminderde door overlijden mot 727 perse» nen (348 m. en 379 jt.i en door vertrek met 3232 personen (1562 m. en 1670 vt.), in totaal met 3959 personen (1910 m. en 2049 vr.), zo<h dat de bevolking is toegenomen met 956 perso» aen (559 m. en 897 vr.) en op 31 December 1921 al zoo bestond uit 66.650 personen (32.095 m. en 34.555 vr.) In het geheel hebben zich 39 personen meer te Ledden gevestigd dan uit Leiden vertrokken zijn Do sterfte per 1000 inwoners bedroeg 11.70 (v. j. 11.84), waarbij de levenloos geborenen zijn inbegrepen. Het aantal woningen vermeerderde met 229 en verminderde met 34, soodat de totale ver meerdering 195 bedroeg. Zaterdag werd Mej. J. v. H. op de Viecfe markt aangereden. Door den schrik was rij niet in staat om dadelijk haar reis voort te zetten, waarom ae binnengebracht werd in het gebouw van de politie aldaar. Het bleek nader dat zij een kleine wond aan het rechterbeen bad befro» men. Na eenige oogenblikken was rij weer in staat zich naar haar woning te begeven. Zekere T. V. toonde zich Zaterdagavond •eer lastig, door op de Haarlemmerstraat jon- gene aan te houden en te mishandelen enz. Hij werd daarom naar het politiebureau overge bracht, waar proces-verbaal tegen hem werd op gemaakt. Door den caféhouder C. R. is bij de politie alhier aangifte gedaan, dat een bankbiljet van f 25 uit zijn toonbanklade ia ontvreemd. De heer P. F. vermiste dezer dagen een van f 77.50 nü een jas welke op den Solder van rijn woning was opgehangen. Hij beeft van deze vermissing aangifte bij de po» gedaan. w Zaterdagavond 7 uur werd de 19-jarige wielrijder I. P. op den hoek Haarlemmerstraat—- 'Koudehook, aangereden door een anderen wiel rijder, met het gevolg dat eerstgenoemde ba» WUstekx» bleef lig^ 'huis aan de Haven te zijn V a <le jongeman spoedig tot bewusui.i w» rna hij zich, op advies van den Rersteu Hulpdienst, naar rijn woning kon begeven, s=i Tegen den 16-jarigen P. W. ie proces-ver baal opgemaakt, wegens verduistering van een bedrag van f8,64, ten nadeele van rijn patroon gepleegd. Voor het examen-diploma van den Alg. Ned. Politiebond slaagden de agenten M. P, J. Kallenberg en A. Kuiter alhier, waarbij de laatste de aanteekening verwierf. h In do Stedelijke Werkinrichting rijn opgo- nemen in de week van 10—16 September, 156 volwassen personen en 18 kinderen; totaal 174 personen. De. G. H. Beekenk amp alhier komt voor op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. Ge meente te Zeiet. Bij den Burgemeester ie, ten behoe ve van do Gemeentekas, ingekomen een bedrag van f 1.van een Leidsch ingeze tene, als ©ene vrijwillige bijdrage in de gemeentelasten. De reis van de Koningin naar Scandinavië De ontvangst, de Koningin bereid iti Ohristdania, de hoofdstad van Noorwegen, is ook buitengewoon hartelijk. Koning Haalbon en diens gemalin ver gezellen de Koningin en den Prins op hun tochten. Zaterdag hebben or besprekingen plaat® gehad tuss-chen onzen minis tea- van Buiten lands che Zaken, Jhr. van Karnebeek en dien vo.n Noorwegen, den heer Mowinckel. Later op den dag heeft de Koningin mi nister Mowinokel in audiëntie ontvangeii. De besprekingen, waarop in boven staand telegram gedoeld wordt, sullen ver band houden met het tusschen Nederland en Noorwegen gerezen geschil in zake het tusschen laatst genoemd land en Engeland en Zweden overeengekomen mijnreglement voor Spitsbergen, dat men ook Nederland ter goedkeuring had voorgelegd. De opening; der Staten-Generaal. A.s. Dinsdag bij de opening van de gewone sitting der Staten-Generaal door Minister Ruys de Beerenbrouck, zullen zich alie Ministens in drie galahofrijtui- gen van het Parteis naaT het gebouw van de Tweede Kamer begeven. Deze drie rijtuigen zullen wonden Voorafgegaan door een rij tui c waarin de Kamerheer- ceremoniemeoster, baron van Hardenbroek gezeten is, terwijl de stoet geopend en gesloten zal worden door een peloton ca valerie. Do Hofmaarschalk, Jhr. Bareel, zal ten Paleize de Ministers uitgeleide doen en bij hun terugkomst ontvangen. De stoet zal den volgenden weg nemen: Noordednde, Hoog6tiraat, Gravenstraat, Buitenhof, Binnenhof, en terug: Binnen hof, Korte en Lange Vijverberg, Plaats, Noordeinde. Sluiting Staten-Generaal. De Minister van Binnenlandsdhe Zaken, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, heeft zich Zaterdagmiddag in een hofrijtuig van (het Kon. paleis in het Noordeinde naar 't Gebouw der Tweede Kamer begeven voor de sluiting van de buitengewone zitting der Staten-Generaal en is na afloop daar van naar het Paleis teruggekeerd. Hij werd ten Paleize ontvangen en' uitgeleid door den hofmaarschalk jhr. Boreel. Het Hofrijtuig, waarin minister Ruys was gezeten, werd voorafgegaan en ge volgd door een commando cavalerie en begeleid door een aantal politieagenten. Door de Heulstraat, over Kneuterdijk, door de Gevangenpoort en over het Bui tenhof, waar eveneens door de politie ver keersmaatregelen waren getroffen, hereik- te de stoet het Binnenhof. Ook hier had den zich eenige honderden belangstellen den verzameld. De heer Ruys de Beerenbrouck werd bij zijn aankomst aan den hoofdingang van het gebouw der Tweede Kamer, waar een militaire wacht was geplaatst, ont vangen dioor de commissie van ontvangst. In de vergaderzaal der Tweede Kamer waren, behalve de voorzitter der vereenig- de vergadering, baron Van Voorst tot Voorst,, (die in generaalsrmiform was, terwijl de naast hem gezeten griffiers en eommisiegriffier der beide Kamere aimbte- coetuum droegen) m de leden van de com missie voor in- en uitgeleide, de Eerste Kamerleden Smeenge en Wrttert van Hoogland en de Tweede Kamerleden Van Gijn, Van Rijckevoreel, Rutgers en Tria nus, (van welke de laatste in kapiteins uniform, de overigen in ambtscosüram verschenen waren), de volgende leden aan wezig: van de Eerste Kamer dé hoeren De Vos van Steenwijk, Van Embden, Douwes en Van den Berg; van de Tweede Kamer mej. Weeterman en de hoeren Koo ien, Duymaer van Twist, Ter Hall, Van Rappard, Vieecher, Yan Rijzewijk, Feber en Kndgge. Minister Ruys de Beerenbrouck, die te 3 uur 5 de zaal binnenkwam, gevolgd door de leden der commissie van in- en uitgeleide, droeg over rijn ministereuni form het lint van het Grootkruis van de Orde van de Eikenkroon. In enkele minuten was de voorlezing van de sluitingsredo, die door de leden staande werd aangehoord, heöitndied. Na beëindiging van de plechtigheid keerde de stoet langs denzelfden weg naar het Koninklijk Paleis terug. De sluitingsredc. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft Zaterdag de zitting der Staten-Ge neraal met de volgende „rede" gesloten: Hare Majesteit de Koningin hoeft mij opgedragen deze buitengewone zitting der Staten-Generaal in Haren naam te slui ten. Sedert de opening is slechts een luttele rijd .verstreken en hoewel de tweede le zing van ue vee: n *ot Grondwete herziening nog ter hi;Uil genomen k^n worden, hebben de omstandigheden niet toegelaten in deze zitting het aangevan gen werk te voltooien. In naam van Hare Majesteit de Konin gin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze buitengewone zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten. Herhalingsoefeningen. Vandaag komen voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen de miliciens der Rehiring 1919 van het regiment jagers, het 6e, 9e, 12e, 14e, 15e, 17e, 18e, 19e, 20e, 21e, en 22e regiment infanterie, van de 2e en 4e compagnie wielrijders en van de 2e en 3e compagnie hospitaalsoldaten. Pestgevallen op Java. Blijkens een uit Ned.-Indië ontvangen telegram bedroeg het aantal pestgevallen op Java gedurende de maand Augustus: In Soerakarta 7, Klaten 77, Bojolali 52, Djechjakarta 8, Magelang 113, Wonosobo 70, Semarang 2, Salatiga 71, Kendal 12, Pekalongan 20, allen met doodelijken af loop. De weg RotterdamDen Haag. De aanleg van den nieuwen breeden straatweg van Den Haag naar Rotterdam wordt, naar het „Vaderl." meldt., uitge steld. De regeering heeft de gelden er voer geschrapt in verband met de bezui niging. Uitvoer van vruchten naar Indië. De inspecteur, hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen, maakt bekend, dat de keuring van vruch ten, bestemd voor uitvoer naar Neder- landsch-Indië, alleen kan plaats hebben voer de verpakking. De inspectie dient tijdig te worden aangevraagd onder ver melding van de plaat6, waar en den da tum waarop de verpakking zal plaats hebben. Goedkoope aardappelen. In de omgeving van Roermond is het, aldus de „Liinb. Koerier", op* het oogen- blik een feit geworden, dat de landbou- wens bun aardappelen- op het veld door de koopers zelf laten rooien tegen 1 cent per kilo. Door den geringen kostprijs doen zij geen moeite dit product uit het veld te halen. Een spoorlijn door de Zuiderzee? Men meldt uit Amsterdam aam-„Het Volk", dat binnenkort een plan gepubli ceerd zal worden voor aanleg van een spoorbaan Amsterdam—Zeeburg door de Zuiderzee, ongeveer evenwijdig met de kust-, maar nagenoeg in rechte lijn naar de Veluwe bij Nijkerk. De spoordam zou op den harden zandgrond van den Zui- derzeébodem gezien de geringe diepte in die bocht, wel gelegd kunnen wor- den. De taluds volgens een systeem-de Mu- raJt bekleed, zouden de zijden voldoende beschermen. Door deze lijn zou de lijn Amsterdam Amersfoort, ontlast worden en een zeer korte verbinding worden verkregen via Harderwijk met Zwolle en het Noorden en via Nijkerk over Barneveld en Voort huizen metEde en Arnhem. BUITENLAND."""' GROOTE BRAND TE SMYRNA. De Turken moorden en plunderen. Omtrent het gebeurde te Smyrna, wordt uit Constantinopel het volgende gemeld: Britscho inwoners van Smyrna, die hier aankwamen, geven ontzetten de verhalen van de gebeurtenissen in die stad. Verscheidene onder hen beweren, dat de brand opzettelijk werd aangestoken. Een der zegslieden verklaart, dat er een men- 8chenslachting plaats vond in de Armeensche wijk, waar bij met. eigen oogen de straten bezaaid zag met lijken van omgebrachte mannen en vrouwen. Na die moorden brak de brand uit op verschillende punten binnen de wijk; het vuur breidde zich snel uit. In vele geval len vormden Turksche troepen een cor don om de overlevende n binnen het brandende gebied te bouden. Een andere Britsche ooggetuige ver klaart, dat voor den brand Turksche sol daten zich vergrepen aan Christen-vrou wen, ten aanschouw© van de Britsche wacht bij de gasfabriek. De Britsche wacht had het üjdelijk aan te zien, omdat ze bevelen had gekregen de vluchtelingen niet onder haar hoede te nemen, welk bevel ma het uitbreken van den brand werd ingetrokken. Uit Athene werd nog geseind: De ramingen van het aantal omge brachte personen versdhillen zeer veel. De hoogste is 400.000, hetgeen moeilijk is te gelooven, omdat dan de helft yan de geheele bevolking der 6tad, de talrijke vluchtelingen inbegrepen, zjou rijn omge bracht. Niettemin komen alle verhalen van de vluchtelingen overeen, dat Smyrna in een lijkenhuis is veranderd. Vele straten zijn dermate bezaaid met ver minkte Rjken, dat zij wegens den §tank onbegaanbaar zijn. De moorden werden syste matisch gepleegd. Volgens de ver halen maakten de geregelde en ongeregel de troepen op straat jacht op personen, van wie zij vermoedden, dat zij rijk war ren. Deze personen werden uitgekleed en daarna in groepjes omgebracht. T a 1 r ij k e Christenen, die hun toevlucht in kerken hadden gezocht, kwa men in de vlammen om van de in brand gestoken kerkgebouwen. Oudergewoonte werden vele meisjes aan haar familie ontrukt en naar het binnen land vervoerd. De vaders en broeders, die zich tegen de ontvoering verzetten werden in kooien bloede vermoord. Gedurende eenigen tijd sloegen de Turksche soldaten alle discipline in den wind. De toestand der vluchtelingen is ramp zalig. Velen bereikten 'biet Amcaikaan- sche schip, wnarmede zij werden vervoerd, zwemmend en werden naakt aan boord ge trokken door de Amcrikaanscbe matrozen Alle beschikbare plaatsen zijn hier door •vluchtelingen bezet. Het leed van deze ongelukkigon is des te grooter, omdat in do algemeuio verwarring families ver strooid raakten, ouders van hun kinderen, den, terwijl het lot dier kinderen en vrou- mannen van hun vrouwen werden geschei- wen onbekend i6. De geallieerden en Turkije. Uit Londen wordt gemeld, dat naar do meening van de Engelsche regeering een inwilliging van de cischen van Angora gelijk zou staan met niet minder dan een ■volslagen prijsgeven van alle resultaten van de overwinning op de Turken in den jongsten oorlog. De Engelsche regeering aeLJt een we zenlijke, blijvende vrijheid van do zee engten een levensbelang, waarvoor zij bereid is haar krachten in te spannen. Met het vraagstuk van Konstantinopel staat het ietwat andere. Al langer dan twee jaar geleden is besloten, dat de Turken niet van Konstantinopel beroofd zouden worden, en op de conferentie van Januari 1921 is den vertegenwoordigers van de tegeeringen te Konstantinopel en te Angora meegedeeld, dat. de( geallieer den voornemens waren Konstantinopel terug te geven, mits de andere zaken op bevredigende wijze werden geregeld. De Engelsche regeering wen6cht dat zoo spoedig mogelijk een conferentie zal bijeenkomen, waarop oen besliste, goed gegrondveste poging zal worden gedaan om een duurzamen vrede met Turkije tot stand te brengen, doch zulk een conferen tie is onmogelijk zoolang er ook maar ©enigszins sprake i6 van de mogelijkheid yan een aanval van de nationalistische strijdkrachten op de onzijdige strooken. Indien de Kemalisten de geallieerden uit Koustanitinopel wierpen, zou een noodlot tig gebeurtenis plaats vinden, welke ver reikende gevelgen zou hebben in alle Mohammedaausche landen en in alle landen, die in den vorigen oorlog het on derspit hebben gedolven en daaruit ten zèercte moed zouden putten. De terugkeer van de zegevierende Tur ken op de Europeesche kust zou op den hleelen Balkan een hoogst ernstir gen toestand sdheppen. Het is de plicht der geallieerden dit gevaar te voorkomen. De Engelsche re gering is bereid haar deel hierin te dia- gen en al haar best te doen om een be vredigende oplossing te verkrijgen. Zij beeft zich in dien zin gericht tot de an dere groote mogendheden, die samenwer ken tot de verdediging van Konstantino pel en de onzijdige strooken. De Engelsche regeering richt zich ook tot Roemenië, Zuid-Slavië en Grieken land met de bedoeling, dat rij een werk zaam aandeel zullen nemen in de verde diging van de onzijdige strooken, waarbij zij liet hoogste-belang hebben. Zij heeft ook de dominions uitgenocdigd door afdeel in gen troepen aan die verdedi ging mee te werken. De Engelsche regee ring Ï6 voornemens onmiddellijk, en zoo noodig op groote 6chaal, de troepen te versterken, welke ter beschikking staan van generaal Harington, den geallieerden opperbevelhebber teKonetanthiopol, terwijl aan de Engelsche Middellandsche zeevloot orders zijn gegeven om op alle mogelijke manieren elke schennis van de onzijdige strooken dioor de Turken of elke poging hunnerzijds om over te steken naar de Europeesche ku6t te beletten. Treedt de Sultan af? In goed ingelichte kringen te Weenen verluidt, dat de sultan van Turkije bin nen zeer korten tijd afstand zal doen. Hij ziet zich tolt dit besluit genoopt door de omstandigheden, dat hij het pro gram van Khemal pasja tot herstel der Turksche heerschappij in Konstantinopel en Oost-Thracië niet goedkeurt, maar dat anderzijds de gausche Turksche bevol king achter dit program der nationalisten staat, zoodat de 6ultan vreest, geweld dadig te worden afgezet, hetgeen hij wil voorkomen door vrijwillig afstand te doen. Polen en Roemenië. Maarschalk Pilsudski heeft »een onder houd gehad met de chef van den Roe- meenschcn general en staf over de Poolsclh- Roemeensche militaire overeenkomst. In diplomatieke kringen meent men te weten, dat verschillende artikelen van deze overeenkomst gewijzigd zullen wor den, ten einde de voorwaarden voor een mogelijke mHifcadre samenwerking nader te regelen. Vrijdagavond had een feestmaal plaats ten, hove, waarop Pil6ud6ki en koning Ferdinand hartelijke toespraken hebben gewisseld. De nood in de Oekraine. De Oekraine wordt tegen het aanstaan de jaar opnieuw met hongersnood be dreigd. De oogst heeft een graanvoorraad opgeleverd, die nog niet de helft bedraagt van het gemiddelde. In verband met deze dreigende vooruitzichten heeft de expedi tie van Nanoen in de Oekraine, welke tot liquidatie zou overgaan, besloten, het volgend jaar aldaar nog te blijven. KERK EN SCHOOL Drietal. Te Zeist: G. H. Beekenkamp te Leiden, B. A. Bouthoorn te Wapenveld en W. J. v. Lokhorst te Bennekom. Aangenomen: Naar Zalk en Vee cat en: P. F. v. Noort te Everdingen. Bedankt: Voor Weeter-GchellingW. S. v. Leeuwen te EUewoutsdijk Voor Staphorst: P. Zandt te Delft. GEREF. KERKEN. Tweetal. «Te IJssolmondeJ. Koelewijn te Dedemsvaart en A. Schippers te Sliedrecht. Beroepen. Te HilegomG. Kruyswijk te Oudega. CHR. GEREF. KERK. Beroepen. Te Hoogeveen: P. Zwier, cand. te Zaandam. Aangenomen. Naar Papenc'ro?ht: P. Zwier, caud. te Zaandam. Bedankt. Voor Ulruin, Zatfcn, Luiten, De Krim en andere plaatsen: P. Zwier, cand. te Zaandam. Ds. 1. van der Vegt. Het zal nog v. -1 drio maanden kimr.cn duren, ccr Ds. J. ven do;* Vc-gt, Chr. Gerof. predikant to IIardcn\ rt, het ziofccnh.is te Groningen verlaten kan. De. J. C. Schulier. Ds. J. C. Schullcr, predikant bij de Netï. Herv. Gemeente in Den Haag, hoopt 21 Dovember zijn 25-jarige ambtsbediening to herdenken. De. J. W. A. van der Mey AZn., eme ritus-predikant der Ned. Herv. Gemeente te Dinther (N.-B.), te Lochem, stelt zich weder beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Emeritaat. Ds H. G. de Jonge, prod, der Geref. Kerk van Dordrecht, verzocht rijn Kcrkcraad hem emeritaat te verleencn ingaando 1 October a.s. De Kerkeraad heeft dit verzoek goedge-» keurd en verzoekt nu de classis het emeritaat te verleen en. Herv. (Gercf.) Prcdikantenvergadering. Wegens de vergaderingen der Class. Bestu ren zal de eerste bijeenkomst van genoemds Prcdikantenvergadering, to Utrecht to houder., niet op Woensdag 27 September, maar op Woensdag 4 October a.s. plaats hebben. Gemeenteraad Leimuiden. Vergadering van den Raad der Gemeente Lei muiden, gehouden 15 September 1922. Alle leden waren tegenwoordig. Voorzitter <ie heer Bakhuizen, burge» moester. De V o o r z. opende do vergadering met gebed. De Notulen worden door den Secretaris ge» lezen en daarna onveranderd vastgesteld. Punt 2 van de agenda, ingekomen stuk-» ken, waaronder enkele goedgekeurde Raadsbe sluiten door Gedeputeerden. Vervolgens een adres van het Hoofdbestuur van het Groene en Witte Kruis, om Gemeente» lijken subsidie. Teven een adres van de R. K. Verccniging van Geitenfokkers om een subsidie van f20.voor de kas hunner Vereeniging. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor gaen verdere subsidie te verleenen rlan bij hoogo uitzondering. De Voorz. wil het nut van deze beide Vereenigingen niet in twijfel trek-» ken, maar ook do Gemeenten moeten bezuinigen. De heer v. Leeuwen, tevens voorzitter der Geiten Fok-Vereeniging, dringt bij den Raad op steun aan, maar niemand' steunt hem daanu, zoodat hot voorstel van B. en W., om geen sub» sidie te geven, zonder stemming wordt aan ge» nomen. 3. Aanbieding Gemeente-Rekening, dienst 1921. De rekening wordt in handen gesteld van een Commissie, bestaande uit de hoeren C. Treur, Joh. Hecnk en G. D. van Leeuwen. 4. Aanbieding der Gemeente-Begi' noting, dienst 1923. D© begrooting die in ontvangst en uitgaaf sluit met f 54.222, zal 14 dagen ter inzage worden gelegd om daarna in den Raad te wor den behandeld. 5. Benoemingsvoordracht college van Zetters. Aan de beurt van aftreding rijn de heeren W. Koot en Jac. van Beieren. B. en W. stellen den Raad voor de navolgende dubbeltallen aan Gedeputeerden aan te bieden: W. Koot en Adr. Treur; Jac. v. Beieren en J. H. Wolken. Aldus besloten. 6. Comptabele besluiten. Eenige posten op de begrooting dier.st 1922 zijn to laag geraamd; een en ander vordert een meerdere uitgaaf van f 680.90 maai- kan ge dekt worden uit do post onvoorziene uitgaven; wordt goedgevonden. 7. Behandeling ontwerp overeenkomst in zake uitvoering Vleeschkeuringswet. De Voorzitter leest een schrijven voor van het gemeentebestuur van Leiden bij welke keuringsdienst Leimuiden is aangesloten. Op de ontwerp-overeenkomst waren eenige reserves gemaakt, maar gevraagd wordt nu het ontwerp alsnog ongewijzigd aan te nemen, daar ook andere gemeenten zulks hadden gedaan. 13. en W. stelden voor dit alsnog te doen. De heer v Leeuwen kon zich hiermede niet veroenigen en stelde voor de wijzigingen op artikel elf to behouden, welk voorstel wordt gesteund door de heeren v. d. Akker en Fleenb. Do overige leden stemden echter tegen. Aldus werd do verordening van Leiden onge wijzigd aangenomen. Nog «ven bracht de Voorzitter in het midden de begrooting dienst 1921. Ik heb, aldus epr.. gisterenavond Raad gehad te Rijnsaterwoude, da^r mocht ik mijn blijd schap en dank uitspreken, aan de gemeente naren, omdat zij, niet tegenstaande het late uitteiken van do belastingbiljetten, bijna allen op een klein bedrag na, aan hun verplichtingen hadden voldaan. Hier in Leimuiden echter moot ik mijn teleurstelling uiten; nog f 7000 van de plaatselijke belasting moet geïnd wovden. Spr. brengt dit in het midden cu hoopt, dat de pers er nota van zal nemen om bij do ingezo» tenen er op aan te dringen het door hen ver» echuldigde te voldoen. Niet gaarne zou spr. ge» noodzaakt zijn tot andore maatregelen over te moeten gaan en daarom dringt hij er op aan dat een ieder aan zijne verplichtingen zal vol doen. Bij de Rondvraag komt de heer v. d. Akker met liet verzoek om do begrooting «oor 1923 bij de leden aan huis tor inzage 1e ge\cn. De Voorzitter heeft hiertegen bezwaar om de kosten en den arbeid die daaraan ver bonden zijn. Wel vindt hij het goed als de Raad een commissie benoemt om de begroot ing na te zien, als het voor ieder persoonlijk te veel moeite is, om op de Secretarie te komen, maar ook dat vond geen instemming bij de leden. De hoer Visser vraagt of er al oen oniie.'» zoek is ingesteld naar het vervoeren van bagger naar Aalsmeer, uit do 6looten van het gemeente» Rietland? De Voorzitter antwoordt dat hem niets bekend' is van het instellen van een om!-rzr.ek. De Secretaris leest het verhandelde over deze zaak uit de notulen voor. waarin duidelijk uitkomt dat do Raad met do verklaring van don opzichter van het Rietland tevreden was en er geen sprake was van een nador onderzoek. De Voorzitter vraagt dea heer .Viseer of

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2