Ondertrouwd: A. Ontwater jm. 24 j. en M. de Mooij jd. 24 j. A. den Hoijer jm. 23 3. en A. van Dommelen jd. 22 3. Getrouwd: C. Heemskerk 3m. 22 j. en P, van der Vijver 3d. 21 3. N. J. van Leeu wen jm. 30 3. en W. Bloemendaal jd. 22 j.- 0 v 0 r 1 o d e nAangegeven levenloos kind van G. van den Haak en W. Kraan. Loting militie lichting 1923 W. J. Brugmans 7; J. Brnssee 25; J. Ceder- hout27L. van Delft 32; L. van Delft 26; D. van Egmond 4; D. van Egmond 33; G. van Egmond 12; J. W. Geenjaar 24; J. Glasbergen 29; N. Glasbergen 2; J. H. den Haan 14; J. N. den Haan 13; H. Heemskerk 39; J. Heems kerk 18; J. Heemskerk 31; N. den Heijer 17; H. Hogewoning 37; C. van Klaveren 1; D. de Koning 11; D. de Koning 16; J. Monster 3; D. de Monije 9; S. de Mooij 28; S. de Mooij 34; W. de Mdoij 30; W. de Mooij 23; L. Noort 35; L. Paauw 8; F. van der Ploeg 38; C. Ra* vensbergen 19; J. Ravensbergen 10; D. de Ro* ver 36; J. C. Swart 21; J. in 't Veld 5; W. F. Verbreo 22; C. Zandbergen 20; W. Zwaan 15; J. van der Zwam 6. SASSENHEIM. Onze brandweer is een belang rijk stuk verbeterd, door de aanschaffing van een motorbrandspuit. Vrijdagavond werd zij, onder groote belang* stelling van autoriteitfin en van vele inwoners beproefd. De motor was geplaatst a. d. Vijver tegenover 't Koningshuis, terwijl de tromp ge* leid werd tegenover de R. K. kerk. Met een kraclitigen straal spoot bet water tot bijna bo* ven deboomen uit, en men was dan ook over deze proefneming zeer voldaan. De spuit is geleverd door de fa. C. v. Werk* hoven, die haar betrokken heeft van de fa. Goosink te Weesp. De motor is 24 P.K. stork. Van den beganeü grond af kan het water ca. 35 meter worden HAZERSWOUDE. De alhier gehouden collecte voor de inwendige Zending „Maranatha" heeft opgebracht de som van f 23.871. ZWAMM'ERDAM. - Onze plaatsgenoot de heer L. L. Hergaarden hoopt op 1 Oct. a.s. den dag te herdenken, waarop hij "voor 25 jaren zijn func tie als telegrambesteller aanvaardde. Ongetwij feld zal dien dag niet onopgemerkt voorbijgaan. De leting voor de militieplich* tigen alhier, zal plaat6 hebben op Maandag 21 Sept. a.s. des voorm. 11 uur in het raadhuis te Bodegraven. Onze plaatsgenoot, de heer W. Dolckum onderwijzer aan de Chr. school alhier, slaagde dezer dagen voor het examen hoofdakte. KATWIJK. Burgerwacht. De Provinciale wed strijd der versohiMonide Burgerwachten, •die volgens den uitslag der Kring wedstrij den aan den Provincialen wedstrijd mogen deelnemen, zaJ plaats hebben op Zater dag 16 September a.s. in Den Haag. Voor den Kring Rijnland-Zuid aal bier voor uit komen de Burgerwacht te Katwijk met een vijftal in B en een vijftal in C. Oplichting. De aanbieder van den valische wissels aan den landbouwer H. de W. in „de Klei" woonachtig is nog niet opgespoord kunnen worden. De wissel droeg de handteekening van Notaris E, alhier, goed nagemaakt, vandaar dat de W, die meerdere conneetde's beeft met Notaris E., zoo gemakkelijk tot betaling overging. De aanbieder had bovendien een vertrouwelijk schrijven bij zich, zoo genaamd van Notaris E. waarin de reden vermeld stond, waarom beden deze wissel werd gepresenteerd. De oplichter gaf ook een bewijs van ontvangst af, waarvoor bij teekende W v. Vliet. Alhoewel bet niet twijfelachtig is, of bet moet iemand ge weest. zijn, die eendgszins met meerdere aangelegenheden op de hoogte was, schijnt bet toch niet gemakkelijk te zijn hem op te sporen Late bloemkool. In tegenstelling met de vroege bloemkool is bet gewas der late bloemkool over liet algemeen beneden het middelmatige. Bijna alle tuinders heb ben te klagen over zg. luis in de bloem kool. Bovendien treedt de draaiharten ziekte in veel erger mate op dan men dat tot heden had ondervonden. Bij hooge uitzondering ziet men dan ook een best gewas staan. Waar ongetwijfeld db aan voer van bloemkool hierdoor kleiner zal zijn dan bij een goed gèwas is het niet uit gesloten cLa/t de prijzen hierdoor hooger zullen worden en de schade aikoo weer wordt vergoed. Personalia De beamte H.. v. d. Vliet, werkzaam bij den veekeuringsdienst, is aangesteld als buitengewoon veldwachter in deze gemeente. LISSE. (Burgerlijke Stand. Geboren; Wilhelmus Cornelis z. van G. V. Auguetinua en A. v. d. Klugt Hendrik Jan z. van E. Th. Gieles en C. P. M. Greenewegen. Gehuwd: C. J. Heemskerk en J. A. Pijn- acker. Overleden: Johanna Agatha Beeleu 7 w. Guurtje Verkerk echtg. van P. Weijers, 54 jaar. In de Li8serhoek werd sedert een week een jonge man, zekere M. van der Linden vermist, die verdwenen was zonder eenig spoor achter te laten. Na gedane opsporing is gebleken, dat hij te Amsterdam uit het water is opgehaald en be graven. Uit do aanwezige voorwerpen en de genomen photografieën, hoeft men do indenditeit kunnen vaststellen. WOUBRUGGE. Zondagmorgen na de Gods dienstoefening deelde Ds. W. M. Ie Cointre de gemeente mede dat hij voor het beroep naar de Geref. Kerk van Purmerend had bedankt. De gemeente zong hem staande Pe. 134: 3 toe. Uit het Sociale Leven. Uit de textielindustrie. Door de hoofdbesturen van de arbeidereer* ganisaties is aan de fabrikan het volgend© schrijven gezonden: ,,Uw schrijven van 31 Augustus j.l. kwam in ons bezit en heeft in een gisterennamiddag ge houden gecombineerde hoofdbestuursvex-gadering een punt van bespreking uitgemaakt. De ver gadering was algemeen van oordeel, dat de in houd van uw schrijven van zoo belangrijken aard is, dat wij deze eerst met onze leden moeten bespreken en dat het dus onmogelijk is voor 15 September uw schrijven te beantvuur den. Wij zullen echter zorg dragen dat ovs ant woord voor 1 October a.6. in uw bezit is." Gemenqd Nieuws ERNSTIG ONGELUK OP HET I. C. A. R. Een ontzettend ongeval heeft gisterenmid dag ongeveer 3 uur de IC A R-feesten, gestoord Kort na den start van het esqu a/drill e Belgische Bristol-Fighters zag het buitengewoon talrijke publiek een dier toestellen juist boven de Richard-hangar plotseling een zonderlinge ma noeuvre maken. Iedereen dacht aanvankelijk, dat het toestel zou gaan duikelen, doch na eenige omwentelingen verdween 't toestel ach ter de hangar Even was het doodstil op het terrein, toen werd een doffe, dreunende slag gehoord. Onmiddellijk begaven we ons naar de plaats des onheils, klommen over een twee M. hooge schutting en zagen toen het zwaar beschadigde toestel, dat met den kop iu den grond zat voor ons liggen. Bijna op hetzelfde moment was ook de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, die op het vliegveld gestationneerd is, ter plaatse. Met groote moeite werden de vreeselijk verminkte lichamen der beide inzittenden uit de machine verwijderd en naar het hulphospitaal op het vliegveld gebracht, waar zij voorloopig werden verbonden en waar hun een injectie werd ge geven. Per auto van den Geneeskundigen Dienst zijn zij naar het ziekenhuis aan den Goolsin- gel vervoerd; hun toestand was hoogst ernstig. Va®, een deskundig ooggetuige vernam „de Crt." het volgende: Het gevallen toestel is de B 10 voorzien van een 300 P. K. Hispana Suisa motor Het was de machine van den commandant luitenant S^pveur met zijn waarnemer, luitenant Meurice De drie toestellen, waaruit liet esquadrille be stond startten tegelijkertijd boven de Richard- hangar, Oostelijk van het vliegveld. Op een hoogte van ongeveer 40 Meter maakte het voorste vliegtuig een scherpe klimmende bocht naar links. Opmerkelijk was daarbij, dat het licksche vliegtuig een grooteren afstand had tot het voorste toestel dan het rechter, zoo dat ik vermoed, aldus de zegsman, dat deze beweging door dein esquadrille-commandant was afgesproken. De scherpe bocht van den commandant ein digde ten slotte in een linker vrille (dit is het naar heneden cirkelen van het toestel met den kop omlaag) waarna deze machine achter de hangars in loodrechten stand omlaag stortte. De motoren liepen bij den start goed en naar het oordeel van den zegsman is de vrille te wij ten aan een te geringe snelheid van het toestel ten gevolge van het overtrekken in den bocht. Na het ongeval ie het toestel door ir. B. Gra- van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart onderzocht, waarbij 'bleek dat alle stuurorga- nen en de technische inrichting van het toe stel in orde waren. Op het toestel is onmiddel lijk beslag gelegd. Het terrein werd dadelijk door de politie afgezet. De familie der beide slachtoffers zijn terstond per radio gewaar schuwd. Beiden zijn ongehuwd Regrijpelijkerwij ze heersebte onder de IG A R bestuurders en de aanwezige vliegers groote verslagenheid. In don loop van den avond is de bestuurder van het vliegtoestel dat hedenmiddag op het IC A R oiiflaag stortte, luitenant Sauveur, zon der bij kennis te zijn gekomen, aan zijn kwetsu ren overleden. De toestand van den anderen ge kwetste, luitenant Meurice, was gisteravond 9 uur hoogst zorgwekkend. De patiëxit is nog steeds bewusteloos. De ramp op de Schelde. Gisterenmorgen is aan den Scheldeoever na- bii Terneuzen een lijk aangespoeld, vermoede lijk van een der opvarendbn van het de, vorige week gezonken stoomschip „Azardian". Het lijk was getatoeeerd. Verdronken. Vrijdagmiddag 12 uur zag H Siemonsma in het water aan do 3e Hollandiastraat te Bols- ward, het mutsje van zijn 2-jarlg zoontje drij ven. Daar het knaapje reeds meer dan een half uur werd vermist, vreesde hij het ergste en haalde hij zelf het lijkje van zijn kind uit de sloot. Tussclien Andijk en Enkhuizen is uit een sloot het lijk opgehaald van den 77-jarigen An- dijker landbouwer J. M Vermoedelijk ie de man bij het opladen van zijn schuit te water geraakt en verdronken. Overreden. Te Ooslerhout is, naar het „D. v N.-Br." meldt, nabij de woning van J M, aan den Til- btxxgschen weg, een ernstig ongeluk gebeurd. Een zoontje van boven genoemd en M liep achter een wagen toen het plotseling spelenderwijs daarachter vandaan kwam en naar huis wilde oveisteken, juist op het moment dat de .heer J uit Gilze met zijn motor passeerde. Het noodlottig gevolg was, dat het kind werd over reden en deerlijk verminkt naar het gasthuis te Ooserhout moest woi'den vervoerd. Geneeskun dige hulp mocht niet meer baten want ongeveer eeD half uurtje later is het kind aan de gevol gen overleden Branden, Vrijdagavond te half tien brak een hevige brand uit in het magazijn van de firma Go&lin- ga, in electrische en gas ornamenten, aan de Groote Tijlakker te Bolsward Hot geheele perceel ie uitgebrand. Dank zij het stille weer en het werk van de nieuwe mo torbrandspuit, die haar eerste proeve van be kwaamheid met een schitterenden uitslag le verde, bleven de belendende perceelen behou den, al beliepen zij veel waterschade. De brand is vermoedelijk ontstaan door on achtzaamheid bij soldeerwerk in den kelder. Er heeft brand plaats gehad in het vroe gere tolhuis te Havellerberg, bewoond dAor den postbeambte A B De bewoners waren niet thuis. Er worden gouden en zilveren sieraden vermist. De Politie stelt een onderzoek in, Zijn rigen Kind overreden. De landbouwer S. Winterswijk had het ongeluk toen hij met zijn melkwagen voor eeni ge spelende kinderen uitweek, zijn anderhaJf- jarige eigen kind, dat hij niet zag, te overrijden het is aan de gevolgen der verwondingen over leden. Het ongeluk op de Stadion Wielerbaan. Een der slachtoffers van het ongeluk op de Stadion Wielerbaan is Vrijdag uit het Wilhel- mina-Gasthuis ontslagen, daar zijn toestand zoo is dat verdere verpleging thuis kan ge schieden. De toestand van De Lange is nog altijd zorgwekkend. Een „student" Een student te Rotterdam kroeg bezoek van een heer, die zich voorstelde als collega-stu dent en beweerde reeds vroeger kennis gemaakt te hebben. Er ontspon zich een aangenaam on derhoud, Een oogenblik verwijderde de student zich even en loon hij weer in zijn kamer terug kwam, bleek de collega te zijn verdwenen met een viool en een gouden horloge van den schoorsteenmantel. De dief is aangehouden en is de bekende Haagsche oplichter P. K. Hoog water in Friesland. Men schrijft uit Lemmer aan het „Hhld.": Het boezemwater is hier de laatste waken tengevolge van den velen regen belangrijk geste gen. Dientengevolge komt het dan ook zelden meer1-voor, dat hier uit zee binnenkomende diepgaande schepen moeten lichten om eerder onze provincie in te kunnen varen, wat de laatste maanden, zeer ten ongerieve van de scheepvaart, hier herhaalde malen moest ge schieden tengevolge van den lagen waterstand. Het bord aan onze zeesluis geplaatst wees he den als toegestane diepgang voor schepen 1,85 M aan Dit is 10 c.M. boven Z P Onveilig strand. Het strand lusschen Scheven in gen en Kat wijk za'l Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag onveilig zijn, wegens het schieten met •geschut. Inbrekers gearresteerd. Ongeveer drie weken geleden werd te Amster dam ingebroken in de Viottastraat ten - huize van den heer Lieftinck en op het Valeriusplein ten huize van den heer Hulsmann. In beide gevallen werd een hoeveelheid tafelzilver gesto len Geruimen tijd heeft de politie van het bureau Overtoom naar de daders gezocht, tot eindelijk een drietal personen gearresteerd werd. De aanleiding is geweest, aldus de „Tel.", dat een hunner zilver, afkomstig van dhr. Lief tinck, bij een opkooper te koop aanbood. Hal duurde niet lang of hij viel in handen der po litie De heide anderen zaten reeds in het Huis van Bewaring te Breda, ter zake van eenige andere inbraken, die ze daar ln de buurt had den gepleegd Het drietal heeft bekend, zich aan de ten laste gelegde feiten te hebben schuldig gemaakt. Op een vraag, waar het zilveri geble ven was, antwoordden zij, dat ze een groot ge deelte er van orgens in bet water hadden ge worpen. Tevens is gebleken, dat een der per sonen, die zich thans to Breda bevindt, een tasch met gestólen zilver, afkomstig van de inbraak aan het ValeriuSplein, in bewaring heeft gegeven bij een wiirkelier in de Foelie straat Daar hij niet kwam opdagen werd de tasch aau een der politiobureaux gedeponeerd. RECHTZAKEN. De Codro tegen den Staat. Ter terechtzitting van de Haagsche Recht3 bank van Donderdag j.l. kwam weder op de rol voer de zaak betreffende de vordering van de Coöperatieve Groentendxogerij voor de bloem* bollenstreek „De Codro" tegen den Staat der Nederlanden tot schadevergoeding wegens het niet overnemen van groenten- toen deze niet mochten worden uitgevoerd, in welke zaak op 16 Mei j.l. een getuigenverhoor werd gehouden, waartoe van de zijde van „De Codro" getuigen waren opgeroepen. De contra-enquete (het hooren van getuigen door den Staat op te roepen) werd toen be paald op 3 October a.s. Maar nu is Donderdag j.l. namens den Staat verklaard dat deze van het houden ©ener contra-enquete afziet. De zaak iö nu vier weken aangehouden en het woord is thans aan de eischende vennootschap om bij conclusie den uitslag, der gehouden en- quete te behandelen, waarna door den Staat, eveneens bij conclusie, zal worden geantwoord om daarna weder toelichting bij pleidooi te vragen. STADSNIEUWS. Is het als regel waarneembaar dat de bloemenprijzen op de Zaterdagsche markt naar mate de tijd verstrijkt lager worden, nimmer toch is het naar wij meen en vorgekomen zoo- als j.l. Zaterdag gebeurde dat men het artikel bij groote quantiteiten op straat werpt Waarschijnlijk is dit te wijten aan overvoering vanuit Rijnsburg. De kooplieden waren, wat begrijpelijk is, on* tevreden. Men deelt one mede, dat de fabricage van Spaaneche sigaren zal doorgaan. Dit in verband met een bericht in een der bladen, als zou een geschil tueschen de Ned. Ver. van Sigarenfabrikanten en de organisatie in Spanje de fabricage tot stopzetten nopen. Bedoeld ge&chil schijnt alweer^ uit den weg geruimd. Verkoopingen. Gehouden verkooping in het Notarishuis al hier op Vrijdag 8 Sept. j.l., ten overstaan van: den Notaris B. J. J. N. Troost aldaar: Het pand bestaand© uit pakhuis, woning en afzonderl. bovenwoning Middelstegracht 64-64a: kooper de heer J. W. P. Licht qq. voor f 5000; het huis Middelstegracht 137, kooper de heer J. van Riet voor f 900; het huis Paradijssteeg 23, kooper de heer voor f 250; twee huizen 5e Binnenvestgracht 16 en 17, kooper de heer A. Harteveld voor f 900; het huis Waardgracht 47, kooper do heer J. Wijling qq.het huis le Gortestraat 29, kooper de heer A. Harteveld v/d.twee huizen Pottenbakkorsgang 5 en 7, kooper de heer P. J. Marks voor f 321; het win* keihuis Janvossensteeg 21 is niet gegund; den Notaris B. H. St-umpel aldaar: Het Hèerenhuis aan de Jan van Houtkade, no. 16b, kooper de hoer J. W. P. Licht qq. voor f 13401; het huis Schclpenkade 19 en 20, koo per do heer L. P. van der Drift qq. voor f 5025; het huis Haarlemmerweg 63b, kooper de heer H. Walenkamp o.a.; drie huizen Sie* boWtstraat, 27, 29 en 31, kooper do heer J. W. P. Licht qq. v/d. voor f 7401; het huis Veste- straat 72, kooper de heer A. Steenvoorden qq. voor f 1500; het huis Maria Gondastraat 28 is niet afgeslagen. TELEGRAMMEN. Mevrouw Harding ernstig ongesteld. LONDEN, 9. Sept. Uit Washington wordt gemeld, dat de echtgenoote van president Harding ernstig ongesteld is. Haar toestand is tengevolge van compli caties eritiek. De Turkscli-Grieksclie oorlog. CONSTANTINOPEL, 10 Sept. De Fransehe militaire autoriteiten te Con stant iiiopel hebben de regeering te Ango ra in kennie gesteld van het feit, dat ze twee compagnieën infanterie naar Broes- sa 'hebben gezonden om de inlandeche be volking te beschermen. Men gelooft, dat de Grieksche contin genten van de Tsjaltaldsja-linie uit het overige Thracië zullen worden teruggeno men. De Turksche bevolking van Conetanti- nopel heeft met groote, vreugde feest ge vierd over de laatstbehaaide overwinnin- gen. ATHENE, 9 Sopt. Kalogeropoelos heeft zijn poging, om een Kabinet te vormen opgegeven. De koning heeft thans Triantophilakos met de vorming van een ministerie belast. Theotaki6 is uit Smyrna teruggekeerd en heeft verklaard, dat de ontruiming van Klein-Azië door de Grieken is afgeloopen. Turksche geestdrift. ANGORA, 10 Sept. Alhier is de over winning, der Turken feestelijk gevierd. De premier heeft reeds de aanstaande bevrij ding van Constantinopel en Adrianopel aangekondigd, waaraan bij toevoegde, dat Turkije's legers de wapens niet zullen mo gen neerleggen, alvorens de nationale doeleinden van Turkije zullen zijn be- reikt. Koning Constantijn. BOEKAREST, 10 Sept. In sommige po litieke kringen'te Athene begint men te spreken over de mogelijkheid van een troonsafstand van koning Constantijn; maar de royalisten willen daar absoluut niet van hooren. Laatste Berichten. Minister van IJsselsteyn treedt af. Met het oog op het voornemen vaa Minister van IJsselsteyn tot hel. aanvaar den a.e. Woensdag van een buiten!and- eche reis wordt met ingang van dien dag aan den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel oei-vol ontslag verleend. De definitieve oplossing der crieis ie hiermede niet bereikt. In verband hiermede vernemen wij, dat de heer en mevrouw van IJsselsteyn met een der booten van de Castle-lijn van Southampton naar Zuid-Afrika 7Aillen vertrekken voor particuliere aangelegen heden. Na aldaar eenigen tijd vertoefd te hebben, zullen de heer en mevrouw van IJsselsteyn de reis voortzetten naar Ne- derland'sch-lndiö ten einde een reeds lang voorgenomen bezoek to brengen aan hun zoon fe Medan. In den loop van het volgende jaar ho pen zij weder naarNederland terug te keeren. De Burgemeester-vacature te Alphen. Naar wij uit betrouw bare bron ver nemen, is de heer A. Oolijn, thans burge meester van Nieuwer-Amshel, door do re- geering aangezocht voor het ambt van burgemeester dier gemeente Alphen aan den Rijn. Marktberichten. BOSKOOP, 11 September Veiling. Kasiozon 20=85 cent, Buitenrozen 1645 cent. Dah lia's 1540 cent, Pompóendahlia'e 818 cent, Asters 2—5 cent. Anjers 10—19 cent, Gladiolus 1019 cent, Acertakken 15 cent, per 10 stuks, Cfcrysanthen 1230 cent per stuk. Per kilo: Snijhoonen I 2326 cent, Idem II 15 cent, Princesseboonen zonder draad 1315 cent, Dubbele Suikerboon en 10 cent. Druiven 50 ct., Peren 23 cent. Pruimen 25 cent. ROTTERDAM, 11 September. Veemarkt Aanvoer: 402 Runderen, 350 Vette Kalveren, 1640 Schapen en Lammeren. 797 VaTkens. Koeien 0.35-0.60—0.70-0.72.5; Ossen ƒ0.55 0,57,5; Vette Kalveren 0,450,500.70 0.72,5; Schapen 0.40—0,45: Lammeren 22 34 per stuk; Varkens 0,440,510,53: Varkens export 0,480.52. Aanvoer runde ren goed, handel redelijk, prijken vrij boog, vooral voor de beste beesten. Bij uitzondering werd voor beste beesten zelf nog iets meer be taald Van de Ossen le en 3e soort zoo goed als met aangevoerd. Vette Kalveren niet zoo ruim aangevoerd, handel williger, prijzen stij ver; enkele gingen iets boven noteering; men kocht voor 'het buitenland. Schapen en Lamme ren matigen handel, redelijke aanvoer, prijzen wederom onveranderd; men kocht voor het buitenland. Aanvoer van Varkens behoorlijk, handel tamelijk, prijzen ongeveer op dezelfde hoogte De markt was afloopend. Voor Londen werd logen hooge prijzen gekocht, voot de zou- terij bestond geen handel. LANGERAAR, 8 Sept. ,,St. Phocas". Spok- boonen 32 cent, Princesseboonen dikke 1.25, idem I 95 cent, idem II 80 cent, idem IIT 60 cent, Snijboonen extra 2,30, idem mooi 1,20. idem I 55 cent, idem II 12 cent, idem Stek 3 cent. Augurken: Pijn I 8.20, idem mooi 9,50,' idem II 5.30, Fijnhaslerd 3.45 idem II 1,75. Basterd 1,75. Grof I 1,85. Komkommers 30 cent, Stek 80 cent, Fijnsleh 1Aanvoer: 9 zak Spekboonen, 2 zak Prin ces-booneu dikk. 119 zak idem I, 45 zak idem II. 1 zak idem III, 3 zak snijboonen extra. 1 zak idem mooi, 196 zak idem 1, 13 zak idem II, 1 zak idem Stek. 9 manden Fijn I. 1 mand idem IL 6 manden Fijnbaslerd. 10 manden Pasterd. 18 manden Grof, 3 manden Komkom mers, 139 manden Stek, 3 manden Fijnstek. De aanvoer van augurken en booncn wordt dagelijks minder. A.s. Dinsdag en Vrijdag zal dan ook alleen veiling worden gehouden AMSTERDAM. 11 Sept. Veemarkt. 469 vette koeien le kw. 1.201,4-5. 2e kw. 11.10, ce kw 0.800,90. 110 melk- en kaUkocïen 350600; 63 graskalveren 4095; 27 nuchtere kalveren 1425: 295 schapen 25 45, 341 vette varkens le kw 1,30, 2e kw. 1,26; Spekvarkens 1,26 per kilo schoon gewicht. DELFT, 9 Sept Kaasmarkt. Aangevoerd 36 stapels komijne kaas. Prtfs 0.520.73 per Kg. 1 .stapel zoete kaas 0.86 per Kg R0EL0FARENDSVEEN. 8 Sept Vritfngw Snijboonen 20—90 cent, Snijboonen No I tot Extra 12.55, Princesseboonen 6590 cent, Idem No 2 35 cent. Idem No 1 1.25. Idem Extra 1.651,95. Idem zonder draad f 0.85 1,10 Idem No. I 1.25. Dubbele Stam 75 cent, alles per 10 kilo. Augurken: Fijn 2.40 —8.20, Fijnbasterd f 3.05—3.45 Basterd f 1.80 Grof 2,05, Bommen 2550 cent. Stippel 0.95—1.10, Aardappelen 0.25—1.20 illes per 25 kilo Meloenen 435 cent per.stuk Doorsneeprijs met aftrek van veïïineskösten: Snijboonen 0.24—0.92—1.08—1.52—2.35 Prin cesseboonen f 0.641.151.56. Idem zonder draad 0,841.15, Fijn 7.54—6.444.62— 2.20, Fijnbasterd f 2.92, Basterd f 1.66 Grof 1.84. Bommen 36 cent. Stippel 92 cent De volgende week Din?3ae en- Vrijdag veilen. WOERDEN. Veilingvereen. W. en 0. Appels 48 ct., kerswick 38 ct., sinjeuren 6—8 ct., can dij* zoet 26 ct., colleur dessert 6i ct., Kaizer Alexander 81131 ct.. jutte 1134 ct.. wi]* liams II11 ct„ diamant 471 ct.. pseren 6 ct., heerenpeeren 4111 ct., dirkjespeeren 11—12 ct., claps favoriet© 6141 ci, benrre© do Hardy 21 ct.. benrree de Merode 481 ct., beurree d© Amalie 414 ct., alles per K.G. perzikken II111 ct. per stuk; boonen 9?18 ct,, snijboonen 11126 ct., pronkers 571 ct., per K.G.druiven 2530 ct. per pond; pruimen 514 ct. per pond; komkommers 217 ct., eieren 9 ct., bloemkool 561 ct.. savooije kool 3 ct., rode kool 7 ct. allee per stuk. OFFICIEELE BEUffSNOTEERlNG. 6% Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 4^% Nederland 1917 7Ned-Tndië 1921 5Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand Ned Tnd. Handelsbank Ned Handels Mij eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather Gulf States Steel Studebaker U S Steel gew. Rfwljong Suikerfnbr Coirpania Gew Cultuur Cultuur actions Handelsver A'dam. Poerworedjo Red jar g Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr. Gecons. Roll Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Nederl Rubber Serbadjada Oude Vaart Nieuwe HóH. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kooi. Ned. S1 oomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. comm. Marine pref. Besoeki Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atobison Topeka Frie common Kansas City Southern 5% Mpv Binnenlanden Missouri Kangas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. -V2 Openingskoers ongewijzigd. 1 1 i .401/4 <U7V4 19 G7V2 18 67V2 48.7:. 0.0ii3Va a 54.95 48.- .68.25 2.5- 8/8 V.K. O.K. 1008/. 100% 1001/J 100% 887/lfi 8? 10'_s/4 865/8 1161/2 117 91V2 0% 127 123 50 35 73 240 578 193 75 V4 65 1121/, p/2 84 1361/s 309 13 14 >44 11. 119 8S8 036 6li/.2 IO2V0 108 741/2 421 122 127 446 444 87 38% 683/4 70 87% 42 41 185V4 107 106% 9SV2 17 ÏO1/.! 10 48% 45 76% 76 14% 14% 58% 31 29 242V2 230 271 186 178 16 2751/2 261 ,r. 25% 393/i -% 6% 991/2 156% 100 l-lB/lö 27% ZichtLonden Berlijn Perijs Brussel Zürich Weenen Kopenhagen Christiania Stockholm New-York Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 11 Sept. 1922, medegedeeld door het Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut te De Bildt/ Hoogste Barometerst.767.5 Scilly. Laagste Barometerst.: 744.0 Seydistjord. Verwachting tot den avond van 12 Sept. t Zwakke tot matige, wellicht tijdelijk krachtige wind uit Zuidelijke richtingen, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen, aanvankelijk iets warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3