GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Gemeentelijke Vischverkoop. Aan dien Gemeentelijken Vischwinkel, Yi&chmaiPkt 18 (Tel. 1225) is Dinsdag ver krijgbaar SCHELVISCH a 0 10—0 18 en SCHOL k 0.13 per pand. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 11 September 1922. SCHOUW VAN WEGEN ENZ. B. en W. van Leiden Gelet op art. 17 dec Verordening van 6 Juni 1899 (Gemeenteblad N. 16), laatste Ejk gewijzigd bij Verordening van den 6en Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4) j brengen ter kennis van belanghebben den, dat te beginnen met Woensdag 4 October a.s. zullen worden geschouwd alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, plei nen, hofjes, Ertegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en, zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer openstaan, en alle wate ringen en slooten, en de riolen ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en der gedijt© werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 September 1922. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7K—8^ uur. Rechtskundig Bnreau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: C. B. Duy8ter. Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. fende vak, den werklieden op de werkver schaffing een loon waarborgt, dat gelijk is, of bijna gelijk aan de loonen, die de betrokken werklieden gewend zijn te ver dienen in het z.g. vrije bedrijf; dat bij het vaststellen van een loonre geling op een werkverschaffing, op den voorgrond dient te staan, dat de op de werkver schaffing geplaatste werklieden een sterken prikkel hebben om arbeid te zoeken en te aanvaarden buiten de werk verschaffing. aangezien het werk op een werkverschaffing niet langer dient te du ren, dan strikt noodzakelijk is; dat de door den Raad der gemeente Alkmaar vastgestelde loonregeling dien prikkel niet in zich droeg en derhalve de mogelijkheid bestond, dat de arbeiders de werkverschaffing zouden beschouwen als een normale werkgelegenheid en daaT- op langer zouden blijven dan strikt nood zakelijk en in het belang van de finan ciën der gemeente wen6chelijk was. De spoorwegen. Na de cijfers over de personeelsuitga ven, worden nu aan de Tel. van werkne merezijde cijfers verstrekt over brand stof en materiaal. In 1913 werd aan brandstof uitgegeven f5.900.000; in 1921 f29.600.000. De prijzen thans op 2/3 van 1921 gerekend, kan daarop ongeveer tien millioen bezui nigd worden. De kosten van onderhoud en vernieu wing van den weg en het materiaal ste gen van f 3.020.762 in 1912, tot f 15.220.376 in 1921. En de uitgaven voor dienstkleeding bedroegen in 1921 totaal f 170.860 of f 8.25 peT persoon en in 1921 f2.448.000 totaal, of f48 per persoon. Een en ander dient ten betoog©, dat niet het loon van het personeel voor het tekort van 32 millioen aansprakelijk ie, maar het beleid der directie. Zelf ook wat doen. Het bestuur van den Raad van Arbeid te Utrecht brengt onder de aandacht der ingevolge de invaliditeitswet verzekerden, dat bij de beoordeeling of in een bepaald geval genees- of heelkundige hulp, of ver pleging. voor rekening van het invalidi teit sfonds zal worden toegestaan, niet eledhts gelet wordt op het medisch Tap- port, waaruit blijken moet of dreigende blijvende invaliditeit, in den zin der wet kan worden afgewend, doch mede op het regelmatig plakken van zegels op de rou tekaart. Indien blijkt, dat de verzekerde, uit onverschilligheid, een onvoldoend beplak te renlekaart heeft, zal hem geen hulp, bedoeld bij artikel 99 der invaliditeits wet, worden verstrekt, al zou hij overi gens hiervoor wel in aanmerking komen. Daarop wordt nadrukkelijk gewezen, omdat zich verschillende gevallen van dezen aard reeds hebben voorgedaan. Het komt n.l. voor, dat verzekerden, wier ar beidsomstandigheden zoodanig zijn, dat hun werkgever niet langer tot het plak ken van zegels verplicht is, nalaten zelf daarin te voorzien, ofschoon zij daartoe wel bij madhte waren. Komt dan het oogenblik, waarop voor ben genees- of heelkundigehulp, of ver pleging, geheel voor rekening van het in- validitoitsfonds zou kunnen plaats heb ben, dan zien zij zich de kans daarop, door eigen schuld, ontgaan. Wat dit voor hen en hun gezinnen kan beteekenen, behoeft niet nader te worden geschetst. Zijn verzekerden zelf niet verstandig genoeg hier tijdig op te letten, dan ligt het op den weg hunner organisaties en von belanghebbende korporaties, deze waarschuwing ter harte te nemen en te helpen verbreiden. Door den Raad van Arbeid zullen ook dienaangaande gaarno alle gewenschte nadere inlichtingen wor den verstrekt. De reis van de Koningin naar Scandinavië Koningin Wübelmina heeft Vrijdag uit Haessleholm in Zweden aan dien Koning van Denemarken het volgende telegram giezondienNu mijn gemaal en ik Dene marken verlaten wenschen wij Uwe Maje steit en H.M. de Koningin onzen warmsten dank te betuigen voor de hartelijke, gast vrije ontvam-get, welke wij bij u hebben ge vonden. Ik ben diep geroerd over de bewijzen van sympathie, waarvan wij van de zijde der Deensche bevolking heit. voorwerp zijn geweeet en welke mijn landigenooten op zeer hoogen prijs stel-len. We nemen met ons de onvergetelijke herinnering aan de dagen, welke wij in uw schoone hoofdstad hebben doorgebracht. (Ritzau.) De Zweedsche bladen begroeten de Ko ningin met opmerkelijk sympathieke woon den en herinneren er aan, dat de Zweed sche en Nederlandeoh© naties veel gemeen hebben in de historie, cultuur en karak ter. De ontvangst te 4 uur aan heit station droeg een karakter van hartelijke plech tigheid. De muziek speelde het Wilhelmus. Niettegenstaande het zeer ongunstige regenachtige weder vulde een dichte massa de straten en juichte het Konink lijke paar zeer toe. '8 Avonds heeft een gxoot elitekoor een hulde aan de Koningin gebracht, welk eer betoon bijzonder treffend was. Twee der voornaamste autisten der opera zon gen de sold De Koningin was zichtbaar zeer bewogen en heeft hartelijk bedankt. BUITENLAND. De Grieksche nederlaag. De Grieken hebben in Klein-Azië«een volledige nederlaag geleden. Het echec is volkomen. Smyrna is Zaterdag door de Khemalisti6che troepen be zet. Hieromtrent worden de volgende bij zonderheden gemeld: In den morgen van 9 September ver schenen Turksehe afdeelingen in de voor steden. Door vliegtuigen werd een proclamatie over de stad uitgeworpen, waarin de be woners werden opgewekt, zich aan de Turksehe zijde te scharen. In den namiddag rukte de tweede divi sie Turksehe cayallerio do et ad binnen on der de toejuichingen der bevolking. Dadelijk na de bezetting van Smyrna door de Turken werden de buitenwijken van de stad overstroomd door vluchtelin gen die geen onderdak en geen voedsel krijgen. Daarop werd naar verschillende landen geseind om onmiddellijk levensmiddelen, artsen en ziekenverplegers te sturen. De stad is verklaard te zijn een haard voor een typhus- en pest-epidemie. De Grieksche troepen. Uit Athene wordt gemeld, dat de eerste transporten Grieksche troepen uit Klein- Azië aan den Piraeus zijn aangekomen. De scheepskapiteins die instructie had den gekregen om de troepen alleen op de eilanden van den Archipel "aan wal te ztten, waren door de soldaten gedwongen om naar den Piraeus koers te zetten. Onder de soldaten heerechte hevige op winding; sommigen hebben zich, naar het sdhijnf, beleodigend uitgelaten tegenover den koning. Voortdurend komen aan den Piraeus Grieksche gewonden en vluchtelingen aan. Het filiaal der Nationale Bank te Smyrna heeft de stad verlaten en aan de Bank wan Athene de waarneming van zijn belangen toevertrouwd. Men neemt op de Atheensehe beurs eon sterke daling waar van alle buitenland- sche koereen. De kwestie van herstel. De onderhandelingen tusschen de Duit- sche en de Belgische gedelegeerden heb ben nog niet tot overeenstemming geleid, maar volgens berichten uit Berlijn is er alle kans op een goeden afloop. Naar het heet zijn de bestaande moei lijkheden uit den weg geruimd en werden de Duitfiche vooretellep door de Belgen al6 een geschikte basis beschouwd, voor verdere onderhandelingen. Het ófficieele communiqué is minder positief en zegt (het-ie van Zaterdag): „De besprekingen met de vertegenwoor digers der Belgische regeering inzake de kwestie der echatkistwiseels werden he den ten ©inde gebracht. Een definitief resultaat werd nog niet bereikt. Terwijl op belangrijke punten een overeenstemming verkregen werd, lever de. echter de kwestie der verlenging van den loop-termijn der schatkist wiesels tot boven 6 maanden moeilijkheden op, daar deze verlenging volgens de' opvatting der Belgische regeering bov6n het kader der beslissingen van de herstel-commissie uit gaat. De Belgische vertegenwoordigers zullen Zondagmorgen naar Brussel terugkeeren om aan hun regeering rapport uit te bren gen. Zij beschouwen hun taak op het oogen blik als geëindigd, wat echter een welsla gen der onderhandelingen niet in den weg staat. Naar wij vernemen, gaat het vooral om rechtsbedenekingen, die de Belgieche re- geering geuit heeft, Een nieuw stelling nemen van de heretel-commissie is nood zakelijk. De Duitfiche en Belgische regeoringen zijn het er over eens geworden, dal: le. De rijksbank de garantie op zich neemt, 2e. De industrie ter medewerking in de aangelegenheid betrokken wordt. De in de pers gegeven berichten over de wijze van verdoeling der garanties zijn onjuist. Het gaat om ocn dekking in den rug, zooals de rijksbank d:e tot stand heeft gebracht door verkrijging van ga ranties bij Nederlandsdhe en Engelsche particuliere banken." De toestand in Ierland. De Dail Eireann is Zaterdag weer voor de eerste maal sedert December 1.1. bij een gekomen. Er werd een voorloopige re geering gekozen, aan het hoofd waarvan Co©grave staat. Van de parlementsleden die tegenstanders van het Enigelsch-Ier- eche verdrag zijn, was alleen Lawrence Ginnel aanwezig en deze werd met geweld uit de zittingszaal verwijderd. Engeland en Rusland. De besprekingen tusschen de leiders van de Enge^sch-Russische bank Urqu- hart en de sovjetregeering, welke te Ber lijn door den volkscommissaris Krassing zijn gevoerd, schijnen naar de „Voss. Ztg." verneemt, binnenkort te zullen ein digen. Urquhart heeft voor den oorlog op groote schaal in Rusland gewerkt en ia voornemens, indien een overeenkomst tot stand komt, zijn arbeid zoo spoedig mo gelijk weder te hervatten. Men heeft hier klaarblijkelijk te doen met een belangrijk onderdeel van bespre kingen, die verscheiden weken geduurd hebben en welke voor Engeland's poeitie in Rusland van groot belang zijn. Een recht sstaand blad vestigde daar onlange reeds de aandacht op en deed opmerken dat die onderhandelingen plaatfi hadden te Berlijn met steun van eenige niet ge noemde Duitschere, terwijl de besprekin gen uitsluitend in het voordeel waren van Engeland, dat er veel belangrijker privi leges mede verwierf dan Duitschland met het verdrag van Rapallo, waardoor het de "geheele wereld tegen zich in het harnas joeg. Dreigende mijnwerfaersstaking. In Australië dreigt een staking in alle steenkolenmijnen naar aanleiding van het voorstel der eigenaars om de loonen met 33 pet. te verminderen. De mijnwerkers hebben bovendien nog andere grieven, die zij onderzocht wen schen te zien door een scheidsgerecht van wege de regeering, alvorens over de loonsverlaging wordt gesproken, doch de eigenaars hebben weten gedaan te krij gen, dat eerst de loonsverlaging zal wor den onderzocht. Een Duitsch schip vergaan. Lloyd's meldt, dat het Duiteche stoom schip Hammonia", met 1000 passagiers aan boord, voor Oporto is gezonken. De passagiers zijn gered. Groote opstand in Zuid-Rusland? Te Kopenhagen doen geruchten de ron de, dat in Zuid-Rusland een opstand is uitgebroken. Geheel Zuid-Rusland met inbegrip van do Krim, zou zich onafhan kelijk van Moskou hebben verklaard. Er hebben gevechten tusschen de rebellen en de loyalisten plaats. De nieuwe Sovjet van Odessa onder handelt thans met de Bulgaarsche com munisten, die beloofd hebben groote wa pen-voorraden te zenden, welke vroeger aan de legers van Denikin en Wrangel toebehoorden. Op de oorlogsschepen, die op de reede vanSeba6topol liggen, zou eveneens muiterij zijn uitgebroken. Valuta-speculanten. Wolff meldt: Tengevolge van de da ling van de mark zijn er vele Duitsche winkels aan de Belgische en Nederland- sche grens bijna goheerdoor vreemdelin gen leeggekocht. Vele winkels, zoo meldt het „Berl. Tagebl." zijn gedwongen te sluiten, omdat zij geen waren meer heb ben. De eenige dagen geleden door den pre sident van de Rijnprovincie uitgevaardig de verordening nopens de beperking van den detailhandel aan buitenlanders is vol komen zonder effect gebleken, aangezien de buitenlandsdhe koopere dikwijls door Duitschers tegen provisie hun inkoopen laten doen. Rusland en China. Volgens een bericht, in de „Prawda" heeft de regeering te Peking een wets voorstel ingediend tot erkeenning der Russische sovjet-regeering. Naar het schijnt i6 deze stap in hoofdzaak te dan ken aan de besprekingen, dietus6chen den Chineeschen minister van buitenland- eche zaken, Wellington Koo, en den sov jet-gezant Joffe, hebben plaats gehad. Het voorstel wordt verdedigd op een drietal gronden. Ten eerste dat de sov jet-regeering nu vijf jaar bestaat en in dien tijd bewezen heeft regeerkracht te bezitten, wat voor China al6 naburigen staat, die met Rusland in goede ver standhouding moet levqn, van het groot ste belang is. Ten tweede heeft sovjet-Rusland be wezen China vriendschappelijk gezind te zijn, o.a. door af te zien van tal van aan spraken, die het tsaren regime ten aanzien van China had geformuleerd, hetwelk er zich blijkbaar op toe had gelegd een soort oppergezag over China te verkrijgen. Ten derde heeft de sovjet-regeering zich bereid verklaard een handeletractaat. met China te duiten, waarhij China niets van zijn souvereine rechten zou in boeten en waarbij geen sprake ie van eenige politieke of territoriale agTeseie. De bevolking van Frankrijk. Het Nationale Verbond voor de toene ming van de bevolking van Frankrijk heeft, een vergelijkende statistiek gepubli ceerd van de geboorten in de tien groot ste steden van Frankrijk over het eerste halve jaar van 1921 en van 1922, De tien steden zijn Parijs, Marseille. Lyon, Bor deaux, Rijsel, Straateburg, Nantes, Tou louse, St. Etienne en Nice. Uit de statis tiek blijkt, dat het, aantal geboorten in die 6teden gedurende de eersle zes maan den van 1921 53,551 heeft bedragen en in 1922 tot 48,528 gdaald is. Het is niet waarschijnlijk, dat de cijfers over het tweede half jaar van 1922 be moedigender zullen zijn. want de laatfite twee jaar is het aantal huwelijken steeds afgenomen. De „Matin" berekent, dat, wanneer de geboortecijfers van het plat teland gelijken tred zouden houden met die dei tien groote steden, er dit jaar 80,000 kinderen minder zouden geboren worden dan in 1921. Duitsche inkomsten en uitgaven. Vain 1 April31 Augustus van dit jaar bedroegen <de Duiteche ontvangsten 151 mil'liaond M., waarvan 90 milliard aan be lastingen. De uitgaven waren 158 milliard M, ba halve bijaia 38 milliard voor den aankoop van devisen ter vervulling van het Vredes verdrag. Vragen aan de Sovjetregeering. De buitenlands ohe gedelegeerden der soc.-rev. partij hebben tot de sovjetregee- xing te Moskou de volgende telegrafische vragen gericht: Ie het juiet, dat Eugen Timofejef ge dwongen wae zich door zelfmoord te ont trekken aan dte rol van gijzelaar voor zijn partij Waar bevinden zioh de overige veroor deelden, die sedert de uitspraak spoorloos zijn verdwenen 1 Verkeeren ook zij onder dezelfde oansfan- diiigheden, als die, welke Timofejef tot zelf moord hebben gedreven? Wat hebt ge gedaan, toen de veroordeel den de hongerstaking begonnen met den edfiohóf het vonnis op te heffen, óf het onveirwijld uit te voeren? Uw niet^beantwoonden dezer vragen zal ©en bewijs zijn van uw vrees, oan de feiten voor de openbare meening dier wereld te erkennen. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen. Te UeseleteinJ. G. Woel de- rink te Randwijk; te Nieuw-Beijerland: E. H. Jonkore te Waspik; te Ooeterwolde (Geld.): G. A. Pott te Oud-Beijerland. Bedankt. Voor Wilnis (toez.) en voor LexmondM. B. Verkerk te Gouderak." GEREF. KERKEN. Bedankt. Voor Giessen Oud- en Gieceen- Nieuwkerk: P. Jukkenekke J.Pzn., te Epe; voor Purmorend: W. M. 1© Cointre to Woubrugge. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Hol land heeft na afgelegd examen den heer A. van Willigen, Theol. cand. aan de Uni versiteit to Utrecht, wonende te Rotterdam, toegelaten tot do Evangeliebcdening in de Ned. Herv. Kerk. Beroepingswerk. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Amster dam heeft besloten over to gaan tot bot beroe pingswerk ter voorziening in do vacature- Ds. N. A. Gaay Fortman en de Gemeenteleden uit te noodigen namen van predikanten op te geven. Afscheid, bevestiging, Intrede. D fl. G. E1 z o n g a, die het beroep naar Nieuwkoop aannam, hoeft van de Ned. Horv. Gemeente to Nijega afscheid genomen met Joh. 6 vers 3740. Dr. C. Ferguson zal naar allo waar-: flchijnlijkheid door Dr. J. W. Gunning, Zen= dingGtiirector, op Zondag 17 Sept. a.s., des morgens te 10 uur, bevestigd worden bij de Ned. Horv. Gemeente te Dungerdam. Ds. N. A. de Gaay Fortman, Geref. Pred. te Amsterdam, hoopt Zondag 1 October a.s. afscheid te nemen van zijn wijk in de Fu- nenkerk en Woensdag 4 October afscheid van de Kerk van Amsterdam in de Keizersgracht- kerk. D r. V. H e p p, benoemd hoogleeraar aan de Vrije Unversiteit te Amsterdam, hoopt Zondag 24 September a.s. van de Geref. Kerk van War tergraafsmeer afscheid te nemen. Zijn inaugu- reele oratie ter aanvaarding van het hooglee- raareambt is bepaald op Vrijdag 27 October a.s. Ds. J. Heekstra to Ten Post hoopt Zon dag 1 October a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Ten Post en Zondag 8 Oct. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Dalfsen, na bevestigd te zijn door Ds. L. A. Smilde, van Onunen. Ds. A. M. Berkhoff. De ongesteldheid Yan Ds. A. M. Berkhof f, pred. der Chr. Geref. Kerk van Utrecht, is niet van ernstigen aard. De pre<Iikant doet al zijn werk op H oogenblik. Behalve dat Z.Eerw. tot hiertoe 's Zondags één maal preekte, zal, naar hij hoopt, dit ook weldra wéér twee maal doen. Vrije Universiteit. De opening der lessen aan de V. U. zal op Woensdag 20 September te 3 uur plaats heb ben. Bij die gelegenheid zal, naar men aan de „Stand." meldt. Prof. Mr. Anema de rectorale waardigheid overdragen aan Prof. Mr. P. A. Diepenhorst, maar zich dan bepalen tot ver melding van de lotgevallen der Universiteit. Voor de gebruikelijke redevoering bij de over dracht van het Rectoraat te houden, blijft als datum gesteld den 20sten October. Overdracht Zendingsterrcin. De Kerkeraad van de Geref. Kerk van Am sterdam heelt zich in beginsel bereid verklaard het terrein Solo aan de kerken van Z.-Holland (N. ged.) ter bearbeiding over te dragen, onder nadere voorwaarden. Gemeenteraad Koudekerk. Vergidering van 7 September. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met go- bed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Schijven van de Stedelijke Gas- en Eiec- triciteitsfabriek te Leiden, mededeelend dat de gasprijs met 1 cent per M3. ia verlaagd. De prijzen zijn van motorgas 14 cent, muntgas 15 cent en voor straatverlichting 12 cent per M3. b. Schrijven van den heer Mioog, dat hij zijn benoeming ak lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim wenscht op te volgen. c. Vervolgens van God. Staten goedgekeurde Raadsbesluiten. Bij de kasopname op 9 Aug. was ia kas f 5933.241, de boeken en bescheiden bleken in orde. Do Voorzitter deelt mede dat aanbesteding heeft plaats gehad van het restaureeren en in orde brengen van het openbaar slachthuis. Ingeschreven is voor het metselwerk door J. van Jievorden voor f 650.— N. van Diggele f 625.D. Leenhuis f 400.en G. de Graaf voor f 376.Timmerwerk: H. Boer f 475.J. Jongeneel f 428.M. v. üriel f 360.—. Schilderwerk: J. van Beek f 150.— J. Blijlevon f 145.J. A. Hortensius w>or f 140.—. Aan de laagste inschrijvers is hot werk ge» gund. De verordening tot heffing van rechten van het gemeenschappelijk Slacktlokaal en de ver ordening der invordering dier rechten worden goodgekeurd. Inwerkingtreding op 15 October a.s. Aanbieding van de Gemeenterekening dienst 1921 vindt plaats, welke sluit met een batig saldo der gewone ontvangsten van f 7146.13 en dié der buitengewone 2803.64. Totaal f 9949.771. Tot leden der commissie voor hot nazien der rekening worden aangewezen do hoeren: van Egmond, van dén Berg en de Jong. Do Gemeentebegrooting dienst 1923 zal bij do leden circuleeren. Tot keurmeester wordt met op één na al-» gemeene stemmen benoemd do heer A. Kuiper, veearts, met ingang van 1 October a.s. Een schrijven is ingekomen van de Z. Hol- landsche afdeeling van bet Groene Kruis met verzoek tot toetreding en bijdragee van 1 cent por inwoner, voor den algemeencn ontsmettings» dienst, waartoe wordt besloten. Een schrijven is ingekomen van den Nod. Bond van Koffiehuishouders met verzoek do sluitingsuren der cafó's in onze gemeente te brengen in overeenstemming met andere ge meenten. B. en W. adviseeren de regeling hier te laten zooals ze is, waartoe wordt besloten. Op een adres van de algemeeno vereeniging van 't Groene Kruis om finantieëlen steun wordt afwijzend beschikt. Do regelingscommissie van do schietwedstrij den der Burgerwachten verzoekt steun; op voor» stel van B. en W. wordt f 10.toegestaan. Wegen6 periodieke aftreding van do hoeren D. Dorrepaal en G. J. B. Corta, als zetters, zullen worden voorgedragen de heeren: D. Dor repaal, G. J. Bz. Corte, Ant. van Egmond en J van Ommering. Goedgekeurd worden de rekening van 'net Burgerlijk Armbestuur en hot Burgerlijk Arm huis, do eerste met een batig saldo van f 342.70 en de laatsto met een nadeelig saldo van f 342.48. Het Burgerlijk Armbestuur vraagt alsnog over het jaar 1921 een subsidie aan van f 200. B. en W. adviseeren het bedrag toe te staan, j waarbij wordt opgemerkt en geprezen liet zui- nigo beheer dier instellingen. Wijziging van enkele artikelen der Politie verordening wordt voorgesteld en goedgekeura i en opnieuw wordt vastgesteld de verordening op I de Warenwet. Uitloting vindt plaats van 2 obligates, no. 43 en 55 van do leening op hot Postkantoor. Vervolgens wordt door B. en W. voorgesteld van den heer M. Schenkeveld te Koopen pl.m. 100 M2. grond a f 1.de M2., om ingericht j te worden tot begraafplaats van afgekeurd vee of vleesck. Do hoer J. van den Berg alleen stemt tegen. Wijziging der begrootinf door af- en over schrijving tot een bedrag van f 1875.wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Alvorens over té gaan in geheime zitting doet de Voorzitter de gebruikelijke rondvraag. De heer van den Berg zou gaarne meer vergade» en, waarover de Voorzitter zich verwondert. De heer van den Berg vindt hot onge» wenscht dat som6 adressanten zoolang op ant woordt moeten wachten. De Voorzitter meent te moeten vergaderen, als hij zulks noo- dig acht. Do heer Kuiper heeft bij geruchte verno men, dat de Voorzitter een huis heeft aange kocht te Voorscheten, en zou het betreuren wanneer do Burgemeester woor buiten de ge meente ging wenen. De Voorzitter wenscht vooralsnog niet te antwoordenhij acht do tijd daar too nog i niet gekomen. De heer de Jong informeert of de werk-» j zaamheden, welke verricht worden aan do voet» i paden vrucht is van vroegero besprekingen, waarop d© Voorzitter bevestigend ant woordt Vervolgens informeert do hoer de Jong over de geruchtmakende vergadering van die inwo ners, welke door do navordering meenden aan de finantieele galg te komen, met een rechts kundigen loider. Den Voorzitter beeft het ernstig ge griefd dat aan die beweging zijdelings is deel genomen door een paar Raadsleden en verzekert den hoer de Jong, dat dit niets anders dan een storm in een glas water is. Er zijn advocaten te over, dio gaarne iets willen verdienen. Do hoer van Egmond brengt nog een oogenblik ter sprake d© wegverbetering, waar» 1 voor hij wel lof heeft, maar 'tgaat te lang» zaam. De heer Reijnoveld zou aanbesteding van onderhoud van den weg aanbevelen. Breedvoerig wordt over dio zaken gediseu- soerd en het voorstel van den wethouder den. I heer Reijneveld wordt algemeen gewenscht ge acht. Nog wordt door den hoer van Egmond gewezen op de Dorpsstraat bij den landbouwer van Wensveen en het voetpad bij den heer H. Lekx. De Voorzitter belooft opname waarna de vergadering overgaat in eene mot gesloten deuren. üit de Ümqeviitoi RIJNSBURG. i Burgerlijk© Stand. Geboren:: Hendrik Jan z. van A. D. den Haan en C. A. i van der Vijver Willem z. van F. van Eg mond en M. van Delft Cornelia Anton z. van H. J. Glasbergen en A. A. van der Horst i Gorrit Gijsbertus z. van G. den Haan en E. Ravensbergen Cornelia d. van L. Star en N. van Klaveren Jacob z. van P. Heemskerk en F. Zandbergen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2