Uit de Omgeving. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Gemeentelijke Vischverkoop. Aan dien Gemeentelijken Vischwinkel, fisehmarkt 18 (Tel. 122-5) is Zaterdag ver krijgbaar SCHELVISCH k f 0 08 en KABELJAUW k 0.30 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 8 September 1922. AGENDA. VRIJDAG 8 September. Leiden. Op richtingsvergadering van een Centrale af- deeling Leiden van den bond van A. R. P. C. Gebouw Nieuwe Leidsche Crt. Aan vang half acht. lederen Woensdagavond van 7K8 nur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenscbuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 70, Tel. 406. W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 591. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menscbheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. betal in ge-officier, korps administrateur ieder met een bijschrift: „Gesteld in handen van enz. de betaiingestaat terug. Zo-ooJs gezegd: het was tijdens de mobilisatie toen alles o verkropt met werk was en mil. schrijvers van allen rang: adjudanten, s. m. a's fouriers etc. met bosjes op de bureaux werden geplakt, daar men het werk niet afkon, 't Be zwaar: Kwitantie deugde niet. Retour langs zelfde omwegen, en met hiërarchie ke bijschriften„Terug in handen van enz.. Betrokken comps.-eommdt verzocht inlichting wat er niet in deugde. Tweede terugreis zelfde omhaal: 't woord achttien (in letters) was met 1 t geschreven. Commandant kreeg er schik in; zond met stalen gezicht retour zelfde weg, zelfde omhaal „welke L. O. de spelling van a-chttien met 2 t's voor schreef?" Derde terugreis ('t bundeltje was een dossier geworden, en de post zond maar trouw vrachtvrij op en neer); beo ze aan merkingen van den controleur, dat men zich aan de gebruikelijke spelling diende te houden Commandant had het druk; vond de aardigheid er al af; antwoordde, langs hierarchieken weg, dat leverancier „achtien" even duidelijk vond als „acht tien" en geen twee kwitanties voor -één geld gaf (leverancier wist van die heele historie niets.) Volgde een missive: dat men zich voor ditmaal erbij zou neerleggen, maar datt de commandant werd uitgenoodigd voor den vervolge zorg te dragen enz. BUITENLAND. De Belgisch-Düitscho besprekingen. De Belgische onderhandelaars hebben in de rijkskanselarij de besprekingen met de rijksregering voortgezet. De gedachtenwisseling had over 't al gemeen nog niet het karakter van eigen lijke onderhandelingen, doch veeleer van een wederzijnds uitwerken van meeningen en voorstellen. Do Belgische gedelegeerden hebben de rijksregeering in het kader van de uit Brussel meegebrachte instructies ver schillende voorstellen in overweging ge geven. Ook van Duitsche zijde zijn. eeni- ge denkbeelden opgeworpen. Gisterenmiddag liepen er te Berlijn ge ruchten, volgens welke de onderhandelin gen op een fiasco zonden zijn uitgeloo- pen. Deze gedachten worden van bevoegde zijde tegengesproken. Ofschoon men natuurlijk zich in acht moet nemen voor een overdreven optimis me, bestaat er toch alle reden om den loop der verdere onderhandelingen met goede verwachtingen tegemoet te zien. Over 't algemeen schijnt men in re- geeringskringen optimistisch gestemd te zijn. En van andere zijde wordt medege deeld, dat men er niet aan twijfelt, dat de gedachtenwisseling, welke heeft plaats gehad, zal leiden tot het vinden van een basis voor de onderhandelingen. Het is buiten twijfel, dat de kwestie der garanties zekere moeilijkheden ople vert, vooral daar de aanvankelijk door de Belgische regeering overwogen garan tie door Engeleche financieels kringen en door de rijksbank ook door België niet moer ernstig in overweging worden geno men. Het schijnt, dat de onlangs door de Belgische onderhandelaars gestelde eisch, dat de Duitsche industrie in haar geheel de noodige garantie op zich zou nemen, meer op den voorgrond zou treden. Al deze overwegingen hebben echter nog geen vasten vorm aangenomen. Op 't oogenblik kan nog niet in 't minst worden gezegd, hoe de rijksbank en do Duitsche industrie ton aanzien van een zoodanige garantie zouden 6taan. In welingelichte kringen wordt de na druk gelegd op de moeilijkheden, welke nog steeds de oplossing der garantie kwestie in den weg staan. Memelmans optimist. Do heer Bemelmans, een der Belgische igedelegeerden bij de herstelbesprekingen to Berlijn, verklaarde onder meer het vol gende over de eerste ontmoetingen met de Duitëcbe gedelegeerden: Ik ben er van overtuigd, dat dé Duit- 6dhe regeeriug bij machte is, om vol doende waarborgen voor haar schatkist bons to geven. Verkrijgen wij die waarborgen, dan zullen wij den goudvoorraad van het rijk ongerept laten. Trouwens, slechts in ge val van uiterste noodzakelijkheid zouden wij tot dit middel onze toevlucht nemen. In ieder geval zouden wij de goudreser ve slechts voor een zeer gering bedrag aanspreken. Ik ben dus optimistisch gestemd en geloof, dat do onderhan delingen niet veel tijd zullen vergen. De strijd in Klein-Azië. Het gaat mis met de Grieks che strijd macht in Klein-Azië. De in de buurt van Oesjak opereeren- de troepen hebben in den avond van 2 September generaal Tricoepis, den nieu wen opperbevelhebber van het Griekscbe leger, en andere hoofdofficieren gevangen genomen. Zij werden naar het Kemalistisch hoofdkwartier overgebracht. Verwacht wordt dat do Turken binnen enkele dagen in Smyrna zullen zijn. De Fransche, Engeleche en Italiaansebe drogmans verklaarden aan de regeermg van Angora, dat Griekenland bereid was toe te stemmen in de ontruiming van Klein-Azië, op voorwaarde van het onver wijld sluiten van een wapenstilstand. Met het oogmerk verder bloedvergieten in Klein-Azië te doen vermijden, hebben alle geallieerde hooge commissarissen te Konstantinopel heden besloten, de regee ring te Angora uit te noodigen, het slui ten van een wapenstilstand te bespreken. Indien Angora op het voorstel ingaat, zouden de geallieerde opperbevelhebber en de Fransche en Italiaan ache bevelheb bers waarschijnlijk de militaire vertegen woordigers van Turkije en Griekenland aan do grens van do neutrale zone te Ismid ontmoeten. Te Londen loopt het ge- rucht dat koning Constant ij n Athene met onbekende be stemming zou hebben verlaten. Turkije en de Entente. Het Engeleche kabinet heeft zich giste ren met den toestand in Turkije bezig gehouden. De regeering is er zeer op gesteld, om haar hulp te verkenen bij het sluiten van een wapenstilstand, doch wenscht- te dien aanzien niet overhaast te bandelen. De Fransche regeering gevoeH er e:hter veel voor, om do voorwaarden van een wapen stilstand te bespreken. De Engelsche ie- geering is evenwel van meening, dat een bespreking van de voorwaarden van zulk een wapenstilstand geheel tot de oorlog voerende partijen zelf beperkt dienen te blijven. Evenmin wenscht de Engelsche regeering den Turkscben nationalisten gelegenheid te geven, om concessies no pens Tracië of de Dardanelles te eischen. Men beschouwt het te Londen als een punt van essentieel belang, dat de krijgs operaties in Klein-Azië geen invloed, zul len uitoefenen op den Europeesc'hen status van Turkije aangezien dit laatste een kwestie is, die niet tusschon Turken en Grieken, doch tusschem Turken en de ge allieerden beslist dient te worden. In goed ingelichte kringen verklaart men, dat de Engëlsdhe regeering ouder geen enkele omstandigheid .al toestemmen in dergelijke concessies aan de Turken, vooral niet met betrekking tot Gallipoli. De Briteche regeering geeft uitdrukking aan haar besluit, om de Engekche belan gen te beveiligen en beschouwt den vrij dom van de zeeëngten, de handhaving van Griekenlands rechten op Tracië en de be scherming van de Christelijke minderheden als de drie voornaamste punten van haar politiek. Inmiddels hebben de leiders van. de Engeleche, Fransche en Italiaans* he mili taire missies te Gons'.anïinopel als resul taat van de gehouden conferentie der hoege geallieerde commi tsarissen aldaar de stad verlaten. Zij zullen trachten om in contact te komen rr.et het Turkeche opperbevel, ten einde de situatie te kunnen bespreken. Rooftochten in Duitscliland. Met voorbeeLdeloozc brutaliteit is een rooverebende van ongeveer 80 velddie- ven in de streek van Brunswijk opgetre den. Met fietsen en handkarren waren zij van Brunswijk naar Mascherode getrok ken, om, bij klaarlichten dag, het daar gelegen ridderslot te plunderen en de hooiecboven van het veld te stelen. De leden van do plaatselijke vrijwillige bur gerwacht van Masdherode poogden de bende te verdrijven; zij waren >venwel tegen de overmacht niet opgewassen. Zij waarschuwden den commandant Ier „Landjager" te Brunswijk, en deze zond eenigo manschappen, die echter eveneens machteloos stonden tegenover de menig te. Tenslotte zond de Brunewijksehe poli tie twee vmchtaubo's met politieagenten. Deze omsingelden de velden, waarin de bende zich ophield. Een deel der dieven kon wÓTden gevangen genomen; de ove rigen ontkwamen met achterlating hun ner fietsen. De Valera en Childers gevangen? De correspondent van de „Times" te Dublin verneemt, dat volgens een nog niet bevestigd bericht uit Cork de repu- blikeinsche leiders De Valera en Erskine Childers zich daar in gevangenschap be vinden. Laatstgenoemde zou gewond zijn. Dit bericht werd echter niet bevestigd. Communistische propaganda te Warschau. De Warschauer politie is een nieuwe geheime bolsjewistische organisatie op het. spoor gekomen. Deze organisatie verspreidde op groote schaal communistische vlugschriften, waarvan de politie honderden kilo's in beslaggenomen hoeft. Twaalf arrestaties hebben, reeds plaats gehad. Voor hot nieerendeel zijn de thans ge vangen gen o menen bloedverwanten van de communistische propagandisten, die reeds eerder gearresteerd zijn. Klaarblijkelijk heeft men met. een voortzetting der vroe gere organisatie te doen. De vredesvoorwaarden van Angora. Mahmoed Dzjemal boy, tot voor kor ten tijd minister van economie te Angora, heeft een Amerikaansch journalist mede gedeeld, dat de vredesvoorwaarden van Angora in hoofdzaak de volgende zijn. Ie. De Turken behouden de souverei- niteit over Smyrna, het westen van Klein- Azië en Oost-Thracie met Konstantino pel. In al deze gebieden i6 de bevolking overwegend Turksch. 2o. De Turkeche openbare schulden mioëten in evenredigheid worden gebracht met de grootte van het zoo sterk gekort wiekte Turkeche Rijk. 3o. Volkomen afschaffing der capitula ties. Als deze blijven bestaan is de econo mische herleving van Turkije ondenk baar. 4o. Turkije accepteert geenerlei beper king van zijn leger. 5o. De Turksdie regeering is bereid de zeeëngten voer de internationale scheep vaart vrij te geven, echter onder voor waarde, dat de veiligheid van Konstanti nopel en der kust van de zee van Mar mora wordt gewaarborgd. De regeering van Angora zou waar schijnlijk de bijeenkomst goedkeuren van een commissie, bestaande uit vertegen woordigers der betrokken zeemogendhe den, ter bespreking der bedoelde waarbor gen. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Zaandam-Ooetzijde (vac.-Ds. Blaneon Henkemans)J. F. van Duyne té* Mep* pel; te Ede (toez.): J. C. van Apeldoorn te Voorthuizen. Aangenomen. Naar Iereeko: G. Th. v. Beusekom te Och ten. Bedankt. Voor St. AnnalandA. M. den Oudeten te Dinteloord. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Nijemirdum: W. Geerde te Veenwoudeterwal. Bedankt. Voor Berkel en RodenrijsA. C. Heij te Koudekerke. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Voor Biezelinge: J. Jongeleen te Maarseen. Da. A. M. Berkhof!. De Stand., meldt dat Ds. A. M. Berkhoff, Chr. Geref. pred. te Utrecht, die van zijn ern stige ongesteldheid aan het herstellen was, we derom ongsteld ie geworden. Z.Eerw. is lijdende aan een pols-ontsteking. Ds. H. van Eist, die het beroep naar Vinkeveen aannam, preekte Zondag voor do Ned. Horv. Gemeente van Genemuiden afscheid. Ds. W. Ringnalda, em.-pred. der Geref. Kerk van Haarlem, die na zijn heen gaan uit Haarlem nog enkele jaren de zwakke Kerk van Amerongen heeft gediend, en thans te Rijswijk woont, herdenkt dezer dagen, hoe hij voor 40 jaren te Loon-op-Zand in de Ned. Herv. Kerk als predikant werd bevestigd. Zon* dagmorgen 10 Sept. hoopt hij voor de Glm. Haarlem, welke hij 22 jaar heeft gediend, in een predikatie dit jubileum te herdenken. Cand. W. de Kam, beroepen pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Zoutelande, hoopt aldaar Zondag 1 October aa. des namiddags intrede te doen, na des voormiddags bevestigd te zijn door Ds. G. van Wijk, van Kamperland. De. J. F. Roth is voornemens Zondag 17 September a.s. te Sloten (Fr.) afscheid te preeken en Zondag September d.a.v. bij de Ned. Herv. Gemeente van Alinkerk intrede te doen. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Groningen is tot de evangeliebediening toege laten de heer J. Mortier theol. cand. te Wageningen. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Hol* land heeft na afgelegd oxamen den heer A. van Willigen te Utrecht toegelaten tot de evangelie-bediening in de Nedorl. Hervormde Kerk. Predikantsplaats onvervuld. Het Olassikaal Bestuur van Arnhem heeft goed gevonden, dat er voortaan in plaats van drie, twee predikantsplaateen in de Herv. Gem. van Wageningen zullen zijn. Het derde predi* kantstractement blijft echter voor de Gem. be houden. Ds. J. H. Beekman, f Te Driebergen is Dinsdag op 80-jarigen leef* tijd overleden Ds. J. H. Beekman, die ge^ diend heeft de Ned. Herv. Kerk te Benthuizen, Chaam, Almkerk en Sneek. Sedert 1905 was hij emeritus. Ds. A. Mooij. f Te Wemeldinge overleed in den ouderdom van bijnna 81 jaar De. Adrianus Mooij, sedert vo* rig jaar emeritus predikant van de Vrije evan- golische gemeente aldaar, welke gemeente bij acht en veertig jaren gediend heeft. Op Zuid- Beveland was Ds. Mooij, ook buiten den kring zijner kleine gemeente geeacht en geliefd, van* wege zijn beminnelijk karakter, vriendelijken omgang en ware godsvrucht. Vooral te Wemel dinge zal zijn nagedachtenis steeds tot zegening zijn. Onderwijzers-examens. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen brengt o.m. ter kennis van be langhebbenden le. dat bet schriftelijk gedeelte van het in het najaar van 1922 af te nemen examen tor verkrijging van de akte van bekwaamheid, be* doold in art. 77a van de wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1887 op 4 October zal plaats hebben; 2e. dat de mondelinge examens op 12 October a.s. zullen aanvangenj 3o. dat de commissiën, met het afnemen de zer examens belast, zullen zitting houden te: 's-Hertogenbosch, 'e-Gravenhage, Amsterdam en Groningen. In do Commissie die te 'e-Gravenhago zitting zal houden zijn benoemd: tot lid en voorzitter II. do Roo Bzn., inspecteur van het lager un- donvijs in de inspectie Rotterdam; tot leden: mevr. de wed. A. A. C. de Grot-van Pienbroek, schoolopziener in de inspectie SchiedamB. van der Esch, schoolopziener in de inspectie 'e-Gravenhage; J. Baak, schoolopziener in de inspcctio Leiden; H. de Blouw, schoolopziener in de inspectie Gouda; J. Postma, oud-arron* dissementsschoolopzienor te 'e-Gravenhagetot plaatsvervangende leden: J. H. van Westendorp J.Dzn., inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie 's-Gravenhago; P. van Duijn, school opziener in do inspectie 'e-Gravenhage; J. den Hartog, schoolopziener in do inspectie Rotter dam. RIJNSBURG. Organisatie. Dinsdag 12 September aa. «uilen de veüingvereenigingen „Bloem enlust" en Flora" alhier in de zaal „Central" van den heer Vorbree een gecombineerde ledenvergade ring houden. Deze vergadering zal worden ge houden naar aanleiding van een vergadering op 24 Augustus IJ. ten kantore van den Ned. Tuinhouwraad te Gravenliago door een commissie oit eenigo Bloemenwinkeliersveree- migingen te Rotterdam en den Haagschen Bond van straatventers alsmede der veilings- vereeniging „Flora" alhier. Doel dezer vergadering en die welke a.e. Dins dag zal worden gehouden was en is om geza menlijk een overeenkomst aan le gaan, om te zorgen dat door de leden der vorschillende ver eenigingen handel in het groot zal worden ge dreven in afgesneden bloemen en planten uit sluitend met leden van de in deze overeenkomst genoemde vereenigingen en dat aan hen die, handelaar in bloemen en planten zijn, doch niet bij deze organisaties zijn aangesloten, di rect noch indirect mag geleverd word'iri en dat door hen, die plegen te handelen in bloemen en planten mot bloemervwinkeliers en renters, allen leden van de organisatie'® op dit gebied, die aan deze overeenkomst deelnemen, direct noch indirect handel gedreven mag worden met par ticulieren. Lid kunnen worden personen die den 14-jarigen leeftijd hebben bereikt. Vanaf den datum dat deze overeenkomst in werking treedt verbinden de samenwerkende organisa ties zich bij het royeeren van een lid daarvan ormiddellijk kennis te geven aan het secreta riaat van de commissie, waarna bet secreta riaat direct allen anderen aangesloten organisa ties kennis geeft Aan de leden der samenwer kende organisaties wordt oen diploma ver strekt ten bewijze dat levering aan hen geoor loofd is. Aan hen, die bij het in werking treden dezeT overeenkomst nog geen lid zijn van een der samenwerkende organisaties, zal geduren de een termijn van 14 dagen na den datum van. bet aangaan dezer overeenkomst gelegenheid werden gegeven zich bij een der organisaties aan te sluiten. Bovenstaande bepalingen zijn in genoemde vergadering samengesteld en zullen in de ie houden gecombineerde vergadering kunnen worden besproken. Of men met allo deze be palingen wel accoord gaat, zal nog moeten wor den afgewacht Bedoelde organisaties zijn voor 75 pet. vereenigingen van kooplieden in bloe men, winkeliers, en straatventers. De veiling- vcreeniginven zijn vereenigingen die de belan gen van do kweekers behartigen. Uit den aard der zaak kunnen de kooplieden dus nooit op één lijn gesteld worden met do kweekers en zal een koopliedenvereeniging toch zeeT moeilijk de belangen van de kweekers kunnen voorstaan Waar onlangs door hot willen doorvoeren van bovenstaande bepalingen in den bloemenhandel het conflict is ontstaan en de boycot voor de Rijnsburgers is uitgesproken, zijn velen ook thans de meening toegedaan, dat het ook nu niet veel verder zal komen dan het houden een er vergadering en dat zeer velen voor het aangaan van een dergelijke overeenkomst ern stige bezwaren zullen hebben VOORSCHOTEN. De leden der Chr. Jongelinge- Vereeniging ,.De Heere is mijne Banier" maak ten gisteren een fietstocht naar Haarlem en omstreken. De tocht ging van Haarlem via Bloe- mendaal en Zandroort naar Noordwijk en van* daar naar huis. Dank zij het mooie weer, ge* noten de vrienden een gczclligen dag, die zeker een gezegenden invloed op den arbeid der J. V. in den komenden winter zal hebben. Ds. H. P, Fortgens te Lage Zwa- luwe hoopt Zondag, den len October a.e. af scheid to nemen van do Ned. Horv. Kerk te Lage Zwaluwe en Zondag den 8cn October d.a.v. zijn intredo te doen bij de Nod. Herv. Kerk al* hier, na bevestigd te zijn door zijn zwager Ds. D. A. v. d. Bosch van 's-Gravenhago. OEGSTGEEST. Burgerlijk© Stand. Geboren: Alida Willemijntjo d. van G. M. den Haan en L. Kuivenhovcn. Ondertrouwd: M. den Os 22 j. en E. A. van Egmond 23 j. Gehuwd: J. J. Leemans 23 j. en N. Vrij 22 j. H. Lens 31 j., te Leiden en A. C. Hozee 28 j. Overleden: A. A. C. Schoenmaker 17 j., te 'e-Hage. - Maand Augustus ingekomen 82 personen en vertrokken 43 personen. Geboren 5, gehuwd 4, overleden 5, levenloos aangegeven 1. Totaio vermeerdering der bevolking over deze maand dus 39 personen. Tegen don arbeider Koekebak- ker te Rijnsburg is prooes-vorbaal opgemaakt wegens vernieling van ©enige ruiten bij den heer Heemskerk in den avond van 31 Aug. Hij was in z.g. prettige stemming Waar dat al niet toe kan leiden. Vannacht om 2 uur waren de bewoners van de de Kempenaerstraat in rep en roeer. Een vreeselijk gehuil ontrustte allen, hoe stevig men zich ook vleido in Morpheus-armen. Een hond was vastgeraakt aan een paal en hief zoo'n verschrikkelijk gehuil aan, dat hooren en zien verging. De nachtpolitie heeft het gevaar lijke beest bevrijd, waarna de rust weer ra dit gedeelto van onze gemeente was hersteld. HAZERSWOUDE. e** Aan de in deze gemeente ge* vestigde vereeniging uiteluitenkl werkzaam ter bevordering van de verkrijging van onroerend good door landarbeiders is een voorschot ver* leend van f 6750 voor twee plaatsjes. >- Bij Mej. de Wed. Boers alhier ie een schietwdstrijd ghouden door d dore Vrijwillige Landstorm, waaraan 26 perso nen deelnamen. Er waren 12 prijzen beschikbaar gosteld, die door Ds. v. d. Vliet aan de geluk kige winners werden uitgereikt. Door de hoeren IJ. do Bruijn en W. Slootweg werd nog hot woord gevoerd en dank uitgesproken voor het werlc, dat zich de hoeren J. Dekker, de instruc teur, en Ds. v. d. Vliet, de secretaris, voor den Landstorm getroosten. De winners waren de heeren: 1. A. Binnendijk; 2. A. J. Dekker; 3. IJ. de Bruijn; 4. C. Hoogendoorn; 5, M. v. d. Haven; 6. A. T. Hoogeveen; 7. H. Stokman- 8. C. dc Gelder; 9. H. v. d. Werf; 10. M. I, Boting; 11. J. v. d. Pool; 12. H. Hortcnsius. De heer L. M. Tempelman, on* derwijzer aan do R. K. school op het dorp, is mot ingang van 1 October a.e. benoemd te Naaldwijk. Een drietal dames alhier zou- den een fietstochtje maken over Boekoop. Nog niet lang op weg geraakte het voorwiel van de ©ene fiets' in het achterwiel van de andere, mot het gevolg dat een der dames te water ging. Gelukkig kon zij behouden op het droge worden gebracht. De Wilh elm i n av o reen i g in g vierde Woensdag onder het genot van prachtig weer, haar feest, opgeluisterd door de Harmonie van Hazerewoude. Aangevangen werd des mor gens door do Harmonie op het plein bij de Ned. Herv. Kerk, met het- spelen van een paar coupletten van het Wilhelmus. Daarop volgde een optocht door het dorp van de leerlingen der Openbare en R. K. school, die met oranje en vlaggen getooid waren, waarbij de Harmonie en het bestuur der Wilhelminavereeniging. Na deze wandeing begaf men zich naar het feest* terrein waar de kinderen* zich naar hartelust konden vermaken en tevens werden onthaald op versnaperingen. Na den middag vermaakte men zich met ringsteken, waarvopr prijzen waren beschikbaar gesteld en 27 paren deelnamen. Het feest werd aan den avond van den dag be* sloten mot een schitterend vuurwerk op het feestterrein. Predikbeurten. Ncd. Herv. Kork Ned. Herv. Kerk 10 en 7 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk, 10 en 7 nur De. v. 6. Vliet. KOUDEKERK. !-*Bij den Dinsdag gehouden wedstrijd in het margaschieten (afstand 15 M., maximum aantal punten 100) waren de prize winners: Groep H.: Jac. Ravensbeigen 87 pun* ten; J. Vonk 83; M. Maat 76; H. v. d. Berg 75. Groep B.: A. Hogervegt 79; W de Gunst 77; A. Schellingerhoudt 75; A. Uithol 74. Groep C.: H. Verbaan 76; H. Oppolaar 76, K. Vonk 75; P. Smit 74. Predikbeurt©n. Ned. Herv. Kerk Zondagmorgen 10 uur Dr. Plooij van Leiden en nam. 6.30 uur do Eerw. beer de Jong van Bos* koop. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 7 uur Ds. Haspers. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter z. van J. Borst en J. A. Luk Joannes Mattbeas z. van J. Huisman en G. Scbrader Jeannctje d. van G. Koole en A. Alewijn Jacoba d. van D. Breijer en A. G. van 't Wout Sander z. van C. Kilvis en G. W. Smits Mouris z. van C. Boer en N. Verbeek Geer* truida Johanna d. van G. Schünhao en G. M. Kroilce Cornelia Anna d. van B. A. van der Blom en D. Verhoeven. Overleden: Agatha Wiering, 7 mnd., d. van P. Wiering en M. Lippens. Gemengd Nieuws De vermeende Belladonna-vergifiiging. In ons vorig blad gaven wij een bericht, dat in een café hier ter stede een heer. die den ge- heelen dag met eenige vrienden was uitgeweest, in den avond plotseling onwel was geworden. In d,e consternatie werd nog gemerkt, dat zijn portefeuille met ongeveer 500 verdwenen was Het eerst dacht men aan bella-donna-vergifti- ging. De man werd naar het Ziekenhuis ge voerd en kon eerst gisteren gehoord worden. Het vermoeden, dat hier bella-donna in het spel zou zijn moest opgegeven worden. Geble ken is, dat de man reeds vroeger last had van aanvallen van bewusteloosheid. De personen, met wie hij den heelen dag was uitgeweest, waren zijn beste vrienden. Het feit blijft bestaan, dat zijn portefeuille met het geld, dat een spaarduitje was voor de slechte wintermaanden, verdwenen is. Het laatst heeft hij de portefeuille gehad te Utrecht. Het is dus best mogelijk, dat hij die in den tiein verloren heeft of op andere wijze kwijt geraakt is. Zijn vrienden, die eerst door do politie wa ren aangehonden_ zijn onmiddellijk weer op vrije voeten gesteld. „Vad." Door den electréschen draad. Te Rossum is gisterenmiddag een droevig ongeval gebeurd. Terwijl de moeder in de school aan het werk was is het 10-jarig zoon tje Versteeg op het dak gekropen, waar hij in aanraking kwam met een clectriscben draad, waardoor hij doodelijk werd getroffen. Ongelukken. Een zwervende stoelematter en zijn vrouw meldden zich bij de familie K. te Zeddam om werk. Daar er niets voor hen te verdienen viel, werd do man brutaal en sloeg met beide banden de ruiten stuk, met het gevolg, dat vrijwel zijn gehecle pols werd doorgesneden. De vrouw was met de klomp begonnen. De politie maakte een einde aan het spectakcl. De man is overgebracht naar het ziekenhuis te Emmerik en de vrouw is achter slot en grendel gezet. De heer E. H P. Hinlopen, adjunct-secre- j taris der Scheepvaartvereeniging Zuid te Rot terdam, die met den heer Buwalda. adj.-direc- teur der Havenreserve aldaar, op zijn motor rijwiel een tocht door Engeland maakt, is op •het eiland Wight in botsing gekomen met oen char-é-bancs. Hij heeft daarbij een dijbeen ge broken. Aan de Feijenoordkade te Rotterdam is een 16-jarige jongen, van den Parallelweg, toen hij op een Rijnschip molk bezorgde, bij het overstappen van een andere schuit le water gevallen en verdronken. Het lijk van den. 18-jarlgen winkelbedien de J. S., te Baarn, die sedert Maandag jl. de ouderlijke w-oning had verlaten is uit de Ee<m opgehaald. Op het gehucht Gthene bij Terneuzen is een 5-jarig meisje van een wagen gevallen. Ofschoon men eerst slechts een kleine ver wonding constateerde, overleed do kleine des nachts aan de gevolgen. Door den trein ocdcod. Te Kloosterhaer is Woensdag hel 11-jarig zoontje van den werkman Boshove, dat ver moedelijk door onvoorzichtigheid onder het turftreintje van de veenderij Grullsveen ge raakte, onmiddellijk gedood.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2