Ingezonden. BURGERLIJKE STAND LEIDE.N 6 September. Geboren: Adriana d. van A. J. Zirkzee en J. M. J. Swagere Johannes z. van A, Simons en A. die Wit Jannetje d. van W. J. Nieuwenburg en E. v. d. Eaaij Johannes z. van P. N. de Groot en C. de Bolster. Ondertrouwd: 0. J. van Teijlingen jm. 26 j. en A. M. Straathof jd. 23 j. Overleden: P. Bavelaar w. 73 j. J. B. v. Dieren w. 84 j. M. H. Brugman-Kuins w. 66 j. J. de Groot m. 66 j. Vertrokken: P. v-an der Velden en echtgenoote naar Leiden C B M Knelange naar Rijuzaterwoude C. Spaargaren en ge zin naar Haarlem FN. van Zutpben naar Ouder-Amstel M. A. van Kooten naar Ouder-Amstel G F R M Hetterscheit naar NoordwJjk M. van Ruiten en echtgenoote naar Haarlemmermeer G. H Vecnswijk, naar Leiden J. M Hassing naar Warmond. WOUBRUGGE. Dagelijks zien wij boven ons doj-p do vliegmachines passeeren, doch velen hadden nog nimmer zulk een gevaarte van nabij gezien. Dinsdagmiddag moest het militaire vliegtuig No. 28 een noodlanding nabij ons dorp doen, wegens defect aan den motor, en gingen velen een kijkje nemen. Na per dra^d hulp ontboden te hebben, ste gen de onderofficieren na ruim twee uur ver traging, weder op. BOSKOOP. De gymnaetiekvereeniglng „Hou vast" alhier behaalde j.l. Zondag te Gou da in den „Koppelwedstrijd" een 2en prijs. Zondag 10 September des voor middags 9.30 en des namiddags 6 uur hoopt voor de Confessioneole vereeniging in het ge- houw „Salvatori" op te treden de. R. v- d. Waal, uit Barendrecht. Coöp. Vereeniging „De Bon k.oopsche veiling." Er werden prijzen besteed j als volgt: Kasrozen 20—55 oent, Buitenrozen I 10—50 cent Dahlia's 4—30 cent, Idm Pom poen 3—18 cent, Gladiolus 6—18 cent, Phlox j 8 cent, Clematis Prins Hendrik 50 cent, Aspa- 1 ragus 30—100 cent, Anjers 10—15 cent, Aoer- takken 25 cent Asters 13 cent, alles per bos; i Chrysanthen per stuk 22 cent. Fruit: Pruimen 36 cent per K,G., Perzikken I per stuk 8 cent. Groenten: Snijboonen le srt. 2231 cent, Idem 2e srt. 418 cent, Princesseboonen aonder baar 14—16 cent, idem met haar 10—» 12 cent. ALPHEN AAN DEN RIJN. Militie. Aan de loting voor de Nat. Mili- tie 1923 werd deelgenomen door 123 personen, j De uitslag was ais volgt: C G Spruijt 1, B G M Schouten 2, B Bate laan 3 broederdienst, G Meijer 4, H v. d. Lee 5 broederdienst, J Pilkes 6, J v. d_ Pol 7, J vtn Zuijl 8S J Gelderblom 9, G Hijman 10 vocru. broederdienst, A van Sprong 11 broe- d'rdrenst D Blom 12, broederdien3\ J F. Allart 13, J C Sprokkerieft 14, W H Rogge veen 15, W Kruijt 16, M van Muiswinkel 17, J Nagel 18, H Verkerk 19 voorl. broederdienst, J H van Lammeren 20, G Groeneveld 21, K A Versloot M G Hoogendijk 23, J W Kl:ij 24. A Post 25, G Stigter 26, C v. d Oest 27, j broederdienst, J H Wegman 28 voorl. broeder- I dienst, J Venne 29, H Piepenbrink 30 broedw- diens*,, J M de Feij 31, J Bulk 32 broederdiemr G F. Deins 33, H Huisman 84, A G Wieman 35 voorl broederdienst, J Roest 36, A Bek G Kraan 38 broederdienst, D C v. d. Vis 39 G Kempen 40, L Donker 41 voorl. broederdienst, J A Wijfje 42 voorl. broederdienst, J Vink 43. J van Donk 44 voorl. broederdienst, P A Couvé 45 J '■Huisman 46 voorl. broederdienst, G W de Jong 47 broederdienst C Krop 48, E Cars- jr.v 49, W Waardenburg 50, A v. d. Veer 51, broederdienst, A Kouwenhoven 52, N Blom 53, J B de Graaff 54, J M Heenk 55 broederdienst, L de Jong 56. G v. d. Boom 57 voorl. broeder dienst. J J van Nfekerk 58, H Mulder 59, L Mijs 60 broederdienst, H G Godhelp 61, G Tromp 62, W de Leeuw 63, J Vergeer 64 broe derdienst, C G van Veen 65 W. van Leeuwen 66, H Schellingerhout 67, G van Schaik 68 voorl. broederdienst, J F Leliveld 69, C v. d. Lede 70. W J van Welij 71, A Houtman 72, T. ^an Harselaar 73 R van Triest 74, J Koele- wijn 75 broederdienst, J Tromp 76, M v. d. Akker 77 broederdienst, H F Winninghoff 78, M van Leeuwen 79, C van Winkel 80, S Broek huizen 81, J Viexbergen 82, W. Treur 83, A A de Bruin 84 broederdienst, L Heincn 85 broe derdienst, A van Wijngaarden 86, A de Lange 87 voorl. broederdienst, G van Heusden 88 voorl broederdienst, J H Waardenburg 89 voorl. broederdienst, N. van Nood 90 voorl. broederdienst H L v. d Hout 91, W Munnik 92, T v. d. Laken 93 voorl broederdienst, J J Doglerom 94, J Mol 95, H Bauer 96, H de Jong 97 broederdienst, A de Bruin 98. A Dillo 99 broederdienst, A v. d Ent 100 R. Boere 101, L J H Mol 102. H L Meijers 103 broeder dienst. C Hofland 104, G Altona 105, G v. d. Lee 106. W v d. Hoek 107, J. Britsemmer 108, L H" Dalebout 109, A P Bruines 110, J de Vos 111, G H D Schuurman 112. J. Verheul 113, G Ploeger 114, P Bruné 115, H Heeseling 116. M Bezemer 117 broederdienst, M van Toren 118, J v. d. Gaag 119, R Munsterman 120, J Saton 121 broederdienst, A van Leeuwen 122, L Janszen 123. Verkeoping. Gisteren had in Hotel ,,De Vergulde Wagen" ten overstaan van Notaris Shimpel te Leiden de afslag plaats van he* Heerenhuis aan de Stationstraat. Het perceel in bod gebracht op 8000 werd verhoogd met 2200 door den heer W. T. Boers en toege wezen voo10220 aan den heer B. Knaapen Alphen aan den Rijn. Uit .het Sociale Leven. Uit de Textiel-indnstrie. Aan de gecombineerde besturen der tex tiel-organisaties is, naar „do Volks krant" meldt, door de gezamenlijke werk geversbonden een brief gezonden, waarin zij mededeelen, dat de omstandigheden in de textielindustrie van dien aard zijn, dat de werkgevers genoodzaakt zijn, in de naaste toekomst tot een belangrijke over te gaan. tenzii de ar beiders bereid mochten zijn, mot een ver lenging van den werktijd genoegen te nemen, in welk geval de tegenwoordige weekloonen bij een volle werkweek voor- loopig gehandhaafd zouden kunnen wor den. Met het oog op het bovenstaande ver zoeken zij voor 15 September te verna men. of de organisaties bereid zijn totn zoodanige verlenging van den wer" ijd mede te werken. Uit de sigaren nijverheid. De vijf samenwerkende patroonscorporatiea in het sigaren- en tabakshedrijf hebben, zoo meldt ,J3et Volk", Dinsdag aan de vier werklieden^ organisaties bericht, dat met ingang van 2 Oc tober de 48-urige werkweek wordt ingevoerd, gepaard gaande met een loonsverlaging van 5 pet., en zulks t-ot 1 Januari 1923. Op 21 Augustus hadden de patroonsbo6turen toegezegd, dat hun voorstel tot invoering van do 48-urigo werkweek en de 5 pet. loonsverla ging zou worden onderworpen aan de beslissing van een arbitragecommissie, indien de leden hunner corporaties hiermee accoord konden gaan. Blijkbaar hebben nu de leden beslist, dat er geen arbitrage zal plaats hebben. Toenemende werkloosheid. In de metaalindustrie te Dordrecht wordt het steeds slechter gesteld, meldt het „Veilt." Op do Lips' brandkasten- en slotenfabrieken te Dordrecht werden Zaterdag 30 arbeiders ont slagen. Een loonsverlaging van 10 pet. wordt in uitzicht van het werkende personeel ge steld. De hoefijzerfabriek „Hilpes" wordt aanstaan den Maandag stop gezet, waardoor 130 arbeiders het wenkloozenleger komen versterken. Op Zaterdag 2 September 6tonden er bij de arbeidsbeurs 1210 personen als werkloos inge schreven. Gemengd Nieuws Groote brand te Geldermalscn. Gisterenmorgen omstreeks 9 uur is het hoofd gebouw der Nederlandsche Chamottefabriek van de firma D J. van Wijk en Co. in brand geraakt Het gebouw, waarin vele hou ten zolders waren met een inhoud, een waarde vertegenwoordigende van 10 millioen gulden brandde geheel nit. De fabricage van vuurvaste steen welke op dit hoofdgebouw le aangewe zen, kon geen voortgang hebben, zoodat van de 200 werklieden het grootste deel werkloos wordt. Persoonlijke ongelukken hadden bij de brand niet plaats. Verzekering dekt de groote Verdronken. Te Wderingen is het 6-jarig dochtertje van den heer Kuiper verdronken. Deze die zijn kind nasprong, bracht het op het droge, maar alle levensgeesten waren reeds geweken Te Stampersgat is een 4-jarig dochtertje van E. in de Mark gevallen en verdronken. Het vermiste meisje. Het 10-jarig meisje van de Lijnbaansgracht te Amsterdam, dat sinds Zondag werd ver mist, is verdronken. Maandagmiddag is haar lijk uit het water bij de Groentemarkt opgehaald. Verpletterd. Tg Milsbeek bij Gennep is het 2-jarig zoontje van J. den Molenaar onder een invallend muurtje gekomen en terstond gedood. Electricien doodgevallen. Gisterenmiddag omstreeks half twee waren eenige jeugdige werklieden, werkzaam aan in aanbouw zijnde perceelen in de Mcerhuyzer- etraat nabij de Amstellaan te Amsterdam, in schafttijd op het dak aan het stoeien. Dit ge vaarlijk spel had een ernstig ongeluk tenge volge. Een 18-jarige electricien struikelde en viel van het dak op straat. De arme jongen werd levenloos opgenomen.- Door een auto doodgereden. Te Haarlem viel de 6-jarige H. J. S van de treeplank van een vuilnisauto en kreeg het achterwiel van de auto over het been. Aan de bekomen verwondingen is de kleine in de Ma- ria-Sticbting overleden Gisterenmiddag k de 8-jarige A. B. in de Badhuisstraat te 's-Gravenhage door een auto aangereden. Het jongetje sprong van een vrachtauto en stak schielijk de straat over, waardoor de chauffeur het ongeluk onmogelijk kon voorkomen Het jongetje kreeg een sche delbreuk en was op slag dood. Het lijkje is eerst naar den politiepost gebracht en vandaar naar de ouderlijke woning. Laf. Te Deurne ontdekte de landbouwer B., dat een zijner in de wei loopende paarden diepe steekwonden in de borst waren toegebracht. Naar den dader wordt een onderzoek inge steld. Familietwist. Te Spijkcnisse had Maandag een hevige fa milietwist plaats. De varensgezel L. B. ver keerde in dronken, toestand en wilde van zijn vader A. B. geld hebben. De zoon dreigde zijn ouders met een bijl en drong op zijn vader en moeder in. Een gehuwde zoon vaji B. die in de onmiddellijke nabijheid woonde snelde ter hulp en bracht met eén kolf van een ge weer zijn broer een slag op het hoofd toe, waardoor deze een gapende wonde aan het hcofd bekwam De woesteling was daardoor nog niet tot bedaren gebracht, waardoor het noodig was hulp van de politie in te roepen. Deze verscheen dan ook spoedig en rekende den woesteling in voor hij verder onheil heeft kun nen aanrichten. De inmiddels geroepen dr. Bruhl verleende de eerste hulp aan den ge wonde. Van een en ander is proces verbaal op gemaakt De ramp op de Schelde. Het Engelsche schip ..Ezardian", hetwelk door de „Zuiderdijk" is aangevaren en gezon ken, is door duikers onderzocht. De lading uit 900 ton ijzer bestaande, zal geborgen worden door v. d. Tak en Dirkzwager. Zes lijken be vinden zich nog in het schip. Oplichterij. Te Apeldoorn vertoefde kort geleden een 40- jarige Duitscher S., die keurig, met het ijzeren kruis op de gekleede jas, verscheidene families bezocht, voorgevende afgevaardigde te z*jn van een noodlijdende weesiurichting te Hallo waar oorlogsweezen van militairen werden onderge bracht. Zoowel hier als in Deventer ontving hij belangrijke bedragen. De Deventer politie vertrouwde het niet en S. werd in een der ho tels Zaterdagavond 1.1. hier ter plaatse aange houden en naar Deventer overgebracht tot na- der bericht ïjit Halle. BeUadonnaijvergiftiging. De Tel. bericht dat de Eerste Hulpdienst te 's-Gravenhage dezer dagen is opgebeld, om een heer naar bet ziekenhuis over te brejQgcn, die in 'n café plotseling onwel was geworden. Na dat hij opgeknapt was, bleek hem, dat hij beroofd "was van circa 500. Direct werd de recherche gewaarschuwd die een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld. Gbleken is, dat de bewuste heer in gezel schap van enkele dames" en een jongmensch geruimen tijd in een bekend restaurant beeft vertoefd. Er zijn verschillende dranken genut tigd en veel sigaretten gerookt. Na dit restau rant verlaten te hebben, is men getogen naar een eveneens zeer bekend café, waar het slachtoffer zich niet wel begon te gevoelen en besloot zich op te knappen met een kopje kof fie Hij voelde zich evenwel zóó ziek worden, dat hij naar de. toiletten snelde, waar hij ineen zeeg. Hier vond hem een in allerijl toegesnelde bediende, die hem door den Eersten Hulp dienst liet opnemen. "Van het gezelschap was geen spoor meer te vinden! De recherche is ijverig in de weer om het complot op te sporen. Waar hef hier een geheel gezelschap betreft, dat aan de berooving schul dig is, kan men dus wel van een complot spreken. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Bij verstek behandeld de zaak tegen A. van der Reijden, recidivist, die in perceel Gortstraat 17 te Leiden f8 uit een muntgasmeter zou heb ben genomen. Geëischt wordt wegens diefstal hij herhaling een gevangenisstraf van 7 maanden. (Buiten verantwoorde! ijkhein der R-?d.) Relpt de Hongaarsche kinderactie. Gedurende bijna 3 jaren slaagde het Centraal Comité voor Hongaarscbe kin deren er in, door rusteloozen arbeid en dank zij de krachtdadige hulp en groote offervaardigheid van talrijke pleegouders in on6 geheele land meer dan 5000 kinde ren van alle gezindten voor ellende en ontbering te behoeden en daardoor bijna evenveel gezinnen in Hongarije lange in- directen weg gr00ten 6teun to verleenen non. Thans echter raken de middelen uit geput en om met zijn noodzakelijken ar beid voort te kunnen gaan ziet het co mité zich gedwongen nog eene een vrien delijk, maar dringend beroep te doen op aller medewerking. Tegenover hen, die mochten mecnen, dat ook aan de kinderactie wel eene een einde dient te komen, willen wij or op wijzen, dat door de ontzettende daling der kroon (April 1921 nog 100 kronen voor een gulden, nu 040) een tijdperk van ongekende duurte ie aangebroken en men in Hongarije met meer zorg dan ooit den .winter tegemoet gaat. Wil men eeni ge cijfers, dan di-ene, dat waar een klei ne, eenvoudige familie v.o o r den oorlog met wekelijks 25 kronen toekwam, er nu ruim 3500 kronen voor noodig zijn, en hoeveel gezinshoofden zijfi er niet, die dit bedrag nauwelijks per maand ver dienen! Sedert Januari ie de duurte met 111 Vi pet. toegenomen. Men moet, zooals ook een van ons en verschillende pleegoudere deden, zelf in Budapest hebben rondgezien ora, met deernis vervuld, maar toch vol van waardeering voor de kloeke wijze, waar op dit energieke Hongaareche volk wor stelt om zich te herstellen, terug te ko men in ons bevoorrechte land met do dringende bede tot allen, die helpen kun nen, om het ook te doen en daardoor de voortzetting van onzen schoonen, dank baren arbeid, die bovendien in zoo ruime mate strékte om de beide volken tot el kander te brengen, verder mogelijk te maken. Mogen dan de aanbiedingen tot het tijdelijk opnemen van kinderen, en giften vooT de treinkosten enz. getuigenis af leggen van uw wensch om ons in de ver vulling van onze taak, 'hongerlijdende kleinen te voeden, zoo krachtig moge lijk bij te staan. Opgaven van wensch en betreffende leeftijd enz. zende men ons spoedig, daar begin October het transport wordt verwacht. Op naam gevraagde kin deren kunnen voortaan als regel, slechts tegen betaling van f 10.transportkos ten komen. Namens de afd. voor Leiden en Omstreken, D. M. VAN NES, Vreewijk6fraat 8. 4 Mevrouw P. BEETS-DAMSTé, Witte Singel. Mevrouw C. EELTJES-JUTA, Laat de Kanteretraat 3. E. TH. WITTE, Rapenburg 73a. STADSNIEUWS. De 3-October-feestviering belooft dit jaar we derom zeer mooi te zullen worden. Wij hopen er dezer dagen meer van te kunnen vertellen. Bij de Rotogravure Mij is in uitvoering een zeer artistieke reclame-plaat. Wij verwijzen verder naar de advertentie in dii nummer. Personen te Leiden gevestigd. J Wassenaar, vuurwerker. Trompstraat 5 C. J. Cornet en gezin, kleermaker, Sophia- hofje 1 A W. van Velzcn, kok, Vrouwen- steeg 18 G H G. van Dijk, le luit. Veldar tillerie, Haarlemmerstraat 44a A. W Pot, Morsehsingel 21 C. J Lancel, Pieterskerk- choorstecg 11 N. H. Hoogduin, arbeider Beschuitsteeg 9 Mevr. Wede. A E C Teunis- senJurgons en gezin. Oegs'geesterlaau 20 Mej A. Kalusch, Dienstbode. Zoeterwoudschc Singel 91 Mej. A Swaak, Pieter'kerkhof 36 J. Gijzcnij. voerman, Langegracht 24 Mej A M. Klinkhamer, Plantsoen 15 A- F van Halm, schipper, L. Schoolsteeg 13 Mej M. Bink, Ververstraat 27 Mej. A. Engellandt, dienstbode, Oegstgeesterlaan -41 B. J. Lio- tard, magazijnmeester. Breestraat 15a Mej. E. Pluim. Was straat 27 W. S. Baart cn ge zin, Haven 48. Personen uit Leiden vertrokken. Mej. A. Soherpenbcrg, Rotterdam, Gerrit van der Lindenslraat 74 A Harteveld, Den Haag Veenkade 37 Mej. J. Wendt, Zeist, Steijn- laan 45 B. Rapis, Couda, Nieuwe Haven 161 4 J P L de Rouw, Rijswijk Z.-H., van Ostenburgstraat 12 Wed. J. J de Groot ge boren Van Assen, Dinxperlo, per adres A. Róssing W. J. Bruining, Haarlem, Kin- derbuissingel 62 Mej. DCWieoeke, Wezep Gooi, onderwijzeres Abj. Vaneveld, Lisse, Grachtweg 61 J. H. van Leeuwen Katwijk, K-anaaldwarsstTaat 10 A. Lecuwangh, Oter- leek,Stompetoren, Mej. M H Poot, Voorburg, Koningin Wilhelminalaan 548 Mej. M. van Leeuwen, Voorschoten, Rijndijk B214 Mej. P. van Leeuwen, idem ideim Mej. M. Boef, Leiinuiden, Vriezehóop 30 H. R Hoetink, Rijswijk Z.-H., Oranjelaan 64 R. Lorentz, Oegsigeest, de Kempenaerstraat 31 Wed. P de Groot geboren Koster, Schoten, Colenso- straat 26 Mej. G Burggraaf, Koudekerk bij Rijneveld S. Meijers, Rotterdam, Husson- straat 35b. DAM Keuls. Cuijk, Molenstraat bij Thomassen Mej. J. K. van Tol, Zeven hoven, bij de ouders D J G Speet, Ridder kerk Rijsoord, Mauriisburg 67 Mej. PNG M Meijknecht Den Haag, Wagenstraat 169 Mej. C. H. J Hoogland, Amsterdam, Eland straat 34 Mej. W Veldensche, Scheveningen, Voorzienigheid Mej Van Leeuwen geboren Straathof, Den Haag, AzaKastraat 82 Jacs. Koumans, Kruiningen, arts Mej. Tb. van Hulst, Rotterdam, Papaverstraat 24 G. Rietman, Deventer, Brinkgeverweg 126 Mej. L. Loef Boskoop, Zijdeweg 274 Mej van VelzenGuldemond, Rotterdam, Harenstraat 2111 rechts Mej. T. Kempkers, Amsterdam, Insp van Gasfabriek J. D Fr Vrijdag Den Haag. Charl. de Bourbonstraat 138 Jhr. H. van Beresteijn Den Haag, v. Imhofstraat 1 Mej. N. Bosman, Den Haag, van Dijkslraat 248 Dr. J M Ruijs. Arnhem. Rijnkade 122. TELEGRAMMEN. De Tsjechische glasindustrie. PRAAG, 6 Sopt. Volgens een mededeeling van d© Oost-Boheemsche groep der Tsjechische glasfabrikanten zullen op 9 en 10 September 10 bedrijven worden gesloten, waardoor 1600 arbeiders werkloos worden. De Grieksch-Turksche oorlog. AD ANA, 6 September. De Turkecho op- marsoh wordt zegevierend voortgezet. De val van Broessa wordt bevestigd. De nederlaag in den sector van Ala Sjehir wordt steeds erger; het gerucht van den val van Ala Sjekir wordt ook bevestigd. Een hervatting van de troepen bewegingen in den sector van dte* Meander wordt gemold. Er zijn Turksche colonnes in de buurt van de stad Edamich verschenen, en bedreigen den terugtocht. Do Griekscho divisies bevinden zich thans in de omstreken van Kalihli. ADANA, 6 September. Een 6terko Turk sche vliegende colonne is tot 20 K.M. achter het Griekscho front opgerukt. De aankomst van die colonne, ook bij Smyrna, heeft groote ontroe ring gewekt. De bankbiljettcnlnbricage. BERLIJN, 7 Sept. Naar gemeld worJt, is do laatste 10 dagen voor een bedrag van 23 milliard aan papieren geld gedrukt en in om loop gebracht, d.i. 10 pet. van de totale bank- biljettencirculatie in Duitschland. De dagelijk- sche levering der Rijksdrukkerij is reeds tot 2.6 milliard papiermark gestegen en men hoopt deze in den loop van September op vier milliard per dag te kunnen brengen, waardoor men aan het gebrek aan betaalmiddelen definitief hoopt te kunnen tegemoetkomen. Spoorwegongeluk. BERLIJN, 7 Sept. In het station Dort mund is een uit Langendroer komende personen trein op een melktrcin gereden. Een spoorweg arbeider werd gedood en 19 gewond, waaronder velen zwaar. Vervolging van de posts takers. MADRID, 6 Sept. Een speciale rechter, belast met de behandeling van de staking der postbeambten, heeft de vervolging gelast van de leden van het 6takingscomité en van hen, die het woord hebben goyoerd in het Atheneum on van hen, die deel hebben genomen aan de pu blicatie van een beleedioend manifest. De Belgisch-Duitschc besprekingen. BERLIJN, 7 Sept. Gistermiddag werd on<lcr voorzitterschap .van dr. Wirth oen be spreking der afdeeling6chels gehouden in zake do onderhandelingen der Rijksrogeering met de Belgische Marktberichten. ROELOFARENDSVEEN. Doorsneeprijs van 6 September met aftrek Aan veilingkosten: Snijboonen 50 cent, Princes seboonen 1,10, Idem No. 2 71 cent. Idem zonder draad 1,33. Fijn 7.805.804.12, Fijnbasterd 2,97. Basterd 1,66, Grcf 1,69, Bommen 64 cent, Stippel 99 cent. LEIDEN, 6 Sept. Veiling. Sla 0.30—1.40, Peen 5,608.50. Bloemkool I 5,508, Bloemkool II 2.504, Andijvie 0,802.70. Komkommers 1.503,Roodekool 2.50 4.50, Sovoyekool 68,20, alles per 100, Stamboonen. 715? Stokboonen 1222, Snijboonen 1543 idem 3--5, Spinazie 611, Postelein 812, Tomaten 29. Lruiven 5462, alles per bonderd kilo. Per ziken 214 cent en Meloenen 844 cent per stuk. STOMP WIJK, 6 Sept. Veilinj. Op de gis teren gehouden eierenveiling werden aangc- oerd 2259 kipcieren. die verkocht werden voo 9,7510.30 per 100. benevens 19 eenden» eieren die opbrachten 9.6010,20 per 100. ZOETERWOUDE, 5 September. Veiling. Aangevoerd 422 kipeieren prijs 9,209.75, •n 41 eendeieren prijs 9,50 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 6 Sept. Vrije veiling. Aan geroerd 14-16 eieren, prijs per 100 stuks 9.1C 10,10, 48 eendeieren per 100 stuks 9,GO; 4 eenden per stuk 1,502,20, 7 hanen per stuk 1,101,20, 5 duiven per stuk 0,35, 4 konjjpen per stuk 1,491,70. Appelen per Kg. 12 cent. Pruimen per Kg. 15 cent. Veiling V. P. V. Aangevoerd 1365 eieren, prijs per 100 stuks 9.2010,7 konijuer. per stuk 0,30l.TO, 6 hanen per stuk 0.50 1,10. KATWIJK a.d. RIJN, 6 Sept. Veiling. Ejgenheiiners per 25 Kg 6080 cent, Bloem kool I 8.60—13,40, Bloemkool II 2—3-20, Peen per honderd bo^ 2,104,50, Gelekool per honderd 4,405,Roodekool idem 2.80 -3.20. Uien per 100 Kg 3,40—4.10. Aanvcer: 14000 Bloemkool, 3100 Kg. Uien. 1100 bos Peen, 110 maal 25 Kg. Eigenheimers. ALPHEN a-d. RIJN, 6 Sept. Veiling. Spina zie 5, Heerenioonen 5.2014.90, Snijboo nen 3,1032,10, Pronkboouen 4.10. Spek- boonen 2.304,60, Postelein 4,209.90, Tomaten A 6.20, Tomaten B 3.30. Tomaten G 3-90. Augurken fijn 70, Augurken bas terd 34, Peren 1421 Appelen 38, Peen 2,Kroten 90 cent. Uien 5,alles per honderd Kg. Per 100 bos: Rabarber 0,80 1.10, Peen 44,30, Andijvie 1,103 Per honderd stuks: Komkommers I 2.903,40, Komkommers II 0,601,80, Bloemkool I f 515. Bloemkool II I4, Savoyekool 4 6, Roodekool 45. Wittekool f 1, Meloe nen 836. Eieren, 9,50—9.60 per 100 stuks. GOUDA, 7 Sept. Kaas. Aangevoerd 212 kaas partijen. Handel matig, le kw 4246. 2e kw. 3841 Met Rijksmerk 3747. Zwaar dere met Rijksmerk 48. Beter. Handel vlug. Weiboter 1.101.25 Aanvoer redelijk. Eieren. Aanvoer redelijk, handel vlug. f 910. per 100 stuks. Vee. Vette Varkens, aanvoer redelijk, han del vlug 5053. Magere Varkens, aanvoer eed handel redelijk 4055. Magere bisgen aanvoer groot, handel redelijk 2.503 per week; Vette Schapen, aanvoer redelijk, handel redelijk 3040, Zuig!animeren, aanvoer re delijk, handel redelijk 1826: Nuchtere Kal veren, aanvoer Tedelijk. hardoi T«^ri;--v f 1 f?- 20 per stuk nrnoirri c prti5?<5ti«nTEER!NG. B. 5% Nederland 1919 4J4% Nederland 1917 7% Ned,-Indië 1921 5% Ned -Indië 1917 Koloniale Bank land. Ned Tnd. Handelsbank Ned Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Gcntr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Gar Foundry Am Hide en Leather Am Smelting pn Ref Anaconda copper Gentr Leather Gulf S'ateo Steel Studebaker U S Steel gew. Rod jong Suikerfabr. Compania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr Gecons. Hoü. Petrol Konïnklïïke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjad» On dp Vaart Nieuwe HoH. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned Stoomboot Kon p.ir? Mai Beeoeki Deli-Batavia Tabak Deli CnltUTTT Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembah Atchison Toneka Erie common Kansas City Southern 5% Mev Rinnentanden Minsmiri TCnn«aa Texas 2 pref. Mexman South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. 2V2 V.K. O.K. 1005/s 9915/Ki 1 9915/M .Si 1/ 1Ó-V. 8GVS II8V4 116 9l3/4 91*/, 1231/4 123 SlVg 80®/, 35 36 781/- 240 57 S 19', 72 66V0 114 421/ 84* 142 1101/., 109 118 31 30 14Si/„ 146 120 117 3443/, 33714 63 lOOl/o 102 731/i 430 424 1223/. 122 4553/., I 4441/5 100^/4 .1 117 93V* 17V2 30 43V4 7 S 84 S3 l47/8 14V® 61V2 244 244 271 188 188 16 2751/2 276 1098/ -0I/4 193/4 6I/4 993/4 lö8i/2 153 131/4 28V4 27*/, Wi88Clnoteeringen (Amsterdam) Zicht Londen f 11.4 3/8 Berlijn o.-:< 3/4 Parijs i 2015 Brussel .19 0>Va Zürich 48.85 Weenen O.OOO*/, Kopenhagen ,55.10 Christianie 42.75 Stockholm .68 30 *New-York 2Ji67/8 Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verjk-ht in den moz gen van 7 Sept. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.773.2 Stockholm. Laagste Barometerst.761.G Toulon. Verwachting tot den avond van Sept 1 Zwakke tot matige Noordoostelijke t<x Noordelijke wind, half- tot zwaarbcwoih droog weer, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3