Dagblad voor Leiden en Omstreken. 3de JAARGANG. MAANDAG 4 SEPTEMBER 1922 No. 734 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 nevoid.) 5o. Benoeming van twee leden van de Oommissie voor het Oud-Archief, (ai- tredend: de Hïï. J. A. van Hamel en A. J. Oostdam.) Go. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke veror deningen en uit dezen van den Voorzitter, (aftredendde H.H. K Sijtsma, Mr. D. A. van Eek en Th. B. J. Wilmer.) 7o. Benoeming van twee leden vam de Commissie voor de Strafverordeningen, (aftredend: die H.H. Mr. J. C. van der Lip en Mr. D. A. van Eek) 80. Benoeming van vier led en van da Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, (aftredendde H.H. F. Eikerbout, Mr. D A. van Eok, B. J. Huurman en J. F. X. Sanders.) 9o. Benoeming van een lid van de Com missie van Beheer over de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", (aftredendde heer A. J. Oostdam lOo. Benoeming van twee leden van de Commissie van Beheer over het Grond bedrijf, (aftredenddo HH. J. Splinter Gzn. en J. F. X. Sanders.) llo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren, (aftredenddo H H. B. J. Huurman, Th. B. J. Wilmer, J. Splinter Gzn. en T. Gro® neveld). 12o. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in de plaatse lijke directe belasting en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, J. Splinter Gzn. en T. Groe ne veld") 13o. Benoeming wan drie plaatsvervan gende leden van de Commissie van onder zoek der bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, (af tredend de H.H. A. J. Oostdam, Th. C. F. Stijnman, en J. J. van Stralen.) 14o. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het Vergun ningsrecht en uit dozen van den Voorzit ter. 15o. Benoeming van vijf leden van do Commissie voor het Stedelijk Museum „Do Lakenhal", (aftredendde H.H. Dr. P. J. Blok, F. H. Verster, B. J. Huurman en J. A. van Hamel1 vacature.) 16o. Benoeming van een lid van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van den Baad, (aftredend: de heer Dr. J. G. van der Sluijs) l7o. Benoeming van een lid en van een plaats vervangend, lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Beglement voor de werklieden in dienst van de. gemeente Leiden, (aftredendde HH. P. Heemskerk en F. Eikerbout.) 18o. Benoeming van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art 35 van de verordening, regelende den rechts toestand wan de ambtenaren der gemeente Ledden, (aftredend: de HH. A. J. Oost dam en K. Sijtsma.) 19o. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. 20o. Praeadvies op het verzoek van Mevr. S. Hoogeveen-geb. Boelstra, om eer vol ontslag als lid van het College van Vrou wen-Kraamm 0 eders 21o. Praeadvies op het verzoek van de Woningbouwvereeniging „Eensgezindheid" om de te bouwen bestuurskamer naast het perceel Verlengde Oosterstraat No. 2, van hout te mogen maken. 22o. Praeadvies op het verzoek van de Banketfabriek „De Bij" om den aanbouw aan de fabriek op het terrein aan de Roo denJburgerlaan, - Sectie M No. 3530, van hout te mogen maken. 23o. Voorstel tot aanvaarding van de voorwaarden, waaronder door Gedepu teerde Staten vergunning is verleend tot den aanleg en de exploitatie van een hoogspanningslijn onder de gemeente Zevenhoven, ten behoeve van den polder Zevenhoven. 24o. Voorstel tot aanvaarding van een schilderij, voorstellende„de aanbidding der herders", ten behoeve van het Stede lijk Museum „De Lakenhal". 25o. Voorstel a. tot ontbinding van de huur van het perceel Zoruneveldstraat No. 13, aange gaan met. D. A. Gijbeis b. tot verhuring van die woning aan W. Caro. 26o. Voorstel om Burgemeester en Wet houders te machtigen den foyer van de Stads-Gehoor zaal tegen verminderden prijs af te staan ten behoeve van de Rei zende tentoonstelling voor Volksvoorlich ting op Hygiënisch gebied. 27o. Bogrooting, dienst 1923, van den Keuringsdienst van Waren voor het dis triot Leiden. 28o. Voorstel: a. om voorloopig niet in te gaan op lo. het verzoek van de Woningbouwver eeniging „Ons Doel" om voorschot en bij drage, ingevolgen de Woningwet, voor den bouw van 75 woningen in de Waard 2o. de verzoeken van de Woningbouw vereeniging „Eensgezindheid" van gelijrce strekking voor den bouw van 86 woningen nabij den Zijlsingel en 21 woningen be noorden den Lagen Rijndijk; b. om aan de Woningbouwverenigingen „Ons Belang" en „De Eendracht" bouw terrein te verkoopen err voorschotten met bijdragen te verleenen, ingevolge de Wo ningwet, voor den bouw van resp. 26 wo ningen nabij den Haagweg en 42 wonin gen benoorden den Lagen Rijndijk, een en ander met intrekking van de desbetref fende vroegere besluiten. 29o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 17 Mei 1920 (Ge meenteblad No. 23), regelende de heffing van eene belasting onder den naam van „Marktgold" in de gemeente Leiden. 30o. Praeadvies op het voorstel van den heer A. Eikerbout, in zake de salaris- regeling van enkele catagoriëen van het verplegend personeel der gestichten „En- degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". 31o Praeadvies op het verzoek van de Woningbouwvereeniging „Tuinstadwijk" om nu reeds over te gaan tot ophooging van een terrein nabij de Hecjensbraat. 32o. Voortzetting van de behandeling van het praeadvies: a. op het voorstel van de dame* Baart Bra.ggaar en Dubbeldeman—Trago tot in stelling van een gemeentelijke kraamvrou- wenverzorging b. in zake de toekenning van een 2-ta4 subsiddën aan de R. K. Vereeniging van Kraamve-rzorging en het aangaan van een overeenkomst me.t die vereeniging betref fende het verleenen van kraam verzorging aan stads-patiënten. 33o. Praeadvies op de motie van den heer Groeneveld in zake het maken van een verbindingsweg van af he,t midden van den Maresingel naar de binnenstad, en voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de verwijdering van de Werf- brug en de doortrekking van een sloot van den Heerensingel maar de Binnenvest- gracht? 34o. Verdeeling van den Raad in Sec tiën. Kamer van Koophandel. Wii ontvingen het. eerste exemplaar van het maandblad „Mededeel in gen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden". Na een inleidend artikel van den voor zitter, den heer D. ten Cate Brouwer, bevat dit orgaan verschillende artikelen met voor handel en industrie belangrijke beschouwingen en mededeelingen. U'igtefster i6 de N. V. Futura alhier. Sigarenmakersstaking. Naar wij vernemen 16 de staking van de te werk gestelde werklooze sigaren makers opgeheven en is hedenmorgen het werk "hei-vat. Door B. en W. is in verband met voor de staking gevoerde besprekingen toege- ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GETESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 l'ER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 V Middenstandactie. Self-help, zoo schreven wij de vorige week, moet voorop gaan. Daarvan blijkt ook het bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken yoor Rijnland overtuigd te zijn. Door eigen activiteit wil het handelen industrietot grooteren bloei brengen. Om dit doel te bereiken is men thans overgegaan tot de uitgifte van een eigen maandblad, waarvan 1 September het eerste nummer verscheen. Aan het inleidend artikel van den voorzitter der Kamer, de heer D. Ten Gate Brouwer is het volgende ontleend: „Het Bestuur onzer K. v. K. gevoel de in zijn wekelijkecho vergaderingen reeds spoedig, dat het zonder een eigen orgaan, waardoor direct contact ver kregen zou worden tusschen handel en industrie cenerzijds en Kamer ander zijds, niet kon. Voortdurend ree6 bij het bespreken van verschillende belangrijke puntende vraag: hoe brengen wij deze gegevens ter kennis van hen, die zich hiervoor interesseeren? En immer weer was de eenige conse quentie: een eigen maandblaadje. Eindelijk dan, dank zij de beslissing van de laatst gehouden pleno-vergade- ring der Kamer, waarin tot uitgave be sloten werd, kon het Bestuur uitvoe ring geven aan zijn plan, en thans is het eerste nummer daar! Innig ben ik er van overtuigd, dan ook bij andere Kamers zich spoedig de behoefte zal doen gevoelen aan een dergelijk blaadje Do wettelijk geregelde taak toch van de Kamers van Koophandel, die aan handel en industrie een tot dusver on gekende kans biedt, om door eigen activiteit te komen tot grooteren bloei en te strijden tegen alles, wat onze be langen 6chaden kan, eischt een voort durend, nauw contact tusschen han- deldrijvenden en Kamer. Handel en industrie zullen het zich zei ven te wijten hebben, wanneer hot nieuwe instituut van de K. v. K. niet aan de verwachtingen beantwoordt, wanneer de kansen, ons gegeven, niet ten volle gebruikt worden. Met ingenomenheid hebben wij van deze opmerkingen kennis genomen. Het bestuur van de Kamer van Koop handel blijkt nog niet bij de pakken te willen neerzitten, en het wenscht. ook niet dat onze Middenstand op van de Regee- ring geleende krukken zal voortstrompe len. De eigen activiteit wal het prikkelen eok door deze uitgave. Van harte hopen wij, dat dit Maand blad aan het doel zal beantwoorden en dat het zal meewerken tot de bevordering van de expansie en den bloei van handel en nijverheid. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Do Raad dezer gemeente zal morgenmiddag ito één uur vergaderen ter behandeling van de volgende punten: lo. Benoeming van drie leden van de Commissie .vam Financiën en uit dezen van den Voorzitter, (aftredendde H.H. B. J. Huurman, J. F. X. Sanders en J. Splinter Gzn.) 2o. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage, (aftredend: do HH. J. Splinter Gzn. en J. F. X. San ders 3o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (aftredend: de H.H. Th. C. F. Stijnman en J. Wilbrink.) 4o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Marktwezen, (afi- tredend de H.H. J. Wilbrink en T. Groe- FEUILLE T ©N, De Germaansche gevangene Een verhaal uit de eerste eeuw onzer jaartelling. 96) Hij had gezworen fee zullen lijden en 6 ter ven; niet bedoeld te zullen lijden en leven, 't Leven ten offer brengen kon, dacht hij, niet anders zijn dan overgaan in 't- volgend leven, in de onvergankelijke .vreugde van altijd bij den Meester te zijn. Voor 't werk op aarde te sterven en toch niet in het leven in den hemel in te gaan, dat had hif nooit als zijn lot ver wacht. Dat was dus_ z ij n kruis! Dat maakte hem den welkomstgroet van zijn moeder ondraaglijk. Maar om harentwil was het hem goed? „God zij dank!" zeide ze op zekeren dag, toen zijn kracht begon terug Ie ko men. „Denk aan den Godsman in Esthers boek, die met zijn eenigen zoon den borg besteeg en 't mes ophief om hem te offe ren. Zoo mijn zoon gestorven was, zou mijn leven voortaan daarop geleken heb ben. Dagelijks zou ik den berg bestegen zijn en u geofferd-hebben!" Hij was gelukkig in de gedachte dat naar dit leed bespaard was, maar gevoel de dat de last slechts was verlegd. Zijn loven zou voortaan niet anders wezen dan een dragen van het hout ten brand offer, zonder kracht om iets meer te dra gen. Maar hij was tevreden. De Meester had gezegd dat zijn discipelen het kruis ach ter hem dragen moesten. Dat was het zwaarste ding dat men dragen kon. 't Was hem op de schouders gelegd, 't Was niet meer dan hij op zich genomen had door zijn plechtigen eed, toen hij, uit de wateren van de Orontes opstaande, in Christus' naam gedoopt, een nieuwe we reld en een nieuw leven ingegaan was, met de belofte dat hij, door hem vorlost, altijd de zijne zou zijn, om te lijden, te dienen, te sterven als zijn krijgsknecht, hem bohoorende naar lichaam en ziel voor eeuwig. 't Viel hem te harder omdat het leven, dat door zijn overgave gered wa6, zoo weinig hot zijne scheen te kunnen ver vangen, on zoo weinig een zegen voor don bezitter schoen te zijn. In 't. eerst, kwam Olaf slechts zelden in het ziekvertrek; on wanneer hij er enkele oogenblikken naast zijn zoon stond, sprak hij nauwelijks een enkel woord, stond daar onbeholpen, en zag hem aan met. èen blik vol verwarring en smart meer als een trouwe hond dan als een menschelijk wezen totdat Siguna hem toeder bij do hand weer naar buiten leidde. Langzamerhand echter bleef hij bij het bed toeven en was kinderlijk verblijd wanneer hij van eenig nut zijn ken. Hij kon stil zitten en de vliegen wegjagen, die den zieke plaagden. En Siward, hem zoo ziende, begon to begrijpen welke diepe klove tusschen do beschaving cn dat oude barbaarsche leven gaapte. Waarheen dwaalden toch do gedachten van den ouden man terug als hij daar zoo staroogend zat? Naar 't oude bosch leven, jacht, smidse, gevocht? Naar de oude drinkpartijen, zijn vroegere huisge zin, met. zonen en docht eren opgroeiend om 't zelfde leven te leiden, zoo zeker al6 de jonge eekhoorn de oude na6pringt in den eik? Voor Olaf was de stad een ge vangenis,- een slagboom tusschen hem en de vrijheid. Voor hem waren de godenleer en de wijsbegeerte met hun voorgevoelens on donkere raadselen, ontsproten uit het vruchtbaar verkeer der volken onderling, met hun licht en duisternis die den weg gebaand hadden voor hem, die als 't ware licht alle duisternis verdreef, de onbegre pen taal van een andere wereld. Wijsbegeerte bestond voor hem in „ver dragen wat niet verholpen worden kon." .Geschiedenis bepaalde zich tot de twis- staan, dat opengehaald dekblad kan wor den gebruikt. Dit wa6 echter een punt dat bij het uit roepen van de staking geen invloed had uitgeoefend. Amtsjubilé Ds. H. Thomas. Wij vernemen dat op Dinsdag 12 Sep tember a.s. een herdenking6samenkomet zal worden gehouden in de kerk Hooi gracht. waarbij «te gemeente r.an haren leeraar D s. Thomas, ter gelegenheid zijner 25-jarige ambtsvervulling als Die naar des Woords bij de Geref. Kerk, en, een blijk van erkentelijkheid zal aanbie den. Namens de gemeente zal-De. K o u- w en hoven, die dien av md de leiding heeft, het woord voeren. Verschillende deputaties -- «echter al leen binnen de grenzen van hec Kerkelijk terrein zullen voorts den jubilaris lee wieken. Op Woensdag 13 September hoopt D s. T li o m a s in hetzelfde Kerkgobo »w een gedachtenisrede te houden. „Sursum Corda." Men verzocht ons plaatsing van het volgende: Het Gemengd Koor „Sursum Corda" hoopt dezer dagen de repetities to begin nen voor de a.s. wintoru it voering in de Stadsgehoorzaal. In studio wordt geno men: „Eve", mystère en 3 parties de Ju les Massenet; een poëtisch werk, waar uit in heerliike lyriek de gelukkige sere niteit. van het. Paradijs ons tegenjubelt, gevolgd deor de wederzijdsehe adoratie van Adam en Eva, de verleiding der vrouw cn de val des menschen. Het tweede werk, dat Sursum in studie neemt, is van geheel anderen aard. Het is het machtig-imposante Te Deum Lau- damus eveneens voor Gemengd Koor en orchest van den hoogbegaafden di recteur der vereeniging, de heer Hubert Cuypers. Tegen de uitvoering, waaraan ouder gewoonde het Residentie-c.rekest en eer ste klas solisten zulfcn medewerken, hopen we, ten gerieve van het publiek, uitvoeriger over inhoud en vorm der bei de werken te geven. De Lakenhal. In de speciaal voor dat doel bestemde zalen van den Lakenhal werd j.l. Zater dag oen tentoonstelling geopend van mo derne kunstvoorwerpen, ontworpen door de kunstenaars Hilda Krap, G. Bogtman, J. Jongert en Corn. v. d. Sluijs, e.a. De eerste zaal is geheel gewijd aan de bmnon-architectuur, waarbij vooral op het gebied van meubelen, wandversiering enz., de inzending van Corn. v. d. Sluijs 's-Gravcnhage, een voorname plaats in neemt. Het is echter niet alleen het groo- te, wat. de aandacht trekt; niet minder is dit het geval, met de inzendingen op het gebied van edelmetaal werk en, benevens de z.g.g „Scrabea" aardewerken. Al het tentoongestelde is in modernen trant uitgevoerd. Genoemde edelmetaalwerken zijn ont worpen en uitgevoerd door de heeren Frans Zwollo Sr. en Jr., te 's-Graven- haee. Do kunstaardewerken zijn weer te on derscheiden in vazen, schalen enz. cener zijds, en beeldjes en figuren enz. anderer- zijds. Vorder zijn hst ook nog 2 schilderijen van Piet Wiegman die hier de aandacht trekken. De volgende zaal is speciaal gewijd aan inzendingen op het gebied van aardewerk, waarbij inzonderheid de inzending van W. C. Brouwers „Vredclust", te Leider dorp kan worden vermeld. Hier valt ook te genieten, voor minder in de moderne kunst ingewijde bezoekers. Tevens is een inzending meubels aan wezig, naar een ontwerp van B. Planjer alhier. Ten slotte vermelden we nog, dat de ten tusschen Katten en Cheru6ken, goden leer was de duistere achtergrond van de helden en goden in Asgard. En toch verborgen die stomme lippen ook de bron waaruit alle sagen en wijs begeerte ontsproten waren, het verblij dende, lijdende, worstelende, verlangende menschenhart. Ook voor hem was God de ©enl^o fon tein des levens. Ook hem wachtte de dood en het onbekende hiernamaals. Siward wist dat in het verzoenend le ven en sterven van Gods Zoon ook voor zijn vader, zoo goed als voor alle ande ren. de genezing lag van al de stomme, halfbewuste smarten en behoeften. Hoe kon- dat doodige hart voor hem, bezield worden? Hij moest, bekend gemaakt worden met de algemeene en onweerstaanbare macht van dien ©enigen naam. „Vader", zei Siward" op zekeren dag tot hem, toen hij voor de eerste maal naar de kleine binnenkamer had kunnen gaan: „deze stad i6 voor u een gevange nis. Ze was 't. mij vrQeger ook. We zul len samen naar onze bosschcn teruggaan." De oude antwoordde eerst. niet. Zijn ge laat. vertrok pijnlijk. Eindelijk sprak hij •op korten toon: „De hecle wereld is voor mij cm gevangenis! Siward, mijn jongen, jc I l.:t recht niet mij tegen mijn zin nier te Louden, en me to verhinderen als ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL f0.221 DES ZATERDAGS f 0.30 INGEZONDEN RECLAMES Drn~ "AltlBR KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens ?.0 woorden 50 eent; Zaterdags 75 rent i bij vooruitbetaling. in de boekenkasten aanwezige boekwer ken, welwillend zijn afgestaan door de N.V. A. W. Sijthoff's Uitgevers-Mij. al hier. en dat men bij den zaalbeambte in lichtingen kan bekomen omtrent even- tueele aankoop van het tentoongestelde. De geheele tentoonstelling maakt een prettigen indruk, waartoe de voor dit doel uitnemend geschikte zalen, niet wei nig meewerken. Droevig ongeval. Gisteravond te ongeveer zeven uur had te Oegstgeeet. een tragisch ongeval plaats. Ten het echtpaar van N., Koning straat alhier, met eenige kinderen op den Endcgeesterwcg aan 't wandelen was, na derde plotseling een groole auto uit do richting 's-Gravenhage. Een vierjarig dochtertje, dat, zooals dat gewocniijk gaat. juist nog even wilde ■oversteken, werd, niettegenstaande alle pogingen, die de bestuurder door rem men en signaleeren in 't werk stelde om -een ongeluk te vermijden, door oen def spatschermen van den wagen aan den rechterslaap getroffen cn onmiddellijk go- dcod. Men kan zich de ontsteltenis en droef heid der oudere voc re tellen. Vanwege de Leidsehe Kunst.'lub „Do Sphinx", alhier, zal gednrende deze maand in haar gebouw PieterskerkgTaclf 9. aldaar, een tontoonste'ling worden houden van schilderijen. tcekcningc> enz., door den heer L. Scheltema. In de Stedelijke Werkinrichting z'j|. in de week van 27 Aug?, tot 2 Sept. tpg- nomen: 144 volwassen personen es kinderen, totaal 162. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Het. H d b 1. verneemt, dat de audiëntie, door de Koningin Zaterdag aan minister Ruys de Bcerenbrouck verleend, geen verband hield met de Kabinetscrisis. Hot bezoek van den tijdelijken voor zitter van den Ministerraad aan het hoofd van den Staat gold het. vaststellen van regelingen, die uiteraard bij de sluiting van het parlementaire jaar en de daar op volgende opening van de Staten-Go- neraal moeten worden getroffen als de Koningin, z-ooals thar.6, verhinderd is persoonlijk daarbij aanwezig te zijn. Omtrent, de Kabinetscrisis verneemt liet blad uit goede bron, dat op do hoofd zaken overeenstemming tusschen de drio rechlsche partijen is bereikt en minister Ruys de Beerenbrouck de hem vorst rekte opdracht tot vorming van oen Kabinet zal kunnen vervullen. Hij zal echter hoogst waarschijnlijk ec-rst enkele daeen voor het sluiten van het parlementaire jaar daarmee gereed zijn. Do reis van de Koningin. In verband met het bezoek van de K o ningin van Nederland aan Dcuemarht» wijdt de „Berlingske Tidende" twee vnl|« pagina's aan Nederland. Daarin zijn op genomen bijdragen van den Nederland sehen gezant te Kopenhagen i'nr. R van Rappard. van Karl Madscn, d'ireo teur van het Deensch nationaal muser van generaal P. N. Nieuwenhuis. vil den publicist H. Jespersen e.a. De verschillende artikelen besprek de verhouding tusschen Nederland cn De nemarken. Zij brengen hulde aan de N derlandsche kunst en weiden uit over den handel van ons land. De Minister van Builenlandeche Za ken, de heer Van Karnebeek, die naar men weet de Koningin op haar reis naar Denemarken zal vergezellen, heeft zich daartoe hedenochtend naar het Loo begeven. De koninklijke trein vcr- krijgsman te sterven, me 1e dwingen als een oude vrouw te blijvon loven. Voor mij was 't niets 'geweest om door hun beesten te vallen. Ik zou niet weer gene zen zijn. 't Was een groot onrocht. mij geen keus te laten, mij aan dit oudo leven te ketenen om jou zoo te zien lijden." „Vader", antwoordde Siward; „ik had geen keus. Ik leerde uw en mijn Vader ia den homel kennen en Hem gehoorzamea{ Ik zwoer trouw aan mijn Heer, dio mij verloste en die daar regeert; wicn wij beiden toebehooren. Gij kendet hem niet. Om 't even of 't. ons aangenaam of on aangenaam wa6. ik moet. Hem dienen, ca gij moet hier blijven om Hem te loeren konncn. Ik deed slechts mijn plicht. Hij riep me, en ik moest gehoorzamen." Het zegel was gebroken; een blik van vragende verwondering scheen uit het oog van den ouden man. Eenvoudig als een klein kind, zat do oude neder cn leerde de waarheid, dio het kind lecren kan, en ontving het geloof,- dat door dc enge poort ingaat.; omdat het geen kunstig samenstel van loeringen isy maar dc openbaring van her. leven uit deoi dood, aan 't liiht gebracht door een reeka. van goddelijke feiten. 'Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1