A. H. SIMONIS 'M'.i l.c F. Verceniging tot bestrijdiag dor tuberculose „Herwonnen Levenskracht." NOORDWIJK AAN ZEE. Vrijdagmiddag warin behalve ide schoolkinderen mot hun onderwijzers en on derwijzeressen. het bestuur der Herv. School in die ecliool aanwezig^ om afscheid te nemen van het naar Rhenen vertrekkende hoofd der school de heer G. Eek es. Allereerst sprak D s. Vermeulen als Voor zitter der sohoolvereeniging hartelijke 'woorden van dank tot het scheidende hoofd. Vervolgens bracht de heer Bardelmeijer, le onderwijzer na mens het personeel en do leerlingen dank voor allo zorgen aan hen bestocd'. Hij bood vervolgens namens allen tot aandenken een bureaustoel aan. De heer van Malsen voerde het woord namens de Plaatselijke Schoolcommissie, waarna de beer Eskes aan allen dank bracht voor do «sympathie hom betoond. De school is tot groote bloei gekomen, maar den dank dank wenscht spr, dan ook te brengen aan Hem, Wicn alle dank toekomt, aan God, die krachten goelt. Twee klassen zongen een voor dit doel ver vaardigd lied „Vaarwel." Óok werd den schei dende nog toegezongen Ps. 121, vers 4 en Gez. 96 gewijzigd. Nadat D s. Vermeulen nog eenige woorden had gesproken, eindigde bij met dankzegging. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren Bartje d. van P. J. van Vuren en P. Malipaard i— Catharina d. van H. van Saarkios en M. Boll Met-a Diderika d. van M. van Ravestein en M. E. Landweer Jannetje d. van L. van der Tooien en J. de Geus Hendrik z. van M. K. van der Hengst en G. Caraphoret Jacob z. van L, van der Oord en C. van der Kwast Her manns z. van H. Schoo en C. Knopper Reijer a, van W. Heima en H. van Veen Arnoldus t. van C. van Pijpen en A. Biesheuvel Apo- lonia Petronella d'. van J. F. van der Veek en M. M. Messels Grietje d. van F, Peen en P. van Andel. Ondertrouwd: Dirk Knnol 25 j. en Ma ria Petronella Balm 25 j. Jacobus Johannes Franssen 30 j. en Lena Wilhelmina do Ridder 25 Johannes Franci6cu6 de Jong 53 j. en Wilhelmina Maria Hulspas 44 j. Johannes Leonardos Mesman 65 j. en Elisabeth Steevens 52 j. Hendrik van Hooidonk -21 j. en Lena Hendrika van der Weele 19 j. Cornelia van der Holm 29 j. en Pietje Douma 26 j. Willem Mes 28 j. en Jacoba Vaand'ering 27 j. Getrouwd: Nicolaas Kolk 52 j. en Leentje Boelhouwer 47 j. Adrianue Antonie Bax 26 j. en Stevina van der Beek 26 j. Gerardue Jo= hannes Kroese 27 j. en Annechina Minkina Dik 28 j. Overleden: Jan Breure 69 j„ geh, oet P. van Elderen Carolus Thoodorue Christiaan Ebbinkhuijzen 19 d., z. van C. Th. W. Ebbink- hnijsen en W. M. Bosman, v- LI6SE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Gerrit z. van K. Volkersz en G. H. Brakke Jacobus z. van J. v. d. Berg en C. Schakenbo6 Maria d. van I. van Rijssel on L. A. Roodenberg. Gehuwd: A. v. d. Zaal en J. A. Masten broek. Overleden: Gerharda Wendelina Cathari na Johanna Dingstee, wede. van A. de Graalf, 88 jaar. Op een terrein in de duinen na bij den „Ruigen Hoek" werd dezer dagen een itofening gehouden door de politiehonden-dresseert club „Onder Ons." De hceren J. Mol, hoofdagent van politie van Haarlem en C. Weseeling, jachtopziener te Lisse traden op als keurmeesters. In de eerste klasse verkreeg de le prijs bij loting J. Bos van Zandvoort; 2e pr. A. M. Jan sen van Zandvoort; 3e pr. P. Duivenvoorden van Noordwijkerhout; 4e pr. M. van Dijk van Nocrd- wijkerhout; 5e pr. H. Klinkenberg van Noord* wijkerhout; 6e pr. C. van Stralen van Noordwij- kerhout; 7e pr. G. v. d. Valk van Zandvoort. 2e Klasse, le pr. B. Kromhout van Lisse; 2e pr. A. van Ieperen van Noordwijkerhout3e pr. Th. Hoek van Noordwijkerhout; die heer P. Rolvers trok zich terug. Verschillende belangstellenden woonden deze wedstrijd bij. De leiders van de dub Zandvoort en Noord wijkerhout waren op het terrein aanwezig, resp, de heeren J. Mei, hoofdagent van politie te Haarlem en A. M. Jansen van Leiden. Bloembollenveiling. Op de jJ. Zater dag vanwege den Veüingkriag Lisse van het H. B. G. in 'heit Bondsgebouw gehou den eerste veiling van leverbare bloembol len was een flinke aanvoer en vlugge han del. Wij noteerden voor Tulpen Witte Due 12cM. 3,50, 10 en 11 cM. 2.80, Murillo 13 c.M 2.20, Prins van Oostenrijk ƒ3.30, Vuurbaak 6.20, Mon Trésor ƒ2.80, Thee roos 12 cM. 3.20, 11 cM. 2.50, Darwin Baron de Latersnage I 2.80 II 1.60 Rose Gris de Lin I 2, II 1.70,.Darwin Coplander 4, Sehoonoord 12 cM. 4.60, 11 c.M. 4.30, Boule de Neige 11 en 12 cM. 3 50, Marianne Top. 2.50, I 2, Diana Top. 4, I 3.60, Laiedne Top. ƒ2 1 en II 1.20, Geele Prins 2.50, La Can- deur 3 30, Artus ƒ1.90 Grand Dus, ƒ2.20, .Darwin Elisabet 7, Joost v. d. Von del I 2, II 1.30, ÏÏI 0.70, Fred. Moo ie 2, Prins v. Waterloo I 3.60 II 3, Narcissen, Ornatus 3.50, Golden Spur I G 75—7.75, Dubb. Surs I 4.10, II 3.10, III 2.30, IV 1.30, Empress I 4.40 II ƒ3.60, Emperor f5 50 I 4.80 II 3.80, Princps 3, Horsfelder f 3.50 Oroeussen Purpurea Grandiflora 10 en 'f 1409 en 0.70, Muurbloemen 9 en 0.658 en 0.25, Sir Walter Scott I 0.55 II en III 0.16. S ASSEN HE1M. DeheerC. G. M. Immens alhier daagde te Haarlem voor het examen Hoofdakte. VOORSCHOTEN. *-« M e j. M. J. G o o 6 e e n s alhier'slaag de voor liet examen Engelsch M. 0. Burgerlijke Stand. Goboren: Peter i. van H. Hendriks en W. J. Braun Goertruida Maria d. van A. Oudshoorn en G. M. «fonge.'ieel. Nicolaas Jacobus z. van J. Ree dijk en 5?. Zonneveld. Ondertrouwd: G. K. Krama 28 j. en J. fc. Bocewijk 26 j. .0 r e r 1 e d e nI. B. van Weerden d± 19 mnd. Op de gehouden Paardenmarkt alhier is een portemonaie met geld gevondm en bij de Politic gedeponeerd. Een andere marktbezoeker raakte ook z'n gold kwijt, maar op een andere manier. Deze man. v. d. B. uit Leiden, zat in een Café en raakte in gesprek met een „dame"?, die daar ook zat. De kennismaking scheen wederzijds nog al in do smaak te vallen, en men besloot een autotoc1 j te maken. Onderweg kreeg het tweetal f ter ruzie, die zoo hoog liep, dat de juffrouw 1 -aad de auto uitstapte en wegliep. Dat zij dan. hij de portiefeulle met 1300.— van v. d. B. meenam, ontdekte deze pas later, waarom hij aangifte -<ed bij de politie. De man zal toen wel spijt van de kennismaking hebben gehad. In het Café „Sport" zat op de Marktdag een berucht 3-tal: Z., S. en S., die het dansende paartjes lastig maakten door met bier te werpen. De Caféhouder die met zijn zoon hen trachtte te verwijderen, ontving zulk een slag met een boksijzer op 't hoofd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De daders zullen vervolgd worden. m Voor het gehouden „Mercii.riue- oxamen in Ned. Handelscorrespondentie slaagde te Rotterdam de heer M. Does alhier, leerling van den heer H. Vissinga te Leiden. Uit het Sociale leven. Uitsluiting in de bouwbedrijven. Plet bonclsbestuur van den Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons, daartoe gemach tigd door de Bondsvergadering, heeft voor alle leden in de provincie Noord-Brabant de uitsluiting geproclameerd. Het regle ment voor de dagen van staking en uit sluiting is voor de geheele provincie Noord- Brabant van kracht verklaard, voorloopig voor drie maanden, ingaande 31 Juli. Arbeiders, die 31 Juli ongeorganiseerd zijn, worden niet uitgesloten. De staking in het sleepvaartbedrijf. De Centrale Bond van transportarbeiders had Vrijdag het verlangen te kennen ge geven tot een bespreking te komen met de commissie tot regeling van de loons- en arbeidsvoorwaarden in het sleepvaartbe drijf. Deze bespreking is gehouden onder leiding van den heer Piek, voorzitter van de Scheepvaartvereeniging Zuid, maar heeft niet tot resultaten geleid. Te Mulheim aan de Roer is een vergade ring gehouden van de Verein lür Wahrtrag der Rheinschiffabrtinteressen te Duisburg, waartoe alle groote werkgevers in het Roer gebied en de Duitsche Rijnhavens waren uitgenoodigd. Deze vergadering heeft een commissie benoemd, die tot taak heeft het Deutsche Transportarheiterverband en het Centralverband der Heizer und Machinisten te verzoeken binnen drie dagen de syjn- pathie-staking op te heffen. Zoo niet, dan zullen alle transportondernemers, scheep vaartmaatschappijen en expediteurs tot algeheele uitsluiting overgaan. Van werkgeverszijde deelt men mee, dat de groep werkgevers, die onderhandelingen met de stakers tracht aan te knoopen, bestaat uit particuliere sleepbooteigenaars en kleine firma's, die profijt willen trekken van de hooge sleeploonen. De groote onder nemingen zijn echter vastbesloten in geen geval, ook al wordt door deze groep over eenstemming met de stakers bereikt, hun booten door hen te laten wegsleepen. Gemengd Nieuws Een trouw beest. De landbouwer J. de K. te Klaaswaal bracht van zijn woning een kalf naar een weide onder de gemeente Numansdorp. De afstand was on geveer drie uur gaans. Toen de landbouwer tbuófi kwam vond bij enkele uren daarna het beest weer op zijn boerderij terug. Het beest bad den terugweg door de verschillende polders alieen afgelegd. Korte vrijheid. Vrijdagmiddag werd een gevangene, begeleid door twee maréchaussees, met de>n sneltrein van Venlo naar Roermond vervoerd. Tusschen Swal men en Roermond vroeg hjj zich even naar het privaat te mogen begeven, hetgeen hem werd toegestaan. Hij 6prong daarop uit het raampje van den in vollen vaart zijnden trein. De maré chaussees trokken onmiddellijk aan de noodrem en toen de trein stilstond begon een wilde jacht door het veld. Tenslotte werd de gevangene^ die door den sprong ernstig aan het hoofd verwond was en zijn been had verstuikt, weder gegrepen. De toestand van den gevangene was echter zoo danig, dat hij niet met den trein verder kon worden vervoerd. Motordieven. Vrijdagavond trok een Hagenaar per motor fiets naar Meyendal. Toen hem het zand te rul werd, stapte hij af en toen hij een wijle zijn machine had voortgeduwd, giiig hij in een scha duwrijk hoekje zitten. Hij merkte een paar wielrijders op, die hem nu en dan even beloerden, maar hij schonk daaraan niet voldoende aandacht, tot hij plotse ling een motor hoorde aanslaan. Een angstig voorgevoel bekruipt hem en hij snelt naar den weg, waar hij nog net zijn motor ziet verdwijnen. Juist passeert 'n voorbijganger op'n motor, hem wordt het geval toegeroepen en tot aan de via duct kan men den dief volgen. Dan is men het spoor bijster. Nu wordt van uit het Roomhuds de politie opgebeld, maar deze verwijst den be stolene van 't eene bureau naar 't andere, met 't resultaat, dat geen onderzoek wordt ingesteld! Als schrale troost neemt nog de bestolen eige naar de fiets van den dief in beslag, die deze op de plek van den diefstal had achter gelaten. De motorfiets was tot 6 Augustus a.s. ver zekerd. „Vad." Een dreigbrief. Dezer dagen ontving mej. B., aan den Ko- gersdijk te Bergen (N.-H.) een brief, waarin zij werd gesommeerd om in een klomp, die bij het damhek moest worden geplaatst, een bedrag te deponeeren van 75,De juffrouw ging met dien brief alvorens aau de uitnoodiging ge volg te geven naar de politie. Op advies van deze legde zij daarin het gelei op de aangegeven plaats en wijze beschikbaar. Eenige politieman nen verscholen zich en toen na ee® paai uur de Ruime voorraad Laagste prijzen Breestraat 28 - Telefoon 1865 ei« briefschrijver kwam opdagen, werd hij ingere kend. Het bleek te zijn H. A. O., die daarna naar Alkmaar is overgebracht. Een smokttelaffsire. Indertijd is maanden'lang een gToote pmok- kelaffaire in chemicaliën, van Duiischland uit via Vaals naar ons land gedreven tot de smok kelaars ten. slotte met behulp van onze kom- lïiiezen zijn aangebonden. De zaak heelt voor de rechtbank te Aken ge diend De vroegere HoHandecbe hulpkommies Ddie voor de Bank de B. en Cie le Vaals de medicamenten en verfstoffen in Duiischland in kocht, was niet verschenen. Tegen hem i6 een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd en zijn borgstelling ad 200;000 Mark, verbeurd ver klaard is. Dcodeltjk ongeluk. Op een bouwwerk aan de Jozef Israëlslaan le 's-Gravenbage is Zaterdag de opperman B., die om te gaan schaften, van den steiger naar be neden wilde gaan. misgestapt, gestruikeld en met het hoofd voorover gevallen. In bewuste- loozen toestand is hij zwaaT gewond naar het ziekenhuis gebracht, waar hij kort daarna zon der tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. 1Ó00 dure wonir.gert te veel! In de Beukélsdijkbuurt en in de buurt van den Schiedaanscheweg te RoUerdacg zijn op het oogenbïik zeker 1000 woningen gereed of bijna gereed, die niet verhuurd zijn, en ook niet ver huurd zullen worden, tenzij de huren belangrijk worden verlaagd. „Rott. NwsW." Brand. Op het landgoed „Osen" te Boogden zijn gis teren een mijt gerst van 1300 hoopon on twee karren koren afgebrand. Niets was verzekerd. Plotselinge dood. Te Veldhoven is mej. V. onder bet hroodsnij- den plotseling doodgebleven. Faillissement. Tc Nutli werd wegens faillissement verkocht de ringoven van de N. V. Lomb. Steen- en Pannenfabrieken te Roermond. Koopster werd de N. V. Handelsbank te Utrecht voor 106,000. Een godsdiensfdrama op zee. Een schipper van een Scheven!ngschen log ger, die Vrijdag vóór den tyd binnenkwam, heeft een zeer bewogen reis gehad. Toen de logger enkele dagen op see was, kroeg een der manschappen, de reepschieter L. J D. 22 jaar, en wonende te, Rotterdam, een .soort godsdienstwaanzin. beweerde, dat de duivel aan boord was en suggereerde de man-, schappen, dat zij veel in den bijbel moesten lezen om don boozen geest van. het schip te ver drijven De man had werkelijk veel invloed op de mannen, met bet gevolg, dat. een groot deel der bemanning den geheelen dag niet anders deed dan bijbellezen en de andere' noodige werk zaamheden in den .steek liet. Hoe de schipper hier ook tegen te keer ging, hij bereikte niets en de manschappen bleven maar bezig met het lezen van den bijbel. Intusschen maakte D. den angst nog grooter, doordat hij voorgaf visioenen te. hebben gehad, waarin hem was geopenbaard, dat de logger onmiddellijk naaT de kust terug moest, daar anders de duivel het schip naar den kelder zou jagen. De anderen smeekten den schipper hieraan te voldoen, maar deze weigerde perti nent. Op de hoogte van de Shetlandsche eilan den heeft daarop D. het rad van den donkey overboord geworpen, zoodat de schipper nu wel genoodzaakt was terug te keeren, op welken te rugtocht de godsdienslangst der verdwaasden nog tot allerlei-rumoerige scènes aanleiding gaf. D. is bij aankomst van den logger door de Scheveningsche politie gearresteerd, maar ook daar zet hij" zijn zonderlinge verhalen voort. Resb. Oe vergiftiging te 's-Gravcnhage. Ondanks de bezwarende bekentenis van de verdachte mevr B. blijft de man ten stelligste ontkennen. De confrontatie mot de beide slachtoffers Van Oort kan nog niet plaats vinden, omdat beiden nog niet volkomen op dreef zijn. Wij vernamen nog, dat de man op zijn uit stapje naar Noordwfik een wortel der bella-dona gekocht heeft van een tuinder aldaar. Bij Noord- wijk wordt deze plant nogal gekweekt ton dien ste van het academisch onderwijs te Leiden. Mevrouw B. is reeds enkele malen mot de justitie in aanraking geweest in Utrecht en in Amsterdam. Te Diepenveen geraakte do 59-jarige voermans knecht T. Jansen, uit Deventer, bij het vervoe ren van een lading steenen, bekneld tuescben den wagen en een tas steenen, tengevolge waar van hij ernstige inwendige kneuzingen bekwam. Zij noodigdc deze dame, die een auto bezat Hij werd naar het ziekenhuis te Deventer ver voerd, waar hij aan de bekennen verwondingen is overleden. Droevig ongeluk. Een droevige gcbeurten's heeft zich afge speeld op de fabrieken der British Oil en Gua no Cy te Frasen burgh Een der werklieden passeerde een tank, toen bjj een manshoofd boven de olie zag uitsteken. De tank werd daarop leeggepompt; twee lijken van arbeider^ werden gevonden. De mannen zijn nabij deze tank werkzaam geweest. Wel licht is een van hen van een ladder in de tank gevallen, terwijl de andere gepoogd beeft hem te redden STADSNIEUWS. Op initiatief van een vijftal personen de hée- ren F. v. d. Maïk, W. Gout, H. van Wijk. H. Stol en D. van dei Lelie, is er Vrijdag in „Pre diker" een .mgadering gehouden om te bespre ken de wcnschelijkheid van een behoorlijke zweminrichting in de onmiddellijke omgeving van Leiden", ter vervanging van de „ondoelma tige zweminrichting" in de Poelmeer bij de Warmoudorbrug. Na eenige discussie nam de vergadering de volgende motie aan: „De vergadering enz., van oordeel, dat de gewezen militaire zwemplaats bij het Poel meer absoluut ongeschikt is: lo. doordat zij lo ver afgelegen is; 2o. wegens het onbruikbaar materieel; 3o. tengevolge den veenachtigen mod- derigen bodem, verzoekt den Raad te besluiten tot bot maken van een doelmatige zweminrich ting voor de minder kapitaalkrachtige inwoners der gemeente, en dringt er op aan dat het ge meentebestuur hij het zoeken en het ontwerpen dezer inrichting overleg pleegt met de Commis sie, die het initiatief tot deze vergadering nam. Als aanvulling der motie zal do Commissie eenige terreinc-n in overweging geven, opdat B. cl W. of de Raad niet kunnen zeggen dat er in de naaste omgeving der stad geen goede gele genheid is le vinden". Verder werd besloten om te trachten naast de Leidsche Zwemclub een andere organisatie op te richten. Dirigeorcnd-officier van gezondheid 3de kl. K. Kooyman, chef van den militair geneeskundigen dienst alhier, wordt 5 Augustus a.s. te Utrecht gedetacheerd en tijdelijk Irelast met de functie van chef van het militair hospitaal aldaar. Gehouden verknoping in het Notarishuis alhier op Vrijdag jl. ten overstaan van den no taris B. Troost. Het huis Utrechlsclio Jaagpad 101, kooper de heer P. Laven voor 1400, het huis Hecron- straat 124 kooper de h.ser D. Moot en qq. voor 6700; liet huis Heerenstraat 126, kooper de heer J. Boluyt qq. voor 6800, en het buis 3de Binnenvest gr acht 9, kooper de heer J. Over- meer. De overige perceelen zijn niet gegund. Zaterdag had mej-, Nasveld, dochter van den heer J. Nasveld te Voorschoten, het ongeluk ip brand te geraken in „In den Vergulden Turk" alhier, waar zij in betrekking is, met het nood lottig gevolg, dat zij met vreeslijke brandwon den werd overdekt. Onmiddellijk werd de on gelukkige naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd, waarna zij naar haar ouderlijk huis ie gebracht. D© heer H. v. d. W e r f f alhier ela-agde hedenmorgen te 's-Gravenhage voor het examen Duitech L. O. TELEGRAMMEN. De ziekte van Lenin. KOPENHAGEN, 30 Juli (V.D.) Vol gens een telegram uit Helsingfors wordt uit betrouwbare Russische hron medege deeld, dat de ziekte van Lenin door ader verkalking ontstond, die door overmatige inspanning een bloeduitstorting in de hersenen teweegbracht. Aan de Duitsche artsen is het gelukt den patiënt de spraak weer te geven. Na 6 weken kreeg Lenin echter een nieuwen aanval van beroerte, die veel ernstiger was dan de eerste en een verlamming van de beenen en de spraak ten gevolge had. De toestand is nog steeds zeer ernstig en er wordt niet meer op gerekend, dat Lenin ooit weer de leiding der politieke zaken op zich zal nemen. KOPENHAGEN, 29 Juli. In Russische kringen te Stockholm doet het gerucht de ronde, dat de Paus de Sovjetregeering zou hebben aangeboden, de geconfiskeerde Russische kerkschatten te. koopen, ten einde deze schatten aan de Russische kerk te kunnen teruggeven. Dit aanbod van den Pau zou geschied zijn ter vervulling van het verlangen, om de Russische kerk aan de heerschappij der bolsjewiki te ont trekken. DORTMUND, 29 Juli. Het West- Duitsche kanaalscheepvaartpersoneel heeft besloten direct tot staking over te gaan, indien de nieuwe looneischen niet inge willigd worden. Zou de staking zich in derdaad tot de West-Duitschc kanalen uitbreiden, dan zou de toevoer van ijzer erteen langs de waterwegen stil gelegd worden. HAMBURG, 30 Juli. Uit de" gister avond laat gehouden stemming onder de leden van den bond van Duitsche officieren en machinisten blijkt, dat een spoedig einde kan worden verwacht van de staking in de Duitsche zeevaart, die thans vijf weken heeft geduurd. De stemming ging over de Vrijdag jl. gedane uitspraak van het rijksministerie van Arbeid, en had te Hamburg tot resultaat, dat 450 stemmen werden uitgebracht voor het beëindigen en 131 voor het voortzetten van de staking. 'Er kan eerst een definitieve beslissing vallen, wanneer ook de resultaten uit de andere hij de staking betrokken Duitsche havens bekend zijn, doch het valt niet te betwijfelen, of deze zullen het door Ham burg gegeven voorbeeld volgen. REV AL, 30 Juli. De eholera-epidemie in de Oekraïne, de Krim en Siberië breidt zich onrustbarend uit. Laatste Berichten. Brand te Rijswijk. Gisteravond omstreeks half zeven is de hulp van de Haag6che Brandweer ingeroe pen door den burgemeester van Rijswijk. Een zware uitslaande brand was uitgebro ken in het perceel Heerenstraat 47, een winkelhuis met bovenwoning. De bewo ners waren naar Den Haag ter kerke. Met twee wagens en de coupé is de Haagscbe brandweer uitgerukt. Hei vuur werd met 3 stralen op de motor aange tast, terwijl tevens met 2 stralen op de waterleiding water in het vuur gegooid word. Het- huis brandde vrijwel geheel uit, doch de omliggende panden konden wor den behouden. Do oorzaak van den brand is onbekend. Marktberichten. AMSTERDAM, 31 Juli. Veemarkt. 457 vc-tte koeien, le kw. 1,10—1.35, 2e kw. 0.90—0,90, 3e kw. 0,600.70; 105 melk- en kalfkoeien 250550 per stuk; 47 graskalveren 5090 per stuk; 161 lammeren 1632 per stak; 422 vette varkens le kw. 1.26. 2e kw. 1.22; Spet varkens 1,20 per kilo schoon gewicht. LANGERAAR, 28 Juli. „SI. Phocas". Dop 0,95, Witte pronkers 0,45; Dubbele Slara- princeesen 1,65; Dubbele Princesseboonen 1,65, Princesseboonen 2.20, Snijboonen 1,76, SngbooDcn stek 0,57; Augurken fijn 6,30, F i ju basterd 3,—, basterd 2.45, grof 1,95, Idem II 1.80, Stek 0.75, Komkom mers 1,10, Aanvoer 13 nl Doperwten, 11 zak Witte Pronkers, 1 zak dubb. Stamprincesee, 10 zak dubbele Princesseboonen; 113 zak Princes- seboonen, 1373 zak Snijboonen, 2 zak Snijboo nen Stek, allen, zakken a 10 Kg., Augurken 20 manden Fijn, 24 manden Fijnbasferd, 90 man den Basterd, 250 manden Grof, 3 manden Idem II, 4 manden Stek, 14 manden Komkommers, allen a 25 kilo. DELFT, 29 Juli. Kans. Aangevoerd 42 stapels komijne kaas. Prijs 0,52—0,70 per kilo. LEIDEN, 2429 Juli. Turfmarkt. Aangevoerd 320,000 stuks Lange turf prys 9 en 90,000 «tuks korte turf prijs 13,per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 29 Juli. Veiling. Aardbeien 73 cent, Meloenen 5075 cent Dop erwten 90—80 cent, Capucijners 0,70—1.15; Tuinboonen 0,150.16, Snijboonen 1,55 1,65, Stok 0.700.30, Princesseboonen zonder draad 21.85, Princesseboonen 1,751,80, Dubbeie stam 1,50; Augurken fijn 650, Fijn basterd 4—3.25 Baaierd 2^5—2.40. Basterd II 2,25. Grof 1,65—1,75, Bommen 1.101,40, Stippel 1,Aardappe.en f 0,65—1,—. Doorsneeprijs van 28 Juli met aftrek van vei- tingskoeten: Snijboonen 1,53, Idem Stek' 1 0,39, Princesseboonen 1,82, Idem zonder draad 1.86, Dubbele Stam 1.30. Fijn ƒ5.65, Fijnbasterd 2.97, Bas'erd 2,21, Idem no 2 2,07, Grof 1,80, Bommen 1.03, Stippel 0,97. ROELOFARENDSVEEN, 31 Jnli. Veiling. Meloenen 3070 cent per stuk; Bloemkool 5 cent per stuk; Per 10 kilo: Snijboonen 1.60— 1,90, Snijboonen Stek 40 cut, Rrincesseboonen 1,952.05, Idem zonder draad 2,15, Enkele Stamboonen 1,65, Dubbele Stam 1.60; Per 25 kilo: Augurken: Basterd 2,452.50, Bas terd II 2,15, Grof 1,80—2,15, Bommen f,151.30, Stippel l.'JO, Aardappelen 0.75 —1,25. OFFICIEELE BEÜRSNOTEERING. 6Nederland 1922 5Nederland 1919 454% Nederland 1917 7% Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Indiê 1917 Kól^riale Bank aand Ned. Tnd. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgons A. Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr. Leather GuH Stales Steel Studebaker U S Steel gew. ..i Bodjon? Suikerfabr. Compnnin Gew. Cultuur Cultuur actions Handekver. A'dam PoeTworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr Gecons. Holl. Petrol Kouinkliïka Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Scrbadjaffi Oude Vaorv Nieuwe M -• Holl. Stoomboot Kon. Hóll. Lloyd Kon. Nod. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Orig. comm, Marine pref. TtowpVi - Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atchison Topeka Erie common Kan.^as City Southern 5% Mex. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw Geld proL 81/4 °/o Wissel noteeringen (Amsterdam). VJC. V.K. 99Vs 93i/o «l'Ar, lOL'i/g 84V8 IO91/0 110 8*1 u 89i/| 1211/0 121 463/4 45 831/. 240V4 240 578 1671/2 723/4 62i/o 110 41 84 140 3O41/4 104 11V>/S 85 31 Vt 1401/4 140 115 113 88II/4 833 61*/* 61 101% 104% 68V2 394 390 114 113 416 410% 37 38 59 59 32 "6 33 34 175 1081/. 310 96 15i h IU/4 461/, 823/4 881/4 87 19! /o 19 76 463/. 2491/0 248 271 192 186 173/4 2/9V, 272 107 - 1813/ic -IVtt 983/4 1431/0 149% 12% 25s/« 26 Zicht, Londen Berlijn Par ij 8 Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Christiania Stockholm New-York f 11.5C*/» 089 CO 85 19 75 49.82 Va 0.007 ,55^0 44.30 .67.40 2.583/4 Telegrafisch Weerbericht. Volgene waarnemingen verricht in den morgen van 31 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorolieisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometer^tau.-t: 765.9 Biarritz Laagste Barometetstr.n J: 750.3 Stornoway Verwachting tot den avond van 1 Aug.: Meest matige Zuidelijke lot Westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken met regen* buien, later opklarend en koeler.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3