Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS I IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN '1 WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - DINSDAG 25 JULI 1922 - No. 870 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel.lnt.1278 - Postrekening58936 ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL 10.221 DES ZATERDAGS f 0-SO INGEZONDEN RECLAMES DUURT77 T A DIER KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 cent; Zaterdags bij vooruitbetaling. hoogstens j( 75. cent Een Koninklijk woord. H. M. de Koningin heeft hedenmiddag do zitting der Staten-Generaal met de vol gende rede geopend: Do wojischelijkheid, om in de Grondwet fondoraoTieidenc, belangrijke wijzigingen aan te brengen, is doer de ontbonden Kamers der Staten-Generaal met groobe meerderheid van stemmen erkend. Tor voldoening aan het Grondwettelijk voorschrift, zullen U onverwijld de noo- dige voorstellen bereiken om het aange vangen werk te voltooien. Uw arbeid in deze ■zitting, kort van 'duur als zij is, zal uiteraard een beperkt karakter dragen. Ik stel Mij voor Mij nader te verklaren nopens de maatregelen in 's Lands be lang, die in de volgende zitting Uwe medewerking zullen behoeven. Het is Mijne vurige bede, dat God ons de wijsheid moge schenken, onmisbaar om ons dierbaar Vaderland in deze moei lijke tijden voor inzinking te behoeden. Ik verklaar de zitting der Staten-Gene- raal to zijn geopend. Uit den aard der zaak was de Troonrede ditmaal niet alleen buitengewoon kort maar ook buitengewoon onbelang rijk Geconstateerd wordt alleen dat de ont bonden Kamers in de Grondwet belang rijke wijzigingen hebben aangebracht, en dat nu de nieuwe Kamers zich hierover zullen heben uit te spreken. Verder kon ditmaal niet worden ge gaan. Hot Kabinet is demissionair en plan- men voor de toekomst konden dus nog niet worden aangekondigd. In do eerste zitting, die slechts tot Sep tember duurt, zullen de Kamers zich in hoofdzaak met de Grondwetsherziening hebben bozig te houden. Eerst wanneer een nieuw Kabinet is ge formeerd, zullen voorstellen inzake maat regelen die in 's Lands belang noodig .worden geacht, kunnen worden aangekon digd. Het slot van de korte rede was veel zeggend. ,,Het ie, zoo sprak H. M., mijne vurige bede, dat God ons wijsheid moge schen ken, onmisbaar om ons dierbaar Vader land im deze moeilijke tijden voor inzin king to behoeden." Dat is een schoone slotzin. Do tijdon zijn moeilijk. Het gevaar voor inzinking is groot. Rondom ons zijn wolken en* donkerheid. Maar temidden van al die donkerheid zijn we toch nog zoo rijk. We hebben oen Vorstin, die haar volk lief hooft, en die de liefde heeft van haar volk. Een Vorstin, die bidt. Een Vorstin die het. uit den diepston grond van Haar hart belijdt, dat we in do donkerheid der tijden alleen den rech ten wog zullen kunnen vinden, indien God aan de Regeering de wijsheid schenkt die moedig is. En naast en achter die Vorstin zullen straks staan, mannen, die mede niet wen- schen te leven in eigen kracht en te gaan op eigen gekozen wegen, maar die met Haar wenschen te buigen voor den Ko ning der Koningen. Do toekomst is donker. Maar het Koninklijk woord vandaag te midden van de vertegenwoordigers des volks gesproken, geeft ons moed om toch mot vertrouwen die toekomst tege- moot te gaan. V Domme boeren. D online boeren, ja, die zijn er, zoo als de jongste verkiezingen ons leerden. De heer Braat en zijne vrienden wilden, heowel hij in de Kamer niets anders deed dan den boerenstand in miscrediet bren gen, ook gaarne den 6teun ontvangen van de rechtsche plattelanders, van de Christel ij ke boeren en tuinders. Men begreep echter, dat zij niet zonder meer hunne beginselen overboord zouden willen gooien en daarom werd naast de lijst van Braat, ook een candidatenlijst van rechtsdhe plattelanders ingediend. Tegen dit onprincipieel en gevaarlijk bedrijf werd gewaarschuwd, niet eens, maar herhaaldelijk. Telkens weer is onzen boeren en tuin ders voorgehouden, dat zij op deze wijze niets anders zouden bereiken dan af braak. Hunne stemmen zouden voor de Chris telijke partijen die uitnemende land- en tuinbouwdeskundigen op hunne lijsten hadden, verloren gaan en alleen dienen om het linksche element in het Parlement te -versterken. Maar men wilde niet luisteren. De lijsten van de linksche en de recht sche plattelanders zouden verbonden worden en, zoo werd afgesproken, als dan twee candidaten gekozen werden, dan zou de tweede man zijn, de heer van den Hoven, de eerste man van de rechtsche lijst. Vergelen werd echter, dat partijen die ziek combineeren, de zetels niot naar wel gevallen kunnen verdoelen en dat de toe kenning der zetels van allerlei omstandig heden afhangt. En zoo draggt dan nu het eind de last. De heer B r a a t is gekozen en mèt hem de tweede man van de linksche lijst, die ondanks de gemaakte afspraken, zijne be noeming heeft aangenomen. En nu eindelijk worden de rechtsche plattelanders wakker en komen ze tot de ontdekking, dat ze toch zeer dwaas deden, toon zo do herhaalde waarschuwingen in den wind sloegen. Domme boeren zijn het die met den Plattelandersbond in zee gingen. Gelukkig hun getal is niet groot. In den Statenkieskring Leiden, raakten slechts 50 plattelanders het spoor bijster. En tegenover de 7870 die door op de rechtsdhe lijst van den Plattelandersbond te stemmen hun „beginsel overboord wier pen en hun invloed verspeelden, staan de tienduizende boeren en tuinders, die vol gens hun beginsel hebben gestemd en daardoor het agrarisch element in de Ka mer niet onbelangrijk versterkten. Domme boeren, ja, ze zijn er. Maar in onze kringen, de stemming leerde het, komen ze slechts sporadisch voor. De overgroote meerderheid heeft blijk gegeven zeer wel te kunnen onder scheiden. STADSNIEUWS. Zooals wij kort. geleden reeds meld den bestaat de Zondagschool „L aat de kinderen tot Mij komen" dezer da gen 60 jaar. Dat feit zal a.s. Maandag 31 Juli her dacht worden in een feestelijke samen komst in het gebouw Prediker. Als sprekers zullen optreden Da. van den Bosch van 's Gravenhage en de heer Baas, Straatprediker te Amster dam. Zang, van de oudste leerlingen en mu ziek van de Chr. Muziekvereeniging „A t h a 1 i a" zullen een en ander afwis selen. Maandagmorgen stond de stucadoor W. F. v. d. P. in beschonken toestand op een ladder de school aan de Boommarkt te witten; daar hij echter zijn evenwicht niet al te goed te bewaren wist, kwam hij na eenigen tijd van werken naar omlaag en mot zijn hoofd op de straatsteenon te recht- Hij bekwam een niet ernstige hoofd wonde. De opening van de zitting der Staten- Generaal. Hedenmiddag te 1 ure is de zitting van de Staten-Generaal door H. M. de Konin gin geopend. Ais altijd was het ook nu voor de Re sidentie een feestdag. Reeds vroeg in den morgen, bewoog zich een enorme menschomnassa door de straten, teneinde zich tijdig een plaatsje te verzekeren waar men de Koninklijke stoet zou kunnen zien voorbij trekken. Vooral in de buurt van het Paleis en van de Ridderzaal had zich een geweldige menigte opgesteld. Tegen twaalf uur begonnen de leden van de Staten-Generaal, voor het meeren- deel in gala-costuum, zich naar de Rid derzaal te begeven. De historische zaal bood een schitteren den aanblik. Daar zag men de leden van de Eer ste en van de Tweede Kamer, de leden van den Raad van State, straks ook de Minis ters en niet te vergeten de vreemde ge zanten en andere hoogwaardigheidebe- kleeders. Precies te één uur verkondigde het don deren van het geschut, dat H. M. de Ko ningin het Paleis had verlaten. Aan het Paleis werd de militaire eer bewezen door een compagnie van liet Re giment Grenadiers met. het vaandel en de Koninklijke Militaire Kapel. De Koninklijke stoet werd geopend door een eskadron huzaren, sterk 75 rui ters, met de korpsmuziek. Hoe trappelden de vurige paarden, hoe schetterden de trompetten, die echter over stemd werden door het gejuich van de duizendkoppige menigte.. Na de cavalerie volgden een rijknecht majoor en twee rijknechten, te paard. Vervolgen3 de opperceremoniemecsfer in een rijtuig met twee paarden bespan nen waarnaast aan weerszijden een lakei liep.' En dan volgde de staatsiekoets met acht paarden bespannen. Naast elk paard liep een koetsier en naast elk portier vier lakeien. In de koets had H. M. de Koningin plaats genomen, die vergezeld van Z. K. H. Prins Hendrik, langs heel den weg, een geweldige ovatie in ontvangst had te nemen. Naast de staatsiekoets reed aan de eene zijde d£- chef van het Militaire Huis van H. M. de Kbningin en aan de andere zijde de gouverneur der Koninklijke residentie. Achter de Staatsiekoets reden de offi cieren van het Militaire Huis van Hare Majesteit de Koningin, te paard, twee aan twee en daar achter, tot sluiting van den trein, een detachement huzaren, sterk 50 man. Terwijl H. M. de Koningin het Paleis verliet, had de president van de Eerste Kamer, baron van Voorst tot Voorat, den voorzitterszetel ingenomen, en daarna eene Commissie uit de Kamer benoemd om H. M. in- en uitgeleide te doen. Enkele minuten over een, verkondigde de muziek van de aan de Ridderzaal opge stelde eerewacht, dat H. M. do Koningin in aantocht was. Nog enkele oogenblikken en de Opper- ceremoniemeester kondigde de komst van H. M. aan. Voorafgegaan door de Commissie van ontvangst en den kamerheer ceremonie meester, de kamerheeren, de groot-officie ren en den opperceremoniemeester en ge volgd door de grootmeestere, de dienst doende dame du Palais, de groot-officie ren der Kroon, de Kamerheer-ceremonie meester en acht kamerheeren, schreden H. M. en de Prins naar den troon. Nadat H. M, en de Prins omgeven van de hofhouding op den troon hadden plaais genomen, las de Koningin de Troonrede voor. DE TROONREDE. Do wenschelijkheid, om in de Grondwet onderscheidene, belangrijke wijzigingen aan te brengeff, is door de ontbonden Kamers der Staten-Generaal met groote meerderheid van stemmen erkend. Ter voldoening aan het Grondwettelijk voorschrift, zullen U onverwijld de noo- dige voorstellen bereiken om het aange vangen werk te voltooien. Uw arbeid in deze zitting, kort van duur als zij is, zal uiteraard een beperkt karakter dragen. Ik stel Mij voor Mij nader te verklaren nopens de maatregelen in 's Lands be lang, die in de volgende zitting Uwe medewerking zullen behoeven. Het is Mijne vurige bede, dat God ons de wijsheid moge schenken, onmisbaar om ons dierbaar Vaderland in dezo moei lijke tijden voor inzinking te behoeden. Ik verklaar de zitting der Slaten-Gene- Taal te zijn geopend. De voorlezing van de rede, die in ver band met de buitengewone oinstandighe- dn buitengewoon kort was, duurde slechte enkele oogenblikken. Onmiddellijk na de lezing verlieten de vorstelijke personen, uitgeleide gedaan op dezelfde wijze als zij ontvangen waren, de Ridderzaal. Onder het donderen van het geschut, het spelen der muziek en het -gejuich van de overweldigende menschenmassa, keerde vervolgens de stoet in dezelfde volgorde als zij gekomen was, naar het Paleis te rug. Hofbericht. De Koningin en de Prins zijn gister middag te 5.02 per gewonen trein van de S.S, waarin zich het Koninklijk salonrij- tuig bevond, van het Loo te 's-Gravenha- ge aangekomen in verband met de plech tige opening heden van de buitengewone zitting van de Staten-Generaal. De vorstelijke personen reden in open auto's naar het koninklijk paleis in liet Noordeinde. Vrijwillige Omlerdomsverzckeiing. Naar de T el e g r. verneemt, is een Ko ninklijk Besluit in bewerking, waarin de toetreding tot de Vrijwillige Ouderdoms- vorzekering voor allen, ongeacht de wel- etandsgrens, wordt opengesteld. Alleen zullen zij, die vermogensbelasting betalen, tegen oenigszins verhoogde premie worden toegelaten. Wieneckc aan de Munt. Men herinnert zich de kwestie van het ontslag van den stempelsnijder Wienecke aan 's rijks munt. Thans kan de N. Arnh. Ct. melden dat de minister van Finan ciën den heer Wienecke verzocht heeft opnieuw zijn werk op de Munt te hervat ten op bepaalde conditiën. De heer Wienecke heeft dit, voor hem zeer eervolle voorstel aanvaard. Werkloosheid. Bij 182^ organen der openbare arbeids bemiddeling in gemeenten met 5000 of meer inwoners waren op Zaterdag 15 Juli j.l. in totaal 61.010 mannelijke en 6025 vrouwelijke werkzoekenden ingeschreven, waarvan: a. bewerking van diamant 3361 mannen en 403 vrouwen; b. bouw bedrijven 10.092 m. en 7 vr.; c. bewerking van stroo, hout, kurk 1845 m. en 3 vr.; d. kleeding en reiniging 479 m. en 437 vr.; e. leder en wasdoek 881 m. en 52 vr.; f. uet aalbewerking 8737 m. en 3 vt.; g. tex tielnijverheid 922 m. en 85 vr.; h. voe- dings- en genotmiddelen 4883 m. en 183 vr.; i, kantoorpersoneel 3586 m. Ingeschreven waren: op 17 Juni j.l. bij 185 organen 52.465 m. en 3825 vr.; op 24 Juni j.l. bij 177 organen 53.592 m. en 5360 vr.; op 1 Juli j.l. bij 173 organen 57.196 m. en 5385 vr.; op 8 Juli j.l. bij 168 organen 56.498 m. en 5492 vr. De Kabinetscrisis. De Haagsche redacteur Van 3e „Msb.*! seint In aansluiting aan ons "bericht omtrent' de beschikbaarstelling der portefeuille» door het Kabinet en de opdracht aan Jhr. Ruys de Beerenbrouck tot kabinets-forma* tie, vernemen wij, dat. het aftredende kabi^ net voor de behandeling der loopende zie ken aanblijft tot 't nieuwe ministerie zal zijn gevormd. Omtrent de samenstelling van het nieu we kabinet kan nog niets met zekerheid worden gezegd. Wij hebben echteer zeef goeden grond aan te nemen, dat, ofschoon waarschijnlijk het verschil tusscken heti oude en nieuwe kabinet niet zoo heel groot l zal zijn, het toch wel eenigen tijd zal du- 1 ren, vooraleer het nieuwe ministerie defi- nitief zal zijn gevormd. Men schrijft uit parlementairen kring aan het „Hbld.": Nu publiek is geworden dat het Kabi-y net de portefeuilles ter beschikking van de Kroon heeft gesteld, mag wel worden medegedeeld dat in de leidende kringen ter rechterzijde, aanstonds na het bekend worden van het resultaat der verkiezin gen, op goede gronden werd aangenomen dat het daartoe komen zk»u, terwijl even min werd betwijfeld dat de hoer Ruv6 del Beerenbrouck, werd hem door Hare Maje steit de opdracht tot Kabinets-formatia verleend, deze zou aanvaarden. De defini-"^ lieve beschikbaarstelling der portefeuil les kon evenwel niet worden medegedeeld, alvorens dat laatste eveneens vasistond, en daartoe waren tal van voorafgaande besprekingen in den boezem der partijen noodig, waarna bovendien ook de partij- leiders te zamen moesten komen. Deza voorbereidingen hebben de publicatie van het besluit van het Kabinet vertraagd. Als wij wel ingelicht zijn, dan zal de opdracht, aan den heer Ru}rs de Bcercn- brouck verleend, betrekkelijk gemakkelijk vervuld zijn, hetgeen evenwel niet bet ee kent, dat, het Kabinet in zijne samenstel ling geenerlei verandering zal ondergaan. Verwacht wordt dat er eenige onderlinge wisseling van portefeuilles zal plaats heb ben en dat de portefeuille van Marine ia handen zal komen van een deskundig man die vrijwel algemeen als zoodanig wordt' erkend, maar die niet behoort tot dd rechtsche partijen. Voorts zal waarschijn lijk de heer König als Minister van Wa terataat op zijn eigen verzoek worden ver-, vangen, terwijl het vrijwel vaststaat dat dr. Dc Visser niet bereid is als Minister van Onderwijs aan te blijven. In diens plaats verwacht men de benoeming van dr. F. L. Rutgers, die thans als lid van Ged. Staten van Zuid-Holland eveneens mot onderwijszaken is belast. Ook ds naam van dr. Hugo Visscher is in dit ver band genoemd. Het moet vrijwel vast staan dat minister Aalberse de portefeuil le van Arbeid zal behouden, terwijl ook: op het aanblijven van nir. Heemskerk' voor Justitie wordt gerekend. Weer een Kabinet Ruys? Dat is, meent de R. Ivafh. R e s i -• dentiebode nog volstrekt niet ze ker. ..Het geven van do opdracht luudt al lerminst in, dat de tegenwoordige premier haar aanvaardt en in de formeering van oen nieuw of gereconstrueerd kabinet! slaagt. De conclusie van Het Vaderland, waar in reeds gesproken wordt van een nieuw: kabinet-Ruys de Beerenbrouck, is op dit oogenblik nog praematuur. Wij zouden dan ook eerder overhellen lof, do meening, dat het gepleegde over leg tusschen'de rechtsche fracties aan dei or.'tslag-aanvrage niet vreemd is en wij wordejn in die overtuiging versterkt., door dat hét Ned. Correspondentiebureau on- middellijk na den verkiezingsuitslag een I bericht publiceerde, volgens hetwelk do' f rrgéering in den uitslag der verkiezingent FEUILLETON. De Germaansche gevangene Een verhaal uit de eerste eeuw onze? jaartelling. 66) Laon was vol zorg over haar. Hij was zich or van bewust, dat hij met zelfvol doening er aan gedacht had het lieve kind weer voor zichzelf te hebben. Eerat wilde hij dit. niet bekennen, maar toen ze Athe ne verlieten zeide hij tot Siguna, wier rus tig hart onwillekeurig haar het vertrou wen van alle bedroefden won: „Dwaas die ik was, heb ik gedacht dat ik haar zou kunnen opvroolijken.. 'k Heb het kleine tehuis te Antiochië zoo goed ingericht als mij mogelijk was, en eenig geld afgezonderd, waarvoor ze die dingen koopen kon, daar vrouwen van houden; zoodat ze denken- kan dat ze 't voor mij zoo mooi in orde maakt; want dat vin den vrouwen prettig. Ik zag ons reeds, zi.i met haar mooie zachte stem de oude 'Latijnsche legenden en Grieksehe helden dichten zingende, terwijl Siward en ik al .werkend naar haar luisterden. Maar 't is alsof ze niet bij ons verkeert. Zij was dichter bij ons, toen ik in Antiochië voor «aar werkte en zij te Rome bij haar zus ter woonde. Haai; geest dwaalt yer, xe? weg. Ziende ziet ze niet, hoorende hoort ze niet, levende leeft ze niet. De heele wereld is haar een schimmenrijk gewor den." „Ze is zeer teeder en vriendelijk," merk te Siguna aan. „Ze doet haar best om met ons mee te leven en u genoegen te doen." „Hoe meer ze tracht het te verbergen, des te meer gevoel ik het", antwoordde hij. „Ze wil alles voor mij doen: werken, le zen, praten, luisteren, maar niet leven. Dat kleine stukje van haar leven en liefde, dat ze mij gaf, toen haar zuster nog leef de, was meer waard dan al wat ze nu voor me doet. Want dat was een deel van haarzelve. En nu schjnt. ze wel een geest, die door een of ander toovermiddel ge dwongen woYdt. in een gewond liohaam te blijven, dat hij wenscht te verlaten, en zoo een spookachtige vertooning van le ven te maken, die erger is dan de dood zelf." „Zelfs hier, in Athene, waarover we in vroeger dagen zoo gaarne samen spraken, als over iets dat ze boven alles gaarne zien zou,-geeft ze niets om de prachtige tempels, de heuvels, de slagvelden, de standbeelden, de hoven, waar ze zoo goed den weg wist-, door mijn verhalen, als naar haar zuster of naar mijn werkplaats. Slechts eens ontwaakte ze uit de kalmte, waarmee een gast in een vreemd huis ver keert, tot haar xrocgorq belangstelling. Dat was in de grot der Eumeniden." „Men houdt dit voor den ingang der onderwereld," zei ze. „Hier zou ik willen blijven en sterven." En ze knielde en om helsde de steenen. Die lelijke grot vond ze mooier dan het Partheon. Ze was er meer thuis dan in de kleine woning te An tiochië, die ik jarenlang met de meeste zorg voor haar in orde gemaakt heb." Zoo dreven deze drie wrakken samen door wind en golven voortgestuwd en toch zoo ver van elkaar, naar de kust van Syrië, niet wetende wat hen daar wachtte. XXVII. De herfstzon 6cheen rustig over Judea; in de valleien, op de dorre velden, die kort geleden nog van 't gejubel van den oogst weergalmd hadden; op de heuvelen; de eenzame wijngaarden, met hun verlaten wachttorens, en de reeds lediggeplukto olijfboomen. Koren, wijn en olie waren ingezameld. De stilte en somberheid van den ouderdom van den herfst hadden de feesten van de jeugd der lente verdron gen. Toch was 't naar de meening der drie reizigers nog stiller dan gewoonlijk in den herfst. 't Geluid van den stap hunner ezel6 bracht in de dorpen alleen een paar yrouwea en kindej£n,_ goms efca enkelen grijsaard naar buiten om hen aan te sta ren. Nu en dan ging hun een groep reizigers voorbij, beladen met buidels citroenen, palmtakken en twijgen van wilgen. „Een of ander feest der Joden," zei Laon, „een van die algemeene nationale bijeenkomsten, die hun wijze, oude wetge ver hun voorschreef." Toen ze de stad bereikten, vonden ze haar in een lusthof herschapen; in een af beelding van dat gouden Jeruzalem, dat stad en paradijs tegelijk zal zijn, met de rivier van kristalhelder water en den boom des levens, vruchtdragend van maand tot maand; met eindeloos feest zonder nacht. De platte daken waren overdekt met dicht loof. De hoven van de huizen en zelfs van den tempel waren door groene prieejen in tijdelijke woningen veranderd. De goheelé stad was één bosch geworden; de inwoners schenen kinderen van 't woud. „Waren de Joden eens houtvesters, zoo als de Germanen?" vroeg Siguna, wier verbeelding haar naar het Teutoburger- woud terugvoerde, aan Laon. „Is dit feest een herdenking van hun vroegere woon plaats?" Maar omtrent do Joden gaf Loon nooit reel inlichtingen cn Siguna bleef ©ven Eiis ala zq $;as. 't Groen was heel anders dan dat uit t haar bosschen. Groepen mirthetakken war j ren saamgebonden met grauwe takken: j van olijfboomen; sommige hutten hadden daken van palmtakken, andere waren saamgesteld uit takken van sycamore. Daar waren van allerlei vorm loofhutten vervaardigd. Wijl het, zooal6 alle feesten» van de Joden, een familiefeest was, hadj men die huizen tot tijdelijke woningen in-^ gericht, naar de "talrijkheid der gezinnen; enkele zeer klein, andere wel twintig voef f hoog. Avond en morgen trokken vroolijkia zanggezelschappen door de straten, var dera, moeders, kinderen, allen met bun- dels vruchten in de hand. Des morgens werden kruiken vol water.! uit de fontein van Siloam. met wijn go-1 mongd, als dankoffer over het altaar uit gestort. Des nachts was de stad hel verlichti door de toortsen, die de hutten verlichtten1 of door de straten rondgedragen werden,5! wanneer feestelijke optochten naar de^ Schoone Poort aan het voorhof .dor vrou-^ wen togen. Al het- licht der stad schee®! dan zich samen le (rekken rondom do vi©f| groote lampen in den tempel, cn wijd en zijd den omtrok te overstralen. f (Wordt vervolgd.).^.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1