IMZML Uit de Orsicievinc? Ingezonden. DagelscteoMitiBl ALS GIJ BURGERLUI STAND LEIDEN 14 Juli. Ge boron: Susanna Johanna d. van J. do Ru en S Bernard Louis August z. van L. W. F. Keulemans en H. M. Loosen qacobus z. van J. Bronsgeest en K. v. d. Mculen Hendri- ku6 Johannes z. van L. W. van Rijn en G. Scbrama Dingena d. van H. Klinkhamer en M. G. v, Oijen Johanna Hendrika en Johan Jan tweeling van T. J. v. Kuijk en J. Huis Catharina d. van D. Beekman en A. M. Prevoo. Overlodon: H. Bouwen6 m. 45 j. Penningmeester, brengt zijn verslag uit en stelt voor, voor het loopende jaar te heffen 0.3 pot. van wat elke school van het Rijk uitgekeerd kreeg voor haar leermiddelen en verdere onkos ten. Nu komt ter tafel de hoofdschotel voor do vergadering, het onderwerp: Gestrande kweek scholen; wat nu? Dit punt wordt ingeleid door den heer J. Gras (Gorinchom). Hij heeft vooral bezwaar tegen de verhooging van het verplichte aantal geslaagden tot 15, gelijk het ontwerp voor de technische herziening dat. vooretelt. Dat is to hoog. Ook spreekt hij als zijn persoonlijke meouing uit, dat hij de besproken etranding niet erg vindt, die .nieuwe plannen hebben zijn sym pathie nooit gehad. En gaarne zou hij van deze gelegenheid gebruik maken om die plannen nu reeds grondig te herzieno.a. met het oog op de voor-opleiding en de practische opleiding. Do heer J. Schaap vult het betoog van in- loidor eenigszins aan. Uit een door do hoeren Versluys en Venema ingesteld onderhoek is hfem gebleken, dat het aantal geslaagden zich op bijna allo kweekscholen (2 niet) vorhiold tot hot aantal oorspronkelijk ingeschrevenen als meer dan 5 tot 8, zoodat wij wat dat betreft, niet zouden behoeven to vreezen voor den eisch van 15 geslaagden op 24 eerste-klas-candidatcn. Erger ie, dat maar 2 kweekscholen in den loop der laatste jaren er in slaagden 24 leerlingen per jaar toe te laten. Indien de Regcering dus aan hield op do volle klassen van 24 leerlingen als norm, konden hijna al onze kweekscholen haar poorten sluiten. Dat kan toch kwalijk de bedoe ling der Regeering zijn. Aan het debat namen nog deel de heeren Venema, Strikwerda, Rietveld, Van Wijlen, Uit den Bogaard, Weeda, Blom, Van der Spek, Ste^ melding en de Voorzitter. Do heer Gras beant woordt de sprekers. Besloten wordt, dat de Vereeniging bij de Rcgeering invloed zal trachten te oefenen om een billijke herziening te krijgen van de getal len 24 (aantal leerlingen bij aanvang van den cursus) en 15 (gemiddeld aantal geslaagden per jaar.) Als commissie van advies bij het Bestuur worden aangewezen de H.H. Gras, Schaap en Stemcrding. VOORSCHOTEN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. M. D. Gijeman, beroepen prod, to Zunderdorp en nam. 6 uur Ds. P. Hofstede van Nooi'dwijkerhout. Goref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. P. N. Kruvswijk. RUNSBURG. De veel gewraakte verorde- ning op het verkeer in de Kerkstraat i6 gister avond ten doode gedoemd. Mc*t zeven tegen twee stemmen besloot de raad tot opheffing. De Ri.insburgers kunnen dus hun fietstochten her vatten door het gevaarlijke dorpsgedeelte. LEIDERDORP. De Raad dezer gemeente zal a. s. Woensdag des avonds te acht uur ver gaderen ter behandeling van de volgende pun ten: 1. Medcdeejingen. 2 Verzoek ontslag keurmeester. 3. Wijziging begrooting. 4. Aanvrage A. Koren toepassing art 13 der Lager Onderwijswet 1920. 5. Voordracht College van Zetters. 6. Overlegging rekening 1921. KATWIJK AAN ZEE. De heer J. V e 0 ij 6 Hz., thane klerk bij de post en telegrafie alhier, is met ingang van 1 Augustus a.s. banoemd tot klerk bij de politie te Delft afdeel in g recherche. De 16-j arige C. V. alhier die deze week ontvlucht was uit het Rijksop voedingsgesticht te Maasbergen, is alhier bij zijn ouders aangehouden en naar het gesticht terug gebracht. WASSENAAR. Predikbeurten. Herv, Kerk Dorp. Zondag 16 Üuli veorm. 10 uur Ds. Eekering van Amsterdam; nam. 6K uur Ds. de Vey Mestdagh. School Zijdeweg: Zondag voorm. 10 uur Ds. Klomp van Schooren. Creref. Kerk: Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heydeh. OUDEWETERING. Predikbeurten Geref. Kerk voorm. tien en nam. zeven uurjDs. J. Brouwer. Ned. Herv. Kerk voorm. tien en nam. zeven uur Ds. W. W. Siddré. LEIMUIDEN. Predikbeurten N. H. Kerk Zondag n.m. 2K uur Ds. Siddré van Oudewetering. Geref. Kerk Zondag v.m. 10 V: en n.m. 7>4 uur Ds. Haspers van Heemstede. HAZERSWOUDE. In de gehouden algemeene ledenvergadering van de vereeniging „Trouw Schoolbezoek" werd tot penning meester gekozen in de plaats van den heer J. Dekker, die bedankt had, do heer W. v. Klaveren. De Voorzitter, het hoofd der O. L. School, memoreerde in het kort, wat er gedaan was in het afgeloopen jaar. Het aanvragen van de Koninklijke goedkeu ring op de Statuten, vergaderingen enz. Ool*>.bracht hij in herinnering het gewij zigde karakter van de vereeniging in yer- band met do Nieuwe Leerplichtwet. Be sloten werd dit jaar een uitstapje te or- ganiseeren voor de kinderen, dio daar voor in de termen vallen. Aan het slot bedankte de voorzitter de leden voor hun good0 opkomst en do aangename wijze van vergaderen. Naar wij vernemen blijft de molen genaamd „Rembrandt" voor don Rijndijk behouden. Dit. zal ongetwij feld door velen met blijdschap worden vernolnen, daar deze molen aan de Rijks straatweg gelegen een sehilderachtigen ty- pi3c.h-H0llandsc.hen aanblik oplevert en ■reeds vele jaren de landelijke omgeving sierde. De gehouden collecte voor den gewapende dienst beeft opgebracht de som van f 15.82. Predikbeurten a.s. Zondag Goref. Kerk 10 en 7 uur Ds. van der Vliet. Nod. Herv. Kerk 10 en 7 uur Ds. D. Lazonder te Tuyl. Tengevolge van een hevi- gen rukwind stortte de hooiberg van den landbouwer J, Noorden naar beneden door het breken van een dor roeden. Eon tweetal kinderen die in den berg speelden bokwamen gelukkig geen letsel. BOSKOOP. C-oöp. vereeniging „De Bos- koopschc veiling1'. Er werden prijzen besteed als volgt.: BI 0 om en: Rozen, 1050 cent; Glad'iodes 1855 cent; Snijgroen, 1825 cent: Lathyrus. 3%7>2 cent; Margriet. 5 cenl; Dissels, 19 cent; PMox, 613 cent: Spirea, 34 cent; Del phinium, 1836 cent; Liclmis, 21A cent; Cen taur ea, 4 cent; Anjers, 23% cent; Gips, 18 ccent; Lupinen, 2 cent; Pyrethrum, 6 cont. alles per bos. Fruit: Aardbeien, 4054 cent; Kruisbes sen, 1518 cent; Aalbessen, 2035 cent; Zwar te bessen, 4054 cent; Frambozen, 4555 cent, per 5 ons; Perziken, per stuk. 3 cent. Groenten: Peulen, 1626 cent; Doperw ten, 2026 cent; Suikerboonen. 4050 cont: Snijboonen. 50 cenl; Tuinboon e®, 2—3 cont, al les per Kg." De muzickverceniging, Har- monio „Excelsior" zal Dinsdag 18 Juli des na middags 8 uur een concert geven op het balcon van hotel „Ncuf". Het programma bevat 10 nummers. WOURRUGGE. De A._R. Kiesvereenigin g hield gisterenavond in de Chr. School een her denkingsavond onder leiding van den heer H. do Boer, die een toepasselijk vers reciteerde. Ds. Le Gointre gaf een juist en blik in do toe komst op staatkundig terrein en wekte op tot arbeid; bidden moeten we maar ook werken, vooral in den a.s. winter. De heer Van 't Biet sprak ook in dien geest, terwijl bet bestuurslid Van Heinessen een kort overzicht gaf van het op politiek terrein in ons dorp gebeurde gedu rende do laa'tslo lialvc eeuw waarbij hij* ter be zichtiging stelde alle in dien tijd verspreide strooi bil jollen enz. enz. van verschillende par tijen. Het gezellig samenzijn werd door Ds. Le Gointre mot. dankzegging geëindigd. SASSENHEIM. -r- Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uur P. v. d. "Wende van Oegstgcest e,n nam. 6 uur De. J. Vermeulen van Noordwijk aan Zee. Geref. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 5 uur De. A. M. Boeyinga. ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten Ncd. Herv. Kerk voorm. 10 cn nam. 7 uur Ds. Veldhoen. Evangelisatie-gebouw vpprm. 10 uur Ds. Harl- wigeen van Leiden en nam. half 7 uur Ds. Bcc- kenkamp van Leiden. Oudshoomeehe Weg voorm. half 11 uur Ds. Dectman. Martba-Stichimg voorm. 10 uur Ds. A. W. Voore. Geref. Kerk Raadhuisstraat voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Schouten (Bod. H. A.) Hooftstraat. voorm. 10 en nam. half 7 uur Ds. Wientjcs (Bed. H. AJ) Chr. Geref. Kerk Hooftetraat voorm. -10 en nam. half 7 uur Ds. van Brommen. IHLLEGOM. Aan den dood ontsnapt De boer M. wonende Wentholtet.raat alhier wilde gistermorgen op do fiets ©en voor hein rijdenden wagen nabij de R. K. kork aan den linkerkant passeeren en had geen erg in de ach Ier hem komende stoomtram, wclko hem greep en een lioel eind meesleepte. De fiets was geheel vernield. Wonder boven wonder kwam hij er met en paar ontvellingen af. Tot bestuurders van den Chr. Besturenbond zijn gekozen de hoeren Wassink, Voorzitter; Mej. Ulté, Secretaresse; J. Verbeek, Algem. Adj. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 cn nam. 4.30 uur D3. Ruysch v. Dug- teren van Leiden. Goref. Kerk voorm, 10 en nam. 5 uur do hoer P. v. d. Spek, Theol. cand. te Voorburg. P. v. d. A., oud 25 jaar, varensge- zel alhier woonachtig, wae sinds Zondagavond spoorloos verdwenen. Vrijdagaraorgen haalde een schipper zijn lijk op uit de heek achter de groentendrogerij aan do Wilbclminalaan. t Is nog niet met zekerheid te zeggen of hier onge luk of zelfmqord in 't spel is. i De autoreparateur K. uit Sas- eenheim reed Donderdagavond met Mej. W. al hier in een auto. Mej. W. stuurde. Toen zij de haven af wilde rijden nam zij den draai niet goed, waardoor de auto tegen het daar 6taando urinoir aanrocd, dat geheel in elkaar gedrukt werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto had aanmerkelijke ec-hado. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. M. Schruederv. Hoekelen z. M. C. Weijers Stroomborgen z. G. M. VecnmanVink z. J. H. RubbenHoogervorst d. 1J. L. v. d. Westen— Oudshoorn 2 z. 3— M. P. Kauffman— Yogos z. Ondertrouwd: J. A. Gijbeis cn M. van Maris. Overleden: J. J. v. Leeuwen m. 66 j. ALKEMADE. De stemming. Vau de 2358 kiezers, die in deze gemeente op de kiezerslijst zijn geplaatst hebben er vermoedelijk een 20-lal zonder wettige reden niet aan de stemming deelgenomen. Wel een bewijs, dat hier de animo zeer groot was. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. Donderdagavond is het 12-jarig zi out je van v_ d. N. van het dak gevallen van d? school in de TorensLraat. De joDgen die over pijn in den rug klaagde werd onder genees kundige behandeling gesteld. Gemenqd Nieuws Ongeluk. De 2de luitenant Pauwen heeft vannacht bij de militaire oefeningen te Arnhem een ongeluk gehad mei een ldchtpistod, waardoor bij brand wonden aan den borst bekwam. Hij werd per ziekenauto naar het militair hospitaal vervoerd. Zijn toestand was hedennacht zorgwekkend. Noorsch matroos verdronken. Tijdens bet bezoek van bet Noorsche stoom schip Tordenskjöld aan Amsterdam werd een der matrozen vermist. Zijn lijk- is thans in de •binnenhaven aan de Piet Heinkade opgehaald. Het werd eerst naar de Oude Oosterbegraaf- pJaats overgebracht en zal op verzoek van den commandant van de Tordenskjöld naar Noor wegen worden vervoerd. Verduistering. De politie te Maastricht heeft aangehouden een wisselagent geboren in België, doch zonder nationaliteit, ter zake van verduistering van gelden, welke hem voor het aankoopen van stuk* ken waren toevertrouwd. VcrdwisWinq van een aangeieckenden brief. Woensdagmorgen waren twee bestellers ten poslkantore te Den Helder bezig met hel in ge reedheid brengen der te verzenden aangeteeken- dc stukken, toen ee® hunner van een oogenbijk waarin hij alleen was, gebruik maakte door zich een brief, met een inhoud van ruim 600, die bij bet uit Je kluis halon op den groud gevallen was, toe te eigenen. Daar bij aanvankelijk ontkende, werd de zaak in handen gesteld van de politie. Daar de nummers van de bankbiljetten bekend waren, gelukte het de po- litio den volgenden dag de hand te leggen op den verdachte. De besteller is reeds zes jaar in dienst van de posterijen en is-, in afwachting van de defi nitieve schor,sing door den minister, voorloopig gesohorst. „HWd." De verongelukte niotorhotter. De door de sleepboot „Titan" Je IJmuiden aangebrachte goederen zijn thans berkend ale afkomstig van den motorbotter H. D. 185, zoo dat als vrij zeker mag worden aangenomen, dat genoemd visscbersyaartuig in den jongstcn etorin, bij eeno poging om de haven van IJmuiden bin nen to loopen, met de drie opvarenden, is ver ongelukt. Verduistering. Door do politie te Maastricht ie aangehouden E. G., wisselagent, kantoorhoudend te Maas tricht, wonend te Luik, verdacht van verduiste ring. Particulieren uit Maastricht en Eysden de den aangifte dat zij G. geld tegen kwitantie ge geven hadden voor den aankoop van stukken. Dezo e tokken werden' na meerdere aanmaningen niet afgedragen. Het onderzoek is in vollen gang en zal moeten uitmaken of nog meerdere personen dc dupe zijn geworden. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) „Zelfonderzoek." Geachte Redactie. Wat u onder- bovenstaand opschrift over den uitslag der gehouden Kamerverkiezingen 6chreef, is ongetwijfeld door ieder meelevend anti-revolu-i tionair met belangstelling gevolgd. Het zal voor ons zaak zijn, willen w© bij de Provinciale Sta ten-Verkiezingen onze positie bandhaven, de zwakke plekken in onze organisa tie op te sporen en weg te werken. En we zijn helaas maar al te zeer geneigd om raeo t© jube len in het groote koor, dat juicht over de ver overde 16 A. R. zetels, om daarbij uit hot oog te verliezen de leclijke deuk die ons antirevolu tionaire front, in bet Leidsche gedeelte ver toont. Bij pi onze blijdschap moeten we geen oogenblik vergeten, dat die deuk er in zit, cn dat ze er zoo spoedig mogelijk uit moet. Daarvoor is, zooale u terecht opmerkt, in de allcrccrsto plaats noodig een niets sparend zelf onderzoek. En nu wil het mij voorkomen, dat door heel veol van onze mon6chen, do groot© waarde van onze plaateelïjko pers niet voldoende wordt be seft. Als ik in de weken die aan de verkiezing vooraf gingen, avond aan avond las, wat in uw word geschreven, kon ik meermalen de gedachte niet onderdrukken dat heel wat van onze ver- kiezings-propagauda feitelijk overbodig zou zijn, indien we slechts zorgden dat ons plaatselijk blad over onze beginselen en onze candidate© Anti-Revolutionair Orgaan op nog veel ruimere schaal gelezen werd. Het kan m.i. niet andere ot een dageljksche propagandist moet meer berei ken dan een vicrjjjarlijksclie. Om echter te bereiken dat ons blad ook be reikt die mensehen, die wel een Christelijk dag blad zouden willen lezen, indien dit 6lechls niet t© ver achter staat bij de neutrale pers, ie noodzakelijk dat onze „Nieuwe Leidsche Cou rant" zich 6tceds beter met haar concurrenten nieten kan. En hier kan m.i. voor worden ge zorgd. Dank zij de onverwoestbare energie van eukolo Leidsche broeders, is de actie voor onze „Nieu we Leidsche" opgezet. De offervaardigheid van enkele meer gegoeden heeft de verwezenlijking van dezo plannen mogelijk gemaakt. En we zijn nu al zoo yer dat we ons onze actie in dezen kring niet meer in kunnen denken, zonder ons eigen orgaan. Maar toch zijn we nog niet waar we wezen moeten. Onze Peisvereeniging waarover ook reeds en- kole malen in uw blad werd geschreven, werd nog steeds niet geboren, en om ons orgaan de plaats to geven, die het toekomt mag dit niot zoo blijven. Er bevinden zich ongetwijfeld in onzen kring eenigo honderdo menschcn, die, al kunnen ze geen f 250 of f 500 voor een aandeel missen,toch gaarne een op te richten I'orsvcr- eeniging met een jaarlijksche bijdrage zouden willen steunen. Vele kleintjes maken één groote. En deze versterking van do finanti eel'1 positio van ons blad zou bewerken, dat e.-n nog krach tiger concurrentie met de Neutrale Pers zou kunnen worden gevoerd dan tot nu toe het ge val was. Indien nu ter gelijker tijd de abonnee werving op de verschillende plaatsen nog eens krachtig werd ter hand genomen, dan lijkt het mij niet onmogelijk dat voor de Prov. Staten verkiezingen. het aantal abonnce'6 nog eens met één of twee duizend werd opgevoerd. En dat van een dergelijke actie bij de eerstvolgende verkie zing vruchten zouden worden geplukt staat voor mij vast. In de tweede plaats zijn er nog andere plan nen waarover naar ik meen, ook reeds sinds twee jaar gesproken en geschreven i6, zonder dat het tot verwerkelijking kwam, nj. de oprichting van oen Centrale „Leiden" van A. R. Prop.-Clubs. Ook deze actie zal met bet oog op wat ons te wachten staat niet langer mogen worden uitge steld. Laten de reeds bestaande clubs nu toch spoedig de handen inéén slaan, om gezamenlijk de propaganda verder naar buiten door te voe ren. Overal, in elke plaats van onzen kieskring, moeten de werkers worden ©pgezoebt, en met elkander in aanraking worden gebracht, opdat in de komende wintermaanden, alom een goed geor- - ganiseerdo actie worde gevoerd, die onder God9 zegen, moet bewerken, dat we in 1923 onze oude positie weer innemen. A. W. Jr. STADSNIEUWS. Middelbare Technische School te Haarlem. Bevorderd van het 1ste naar het 2de studie jaar: Afd. "Werfuighouwkunde en Elect roio'li- niek: P. ArnoJdus. M. F. A Backer te Leiden; J. de Graaf te Lisse. Bevorderd van het 2de stu diejaar naar het practisch leerjaar: Afdeeling Scheepsbouwkunde: J Th. J Smit te Leiden. Eevorderd van het pradisch leerjaar naar het 3de studiejaar: Afdeeling "Werktuigbouwkunde: J. J. W. va® Dril, te Hillegom. Concert Kooipark Dinsdag 18 Juli, 8 uur: Programma: 1. „Unter dem Doppel-Adler', marsch, Wagner. 2. Ouverture ..Die Stumme", Aubcr. 3. Mondschedn Walzer, Gilbert, 4. Rhap- sodie Hongroise, LisztGeijp. 5. Adagio, Beet hoven. 6, Tenloonstellingswals, Geijp. 7. „Wie ner Schwalben", marsch, Sehlögel Laatste Berichten. Noodlottig ongeval. Aan boord van het Duitsche stoom schip „Nuanks", liggende in de St. Joris- haven te Rotterdam, geraakte de 36-jarige J. B. uit Altona met zijn linkervoet in een stalen lus, tengevolge waarvan dit li chaamsdeel werd afgeknepen. Overreden. De U-jarigo W. S. geraakte te Roller- dam al spelende onder een auto. Bij zijn aankomst aan liet ziekenhuis, waarheen hij door den geneeskundigen dienst was ver voerd, bleek het ventje reeds overleden te zijn. TELEGRAMMEN. Aardschok in Noorwegen. CHRÏSTIANTA, 14 Juli. Gisteravond is een hevige aardbeving waargenomen in do buurt van Aalesund. De schok was zoo hevig, dat de huizen op hun grondvesten trilden. Spoorwegramp 111 Parijs. PARIJS, 14 Juli. Aan de Gare du Nord heeft een spoorwegongeluk plaats gehad. Een trein komende van Montsoult ont spoorde ten gevolge van het breken van een koppelslang op ongeveer 400 meter van het slat ion. Tot dusver zijn er twee dooden en vijftig gewonden gevonden. Do Anterikaaoschc spoorwegstaking. CHICAGO, 14 Juli. De spoorwegsta king breidt zich uit. Er is een stakingsor der gericht, aan 25.000 machinisten, sto kers en oliemannen, die werkzaam zijn in de spoorwegwerkplaatsen. De staking zal op 17 dezer beginnen. BERLIJN, 14 Juli. De Amerikaansche minister van Oorlog heeft een verordening gepubliceerd, krachtens welke bondslroe- pen naar Texas worden geconsigneerd om de orde in verband met de spoorwegsta king te handhaven. Tor eorc van Rathenau. BEDLIJN, 14 Juli. Een conferet.lie der republikeinsche partijen in Wilmers- dorf, waarin de drie socialistische partijen het centrum en de democraten vertegen woordigd waren, heeft besloten aan de regeering voor te stellen de Koningsullee in Grünewald, de Rathenau Allee te roe men en op de plaats waar Bathenau ver moord is%een gedenksteen op te richten. Marktberichten. LEIDEN, 15 Juli. Veiling. Sla 0.60—2,10, Peen 1,804,50, Bloemkool I 8,9017,50, Bloemkool II 4,508,Andijvie 1,20 3,30, Selderie 1—3, Snijboonen 0,60—0,80, Komkommers 3,50—9,—, al'es per 100. Peu len 2332, Doppers 1824, Stamboonen 2535, Tuinboon en 1826, Aardappelen 3,50—9,—; Aardbeien 60—70. Postelein 59. adles per 100 Kg. Perziken 0,05 0 30 per *uk. 15 Juli. Boter. De prijzen van boter op de beden gehouden markt waren als volgt: prima fobrioksboter, controle, van 2,252,30, prima boerenboter van 2,302,40, en goede boereji- boter van 2,152,25 per Kg. Aangevoerd 11/3, 9/6, 90/8 en 13/16 vaten, wegende 2705 K.G. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 6782 stuks. De prij zen waren: Kipeieren van 7.408.10 en Eend- eieren van 88,60 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt Aangevoerd 23500 stuks lange turf. prijs S9 per 1000 stuks. ALPEN a.d. RIJN, 14 Juli Veiling. Per 100 Kg.: Tuinboonen 1,402.50. Peulen 9,80 19.20, Doperwten 10—25,30, Héeronbooncn 50—*72, Snyboonen. 4470, Postelein 9,10 —11,Aardappélen 2,30—8,10. Aardappelen voor export 3,303,70. Per 100 boe: Radijs f -2,10. .Selderie 0.200,90, Peterselie 1 —2,50 Rabarber 1.101.70. Kroten 1,50— 2,90. Per 100 stuks: Kropsla I 11.10. Kom kommers I 3,SO6.30. Komkommers II 1,60 —3.10. Bloemkool I 10—17, Bloemkool II 5 8. Bloemkool III 12. Per 100 pond: Aard beien 2137, Roode bessen 31, co Zwarte bessen 47. Eieren 7.50-18— per 100 stuks. ROELOFARENBSVEEN, 15 Juli. Veiling. Aardbeien 3171 cent. Peen 13 cent per bo6; Per 10 Kg.: Pelen 85 cents, Groene Peulen fm 1,451,75, Peulen I 2,30, Doppers 1.25 1,40, Doppers II 1,151,25, Gapijcijners 1.25 Tuinboonen 0,19—0,25, Snijboonen 5,20 5,70, Stek snijboon en 3,50, Princesseboonent 6,506,90; Per 25 Kg.: Augurken bastaard! 3,10, Idem grof 2,753,05, Bommen 2.20 2,40, Stippel 1.50, Aardappelen 0.851.30< Doorsneeprijs van 14 Juli, met aftrek vani veilingskosten: Peulen 0,97, Groene Peulen 1,33, Peulen no 1 2,07. Doperwten 1,37^ Idem No. 2 1,16, Capucijners 1,16, Tuinboo nen 0,Snijboonen 4,59, Idem Stek 2,78* Frincesseboonen 6,37, Augurken grof 2,68, Bommen 2,14. LANGERAAR, 14 Juli. „SL Phocas". Jong© Teulen 2.12, Groene Peulen 1,45, Peulen I 1,Idem II 0,75, Tuinboonen 0,16, Doperwten I 1,70, Idem II 1,25, Princesse- boonen 6,70, Snijboonen 5.40, Augurken grof 3.Komkommers 2,30. KATWIJK ad. RIJN, 14 Juli. Veiling. Duo of York per 25 Kg. 0,901,60, idem drielin gen 0,500,80; Peen per 100 bos 1,80— 4,10. Aanvoer: 1450 ma^J 25 Kg. groote aard appelen, 135 maal 25 Kg. kleine aardappelen^ 3cOO bos peen. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 761.0 Seydisijord Laagste Barometerstand: 749.0 Helder Verwachting tot den avond van 16 Juli: Zwakke tot matige wind meest uit Weste lijke richtingen, zwaarbewolkt of betrokkerv. waarschijnlijk nog regen of onweer, zelfde temperatuur. M Advertentiën. Ondergetekende, hoopt vanaf KAANGAS a.s., een te OPENEN, van RIJNSBURG naar LEIDEN (vice versa), langs den Morsch Hopende door een vlugge be diening 't vertrouwen te winnen Aanbevelend M. DE KLUYVER - Rijnstal KATWIJK a.d. RIJN. Aangifte van Leerlingen voor den nieuwen Cursus aanvangende 5 September a.s. Maandag 17 en Woensdag 19 Juli, 's avonds na 7 uur. E. MEI1ERIHG - CoslamièfE. Dames en Heeren, zoekt gij een gelegenheid om dagelijks tedineeren? Aan het adres: RAPENBURG 13, vindt U een keurig nette eetzaal. 7917 Aanbevelend, Wed. FEENSTRA la^st hebt van verstopping (trage ontlasting) gal, slym, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsverteering enz. neem dan Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en ge zijt spoe dig weer hersteld. Overal verkrijgbaar a 60 cent. 7072 Onze Sorteering is weder geheel compleet. Prijzen vanaf 112.75. HOOIGRACHT IIO. Speciaal adres voor Kinder wagenbanden met garantie. 794U

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3