Dagblad voor Leiden en Omstreken. 3de JAARGANG. - DONDERDAG 13 JULI 1922 - No. 689 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL '2.50 TER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 V Een herinnering. Nu de verkiezingen achter den rug zijn en de vraag naar voren treedt of voor de volgende parlementaire periode met an dere partijen moet worden saamgewerkt, en indien ja, op welke voorwaarden, bren gen wij in herinnering wat dienaangaan de door de Deputatenvergadering werd uitgesproken: „Bij de beoordeeling van de verhouding tot en eamenwerking met andere partijen behoort te worden vooropgesteld, dat geen enkele ernstige staatkundige partij in beginsel zich onttrekken mag aan mode-verantwoordelijkheid bij de vor ming van een Kabinet, indien de omstan digheden er toe leiden, dat zij bij zoo dani ge vorming wordt betrokken. Aan den anderen kant mag geen partij die met het oog op het bestuur des lands, aan haar bestaan en aan hare zelfstandig heid wezenlijke waarde toekent, lichtvaar dig tot samenwerking met anderen over gaan, omdat bij elke zoodanige samen werking niet alleen een deel der eigen actueele verlangens moet worden prijsge- gven, doch vooral omdat de actie voor de eigen- beginselen er in den re gel 6chade door lijdt, tengevolge waar van de partij aan verval van krachten dreigt te gaan lijden, juist misschien in een tijdsgewricht dat aan ongeschokte kracht de meeste behoefte bestaat. Met deze beide grondbeginselen zal steeds rekening moeten worden gehouden wanneer de feitelijke toestanden #van het oogenblik moeten worden beoordeeld. Die feitelijke toestand is thans als volgt weer te geven. a. De twee partijen, die elkaar in be ginsel het meest nabij komen, de C. H. en A. R., kunnen gezamenlijk op niet veel meer dan 1/5 (thans 1/4 Red.) der Kamerzetels rekenen. Aan het overnemen Van het bewind, zonder samenwerking met een derde groep, valt dus niet te denken. b. Er schijnen slechtte twee combina ties mogelijk, die kans geven op een Re geringsmeerderheid, t.w. die v.an R. Ka tholieken met Sociaal-Democraten of dio van A. R. en C. H. met, de R. Katholie ken. c. Nog daargelaten de vraag of de R. K. Staatspartij tot eene coalitie met. de sociaal-democraten te vinden zou zijn, wordt die samenwerking door ons niet in 's Lands belang geacht. d. Ondanks alle verschillen en on danks de bedenkingen, die in den laatteten tijd met betrekking tot de bestaande sa menwerking onder ons vernomen werden, 'hebben de Protestantsch Christelijke par tijen en de Roomsdh-Katholieke dieper liggende grondbeginselen gemeen, die sa menwerking mogeliik maken, terwijl prac- tisch gesproken de bestendiging van de •bestaande samenwerking d'e eenige mo gelijkheid 6chijnt te bieden voor de vor ming van een parlementair Kabinet. e. De in de laaiste jaren nu en dan ondervonden teleurstelling heeft evenwel onder ons een gevoel van onlust gewekt, 'dat dreigt schade, te doen aan de liefde en belangstelling voor onze eigen begin selen en daardoor i6 het. gevaar ontstaan dat. de actie van de A. R. partii aan kracht zal-gaan inboeten. f. Dit. mag intusschen niet leiden tot lichtvaardige verbreking der bestaande eamenwerking. Veeleer moet worden ge zocht naar waarborgen om herhaling van zulke teleurstellingen te voorkomen, ten einde de daaraan verbonden gevaren te ontgaan. g. Zoodanige waarborgen zijn voor namelijk te verkrijgen door een samen gaan op een behoorlijk doordacht werk program. h. Om de bestaande bezwaren onder ons volk te ondervangen, zal daarnaast evenwel in ruime mate het vertrouwen moeten bestaan dat anti-revolutionairen, die eventueel in een Rechtsch Kabinet, zit ting nemen, bereid zijn met hun geheele persoon voor de anti-revolutionaire be ginselen in het Kabinet op te komen, voor zoover dit binnen de grenzen van heigeen overeen gekomen word, maar eenigszins mogelijk is. Het is op grond van bovenstaande be schouwingen dat de Deputatem-vergade- ring hare wenschen inzake de samenwer king met andere partijen als volgt" for muleert „Indien net resultaat vatu de verkiezin gen zoodanig zijn mocht, dat de tegen woordige partijen der rechterzijde teza men eene meerderheid in dc Tweed© Kamer hebben, behoort de vraag of 's Lands be- lang wordt gediend door bestendiging van Vle bestaar.de samenwerking l>cautwoord te worden in het licht van de volgende Voorwaarden I a. dat het werkprogram van het Ka binet der volgende vierjarige peiiode zich In ruime mate aansluit© bij het Program Van Begin elen en het Program van Actie. b. dat omtrent dc uitwerking van dit werkprogram te voren volledige overecn- 'stemming tusschen het Kabinet en de par tijen in dc Kamer verkregen zij. De Partij spreekt voorts liet vertrouwen uit, dat dc A. R. Kamerclub bij de ter zake te voeren onderhandelingen de pro grammal waarop de leden gekozen zijn tot richtsnoer nemen zal cn dat anti-revo lutionairen, indien deze eventueel in het 1 Kabinet zitting hebben, binnon de grenzen van hetgeen overeengekomen is, zich als antirevolutionair zullen doen gelden." STADSNIEUWS. Voordorp-bazar. Ook van don tweedon dag hebben wo een zeer goeden indruk meegedragen. Het bezoek 'emiddags was vrij goed; de be langstellenden bleven toeloopen tot 5 uur toe. Onder de bezoekers merkten we o.a. op den Burgemeester van Leiderdorp. Evenals den vorigen middag bezichtig de men, onder leiding van enkele heeren van 't bestuur het buis en den moestuin en hoe kan 't ook anders? allen waren vol lof, en medelijden. 's Avonds was de toeloop al bijzondor groot. Verschillende amusementen worden, wegens plaatsgebrek binnen, naar de speelplaats getransporteerd, waar velen zich vermaakten met de sjoelbakken en waar goed geld werd verdiend! Intus schen werd er binnen ook druk gekocht. De kinderen brachten onder leiding van den heer van Wijk enkele liederen ten ge- hoore, die werkelijk veel olf verdienen. Om half tien verzamelden allen zich, met de grootere kinderen van Voordorp op de speelplaats, waar Ds. Goedhard ©en slotwoord zou spreken. Nadat er gezongen wa6 Ps. 118:7, be gon Ds. G. te vertellen, dat. er in Duitsch- land tegenwoordig zoo heel hard gewerkt wordt.. Een Duitscher verbaasde zich er dan ook over, dat men hier in Holland zoo weinig werkte, en dat hier zoo velen aan 't wandelen waren. Die Duit6cher zou misschien vandaag in Voordorp ook zoo'n opmerking hebben gemaakt, maar dan was hij toch abuis geweest. Wel is men gewandeld naar Voordorp, maar er i6 ook gewerkt-, voor den bazar. Daarom brengt 6pr. dank aan allen^ die hiertoe hebben medegewerkt. Voer alles echter brengen wij onzen dank aan Hem. die ons heden en gisteren zulke heerlijke zonneschijn gaf. Van duisternis en licht getuigt Voor dorp. Duisternis als men gaat door de zalen en langs de vele rijen bedjes van onze verwaarloosde kinderen: en als we dan denken aan onze eigen kindeven in hun kamertjes, in hun eigen bedjes dan schijnt hier alles duisternis. Maar ook van licht. Licht en leven allerwege. Dit willen de Directrice en de verpleeg sters brengen; dit moeten ede de kinde ren brengen. Ze hadden juist gezongen, zoo treffend schoon: Zijn wij gelijk het zonnelicht Zoo vriend'lijk, vroolijk, blij? Klopt bij het zien van smart en wee Ons hart van medelij? Bijzonderlijk richt Ds. G. zich tot de kinderen, om hen op te wekken, overal zonneschijn te brengen, dankbaar te zijn. Verder brengt hij dank aan den heer Wiethoff, van wien het plan om een bazar te houden is uitgegaan; de dames van de naaikrans, vooral Mevr. Pont en Mevr. v. d. Berg; de kinderen, die veel schoons vervaardigden; de directrice, Mevr. Fliche en het personeel, voor de buitengewone zorgen in deze drukke dagen; kortom, aan allen, die geholpen 'hebben tot het welslagen van deze bazar. Dit slagen zij niet alleen een finantieel voordcel voor de stichting, maar bovenal een baud tus sen de Leidsche Gemeente en de kinde ren van Voordorp! Dit zou een smeee. men, een zegen zijn van Hem. die gezegd heeft: „Laat de kinderen tot Mij komen", van'Hem, die de Goede Herder wil zijn ook voor do kindei en van Voordorp. Hierna gaat Ds. G. voor in dankgebed aan dej* Heer. Ds. Beekenkamp bedank!o toen ds. Goedhard voor de keurige, tref fende wijze, waarop hij gesproken had, en gaf toen, het woord aan den heer Bloot die jn de gedachten riep het: ,,'t, Is zaliger te geven dan te ontvangen, en warm eeiï collecte aanbeval, die gehouden werd dank zij het schoone weer in drie strooien hoeden van drie diakenen. Men zong intusschen Ps. 136:1. Nadat de dames van de naaikrans nog gezongen hadden, en hun stemmen waren weggestorven in den stillen avond volgde binnen een jeer geanimeerde verkoop van allerlei overschotten, die, dank zij de geestigheden van den heer Bloot, in zijn kwaliteit als opslagêr, soms voor fabel achtige prijzen aan den man gebracht werden. Om elf uur werd ter wille van de rust. in het- huis, hieraan een einde ge maakt. Enkele fraaie handwerken e.d. bleven er over, tol een volgend jaar, naar we hopen. Do regenten van Voordorp mogen dankbaar terugzien op deze zeer wel ge slaagde bazar en de bezoekers zullen ongetwijfeld dankbaar zijn, dat ze van naderbij met dit heerlijke werk van barm hartigheid mochten kennismaken. We. gelooven. dat er hechte banden ge legd zijn tusschen Voordorp en de Leid sche gemeen! c. R. K. Vakschool voor mei «i©s. In het gebouw aan het Nooreindc de zer school valt thans een tentoon.-ielling te bezichtigen, -die een overzicht geeft van het onderricht en de. praeslatios der leer lingen en die oen bezoek in 't bijzonder natuurlijk voor dames overwaard is. De directrice Mevr. v. Oerle-Nippen, was zoo vriendelijk ons door de respectie velijke zalen tot gids te willen zijn en ons een en ander nader uit te leggen. Toch roept uw verslaggever voor mogelijke •«hiaten of fouten in zijn verslag de cle mentie der dames-lezers in. In de directiekamer van het gebouw treft men allereerst aan een keurige smaakvol gedekte diner-tafel voor 4 per sonen, met koffietafel, buffet; verschil lende firma's hier ter stede stonden voor dit doel haar zilver en kristal in bruik leen af. De correct uitgedosdhte tafel maakt een uitermate gedistingeerden indiuk. De volgende kamer is geheel gewijd aan een expositie der verschillende leer middelen bij het vak „warenkennis", als de verschillende grondstoffen voor de be reiding van glas, émail, leder, papier enz., enz., waardoor een denkbeeld gege ven wordt van het bereidingsprocès dier substanties, do geheele ontwikkelings gang b.v. van kwarts tot glas, van lom pen tot papier is zoo te volgen. Ook aan de samenstelling van het mensehelijk lichaam blijkt de noodige zerg besteed; een groote torso is hiervoor aanwezig, evenals de verschillende afzon derlijke organen als oog, oor, nieren, hart enz. in papier-maché gemodelleerd. Vanhier gaat men naar de afdecling 2e klasse lingerienaaien en 2e jaars huis houdelijke opleiding. In de eerste plaats vallen hier te zien babykleertjes en vele nuttige handwerken, terwijl de afdeeling /huishoudkunde" ook bijzonder interessant is. We zagen daar o.a. smaakvolle naai mandjes, door de leerlingen uit oude viruoh benmandjes vervaardigd, reproduc ties van schilderijen die door kunstvaar dige handen keurig omlijst waren, mu ziekboeken, die van een mooi bandje wa ren voorzien enz. Op een der andere tafels werden op tendenzieuse wijze de rampzalige gevolgen van onzindelijkheid gedemonstreerd, één vlekkerig ongepoetst kannetje van oen zilveren servies stond zich beschaamd te spiegelen in z'n hoovaardig glimmende wèl gepoetste buurlui, een glanzende lak schoen deed ^een doffe ingepoetste twee lingzuster bij zich in 't niet zinken, van een peau-de- suède portemonnaie, was een kant gereinigd enz. Een meer opvroolijkenden aanblik gaf de volgende tafel. met. een aanlokkelijke collectie zomer-sandwiches met eieren en tomaten, visoh- en vleeschgerechtem voor koffietafel en souper mooi opgemaakte fruitschalen enz. In de andere afdeeling van lingerie- naaien en huishoudkunde, troffen we o.m. aan babyjurkjes, lijfgoed, fraaie handwer ken. als moderne kussens, zelf-geborduur- de kalenderschilden, boekenleggers, bijna alles naar eigen ontwerpen uitgevoerd. Thans komen we bij de wasch- en strijkafdeeling, waar wollen truien, ja ponnen, fijne kantsoorten en lijfgoed keu rig gewasschen en gestreken op smaak volle en overzichtelijke wijze tentoonge steld zijn. Verder bewonderden we hier nog een paar van vlekken gereinigde en opgepers te heerenpantalons, een priester-supeiplis enz. In 't bijzonder moeten we vermelden, een groote pop, die zijn blozende babykop trots opsteekt, uit een weelderig opge maakte doopjurk. In de afdeeling opleiding tot leerares eostuumnaaien troffen we aan: zijden jur ken. mantels, geborduurde japonnen in moderne fijne kleurtjes, naar eigen ont werpen uitgevoerd, in een woord één groote collectie van die ragfijne dames- toilclfinesses, waarnaar wij mannen be wonderend en vol eerbied maar vrij on benullig blijven staren. De volgende afdeeling is die van de opleiding leerares diploma Na. en Nr. Hier troffen we aan fijn kindergoed, handwerken, enz. Opmerkenswaardig waren vooral de fij ne met de hand geschilderde versieringen op het mooie kindergoed. In de teekenafdeeling was ook veel be zienswaardige. Alle teekeningen waren eigen ontwer pen. Zoo waren er teekeningen naar bloe men, verwerkt tot motieven voor borduur werk, fijne kleedjes, lampekapjes, halsket tingen, theetafelkleedjes enz. In een woord, alles wat voor beschilderen in aanmerking kwam was beschilderd en dat op heel mooie wijze. Vanhier begaven wij ons naar de ruime lichte keuken, waar een geestige leerlinge op het bord had geschreven „Honger is de beste saus". Maar 'hoewel de juistheid van die opmerking moeilijk be loochenen is, hier ging ze niet op! De eerste de beste droomende melan cholicus, die het begrip honger eigenlijk nogal platvloc-rsch vindt, zou als-ie hier binnentrad zelfs zonder honger al begee- rig met 't puntje van z'n tong kwispelden. Maar ter zake! We zagen daar op de eerste tafel de meer eenvoudige gerechten, do z.g. bur gerpot. met souper, eenvoudige voorge rechten, verschillende vlceschbereidingen, vla's en puddingen. De tweede tafel gaf de meer fijneve keuken te zien met. vïsuh-schotcls. w.o. een haringschotel, snoek, crbuWtotail, puddingen. Terwijl de derde tafel een soort be knopt Lucullus-paradijs kan heeten, met 'vlecsdh- en vischschotels, taarten, gebak enz. Een andere tafel draagt de gastronomi sche bibliotheek, een collectie kook-boe- ken voor alle mogelijke spijzen. De fornuizen en kachels zijn de beken de Groede-fornuizen, met patent uitzeef, bekend om hun zuinig verbruik en groote warmte, en waarvan de Leidsche Brand- stoffenbandel W. A. C. hier ter stede de importeur is. In de provisie-kamer naast de keuken kan het oog zich verlustigen in tallooze potten en flessChen met. gerechten en in gemaakte jams, zuren enz. Met de meeste nadruk merken we nog maals onze huisvrouwen op deze uiterst neteressante en zeer leerzame expositie eens in oogen-schouw te gaan nemen. Gercf. Veroen. van Ziekenverzorging. Ons werd toegezonden hot verslag van bovengenoemde Vereen, over het jaar 1 Juni 19211 Juni 1922. Wij ontleen en hieraan het volgende: Ziekte, zorg en leed, is in 't afgoloo- pen ia ar aan de leden niet bespaard ge wórden, gedenken wij in 't bijzonder de zeer erstige operatie, die onze Penning- meesteresse, Mevr. v. Loo ondergaan heeft. Wij vreesden haar te zullen moe ten missen, doch de Heere gaf verhooring op 't gebed en wij mochten haar voer de vereeniging behouden. Met dank aan God kunnen wij terug zien op den arbeid door ons in het afge- loopen jaa-r verricht. Gemiddeld 1216 patiënten zijn om de 14 dagen bezocht ge worden. Een man en drie vrouwen werden door den dood weggenomen. Door de milde bijdragen der gemeente- loden werdén wij in staat gesteld voel voor onze arme kranke broeders en zus ters te doen en hun de versterkende mid delen te geven, die zij zoo zeer van noode hadden. Tot ons leedwezen moest, dit jaar Me vrouw Boogaards door vertrok naar Lei derdorp afscheid van de vereeniging ne men. Mevrouw Woltjervan Schelven verklaarde zich bereid baar m 3de werking te rerleenen en alzoo de opengevallen plaats in te nemen. De Staat van ontvangsten en uitgaven sluit met een bedrag van f 1087.29. Hygiënische Tentoonstelling/ Maandagavond 1.1. vergaderde ten Stad- huize, onder voorzitterschap van den di recteur van den Geneeskundigen Dienst, het Ccrnifé voor de Reizende Hygiënische Tentoonstelling, bestaande uit vertegen woordigers van de Centra's Corr.nussie voor arbeidersontwikkeling, gevormd uit de L.B.B. en S.D.A.P., den Chrislelijken Besturenbond, de afdeeling Leiden der Z. H. Vereeniging „Het Groene Kruis", de af deeling Leiden van den Nederlandschen Roomsch-Katholieken Volksbond, en den Kring Leiden van het Nederlandsche Roo- de Kruis. Het staat thans vast dat de tentoonstel ling van 924 December a.s. te Leiden zal gehouden worden, waarschijnlijk in den foyer der Stadsgehoorzaal. I)e entreeprijs zal 50 ets. bedragen, doch voor leden der drie bovengenoemde arbeiders-organisa ties en hunne gezinsleden slechts 25 ets., per persoon. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert Maandag 17 Juli, des namiddags te twee uur. To behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening. 2o. Benoeming van een Stads-gonees- lieer voor het tijdvak 1 Juli 19221 Juli 1925. 3o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. 4o. Praeadvies op hèt verzoek van den heer G. H. Nuesink om eervol ontslag als onderwijzer aan de school der 3e klasse No. 6. 5o. Praeadvies op het verzoek van G. S Popp om de te bouwen schuur op liet perceel Marcdijk No. 39, kad. bekend Sec tio L. No. 922/1257, van hout te mogen maken. Go. Voorstel tot verhuring van een 2-tal bovenvertrekken van het perceel Bi ee straat No. 119. aan de Huurcommissie. 7o. Voorstel tot verhuring van een strook grond aan de Frui ast raat. groot 2500 M2.. aan de Leidsche Christelijke Korfbalclub „Pernix". 8o. Voorstel tot aanvaarding ten behoe ve van het Stedelijk Museum „Do La kenhal" respectievelijk in eigendom en in bruikleen van een Statiekocts en eenige Stalïegewadcn, aangeboden door Mr. S. N. B. Iïalberlsma le Rotterdam. 9o. Verordening, als bedoeld in art. 15 der Leerplichtwet. lOo. Verordening, houdende wijziging der verordening van den 29sten Augustus 1921,- regelende de heffing van schoolgel den aan hot Gymnasium, de Hoogore Bur gerschool voor Jongens en de Hoogrre Burgerschool voor Meisjes te Leiden (Gem.blad no. 19). llo. Voorstel tot toekenning aan.de be sturen .van eenige bijzondere scholen van ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL s 4 10.221 DES ZATERDAGS s 10.30 INGEZONDEN RECLAMES Dl'Pn^ TARIER KLEINE ADVERTENTIES van boogsteng 80 voorden 50 cent; Zaterdags 75 cent 5*2 bij vooruitbetaling. :-f 7 eene vergoeding over het jaar 1920, krach tens art. 59 decies der Wet op het Lager Onderwijs 1878, (Jaarwedden van z.g. be-, ventallige onderwijzers). 12o. Voorstel: a. tot wijziging van het Raadsbesluit van 6 Februari 4922, tot wijziging van de verordening van 9 Mei 1921 (Gem.-blad No. 20), op de heffing eener plaatselijke belasting naar het inkomen, te Leideo; b. tot opnieuw vaststelling der wijzi gingsverordening. 13o. Voorstel tot verkoop van een st rook grond, groot 460 M2„ nabij den Zoe- lerwoudsehen Singel, Sectie M No. 853 ged., aan J. W. Reijneveld, ten behoeve van den bouw van een 2-tal middenstands woningen. 14o. Praeadvies op het voizoek van den heer R. Flu e. a. om over te gaan tot rooiing van de boomen aan c!r-n huizenkant van den Witten Singel tusschen de b^ide ingangen van de Groenhoven straat. 15o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het afbreken van een gedeelte van de voormalige Centrale Keu ken en hot inrichten van een nieuw kan toor voor het Gemeentelijk Waschbureau lGo. Praeadvies op het verzoek van de N.V. Nederlandsche Fabriek van Verduur zaamdo Levensmiddelen, v. h. W. Eoo- genstraaten Co., om teruggave van de iielft van het door haar gestort aandeel in de kosten van demping en riolecring van de sloot achter de Rijndijkslraat. O.z. 17o. Voorstel in zake de verbouwing van het Gymnasium en in verband daarmede tot afstand aan- en overname van het Rijk van gedeelten grond aan het va ider Werfpark. do Langebrug en de Zonneveld straat. 18o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Vereeniging van Induslricelcn om over te gaan tot afschaffing van d* zakelijke belasting op het bedrijf, sub sidiair die belasting over bet loorend jaar niet te beffen. 49o. Praeadvies op het verzoek van het Leidsch Drankvyeer-Comüé om to be sluiten tot invoering van een tap verbod van sterken drank, geldende van des Za terdagsmiddags .12 tot des Zondags op bet sluitingsuur en op den Sen October. Stad sevangel isa tic. In (lo gisteravond gelsouden vergadering der Commissie voor Stadsevangelisatie der Geref. Kérk alhier, werd besloten, om. waar aan de uitvoering der plannen betreffende etraatpredn king nog enkele bezwaren in den weg staan, nu reeds te beginnen met de exploitatie van een tent met evangelisatielectuur, bijbels, enz. Een commissie zal deze zaak ten spoedigste ter hand nemen. Evenals een vorig jaar. zal ook nu "in Augus tus het maandblad „De Goede Weg" aan h*t strand te Katwijk worden verspreid. Waar de vereeniging „Onesimus" welke stood» haar zeer gewaardeerde hulp bood, is opgelio* ven, zal de verspreiding der maandbladen, voor* zoover dat door „Onesimus" werd gedaan, voortaan door 4 leden der Evangelisatiecommissio worden verricht. De heer X. Bos, adj. comm. bij do belastingen alhier, is geslaagd voor het verlicht, examen van ontvanger dor di recte belastingen. De heer J. Wanninkhof, Turf markt alhier, ontving op de te Dordrecht gehouden bakkerij-tentoonstelling een eersten prijs met een inzending van circa 20 verschillende soorten luxe brood. De Kamer van Koophandel en Fa brieken van Rijnland te Leiden zal op Vrijdag 14 Juli te 2 uur in Maison Bruyna to zamen komen ter behandeling van de volgende punten. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Gunstig antwoord op on3 adres aan de Ned. Spoorwegen, inzake combinatie dor twee vracht goed erenstations to Lei den. 4. Gunstig antwoord op ons verzoek, inzake regeling van vrachtbrieven bij dtf Nederlandsche Spoorwegen. 5. Certificaten van oorsprong. 6. Samenwerking der Kamers van Koophandel. 7. Wijziging Zee-ongevallenwet. 8. Presentiegelden. 9. Invoerverbod van Duit-sche sigaren, 10. Vergoeding Secretaris Kamer van Koophandel te F'atwijk. 11. Rondvraag. -De 8-jarige A. v. R., wonende Kootlaan *W hier, dio gistermiddag op een vrachtauto geklom» men was, viel bij do Plantago toen de wagens een plotseling© zwenking maakte, van zijn hooge® zetel en kwam 1 eel ijk op de keien terecht. In do politiepost op de Plantage werd hd jochie verbonden; hij bleek slechts eenige n:ef ernstige ontvellingen bekomen te hebben. De kleermaker J. d. V. heeft aangifte ge« daan, dat uit zijn niet afgesloten winkel op d» Haarl.straat in een onbewaakt oogenblik e->a grooto 6chaar om couponstoffen te knippen teg waarde van f 40 is ontvreemd- Van den dader geen 6poor,

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1