Y. H. RUTGERS BINNENLAND. Uit de Omgeving. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7K8J4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond, Steensehuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en dee Zon dags geopend min: G. F. Reijst, Steenstra at 35, Tol. 136. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Koninkl. paleis. Hot Koninklijke Paleis in hot Noord einde zal van 30 dezer tot en met 5 Juli voor do publieke bezichtiging zijn geslo ten. Burgemeesters «n Secretarissen. Do Provinciale vereeniging van burge meesters en secretaxioeen in Zuid-Holland zal Woensdag 26 Juli te Rotterdam een vergadering bouden, waarin het 50-jarig bestaan van de vereeniging zal worden herdacht. Do voorzitter, mr. A. R. Zim merman, burgemeester van Rotterdam, zal een feestrede uitspreken en prof. mr. J. Oppenheim, lid van don Raad van State, zal een rede houden over: 50 jaren Gemeenterecht. Na afloop van de vergadering zullen de leden een boottocht maken op de Maas. Daarna ie er een feestmaaltijd. Kamers van Koophandel. Het Staatsblad no. 404, Kon. besluit ran den 19 dezer, houdende tijdelijke af wijking van enkele bepalingen van het re glement voor de Kamers van Koophandel 1920 (St.bl. no. 712), laatstelijk gewij zigd bij Kon. besluit van 2 Februari 1922 (St.bl. no. 38): Art. 1. Voor liet jaar 1922 blijft het op maken van kiezerslijsten voor de Ka- mens van Koophandel en Fabrieken ach terwege. De thans van kracht lijnde kiezerslijs ten blijven geldig tot 1 October 1923. Art. 2. Dit besluit treedt in werking met ingang van den tweeden dag na dien der dagtoekening van het ^>t.bl., waarin het is geplaatst. Vervoer van stcmbuspapieren. De Spoorwegen hebben maatregelen getroffen voor een snel vervoer van de dblnrbuspapieren naar de hoofdetembu- reaux des avonds 5 en des mórgens 6 Juli meldt de „Msb." Voor zoover de pakken niet door de leden van de stemburcaux in de rijtuigen medegenomen worden, kan het vervoer als bagage geschieden. De geleiders kun nen, mits voorzien van een geldig plaats bewijs tot den bagagewagen toegelaten worden, om toezicht op de pakketten te honden. Zoo noodig, zullen voor een re gelmatig vervoer extra bagagewagens in den trein geplaatst worden. De kwestie der credietverieening. Naar wij vernemen zal 't Russische schema voor de credietverieening aan sov jet-Rusland Vrijdag a.s. worden overhan digd. Het schema is reedsie Moskon uitge werkt, zoodat de Russische delegade er slechts de laatste hand aan behoefde te leggen. Naar het heet dienen de Russen hun schema alleen, in ter informatie der andere partijen echter zouden zij niet er over in discussie willen treden. Naar ver luidt wordt Kraeein over ongeveer vijf dagen alhier verwacht. Rakowski zal ech ter nog eenigen tijd in sovjet-Rusland blijven. De Haagsche Conferentie. Het officieele communiqué. Het gemeenschappelijk officieel commu niqué van de 2e 6ub-commiesie (schulden) der niet-Russische commissie en van de Russische commssie, luidt a'a volgt: De tweede subcommissie (schulden) der niet-Russische commissie, heeft gie termiddag om 2.30 uur in het Vredespaleis vergaderd, gezamenlijk met de Russische oomimssie. De heer Alphand (Frankrijk) presideerde. In zijn openingswoord riep de president het doel der conferentie in herinnering, n.l. de technische zijde van het Russische vraagstuk te behandelen, met uitsluiting van alle politieke kweetics. Ten ©inde deze werkwijze te vergemakkelijken, stel de hij voor, in de eerste plaats een on derbouw van feiten op te trekken, en daarom verzocht hij de Russische commie-^ «ie nauwkeurige inlichtingen te willen verstrekken betreffende de onder de be voegdheid der sub-commissie vallende kwesties. In dit verband wees hij er op, dat de bevoegdheid der sub-commissie zich beperkte tot schulden, voortvloeiende uit waardepapieren. In zijn antwoord verzekerde de heer Litwinoff, dat de Russische commissie be reid is alle gevraagde inlichtingen te ver schaffen. Hij merkte echter op, dat te Ge nua zekere resultaten bereikt zijn en hij stelde dus voor, de werkzaamheden der Haagsche conferentie? te baeceren op die resultaten. Vervolgens somde de president de ver schillende categorieën van schulden op, die onder de bevoegdhei^ der commissie vallen: 1. Schuldbewijzen, uitgegeven door de verschillende Russische regeeringen. 2. Schuldbewijzen, uitgegeven door plaatselijke autoriteiten, spoorwegonder nemingen en andere ondernemingen van openbaar nut, gegarandeerd door de ver schillende Russische regoeriragen. 3. Schuldbewijzen, uitgegeven door plaatselijke autoriteiten en ondernemingen van openbaar nut, met gegarandeerd 'door de Russische regeeringen. A Ruesiebe echatkistbons. 5. Andere openbare schulden in den vorm van waardepapieren; hieronder val len ook die van landbouw-crediet- instel lingen en boerenleenbanken. Nadat de heer Litwinoff had verklaard, dat hij geheel accoord ging mot de be voegdheid der sub-commissie, zoo als deze gedefinieerd was door den president, las de laatste de lijst van vragen voor, die de nfet-Russischo oommissie wenscht te stellen aan de Russische commissie. Deze vragen hebben betrekking op het Russi sche budget, op de bankpapier-circulatie en op den in- en uitvoer. Wat betreft de deer de niet-Russisch commissie verlangde inlichtingen, her haalde de heer Litwinoff nog, dat hij ge heel bereid was deze zoo spoedig moge lijk te verstrekken, maar dut de Russische commissie op haar beurt gaarne eenige inlichtingen zou ontvangen, waaraan, zij behoefte heeft. De heer Litwinoff heeft bo vendien eenige ontwerp-vragenlijsten overgelegd, bedoeld om ter hand te wor den gesteld aan de houders van Russische fondsen. De sub-commissie zal dit laatste voorstel in behandeling nemen. De private eigendommen. Hedenochtend om half elf vergadert de eerste sub-commiesie (private eigendom men) van de niet-Russische commissie, te zamon met de Russische commissie. BUITENLAND. De moordenaars van Rathenau. Officieel wordt medegedeeld, dat, na dat de Berlijnsche politie reeds Dinsdag de auto heeft gevonden, welke do^r de moordenaars van minister Rotheöau is gebruikt, het Berlijnsche PoKzeipraesi drum er thans in geslaagd is, den moord in zijn geheelen omvang op te helderen en de identiteit der daders vast te stollen. Het zijn: lo. Er nat Werner Techow, 21 jaar oud, te Berlijn woonachtig, 1 M. 78 groot, donkerblond, haar gescheiden, vol le lippen, geen baard, ronde kin, gezonde bruine gelaatskleur, flinke gestalte, 2o. Hermann Fischer, ook genaamd Vogel, bij genaamd „Peeheur", woonachtig te Flo- ha in Saksen; niet ouder dan 25 jaar, 1 M 751 M. 78 groot; lichtblond, hoog voorhoofd, bruine oogeny haviksneus, energieke mond, glad geschoren gezicht flinke gestalte. 3o. Kauer, ook genaamd Körner, eveneens niet ouder dan 25 jaar 1 M. 731 M. 75 groot; lichtblond, hoog voorhoofd, gebogen neus blauwe oogen geen baardpuntige kin breed gezicht bruine gelaatskleur, krachtige breede ge stalte. De drie daders beboeren tot de organisa tie Consul en hebben vroege* deel uitge maakt van de brigade Ehrhardt. Kauer, ook genaamd Körner, was gedurende de Kapp-putsch lid van de wa-cht voor Kapp's kanselarij. Men heeft de daders nog niet gearres teerd. Zij hebben zich uit Berlijn verwij derd, doch daar zij, voor zoover de poli tie kon nagaan, niet over groote geldmid delen beschikken en ook geen passen be zitten, is het waarschijnlijk, dat zij zich nog in Duitsehland bevinden. Techow is Zondagavond met den D-trem naar Halle vertrokken en heeft zich naar Norden aan de Deensche grens bege ven. Een aantal personen, die aan den moord medeplichtig zijn, werden reeds door de Berlijnsche politie gearresteerd. Ter bescherming der republiek. De drie Duitscho arbeiders partijen, de sociaal-democraten, onafhankelijken en communisten hebben, te samen met de vakvereenigingen van de A. F. A., aan de regeering een reeks maatregelen voor gesteld, welke zij in wettelijken vorm wen- schen te zien ingekleed. Zoo verlangen zij o.a. scherpere strafbepalingen tegen elke monariohitische of anti-republikeinsche agitatie, de ontbinding van alle monarchie tische of anti-republikein sche- vereenigin- gen en de zuivering van het ambtenaren corps van alk elementen, doe monarchis tische of anti-r epu blik e in sche denkbeel den zijn toegedaan. Ook weusohen zij de rechtspraak; zoodanig te doen wijzigen, dat deze wordt onttrekken aan den. in vloed van. de voor het meerendeel conser vatieve leden van de rechterlijke macht. Voorts wordt een onmiddellijke af te kondigen amnestie voor alle politieke mis drijven verlangd, met uitzondering van degenen, die onder de bovenbedoelde be palingen vallen. A a.n het slot van de verklaring, waarin deze eisehen worden gepubliceerd, wordt een beroep gedaan op de arbeiderspartij van het buitenland, om er bij hun regee- ringen op aan te dringen, dat de Entente haar politiek tegenover Duitsehland, wel ke aan. de Duitsdh-nation,alen en monar chisten in Duitsehland steeds nieuwe stof voor hun agitaite oplevert, zal laten va ren. De socialistische arbeiderspartijen heb ben zioh verplicht, deze eisehen gezamen lijk te zullen doorzetten en aHe maatrege len der regeering, die de uitvoering er van ten doel hebben, te zullen steunen. Voor het goedkeuren van deze maatrege len door den Rijkedag zou echter, daar eenige er van een wijziging ven de grond wet noodzakelijk zouden maken, een meer derheid van twee derden noodig zijn, die vermoedelijk niet gebonden zal worden. Het ie zeer de vraag, of het geheel© een trum deze eisehen zal goedkeuren, en van de Duitsche Volkspartij, die voor deze meerderheid van twee derden noodig zou zijn, is zeer zeker geen steam te ver wadi- ton. Iu dit geval verlangen de socialisten, dat de Rijksdag zal worden ontbonden en dat nieuwe verkiezingen zullen worden uitgeschreven. Zij hopen coder de leus „Tegen de vijanden der republiek" een meerderheid te verkrijgen, welke groot ge noeg is. om zonder de hulp van. het cen trum de verwezen!ijhamg van hun eisehen mogelijk te maken. Alle Anti*RevoKuSÊonnaIre Mannen en Vrouwen in dén Kieskring Leiden stemmen WOENSDAG 5 JULI a.s. op No 1 van Lijst 6, dat is de derde lijst, d!e op het stembiljet staat. Alleen het witte puntje in het blokje voor den naam van den heer wordt rood gemaakt. Zoo moet uw stembiljet er uit zien, als het in de bus gaat. Rutgers, Mr. V. H. Monté Ver Loren F. H. de HH Molen, i. v, d. Ül Schouten, J. Hl Heuvel Chr. v. d. Hl Warnaar W. Jongebreur Ds. M. Vries, Mr. S. de PI Andel, H. v. Büj Adriaanse Ds. L. gen vast te stellen op 24 millioen ton, en kleine grondbezitters, wiex bebouwde op pervlakte niet meer dan 14 H.A. bedraagt van de leveringen vrij te stellen. Met do stemmen der Duitseh-natiomalen, dear Duit eclic volkspartij en van het centrum werd besloten, den prijs voor rogge op 8000 mark en voor tarwe op 8800 mark per tolt vast te stellen. De linksche partijen verklaarden deze prijzen- absoluut onaannemelijk te ach ten, zoodat daardoor het compromis reeds groot gevaar liep. Er zouden tuaschen de fracties en eenige leden der regeering besprekingen plaats hebben, om dit ge schil uit den weg te ruimen. Het Berlijnsche orgaan van de Duit- sche volkspartij. deelt evenwel mede, dat de partij gistermorgen in de commissie wel is waar voor hert voorstel van het centrum heeft gestemd, doeh dat daarna besloten is, m ieder geval tegen de ver plichte gr aanlevering te zullen stemmen. Het is dus zeer dé vraag, of er een weg zal wonden gevonden om de wet, welker aanneming de regeering voor de verzeke ring der brood-voorziening noodzakelijk acht, aangenomen te krijgen. Gevechten in Ierland. De aanval op het hoofdkwartier der rebellen, te Dublin, due wordt uit Londen gemeld, begon met bet aanbreken van den dag na een, ultimatum van Collins, waar in do ontruiming binnen een uur werd ge last. De rebellen weigerden zich «ver te geven, waarop de troepen van den Vrij staat, na de „Four Courts" en de .Fow ler Memorial Hall", eveneens een bolwerk der rebellen, te hebben omsingeld, begon nen hen te bombardeeren. De vrijstatere zijn eenige duizenden in aantal, het gar nizoen der rebellen wordt op eenige hon derden geschat. Aan beide zijden werd een ruim gebruik gemaakt van loopgraafmortieren, machi negeweren en geweren. Te twaalf uur gistermiddag waren de rebellen teruggetrokken naar de achterzij de der Four Courts, waar zij zich blijk baar in de kelders schuil honden, terwijl de Fowler Hall in vlammen stond. Afdee lragen rebellen deden een uitval uit de Fowler Hall en bezetten twee hotels. De verliezen der vrijstatere zijn zeer licht, die der rebellen zijn onbekend. Collins heeft, een verklaring gepubli ceerd, waarin hij uiteenzet, dat do opera ties niet te wijten zijn aan pressie van de Britsche regeering, maar aan bet uittar tend» optreden der rebellen, die in de ge beurtenissen van eergisteren zijn hoogte punt vond. Collins verklaart, dat er alleen Ieren dienen in het leger van den Vrijstaat, dat bezig is „een poging te onderdrukken om het volle te tyranndseeren en den volkswil te tarten." Volgens de jongste berichten duurt de strijd voort. Mobilisatie van republikcinsche troepen. De leden van bet republikein6che leger, die geen dienst hadden, .werden gisteren in den.loop van den dag gemobiliseerd. Overal verlieten de mannen hun werk om zich brj hun eenheden te voegen. Vervol gens werden een reeks aanvallen gedaan op de regeeringstroepen en geleidelijk breidde het schieten zich over het groot ste deel der stad uit. Lenin naar Li v ad ia. Het 6lot te Livadia op de Krim, dat vroeger aan de Russische Tsarenfamilie toebehoorde, wordt op het oogenblik inge richt, om te dienen voor een langdurig verblijf van Lenin, die dear tot herstel van zijn gezondheid zal vertoeven. De vliegroutes over het Kanaal. Om het. gevaar voor botsingen tegen te gaan bij het overvliegen van bet Ka naal, is een overeenkomst tot stand geko men tusschen de Britsche, Franscho en Belgische regeerinig. Eenige officieele rou tes zijn vastgesteld met bepalingen voor het gebruik ervan. Ook het gevaar, te duchten van laaghangende wolken, is in de overeenkomst behandeld. koelof door de nation vergadering tot president, der republiek werd gekozen, zich weer heeft aangesloten bij de oude regeering en door haa.r is aangesteld als opperbevel hebber van het leger. De nationale vergadering is ontbonden en de Staten-Generaal is bijeengeroepen. De regeering zal aaai dat lichaam een ge detailleerd verslag over de gebeurtenissen voorleggen. De Japanscbe bezettingstroepen hebben zich neutraal gehouden. Tot 54 uur. De Zwitsers oh e nationale raad heeft gis teren met 85 tegen 47 stemmen een wets voorstel tot wijziging van'de arbeidswet aangenomen, waardoor het mogelijk wordt den wekelijkselien arbeidstijd tot 54 uur te verlengen. Schip met vteugels. De Emgelsohe bladen spreken mn een geheel nieuw type van een vliegtuig, dat ©enigszins in het geheim in het Zuiden van Engeland in elkaar gezet wordt. De lessen van onderzoekingen, van vijf jaar zullen er bij gebruikt worden. Het vliegtuig is bestemd voor het ver voer van goederen of passagiers boven water. Het kenmerkende er van is, dat het een vliegboot is die de zwaarste zee en het sJeohtste weer kan troleeer en, als zij voor anker ligt. Het is een groot ver betering van de tegenwoordige watervlieg tuigen en men beschrijft het 'nieuwe vlieg tuig als een schip met vleugels. KERK EN SCHOOL NED. HERV KERK. Beroepen: te Fejjcnoord, Ds, Rutgers te Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Niouw-WemLingc, Sj. Rijpe* te Recuwijk-SÜuipwijk. CHR. GEREF. KERK Bedankt: Voor Schiedam, J. Jongeleen te Maar ss en. GEREF GEMEENTEN. Tweetal: Te Mehskerke, J Fraanje te Barneveld en B. van Neerbos te. Neuzen. Afscheid. Bevestiging, Intrede. De. P J de Bruyn, em. pred. te Amster dam, boopt Zondag 9 Juli zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. te Dcuekamp. na be vestigd' te zijn door Ds. X S. van Zwet, van Almelo. Ds A. van Dijle, overgekomen van KaJIamazoo, Michigan, Noord-Amerika, hoopt Zondagmiddag 2 JuK a.e. bij de Geref. Gem. te Nieuw-Beijerland zijn intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn. door Ds. H. Min dor mam, van. Dirkeland Des avonds hoopt Ds. Minderen an dan nog eens op te treden. Zondagnamiddag nam Ds. J. H. Th. Rap- pard afscheid van de Ned. Herv. gemeente te BraieJ. Tot tekst was gekozen Deut. 33 26 en 27a. ZOndag trad De E. D u ur m a O-*» oa- middage in de Geref. Kerk te Bindeloopen voor een groote schare op, om, wegens vertrek naar Aohlum. een woord ten afscheid te spreken. Ds. Buurrna had tot tekst Hebr. 18 8. De afgevaardigde van d'e Classis was wegens ziekte niet tegenwoordig. Ds. J. A van Selma, overgekomen van Dedems vaart, deed Zondag j.l. zijn intrede bij de Ned Herv. Gem te Nijmegen. Des mor gens werd hij op hartelijke wijze tot zijn' werk ingeleid door Ds. W. C. Posthumus Meyjes, sprekende over BaJid. 1 8b. Des avonds deed De. van Sehns zijn intrede en sprak over 2 Cor. 1 20. De. P. H de Jonge hoopt Zondag 20 Augustus afscheid te prediken in de Geref. Kerk te Hoerde en te Krabbendijke intree te doen Zondag 2 September. Bevestiger is zijn vader, Ds. 5. G de Jonge, van Dordrecht. Centr. Diaconale Conferentie. Het comiité der Centr. Diaconale Confer, der Geref Kerken berichtte aan de Diaconiën, dat de 33e Conferentie D.V. op 6 Sept a.s te 'e-Gravenhage zal gehouden worden en ver zoekt de punten ter behandeling in te zenden vóór 25-Juli ak. aan het adres van den Isten Secretarie M C. "Wijnheek te Baarn. D. v. d. Kooi t Volgens te Leeuwarden ontvangen telegram, ie de heer D. van der Kooi hoofd der Chr. Hol-I. ZendSngsschool te Kehoemen (Ned.- Inddë), overleden. Als hef goud verdonkert Uit Bandoeng, d.d. 27 Mei aan het Bat. Nibl.: Gisteravond vergaderden de Christelijke on derwijzers te Bandoeng Een motie werd aan genomen, waarin het hoofdbestuur verzocht wordt, krachtig 'te protesteoren tegen do in trekking van den duurteloeslag. Gepleit werd voor verschillende bezoldiging voor wel- en naet-gezmsboofden. Verder zal aan het hoofd bestuur worden voorgesteld de collega's in Nederland te waarschuwen tegen dienstneming in Indië zoolang de financieéle positie van den orderwijzer zaet behoorlijk ie geregeld. SASSENHEIM. Gisteravond trad op voor de A. R. Kies- vereeniging en Prop. dub de beer C. B. van de Wal van Randwijk, redacteur van „Nederland en Oranje". Na de gebruikelijke opening door den heer J. Wiepkema, verkrijgt spreker het woord voor het uitspreken van zijn rede: „De naderende stembusstrijd en de poli tieke vraagstukken." Spreker werpt allereerst een blik op de politieke partijen van Knks, op de eertijds oppermachtige liberale partij, die met demiaam verdwenen is, op de bun begin selen verzaakt hebbende sociaal-democra ten, op het op Hbt kapitalisme steunende communisme. Maar ook bij de rechtschepartijen is de toekomst in nevelen gehuld, dat moet grif worden toegestemd. Spreker deelt zijn rede in vier deden en zal spreken over het overheidsgezag, over de vraagstukken op sociaal, economisch en godsdienstig terrein. Bij het eertse punt stelt spreker duide lijk in het licht het verschil tusschen het gezag, ontleend aan den volkswil, het re volutionaire standpunt en dat, ontleend aan God, het anti-revolutionaire stand punt. Volgens one beginselen is het wettig gezag tweeledig, het recht, om de macht te handhaven en de macht, om het recht to handhaven. Bij het tweede punt behandelt spreker de vraag, wat de maatschappij is, bij welker beantwoording weer deze anti these bestaat., dat links spreekt van een' mechanisme, rechts van een organisme. Spreker verklaart deze woorden en licht de beteekemis met voorbeelden toe. In. ver band hiermee spreekt hij over de sociali satie en wijst met tal van humoristische voorbeelden de dwaasheid van dit mecha nische stelsel aan. Het economische vraagstuk is nauw ver want aan het ftociale, de oplossing daar van. zeer moeilijk. Spreker wijst op het onrustbarend toenemen van onze staats uitgaven. Hierin kan alleen verbetering gevonden worden, als men. begint, do schuld bij zichzelf te zoeken, wat de An- ti-Revolutionaire Partij ongetwijfeld heeft gedaan; de heer Oolijn heeft in zijn depu- tatem-ede daarop reeds gewezen. Elke strijd in het leven heeft zijn grond oorzaak in den strijd der geesten, tus schen God en den Satan. De stembus is niets anders dan een antwoord op de vraag, aan welken kant de menseh zich scharen zal. Spreker wijst op de gevaren, die ons dreigen van de Imkerzijde, als zij, bij een eventueele overwinning, het Kabinet zal vormen, wijst op het gewicht, van elke 6tem, doe uitgebracht zal worden. Met een krachtige opwekking, om op den 5en Juli voor den Christus en tegen den Satan te stemmen, besluit spreker zijn gloedvolle rede. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt, eenige geestverwanten stelden slechte enkele vragen, die de heer v. d. Wal beantwoordde. De voorzitter dankt den spreker voor zijn „keurige rede", waarna de vergade ring, opgestaan, spontaan Da Costa's strijdzang zingt. De heer van de Wal sluit deze rijke, succesvolle, flink bezochte vergadering met dankgebed. Anti Revolutionaire mannen en vrou wen, houdt ia gedachte de woorden vac den flinken spreker, doet hetgeen hij beeft gezegd. Denkt er om, vrouwen, uw stem weegt, weegt meer dan gij beseft. Uw thuisblijven zou oorzaak kunnen zijn, dat links won. Doet uw plicht op 5 Juli en stemt op lijst 6. Agenda Gemeenteraad, lo. Ingeko men Stukken en Mededeelingen. 2o. Her stemming sluitingsuur op Zaterdag. 3o. Rekening 1921 en begroeting 1923 Ge- zindiheidscommissie. 4o. Aankoop drie Mi- I nim ax-ap par aten. 5o. Aankoop strookjes grond langs wandelpad aan eigendom 1 Kruijff. 6o. Comptabiliteit 1921 7o. Dek- king tekort Woningbouwvereeniging. 8o. Gemeenscbappelijka regeling vleeschkeu- ring met Lisse, Voorhout en Noordwijker- hout, 9o. Aanvraag besturen der bijzon dere scholen om voorschot voor instand houding scholen. lOo. Grondbedrijf ver vanging huurder Ruijgrok. llo. Verzoek i Spek, Nicola en Wesseling om premie, voor raet-eebeuren weiland. 12a Voorstel slooping huize ,.RusthofF\ 13o. Opmer king begrooting in verband woning Bur gemeester. 14o. 2e Suppletoir-kobier na vordering Hoofd. Omslag 19201991. RIJNSBURG. Heden is he.t adres aan den Gemeen teraad houdende verzoek tot „vrijmaking; van de Kerkstraat" ter secretarie der ge meente ingediend, voorzien van 360 hand- i teekeningen. VOORSCHOTEN. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag 30 Juni 1922, des namdidago 8 o. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men Stukken. 2. Vaststelling verordening inzake vleeschkeuring. 3. Besluiten Comp tabiliteit. 4. Vaststelling rooilijn. In aansluiting aan ons bericht over den gestolen brandkast, vernemen wij dat een waarde van 9000 aan effecten in de brandkast was opgeborgen. KATWIJK AAN ZEE. De. R. P. A. Rutgers, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente alhier ontving een beroep naar Feijenoord. KATWIJK AA ND EN RIJN. De heer P. G. Westhof alhier, is met ingang van. 1 Augustus benoemd tot tij delijk adj.-inspecteur der registratie en domeinen te Gouda. Wij herinneren -nogeens aan de ver gadering der A.-R. Kieeverecmiging op os. Zaterdag. HAARLEMMERMEER. Vrijdag 30 Juni 1922 des voormid dag® om tien uur (nieuwe tijdregeJing) ver gadert de Raad dezer gemeente ALKEMADE. Met ingang van 1 JuB de Huur commissie voer deze gemeente opge heven. Personen, die na dien datum ver nietiging van huur opzegging wenecheit aan te vragen moeten zich nu binnen eex? week na dé gedane opzegging wenden bij de Huirrcommassie te Leiden. OUDE-WETERING. Maandag brachten eeamge contro leurs van de Centrale Raffaisenbank té Utrecht een bezoek bij den kassier J. van die afdeeüng alhier, ten einde zijn boeken en kae te ooutroleeren. Genoemde J. leef de de laatste jaren op een dergelijke wij ze dat de Bank hem niet meer vertrouwde en al spoedig bleek dat er tekorten in de kas aanwezig waren. Zij zouden den! volgenden dag hun onderzoek voortzet ten- De kaseieh zag zéker het netelige van zijaï positie in en reed den volgenden morgen vroeg naar Haarlem en gaf zich aldaar bij de politie aan. voorgevende een be drag ven Dijn. 1ECCC verduisterd te hi» De Duitsche graankwestre. Staatsgreep te Wladiwostok. De Rijksdagoommissie heeft tegen de De „Roetj" verneemt uit Wladiwostok, stemmen van de Duitsch-natiomaJen jen de dat generaal Diederiahs, die na de om- Duitacb© volkspartij besloten, de leverin- verwerping van de regcering van Mor-

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2