ft GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Yischverkoop. De Burgemeester van Ledden brengt ter kennis van de ingezetenen dat heden avond en Maandag aan den gemeentelij ken Vischwinkel verkrijgbaar is SCHAR 0.10. en SCHOL h 0.10 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 24 Juni 1922. Burg. en nVefch. van Leiden, gezien het verzoek van H. J. Nieuwenhoven om ver gunning tot het oprichten van een brood- en koekbakkerij in het perceel Jamvossen- steeg No. 29. kad. Sectie H. No. 1225, waarin geplaatst zal worden een heete- luchtoven, geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bij. lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie, gelegd is, alsmede dat op Zaterdag, den 8en Juli e.k des voormdddage te half elf op het Raadhuis, gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. AGENDA. DINSDAG 27 Juni. Leiderdorp. A. R. Kiesvereeniging. Openb. Vergade ring. Gebouw Irene. Spr. de lieer.P. van Nes Cz. Aanvang 734 uur. lederen Woensdagavond van 734834 nur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschnur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: C. B Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen yoor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: T)r Rloto. Papeneracht 20. Dr. Boonacker. Hoogewocrd 138, Tel. 268. Dr. Mulder, Waterstéeg, Tel. 990. Dr. Poortman, Rapenburg 53, Tel. 148L Uitkeering aan Werkloozen. In een circulaire aan de gemeentebestu ren zegt de minister van Binnenlandsche Zaken, dat eene steunregeling van Rijks wege voor werklooze arbeiders op den duur slechts dan bestaanbaar is, zoo de Regeering op algemeene loyale medewer king van de gemeentebesturen mag reke nen. waaronder hij verstaat, dat men niet gaat boven de door hem gestelde uitkee- ringen. Het doet hem leed in de laatste maanden te hebben moeten oonstatÊeren, dat de veredschte medewerking niet steeds verleend is geworden. Verschillende ge meentebesturen toch hebben regelingen getroffen, ten gevolge waarvan hoogere uitkeering en verstrekt worden, dan ver leend kunnen worden overeenkomstig de do o hem vastgestelde regeling of ten ge volge waarvan uitkeeringen gedaan kun nen worden in gevallen waarin dit volgens de door hem getroffen regeling niet moge lijk is. Gevolg van het gebrek aan voldoende medewerking zal zijn, dat de steunverlee- ning vanwege 's Ministers Departement zal moeten worden ingetrokken, vóórdat de juiste tijd daarvoor gekomen zal zijn. De Minister verzoekt daarom den gemeen tebesturen voor zooverre noodig, voortaan hunne volle medewerking wel te willen verbenen. De Mi-nister zal reeds thans de Rijks subsidie in de kosten van steunyerleening intrekken voor die gemeenten wier bestu ren tot volle medewerking niet bereid blij ken. De Haagsche Conferentie. Alleen de eerste subcommissie (privaat eigendom) heeft gisteren vergaderd én het communiqué deelde mede, dat men. ver der beraadslaagt. Omtrent het „waarover" verluidde niets, zoodat de pers genood zaakt was te trachten zich op andere wij ze inlichtingen te verschaffen. Deze zijn waarschijnlijk voor alle journalisten uit gebleven, aangezien de voorzitter der sub commissie den leden op het hart had ge drukt zich in geen enkel opzicht tegen over journalisten uit te laten. Dit ver bod strekte er natuurlijk niet toe om de Stemming onder de journalisten te verbe teren, en vermoedelijk zal hemel en aar de worden bewogen om toch wetenswaar digheden te kunnen melden Dc Russen. Buiten het directe werk der conferen tie is het eenige belangrijke heden een gerucht, dat de sovjetregeering, behalve pasfaciliteiten, ook eea speciale bewaking voor hare vertegenwoordigers zou hebben verzocht, te weten van de Duitsche gren zen tot Den Haag en een voldoende be waking tijdens hun verblijf aldaar. De Nederlandsche regeering zou hebben be sloten dit verzoek van de hand te wijzen, aangezien er volgens hare inzichten gee nerlei noodzaak bestond, speciaal voor de bolsjewistische delegatie een afzonderlij ke regeling te treffen. Volgens de laatste berichten zou de Ne derlandsche regeering voor de aankomst der Russen, die vermoedelijk niet heden doch morgen zal plaats hebben, geenerlei speciale maatregelen hebben getroffen. BUITENLAND. De moord op Sir Henry Wilson. Wol zdden was de ontroering in hot Lagerhuis zoo groot, schrijft de parlemen taire correspondent van de „Daily Chro nicle''', dan toen het ontstellende nieuws er de ronde deed, dat een uitstekend sol daat en één van zijn jongst-gekozeo te- den was vermoord', V Het huis had een groot programma af te werken, toen midden in de werkzaam heden het eerste gerucht van den moord vernomen werd. Oh urchin e verliet zijn plaats om nadere inlichtingen in te winnen en het Lager huis-lid Ronald Mac Neil volgde hem op den voets Terzelfdertijd trad sir John Baird, de ondkr-seeretarie van binnenlandsche zaken, op Chamberlain toe en fluisterde hem iets in het oor, wat de leider van het ihuis aan sir Robert Home, die naast hem zat, oververtelde. Voortdurend werden er vragen gesteld en beantwoord door geagi teerde ministers. De eerste minister had juist plaats ge nomen op zijn zetel, toen de bevestiging van h-eit treurige en verbijsterde nieuws binnenkwam. De premier was diepbewogen, Geen on geluk, dat het land of de Tegeering sinds de noodlottige diagen van 1916 trof riep zulk een trek van ontroering op Lloyd George's gelaat tevoorschijn als deze jobs tijding. Het nieuw® had hem in liet hart gegrepen en hij zag er uit, als een gebro ken man. Ook Asquith, de ex-premier, was aan een geweldige ontroering ten prooi. Asquith verhief zicih het eerst van zijn zetel met het blijkbaar verlangen om den leader van het huis te ondervragen. Hij sprak op aarzelende en bijna onver- staaribaren toon „Spreek opriepen eenige Lagerhuis- leden. En met zwakke stem antwoordde hij: „Het is mij moeilijk te spreken. Dadelijk toen ik naar het Lagerhuis kwam", ver volgde hij, „vernam ik het verschrikkelijk nieuws van den dood en den moord van den dapperen woldaat, die een der groote figuren van den oorlog was en die, fo- schoon eerst onlangs gekozen tot lid van het huis, reeds in 'hoog© mate onze ach ting bezat". Dan rees Chamberlain op en ernstig en langzaam gaf hij het eerste relaas van de toedracht der misdaad, zooals hem dat ter oore was gekomen. Na eerst de hoedanigheden van den vermoorde als militair en als parlements lid te hebben herdacht, gewaagde hij van zijn jarenlange vriendschap met sir. Hen ry Wilson. Hier stokte zijn stem een oogenblik en met moeite kon hij zijn rede voortzetten, aan het ednde waarvan hij het voorstel deed, dat het huis onmiddel lijk verdaagd zou worden. Onder doodsche stilte herhaalde de spreker het verdagingsvoorstel en ver- Haa-rde dit voor aangenomep. De premier nam sir Robert Horne bij den arm en verliet langzaam em aange daan de zaal. Asquith zag men weenend aan de andere zijde de zaal verlaten. In het Hoogerhuis werd een motie aan genomen, waarin afschuw over den moord en deelneming jegens de weduwe van den vermoorde werd uitgesproken en werden de verdiensten van wijlen bót Henry Wil son gehuldigd, waarna de agenda van den dag verder werd behandeld. Een verklaring van Griffith. Tm een interview heeft president Grif fith verklaard, dat het een fundamenteel e beginsel van de beschaafde regeering is, dat het vermoorden van een politieken te genstander niet kan worden gerechtvaar digd. Spreker was het niet met depolitie- ke inrichten van Wilson eens, die inzich ten waren in strijd met de groote meer derheid van zijn landgenooten, maar die groote meerderheid zal toch deze daad' van anarchie verafschuwen. Alle Engels che bladen staan vol van bijzonderheden over den afsohuwel ijken moord, op sir Henry Wils-pn gepleegd, en alle publieke leiders spreken hun afkeer en verontwaardiging uit over de misdaad. De theaters en bioscopen te Dublin wer den gisteravond door officieren bezocht, die aan alle Rritsche soldaten bevel ga ven om onmiddellijk naar de kazernes te rug te keeTen. De politie deed gisteravond een inval op het bureau der Siun Feiners te Londen. Er werden bommen en geweren gevonden, maar geen arrestaties uitgevoerd. Uit den Duitscheai Rijksdag. De Duitsch-Nalionale afgevaardigde Helfferich heeft gisteren, bij het debat over het verdrag met de commissie van herstel en de beraadslagingen over de in terpellatie der buitenlandsche politiek, een schefpe rede tegen de regeering ge houden. Echter wijl zijn eigen partij niet kan roemen op een enkel positief resul taat ten gunste van het in benarde positie verkeerende Duitschland,leverde hij niets dan critiek en geen enkel opbouwend woord. Het gevolg was dan ook, dat de linkerzijde hem al zijn beleedigingen dub bel terug gaf, echter niet vrij van onver kwikkelijke hatelijkheden, zooals uit het onderstaande blijkt. „Jij, idioot", riep Malrahn den spreker toe. „Ik roep u tot de orde voor deze zwa re beleediging", riep president Loebe. „Ja dat is een zware beleediging", zeide Hoff mann zich omkeerende tot zijn partijge- nooten, „n.l. „voor de idioten"." Algemeen gelach natuurlijk. Toen ont stond er een woest duel tusschen Stamp- fer (hoofdredacteur van de „Vorwarts") en Helfferich, die van schurkenstreken en landverraad spraken. Zeer pijnlijke oogenblikken voor de re- geèring kwamen er, toen Helfferich de Fransche documenten der commissie van herstel uit den laatsten tijd, vergeleek met de Duitsche vertaling, die de regee ring aan het comité voor buitenlandsche aangelegenheden gegeven heeft, en toen hij trachtte te bewijzen, dat de regeering met opzet deze nota verkeerd had laten verta len, die daardoor bij het parlement een veel optimistischer indruk heeft gemaakt els de waarheid eischie. In groote opwinding eischlo Helfferich van dr. Wirth dat deze onmiddellijk zou zeggen of hij van deze zeer op een dwaal spoor brengende vertalingen iets geweten heeft De Rijkskanselier zwijgt, en kijkt voor zich uit. Ala even later Helfferich's rede Üe opmerkzaamheid op iets anders gebraoht heeft, jmerkt men op, dat de rijSskanselïerj. Sn allerijl de soodige docu menten laat komen, om met dr. Rathe- uau snel de stukken door te nemen. Tojn Helfferich zijn rede, die voortdu rend door groot lawaai werd onderbroken, beëindigd had, verliet de regeering, met bijna alle afgevaardigden, de zaal en de volgende, communistische, redenaar, spreekt voor leege banken. In de gangen werkt de opwinding over deze redevoering nog lang na. Men zal met spanning het antwoord der regeering af wachten. Mijnwerker&staking in Amerika. Voor zoover thans bekend ie, zijn bij de gevechten tusschen unionistische en met-unionistische mijnwerkers Woensdag 30 personen gedood. De lijken waren ven- spreid over een terrein van meer den 15 vierkante mijlen, sommigen met kogels doorboord, ©enigen doodgeslagen en an deren opgehangen aan de boomen, Vreeselijke tooneelem, die het overvloe dig bewijs van de bitterheid, die onder de mijnwerkers heerscht, leveren, deden zich in het geheele district voor. Op één plaats la-gen zes gewonden, allen stakings brekers, blootgesteld aan de brandende zon. Honderden mannen en vrouwen ston den om hen heen en lachten om hun ge roep om water. Een hunner riep zoo voort durend om water, dat een dagblad verslag gever naar een naburig huis snelde, ten einde liem te helpen. De woedende stakers hielden hem echter met revolvers tegen. Een jonge vrouw met een kind op den arm. plaatste haar voet op één der ge wenden en riep uü, dat zij hem liever naar de hel wenschte dan hem water te geven. Het totaal aantal dooden zal wellicht de veertig te bovengaan, ofschoon totnu- toe slechts van zevenentwintig mannen bekend is, dat zij dood zijn. Een gewonde mijnwerker vertelde een correspondent, dat hij vijftien lichamen met steenen om. den nek gebonden in een vijver had zien werpen. Volgens verhalen van ooggetui gen werd geen enkele ongeorganiseerde mijnwerker in de gevechten gewond, maar nadat zij zich overgegeven en hun wa pens ingeleverd hadden, werden zij in koelen bloede doodgeschoten. Slachtoffers der bergsport- Naar de „Times" verneemt, heeft de zware sneeuwval in de Beiersche Alpen dezer dagen den dood van vijf pereonen veroorzaakt. Vier hunner werden bij een beklimming van de Watzmann door ©en vreeselijke storm overvallen. Twee wisten de hut op den top te bereiken, doch de beide anderen stierven onderweg van uit putting. Dezelfde storm overviel ook drie studenten uit Miinchen op een tocht door do bergen. Zij kwamen allen om het. le ven, van twee hunner heeft men de lijken gevonden. De ziekte van Lenin. Uit^Mo&kou wordt officieel gemeld, dat de raad van commissarissen' Lenin we gens zijn ziekte tot den herfst verlof heeft verleend. De tweede voorzitter van den raad der sovjets, Tsiurap, die reeds sindB eenigen tijd de werkzaamheden van Lenin verrichte, zal gedurende diens afwezigheid zijn functie waarnemen. Vliegongeluk bij een bruiloft. Een vroeger militaire vlieger uit Zion City (Illinois) had aan zijn bruid beloofd, dat zij op nun trouwdag een huweliik&- reisje door de lucht zouden maken. Nauwelijks was het bruidspaar met de machine opgestegen, of het vliegtuig stortte neer. De bruidegom werd op slag gedood en zijn bruid ernstig gewond. Ook de bestuurder van het vliegtuig bekwam ernstige verwondingen. Het ongeluk was te wijten aan de roe keloosheid van den bruidegom, die den pilot, welke aanvankelijk geweigerd had om op te 6tijgen wegens den gevaarlijken wind, onder veel ophef over zijn vlieger ervaringen geprest had, den tocht te aan vaarden. Temidden van het gejuich van brui loftsgasten en toeschouwers was de ma chine opgestegen om spoedig door een rukwind gegrepen en tegen den grond ge smakt te worden. Gemeenteraad Rijnsaterwoude. Vergadering van 22 Juni des avonds to 8 uur. Voorzit te ri de oudste wethouder, de heer Wcsstein. De Voorzitter opent de vergadering en doelt den Raad mode, dat de Burgemeester we gens ziekte niet aanwezig kan zijn; hij gaat ver-; volgens voor in gebed en geelt den Secretaris het woord tot voorlezing der notulen, die onver^ anderd worden vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen vraagt do heer Compeer met hoeveel pereonen oen voorstel ondersteund moet worden, om in stemming to worden gebracht, waarop do eocretaria ant- woordt dat hiervoor do steun van minstens 2 porsonen vereischt is. Punt 2. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van God. Staten behelzende goedkeuring van eenige genomen Raadsbesluiten .Voor kennisgeving aangenomen. Pimt 3. Benoeming leden stembureau. Benoemd worden, naast den Voorzitter, de heeren Hoogenboom en Compeer. Als plaatsver vangende leden do overige raadsleden. Punt 4. Comptabele besluiten. Enkele posten worden de begrooting diacst 1921 overgeschreven. Punt 5. Concept ontwerp voor de vlecschkeu- ring van Leiden. De Secretaris leest dit concept voor, bestaan de uit 9 artikelen waarin de wederzijdsche ver* plichtangen worden omschreven. De keurloon en zijn als volgt geregeld: Voor e enpaard ol een koe f 8; voor een schaap of varken f 4; voor een kleiner Btuk veo f 2; voor een nuchter kalf f 1. Enkele leden voeren het woord over deze over eenkomst; sommige vinden do prijzen wat hoog, ziende de prijzen in andere plaatsen; anderen meenen, dat men zich wel wat to vast bindt met het z.g. proefjaar, maar tenslotte wordt doze overeenkomst met Leiden met algemeene sterns men aangenomen. Punt 6. Rondvraagt - Be Keer v. Z wan vraagt om ïnïïchfiogan over het "bewonen van de gemeentewoning die de heer Donker in huur heeft. Zal de bewoner nu hij bij Donker vandaan is ook de woning moeten verlaten, daar hij zelf de huur betaalt? Do heer D i m e n t antwoordt, dat ziendo het gToote gebrek aan woningen, de bewoner rich niet ongerust behoeft te maken. Hierna sluiting der vergadering. Uit de Omgeving. OBGSTGEE-ST. Reeds lang bestaat h-icr behoefte aan een behoorlijk vergaderlokaal. "Wel is er het lokaal „Irene", maar tot nu toe be stond de bepaling dat hiervan, althans voor politieke doeleinden geen gebruik mocht worden gemaakt. Zoo Ion bijv. de onlangs gehouden „Standaard"-herdenking door de A. R Kiesver eeniging ook niet in „Irene" worden gehouden. Thans echter is naar het schijnt deze belem merende bepaling vervallen. De Zuid-Hollander meldt thans dat de Christ. Hist. Unie in bedoeld lokaal een openbare ver gadering zal houden waarin de heer De Jong Saakes als spreker zal optreden. Zou onze A. R. Kiesvereeniging nu ook nog niet een vergadering kunnen beleggen. RIJNSBURG. Gisteravend zijn alhier de laat ste verkoopingen gehouden van den Bazaar voor het Orgelfondè der Herv. Kerk. De. C. M. Luteijn dankte voor de verleende medewerking aan allen in 't' algemeen, doch in het bijzonder aan de Dames van het Comité, voor haar vele werkzaamheden en aan den heer K. v. Delft, die geheel belangeloos de lokaliteit ten voor den Bazaar afstond. De bruto ontvangsten bedragen naar achat ting f 2100. ZOETERWOUDE. Donderdag hield de jonge Anti-revolutionaire Kiesvereeniging alhier een goed geslaagde verkiezingsvergadering De Voorz., de heer G. Goedhart Hzn., opende de matig bezochte bijeenkomst met gebed en het lezen van Ps. 20. Na een korte inleiding gaf hij hc< woord aan don Wel'Ed. Gestr heer Mr. Job. H. Schreurer van Ermelo, om te 6prekeii over „Leuze tegen Leuze". In de machtige „Heldensymphonie" van Beethoven, zegt spreker, begin de groote musi cus met een zeer eenvoudig motief. En dit mo tief laat hij in tegenstelling met en onder den invloed van andere er tegen ingaande motieven steeds krachtiger worden, totdat het op het eind in al zijn schoonheid on kracht doorbreekt en alle er tegen op stormende motieven geheel overstemt. Zoo is ook het Evangelie zeer eenvoudig: „Want daar is één God, daar is ook één Mid delaar Gods en de mensche®, de mensch Chris tus Jezus" Doch dit eenvoudige Evangelie is tevens onuitputtelijk rijk en geeft een antwoord op alle vragen. Dit „motief" overstemt tenslotte alle er tegenaangevoeTde „motieven". Deze „leuze" heffen wij op tegen alle valsche leuzen. Op grond van dit Evangelie belijden do Cal vinisten 4 grondbeginselen: de souvereiniteit van God, van Zijn Woord, het feit dér zonde en de uitverkiezing. En uitgaande van deze hoofdbeginselen hou den wij vast aan de® Bijbel, bestrijden wij het subjectivisme en de sentiments politiek en zijn wij goede democraten. Nadat onze „leuze" zoo was samengevat werd ze achtereenvolgens uitgewerkt tegen allerlei valsche leuzen als: Te weinig bezuiniging bij de S. D. A. P. verdachte bij den Vrijheidsbond en valsche bij de Plattelanders. Tegen de socia lisatie, de ontwapening en de emancipatie van de vrouw. Inzake bet koloniale vraagstuk en het behoud van de Staatsorde. Hierbij had spreker gelegenheid om te wijzen op Gods voorzienigheid by het ons geven van leiders: vroeger de his toricus Groen, n den organisator Kuyper (toen zoo noodig) ®u den econoom Colijn. En wekte hy des vrouwen krachtig -op de vier aanwe zigen zuilen dit wel „doorgeven!" En toonde hij het onchristelijke van de Braat-v. d. Hove- pariij" in 't algemeen van de belangengroe pen aan Ze mogen „Rechts" be et en ze staan Links! Stemt niet Links, stemt niet op de kleine partijen, blijft niet thuis, stemt niet verkeerd! aldus zei ten elotte de spreker, die eindigde met Da Costa's prachtige „De hulk van Slaat" (2 laatste coupletten). De heeren v. Beek en v Leeuwen stelden nog enkele vragen, die voortreffelijk beantwoord werden. Op verzoek van den Voorz sloot Mr. Schreu rer met dank aan den Heere. Klein A. R Zoeterwoude, ontwikkel groote kracht! HILLEGOM. s=) De Raad der Gemeente zal op Vrijdag, den 30 Juni 1922, des namiddags te 2 uur vergaderen, ter behandeling der navolgende onderwerpen: 1. Vaststelling van de notulen der vorige ver-; gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Coraptabiliteitsbesluiten. 4. Benoemig van een lid der commissio tot woring van schoolverzuim, wegens niet-aannemen der benoeming door J. C. de Koning. 5. Benoeming van twee Commissarissen vaU de N. V. Electriciteitsbedrijf H. L. 8., wegons periodieke aftreding van de heeren J. H. A. Voo- ren en A. Th. Murk, 6. Verzoek van K. van Bourgondiën Czn., om eervol ontslag alfl lid der Schattingscommiesie Rijksinkomstenbelasting te Hillcgom en voorzie ning in de vacature. 7. Verzoek van de Gymnastiek- en Schonnver* eeniging „Kracht door Oefening" om gebruik van een lokaal der openbare school. 8. Verzoek van de afd. Hiflegom van den R. K. Provincialen Bond van Geitenfokvoreenigingen in Zuid-Holand om subeidio. 9. Verzoek van do Vereeniging „Pro Juventute" te Haarlem om subsidie uit de gemeentekas. 10. Verzoek van do HiUcgomsche Harmonie kapel om subsidie. 11. Beschikbaarstelling van gelden voor uit; breiding van de St. Josephschool, Hoofdstr. 133. 12. Instructie voor den Keuringsveearts, hoofd van dienst, in de gemeente Hillegom. 13. Verordeningen op de heffing en invorde ring van keurloon. 14. Verzoek van heit bestuur van „Goed Wo- ten'-5 om wijziging van den datum van ingang Bo candidate® der Anti-Rovolutionai* partij in den kieskring Leiden zijn: DE ANTI-REVOL. CANDID ATEN. 1 Mr. V. H. RUTGERS te 's-Gravenhage. 2. F. H. DE MONTé verLOREN te 's-Gravenhage. S. J. v. a. MOLEN te Renkxim. '4. J. SCHOUTEN te Rotterdam. 5. CHR. v. d. HEUVEL te Nieuw-Yennep. 6. W. WARNAAR te Sassenheim. 7. Ds. M. JONGEBREUR te Veenendaal. 8. Mr. S. DE VRIES Cz. te 's-Gravenhage. 9. H. VAN ANDEL. te Utrecht. 10. Ds. L. ADRIAANSE te Zeist. van den te betalen erfpachtssom. 15. Pensionneering van de Wethouders. 16. Presentiegeld Commissie tot wering vat schoolverzuim. 17. Bemerkingen van Gedeputeerde Staten of de verordening tot wijziging va die op het bfc heer van het Gasbedrijf. 10. Verordeningen op de heffing en invordering van een plaatselijke inkomstenbelasting. 19.Vaststelling 2e Suppletoir Kohier van den Hoofdelijke® Omslag, dienst 1921—1922. 20. Afschrijvingen Hoofdelijken Omslag, dienst 1921-1922. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. 4.30 uur Ds. J. C. V. van Benunel (H. Avondmaal.) Gerof. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Zijl; stra vaü Nieuwveen. Burgerlijke Stand. Bevallens R. Bouma-de Jong d. L. M. Damen-Nij6scn «t A. C. J. Bultink-Ruijgrok d. G. C. v. Hulst-v. Etten z. E. B. Mullee-Kuitert z. G. M. Broekhof-Bakker d. Ondertrouwd: C. de Haas en C. Colfc E. N. Selhoret en H. A. Weijers. Overleden: E. v. Dijk m. 86 j. f-* I* Breuring m. 3 mnd. De gouden voorworpen die <4* vorige week bij v. Br. alhier gestolen waret, bleken bij nader onderzoek door den verdacht in Leiden te koop aangeboden te zijn. SASSENHEIM. - Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. A. van Dijk van Lisse; nam. geen dienst. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ü8. A. M. Boeyinga. Na het alhier optreden van den Vrijz. Dom. Mr. Oud, achten velen het wem schelijk nog een spreker van onze zijde to laten komen. Dit zal nu plaats vinden op Woensdag 28 dezer a.s. Alsdan zal voor de A. R. Kies-» vereeniging optreden de hoer C. B. v. d. Wal te Randwijk, redacteur van „Nederland ei Oranje" orgaan der A. R. Prop. Clubs. Deze vergadering, met debat voor tegenstan- dere, die door alle antirevolutionairen behoort te worden bezocht zal waarschijnlijk belegd worden in de zaal van „Het Bruine Paard." VOORSCHOTEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. G. A. v. d. Brugghen. em.; pred. te Utrecht. Geref. Kerk voorm. 10 cn nam. 5 uur Ds. P. N. Kruijswijk. Ds. H. P. Fortgens te Lage Zwn luwe is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk alhier, KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloemen. Niettegenstaande tamelijk groen ten aanvoer kan de voorraad tegen zeer goede prijzen verkocht worden. Voor Pioenen, die nu niet meer in massa's komen worden zelfs beste prijzen besteed. Deze varieeren van f 5.tot f 11.per 100. Delfïniuma zijn ook goed ge; vraagd terwijl Papavers. Scabiosa, Roode As; stère, Gips- en Stroobloemen ook zeer goede prij zen opbrengen. Bruidsanjers is woinig vraag naar en brengen lage prijzen op. Van f 0,25 tot f 0.34 per 100. De regen van Vrijdag za! zeer bevorderlijk rijn aan den groei zoodat volgende week groote aanvoeren kunnen worden verwacht. Aardappelen. Wat gisteren verwacht werd is heden bewaarheid geworden. De prijzen der vroege aardappelen, Donderdag buitensporig laag, liepen Vrijdag al direct aan de veiling op zoodat we al konden constateeren dat de geraid; delde prijs ongeveer 85 hooger was. Peen daal; de in prijs. Nu de aardappelen een flinke regen; bui hebben gehad zal, dit den aanvoer a.s. week voel grooter doen worden. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Gerof. Kerk alhior 6praken voor do A. R. Kiesvereeniging gisteravond de hoeren de Monté ver Lorén, Warnaar en Ds, Koers. BOSKOOP. i Donderdag hebben de leerlin; gen van de hoogste klassen van de Muloschool aan do Rozcnlaan met het onderwijzend persm neel een uitstapje gemaakt naar Amsterdam. De hoer Kok, auto-ondernemer alhier, vervoer; de hen 's morgens van hier naar het station „Gcuweluis", waarna vorder per trein werd ge; reisd. De kindoren hebben natuurlijk allee gezien wat Amsterdam aan merkwaardig- en bezienswaardig; heden bezit. Hoogst voldaan keerden allen dan ook dei avonds om 10 uur terug. Coop, vereeniging „De Boskoop sche Veiling". Er werden prijzen besteed ala volgt: Rozen 40—80 ct„ Pioenen 25—95 c.t, Delphinium 4060 ct.. Aeertakken 25 ct., Dui; zendschoon 46 ct., Campanula 440 ct, An; jere 4 ct., Dhalia 75 ct., Lelio's 40 ct., Phlox 14 ct, Lathyrus 46 ct., Lichnie 8 ct, Snij; groen 1210 ct, alles per bos. Fruit: Aardbeien 2834 ct. per 5 ons. LE1MUIDEN. Ons dorp is zonder water, en dat in deze droge zomerdagen! Gistermorgen zak» te plotseling de waterrioleering van de Griet in

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2