BURGERLIJKE STAND LEIDEN 16 Jnni. Get oren: Carla Catharina d. van G. H. E. Jïord Thomson en C, van den Bosch Willem Freder:k z. van J. C. Pracht cn M. v. d. Woerd Willem Frederik z. van B. Mastenbroek en J. *an Rossen Agatha d. van P. van Berkel en A. Siera Geertruida Cornelia Johanna d. van J. H. Horetmann en C. M. Rozier Wilhelmina d. van P. Kriek en W. F. S. C. Dreef. Ondertrouwd: H. Riethoven 47 j. en C. de Fouw 27 j. P. Geetman jra. 28 j. en C. P. van Staveren id. 25 j. worden gemaakt en het ie waarschijn lijk dat dit werk mogelijk ook in Amsterdam, Den Haag en Utrecht zal worden uitgevoerd. Oorspronke lijk lag het in do bedoeling om alleen Eindhoven met omgeving dit werk te lak ten verrichten. Uit de Omgeving. LISSE. -Is het gedurende eeni- gen tijd rustig in onze gemeente geweest, gisteren werden we allen opgeschrikt door geruchten van verschillende inbraken. Allereerst was aan de beurt do arbeider van Roode aan de Kanaalstraat, die des morgens met de beide zoons, even voor zes uur, de woning verlaten, om hun arbeid te gaan verrichten. Vermoedelijk door een niet vreemde, is hier gebruik van gemaakt want de dief stal heeft plaats gehad na' genoemd uur. Vermist wordt ecnig geld, een gouden hor loge, bloedkoralen en zilveren sieraden. ïn de Chr. Ger. Kerk werden den daarop volgenden nacht een drietal offerbussen opengebroken en geledigd,maar naar men ons verzekerde was de vangst daar niet groot. In de openbare school in de Lisserbroek heeft men zich ook toegang weten te ver schaffen. Bij de schilder van H. werd eenig waschgoed ontvreemd. Des morgens werd nog een overhemd gevonden op den weg, dat in de haast zeker verloren is. De politie doet ijverig onderzoek. BOSKOOP. Door de politie alhier is proces-verbal opgemaakt tegen twee alhier wonende personen, op grond dat zij zonder geldige redenen niet zijn versche nen voor den keuringsraad. Zaterdagmorgen, toen de brandstoffenhandelaar Ravenhorst uit deze gemeente met zijn gezin, bestaande uit zijn echtgenoote met 5 kinderen, zich met paard en rijtuig bevond nabij de Reeuwijksche brug, werd plotseling het paard schichtig, met gevolg dat alles in de Wetering terecht kwam. Dadelijk kwaimei) verscheidene perso nen toesnellen die er in slaagden allen te redden. Het paard werd ook gered. Zaterdagmorgen is van een koppel koeien, die grazende waren aan den Goudschen rijweg, er een over de sloot gezwommen en terecht gekomen in een kweekerij. Dat het dier heel wat schade aanrichtte laat zich begrijpen, daar het een bezoek bracht aan de af- deeling lelie's. NOORDWIJKERHOUT. Z a terdagavond o mr streeks kwart over elf, brak brand uit in de diaconiehuizen der Ned. Herv. Kerk. De brand is ontslaan bij de wed. Schrier. De oude stakker was zoo ontdaan van het gebeurde dat men haar met ge weld heeft moeten wegvoeren, daar haar haren reeds met het vuur in aanraking waren geweest. Dank zij de windstilte en het spoedig optreden van de brandweer is het bij twee woningen gebleven. Ware dit niet het geval geweest, dan was zeker het geheele blok, dat uit vier woningen bestaat en het huisje van Scheepmaker, dat ge- Aee-1 van hout is opgetrokken, in de vlam men opgegaan. NOORDWIJK. Gedep. Staten stellen voor, hen te machtigen tot het sluiten van een overeenkomst met het bestuur van de Vereeniging tot opvoeding en ver pleging van idioten en achterlijke kinde ren, gevestigd te Utrecht, volgens welke de provincie aan de vereeniging ten be hoeve van den bouw van een gesticht roor zwakzinnigen onder de gemeente No-ordwijk f 325,000 leent, onder welk be drag begrepen is f115.000, tot welker steunleenverstrekking werd besloten bijSta- ten-besluit van 20 December 1921 en wel ke reeds aan de vereeniging werd uitge keerd. De rente van deze goldleening be draagt 6 pet. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad opkDondeT- dag 22 Juni a.e. des namiddags om twee uur (nieuwe tijdregeling) ten raadhuize.. KOUDEKERK. Pro Re ge. Vrijdag was er een vergadering in de consistoriekamer van de Geref.»Kerk be legd, met het doel, de Burger-afdeelmg „Koudekerk-Hazerswoude (Rijndijk)" op te richten. De slecht bezochte vergadering werd gepresideerd door D6. Israël, Voorzitter van het voorloopig comité. De afdeeling werd opgericht en telt 114 leden. Het voorloopig eomité werd bij ac clamatie tot bestuur gekozen, met de be paling, dat de beide predikanten beurte lings (om het jaar) voorz. en vice-voorz. zullen zijn. Na de onderlinge verdeeling bobben de andere leden van het bestuur éeze functie: E. Rollema 1ste secr., A. Bchcnkeveld, 2e secr., C. van Leeuwen, lsto penn., J. Vonk 2e penn. Besloten werd den Burgemeester het Eere-voorzitterschap aan te biedem Een 10-tal jonge dames zal verzocht worden als financicele- en als propagan- da-commissiö te willen optreden; deze zul len eerstdaags de kwitanties presentee ren, Do beide penningmeesters zullen de do minees in het bewerken van de Tecruten bij staan. Ds. Haspers sloot deze welge slaagde vergadering. Toen Zaterdagmiddag de 15-jarige v. G. van Alpben a. d. Rijn al hier passeerde, werd hij, tengevolge van een enkele toeroeping, door zekeren A. de G. alhier, op schandelijke wijze mishan deld. Bij de politie werd door zijn vader aangifte gedaan, zoodat de gevolgen wel niet zullen uitblijven. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gehore n: z van C. v. d. Hoek geboren Van Klaveren z, van M. C C. Breukel gebo ren Breukel, z. van A. Stapper geboren v. d. Bosch d. van G v. d. Stoel geboren Ver burg z. van A. M_ Meijer geboren Reijken. Overleden: C. G. van Gemert echtgenoot van H. de Heij weduwnaar van J. de Kruift 69 jaar E. van Egmond jd. 14 jaar, overleden te Leiden J. Kok weduwnaar van T. Hooge ne6, 90 jaar J. M. B van Huik jd. 6 jaar J. van den Berg, weduwe van A. van Leeu wen, 71 jaar J. W Thuss, echtgenoot van A J Hoogerwoord, 30 jaar G. A. de Jong jm 3 jaar LEIMUIDEN. -s- Zondagmorgen had aan Ringdijk van den Haarlemmermeer nabij ons dorp een ernstig ongeluk plaats. Een fietsrijder komende van Burger veen werd nabij de brug aangereden door ©en motorrijder, komende uit Am sterdam, Laatstgenoemde haalde niet ge noeg uit, en kwam met dolle vaart tegen den fietsrijder aan, 6leurde hem een heel eind mee, en ging ten slotte over hem heen. Beiden bekwamen ernstige verwondin gen, en moesten door dokter Bouthoorn verbonden worden; de fietsrijder was 1J4 uur buiten bewustzijn. De schuld van deze aanrijding berust geheel en al bij den bestuurder van de motorfiets, die -hij ook als pand voor schadevergoeding moest achterlaten, zoo dat hij per voet en per trein den terug reis naar Amsterdam aanvaardde. SAjSSENHEIM. i—i Vrijdagavond had d© Vrijzinnig-Democra tische Kieevoreenïging ©en vergadering belegd, waarin de heer Mr. P. J. Oud een rede hield over het onderwerp: Het beginsel getrouw. De zaal was geheel bezet, maar voor 80 pet. door C. H. en A. R„ welke laatste op advies van het bestuur der A. R. Kiesverecniging in groot getal opgekomen waren, omdat het voor een debater gezorgd had? Wie meende, dat we nu eens een duidelijke uiteenzetting zouden hooren van de beginselen der Vrijzinnig-Democraten, werd teleurgesteld. Spreker heeft het woord beginsel wel een paar maal genoemd, maar alleen om to beweren, dat de groot© politieke partijen de laatste jaren met hun politieke beginsel hebben gesold, wat de V. D. natuurlijk niet hebben gedaan. Wat de rede dan wel inhield? Niets anders dan eritiek op de politieke daden van onze fegeering in de afgeloopen periode. Er deugde letterlijk niets en het goede, dat er gedaan is, werd stilzwijgend De onbeteekenendheid van „den hoop oorlogsin? validen", zooals Mr. Oud met een beeld ons ministerie beliefde voor te stellen, kwam bij de laatste Grondwetsherziening uit. Spr. ging in den breede na de kwestie van de drie kruieers (Naudin, ten Kat©, Bijleveld) de leger wetten van Pop en v. Dijk, belastingwetten van de Vries en de Geer, de kwestie van de Eer? sta Kamer en haar plaats in onze wetgeving. En bij alle wetten kwam nit de zwakheid der regeering. En waarom zou hij de Djambi-zaak er niet bijhalen? Wie weet, af hij niet goedgoloovige Sassenheimers vond, die, van Kol niet geloo? vend zouden erkennen, dat hij, Mr. Oud, het toch wel ter doge goed wist. Hierbij beweerde hij, dat Colijn als leider onzer partij van zijn positie als leider gebruik gemaakt zou hebben, op de regeering zulk een druk uit te oefenen, dat de Djambi-velden aan de Koninklijke werden ge schonken. 't Oude sprookje 1 Deao regeering was niet sterk, omdat de coa- lieeerende partijen het oneens waren. Wilde men een krachtige regeering, dan (en let op de lo* gica) moest men zijn stem uitbrengen op de Vrij? zinnig-Democratische candidaten. Van .de gelegenheid tot debat werd allereerst gebruik gemaakt door den heer Zuidema van Leiden, die in een mooi betoog de beginselen der A. R. partij uiteenzette. Hij wees er op, dat, als men de regeering zwak noemt en critiek op haar daden oefent, meü ook de omstandigheden in aanmerking moet ne men, die het ministerie lang niet gunstig waren en ook dit, dat de regeering niet steunde op een meerderheid. Bleek de kracht van onze regeering niet sterk in Nov. 1918? Bleek hot hebben van een goed lager ons land niet tot voordeel te zijn in 1914? 't Is ook niet waar, dat wij, A. R„ maar voor leger en vloot uitgeven zee veel mogelijk, maar wij moeten ons leger en vloot zoo goed mogelijk hebben en er tevens naar streven dat zoo goedkoop mogelijk te doen. (Wordt vervolgd). Gemeenteraad Alphen a.d. Rijn Dc Raad dezer gemeente kwam Zaterdagmor gen in spoedeiscbende vergadering bijeen te 10,30 uur. Behalve eenige ingekomen 6tukken, kwam aan de orde de herstemming over bet amendement van den heer Herngreen, om den huurprijs voor de kantoren teai behoeve van de inspectie der directe belastingen te bepalen op 10009, welke voorstel met 14 tegen 1 stem werd verworpen. B. en W. 6telden voor dit punt verder van de agenda af te voeren en het Dag Bestuur te machtigen na bevinding van zaken te handelen omreden do inspecteur met een particulier in onderhandeling is omtrent de huur van boven genoemde kantoren. Aldus werd besloten. Punt 2: Beschikbaarstelling van de villa Nuova aan de gemeente Den Haag; in verband met den boottocht, welke do gemeenteraad van Den Haag zal aanbieden aan de deelnemers der* Haagsche Conferentie tusschen 1 en 8 Juli, ten einde den leden dej conferenti aldaar een lunch te kunnen aanbieden. Op voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming daartoe be sloten. GEMEENTERAAD LEIDEN. Vergadering van den Raad der Gemeente Lin den op Maandag 19 Juni 1922. Voorzitter de heer Mr. J. C. van der Lip, waarn burgemeester. Afwezig met kennisgeving de Iheeren F. Ei kerbout. Schoneveld en Sanders. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. De Voorz. doet mededeeling van de ingeko men stukken. Dc heer De Lange wil een opmerking ma ken over hot stenografisch verslag van 15 Mei waarin do toelichting bij het voorstel van Spr. ontbreekt, waardoor bet voorstel absoluut onbe grijpelijk wordt. Nu is de toelichting weggelaten uit zuinig heid, daar spreker ze niet had voorgelezen. Spreker verzocht nu, het voorstel met toe lichting" alsnog op ie nemen. De Voorz. zegt dat sinds 1921 de toelichtin gen niet meer worden opgenomen Er zijn ver schillende gevallen aan te wijzen, waarin precies hetzelfde gebeurd is. Spreker geeft daarvan verschillende voorbeelden. Het is oen bezuini gingsmaatregel die reeds anderhalf jaar in wer king is. Spreker heeft echter geen bezwaar als nog aan het verlangen van don heer De Lange te voldoen. De heer De Lange zc&\ dat fcij opname vraagt, omdat zijn voorstel anders onbegrijpe lijk is. Spreker acht het niet juist automatisch de toelichtingen weg te laten. Do Voorz. doet mededeeling van de ingeko men stukken, waarbij een missive van den Commissaris der Koningin, dat aan den burgemeester verlenging van verlof is verleend tot 1 Juli aanstaande. Verder is nog ingekomen een verzoek van den heer M. van Wam el en om eervol ontslag als hoofd eener Jongensschool le klas. Voorts verschillende amendementen op het voorstel tot reorganisatie van het L. O., die bij punt 17 aan de orde komen zullen. lo. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Benoemd wordt de heer M. M. W. A van Rossum du Chat el, met 11 «temmen, tegen 2 op den heer R. de Wilde en 1 op Dr. Frings. 7 briefjes zijn in blanco'gelaten, 1 briefje van onwaarde. Er was op geschreven: tegen de anti-stadsruiver".. 2ö. Voorstel: a. om aan den leeraar in het Duitsch aan het Gymnasium, Dr. G. G Kloeke, verlof te vorlccncn voor den cursus 1922/23, buiten bezwaar van de gemeente kas; b. lot benoeming van een tijdelijk leeraar in het Dt?:f.rch aan het Gymna sium, voor den cursus 1922/33: c. tot vaststelling van dier.s jaarwedde. Benoemd wordt Dr. Theodor Frings te Bonn. 3o. Praeadvies op het verzoek var. M. B. Hoogeveen om eervol ontslag als Di recteur der Kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen. Goedgekeurd. 4o, Praeadvies op het verzoek' van A. van Zandvliet om eervol ontslag als on derwijzer in de lichamelijke oefening bij het Lager Onderwijs. Goedgekeurd. 5o. Voorstel tot wijziging van de aanstel ling van Mej. A. M. D. Langezaal, leerares aan do Hoogcre Burgerschool voor Meis jes. Goedgekeurd. 6o. Praeadvies öp het verzoek van J. Pander om een te bouwen tuinhuisje in den tuin van perceel Hooge Rijndijk No. 2, van hout te mogen maken. De heer v Hamel spreekt zijn instemming uit met wat de heer Pamder schrijft. De auto lastwagens veroorzaken een ondragelijken last. De Voorz. zegt, dat deze zaak niet aan de orde is. B. en W wijden daaraan echter hun ne aandacht. 7o. Voorstel tot aanvaarding van de voorwaarden, waaronder door Gedepu teerde Staten vergunning is verleend tot den aanleg en de exploitatie van een hoogspanningslijn onder de gemeente Wad dinxveen, ten behoeve van de Papier fabriek „De Schoone Haas." Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot verhuring van het IJk- kantoor aan de Lammermarkt aan den Staat der Nederlanden voor 400 (tot nu toe bedroeg de huur 375.) Goedgekeurd. 9o. Verordening tot intrekking van de verordening van 29 November 1920 (Gem. blad No. 53), op bet gewicht van brood. Mevr. van Itallie vraagt n-aar het adres van de Gezondheidscommissie. Wolk motief voert zij aan? Do Voorz. zegt. dat de verordening feitelijk van rechtswege is vervallen. Het voorstel wordt goedgekeurd lOo. Voorstel in zake het sluiten varT kasgeldleeningen, gedurende het 3e kwar taal 1922. Goedgekeurd. 11 o. Voorstel tot afstand van het recht van beplanting op den berm van den Warmonderweg onder Oegstgeest, tegen over het perceel Sectie P No. 98. Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden 2223) voor de kosten der vrijwillig© Ouderdomsverzekering ten name van in gestichten voor rekening van de gemeente verpleogd© armlastige krankzinnigen. De heer Dubbeldeman vraagt, of er wél mee gerekend is, dat verschillende van die on gel ukkigen niet den vereischten leef lijd zullen bereiken. De heer Heemskerk vraagt of deze zaak inu dadelijk wordt afgewerkt, daaT over vorige jaren de begrootingsposten ontbreken De heer PeTa, weth., zegt, dat met den toe stand der patiënten wordt gerekend. Alleen voor hen, die daarvoor waarschijnlijk in aan merking zullen komen wordt oen verzekering afgesloten. 13o. Voorst^: a. tot wijziging van hef. raadsbesluit van 24 April 1922, tot wijziging van do verordening yan 17 November 1881, rege lend© do heffing cener plaatselijke belas ting op de honden te Leidon; b. tot opnieuw vaststelling der wijzi- gingsverorde n i ng. Goedgekeurd. 14o. Praeadvies op het verzoek van de afdeelingen Leiden van de Alg. R.-K. Amblenarenverceniging en van den Alg. Ned. Christ. Ambtenaarsbond, in zake uitbreiding van het bestaande stelsel van kindertoeslag voor personeel in dienst van de gemeente Leiden. Goedgekeurd. 15o. Voorstel: a. tot verhooging van het aan de Wo ningbouwvereniging „De Eendracht" toegekende bouwvoorschot voor den aan koop van den grond en den bouw van 124 woningen op het terrein benoorden den Lagen Rijndijk (bouwplan II); 1). tot verhooging van het aan die ver eeniging toegekende bouwvoorschot voor den aankoop van den grond en den bouw van 65 woningen en 1 pakhuis op het ter rein benoorden den Lagen Rijndijk (bouwplan III.) De heer De Lange wil met een enkel woord zijn voldoening -uitspreien, dat do Raad van Arbitrage blijkbaar zeer objectief de zaai heeft beoordeeld, zoodat de gemeente er vrij goed af komt. daar van de 65,000 die gevraagd werd ruim 9000.werd toegestaan. Het voorstel wordt goedgekeurd. (Wordt vervolgd.) ingezonden. (Builen verantwoordelijkheid der Red.) STRIJD KAS. Eerste Verantwoording. Bureau 1. Raadhuis (gedeeltelijk) f 4. Gymnasium 7. Haverstraat 13. Brandewijnsteeg (ged!) 17. Burcht 35. H. B. S. (ged.) 40. Kweekschool v. Zeer. god. Gift Bureau N. L. Courant 18.50 27.— 66.— 25.50 76.— 24.- 78.— 10.-* 10 2.50 f 337.50 Zooals men uit de opbrengst deaer Bureau's ziet, zijn de velden weer wit om te oogsten. Het geld ligt bij onze menschen weer klaar; (alleen maar), is de activiteit der verschillende Buroauhoofden daaraan evenredig? Mannen, broeders en vrouwen, zusters, de hand daarom aan de ploeg en draagt zorg dat voor a A Yrijdag, do volle oogst binnen is. Namens de Organisatie: H. LAMBOOY Jr. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van oen academisch proefschrift, getiteld „Bijdrage tot de kenaus van de afscheiding van. een Haeahotoxine (Haeniolytische werkende stof)" werd bevorderd tot doctor in de ge neeskunde de heer Gustavo Emile Henri Verspyck Mijnssen, geboren en wonende te VGravenhage. ^Geslaagd voor het Proponents examen bij de Remonstrantsche Broederschap de heer H. J. Mispelblom Beijer, candidaat te Oosterbeek (Geld.) Geslaagd voor hot doctoraal examen rechten dé hoeren D. Schuur te Den Haag J. M. de Gast, te Sommelsdijk en E. G. van Benthem van den Bergh te Den Haag STADSNIEUWS. Alvorens handelsrelaties aan te knoopen met M. Englander, gewoond heb bende Maarsmansteeg te Leiden en die thans andore adressen opgeeft, wordt be langhebbenden in overweging gegeven zich te vervoegen bij den Commissaris van Politie alhier. De Commissaris van Politie alhier verzoekt te worden bekend gemaakt met den naam en woonplaats van den onbe kenden drukker van de in omloop zijnde valsche rente-coupons, luidende: 6 pet geld'leening, groot f €00.000 ten laste van het R. K. Kerkbestuur van den H. Nico- laas te Amsterdam, 11 coupons, behoo- remde bij obligatie Novan bovenge noemde leening, betaalbaar 1 Mei 1922, met dertig Gulden bij het Kerkbestuur en bij de Firma P. Th. Everard te Am sterdam en te Haarlem. Eveneens wordt mededeeling verzocht van den naam en de woonplaats van den vervaardiger van den stempel, waarvan een gedeeltelijke afdruk op de achterzijde van die valsche coupons voorkomt. Dat stempelafdruk is eivormig, onge veer ter grootte van een kievitsei met dikken buitenrand en dunneren binnen rand; het randschrift, voor zoover zicht baar, luidt: „Sigillum Ecclesiae St. Nico- lai", terwijl in den binnencirkel een kruis is afgebeeld. In do Stedelijke Werkinrichting zijn op* genomen in do week van 1117 Juni 136 vol wassen personen en 19 kinderen. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier werden doze week ongeveer 530 werkloozen in geschreven, onder wie: 14 letterzetters. 20 grond werkers, 38 opperlieden, 14 timmerlieden44 bankwerkers, 11 electriciens, 76 sigarenmakers, 102 losse werklieden. Afd. Vrouwen: 1 koffiejuffrouw, 2 boekhoud? store, 2 werkstere. TELEGRAMMEN. BRUSSEL, 17 Juui. In het van de militaire Luchtvaartschool te Asch in de Kempen hebben achtereenvolgens drie noodlottige ongevallen plaats gehad. Gisteravond is majoor Lints, leeraar aan d© luchtvaartschool, bij oen vlucht met een Nieuoort-toestel neergestort en ge dood. Hedenmorgen stortte wederom een vliegtuig van de luchtvaartschool, een Breguet-machine, omlaag, waardoor de leerling-aviateur korporaal De la Gen se rie gedood werd. Daarna viel de korpo raal Merten6, eveneens een JeWing-avia- teur, met ©en Caudron. Mertens werd era- stig gewond. y 27 Millioen dollar per jaar minder aan loon. CHICAGO. De arbeider, van de Spoorw. 1» heeft loonsverlagingen aangekondigd voor de klerken, het stationspersoneel, de seinwachters, de stokers, welke varieeren van 2 tot 6 cent per uur. Een en ander brengt ©en besparing me© van 27 miliioen dollar per jaar. Bij deze loonsverlaging zijn 325.000 man betrokken. Zij treedt in werking ©p 1 Juli a.s. Marktberichten. DELFT, 17 Juni. Kaas. Aangevoerd 34 vla pels komijne kaas. Prijs 0,40—0.54 per kik». ROELOFA RENDS VEEN, 19 Juni. Veiling. Aardbeien 0.090,15 per doosje. Aardbeien 0,390,65 per kilo; Sla 410 per 100; Bloemkool 0,180,28 per stuk; Peulen 2 2,15; Groen© Peulen 2,552,70; Peulen II 1,841,70; Peulen II 2,85; Extra Peulen 3,20; Doperwten 2,302,55; Doperwten II 2,352,40; Capucijners 2.902,60; Tuin- boonen 1,601,75. Doorsneeprijs van 17 Juni met aftrek vac veüingskostenPeulen 1,86, Groene Peulen 2,27, Peulen No 2 1,68, Jonge Peulen 2,90, Doperwten 2,39, Capucijners 2412. LANGERAAR, 17 Juni „St Phocas". Jonge Peulen 2,87, Peulen 2,07, Doperwten f 2,63, Tuimboonen 1,89, Capijcijners 2,35 alles per 10 kilo. Aanvoer 154 z«A Jonge Beu len, 907 zak Peulen I, 11 zak Capucijners, 70 zak Tuinboon en, 733 zak Doperwten AMSTERDAM, 19 Juni Veemarkt. Aange voerd: 562 vette koeien, le kw. 1,10—1,40, 2e kw 0.85—1,05, 3e kw. 0,60—0,80 per kilo, 100 melk- en kalikoeien 200—450 per stuk? 83 grask al voren f 4080; 73 nuchtere kalveren f 10 20; 203 schapen 2545; 190 Lamme ren 812; 578 vette varkens le kw. 1,16 per kg. schoon gewicht, 2e kw. 1.12; Spekvar- iens 1,10. OFFICIEELS BEURSNOTEERING. 6% Nederland 1922 A. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 7fo Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jnrgens A Jurgene B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelting en Rc£ Anaconda copper Centr. Leather Gulf Slates Steel Studobaker U S Steel gew. Bodjonv Suikerfabr, Com pan i a Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam. Poerworcdjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr Gecons. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl Rubber Sea-badjadd Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marino Orig. comm Marine pref. Besoeki Deli-Batavia Tabak Déli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senetnbah Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mex Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific mm*.... Union Pacific Wabash Souther» Raylw- Geld prol. 3 V.K. O.K. ioo»/8 100% 93'Ö/16 81«,g 102Vï6 S61/., 121»/ 122 833/. S4i/4 12S 125 687/. 68 65 83 22&I/2 287% 578 170 72 60 107 107 897/s 22 26% 1241/o 1251/4 1021/* 102 124l'j 857/s 35 1453/4 145% 120 120 864V< 364 7S 94 96% 648A 426V2 4-3]/t 130 30% 450V4 448% 26V- 69 60 86V4 40V2 421/j 42 192»/; 125*/., 124 10/l/o 15 8V, 81/, 48V2 85 85 100 98% 191/4 18% 77V4 76% 483/4 2 7 247 271 205 199 18 385 336 105 5 14% 26» 207/s -03/4 7V, 94V4 1443/t 144% 11Yj 11% 23'L 23% De markt hoeft een kalm verloop. Scheep vaart prijshoudend, evenals Culturen. Petroleum flauw go&tom-d Rubbers kalm maar vast. Wi as etno tee ringen (Amsterdam), Zicht, Londen fllj|7VA Berlijn 0.79'> Perye .22.80^ Brussel .21.80 Zwitserland 49.20 4 Weenen 0.01976 Kopenhagen .55.60 J Christian ia 43.80 Stockholm New-York .66.70 2.59V4 3 Telegrafisch Weerbericht. volgens waai nemingen verricht in den morge® van 19 Juni 1922, medegedeeld door het Kon, Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 771.0 Siniathieu. j Laagste Barometerstand: 740.U -cy lisljord Verwachting tot den avond van 4.:u Juni: Zwakke tot matige Zuid westel'j^6 tot Wcste- lijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk eenige regen in het Noorden, in het Zuiden weinig of geen regen, er9 warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3