aUKGEBLUKE. STAKS) I.EiOEM 15 Juni. Geboren: Gerardus Petrus Arnoldus Theo doras z. van A. G. Bergers en A." H. M. Huibcra Catharina d; van I. Louwrier en H. Heruer Gerard 2. ran J. H. v. d. Velden en H. de Graaff. Ondertrouwd: W. Uitjens jm. 30 j. on J. Loober jd. 30 j. W. Bruul iia. 23 j. en M. J. van Reus w oud 0 jd. 24 j. Overleden: J. van Weeren m. 62 j. H. G. v. Duurcn-v. d. Seijdo v. 65 j. groot bord, waarop in sierlijk© letters vermeld staat „Kaiserliches Deutsches Postamt". Boven dit bord zijn, bij wijze van versiering, twee groote swaotica's aangebracht, terwijl, om dit alles te be kronen, van den gevel van het gebouw in heldere kleuren de zv^art-wit-roode vlag lustig wappert. Handel in blanke slavinnen. De onderzoekingen der crimineel© poli tie te Hamburg naar de talrijke verdwij ningen van jonge meisjes, die den laat- sl-en tijd gemeld worden, hebben aan het licht gebracht, dat volgens mededeelin- gen uit zeemanskringen de meisjeshandel in het bijzonder in Hamburg een ver- schrikkelijken omvang aangenomen heeft. Buitenlandscbe zeelieden, die de Duit- scho taal machtig zijn, knoopen veelvul dige betrekkingen aan met meisjes van 13 tot 15 jaren oud, welke zij zulke verlok kende beloften doen, dat de meisjes hen gewillig volgen en alsdan in Zuid-Ame- rika in bordeelen aanlanden. Volgens een bericht uit Warschau heeft de regeering te Moskou besloten Polen en de Baltische Btaten tot een ont wapeningsconferentie uit te noodigen. In Archangel is 6edert acht jaren hot eerste Duitsche 6.s. met een lading meel aangekomen. Op de terugvaart zal het een lading hout voor Engeland mee nemen. Te Brussel op den hoek van de Rue Leopold en de Rue des Princes tegenover het gebouw van de Brusselsch© opera hoeft men bij het sloopen van een kelder muur een menschelijk geraamte gevonden. Dg politie stelt een onderzoek in, daar aan een moord wordt gedacht, waarbij waarschijnlijk verscheidene personen be srokken zijn geweest. De keldermnur, vaaraehter het geraamte werd gevonden, behoort tot een groot huie, waar vroeger het Café de Paris, Tn lnxneus nachtcafé, was gevestigd. Om het lijk op de plaats te brengen, waar het werd gevonden, heeft men vermoedelijk een kuil in den grond gegraven en daarna den muur weer dicht gemetseld. Dit alle6 kan echter on mogelijk het werk van één persoon zijn geweest. Uit de Omqevinq. VOORSCHOTEN. Woensdagavond hiel d-e R. K. Kiosvereeniging alhier een druk bezochte verga dering in het gebouw van den Volksbond; vele vrouwen waren mee opgekomen. De heer Jos. Aug. de Label hietd een opwekkende rede met het oog op do a.s. verkiezingen. Door het kiescollege der Herv. Zerk alhier is het volgende tweetal gesteld: 1. A. A. Dönszelman te Workum; 2. A. P. Fortgens te Lage Zwaluw©. WOUBRUGGE. Heden is een aanvang gemaakt mot den bouw van vier huizen aan den Kerk- weg in den polder Oudendijk alhier; eerlang zal daar ten Westen van ons dorp een aardige buurt schap verrijzen. Bij de op 14 dezer door het g e- meentebestuur gehouden aanbesteding van ©enige werken en leverantiën werd ingeschreven voor verschillende betonwerken, door E. van Luiing alhier voor f 730; Gebr. Kakenbos te Nieuw koop voor f 1028; en firma Leendertso en de Slay, Haarlemmermeer voor f 1424.25. Voor hot leveren van grond en basalt per M3. foor H. H. van der Wal, Gquda voor f 4.50 en 7.90; door C. Westdijk, Woubrugge voor f 5.25 $n f 8.30; door J. M. Samsom, Leiden voor 5.50 en f 8.75 en door D. van Baarsen te Am sterdam voor f 5.99 en f 7.94. Voor het rijden van grind en basalt door A. ie Graaf te Woubrugge, voor f 1.25 en f 1.50 ?er M3. NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermiddag, sloeg het paard /an v. R. gespannen voor een melkwagen, op hol loordat do as van een wiel brak. Toen ook de tram nog aankwam scheen het ongeval èen ern- vtigen afloop te zullen krijgen. Dank zji echter ie tegenwoordigheid van geest van een persoon, Üe het paard wist 6taando te houden, kwamen jorsoonlijko ongelukken niet voor. HAARLEMMERMEER. r—Burgerlijke stand. Geboren: •Jaria Neoltje d. van G. van Hulzen en E. B. "Schouwenburg Jenneke d. van A. Kolf on M. Verkuijl Jacobus z. van J. J. Oppelaar en H. V. Griekspoor Adolf Josephus z. van B. A. van Tol en J. C. Stroombergen Johannes •ïarinus z., Marinus Johannes z., Jacobus Fran-* ciscus z., drieling van C. Moison en A. J. Stokx Petronella Johanna Apolonia Francisca d. van L. Clemens en J. P. van Tetering Ariën 1., ilargarctha d., tweeling van A. Claij en L. Kreeft Gerritjo Petronella d. van J. C. Mar cus en C. J. Kauffman Maria Hendrika d. van. B. Biesheuvel en M. van den Heuvel f-* Hendricus Fictalus z. van C. Roose en C. J. van Berkel Catharina Johanna Maria d. van C. N. van Warmerdam en C. J. de Koning Wil lem z. van M. de Waal en L. van Herwijncn Maretjo d. van G. van der Tang en T. Planting Neeltje d. van K. Balk en T. Markus. BOSKOOP. Door een onzer dorpsgouooten word op 23 Mei jj. een briefkaart verzonden naar Rijswijk. Eerst den 8e Juni d.a.v. kreeg de geadresseerde deze in zijn bezit. De briefkaart heeft dus 16 dagen noodig gehad om de plaats der bestemming te bereiken. De heer H. A. Boekraad, direc teur der N. V. ,.Rijn en Gouwo", Mij tot Exploi tatie van onroerende goederen, gevestigd alhier, hoeft in verband met zijn werkzaamheden zich genoodzaakt gezien zijn ontslag als zoodanig bij commissarissen aan te vragen hetwelk deze hem eervol hebben verleend. Dinsdag 20 Juni zal door het be- «£bïï© van den Laag-Boskoopschen polder schouw worden gedreven over de wateringen, vlonders en bruggen gelegen in genoemde polder. Coöp. Vereeniging „De Boa- koopsche veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Pioenen in soorten por bos 30—55 ct., Rozen in soorten per bos 2050 ct., Lelie's per 6tule 416 ct., Duizendschoon per boe 6 ct.. An jers per bos 3—4 ct., Pyrethiums per bos 2 ct. SASSENHEIM. Hot bouwen van een woonhuis met kantoor aan de Teijlingerlaan alhier is ge gund aan do firma J. Boon en J. van Schoonder? loerd den Bezemer te Leiden. WASSENAAR. Voor de A. R. Kicsvereeniging „Nederland en Oranje" alhier hoopt a.s. Woens dagavond op te treden in de zaal voor Chr. Be langen de heer Mr. H. Bijloveld, oud-Minister van Marine met het onderwerp: „Niet links maar Rechts". 1—Dinsdagavond a.s. zal in de zaal voor Chr. Belangen een tweede vergadering wor den gehouden, uitgaande van de Kerkvoogdij der NederL Herv. Gemeente alhier, tor bespreking van het bouwen eener kerk in het park „De Kiovit". KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Hoe noodig het ie voor de ge vaarlijke bocht op de grensscheiding van Alphen Koudekork (Grenshoek) dat voor het verkeer een waarschuwingsfceeken wordt geplaatst, onder- vond Donderdagmiddag de meesterknecht, v. IJ., van den heer v. B. alhier. Toen hij per rijwiel van de richting Alphen kwam aanrijden, werd hij vlak bij do grens door een van tegenovergestelde richting komende mo torrijder zoodanig aangereden, dat zijn rijwiel een eind ver werd meegosleept en deerlijk geha= vend werd, doch wonderlijk bekwam hij zelf geon letsel. Do oorzaak moet zijn, dat een aldaar passee- rend rijtuig, ondanks aanhoudend signalen geven, niet voor den motorrijder uitweek. r-i Bij do politie alhier is Zater-i dag j.l. door een eerlijken vinder een nikkelen tabaksdoos gedeponeerd. De eigenaar kan zich bij den Gemeente-veldwachter alhier vervoegen. De jaarlijksche collecte voor den gewapenden dienst Inags de huizen zal ge houden worden op Maandag 19 Juni a.s. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Zondagmorgen 10 uur en 'e avonds 6i uur Ds. Israel. Geref. Kerk. Zondagmorgen 10 uur en 'e avonds 7 uur Ds. Haspere. lit het Sociale leven. De gewijzigde Arbeidswet. „De Ned. Nijverheid", orgaan van het Verbond v. Ned. Eabr. Ver., schrijft on der meer: De verlenging van den arbeidsdag met een half uur por dag is op zich zelf zoo weinig belangrijk, dat wij emetig betwij felen of ze in de practijk eenig verschil zal maken in de frequentie der vergun ningsaanvragen. En jui6t daarom kunnen de aangebrachte wijzigingen ons zoo wei nig bevredigen! De industrie zal ook onder de gewij zigde wet slechts kunnen werken als zij aanhoudend overwerkvergunningen krijgt, waarvoor zij altijd met verkwisting van veel tijd, geld en energie zal moe ten vechten en die haar nog lang niet al tijd. zullen worden verleend naar de mate van billijke bedrijfseischen. Allerlei ambtelijke despoten zullen de industrie blijven, ringelooren met voor waarden, feitelijk vallend buiten het be stek van de wet en in ieder geval in 6trijd met gezonde industrieel© belangen. En op de wijze, zooals dezerzijds reeds meermalen is aangetoond, zullen anti- maatschappelijk quasi-sociale, doch inder daad politieke invloeden hun effect op het bedrijfsleven houden. Ook in de mentaliteit van den Minister en van de leiding onzer arbeidsinspectie i6 nog geen verbetering gekomen. De jongste Kamerdebatten hebben dat wel duidelijk bewezen. Uit de metaalnijverheid. Naar het Centrum meedeelt, is de di rectie van Werkspoor voornemens, met ingang van 1 Juli opnieuw een loonsver laging van 10 pet. in te voeren. De direc tie is echter bereid, tot 1 Januari 1923 een wekelijksche bijslag op het uurloon te verstrekken van 5 pet. Gemengd Nieuws Branden. Te Zaandam is gisterenmorgen half zes, ver moedelijk ten gevolge van bet overkoken van een mengsel tot bet bereiden van suikerballetjes brand, uitgebroken in het buis van den heer P. Fris, Heerengracht no, 35. De heer Fris kon zich slechts met moeite red den. Het Ihuis brandde met den inboedel geheel af; ook de woning van de wed. Fris ging in de vlammen op, eveneens zonder dat iets kon gered worden. De belendende perceel en, aan de eene zijde dat van de wed. Mooy én aan de andere van J. Timmer te Schiedam en bewoond door S. Schuring en L Windhouwer werden mede door het vuur aangetast en gedeeltelijk vernield. Aangezien de Heerengracht juist dezer dagen was gedempt en brandkranen nog niet waren aangebracht, had de brandweer aanvankelijk eendge moeite met bet bhisschLngswerk Do betrokkenen waren tegen brandschade verzekerd. „Hbld." Hedenmorgen zijn de gebouwen van de ver eenigde knoopen fabrieken te Nijkerd afcebraaid. De kantoM-localcn bleven behouden. Ongeveer 100 man zijn werkloos waaronder vele gezina 'hoofden, -j'i 1 j .j^i 1.1 ingezonden ^ededeelingen DE (MAG 'i ALLES want wanneer de maag ongesteld geraakt, dan duurt het niet lang aleer de overige organen van "het menschelijk lichaam eveneens onge steld geraken. Indien zij, die lijden aan maag pijn, zuur in de maag, oprispingen, het zuur, misselijkheid, opgeblazenheid, enz. en deze symptomen verwaarloozen, slechts vooraf wisten wat de gevolgen dezer veronachtzaming zijn, dan zouden zij zich haasten het kwaad te verhelpen. Een maatr, welke behoorlijk haaT werk verricht, welke al het voedsel assimileert, is de werkelijke bron van vol maakte gezondheid. Let steeds nauwkeurig op Uw maag en zoodra gij de geringste overmaat van gal of zuur bespeurt, gebruikt dan een half theelepeltje Gebïsmureerd Magnesium, waardoor binnen vijf minuten gal en zuur onschadelijk wordt gemaakt en normale werking van de maag wordt verzekerd. Voor dyspepsie,slechte spijsverteering en alle maag- aandoeningeninhetalgemeen isGebismureerd Magnesium, verkrijgbaar bij alle apothekers, ongeëvenaard; zooals duizenden personen die dit middel gebruikt hebben getuigen, Gebis- mureerd Magnesium. Depót Nassaul»ade314, Amsterdam. Verkrijbaar bij alle goede Apo thekers en Drogisten, o. a. bij REYST KRAK, Leiden. 7448 Pref. Otto Otfo vertrekt. Naar wij vernemen, zal Prof Olto Otto ons land verlaten Hij heeft de laatste dagen zooveel mogelijk nog patiëniten in particuliere zitting behandeld. Midden Juli zullen zijn werkzaamheden in het sanatorium te Blankenburg aanvangen. Hij zal echter in den herfst opnieuw in ons land terugkeeren. Het ligt in zijn bedoeling om een tournee door Nederland te maken, waarbij bij Rotterdam als middelpunt zal nemen. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor bot: Voorbereidend examen voor den Ned. Ind. administratieven. dienst de heeren J- Horst te Caslricum (N.H.), W. A. de Laat de Kanter te Den Haag en N. de Man te Delft. Doctoraal examen rechten: Mejuffrouw C. D. Kessler te Den Haag en de beer M. Lodder te Rotterdam. Candidaalsexamen theologie 2e ged. de heer G. van der Zee te Haarlem. Voorberidend Kerkelijk examen de heer E. A. A. de Vreede, Groningen. Doctoraal examen in de theologie de heer H. M. Sasse te Groningen. Candidaatsexamen rechten: de heer C. W. M. Baard te Den Haag, Mej C. M J. Verslege te Haarlem, Mej. P. S. M. Douw te Den Haag. Voorbereidend examen voor den Ned. Ind. ad ministratieven dienst de heer C. G. Meijer van Rosenburg, Leidon. STADSNIEUWS. De Vrijheidsbond in actie. D© propagandisten van den Vrijheidshond heb ben de aardigheid gehad, bij sommige politieke tegenstanders, de deuren vol te plakken met nropaganda-briefj€6 voor de Candida ten van do zen ÜOiri. Het is heel mooi -dof, men zich vrij voelt en dat men opkomt voor de vrijheid, maar ala de vrijheidsroes den jeugdigen Vrijheidshelden nu reed6 zoodanig bevangen heeft dat zij meenen de vrijheid te hebben eens andere eigendom te be smeuren, dan wordt de vrijheidsgedachte t-och wel wat al to consequent doorgevoerd. Succes heeft deze propaganda echter wel. Naar wij vernamen heeft een vrijzinnig dienstmeisje, die met deze vrijzinnige werkver schaffing nu niet bepaald ingenomen was, de verzekering gegeven, dat zij althans de vrijheid zou nemen de candidaten van den Vrijheidshond n i e t te stemmen. Staking. Bij de Banketbakkers-IJsco alhier is gisteren een staking uitgebroken onder de roomijsventers, omvattende ongeveer 40 man. Zij wenschen oen betere loonregeling. Bij beschikking van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen is, met in-? gang van 16 Augustus 1922, aan mej. W. C. van Hemert, op haar verzoek, eervol ontslag ver leend als adjunct-directrice van het Ziekenhuis der Rijks-Universiteit alhier. Personen fe Leiden gevestigd. L. J Del Baere, student, Steenstraat 4-8 H. Al ven aar en gezin, koopman, Levendaal 42 P. Ph Jansen en vtouw, mijnwerker, Prinsen straat 88a A. Oh. M. G. van Hofwegen, on derwijzeres, Lage Rijndijk 85 M Chr. Steen meijer, Rijn en Schiekade 85 E. Braaksma en gezin kok Rijksopvoedingsgesticht, Lombok straat 1-b G. Schoen, De Wetstraat 4 G. J M. Hillmajnn, hadjuffrouw, Hoogewoerd 158 W. M. van de Graaf, koetsier, Poelgeestslraat 12 W. K van Hasselt, kapitein infanterie, Plantsoen 41 P. M. de Planque en gezin, arts, Warmonderweg 4 J. A. Lowijs, dienst bode, Warmonderweg 4 Th J. Ongkiehong, Zoeterw. Singel 60 H. en J. A. Kruit, pak stera Haarlemmerstraat 299c M. C E. van Leeuwen, dienstbode, Groencpoort 1 F. M. van Y-peren, dienstbode. Oude Vest 1 T. van Luntei^n, dienstbode, Witte Singel 84f J. Kruit en gezin, rietdekker, Haarlemmerstraat 299c M. H. van Zoel enHel mts, Rijnsbur gc-rsingel 47 C. A. ten BrinkBrant6 en ge zin. Oogst gees 1 erl aan 41 A. de VI aam, Schel penkade 24 J. den Hoed en gezin, machine drijver, 2de Groenesleeg 37a A. G Scbelh'n gerhout, dienstbode Looierstraat 63 R. Luitjes, huisknecht, Trompstraat 23 C. W. van Santen, Kruisstraat 10 H. K A. van der Toorn Vrijthoff en gezin, Teiziger Breestraat 102 J. W. L Vervloot, Hoogewoerd 60 C. J. M. Kleinegris, onderwijzeres, 3 Octoberstraat 68 G. Borchers, bankwerker, Schelpenkade 32 S. A. van der Kolf, Haagweg 13 A. Re zing, dienstbode, Botermarkt 19 H P. Njio kitjien, Zoeterwoudsohe Singel 60 W. Kocks huishoudster, Breestraat 84 M. C. Hemerik, 1 dienstbode, Gerrit Douslrai17. Persenen uit Leiden vertrokken. Ph A. van Waardenburg. Den Haag, v. Boet zelaerlaan 70 Joh. Tan Rigteren, Rotterdam Agniesscstraat 128 G. Paulidès, De Rijp, ©n derofficier F. Ph. Meijer, Lisse, Clasinabel straat 35 Abr. S. Chabot, Noordwijk, Pension Winkler G. W. J. Drewes, Amsterdam, Kei zerskracht 41 F. Topma, Den Haag, Noord Polderstraat 13 A. H de Mooy, Katwijk, Klein Duin Mej H. Rosenberg. Haarlem H. v. d. Reek, Oegstgeest, H Morschweg 9 Mej. W. C. Schaap, Den Haag, Ghr. Speelmanstr 70 J. Besseling, Scheveningen, Gesticht de Voorzienigheid W van Sluijs, Scheveningen, Badhuisweg 173 Fr. A. van Velsen, Haar iem, Van der Vinncslraat 2rood H. L J. Koenen. Wassenaar, Rijksstraatweg 20 Wed. van FasthaJenKarstens, Amsterdam. Hendrik Jacobslraa-t 31 III Mej. H. G. Delmeer, Den Haag, Zuid Buitensingel 154 R. van Zuiden, Hoogveen (Dr.) Noordeinde B 421 Mej van Grieken, Amsterdam, Utreóhtscliestraat 96 A. Bergsma, Voorburg, Vondelstraat H. J. vaai Roijon, Dordrecht, Nico Maessingel 156 Mej. A. C Rietveld, Lisqe, Kanaalstraat 128. Aanbestedingen. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding van de te bouwen 6 of 14 wonin gen vanwege de Bouwvereeniging alhier werd ingeschreven als volgt: Perceel 1 is grondwerk. Perc. 2 is bouw werk. Massa 6 of 14 woningen. A. G. Vreeburg, Boskoop: Perc. 2, 6 won. 26835; massa 14 won. ƒ59745. G. de Graaff, Koudekerk: Perc. 1, 6 won. ƒ2000; perc. 2, 14 won. ƒ2500; perc. 2, 6 won. ƒ24000; perc. II 14 won. ƒ56000. A. v. d. Wall, Reeuwijk: Perc. 2, 6 won. ƒ25600; perc. 2. 14 won. ƒ55500. C. Tol, Waddingxsveen: Perc. 1, 6 won. ƒ1770; id. 14 won. ƒ26150; perc. 2, 6 won. ƒ22752; id. 14 won. ƒ52554. Gebrs. Ransdorp, Lisse: Perc. 1, 6 won. ƒ1674, id. 14 won. ƒ22166; perc. 2, 6 won. ƒ22609. id. 14 won. 52207 W. Pikaar, Leiden: Perc. 1, 14 won. ƒ2195. C. Verwey, Boskoop: Perc. 2, 6 won. ƒ21990. id. 14 won. ƒ51990. Zoetermeyer en Gesman, Alphen a. d. Rijn: Perc. 1, 6 won. ƒ2700, id. 14 won. ƒ3500. Perc. 2, 6 won. 23890, id. 14 won. ƒ51490. J. C. Osnabmgge, Harm el en:- Perc. 1, 14 won. ƒ1263; perc. 2, 14 won. ƒ48823. H. de Graaff: Massa 14 won. ƒ54630. P. Bosman, Boskoop: Massa 6 won. ƒ21766.50, id. 14 won. ƒ4980450. Verhoef, Zevenhuizen: Perc. 1, 6 won. ƒ1550; id. 14 won. ƒ2365. Perc. 2, 6 won. ƒ20100, id. 14 won. ƒ46800, massa 14 won. 48888. K. Ende, Waddinxsveen: Perc. 2, 6 won ƒ20640, id. 14 won. ƒ45700. Voorbouw en Bezuyen, Zwammerdam: Massa, 6 won. ƒ21000, id. 14 won. 47500. Kwakkenbos, Nieuwkoop: Massa 6 won. 20840, id. 14 won. 47037. J. Lindenburg: Massa 6 won.' ƒ20600; id. 14 won. ƒ45600. TELEGRAMMEN. BERLIJN, 15 Juni. De Raad van Gezan ten heeft besloten de van Oostenrijk schuld- oiechcndo staten te verzoeken gedurende twintig jaren van hun voorrecht af te zien, opdat het credietsysteem voor Oostenrijk van kracht wor den kan. BERLIJN, 15 Juni. -In verhand met de verhooging der salarissen en loonen zullen de spoorwegtarieven dezen zomer opnieuw worden verhoogd. BERLIJN, 15 Juni. In den Rijksdag beeft Fehr, de minister van landbouw, vandaag be vestigd dat do oogst aan broodkoren van dit jaar zich aanmerkelijk minder liet aanzien dan het vorige jaar. Het zal daarom onvermijdelijk zijn, gfooto hoeveolheden tarwe in te voeren. PARIJS, 15 Juni. De Parij6che editie van de „Chicago Tribune" meldt, dat Lloyd George Pierpont Morgan uitgenoodigd hoeft tot een on derhoud ter bospeking van het economisch her stel van Europa. BUENOS AIRES, 15 Juni. Naar gemeld, wordt is in La Par en Oruro de 6t. van beleg af gekondigd. Zulks in verband met een revoluiion- naire beweging, die tegen den president der re publiek gericht is. BERLIJN, 15 Juni. Het rijkskabinet zal met den grotsten spood de nieuwe nota der commissie van herstel in studio nemen. De nota beeft niet het karakter van een ultimatum, een bepaalde termijn voor de beantwoording wordt niet gesteld. Marktberichten. LEIDEN, 16 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd 163 partijen kaa6 Besteed werd voor lö soort Goudsche kaas 4246; 2e soort 36 41; le soort Leidsche kaas 3437 2e soort 3133 alles per 50 K.G. Handel vlug. Aan de Stadswaag gewogen 125 partijen, 5450 stuks. 39242 K.G Veemarkt Aangevoerd 573 Runderen, 261 Kalveren, en 808 Schapen. Prijzen: Stieren 10O—525; Kalf en Melkkoeien 195—648, steeg matig; Varekoeien 140208; Vette Ossen en Koeien 195575, schoon a. d. haak ƒ0,951,36; Vette Kalveren 40130. schoon aan de haak 0,901,75; Nuchtere Kalveren 918; Vette Schapen, 4260, schoon a. d. haak; Weideschapen 2634; Lammeren 5,5018; Magere Varkens voor fokkerij en Londen 2450, per Kg. levend gewióht 0,78 Biggen 919; Paarden 260300; Bokken of geiten 212. UITHOORN, 15 Juni Kaas. Gp do kaasmarkt waren, aangevoerd 95 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort 3739, 2de soort 3436, zwaardere 4142, Rijksmerk 3940. Han del vlug. LANGERAAR, 14 Juni. „St. Phocas." Jongo Peulen 2,03. Peulen I 2,07, Capdop 2,61, Capucijners 2,80, Tuinbeonen 2,22, Dop erwten 2,86, Aardbeien 37 tot 48 cent per kilo, aanvoer Jonge Pelen. 264 zak, idem I 1088 zak, Capdop 25 zak, Capucijnere 3 zak, Tuin boonen IQ zak, Doperwten 201 zak, 365 kilo Aard beiien. DELFT, 15 Juni Veemarkt. Vette koeien 1« kw. 375—500, 2e kw. 200—375; Kalf koeien le kw. 375—500. 2e kw 225—375: Vaar koeien le kw. 225—350, 2e kw. 10O— 225; Vette Schapen 3045; Vette Lammeren 3€T —42; Magere Varkéns 18—74; Nuchtere Ka5 veren 1220; Weilammeren 818; Bigger.' 10—24; Paarden 100—400. Runctvlecscl-" per Kilo 1,301,000,80. Aanvoer: 209 Roe deren, 7 Paarden, 216 Magere Kalveren, 593 Schapen of Lammeren, 378 Varkens, 405 Bigge» 14 Geiten of Bokken, 7 Veulens Beter. Aanvoer 195/8, 5/16, wegende samer^ 3900 kilo. Prys 2^0-2,50 per kilo. LEEUWARDEN, 16 Juni. - Kaas. - Sleutel kaas f 0,1 S—0,51, Nagelkaas f 0.06—0.30 Gouda Kaas f0,06—0,72, Edammer Kaas» f0,29—0,73. Aangevoerd 709S1 KG. Boter. Fabrieksboter f 1,30—2.21 p. KG. Aanvoer 13/8, 100/16 vaten. ROELOFARENDSVEEN, 16 Juni. Veiling. Aardbeien per doosje 911 cent, per kilo 40 47 cent; Sla 0,30—0,70 per 100; Peen 0.00 0,07 per bos; Snijboon-eb 1,60 per 100; Niet» we aardappelen 0,31 per kilo; Peuten 1,65 —1,90; Groene Peulen 2,20—2,25; Peulen II 1,06; Doperwten 3,052,80; Capucijners 2,051,90; Tuinboonen 2,15 Doorsneeprijs van 15 Juni, met aftrek van veilingskosien: Peulen 1,63, Groene Peulen 2,Peuten No. 2 1,49, Doperwten 2,61, Capucijners 2,37. OFFICIEELS BEURSNOTEERING. 6% Nederland 1922 A. 5Nederland 1919 4M% Nederland 1917 7% Ned.-Indie 1921 5% Ned.-Indie 1917 Koloniale Bank aand. Ned. Ind. Handelsbank Ned. Handels Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide cn Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr. Leather Gulf States Steel Studebaker U S Steel gew. Bod jong Suiker fabr. Coirpania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A*dam. Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtsche Petr. Gecons. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl Rubber Serbadjadd Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot y Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marino Orig. comm Deli-Batavia Taba*. - Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5Mex Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wabash Southern Raylw. Geld prol. 3U? V.K O.K. 100i/2 100i/f 93«/lc Sli/2 108 Vj6 £6% 123»/ I2iyt S*Vic S4 126 1247; 673/g 54>/s 82 2361/4 361/, 578 170 72 61 Va IO6V0 S9Vs 82 1023/s 105 124ha 351/2 363/4 1461'.» 145 122 121 367V, 363 74 791A 100»/, 64»/, 4391/, /8 1311/4 130 465' U 456V, 261/. 6 3/4 63 398/4 42 44 44 195 1261/, 125 109 15 9®/is 9 V, 48V, 100 21 'A 191/4 79i/ls 483/4 250 245 271 L-VO 203 29 335 335 105 53/4 26 V, 2IV4 7V. 7»/4 93 s/« - 1443/, 233/ =31/. Beurs met halve verkoop. Olio's laag, evca eens CultuTen. Amerikanen flauw, 2o Mcx. willig Scheepvaartsaamdeelen prijshoudend, Marina flauw. Geen elotnoteering. Wiss e I n oteeri n gen (Amsterdam). Zicht, Londen Herlijn ParijB Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Cbristiania Stockholm New-York i 11.491/2 0.S1 22.571/a .21.20 48.92U, ".00 .55.75 43.90 .66.60 2.5678 Telegrafisch Weerbericht. Tolgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 Jnni 1922,. medegedeeld door het Kon. Ned. Heteoroligisch Instituut te De BildL Hoogste Barometerstand: 767.2 Valentia. L&agete Barometerstand: 750.0 Seydisfjord^ Verwachting tot den avond van 17 Juni: Zwakke tot matige Noordoostelijke tot Noordelijke wind, licht- tot halfbewolkt. waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur, Advertentiën. Heden werden wij ver blijd door 's Heeren goedheid met de geboorte van een welgeschapen Zoon 7452 CORNELIS. C. v. VEEN en Echtgenoot©. Voorschoten, Papelaan. De Heer en Mevrouw GOSLINGA—Koekkoek zeggen hartelijk dank voor de" vele bewijzen van belang stelling, ontvangen bij de ge boorte hunner Dochter- 74-^

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3