eüB&£gLIJK£ STAEiP LEiQEN A Jnni. Goboren: Johannes z. van J. Hovêj en D. Eikenboom Pieter z. van P. Brouwer en A. jf. de Koning Paulue z. van M. v. d. Heij den en M. de Bruin. Gehuwd: P. G. do Does jm. en M. J. Ha- braken jd. N. Melet jm. en E. van Dijk jd. J. Brkolmans jm. en C. A. Rozier jd. G. J. Koijaor wedr. en J. E. Diumcrwind jd. W. F. Talfijn jm. en C. de Meij jd. J. Dirkee jm. en C. A. Prevoo jd. D. D. de Gunst jm. E. v. Benten jd. A. Tuinliof de Moed jm. M. v. d. Hengt jd. P. Wouters jm. en M. v. Ingen Schenau jd. S. Kloos jm. en J. Vos jd. W. Veerman jm. en W. Kop jd. J. Vorwer jm. en S. Martijn jd. A. Mie- reniet jm. en M. de Jong wede. H. Philippo tn J. J. Crama jd. L. Leemans wedr. en W. Jansen jd. J. C. v. Haaster jm. en J, H. ran Santen jd. H. A. Jansen jm. en M. Schroei jd. H. Molenaar jm. en L. Boehlee jd. Overleden: A. Abma-van Dijk v. 37 j. - N. v. d. Wilt-van Straalcn v. 50 j. D. H. v. d. Zeeuw m. 36 j. C. J. Hoogendijk m- 57 j. krijging van hel diploma voor traamvrouwver. pleegster. Op 7'4-j arig em leeftijd over lc-ed alhier de heer J. Heemskerk. De overle dene was langen tijd bestuurslid der Anti Rev. Kiesvoreeniging en van de Christelijke School vercenigingj alsmede een vooraanstaand man op het gebied van land en tuinbouw. KATWIJK AAN ZEE. De zoon van den 1 a n fl o u wer van D. had het ongeluk door het open staande luik van een hooizolder te vallen, waar door zijn schouder werd verbrijzeld, terwijl hij zich op andere plaalsen bezeerde. Hij is ter ver pleging overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden. De inspectie voor de mili tie 1916 zal plaats hébben 20 Juni in de bewaar school te Katwijk aan den Rijn HAZEiRSWOUDE. Door het bestuur van den Ambachtspolder zal op Dinsdag 27 Juni schouw worden gehouden over vaarten, wijken en eloo ten in dien polder gelegen. Het jaarlijks onderzoek van de verlofgangers lichting 1916 zal plaats hebben op Vrijdag 23 Juni voormiddags half elf in de openbare school (Schoolstraat) te Alpben aan den Rijn. SASSEN HE1M. Wat allen hoopten en velen verwachtten is geschied „Crescendo" ons Chr. Fanfarecorps is ontwaakt uit zijn wél wat langdurigen slaap. Gisterenavond kwamen de- leden weer eens bij elkaar en algemeen was men er voor om weer eens met nieuwen moed en verdubbelden ijver te beginnen Den 22sten dezer vangen de repetities aan. Naar wij vernemen zijn de instrumenten ech tor niet compleet, en wil men nu bij muzieklief hebbers aankloppen om eene 'bijdrage teneinde dit euvel te verhelpen. Indien de leden van het corps nu eens actief blijven en de noodige finantieele steun otntvan gen, dan kunnen wij dezen zomer nog eens van buitenmuziek vanuit de thans zoo gunstig staan de tont genieten. Burgerlijke stand. Geboren: Nicolaas Pieter z. van E. Duindam en J. van der Niet Huibert Cornelis z. van J. I. Stelma en S. van Ginhoven Juliana Cornelia d. van H, Th. Rotteveel en W. Witteman. Overleden: C. Elfering 65 j, wedr. van E. Hassing J. C. Rotteveel 5 nur, d. van H. Th. Rotteveel en W. Witteman. Gehuwd: C. D. van Goevorden 28 j. en J. M. H. Bergman 25 j. Ingekomen: B. Verhoef, Zuiderstraat 35 van Haarlem Mej. J. Moolenaar, Hoofdstraat 79 van Haarlem P. C. Korpcrshoek en gezin. Wtrmonderdam 25 van Heerlen. Vertrokken: H. Voore, van Oudo Haven 3 naar Sleen. Mej. D. van Diggelen, van Hoofdstraat 80d naar Voorhout. Naar wij.vernomen zal on Woens- dag 21 Juni a.s., des namiddags te 23 uur in de Overplaats „Rusthof" nabij de Charbonlaan eéne demonstratie worden gegeven mot hiet brand- blusch-apparaat ,-Minimax". ALPHEN.AAN DEN RIJN. De staking op de scheepswerf bij de firma Boot (Gouwsluis) is geëindigd. Maandag hohhen de werklieden het werk her* vat tegen een met 5 cent verminderd uurloon. Aan de firma N. Samsom alhier, is op do tentoonstelling te Scheveningen vanwege den Algemeenen Nederl. Pojitiobond, een zilver ren medaille toegekend, als blijk van waardeering voor hetgeen deze firma in een reeks van jaren op litterarisch gebied voor de politie leverde. Mot hot.oog op de eerstdaags in gebruik te nemen nieuwe Ned. Herv. Kerk alhier, worden de nieuwe zitplaatsen Woensdag, Donderdag en Vrijdagavond aan de leden ver-! huurd. Naar men ons meedeelt krijgen zij, die een vaste plaats in de Noodkerk hadden, de voorkeur bij het huren der nieuwe zitplaateen. De zit plaatsen zullen niet meer als vroeger eerst wor* den verkocht en dan verhuurd. Maandagavond a. e. hoopt de damclub O. D. J. van Alphen een wedstrijd t© leiden in het Burchthotel to liouden met de Dam club D. J. O. van Den Haag. LEIDERDORP. Dinsdag 27 Juni te half acht, koopt voor de Anti-Rcv. Kiesvoreeniging op te treden de WelEd. beer A. van Nes Czn. van Bodegraven met het onderwerp „Wij blijven Anti Revolutionair". Anti-Revolutionaire mannen en vrouwen, houdt dezen avond vrij en komt allen in „Irene" om dezen spreker, die in dezen omtrek reeds goeden naam verkroog, te hoor en Geestverwanten, ook voor n is „Irene" geo= Pond, ook gij wordt daar verwacht. Het zal zeker een zeer goods avond worden! VOORSCHOTEN. Gieteravond kwam de A. R. Kies» leniging alhier in Leden-Vergadering bijeen. Verscheidene dames waren mede aanwezig. Na gebruikelijke opening heette de vi< zitter, de heer H. A. Diephuizeh, de aanwezigen en inzonderheid de vrouwen, hartelijk welkom. Vervolgens kwam na het afhandelen van enkele huishoudelijke zalen aan de orde: „De Propa ganda voor de as. verkiezingen". Het Bestuur had zijn maatregelen voor dc pro paganda goed voorbereid, zoodat allo6 vlot van stapel liep. Verschillende commissies werden gevormd in welker arboid ook de vrouwen een werkzaam aandeel zullen nemen. De gezellige vergadering werd na een opwekkend slotwoord van den Voor zitter, door De. H. Ating met dank aan den Heero gesloten. Do heer F. A. Poet,'tot voor kort alhier woonachtig, is te Utrecht geslaagd voor diploma boekhouden, uitgaande van de Vereen, van Leeraren M. O. Boekhouden. BOSKOOP. Dinsdagmiddag is hot 4-jarig zoontje van den slager L. de Jong, wonende aan den Otweg, nabij de ouderlijke woning in een sloot geraakt "én in de modder gestikt. Het tragische in deze is dat van dze echtelie den al eerder een kind vordronken is,. Zondag 18 Juni de6 voormiddags 91 en des namiddags 6 uur, hoopt voor de Coin feesioneelo Veroeniging in het gebouw „Salva- torie" op te treden, Ds. P. A. Steenbakker, Mo- rejou Loysen uit Holten. BOSKOOP, 14 J|.ni. Er worden prijzen be steed als volgt: Pioenen 20—65 ct. per bos Rozen 40—95 ct. per boe, op stam 55 ct. Lathyrus 8 ct. per bos Gladiolus f 1.10 per bos Duizend-' schoon 10 ct. per bos Pyrethrum 5 ct. per bos Campaneela 1060 ct. per bos Delphi-s nium 12—30 ct. Centauria 8 ct. per bos Acertakken 25 ct. per bos Lolio'6 80—120 ct. per boe Lichuris 510 ct. per bos -Kal- mia's 25 ct. per bos. Fruit. Aardbeien per 5 ons 1725 ct. Uit het Sociale leven. Het Collectief Contract opgezegd. De Federatie der Werkgeversorganisa ties in het Boekdrukkersbedrijf heeft aan de gezellen-organisaties bericht, dat zij volgens art. 89 der collective arbeidsover eenkomst het contract opzegt, doch gaar ne bereid is, over een eventueel nieuwe overeenkomst te onderhandelen. Gemengd Nieuws Droevig ongeluk. Dinsdagmiddag is de 17-jarige zoon van den landbouwer W. de L. te Zevenbergschenhoek, die op het land werkzaam was met een wied- machine, in een sloot gegleden en in den modder gestikt. Tragisch! De heer H. B. Hackmann te Hoorn, die Dins dagnacht met een vriend de wandeling ondernam naar. de Purmerender veemarkt om daar een stier te verkoopen, is onder Berkhout plotseling op de straat getuimeld, en onmiddellijk nadien overleden. Brand. .Te Leggeloo is de woning, bewoond door H. Zoer, tot den grond toe afgebrand. Met groole moeite werd een kind, dat zich in do schuur be vond, gered. Frans Rosier weer geknipt. De politie te Hilversum heeft gistermorgen Frans Rosier, die daar onder den naam Fransen woonde, gearresteerd en op transport gesteld naar Amsterdam, onder vétdenking, een zijner kennissen, waarmee hij in de strafgevangenis te Leeuwarden vriendschap had aangeknoopt voor een bedrag van f 300- te hebben opgelicht. „Hbld." Staking. Te Arnhem is een staking uitgebroken bij de wolfabriek van Gobrs. van Leeuwen, Ongeveer 30 a 40 meisjes staken. De eisch is loo os verhoor ging. Grooto hoeve afgebrand. Dinsdagnacht is de Woeetenburghoeve onder Bavel (gem. Ginneken) afgebrand. Het liuis en de schuur werden een prooi der vlammen, terwijl 5 kooien en 2 varkens mede verbrandden. De bewoners konden zich met moeite redden. De schade is zeer groot. Minderwaardige aardappelen. Een partij van 1900 H.L. oude aardappelen, die uit Finland te Rotterdam aangevoerd en ver-» scheept was in een tjalk6chip, is op aanwijzing van -de politie door den gemeentelijken Keurings dienst afgekeurd, zoowel voor menschelijk als dierlijk voedsel. Deze aardappelen, die een waar de van f 12.000.1 vertegenwoordigen, zijn bij de gemeentelijke vuilverbranding vernietigd. De inbraken in Twcnthc. De marechaussee te Oldenzaal heeft gister nacht den dader van inbraken in verschillende plaatsen van Twenthe gearresteerd. Het is een Duitscher afkomstig uit Berlijn. Hij heeft vol ledig bekend. Te Losser zijn drie Duitschers, die ook inbra ken hebben gepleegd, aangehouden. Brutale lui Zondagnacht bevond zich een Engelséh pleij zierjacht de Sea Gull", in de nabijheid van Nieuwediep. Het was vrij ruw weer en drie rie- schers, die daar rondzwalkten, boden ach aan hot scheepje in de haven te brengen. Daar de commandant evenwel niet de minste behoefte had aan hun hulp, dankte hij er voor. Niettemin klampten de mannen zich aan het vaartuig vast, een hunner had de brutaliteit aan boord te klim-- men en het roer te nemen, waarna hij het schip de haven in stuurde. Aan wal gekomen, dreef bij de brutaliteit zoovor om voor dezo geheel wederrechtelijke daad de som van - vier pond sterling te vragen, hetgeen de eigenaar weiger de. De brutaalste der mannen dezelfde die het roer had genomen wilde nu den gezag voerder te lijf, waarop doze politiehulp inriep. Tenslotte trokken deze moderne zeeroovers af mot een bedrag van één pond sterling, dat hun do eigenaar uitkeerde, als „belooning" voor hulp bij het meren. De „Held. Courant" schrijft verontwaardigd, dat op deze wijze de haven te Nieuwediep in het buitenland een ongunstige reputatie zal krij gen en deze praktijken, die zich al meermalen hebben voorgedaan, do oorzaak zijn, dat men Holder zooveel mogelijk mijden zaL Aiiüic Pascal. Dc politic te Bussura heelt ongovoer 45-jarige vrouw, wonende te Water-* graafsmeer, als verpleegster gekleed, verdacht van oplichting, geploegd te Deventer. Later bleek de aangehoudene do beruchte An nie Pascal to zijn. Onder dezen naam heeft zij indertijd te Arnhem en Oosterbeek opzienba rende oplichtingen gepleegd. Zij is tor beschik king gesteld van den commissaris der politie to Deventer, Een wereld-voetreiziger. We ontvingen schrijft de „Msb." bezoek van den hoer Arthur Pelser, die te voet roods Mexico, Zuid-Amerika, Engeland, Duitschland, Frankrijk, Argentinië, Brazilië, Portugal en Spanje bereis de. Thans kwam hij ons zijn vertrek aankondigen naar.... Marokko! Door den verkoop van prentbriefkaarten voor ziet hij in zijn onderhoud. Verdronken. To Mierloo is het kindje van de schipper B„ dat vermist werd, op hét water drijvende gevon den; het kindje was reeds dagen overleden. Faillissementen. Goëipdigd door het verbindend wor den der eonige uitdeelïngslijst: P. Heemskerk te Leiden. U itgesproken: C J. Kooien, schoenfabrikant, Oieterwijk; cur. mr. Jos_ Maeyer. Academienieuws. LEIDEN. Voorbereidend examen voor den Ned. Ind adminis-tr. dienst de beer en W. B Hollman te W-ageningen en F. Rietzschel te Leiden. Doctoraal examen in de Nederl. letteren de heer L. Brummel te Den Haag. Geslaagd voor het: Doctoraal examen in de rechtswetenschappen de heer en The Bo Djuram te Siboga, C. Sypkes te Scheveningen en F. G. A. E. A Bielers te Den Haag; Candidaatscxame-n in de rechtswetenschap pen de heerem A. Wolfsbergen te Botterdam, H. A. Meijroos te Den Haag en J Tazelaar te Den Haag; Gandidaatsexamen voor het Indisch recht de hoer L. E. Derkx, te Den Haag. Bevorderd tot doctor in do geneeskunde na verdediging van een academisch proefschrift getiteld „Palhogene Darmbacteriën en lage tem pcraturen" de heer Heinrich Frederik Ong Kie Hang, geboren te Amboina, wonende te Leiden. Can dida-a (sex amen Geneeskunde. 1ste groep, 20 candidalen Geslaagd: Mej. A. Briedé, Rot terdam, en de hoeren J. B Busscmaker te Lel den J. P. Kruimel te Den Haag, E. van Gogb te Arnhem, N. C. Hari/mans te Bandoeng, J. J. L. H. Neelen te Maasniel, L., L. W. von Lieben stein te Padang, A. W. Pot te Den Haag, J. J Werners 1e Rotterdam, J N. van der Does te Arnhem; B. G van Heusden te Leiden; M. B. Jonkergouw te Alphen aan den Rijn. J. L. Goe mans te Dordrecht, L Gonsalves te Den Haag, J C Klei-n te Tiel en J. K. I. do Clercq Zuhli te Den Haag. STADSNIEUWS. De onderwijs-reorganisatie. Op de voorstellen van B. en "W. inzake de onderwijs-reorganisaitie zijn verschil lende voorfiteHcoi en amendementen inge diend. De hee-ren "Wilbrink,' Jan de Lange en F. Eikerbout stellen voor de navolgende re geling van bet handwe-rkonderw ijs, aan de scholen, die met de- Centrale school voor bot zevende leerjaar, eindonderwijs geven. Voor bet derde leerjaar twee uur per week. Voor bet vierde en vijfde leerjaar, drie uur pier week. Voor bet zesde leerjaar, zes uur per week. De bedoeling met deze regeling is, om de bovengenoemde eerste drie jaren, de lessen zooveel mogelijk door de gewone onderwijzeressen te doen geven; in heb zeede leerjaar eebter door een vakonder wijzeres, en dan gedeeltelijk buiten de ge wone schooltijden. De beer va-n Hamel stel-t voor in over eenstemming met het advies van de afd. van de Vereeniging van Hoofden van Scholen en overeenkomstig den wensoh van de Plaatselijke Schoolcommissie, de behandeling der reorganisatievoorstellen uit te stellen in verband met de door de Regeering toegezegde technische herzie ning der L. O.-wet 1920. Subsidiair, voor het geval, dat zijn voorstel niet wordt aangenomen, de voorstellen van B. en W. in dien zin te doen' hiiden, dat de tegen woordige regeling van het onderwijs in de nuttige handwerken, voor zooverre be treft de voormalige scholen 3e kl., indien eonigszins mogelijk, althans wat betreft hetonderwijs, te geven door vakonderwij- zere-ssen, onveranderd blijft. De heer J. B. Meijnen stelt voor, de voorstellen van B. en W. gedeeltelijk aan te houden, nl. art. IV, No 1 en No. 4, Vb. XII en XVIII. Verder stelt bij om voor: Aan Art. XIII toe te voegen: ..met dien verstande, dat, wat het onderwijs in de gymnastiek be treft, de leerplans worden gewijzigd in. dier voege, dat het onderwijs in de vrije- en orde oefeningen der gymnastiek na het vijfde leerjaar wordt vervangen door bet onderwij® in gymnastiek. De beer Knuttel stelt voorDat in de gemeente voortaan slechts één soort open bare scholen voor gewoon lager onder wijs zal bestaan. Dat de bestaande scholen, voovzoover zij meer dan zeven kLaseai telden, zullen wor den gesplitst. Dat bet maximum-aantal leerlingen per klasse wordt vastgesteld op 524. Mevr. van Ita-lliev. Embden en de h9er Sijtsma hebben eveneens een aantal amendementen ingediend o.a. dat bet maximum aantal leerlingen f*er klasse op allo schoten word© vastgesteld op 32. Dat bet onderwijs in de nnttige hand werken onder schooltijd worde gegeven en toebetrouwd blijft aan de vakonderwij zeressen. dat voor de jongens in die uren onder wijs zal worden gegeven in handenarbeid. Dat Woesdag-smiddag facultatief zal worden toegevoegd, een cursus in handen arbeid voor meisjes en jongens. Ten slotte nog een reeks amendementen van den beer Groeneveld. O.a., dat bet ouderwijs in de nuttige handwerken on der schooltijd wordt gegeven door vak- onderwijzeressen. Dat aan al'le scholen eens per drie maanden een rapport aan de ouders wordt toegezonden en dat aan de leerlim ge der scholen voor U.L.O., die alle klassen met vrucht hebben doorloopen een eind diploma wordt uitgereikt. Dat bij het gewoon lager onderwijs ge tuigschriften zullen worden uitgereikt, uit sluitend na het 7e leerjaar en prijzen zul len worden gegeven op bet eind van het 5e. 6e en 7e leerjaar. Het Fransch in te voeren als leervak voor bet zevende leerjaar, alsmede voor een achtste leerjaar omtrent de invoering waarvan B. en W. worden uitgenoodigd eerlang de noodige voorstellen te doen. In het perceel Nieuwe Rijn 46b opent de heer M. Bongenaar heden zijn nieuw pho tog ra pid sch atelier., Uit- en inwendig biedt het nieuwe magazijn een stijdvollen aanblik, en do meest moderne pbo- tographie-toestellen zijn aanwezig. Wij wenschen den heer Bongenaar goed succes toe. - Gisteravond had op „den Burcht" oen mee-: ting plaats belegd door de S. D. A. P. Mevr. Bakhuizen uit Zeist en de heer van Meurs uit Amsterdam voerden het woord ter aanbeveling van de S. D. A. P. candidaten bij d© komende verkiezingen. Bij den aanvang waren pijn. 500 personen aanwezig, doob door het guro wceru verliep dit aantal nogal. De vergadering had overigens oen ordelijk verloop. Gistermiddag liep de 11-jarige H. V. wo nende 2© Haveretraat met zijn hoofd tegen een lantaarnpaal op den H. Rijndijk. Hij kreeg een respectabele buil en een bloedende wond boven zijn linkeroog. Een agent verbond hem, waarop hij zonder hulp naar huis kon gaan. Gearresteerd is op verzoek van d© officier van Jy6tita© zeker© J. I. alhier. Hij is naar het Huis van Bewaring in Den Haag overgebracht. TELEGRAMMEN. De overdracht van Opper-Silezië. BERLIJN, 14 Juni. Naar dc bladen uit Breslau vernemen, zijn de onderhandelin gen te Oppeln betreffende de overdracht van Opper-Silezië onderbroken, aangezien zich nieuwe moeilijkheden hebben voorge daan, die het noodig maken, dat zoowel de Duitsche als de Poolsche onderhande laars nieuwe instructies aan hun regee ring vragen. BRUSSEL, 14 Juni. Op het belfort van Bergen is hedenmorgen brand ontstaan, die geluideig spoedig kon geblu6cht wor den. De oorzaak van den brand wordt ge zocht in het feit, dat. gisteravond tor gele genheid van de kermis de toren met Ben- gaalsch vuur was verlicht, LONDEN, 14 Juni. Een gewapende af- deeling Sinn Feiners heeft hedenmorgen het kasteel Killyleich in het graafschap Down aangevallen. Er had een hevig ge vecht plaats tusschen de aanvallers en een speciale wacht, die op het terrein van het kasteel was opgesteld. Ten alott© werden de Sinn Feinere teruggedreven. Een twee de afdeel in g Sinn Feiners trachtte het groot© landgoed Crongar t© nemen, doch werd eveneens teruggedreven. LONDEN, 14 Juni. Gisteravond hebben te Belfast wederom twee brandstichtingen plaats gehad; een machinefabriek en een petroleum-p althuis zijn uitgebrand. In twee bioscopen worden brandbommen ge plaatst, doch de branden werden go bluscht. BRUSSEL, 14 Juni. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat de sovjets den R. K. aartsbisschop van Petersburg hebben ge arresteerd. De redeneji, die tot deze ar restatie hebben geleid, zijn nog niet be kend. Laatste Berichten. Haagsche Conferentie. Hedenochtend was de pers in de gelegenheid gesteld om het gedeelte van het Vredespaleis, bestomd om in gebruik te worden genomen, door de Conferentie, te bezichtigen. Waarneer men het VredelpaJe1- binnengaat, ziet men rechts in de groole hal een informatie bureau, waar men verschillende inlichtingen kan hekomen. Voorts is de grooto rechtzaal, welke zich in den linkervleugel van het gébouw bevindt, ingericht voor de zittingen van de Conferentie. De lange tafels, waaraan d© gedelegeerden zullen plaats nemen_ zijn en carré opgesteld, terwijl achter de zitplaatsen van de gedelegeerden eenige rijen stoelen voor de deskundigen zijn bestemd In het midden van de zaal zal het secretariaat plaats nemen. Do plaatsen voor de gedelegeerden zijn in alphahetisehe volgorde van de (Fransche) na men der landen aangewezen Verder is op de eerste verdieping van het Vredespaleis de z.g. Japansche zaal ter beschik king gesteld voor het houden van commissiever gaderingon. Beneden is nog ingericht het bnffet en de.poet en telegraafafdeoling, terwijl een 30tal ondorof ficierer. beschikbaar zijn voor ordonnance en besteldiensten. f$?irlktbericbtert. ZOETERMEER, 14 Juni ^Eieren. Aangevoerd 4509 stuk6 Prijzen 88,75 per 100 stuks. GOUDA, 15 Juni Kaasmarkt. Aangevoerd 165 partijen, handel vlug, le kw 3641; 2e kw 3235; zwaarder 44; Rijksmcrk 33—43 Boter. Aanvoer redelijk; handel vlug; Go© boter 86—95; Weiboter 75—90. Veemarkt Aanvoer redelijk, handel slecht, 200300; vette varkens aanvoer redelijk; handel vlug, 0.450.47 per 33 K.G.; magere varkens weinig aanvoer, flanwo handel, 0.45 0.50 per /4 K.G.; magere biggen redelijke aanvoer, flauwe handel, 2.50—3.—; vette schapen redelijke aanvoer, flauwe handel 20 30; Jammeren groote aanvoer, flauwe handel, 610; nuchtere kalveren redelijke aanvoer, vlugge handel 1318, Eieren. Groote aanvoer, flauwe handel 7—8.50 ALPHEN AAN DEN RIJN, 14 Juni. Vciünfl. Per 100 Kg.: Peulen 1924, Doperwten 21 23, Postelein 10,4016,50, Aardappelen 22—23. Per 100 boe: Selderie 2—3. Rabar ber 0..30—1,40. Peen 10—18, Per 100 stuks: Kropsla I 0,60—0.90. Kropsla II 0 10— OÜO; Komkommers I 9.9010: Bloemkool 18—30; Bloemkool II 8—17; Bloemkool III 27; Heerenboonen 0.59 per 100 stake; Aardbeien 1533 per 100 pond. ROELOFARENDSVEEN, 14 Juni" Veiling. Doorsneeprijs met aftrek van veilingskostea peulen 1.96, groene peulen 2.18, peulen No., 2 1.73, doperwten 2.70, capucijners 2.6G Aardbeien 0.540.79 per kilo; nieuwa Aardapelen 0.60 per kilo; Sla 0.30 per 100; Peen 8 cent per bos; Peulen 21.70; groene Peulen 2.152.20; Doperwten 2.702.95; Capucijners 2.552.65 alles per 10 kilo VOORSCHOTEN, 14 Juni Veiling V. P. Vó Aangevoerd 1320 eieren, prijs per 100 stukc 10,3011,30. 310 eendeieren, prijs por 1Q£ stuks 10^-10.40; 4 hanen per stuk 11,60, 3 kippen per stuk 0,652,20 ZOETERWOUDE, 14 Juni. „Zcrg en Vlijt.* Aangevoerd 377 kipeieren en 36 ec-n dei eren, welke werden verkocht voor 8,209,voor de kipeieren en JD.60 voor de eendeieren. Alle9 per 100 stuks. LANGER AAR, 13 Juni. Veiling. Jonge Pen len 3,02, idem I 2,35, doperwten 2.99, capdoppers £,60, tuinboonen 2,30. capucij ners 2,90, aanvoer jonge peulen 325 zak, peulen T 1002 zak, doperwten 208 zak. capdop pers 1 zak, tuinboonen 6 zak, capucijners 9 zak. OFFICIEELE BEURSNQTEERING. 6% Nederland 1922 A. 5% Nederland 1919 414% Nederland 1917 7% Ned.-Indië 1921 5% Ned.-Indië 1917 Koloniale Bank land Ned. Ind. Handelsbank Ned. Han dele Mij. eert. Jurgens A Jurgens B Centr. Suiker Oude Philips R S. Stokvis Am. Car Foundry Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr. Leather Gutf States Steel Studebaker U S Steel gew Bodjong Suikerfabr Coirpania Gew. Cultuur Cultuur actions Handelsver. A'dam Poerworedjo Redjang Lebong Pittsburg Coal Dordtscbe Petr Gecons. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadi Oude Vaart Nieuwe Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Marine Orïg. comm Marine pref. Besoeki Deli-Batavia Tabak Deli Cultuur Mij Maatschappij Rotterdam Deli Senembab Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern 5% Mex. Binnenlanden Missouri Kansas Texas 2 pref. Mexican South. Pacific Union Pacific Wahash Southern Raylw. Gold prol. 3Va V.K O.K. 100V, 100*/* 93»/lc 81 b. 102V 863/, 121*/ 1281/* 85VS S4V« 12S 124 633/4 67*/* 51*/4 56 S0'/4 83 235i:4 35 578 164-/. 71*/, 66;74 1143/; 107*/* 40"* 81*/4 1273/, 126*/* 102*/ 102 1273/4 - 35 Vj 35*/, 145 146** 121 364»/. 366*/* 788/4 74 973/4 100 6SL2 4431/, 442 lS2*/4 ]S2 464-V4 464*/, 26*/. 26V, 66 65*/* 40 44'/, 44 198 123 125*/* 110 110 15 96/d 9*/a 45 47 84'A 85 97*/a 100 2l3/< 813/* 48s/* A 243 250 271 201 */a 205 29 348 335 104»/* 7'/4 15»/| 2S*/4 21»/4 -3*/* IUAj 7V, Vf. 95»/4 143 H4*/g 12'/* 12 23*/, 28V| De markt was heden op vorige koersen* Scheopvaartwaarden vaster, eveneens Culturen. Wissel noteeringen (Amsterdam). Zicht, Londen 111.49*/* Berlijn 0.82*/, Parys .22.70 Brussel .21.25 Zwitserland 48.82*/, Weenen - '.015 Kopen nagen .56.20 Christiania 44.30 Stockholm .66.60 New-York 2.57 Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juni 1922, medegedeeld door het Kon, Ned. Meteoroligisch Instituut te De BUdL Hoogste Barometerstand: 762.6 Lerwick. Laagete Barometerstand: 755.0 Seydisfjord^ Verwachting tot den avond van 16 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord oostelijke wind, zwaar- tot halïbewolkt, waar schijnlijk nog eenigo regen in het Zuiden, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3