Domes- en Heerenkieeding „De Bazar", ALLE MAAGPIJNEN GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Visclivsrkoop. Da Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Donderdag) aan de gemeentelijke Viseh- ■winkels (Vischmarkt en Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELViSCH a 0.12— ƒ0.24, SCHOL k 0.10—0.24, SCHAR 0.12, TARBOT a 0.45 en TONG b 0.75 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester. Leidein, 31 Mei 1922. B. en W. van Leiden brengen ter alge meen© kennis dat door hen vergunning is verleend aan Gebrs. Pel en rechtverkrijgen den, tot uitbreiding van de fabriek, van suikerwerken, vruchten-p&té's en vruchten- siropen, aan den Morschweg No. 50, Sec tie L. No. 8G6. AGENDA. WOENSDAG 31 Mei. Leiden. Sa- menkomst. Pinksterbeweging. Lokaal Ver- huurdersbond Hoogl. Kerkgracht. Aan vang IVn uur. WOENSDAG 31 Mei. Leiden. Chr H. B. S. Buitengewone Alg. Vergadering. Schoolgebouw Witte Singel 7. Aanvang 8 WOENSDAG 31 Mei. Leiden. Jaar vergadering Geref. School vereeni ging Schoolgebouw Stadhouderslaan. Aanvang 8 uur DONDERDAG 1 Juni. Wou brugge Openb. Verg. A. R. Kiesvereeniging. Spr. Ds. J. van den Berg van Feyenoord. Zaal Guldemond. Aanvang 8 uur. MAANDAG 5 Juni. Voorschoten Zendingefeest op het landgoed „Raap horst". Aanvang 2V* uur. MAANDAG. 5 Juni. Leiden. Groote P r o p a g a.n d a-M e e t i n g. Stade-Ge- hoorzaal. Aanvang des middags te 2 uur. Sprekers: Oud-Minister H. Colijn1 Mr. H Bijleveld; Chr. van den Heuvel. lederen Woensdagavond van 1%8V* uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond Steenschuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zondags geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. BBNNENLAS^D. Voorgeoefendc dienstplichtigen. Het zal meermalen voorkomen, dat iemand, dio het bewijs van voorgeoefend heid heeft verworven, niet tot gewoon dienstplichtige wordt bestemd. Het kan gebeuren, dat zoo iemand in verband met de moeite, die hij eenmaal heeft genomen, om bedoeld bewijs te behalen, zou wen- sohen, toch de dienstverplichtingen op zich te kunnen nemen, waarvoor hij zich heeft voorbereid, vooral om hiermede zijn broeders van dienstplicht vrij te maken. Eerlang zal de gelegenheid komen open staan, daartoe een verbintenis aan te gaan, waarbij de vrijwilliger op zich neemt gelijke verplichtingen te zullen ver vullen als op gewone .dienstplichtigen rusten. Mocht het zijn, dat zij, die het plan vor men om een dergelijke verbintenis aan le gaan, een broeder of een halfbroeder heb ben. die dit jaar moet worden ingelijfd of mogelijk reeds ingelijfd is, dan kan deze uitstel van eerste oefening krijgen in af wachting vain de later aan te vragen vrij stelling. Plattelanders-verwachtingen. In Fr. D agb 1. deelt de heer Tam- rainga, een der candidaten van den Platte- landersbond mede, dat de linksche en de rechteche lijsten van dien bond niet ver een igd zullen worden. Verder garandeert hij, dat no. 1 van de rechteche lijst gekozen wordt, ter wijl ook vaststaat, dat met den heer Braat nog een of twee candidaten van de linksche lijst worden gekozen. De heer Tamminga is ouderling te Hij- laard, en zal dus zijn Bijbel kennen. An ders zouden we hem willen herinneren aan het bekende woord van Achab over het zich niet beroemen voor den strijd Chr. Hist. Gemeenteraadsleden. De afd. Zuid-Holland van de vereeni- ging van Chr. Historische leden van Ge meentebesturen zal een algemeene leden vergadering houden op Zaterdag 10 Juni a.e. des v.m. te 11 uur in hotel „Continen tal" (bij het Maas station) te Rotterdam. Do agenda vermeldt de bespreking van een inleiding van den heer H. van Boeijen (Voorburg) over „De behandeling van de Gemeentebegrooting m den Raad". Liberale combinatie. In een vereenigde vergadering van bet «cmitc-van Houten, van Liberale Kamer leden en van de Staatspartij voor volks welvaart is besloten alle lijsten te verbin den. Wethouder Ter Haar. Do heer J. ter Haar, wethouder van 'Amsterdam (C. H.) heeft in de Geref. Zie kenverpleging eon zeer ernstige operatie endergaan. Zijn toestand geeft reden tot bezorgdheid. Keuring van ingevoerd vleesch. Bij Kon. beeiuit van den 24sten Mei 1922. tot aanwijzing van de ambtenaren, belast met de keuring van ingevoerd vleeech, als bedoeld in art. 27. eerste lid, der Vlecschkeuringswet zijn als zoodanig aangewezen de directeuren van do open bare slachthuizen te Rotterdam, Gronin gen, 's-Gravcnhage, Utrecht, den Bosch, Haarlem. Nijmegen, Amsterdam. Arnhem, Leiden, Maastricht, Alkmaar, alsmede de hoofden van de gemeentelijke keurings diensten voor yeo en yleesch te Tilburg, Ingezonden Mededeelingen ESorstiijders Prent in Uw hoofd: Uwe lotgenootcn ge bruikten met succes de onschadelijke en doeltreffende Abdijsiroop. Breda, Eindhoven, Harlingen, Deventer en Almelo. De zilverbons van f 2.50. „St.-Ct." no. 104 bevat een K. B. van 17 Mei j.l. '„Stbl." no. 296), houdende vaststelling van een nieuwen uiterlijken vorm voor de zilverbons van f2.50. Daar in wordt bepaald, dat de voorlaatste alinea van art. 1 van het K. B. van 31 Maart 1915, zooals dat art. ie gewijzigd, laatstelijk bij K. B. van 14 Juni 1918, wordt gelezen als volgt: „De achterzijde is gedrukt in licht blauw met bruin en bevat, een met versie ringen aangevulden rand." Nederland en België. Uit Brussel wordt gemeld, dat de mi nister van buitenlandsche zaken Jaspar gistermiddag in zijn repliek op het Ka merdebat over de buitenlandsche politiek herinnerde aan zijne vriendelijke bespre kingen met minister Van Karnébeek te Genua, waarover een bericht is versche nen in overleg met den Nederlandschen minister. De besprekingen waren zeer vriendschappelijk gevoerd, in een geest van toenadering. Zij liepen over de trac- taten van 1839 en de Wielingen. Bezuiniging bij de spoorwegen. In do gisteren gehouden conferentie van do directie der Nederlandeche Spoorwegen met de organif-atievertegenwoordigere deelde de directie mede dat er ongeveer 1400 man treinpersoneel over compleet is. In verband hiermede zul len de conducteurs te werk worden ge steld als remmers en de remmers als ar beiders of wegwerkers. Het ontslag van treinpersoneel is nog niet bekeken. Zeker ie, dat er arbeiders zullen worden ontsla gen. Tevens werd medegedeeld dat het per soneel dat overcompleet komt, alvorens in een anderen dienst te werk te worden gesteld, geen periodieke verhoogingen meer zal genieten. Op een vraag van een der aanwezigen om 'n overcompleet komend personeel op de stations te plaatsen werd geantwoord, dat ook op de stations vele ambte pleet zullen komen. De directie plet zullen komen. De directie heeft besloten de bezuinigingsmaatregelen geheel door te voeren. BUITENLAND. De kwestie van Herstel. Door den rijkskanselier Dr. Wirth is aan de Commissie van Herstel een nota gezonden, waarin de Duitsche regeering het ontwerp van ontvangsten en uitgaven van het dienstjaar 1922 mededeelt. Wat do ontvangsten betreft, neemt dit plan een verhooging der cijfers aan* in begrepen die, waarover die rijksdag in beraadslaging is. Wat de inkrimping van de uilgaven betreft, deze bedragen 24J milliard in vergelijking met het cijfer van 1921, terwijl nog drie milliard worden bezuinigd op de buitengewone uitgaven. Ten aanzien van de vlottende schuld is de rijksregeering vast besloten, krachtige po gingen te doen, om een verhooging van de vlottende schuld te voorkomen. Wirth is echter overtuigd, dat de hui dige financieele omstandigheden een be langrijke inkrimping zullen beletten, ten zij Duitschland door een buitenlandsche leening redelijke hulp ontvangt. In de veronderstelling, dat die hulp binnen af- zienbaren tijd wordt verkregen, neemt de Duitsche regeering do verplichting op zich. de kwestie van de vlottende schuld op te lossen op de volgende grondslagen: 1. De vlottende schuld, zooals zij be stond op 31 Maart 1922 is van nu af be schouwd als het normale maximum; 2. Zoo op 30 Juni 1922 of op den laatsten dag van een der volgende maanden de vlottende schuld dat normale overschrijdt, zullen maatreglen worden genomen, om het overschot in den loop van do drie vol gende maanden terug te storten. 3. Het Duitsche rijk aanvaardt de con trole in de overtuiging, dat geen inbreuk wordt gemaakt op de souvereiniteit van de Duitsche regeering en het functionnee ren van de Duitsche administratie niet wordt vertroebeld en het geheim van de individueel© zaken en fortuinen van de belastingbetalers niet wordt geschonden. 4. Belooft de Duitsche regeering krach tige maatregelen te nemen tegen den uit tocht van kapitalen. 5. Volledige onafhankelijkheid zal wor den gegeven aan de rijksbank, zooals ver zekerd werd in de wet van 25 Mei 1922. Ten slotte zegt de Duitsche regeering, dat ze opnieuw opdracht heeft gegeven voor hot publiceeren van de statistieken, zooals dat voor den oorlog plaats had. De nota sluit aldus: Deze verklaringen afleggende is de Duitsche regcering van liet denkbeeld uitgegaan, dat de herstel- commissie wil overgaan lot het bevestigen van de regeling van het herstel, zooals dat is geschied bij de beslissing van 21 Maart 1922. Zoowel le Parijs als te Berlijn is de stemming sinds - eenige dagen vrij opti mistisch. Men is er van overtuigd, dat er ontspanning begint te komen in de Fransch—Duitsche betrekkingen. Het blijkt, dat de herstel-commissie er vooral naar streeft de Duitsche nota ook in overeenstemming te brengen met de met Hermes gesloten overeenkomsten, ter wijl alle pogingen 'in' 1t werk worden ge steld omlot een vergelijk te komen. Voile-Coshssue 11 -*r „QSRY", 11.(3 rijk Gegarneerd GROOTSTE KEUZE 6951 desverkiezeesde op gemak- - ketijke betalingswijze - Brees'raat I6B - Telef, 722. De Iersehc onderhandelingen. Griffith en Collins hebben gisteren een onderhoud van een uur met Lloyd Geor ge gehad. Daarna had een voltallige zit ting van het kabinet plaats. In gezaghebbende Britsclie kringen wordt verklaard: Ofschoon de, onderhan delingen langer duren dan oorspronkelijk verwacht werd, vorderen zij toch op be vredigende wijze, in aanmerking genomen de meeningsverscliillen en belangen, die hier te regelen vallen. In de gisteren gehouden lagerhuiszit- ling werd Curchil, ofschoon hij tegen he den eerst een verklaring over den toe stand in Ierland had beloofd, overstelpt met vragen betreffende dien toestand. In zijn antwoord werden eenige interessante feiten naar voren gebracht. Hij verklaarde, dat de Britsch© troepen in Dublin werden gehouden,, omdat het orftruimingsproces tijdelijk was stopge zet. Ondervraagd betreffende, de werkzaam heid van twee munitiefabrieken te Dublin, zeide hij, dat hét werk vah die munitiefa brieken viel onder de rechten der 'voor- loopige regeering, maar indien er import munitie op groote schaal werd gefabri ceerd, zou dit een zaak zijn voor ernstige overweging. Hij had alle leveringen van oorlogsmateriaal aan de voorloopige re geering doen stopzetten Aan den datum der overeenkomst tus chen Collins en De Valera af. Ernstige relletjes tc Kattowitz. Uit Breslau wordt aan de „Tel." ge meld Maandag en gisternacht ie het in de industrie-gebieden van Opper-Silezië en met name te Kattowitz tot ernstige relletjes gekomen. Naar aanleiding van een oproep in de Poolsche bladen Tan den Poólschen bond van spoorwegarbeiders, waarin de Poolsche spoorwegarbeiders en beambten in het Duitsche gedeelte van Opper-Silezië worden opgewekt om naar Kattowitz te gaan om de Duitsche arbei ders in Poolsch Opper-Silezië te vervan gen, stroomden groote massa's Poolsche spoorwegarbeiders te Kattowitz samen. Daar niet was gezorgd voor het onder brengen der nieuw aangekomenen en voorts bleek, dat de gedane beloften voor een bet-rekking geenszins zeker waren, kwam men in een opgewonden stemming. De menigte trachtte zonder succes de ho tels en winkels binnen te dringen. Ook buiten Kattowitz werden Duitschers mis handeld. Op de mijn Cleothas werd de slaapplaats overvallen, de Duitschers wer den uit de bedden gesleept en afgeranseld. De menigte nam een vijandelijke houding tegen de politie aan, maar bezadigde ele menten konden botsingen voorkomen. Voor (lo eonfessioncclc school. Maandag zijn, naar de Berlijnsche re dacteur van de „Maasbode" aan zijn blad meldt, aan de 580 gemeentescholen en mid delbare scholen van Groot-Berlijn de ver kiezingen gehouden voor de raden der ouders. Er waren twee lijsten: een chris telijke niet-politieke en een z.g. wereld lijke. d.w.z. anti-confessioneele lijst. De christelijker, dus de voorstanders van confessioneel onderwijs, hebben een schit terende overwinning behaald. Voorloopig is als resultaat vastgesteld, dat zij 1431 zetels veroverden, tegen de wereldlijken 572. Zelfs in het uiterste Oosten van Ber lijn, waar de communisten zoo sterk ver tegenwoordigd zijn, hebben de vereenigde linkschen. ondanks hun geweldige propa ganda, slechts een onbeduidende meerder heid kunnen behalen. Peru en Chili. Volgens een bericht uit Washington aan de „Chicago Tribune" maken de onder handelingen tusschen Peru en Chili be treffende het Tacna—Arica geschil goede vorderingen. De afgevaardigden van beide landen, die ónder do auspiciën der "Ambri- kaansche regeering le, Washington ver- die veroorzaakt wcrdcu doer, of vergezeld gaan vaD, zuur. of gisting van voedsel, kunnen, bijna zonder uitzondering, binnen vijf minuteu tot bedaren worden gebracht,door het gebruik van Gebismureerd Magnesium. Indien gij na het gebruik vau voedsel lijdt aan zuur op de maag, opgeblazenheid,opri8pingen, misselijkheid, enz. en./.., indien Uw voedsel als lood in Uw maag blijft liggen, pijn veroorzaakt, U onbehaaglijk doet gevoelen en U des nachts wakker houdt, koopt dan een flacon Gebismureerd Mag nesium bij Uw apotheker en gebruikt een half theelepeltje in eene kleine hoeveelheid heet water,onmiddellijk na het gebruik van voedsel, of wanneer gij ook pijn mocht opmerken en" gij zult U binnen vijf minuten geheel hersteld gevoelen. Dit is de reden ervan waarom elke flacon eene garantie bevat te zullen bevredigen of anders het geld terug! dit is de reden waarom zoo vele personen heden ten ddge Gebismureerd Magnesium gebruiken voor indigestie. Schaft U nog heden een flacon aan en dan zult g\j U in staat gevoelen Uwe maal tijden met genot te nuttigen, zonder U te bekommeren over de pijn die er op volgen zal. Gebismureerd Magnesium Depót, Nassau- kade 314, Amsterdam, verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten, o. a. bij REYST KRAK, Leiden. 6955 alleen gestand worden gedaan, in dien de staking spoedig zou worden beëindigd. De stakers besloten daarna weer aan het werk te gaan. De werkloosheid. Het werldoozc-n-percentago bij de vak- *r verccn i gin gen met gesubsidieerde werk- loosheidskassen is, volgens opgave van den Rijksdienst der werkloosheidsverzcke-s ring in de eerste week van Mei tot 8.7 ge daald. In de eerste week van April was het nog 9.6, in Februari korten tijd 18.2, naar men weet. Steun werkloozc visschers. Het gemeentebestuur van Noordwijk 4 heeft zich tot den Minister van Binnen- landscho Zaken gewend met het verzoek om de visschers, die op 1 Mei nog niet. uitgetrokken waren uit de werkloozenkas, toch te doen deelhebben aan de steunre geling van Binnenlandsche Zaken, zooals in 1921 is geschied. Volgens de redactie van die steunrege ling komen zij daarvoor niet in aanmer king, hetgeen ec-hter in de practijk tot groote onbillijkheden aanleiding geeft. gaderen, hebben aangekondigd, dat zij het verslag van hun reeds gehouden geheime ziJ tingen zullen publiceeren. Een nieuwe revolutie? Uit Washington wordt aan de „Chicago Tribune" gemeld, dat op het oogenblik, dat president Harding zijn vertrouwen uit spreekt in de kracht van president Obre- gon tot het handhaven van orde en wet in Mexico, geruchten gaan van een nieuwe revolutie onder aanvoering van generaal Felix Diaz. Een B. T. A.-lelegram uit Reval meldt: In het communister-proces zijn 31 personen veroordeeld, 53 vrijgesproken. De straffen varieeren tusschen 4 en 10 jaar dwangarbeid. Bij de zware onweders van den laat sten tijd'zijn in het gebied A an de Bene- den-Elbe 12 boerenhofsteden en verschei dene nevengebouwen door het inslaan van den bliksem vernield. De Duitsche rijksdag heeft het ver drag van Denemarken over de regeling van de vraagstukken, ontstaan door den overgang van de souvereiniteit over Noor delijk-Sleeswijk aan Denemarken aange nomen. KERK EN SCHOOL Vooruitgang. De Gereformeerde Kerk te Maastricht, die in de Lyonetstraat een huis heeft waar in twee kamers Zondags de godsdienstoefening wordt ge houden, ban thans het aantal toehoorders niet meer bergen. Bij wijze van proef werd Zondag do dienst in do Luthersclie kerk gehouden, waar het vol was. Naar gemold wordt, zou do Lutherscho Gem. van plan zijn haar kerkgebouw to vorkoopen aan de Gereformeerden. Apothekers-examen9. De Minister van onderwijs, kunsten en weten schappen brengt tor kennis van belanghebbenden, dat to Loiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van do practischo examens van apotheker De examens zullen aanvangen: te Leiden op Woensdag 14 Juni; te Utrecht op Maandag 12 Juni; te Groningen op Maandag 26 Juni, en te Amsterdam op Dinsdag 6 JunL (Voor nadere bijzonderheden zie men de St.ct. no. 104), Schoolzick? Blijkens onderstaande vraag in de Vragen^ bu6" van De Scb. m. d. Bijhei" verdenkt een schoolbestuur meester er van te spijbelen: Vraag 614. Sedert 5 weken heeft een end. onzer sip;ooi zich ziek gemeld. Z'n dokter hebben we govraagd om een attest en deze verleende wel eerst een attest maar wilde dit niet ver lengen voor hem, integendeel hij verklaarde daar na, dat hij uitstekend in staat was zijn werk weer te hervatten. Hiermede was de ond. niet tevreden en ging naar een anderen dokter, dio hem wel een attest van een maand verleende en nu verklaarde, dat de eerstvolgende maand ook door hem nog niet gewerkt mocht worden. De bewuste ond. fietst evenwel en wandelt buiten en er is verder niets aan hem te zien. a. Nu wilde het bestuur u eens vragen wat het met zulk een heer aanmoet. Kan het bestuur nu een controleerend genceeheer aanstellen? b. En als deze verklaart, dat hij naar school kan. en het niet doet, kan het bestuur hem dan ontslaan? Of hoe anders zou u naar juistheid kunnen in lichten? c. De kosten van een contr. geneeshoer zijn die voor het bestuur? Hierop antwoord de redactie: Antwoord vraag 614. a. Zeker kan dat. b. Ja, maar beter is eerst behandelen volgens art. 94 en daarna ontslaan. c. Ja. (Art. 94 geeft gelegenheid, den onderwijzer te straffen, door: a. waarschuwing; b. schorsing voor ten hoogste een maand met of zonder be* houd van jaarwedde). Uit het Sociale Leven. Stakende havenarbeiders. In de bespreking tusschen de Scheep- vaartvercenigïng en den Centralen Bond van Transportarbeiders te Rotterdam, werd door het bestuur der werkgevers or ganisatie meegedeeld, dat het over de grie ven der havenarbeiders niet kan onder handelen, zoolang de staking voortduurt Erkend werd, dat in de toepassing der nieuwe regeling van den arbeidstijd A'eel fouten zijn gemaakt, die met kracht die nen to worden tegengegaan. Overigens verklaarde het' bestuur van de scheep- vaarivereeniging zich bereid, na afloop van het conflict over de grieven te spreken en daarbij na t.e gaan of eenige overeen stemming zou kunnen worden verkregen, die zeker bevrediging voor de arbeiders zal brengen* Deze toezegging kon echtbr RECHTZAKEN. ARROND. RECHTBANK TE 'S GRAVENHAGE Brandstichting. Vandaag is veroordeeld de 28-jarige koopman D. P. H., gedetineerd, terzake van opzettelijke brandstichting in zijn woning te Ter Aar, waarvan gemeen gevaar voor goederen te duch ten was en brandstichting in een verzekerd per- ceel met het oogmerk de assurantiepenningen in. handen le krijgen tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek der prevenieve hechtenis. De eisch was 3 jaren gevangenisstraf. Verder zijn veroordeeld: B. v. d. K.. uit Leiden, bij versték, wegens vernieling van een ruit, tot 14 dagen gevangenis- straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren. J de J., ondernemer van een nachtveilig- beidsdienst te Wassenaar, wegens eenvou dige beleediging tot 50 cents boete subs. 1 dag hechtenis; W. F. de Ia R., uit Leiden, bij verstók, we gens wederspannigheid, eenig lichamelijk letsel ten gevolee in» fi wflcen gevangenis straf J meiden, wegens ver duistering van een portemonnaie- met geld, tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Vandaag heeft terecht gestaan W. F. S., dres seur te Wassenaar, terzake van mishande-- ling van een paard. Zonder dat dit noodzakelijk' was geweest, zou hij een paard bij het dressee- ren met een dik stuk hout hebben geslagen op hot hoofd en lichaam. Een groot aantal getuigen en deskundigen a charge en décharge werden gehoord. De gemeenteveldwachter de Koekkoek ver klaarde de mishandeling te hebben gezien Het paard was achterover op den grond gevallen een paard,- dat slaat, met het aanwezige stuk hout weggeworpen. Getuige had het later ge vonden. Do bekl. ontkende mot het stuk hout, dat te? terechtzitting aanwezig was, te hebben geslagen. Hij had het achtereinde van een karwats ge bruikt. Enkele deskundigen verklaarden, dat het zeer wel mogelijk kan zijn, dat bij het corrigee- ren van een paard van een stuk hout of ijzer gebruik moet worden gemaakt Ieder geval zal op zich zelf beoordeeld moeten worden en daarvoor zal men het paard en zijn gestel moe ten kennen. Slechts een deskundige, die bij een bepaald geval tegenwoordig is geweest, zal daar over juist kunnen oordeelen. Een andere deskundige meende, dat het nim mer noodig kan zijn bij dressuur of correctie een paarda dat staat, met het aanwezige stuif hout tusschen de ooren te s*.aan. Twee getuigen a décharge verzekerden, dat de beklaagde geen stuk hout in de handen had ge had. doch alleen met de karwats geslagen had. Het O. M., waargenomen door mr Van Trai* t achtte wettig en overtuigend bewezen hetgeen den beklaagde ten laste is gelegd. Hoewel bekl.- misschien een zoer bekwaam dresseerder is, neemt dit niet weg, dat hij in het onderhavige geval te ver gegaan is. Eisch 30 boete sob. 33 dagen hechtenis. Mr Spier, den bekl verdedigende, meende, dat niet met zekerheid vast staat dat de bekt een stuk hout heeft gebruikt Evenmin is vol te houden, dat beklaagde zou geslagen hebben* zon der redelijk doel." Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De beklaagde bracht zelf vervolgens ook nog een en ander in het midden. Hij wees er op, dat het proces-verbaal, dat door een leek op het gebied van dressuur etc. is opgemaakt, de toe dracht van de zaak onjuist voorstelt. HAAGSCHE RECHTBANK. Terecht gestaan heeft de bankwerker A. J. van R., die er zijn werk van maakt© in het park De Kievit te Wassenaar des avonds alleen loopende dames, lasch- jes e.d. te ontrukken. Twee dergelijke feilen waren hem ten laste gelegd; zoo zou hij in den avond van 11 April een juffrouw een koffertje met een portemon naie met 4.en twee dagen later een andere dame een pakje met een paar schoenen ontrukt hebben. Eisch twee jaren gevangenisstraf. Verder is geëischt tegen: G. de M., winkeljuffrouw te Leiden, wegens verduistering A'an 200 in dienst betrekking, 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaren; W. R-, schipper le Leiden, wegens mishandeling A'an een hond, A'rijspraak; F. A. C. van V., los werkman le Poel dijk, wegens mishandeling in de R.-K. kerk aldaar van den. ordebewarende, diö hem, wegfens het verstoren van de orde, tot kalmte had aangemaand, f 30 boete sub. 30 dagen hechtenis; H. F. S., schipper te Gorinchcm. wegens eenvoudige beleediging van brugwachters ie Leiden, 10.— boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraken over 14 dagen. HOOGE RAAD. De Hooge Baad verklaard© heden niet oaSr>

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2