GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester Tan Leiden Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat heden avond (Zaterdag) aan den gemeentelijken Via ch winkel (Vhschimarkt) verkrijgbaar is SCHELVISCH k O.Ofr-/ 0.15, SCHAR k f 0.06, SCHOL h O.GS, en KABEL JAUW k f 0.020 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth. loco-Burgem. Leiden, 20 Mei 19122. AGENDA. DINSDAG 31 Mei. Leiden. Uitvoe ring Curfiiim Corda A CapeBa. Pieters kerk. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 7J4814 nur. Rechtskundig ^Bureau Clir. Beet. Bond. Steenschuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en de3 Zondags geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 76, Tel. 406. W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Bijtel, Hooigracht 86, Tel. 876. Dr. Niemer, Breestraat 72, Tel. 506. Dr. Schreuder, Hooigracht 69, Tel. 30L Dr. Veldhuyzen, Hooigracht. 84, Tel. 617. heeft de volgende candidaten gesteld: 1. E. M. Teenetra, lid der Tweede Kamer, 'e-Gravenhage; 2. C. Haringhuizen, bur gemeester van "Wieringerwaard; 3. P. Teu- niseen, redacteur voor land- en tuinbouw van liet Nieuws van den Dag, Amster dam; 4. R. Scbuiling Thz., landbouwer te Hallum, gem. Ferwerderadeel; 5. P. Dijk huis, landbouwer te Groningen; 6. P. H Burgers, landbouw-ingenieur, directeur van het landgoed Johannahoeve, te Ooe- terbeek bij Arnhem; 7. Mevr. G. Schep- Wagensveld, te Papekop bij Oudewater; 8. J. Zijp Hz., landbouwer te Twisk; 9 "W. Balk, tuinbouwkundige te Alkmaar; 10. H. Hom an, directeur Coöp. Zuivelfa briek te Harkstede gem. Slochteren. De zctcljacht. Naar aanleiding van het bericht dat mej. mr. van Dorp, te Bloemendaal en A. H. baron van Harden broek, te Heemste de, op de candidaitenlijst der partij-Van Houten zullen voorkomen, deelt de „Vrij heid" mede, dat laatstgenoemde heer he mel en aarde heeft bewogen om een plaats te krijgen op een der lijsten van den Vrij heidsbond. Het blad noemt den veeïschrijvenden Zandsteenbaron derhalve een „nobelen beginselpias" en herinnert eraap, dat ook de kapitein Scharroo, toen hij in het stre ven naar een. Vrijheidsbondsche candida- tuxrr teleurgesteld werd, zich deer een der andere kleine partijtjes liet candidee- ren. Ook aan mej. v. Dorp voegt het blad wegens haar afval bittere verwijten toe. Het stelsel der E. V. Gistermiddag heeft te Utrecht een op aanstichting van den heer C. E. van Koetsveld, van Leeuwarden gevormd co mité vergaderd, meldt de „N. R. Ct.", dat bestaat nit. personen van uiteenloopende politieke richting, om de vraag te over wogen, hoe te komen tot verandering van het stelsel van evenredige vertegenwoordi ging, b.v. door vervanging van het z.g. iijstenstelsel door het pcrsonenstelsel, waarbij de vrijheid van do kiezers veel grooter zou worden. A. R. Candidatcn. Doordat de heeT Kruithof zich terug trok zijn in de candidatenlijsteo. der A. R. partij enkele wijzigingen gekomen. Op lijst II wordt thane no. 8, de beer J. Hollander en op Lijst 5 wordt no. 7 de heer H. Colijn geplaatst. Hoe Frankrijk wordt voorgelicht. De „Lanterne" is een serie artikelen begonnen over 'n Duitsch-Neaerlandech economisch verbond, waarin betoogd wordt, dat Nederland bezigis zich econo misch ten nauwste met Duitschland te verbinden. De waarde van deze beschou wingen van den schrijver kan, zegt het „Hbl.", wordeit afgeleid uit het volgende citaat: „De overeenkomst van Sept. 1921 heeft vooral een financieel e strekking. De Nederlanders, niet tevreden de leveran ciers van Duitschland te zijn, willen ook zijn bankiers worden. De Duitsche kapi talen genieten in Nederland privileges, ze behoeven geen enkele belasting te beta len en' hebben dezelfde voordeelen als de binnenlandscbe kapitalen. Dit verklaart den aanhoudenden uittocht van Duitsche kapitalen naar Nederland". Heffing op woonwagens. Bij K. B. van 27 April j.l. (St.-bl n. 231) ie vernietigd art 77 van de Algemeene Politieverordening der gemeente Purme- rend. Het yernietigingsbesluit is gegrond op de overweging, dat in het tweede lid van dat artikel betaling gevorderd wordt van een bedrag van 50 cents voor eiken dag, dat het verblijf met een woonwagen of woonschip op de in het eerste lid van dat artikel genoemde openbare plaatsen •langer duurt dan veertien al dan niet ach tereenvolgende dagen binnen hetzelfde ka lenderjaar. Dit is eene gemeentelijke hef fing, welke niet krachtens de politieveror dening, doch alleen krachtens eene belas tingverordening overeenkomstig de arit 232 en volgende der Gemeentewet kan worden gevorderd. Invaliditeitswet cn Ouderdomswet. Op 1 Mei 1922 werden 1190 weduwen- ronton en 2734 weezenronten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens art. 373 dier wet 18716 personen in het genot waren van oen als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gul den per wec-k. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 44142 perso nen in het genot, van een als vrucht hun ner verzekering verkregen ouderdomsren te van drie gulden per week. Do Jachtwet De Ned. Boerenbond heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin hij nogmaals aandringt op aanvulling van het gewijzigd ontwerp-JacktweA in dien zin, dat de ins tel Hmg van jachtsohappen wordt mogelijk gemaakt.. BUITENLAND. De slotzitting der Gonueeeche conferentie, die gisteroch tend in het St. George-paleis gehouden is en ongeveer vier uur duurde, heeft onder groot© belangstelling plaats gehad. Ze was h&el wat meer dan een hloote formaliteit; hèel wat geschillen en ge- schilletjes, die zich in den loop der con ferentie reeds hadden voorgedaan, kwa men op de laatste .zitting nog vrii krach tig tot uiting. De Voorzitter, Facta, opende te half 10 de vergadering en deed mededeeling van het werk der verschillende technische commis6iën. Nadat Colrat, de Fransche gedelegeer de. en de Italiaansche min. van Arbeid Rossi redevoeringen hadden gehouden, die niet al te veel attentie trokken, kwam Rathenau aan het woord. Hij betoogde, dat uit de beraadslagin gen te Genua vier groote en onuitgespro ken waarheden schijnen te blijken, ten le dat de algemeeae schuldenlast der ver schillende landen te groet is in verhou ding tot het productievermogen, ten 2e dat geen schuldeischer zijn schuldenaar in de betaling zijner schulden mag belemme ren, ten 3e-dat het oeconomisch herstel der wereld eerst mogelijk zal zijn als het wederzijd6eh vertrouwen herwonnen is, wat echter slechts mogelijk zal zijn als de laatste overblijselen van de oorlogspro paganda, welke nog steeds de atmosfeer drukken, voorgoed zijn opgeruimd, en ten 4e dat slechts door aller samenwerking de oeeonomische en politieke vraagstukken op gang kunnen worden gebracht. Alle landen der wereld moeten samenwerken ■om hulp te brengen. Het eerste offer zal dus gezocht moeten worden in een alge meene vermindering van den schuldenlast, een volgend offer in een gemeenschappe lijk opbrengen van aanzienlijke nieuwe middelen voor' het herstel, hetzij door al gemeene, wederzijd&ehe credieten, hetzij langs anderen weg. De historische betee- kenis der conferentie ziet de Duitsche de legatie vooral m de toenadering van het zwaar gedrukte Russische vólk tot den kring der andere volken. Duitschland heeft zijn best gedaan om tot deze toena dering hij te dragen en hoopt door het voortzetten van de wederzijdsche bespre kingen het werk des vredes tusschen Oost en Weet to bevorderen. Ten slotte herinnerde Rathenau eraan, dati Italiö dank en de hulde toekomt der heele wereld, omdat op zijn bodem de mogelijkheid is geschapen van het be gin eener nieuwe geschiedkundige periode Naar te hopen is, zal het woord van Pe- tTarca waarheid worden: „He roep den vrede uit." Een verrassende, steeds her haalde, stormachtige bijval volgde op de toesprak van den Duitschen minister van buitenlandeche zaken. Tsjitsjerm hield een hatelijk speechje vol propaganda voot den aehturendag en vol ongemotiveerde verwijten aan het adres der economische commissie en van den voorzitter dier commissie Colrat. Colrat antwoordde, dat de Russen zich zoo zelden hadden laten zien, dat niemand den. indruk had, dat zij bijzondere inte resse voor arbeidszaken hadden en dat de economische toestand van Rusland niet zoo was, dat de Russische delegatie het recht had, op dit gebied lessen uit te dee- len. Onder gespannen aandacht nam voorts Lloyd Georgo het woord. Wanneer wij de resultaten van de con ferentie bezien, zeide hij, dan kan men zich niet weerhouden, de meening uit, te spreken, dat wij een mooien oogst binnen gehaald hebben. Naast 'den godsvrede staan de rapporten van de commissies, die van veel belang zijn voor de economische reconstructie van Europa. Echter men moet er zich niet mee tevreden 6tellen. dat zij gedrukt, gedistribueerd worden Dit zou slechts de papiercirculatie ver meerderen. Zij moeten omgezet worden in goud door den steen der wijzen, die daad heet. Daarnaast staat de Russische kwestie Men heeft, zeide Lloyd George hierover te Genua misschien wel het meest belangrij ke en hot meest moedige besluit genomen, het besluit, om ondanks allo gevaren en moeilijkheden die dit onderworp aankle ven, de kwestie definitief af te handelen. Verder had Lloyd George nog een goe den raad to geven aan de Russische dele gatie: „Welke ook het effect zij, dat het memorandum der Russen in het Russisch binnenland gehad heeft, in het buitenland heeft hét een rampzaligen invloed gehad en een stemming gewekt tegen het sluiten van een accoord. Indien Rusland hulp noodig heeft, dan zal het deze zeer zeker kunnen krijgen, doch dan moet het niet doen, alsof het de openbare meening in de andere landen wil uitdagen en de gevoe lens, desnoods „vooroordeelen" van ande ren wil kwetsen. Na Lloyd George kwam Barthou aan het woord, die de beide vorige sprekers kortelijk beantwoordde. Na hem voerden nog 't woord Ifengaar- sche, Roemeenscho en Japansche gede legeerden, en Tsjitsjerin. Daarna hield Facta zijn sluitingsrede. Hij verzekerde ten volle overtuigd te zijn, dat de arbeid le 's-Gravenliage, wel ke een voortzetting zal zijn van de pogin gen le Genua, do laatste moeilijkheden zal overwinnen. Facta constateerde, dat Ge nua, door den weg te openen tot een nieu we politieke samenwerking in Europa, hel pacificatie werk een groote schrede voor waarts heeft gebracht. Ten slotte dankte Facta alle delegaties voor hun medewer king en sprak de beste wenschen uitvöor de voorspoed van alle naties, te Genua bijeengekomen. Dé Turkst-he gruwelen. De Fransclie en Italiaansche ambassa deurs in Londen hebben in opdracht hun ner regceringen aan den Britschen mi nister van buitenlandsche zaken het toe stemmend antwoord overhandigd op het voorstel van lord Curzon tot het instellen van een' gezamenlijk onderzoek naar de gruwelen in Klein-Azië, die aan de Khe- malisl.en worden toegeschreven. Tevens zal een andere intergeallieerde missie in Smyrna de feiten onderzoeken, die aan de Grieken ten laste worden ge legd. Daaronder is ook de beschuldiging, dat zij een moskee in brand zouden heb ben gestoken, waarin zij vooraf een aan tal Mahomedanen hadden opgesloten en voorts, dat zij met geweld Turken noodza ken, in hun gelederen dienst te nemen. De Vereenigde Staten hebben tot dus verre hun besluit niet kenbaar gemaakt, of zij wenschen deel te nemen aan het on derzoek naar de beweerde gruwelen in Klein Azië. BrusselNew-York in 15 minuten. Het bestuur der Belgische telegrafie heeft met een transatlantische telegraaf- maatschappij een" dienst tusschen Brussel en New-York georganiseerd, welke het mogelijk maakt om in 15 minuten tijd een telegram naar New-York te zenden en antwoord te erlangen. De dienst der „Ru-sh'-tclegrammen zal allen functioneercn op het uur van de opening der New-Rörksche beurs, n.l. van 3 lot half zes. De telegrammen moeten naar het telegraafkantoor worden getele foneerd. Het tarief is hetzelfde als voor dringend© telegrammen. Bolsjewistische propaganda in Bijbels. Het Engelsch Bijbelgenootschap ver spreidt in China in het Chineesch vertaal de Bijbels. Het is nu gebleken dat in som mige van die bijbels bolsjewistische pro pagandageschriften zijn gevoegd. De „Pe king and Tientsin Times" heeft een exem plaar van het Evangelie van Lukas in be zit gekregen, waar 18 bladzijden bolsjewis tische propaganda waren ingelascht. Daar was o.a. in opgenomen een lijst van de uitgaven van de uitgevers-maatschap pij voor het volk te Shanghai, terwijl er in werd medegedeeld 'dat die uitgaven in een paar met namen genoemde winkels verkrijgbaar zijn. De lijst wordt voorafge gaan door de aankondiging dat .de uilga ven van de vereevnging in Verband staan met „nieuwe gedachten" en „nieuwe we tenschap" en het „goede boeken zijn voor het jonge geslacht'. Esperanto in Japan. „Bij het Japansche parlement is inge diend een wetsvoorstel, onderteekend door K. Janagitre en 17 andere personen, betref fendo invoering van Esperanto als offi cieel leervak op de lagere scholen van het land." Amerikaansch lynch-schandaaL Uit Davisbore in den staat Georgië is een neger van 15 jaar gearresteerd, we gens moord, gepleegd op een vrouwelijke postbode, door een menigte op gruwelijke wijze gelyncht. Eerst werd bij gedurende een kwartier boven een vuurtje gemarteld Daarna werd hij ondervraagd naar zijn medeplichtige, een anderen jongen neger 'De menigte bond daarop den neger met kettingen vast aan een pijnboom, stak bet vuur weer aan en doorzeefde toen het lichaam met kogels. Daarna begaf men zich op weg op zoek naar den medeplichtige. KERK EN SCHOOL Algemeene Synodale Commissie der Nedcrlandsche Hervormde Kerk. X. (Slot.) Bosloten Wordt het rapport van de commiscio van enquete voor het godsdienstonderwijs hij de algemeene synode over to brengen. De F ede-ra tie van Diaconieën heeft hare statuten enz. aan de alg. Synodale commissie doen toekomen. Deze federatie is de voortzetting van de „verceniging van diakenen in de Noderlandscbo Hervormde Kerk" en heeft onlangs, zonder dat van de ge noemde omzetting aan de synode was kennis ge geven, eeno diaconale conferentie bijeengeroepen. De alg. synodo had het houden van die confe rentie aan de vroeger bestaande voreeniging toovertrouwd. Het blijkt, dat omstreeks 200 dia conieën zicb bij de foederatie hebben aangeslo ten. Besloten wordt van een en ander aan do synode modedecling te doen. De uitgevers van het Nieuw Kerkelijk Handboek (vroeger uitgege ven door M. W. L. van Alphen Jr.), hebben voor do volgende uitgaaf een subsidie gevraagd. Besloten wordt hierover gunstig aan de synode te adviseeren. Bosloten wordt onder de aandacht van de Waalsclie commmissie te brengen, dat te Utrecht in de Waalscho gemeente godsdienstoefeningen in do Hollandsche taal worden gehouden, en de vraag te stellen, of genoemde commissie dit ook in strijd acht met den aard van de Waalsche kerken hier te lande. Besloten wordt afwijzend te beschikken op het verzoek van den ring Hoorn tot gedeeltelijke dis-» pensatie van art. 23 reglement vacaturen. Aangezien in 6ommige gomeentcn in den loop dor laatste jaren de collecten voor het fonds voor noodlijdende kerken en personen en de in zamelingen voor do generale kas hetzij ecn6 of meermalen niet zijn gehouden, heeft de alg. eyj nodale commissie daarover eene aanschrijving gericht aan de classikale quaestoren. Uit do classes van Winsum en Hoorenveen is hierop antwoord ingekomens Op een verzoek om inlichtingen, ingezonden door den directeur van de kas voor de predikante traktementen, zal worden geantwoord, dat de dienstjaren door een predikant in Iudië vervuld, niet medetellen bij de berekening van verhoogin gen op het traktement. De rekening van den raad van beheer over het dienstjaar 1921 wordt goedgekeurd. Uitgegeven werd f 16.667.52 wegens verschillende kosten. Naar schatting zijn reeds nu, vooral tengevolge van do invoering van het reglement, de trakte menten met f 800.000 verhoogd. Besloten wordt aan do synode voor te stellen, weder f 1500 te beschikken ten dienste van de kerkolijko archieven. Kennis wordt genomen van verschillende inge zonden stukken en boekwerken. Tot leden van do spoedcommissie worden be noemd de beeren C. J. van Paaesen en dr. W. J. Aalders cn tot bun secundi de heeren F. Tam- mens en Kr. Timmers. Tot gocommiteerden voor het toezicht op de administratie van den quaestor-generaal worden benoemd do heeren Kr. Timmers en dr. W. J. Aalders; tot hun secundi do heeren C. J. van Paassen en F. Tammene. Daarna 6luit dé president, dr. Weyland, de voorjaarsv ergadering. Tuinbouwvakonderwijs. Bij voldoende deelneming zullen in Oct. cur sussen ter opleiding van tuinhouwvakonderwij- zere worden geopend. Candidaten moeten 21 jaar oud zijn en bewijzen overleggen van ten minste vier-jarigo werkzaamheid in de practijk, terwijl zij aan een in Sept. te houden toelatingsexamen zullen moeten voldoen. Aanmeldingen met opgave van richting (vruchtenteelt, groententeelt of teelt van siergewassen) voor 15 Juli bij den in specteur van het landbouwonderwijs, Bezuiden- hout 30 t© 's-Gravenhnge. Lessen buiten de gewone schooieren. Op do vragen* van het Tweede Kamerlid Bul ten betreffende de indiening van een wetsont werp, strekkende tot vergoeding van de in 1919, 1920 en 1921 door onderwijzers gegeven lossen buiten de gewone schooluren luidt het aDlwoord van den Minister als volgt: „Ter voldoening aan de toezegging, door hem gedaan in de vergadering dor Tweede Kamer van 9 Maart 1922, heeft de Minister een ontwerp van wet voorbereid, strekkende tot toekenning van bevoegdheid aan gemeenteraden tot het vor- leenen van een toelage ten laste van de gemeente over elk der jaren 1919, 1920 en 1921 en het eersto kwartaal van 1922 voor werkzaamheden, welko aan onderwijzers buiten den gewonen schooltijd waren opgedragen, of wegens het werk zaam geweest zijn van onderwijzers aan scholen van bijzonderen aard. Dit wetsontwerp heeft dezer dagen zijn Depar tement verlaten." Lokaal Morsch voorin, 10 uur, de beer W. Sleegers. VOORSCHOTEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. A. E. v. Baaien van Kage. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. E6- kes van Leiden. Aan do Donderdag té Katwijk gehouden vaardigheids wedstrijd voor leden van Burgerwachten, werd door verscheiden© leden van de Burgerwacht alhier deelgenomen. Door den inspecteur van de Burgerwachten werd het diploma toegekend aan de loden L. J. Los en van Mulligen. LEIDERDORP. v-- Predikbeurten. Ned. Horv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur Ds. Tichelaar. Geref. Kerk voorm. 9.30 uur èu nam. 6 uur Ds. Woudstra. ZOETERWOUDE. Gisteren had alhier een ern stig ongeval plaats. Toen de hoer v.. d. Burg alhier, die met ziju echtgenoote en zijn moeder met paard en tilbury langs den Hoogen Rijndijk reed, werd het paard seliichtig door een auto, die in dolle vaart voorbij stoof. Het paard begon te stijgeren, met liet gevolg, dat alle drie de inzittenden uit den wagen tui melden. Mevr. v. d. B. brak haar arm, ook v. d. B.'s moeder liep eenige kneuzingen op. Nadat Dr. Persant Snoep do eerste hulp had verloend moest Mevr. v. d. B.naar het St. Elw sabethsgeslicht te Leiden worden* vervoerd. De bestuurder van de auto i6 zonder hulp té verleo- nen doorgereden l BOSKOOP Door het stoeien van twee jongens is een zware rol zeil staande op de stoep van het winkelhuis van den heer R. J. v.> d Kamp, tegen den winkelruit gevallen, met gevolg dat deze ruit brak. Gelukkig was de ruit verzekerd daar het anders een schadepost was geweest van enkele honderden guldens. Coöp. vereeniging „De Bos- koopsche veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Spirea van Houte, in pot, per stuk, van 3035 cent. Kalmia, in pot, per stuk, van. 2540 cent. Floks, per hos, 4V* cent. Downikum per bos, 8 cent. Rozen, in soorten, per bos, van 3095 cent Pioenen, per bos, 17 cent Genista, in pot, per stuk, van 0,401,Rhododen- dronbloemen, per bos, 5/4 cent LEIMÜIDEN. Predikbeurten. Ncd. Herv. Kerk nam. half drie Ds. Siddré van Oude-Wetering. Geref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht Ds. Petersen van Bloemendaal. OUDE-WETERING. Predikbeurten. Ned. Herv. Kork voorm. tien uur De. W. W. Siddré. Geref. Krk voorm. 10 en r.am. zeven nur De. J. Brouwer. Uit de Omgeving. NOORDWIJK AAN ZEE. N. C. G. O. Y. De Zuid-Hollandscho provinciale afdeeling van de Nod. Chr. Geh. Onth. Ver. hield giste1"011 Noordwijk aan Zee haar voorjaarsvergadering. De conferentie werd des morgens te half 11 ingezet met een bidstond die door De. Rutgers van Katwijk aan Zee werd geleid. Naar aanleiding van Exodus 17 wekte Z.Ecrw. op, nu biddend te strijden, geoefend in de wapen rusting der kennis en met liefde in het hart, en om aldus den alcoholvorst met zijn licillooze in vloed te onttronen. Wie, aldus eindigt spr., strijdende bidt en bid dende strijdt zal overwinnen Zoo dan, sta stand vastig in den Heere. De op dezen bidstond volgende ochtend-verga- dring, die onder leiding stond van Ds. Tona- beek, werd door deze geopend met een hartelijk welkomstwoord, waarin Z.Eerw. mc-t vreugde het aanwezig zijn van zoovele oude bekenden en ook van zoovele nieuwe leden constateerde. Spr. be sloot zijn rede met een krachtige opwekking en ziende op God eeuwiglijk to strijden voor een drankxrij Nederland. Ds. A. v. d. Geest van 's-Gravenzande, de se cretaris, deed hierop voorlezing van de notulen der Yorige vergadering, met eenige weemoedige woorden het verscheiden van Ds. v. d. Rink memorc-erende. Uit het jaarverslag over 1921 bleek o.m. dat het ledental dit jaar van 1855 tot 2011 gestegen was. Na deze morgenvergadering, waarop 14 afdee- lmgen waren vertegenwoordigd vergaderden zich allen voor de koffietafel. Nadat Ds. Tonsbeek de .middagvergadering had geopend, bracht de heer C. Plug verslag uit over de werkzaamheden der Noordwijltsche afdeeling en sprak vervolgens over „Schriftver spreiding en samenwerking met het Centr. Drankweer-Comité." Een afdeelingsZangkoor liet vervolgens „Plaat selijke keuze" hooren, waarna do hoer E. Meule-; man van Scheteningeu refereerde over Do Jeugd organisatie „De Schabel", waarop eenige gedaclw tcnwisseling volgde. Door ongesteldheid van Dr. Jakobs meest diens aangokondigd referaat over Consultatie-bureaux" vervallen. Nadat hot Zangkoor zich nog eenige malen op verdienetelijk'o wijze had doen hooren, werd de vergadering door Ds. Tonsbeek gesloten, waarop do gezamenlijke maaltijd werd gebruikt. In de openbare avondvergadering 6prak ds. Luuring van Hazerswoude een rede uit naar aan leiding van Efeze 6:12, waarin hij do alcoho lische macht vergeleek bij de „onzichtbare mach ten", waartegen door Paulus gewaarschuwd werd. Het zangkoor gaf nog eenige aandachtig aan- gehooude liederen ten beste, waarop de vergader ring door Ds. Luuring met dankgebed gesloten werd. Een zwaar beladen vrachtauto van de firma van Hoeken uit Leiden, geraak: gistermorgen in do de Ruiterstraat, die al ec.n gen tijd ligt opgebroken, in een geul. Het kostto veel moeite cn tijd het zware voertuig weer uit zijn lastige positie te verlossen. Als bijzonderheid vernemen wij dat bij C. A. alhier een geit, vier geitjes tor wereld bracht. OEGSTGEEST Predikbeurten Ned. Herv. Kerk „Irene", voorm. 10 uur, Ds J. Warlena, HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Thoodorus Maria z. van J. J. Van der Yeldt cn A. M. Bon Sophia Neeltje. d. van J. Wisselius en N. van 't Hof Adriana d. van J. Zegstroo on C. Oudshoorn Ivo z. van W, Slootweg en B. Verbeek Agatha Maria d. van Th. Smit en W. J. Persoon Cornelia d. van A. D. Weigraven en J. Onderstal. Ondertrouwd: M. Franken 24 j. en J. van Rooijen 23 j. W. van dr Bijl 33 j. en J. Branderhorst, 34 j. F. Kamstra 26 j. on S. Yastenhout 21 j. W. Th. F. Renting en S. Vastenhout 21 j. "W. Th. F. Renting 23 j. en C. C. Offerman 29 j. H. van der Ree 27 j. en T. de Vries 26 j. Getrouwd: F. Doeleman 25 j. en J. Mid-» delkoop 26 j. J. Meijer 26 j. en E. M. Hoogkamer 26 j. M. van Damme 27 j. en C. van den Broeck 25 j. J. K. Wagner 26 j. en A. den Dekker 25 j. P. van Beusek-jm 26 j. en N. Korthals 20 j. Overleden: R. Martens 83 j. laatst wedr. van J. Kuiper J. J. Hoeekhoven 52 j., gehuwd met M. Be-era D. Doorloos 56 j. ongeh. HAZERSWOUDE. De muziekvereeniging „De Har-» monie van Hazerswoude", directeur de heer A. J. Bolderdijk van Leiden, hoopt Donderdag 25 Mei a.s. deel te nomen aan het concours to Slin-» dracht, uitgeschreven door de Zuid-Hollandsche Bond van Harmonie en Fanfarekorpsen. De Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" hield een ledenvergadering op do bo- venzaal van café Rodenburg. Do heer Heijnis opende de vergadering en sprak een woord van wolkom tot de aanwezige leden. Ingekomen was een schrijven van het Hoofdbestuur van dsn Vrij heidsbond tot aansluiting aan genoemden Bond, hetwelk na eenige bespreking met algemeene stommen werd verworpen. Hierna kwam ter ta fel het voorstel een spreker uit te noodigen met, het oog op de a.s. Kamerverkiezing. Met alge meene 6temmen word besloten in dezen het be stuur vrijheid van handelen to verleenen. De heer Heijnis sloot hierop met een woord van dank de vergadering. Predikbeurten. Ned. Herv. Kork voorin. 10 en nam. 7 uur Ds. Luuring. Hemel4 vaartsdag voonn. 10 uur Ds.. Luuring. Geref. Kerk voorm. 10 uur (Voorbereiding H. A. en Openbare Belijdenis) cn nam. 7 uur Ds. v. d. Vliet, Hemelvaartsdag voorm. 10 uur Ds. v. d. Vliet. HILLEGOM. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. 3 uur (kinderpreek) Ds. v. BommeL Hemelvaartsdag voorm. 10 uur Ds. v. Bommel Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hor jus van Hendrik Ido Ambacht. Hemelvaartsdag 'voorm. 10 uur Ds. v. Oosten van Scheveningon. Burgerlijke Stand. Bevallen: L. L. v. d. Wolf-Snijders z. M. de Groot- Broekhof d. L. v. Grootvold-Marijnis z. A. J. Schoemaker-Molenkamp d. Ondertrouwd: J. Mink en M. Brouwer. Getrouwd: W. Oostendorp en H. Olten 1 M de Jong en M. Roos A. J. Raats cn M. P. ir-üwènhoek Overleden: J. J. v. Waveren m. 56 j. Hillogom is momen teel van alle straatverlichting ontbloot! We worden onwille keurig herinnerd aan de oorlogsjaren. Gelukkig echtei^ zal dit ongerief slechts van korten duur zijn. De lantaarns worden alle reeds verwisseld voor electrieche. WOUBRUGGE. We zouden den heelen aanleg van de waterloiding in opï dorp al weer verge*

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2