Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 TER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - DONDERDAG 18 MEI 1922 No. 642 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVE RTENTJE-T n i J PER GEWONE REGEL 10.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUB**5* TAUIBB! KLEINE ADVERTENTIES vn boog»teu 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 eent bij vooruitbetaling. V De candidaatsteiling. Toen in 1918; de eerste maal dat hier het evenredig: kiesrecht werd toegepast, de candidaatsteiling achter den rug was, waren de meelevende anti-revolutionairen eenstemmig van meening, dat in het ver velg do candidatenlijsten oip een andere wijze moesten worden samengesteld. 'Het Centraal Comité heeft dan ook .vroegtijdig pogingen gedaan om de can didaatsteiling ..van onderen op" te doen 'geschieden en door overleg tot een bevre digend resultaat te komen. Dit is echter niet in allen deele gelukt, wat niet verwondert als men rekening houdt met de combinatie van verschillen de Kieskringen en met hot ontstellend Igroot aantal plaatselijke grootheden dat op de voorloopige lijsten word geplaatst. Volkomen terecht zegt dan ook de -Standaard. dat na do verkiezingen 'getracht moet worden een meer bevredi gende oplossing te vinden. Wij voor ons. blijven aan een grooter aantal lijsten de vooikeur geven, waar door het vraagstuk althans vereenvou digd wordt. Ware b.v. Leiden en Utrecht zelfstandig opgetreden, dan zou hetzelfde resultaat worden bereikt, terwijl onaangename wrij vingen waren voorkomen en het overleg met de partijleiding vergemakkelijkt. Maar de candidatenlijsten zijn nu gereed on nu is het onze eerste plicht, te zor gen dat een zoo groot aantal stemmen op onze candidaten wordt vereenigd. Wij zijn overtuigd-, dat het Centraal Comité, ook al moest het sommige groe pen I eleurstellen, geen ander doel heeft gehad, dan de belangen van <J'e gehoele par t ij te dienen. En al zijn nu niet alle wenschen be vredigd wat trouwens bij geen enkel etelsel moge-lrk is dit mag voor nie mand oen reden zijn om niet met volle geestdrift de verkiezing van onze candi dal cn te bevorderen. Nu het krijgsplan is vastgesteld houdt alle gepraat op eu gaat heel het Anti-Re volutionaire leger didht aaneengesloten, achter 'het vaandel van onze beginselen, vooruit. Staatsloterij. In dezelfde paragraaf van het program .van actie, waarin op krachtige be zuiniging wordt aangedrongen en op den treurigen toestand van 's lands financiën de aandacht gevestigd, wordt aan het slot gevraagd: „Afschaffing van de Staatsloterij". Dit schijnt tegenstrijdig. In de gegeven omstandigheden, nu de Hog coring al zooveel moeite heeft, om de uitgaven te dekken, is het zeker niet de •lïioest geschikte tijd om over afschaffing van belastingen te. gaan sproken. In het oorspronkelijk concept-program kwam dit punt dan ook niet voor. Waarschijnlijk was rekening gehouden met den precairen toestand van de Rijks- Financiën, terwijl bovendien de politieke verhoudingen van dren aard zijn, dat een voorstel tot afschaffing van de Staatslo terij al zeer weinig kans van 6lagon heeft. Toelh is later op aandringen, mede van meerdere kiesvereenigingen, dit punt op- igenomerï. Dit was mogelijk, omdat do winst uit het loterij-bedrijf toch altijd betrekkelijk gering is, zoodat afschaffing niet tot on overkomelijke moeilijkheden kan leidon. En voorts wordt hiermede uitgesproken, dat de eischen van de practijk voor die van het. beginsel moeten wijken. Misschien zal deze wcnsch in de komen de parlementaire periode niet worden ver vuld. Maar toen moet levendig blijven de ge dachte dat deze loterij mdruischt tegen onze beginselen, en dat ons ideaal blijft: „Afschaffing van de Staatsloterij". Uit de Pers. Ook nu niet bevredigend. De Standaard is van oordeel, dat de wijze waarop ditmaal do candidatenlijs ten tot stand kwamen, niet bevredigend kan woeden geacht. Vroeger klaagde men wel eens, aldus ons hoofdorgaan, dat met do voorberei ding van de verkiezingen zoo laat weid aangevangen dat befooorlijk overleg uitge sloten was. Alles moest dan op het laatst haastjonepie worden behandeld en de stem van-onder-op kwam niet tot haar recht. Dr. Kuyper placht altijd te zeggen, dat deze methode aan den anderen kant veel lastige moe lelijkheden voorkwam. Wij zijn geneigd om aan te nemen, dat rijpe ervaring bier tot wijsheid gevoerd had. Te veel tijd voor bespreking geeft ook voel gelegenheid tot meeaiingsverschil en zelfs bot het bestijgen van dat lastigste aller rijdieren, het stokpaardje. Ditmaal werd in de Kerstweek een voor loopige bespreking gehouden in zako de candidaturen. De Voorzitter van het Cen traal Comité vernam van de gedelegeer den uit do kieskringen welke wenschen or zoo al leefden met betrekking tot bepaalde personen. Die besprekingen vormden den grondslag voor de groepsindeeling en voor het advies van het Centraal Comité in zake de leidende nummers op de groeps lijsten. De eerste teleurstelling, daarbij ai dadelijk ondervonden, was, dat hetgeen vernemen was in do Kerstweek niet overal bleek overeen te -stommen met den uitslag van de saamstelling van de voorloopige candidatenlijsten. Personen die eerst, genoemd waren als wensohelijke candidaten voor de e o r 61 e numme-rs en die daarna door het C. C. waren aanbevolen, kwamen soms op de voorloopige groepslijst in het geheel niet voor. Blijkbaar waron daar de Kiesver- ceni.gin.gen te voren niet of niet op voldoende wijze geraadpleegd geworden. Een tweede bezwaar kwam voort uit de bewerking, in de groepsvergaderingen, van de resultaten in de kieskringen elk af zonderlijk verkregen. De groepslijst week daardoor 6oms aanmerkelijk af van het beeld, dat verkregen zou zijn indien men zich stipter gehouden had aan de uit spraak der kiesvereenigingen. Eou dorde en niet de minste moeilijk heid lcwam voort uit de omstandigheid, dat de saamwerlceindo kieskringen somwij len ietwat bleken te. lijden aan een gemis aan inzicht van wat saam werking eigenlijk beduidt; in één geval zelfs zoo ver gaand, dat in het geheet geen overeen stemming verkregen kon worden en de lijst door het. Centraal Comité moest wor den vastgesteld. Natuurlijk werd hiermee tot het uiterste gewacht en teen ten slotte deze lijst, die zooveel mogelijk met beider wen&dh reke ning moest houden, vastgesteld word, ontstond daardoor ook weer verande ring in andere lijsten. Naar luid van artikel 6 van het. huis houdelijk reglement krachtens art. 34 van ens statuut, had over die verandering nu weer overleg moeien plaat6 vinden met de groepsafgevaardigden. Daartoe was het intuèsohen te laat geworden, als een gevolg van het te lang wachten op overeenstemming, en dus heeft het Cen traal Comité, gehoord het College van Gemachtigden, de lijsten ten slotte moe ten vaststellen. Dat hier en daar nu afwijkingen voor kwamen van de voorloopige lijsten was niet te ontgaan. En do niet toepas sing van art. 6 van bovengenoemd Regle ment was een gevolg van de omstandig heid, dat tot hot laats gdhoopt werd op en regeling uit coöperatie goborn. Voo-r een enkele groep, Amsterdam- Helder, waren de wijzigingen, door sa menwerking van allerlei factoren, zoe ingrijpend, dat wij het- zouden kunnen verslaan, indien men daar over het resul taat teleurgesteld was. Te eerder, omdat die groep geonecins de minste was ge weest in de zorg voor een goede voorbe reiding. Voor Amsterdam-Helder de troost, dat hot nu vastgestelde het beste was veer de partij over het geheele land ge nomen, en voor ons allen do lee, dat wij het geheele &ysteeoi in den. komenden winter nog eens goed moeien bezien om te trachten oen betere oplossing te vin den. Evenmin als in 1918, was het resultaat thans bevredigend te noemen. STADSNIEUWS. Nieuw Raadslid. Hot hoofdotemhureau voor de gemeenteraads verkiezingen heelt gisteren als opvolger van den lieer D. J. Rotteveel als lid van den Raad ver kozen verklaard, dpn heer J. do Lange, oud- voorzitter van den Chr. Besturenbond. Zooals men zich herinnert kwam do lieer do Lango op do oorspronkelijke candidatenlijst niet voor. i- Doordat een van de candidaten zich terugtrok, werd hij daarna als no. 15 op de lijst geplaatst. Bij de stemming word er van zekere zijde door middel van ongeteekendo advertentien voor de zen candidaat propaganda -gemaakt, met hot ge volg dat hij een aantal voorkeurstemmen ver kreeg, waardoor do volgorde van do lijst ver broken werd. Door do onlangs aangobraelite wijziging van do Kieswet zijn gelijk men weet dergelijke ver rassingen onmogelijk geworden. Op de tentoonstelling „De Mensch" in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam zal ook een belangrijke verzameling uit het Rijks Museum van oudheden te dezer 6tedo worden tentoongo^ stold. Sinds eenige dagen wordt er in het Westelijk stadsgedeelte, Haagweg on Morschweg weer een meldslrijd gevoerd tusschen slijters en een boer van buiten. Aan hot einde der vorige week ging een boer uit Voorschoten de huizon af om klan ten te winnen voor melk a 10 cent per liter. Hot gevolg hiervan, was, dat ook de melkslijters, zcodra Zij zulks ver-rtamen, onmiddellijk don prijs terugbrachten pp 11 of 10 con.1. Naar wij. vernomen ligt het in de bedoeling van den boer van bulten dc melk a 9 cent te gaan verknopen. In verband met een in d< voorgekomen geval van abortus provoca tes hoeft gisteren de justitie huiszoeking gedaan bij een gewezen vroedvrouw, woonachtig aan de Schelpenkade, waarbij verschillende voorwerpen in beslag werden genomen. Als verdacht van het plegen van dit misdrijf is de vrouw naar Den Haag over gebracht en in voorloopig arrest gesteld. BINNENLAND. Ontbinding der Staten Generaal. Bij Kon. Besl. van 16 Mei is bepaald: dat de Minister van Binnenlandsche Za ken de tegenwoordige zitting der Sla ten- Genera al in een vergadering op Maan dag 22 Mei a.s. om 2 uur namiddags na mens de Koningin zal sluiten; dat de Eerste en de Tweede Kamer der S te ten-Genera al worden ontbculei met Maancag 24 Juli 1922; dat de verkiezingen van de leden der Eerste Kamer zullen plaats hebben op Donderdag 22 Juni a.s. en de Commissa rissen der Koningin in de onderschei dene provincies gemachtigd worden de Staten itunncr provincie te dion einde in buitengewone zitting bijeen te roepen; dat do candidaatetelling voor de ver kiezing van de leden, der Tweede Kamer in eiken kieskring zal plaats hebben op Dinsdag 23 Mei a.s. De eerste samen komst van do nieuwe Kamer zal plaats hebben in de vereenigde vergadering van Dinsdag 25 Juli a.s. Vorder kan worden medegedeeld, dat bij ministarieelo beschikking is bepaald, dat de stemming voor de Tweede Kamer zal plaats hebben op Woensdag 5 Juli. Homoeopathic. In de gisteren gehouden algemeen© ver gadering van de Vereeniging tot bevor dering der Homceopathie in Nederland zijn do jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. De heer L. F. Duyraa-or van Twist werd als hoofdbe stuurslid herkozen. Als zoo-danig werd ge kozen, in de plaats van mej. E. Voorhoe ve, de hoer De Clercq. 's Middags hield dr. P. L. v. d. Harst uit Riiseriburg een voordracht over de betee- kónis van do homoeopathic. Do heer A. W. F. Ideniburg sprak een woord vooraf. Hij veifcougdo zich zeer over de keuze van het onderwerp, dat hij als eetf antwoord beschouwde op de uit spraak van de medische faculteit te Utrecht, dat de homoeispathio niet is oen wetenschap, maar het geloof in zekere leerstal tingen. Hierna hield dr. v. d. Harst zijn voor dracht, die ook word bijgewoond door mr. Lictaert Peerboltei, directeur-generaal der Volksgezondheid en ihr. mr. A. J. L. v. Beeck Calk oen, als referendaris, chef der afd. hooger onderwijs van het departe ment van onderwijs, als vertegenwoordi ger van den minister. Dr. v. d. Harst betoogde, dat do ho moeopathic meer bevredigt, dan do oude geneeswijze. Hij weersprak het verwijt van de laatste, die z.i. geheel leeft bij de gratie der overheid, dat de homoeopathie geen wetensehappeliiken ondergrond zou hebbon. Bij de laatste geneeswijze is men minder afhankelijk van hot persoonlijke inzicht, van hot oogenblik van den arts, daar het anti van de ziekte niet 6loeds te constnieoron is. Bij de homoeopathie treedt niet het symptoom op den voor grond, doch de totaliteit. Aan do hand van stalisteken beloogdo spieker, dat de homocopathisehe behandeling korter duurt en daarbij onder dezelfde omstandigheden minder sterfgevallen voorkomen dan on der do oude geneeswijze. De homoeopathie waarborgt, aldus spreker, een aangena mer, goedkooper en effectiever behande ling. Aardappelen-uitvoer naar Engeland. Blijkens telegrafiacho mededoeling van den Rijksluinbouwconsulent te Londen is van gisteren af voor den invoer van aardappelen in Engoland niet meer noodig bij olke baal eon copy van certificaat te doen, dooh kan worden volstaan met het zenden van het oertftcaat van gezondheid, afgegeven door onzen plantenzioktekundi- gen dienst aan het Ministerie van Land bouw, afd. tuinbouw to Londen, terwijl bovendien twoa copiecn van dat certificaat de zonding moeten vergezellen. Een groot werk. Hot waterschap „De Zeven Grietenissen en stad Sloten" hoeft besloten, het Lem- 6terhop, groot 300 H.A. en gelegen nabij en ton Oosten van de Lemmerhaven, droog te leggen en te cultiveorendo daarvoor voreiscklo werken zullen op 26 Mei a.s. in 4 perceelen worden aanbesteed. Dezo oppervlakte is na indertijd door genoemd waterschap van hot Rijk te zijn aangekocht, in de jaren 18771878 door een bazalt kapwerk, lang 5400 meter en hoog ongeveer 1 meter boven vol zee, van de Zuiderzee gescheiden. C'hr. Wcrkgcversvcreeniging. In „Musis Sacrum" werd Dinsdag en Woonsdag de vierde Jaarvergadering der Chr. Werk gevers vereeniging gehouden. De Voorzitter, de heer F. L. van der Bom, opende o,p de gebruikelijke wijze, waarna hij een kort openingsv.'oord uit- I sprak, waarin gememoreerd word den ernst der tijden en het standpunt, waarop de Chr. Werkgevers vereeniging staat. Het jaarverslag, waaruit blijkt dat da vereeniging thans 260 leden telt, werd evenals het jaarverslag van den Penning meester goedgekeurd; nadat bij monda van den hoor Veldkamp de commissie tot nazien der rekening verklaarde dezo ac- ooord bevonden te hebben. De aftredende bestuursleden, de heoren Mr. G. H. A. Grosheide, Amsterdam; J. F. H. Spier, Amsterdam en H. S. Timmer, Meppel, werden, uitgezonderd laatst ge noemde, die meende te moeten bedanken, herkozen. In de vacature-Timmer werd gekozen de heer A. Borst Pzn., Rotter* dam. De Voorzitter besprak de werkzaamhe den dor Studie-Commissie. Door deze com missie zijn in studie genomen verschillen de vragen omtrent het standpunt dat de Chr. Werkgevers hebben in te nemen ten opzichte van dio arbeiders, de Overheid cn de consument. Zij hoeft oen schema op geteld. dooh brengt nog geen rapport uit. In de najaarsvergadering hoopt de com missie het ontwerp-pro graan van beginse len in to dienen. Da Secretaris, Mr. H. H. Stenoker, leidde daarna do bespreking in van het wetsontwerp-Fleskens, betreffende de in voerverboden. Na oen uitvoerige uiteenzetting kwaia Spr. tot de conclusie, dat het wetsont werp kan gesteund worden, indien de volgende aanvulling werd aangenomen: Art. 1 van het wetsontwerp-Fleskena worde aangevuld met een zinsnede, waarin nader wordt aangegeven-, in welke geval len de Rogeering tot het uitvaardigen van invoerverboden mag overgaan. Hierbij worde als voorwaarde gesteld, dat de bin- nonlandaOhe industrie schade ondervindt, doordat de beirokken artikelen uit landen met lage valuta worden ingevoerd tegen prijzen, waartegen de Nod. Industrie niet kan concurreeren. De vergadering vereenigdo zich met het voorstel van den Voorzitter om het be stuur op te dragon te zijner tijd stappen te doen betreffende dit wetsonworp. Woensdag werd con excursie onderno men naar do Zandafgravingon der ge meente Arnhem bij den Waterberg co naar hot. Noderlandsdh Openlucht-Museum onder leiding van de Directie van Ge meentewerken en het Openlucht-Museum. In de middagvergadering, leverden d« heoren Jos do Jong te Rotterdam en H v. d. Schaar te Amsterdam een lozing oveir don woningbouw. Opbrengst Rijksmiddelen. Met do opbregst van de Rijksmiddelen gaat het achteruit. Was de opbrengst over de maand April 1921 nog f 39.473.366, in dezelfde maand van dit jaar heeft men hot niet vorder kunnen brengen dan tot f 37.597.003, waV een achteruitgang beteckent van ©eu kleine twee millioen. Doordat de maanden JanuariMaart zich beter hielden, is de opbrengst over de eerste vier maanden van 1922 nog onge veer zes ten hooger dan het vorig jaar. De opbrngst van de inkomstenbelasting is nog ruim één millioen hooger dan in April 1921, maar de dividend- en tan- tièmebelasting daalde van f 1.375.305 in April van het vorig jaar tot f741.026; wat een zeer belangrijke achteruitgang bo- teekent, on waarin zich de malaise in het zakenleven af spies-el t. Scheuring in de S. D. A. P. in Limburg. Do pogingen van mr. Troelstra om de eenheid in de S. D. A. P. in Limburg te herstellen, hebben geen resultaat opgele verd, aldus meldt de „Tel." Do nieuwe partij, die zich de Soeiaal- Democratische Vereeniging noemt, heeft thans besloten met haar aotie voort te gaan. De Scciaal-Dcmocratisohe Vereeniging zal overwegen, naast de officieele lijst der S. D. A. P. voor de Tweede Kamer uit te FEUII.LErON. De Germaansche gevangene Een verhaal uit de eerste eeuw onzer jaartelling. 19) „Dat arme kind!" zei de knaap, „ze zag er uit alsof er niet veel bij behoefde te komen om haar het leven zuur te maken 1 Werd ze bezeerd?" „Alleen door de ruwe woorden van de menigte. Ze 6praken lomp over haar mis maaktheid. Ze is neg minder op scheld woorden gesteld dan wij beiden. Vooral omdat ze waar zijn; zij is mismaakt; ik ben oud en leolijk en gij zijt do zoon van een smid en edelman. We moeten er maar niet. op letten als zo ons schelden." Nu eerst begreep Siward den ouden man; en lachte breed en vroolijk als een echte Germaan. „Ik was gek dat ik me 't aantrok!" zei- de hij. „Indien ge mij in uw smidse neemt-, zal ik voor u werken zoo hard als voor mijn vader in Lippedal. En ge zult mij ©ven verstandig maken als ge zelf zijt." „Wacht even!" zei de oude man. „Denk je dat ik mijn wijsheid zoo maar ver koop?" Zo hadden het paleis van Cermanicus Jterc'ikt. Laon ging terug naar zijn jonge meesteres. En Siward zeide lot Siguna, zoodra hij haar ontmoette: „Moeder, ik heb een ouden man onlmoet, die zoo wijs schijnt te zijn als Odin's raaf. Hij wil mij loeren zwaarden maken. Voor Herman," ging hij fluisterend voort; „voor Herman en ons volk in de bosschcn. Do Romeinen maken goede sporen en zwaarden." Met blijdschap zag ze iets van het oude vuur in zijn openhartigen blik. En kleine Hilda strekte de armen naar hem uit, als ware zijn vroolijkheid oen zonnestraal die haar als een bloem ontluiken deed. En op dat oogenblik waren er in het paleis van den dapperen Germanicus en zijn vrouw, met hun kinderen (waaronder Caligula, de lieveling der Romeinséhe soldaten) geen lichter harten dan die van de Germaansche gevangenen. Want de hoop verlichtte voor hen do wereld. En in heel het keizerrijk van Ti berius was voor de hoop bijna geen plaats. VI. Zorgvuldig geleidde de oude man het kind uit den tempel van Vesta, door het Forum, tusschen de menigte zwaar bela den mot vier paarden bespannen wagens, en de kooplieden die in allerlei, talen hun waren aanprezen, den Heiligen Weg langs dringend, in oen stad, die haar burgers bij honderden ©n duizenden telde, en toch slechts 1weo rijwegen en bijna geen win kels had. Eind olijk waren ze den Palati jnsche heuvel rondgegaan, en beklommen, een zijpad tusschen de tuinen van den Cloe- liaanschon heuvel inslaande, langzaam samen do trappen. ,,'k Heb uw redder gezien, Cloelia Dio- dora," zeide Laon. „Hij vindt het loven ook niet enkel genot, gelijk zoo velen van den gemeenen burger af, die 't brood, •het zout en do spelen geniet, tot den kei zer zolf, die 't hem geeft." Zij legde de hand op zijn arm en zag hem met schitterende oogen in t gelaat. „Stil, Laon, stil", zeide zij. „Ik ben bij mijn zusier Cloelia, dé Vcstaalsche, ge weest, on dat is alsof men bij de goden op de Olympus was. Ik heb haar schoon heid en goedheid als nectar ingedronken, 'k Wil niet dat je alle dingen donker voor me maakt. Ik wil in mijn duisternis zit ten, en die duisternis noemen. Maar ik wil van daar uit het licht zien, gloeiend in de lucht, schitterend op de heuvels, glinste rend op het water. En ik wil niet dat je het licht duisternis noemt, om dat ik niet in 't licht zit." En vriendelijk voegde zij er bij: „Ik wil in de duisternis zitten, zooals vroeger, in de kleine donkere kamer achter je werk plaats, toen ik nog niet wist dat ik een vlek in "'t licht was, en toen ik door het venster naar je keek, en de vonken uit je smidsvuur naoogde en naar je wijze woor den luisterde. O L-aon", ging ze voort, in- drukkelijk on gevoelig als z© was: „Kon ik daar maar altijd zitten om je olijven en uien klaar te maken en de visch voor jo te koken, zooals ik hoopte dat 'lc doen zou!" „Kind, ik dacht dat ik good deed!" ant woordde hij. „Kon ik je terughouden toen ik jo moeder onophoudelijk hoorde kla gen on weenen om tenminste één van haar doodo kinderen weer te hebbon? Ik dacht dat goedo voeding en verzorging -ja beter zouden herstellen dan ik doen kon." „Was ik zooals nu, toen jo me vondt?" vroeg ze na oen poosje met gedempte stem, „toen ik als een hulploozc, schreien de zuigeling, van allen verlaten, aan den weg lag cn jij me redde?" „Tic weet het niet goed meer. Wellicht is jo zwakke lichaampje bezeerd toen zo je naar buiten wierpen, 'k Had geen vor stand van zuigelingen, maar je gehuil deed me aan." „En toon was ik eerst als Andere kin deren?" ,,'k Woet 't niet. Tc Had geen verstand van kinderen. Voor mij was jo niet als de andere, met jo sehuldlooze, aanvallige manieren, je prettig gebabbel, jo stemme tje dat voor mij altijd het mooiste op de i hoolö wereld blijft, en je diop-wijz© vragen over dingen, daar zelfs Plato nooit het rechte van zou kunnen zeggen. Voer mij was jo d« verjongde wereld de gouden eeuw van Griekenland een altijd nieuw lierdicht. Al de mooio goden-legendec leefden in u wéér op. 't Was me alsof .T\~ pitor mij z'n afbeeldsel uit den hemel ge zonden had om mijn arme hart zoo vroc* lijk als don Olympus to maken. En i'£ noemde jo Diodora. 't Kon me niet scheler waar anderen jo voor hielden; voor mi£ was jo oen geschenk dor goden. Uit der» hemel gevallen beelden zijn bijna nooitt mooi. Diana van Efezo is oen monster* van ondoron ccn ruw strik hout. De Alhec na van olijvenhout in het Pantheon ha<5 weinig van de schoonheid van het gouder? en ivoren standbeeld van Phidias. Wat hindert dat? Het kwam van den hemel <ti was do kostbaarste schat van Athene." „*t Viel jo dus wel zwaar mij lenig gevon?" ,/t Was nf do zon van den hemel kcikk men werd! Maar ik had io lief, en ik dachfe dat mijn lieveling de heerlijkheid van ook- patricisch geslacht worden zou, en eon«!, den saffraaiikleurigen bruidssluier dragen; zou." ri „Stil! stil Laon!" Hij keek naar de bevende, nwrgesla»*. gen oogleden; zo. was niet langor kind. ij (Wordt vervolgd.) ij

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1