Dagblad voor Lelden en Omstreken. 3de JAARGANG. ZATERDAG 22 APRIL 1922 - No. 620 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel.lnt.i278 Postrekening 58938 ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.00 Dit nummer bestaat uit twee bladen De Staatsfinantiën. II. De geweldigste oorlog, die ooit woedde, bracht ook hier een toename van den schuldenlast met den aankleve van dienvan 1148 millioen gulden voor den oorlog tot 2502 millioen gld. volgens schatting op 1 Jan. 1922. Een stijging- van 120 pet. De bekende vermogens stegen tot 1920 slechte met 77 pet. van 7680 mill, im 1919 tot 13589 mill, begin 1920. De bekende vermo gene, maar, om dat de aangiften nu veel beter gecontro leerd worden dan vroeger, zal de werke lijke stijging wel geringer zijn. Daarbij komt: in 1920 en '21 zijn k a- p i t a 1 e n verloren. Mr. Kortenhorst noemde in een vergadering van R. K. werkgevers een bedrag van 5 milliard, zegge: vijf duizend millioen gulden. In het weekblad ;,In- en Uitvoer" wor den de verliezen op bank-, fabrieks- cul tuur en handel sa andeolen alléén in 1921 reeds becijferd ep 725 millioen. Andere schattingen zijn hooger. Ook in den land bouw zijn enorme-sommen verloren: het is geen zeldzaamheid, dal, bouwland in enkele jaren 40 pet. in waarde daalde. Wat wil die gro-ote schuldtoename naast de geringe vermo gensstijging gezien de waardevermindering van het geld feitelijk een daling nu zeggen? Dat Gteeds meer van het nationaal ver mogen is vastgelegd in staatepapiertjes die de productie, den handel slechte wei nig (indirect) bevorderen, die geen arbei der werk geven, die dcor rente en aflos sing den belastingdruk verzwaren^ Hoe meer staatsschuld, d.i. hoe meer geld öf opgemaakt, of in gebouwen enz., die niet direct rendeeren vastgelegd, hoe minder geld voor landbouw, handel en nijverheid beschikbaar. En daarvoor is het thans broodnoodig, èn in het belang van den patroon èn in dat van den arbei der, ter wille zoowel van voortbrenger als van verbruiker. Het is bekend, hoe die schuld zoo hoog werd, hoe crisisuitgaven yoor leger en vloot, steun in allerlei vorm, o.m. toesla gen op levensbehoeften, niet uit gewone, zelfs niet uit de bestaande buitengewone belastingen en verdere inkomsten konden worden gedekt. Maar ook de stijging der gewone uitgaven is werkelijk zorgwekkend ge worden. De gewone uitgaven stegen van 219 millioen in 1913 tot 811 mill, in 1920, de totale van 243 tot 1034 millioen, een stij ging van 325 pet. Het Ministerie van Financiën ver slindt thans, inzonderheid voor den wo ningbouw, schatten geld, de stijging voor het Departement v. Onderwijs is ook buitengewoon hoog door den. du ren opzet der nieuwe organisatie van het Lager Onderwijs en de sommen voor scholenbouw- en verbouwing, noodig. Het Hoofdstuk der Nationale Schuld vraagt enorme bedragen voor rente en aflossing. Zéér belangrijk stegen ook de kosten voor arbeidersverzekeringen volksgezondheid, minder, soms slechte weinig o.a. die voor Oorlog, Justi tie, Marine en Waterstaat. Het Huis der Koningin kostte de laatste jaren minder dan voor den oorlog. De stijging der personeel suit gaven, deels door uit breiding der staatsbemoeiing, deels door onvermijdelijke salarisstijging speelt een rol van beteekenis. Hoezeer bezuiniging dringend noodig is, blijkt, wanneer we nagaan de bronnen, waaruit de rijksmiddelen vloeien. Ongeveer de helft van.alle ontvang sten" is de laatste jaren verkregen uit be lastingen op productie, inkomen en vermogen 20 jaan geleden" nog slechte iA van het zooveel lagere budget. De schrik slaat om het hart! Die helft gaat dalen, als de inkomsten, de vermo gens dalen. En dit doen zij, in totaal genomen, met onfeilbare zekerheid Kan de andere 50 pet., der ontvangsten mogelijk in dezelfde mate stijgen al6 de eerste 50 pet. daalt? Oordeel zelf. Het zijn deels verte ringsbelastingen als personeel© belasting, accijnzen, invoerrechten; deels verkeersbelastingen als zegel en registratierechten, deels diverse bron nen van inkomsten als domeinen, staats bedrijven, winstaandeel Ned. Bank enz. Zooals de wetten thans luiden, zullen dia verteringsbelastingen wor den beïnvloed door de malaise in handel en nijverheid; de algemeene economische toestand werkt evenmin gunstig op de winst uit de staats domeinen, die over 1921, in tegenstelling met vroegere jaren, waarschijnlijk eengroot verlies op leverden. De staatsbedrijven 'sluiten do laatste jaren, in tegenstelling met voor den oorlog, met flinke tekorten, o.a. voor de posterijen in 1920 over de 20 millioen gulden. Vorhooging der bruto opbrengst is alleen te bereiken door tariefsverhoo- ging. Hiervoor is het oogenblik thans zeer slecht, al moet het beginsel blijven, dat de staatsbedrijven zich zelf bedruipen, waar dit ©enigszins mogelijk is. Door de overeenkomst met de Spoor wegmaatschappijen is het rijk ook bij dit bedrijf sterk geïnteresseerd. Voor verdere verhooging der spoorweg tarieven zullen thans weinigen pleiten; een hoogere bruto-opbrengst door toene mend verkeer is voorloopig niet ie wach ten integendeel. Toch zijn de finan- tiëele resultaten verre van gunstig en moet de staat voor het gegarandeerde -matige dividend waarschijnlijk bijpassen. Waar we zien geen stijging der ont vangsten in 't zacht maar een belangrijke daling. Kunstmatig opvoeren der ontvangsten door wetswijzigingen kan in de meeste gevallen thans beslist niet. Verhooging der percentages van de directe belastin gen is vrijwel uitgesloten. Reeds wordt een te groot deel van alle uitgaven hierdoor gedekt. Hert beginsel, door den bekenden econoom Pierson ver dedigd, dat verteringsbelastingen de kern, inkomstenbelastingenr slechte aanvulling van een behoorlijk belastingstelsel moe- .ten zijn, geldt thans zeker nog als juist. De spaarzin mag ifiet gedood. Wanneer van iemand, die zuinig leeft en het voor zijn bedrijf noodig kapitaaltje moeizaam bijeen gaart ongeveer evenveel belasting wordt gevraagd als van den doorbrenger met gelijk inkomen, dan is dit zeker een fout in de doorvoering van het belasting stelsel en schade voor de volkswelvaart. Maar heffing van speciale verteringsbe lastingen het. bleek elders stuit vaak op practische bezwaren. Mogelijk is door wijziging der wetten op de inkomstenbelasting iets te bereiken. Dat de directe belastingen zwaar druk ken, speciaal ook op het klein- en groot kapitaal, erkent zelfs de S. D. A. P.'er Vliegen in het propagandablaadje: „Je verlanglijst, maat", als hij zegt: „Ieder zal thans moeten erkennen: zwaarder kapitaalbelastin gen moeten op beter tijden w a c h t e n." De middenstand heeft Veel al thans moeite het hoofd boven water te houden, vele arbei derslo on en laten even min zwaarderen belastingdruk toe in tegendeel. In dit verband is opmerkelijk, wat de -heer Vliegen in bovengenoemd Stukje ver der betoogt. Hij bepleit verhooging van de laagste inkomengrens, waar beneden geen belasting schuldig is, van f 850 tot f1200. Nu is oenige verhooging voor een deel dezer laag-bézoldigden zeker ge- wenscht. Maar de vraag is: Is een dergelijke ver- hooging van de grens thans mogelijk,' zonder aanmerkelijke stijging der belas ting ook voor matige inkomens? Eén derde der aangeslagenen was voor de Rijks Ink. Bel. 1919/20 aangeslagen naar een inkomen van minder dan f1200, den kinderaftrek medegerokend, gemid deld voor f935. Aangenomen, dat die zelfde groep thans b.v. naar f1400 inko men zou worden belast, dan zou een ver hooging der laagste grens tot f1200 tot gevolg hebben, dat zij niet veel meer dan 1/3 deel opbrachten, dan tot nu toe. Waar moet het -andere 2/3 deel vandaan komen? En de mindere opbrengst uit in komens b.v. f1400—f2000? (Zij zouden werkelijk een respectabel bedrag vormen het gemiddeld inkomen der Neder- landsche burgers is niet hoog.) Niet van het kapitaal, zegt dë heer Vliegen; de matige inkomens worden reeds zeer zwaar belast door rijk, provin cie en gemeente, evenals de hoogere, naar verhouding een klein aantal. Dat het gevolg van den door hem vöor- gestelden maatregel een belastingverhoo- ging, ook voor mensohen met b.v. f 2000 inkomen zou beteekenen, verzwijgt de heer Vliegen en dat is misleidend. Of weet hij er een andgren weg op? Dat inwonende kinderen van b.v. f 1000 inkomen veel boter wat belasting kunnen betalen dan dat huisvaders die 2000 ver dienen nog zwaander worden belast, wordt niet opgemerkt. Vooral nu vele inkomens een dalende Hjn vertoonen, is voorzichtig heid bij het verhoogen van de laagste grenë" gebiedende eisch. Is verhooging der pencentages voor de directe belastingen thans zeker hoogst on- gowenscht en het tegendeel eer noodig, hoe dan evenwicht te krijgen in de Staaos- begrooting? V Wat nu? Bekend is, hoe de leider van de S. D. A. P. in historische oogenblikken steeds komt mot de klinkende vraag: „Wat nu?" Toen in 1903 de spoorwegstaking ver loren was en de slachtoffers broodeloos waren gemaakt, heette het: Wat nu? Toen in 1918 de groote vergissing plaats greep en de revolutie was bedwon gen nog voor ze was uitgebroken, toen verdween Mt. Troelstra tussdhen de de kens en werd de roode garde het „Wat nu?" toegeroepen. En thans nu de Eerste Kamer een deel van de voorstellen tot herziening vara de Grondwet verwierp, nu klinkt weer het historische woord. Tegen a.s. Dinsdag br 1 lei der de leden van de Soc. Dein. Kamerfrac tie bijeengeroepen teneinde, zooals het ira den oproep heet, de politieke situatie door de verwerping vara hoofdstuk III ge schapen, te bespreken. Zoo tracht men den indruk te wekken alsof wie weet wat voor gewichtige be slissing is genomen. Het merkwaardige van de zaak i6 ech ter, dat. terwijl de leider van de S. D. A. P. zijn historische vraag herhaalt, er on der de massa zoo goed als niemand is, die zich voor deze zaak interesseert. En voorzoover dat wel het geval is, is er ©era zekere tevredenheid dat althans het Vrouwenkiesrecht niet in de Grond wet is vastgelegd, dat de poging om de Kamerleden met ambtenaren op een lijn ie stellen is mislukt en dat de Eerste Kar mer niet' is gemaakt tot een doublure van de Tweede Kamer. De gewichtigdoenerij .van Mr. Troelstra en zijne vrienden maakt op ons volk niet den minsten indruk. STADSM1EUWS. „Na arbeid Kunst". Onder leiding van den Weleerw. Heer Ds. W. Bouwman, Geref. Pred. alhier, hield gisteravond bovengenoemd koor, onderafd. van den Chr. Besturenbond, di recteur de heer A. Teljeur Jr., zijn 1ste Openbare Uitv. in de Stads-Gehoorzaal. D^, Bouwman opende de vergad. met gebed en een toepasselijk openings woord. Spreker wijst er op, dat het eenigszins op overschatting gelijkt, dat het Chr. Mannenkoor zijn le Uitv. in de Stadszaal geeft, maar het schoone doel doet ons die gedachte weer spoedig van ons werpen. Immers, het gaat er om, iets voor Rus land te doen. Hierna gaf spT: gelegenheid aan het Koor, zich te deen hooren. En we móeten- zeggen, het koor zowel als de soliste en de begeleiders hebben zich uitnemend van hun taak gekweten. Soms meenden we iets mate ira de voor dracht van het. koor te bespeuren, doch dit was maar sporadisch. Over het geheel werd er frisch en karaktervol gezongen. We moeten niet vergeten, het koor zong zonder begeleiding, en dan wordt er veel geöischt, zal de indruk goed zijn. Iu no. 1 „Gebed" van Handel, kwam de sunctuatie zeer tot haar recht. No. 2 „Vrees niet, Gij klein Kuddoke" werd ©enigszins vlak gezangen, doch bleef zuiver. No. 3 „Afscheid van 't Woud" van Mendelssohn, werd frisoh gezongen. Het herhaald „o, vaarwel" kwam goed uit. Een spontaan applaus vertolkte de te vredenheid der talrijke aanwezigen. No. 4a „O Jesulein süss, o Jesulein mild" voor Sopraair-Solo. Dit werd leif- lijk gezongen, met een correcte uitspraak, No. 4b „Liebster Herr Jesul Wo bleibst du so lange?" van Joh. Sebst. Bach voor Sopraan-Golo. Wfi kunnen Mej. Annie Vermeer geluikwenecbem. Ze bdheerscht zich goed en heeft hot voorrecht zacht en toch dui delijk te kunnen zingen en gevoel in haar zang te leggen. De herhalingen kwamen goed tot haar recht. No. 8 „Scheiden" van Mendelssohn. Een teer lied, dat reeds ontroert door zijn inhoud. De diepte van smart goed doorvoeld door de treffende bastonen. Het greep aan en keerde niet ledig weder. Hoe schoon, dat hoopvolle, hoog gezongene: „een wederzien". No. 6 „Op 't Kerkhof" van de Vliegh. Dit was iets bijzonders. Dat voortdu rend klokgelui en de holle tonen maakten het karaktervol en deden het sombere goed uitkomen. No. 7a „Dierbare Jezus" van Hildach voor Sopraan-Solo. De nuaheeeringen waren goed aangege ven en de overgang naar mineur fijn. ^No. 7b Aria uit „der Messias" van Handel voor Sopraan-Solo. Rustig en vol uitdrukking gezongen. In het tekstboekje stond een drukfout: ever Herz, moet ziju: euer Herz. Na de pauze kregen we liederen van meer vroolijken aard. No. 8 Bondslied, Muziek van Mr. Graaf v. Hogendorp. Dit klonk blijmoedig. De verhouding tusschen de partijen was zeer goed. No. 9- „Zomerlied" van Mendelssohn. Dit nummer klonk heel aardig. Het be hoort tot. de best geslaagde. No. 10a „Het Boerenmeisje" van Jan Spoel voor Sopraan-Solo. Dit werd heel sober voorgedragen en bekoorde daardoor zeer. Een langdurig applaus was wel verdiend. No. 10b „Ken een bruid en een brui gom" van Pijnel voor Sopraan-Solo. Hier was iets van het lieflijk kweelen van een vogel in te hooren. No. 10c. „De Meizoen" van Arnold Spoel voor Sopraan-Solo. Hier was do voordracht zeer levendig. Het werd allerliefst gezongen. Een lang durig applaus vertolkte de zangeres, dat zo het. 6tukje nog eens moest voordragen. No. 11 „Serenade van een landsknecht" van Lasso. 1 De Tythmiek maakte dit nummer heel aardig. No. 12 Vertrouwen van Frans Abt. Dit nummer werd met groeten ernst ge zongen. Een aanvoelen van elkaar wa6 hier duidelijk te onderkennen. Ten slotte No. 13 „De Zegenbede" van Bastiaaras. Zoowel het koor, als de soliste oogst ten allen lof in. Heel het optreden van de SopTaara kenmerkt zich door eenvoud. Eén vraag: Zou het niet gewenscht zijn naast de DuLtsche tekst, ook de Hol- laradscho te plaatsen? Niet iedereen ver staat Duitedh. En tot recht genieten van zang is begrijpen wel ocsr eerste vereisch- te. Ds. Bouwman was de tolk van allen, toen hij het Koor, zijn Directeur, Mej. Vermeer, en den heer Lukien dankte voor het schoone, dat ze ten gehoore hadden gebracht en hun een „tot weerziens" toe riep. Na. de pauze werden Mej. Vermeer en den Directeur bloemen aangeboden. Deze attentie was wel verdiend. Verliooging Zedelijk Bewustzijn. Gisteren werd hier de 37ste jaarverga dering gehouden van den Nederlaradschen Vrouwenbond tot verb oog in g van het Ze delijk Bewustzijn onder leiding van de vioe-presidente, mej. De Bruyn Kops. Uit hot jaarverslag van de penning meesteres, Mevr. van Voorstvan Beesd bleek, dat do ontvangsten bedroegen in totaal f 9855. Het batig saldo bedroeg f 389, waar echter tegenover staat, dat van het legaat-Guyot werd m geleerd. Aan H. M. de Koningin weid een tele- .gram van hulde gezonden. Uitvoerige besprekingen werden gehou den over de samenwerking met. do Mid- dernachtzending en de vanwege deze ver- eeniging in het leven geroepen Consulta- tiébureax. Besloten werd vanwege den Bond aan de Middernachtzending te ver zoeken, dat in elk consultatiebureau ©en ef moor vrouwen uit den Bond zullen zit ting hebben. De af deeling Haarlem 6telde de vraag Op welke wijze weaken de afdool in gen onder de meisjes, die zich aan clandestine prostitutie overgeven? Deze Vraag werd ingeleid door mevr. Van LennepGun ning, uit Haarlem. Geconstateerd werd, dat de aanvragen van ouders om meisjes, die moeder moes- tenworden, tijdelijk elders te verzorgen, veel minder zijn dan vroeger. En toch staat de zedelijkheid niet op hooger peil. Mogelijk zijn de redenen: lo. de hoogere verdiensten in de arbeidersgezinnen, waardoor zij in staat zijn zelf extra on kosten te betalen; 2o. de toenemende ver wildering en brutale onverschilligheid voor wat vroeger algemeen als schande werd aangerekend; en 3o. het meer en meer zich wonden tot de zoogenaamde deskundigen. En nu vraagt de afdeeling of de werkwijze van den Bond niet her zien moet worden; en: waar en hoe vil den wij de meisjes, die geholpen moeten en kunnen worden? Er ontspon zich over deze inleiding een drulcke bespreking. Het nut van door gangshuizen werd door verschillende dam mes bepleit. Verder moeten de ouders der meisjes bezocht worden. Het gevaar zit echter het meest bij meisjes die op ateliers werken en 's avonds met mannen uitgaan. Mej. Suze Groshans, Den Haag, behan delde daarna op verzoek der Loidsche af deeling het onderwerp: „De algemeene verwildering en de kleeding der vrouw". Dze spreekster merkte op, dat de on hygiënische en stuitende vr o u werakl eod-in g in cLoji diep st en grond een gevolg is van het gemis aan oen behoorlij-k besef van het zedelijk bewust zijn, waardoor de vrouw zich verlaagt tot een slavin van elke overheerschendo mode. Spr. gaf eenige middelen aan om de vrouwen en meisjes tot een hooger besef van wat haar werkelijk siert te brengen on wekte tut deelneming aan den strijd tegen de dwaze modes op. De voordracht werd warm toegejuicht. Hierna eprak jhr. J. C. C. Sandberg, directeur van heit Bureau voor Emigra tie te 's-Gravenhage, over het emigratie- vraagstuk. Dat de vrouw o-ok belang hoeft, bij dit vraagstuk, blijkt, reeds hier uit, dat ook vele vrouweh en meisjes emi- greeren. De vrouwen en meisjes hebben in dit opzicht nog meer voorlichting en steun noodig dan dë mannen, wat spr. na der uitvoerig toelichtte. Spr. gaf een tref fende beschrijving van wat in Amerika geschiedt. Er wordt voel te weinig reke ning gehouden met do ontwikkeling en beschaving van het personeel. Spr. be sloot met het work van de internationale emigratie nader uiteen te zetten. De presidente sloot daarna de vergade ring. Huurverhooging. Onder de bewoners dei' nieuwe huizen in de Kooi, zoo lezen w© in H e t Volk, hocrscht groote onrust en onirevroden- heid over een aanschrijving van den minis ter betreffende huurverhooging der door hen bewoonde woningen. Naar we verno men is déze verhooging lang niet mis. Met. 1 Mei zal 20 pet. meer betaald moe ten worden, met 1 Juni weer 20 pet. en met 1 Juli nogmaals 20 p*t„ telkens van ADVERTENTIE-PRUo. PER GEWONE REGEL f 0.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DÏTWP^ TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent hij vooruitbetaling. Aan het Zoeklicht. Leiden, 22 April 1922. De Amslerdamscke Sociaal-Democrati sche wethouder de Miranda, vertoeft op dit oogenblik in Rusland. In Het Volk schreef hij reisbrieven waarin merkwaardige dingen verteld wor den. Zoo deelt hij o.a. mede, dat men in Let land, een staatje dat ons land in demo-, cratie heel ver vooruit is, op li millioen •inwoners maar even 150 volksvertegen woordigers heeft, met een vergoeding van 15000 roebels per maand. Een heerlijk land daar. „In het passenbureau, zoo vertelt de heer de Miranda, zit. het vol met meisjes, die sigaretten rookora. Men loopt daar in en uit, smijt papieren her en der. Toen ik er was, moest een der jonge dames een nieuwe schrijfmachine probéeren. Het ging niet, dus legde zij mijn pas weg hst ging niet. En daar stond ik nu. Dat was mijn begeleider, die een hooge func tie in het Parlement bekleedt, toch le bar. Hij gaf den meisjes een geducht standje en maakte zich bekend. Eenige indruk niabkte het wel. Eerst nog een nieuwe sigaret en toen was het werk van "één minuut gedaan. Ook onze p art ij genoot e. n klagen over deze kwaal, die het nieuwe rijk sterk aanvree t". Dkt zal wel waar zijn. Maar oen hooge gedachte van de demo cratische hervormingen krijgt men op de ze wijze niet. OBSERVATOR. de nieuwe huur, zoodat de vei hooging veel meer worden zou dan 60 pet. In deze huizen nu wonen vele gezinnen, die door d© uitbreiding der Sted. Lichtfabrieken uit hunne vroegere en veel goodkoopere woningen als het ware verdreven zijn, en alzoo gedwongen werden, deze toch reeds veel duurdere woning to betrokken. Ais men daarbij d&ra nog in aanmerking neemt, dat deze menschen zoo goed als tot de arm sten gerekend moeten worden, dan bo- grijpfc men eerst recht wat dit boteekent, en dat er natuurlijk een groote ontevre denheid heerscht. Dezer dagen zal dan ook waarschijnlijk door de bewoners de zer woningen een openbare vergadering worden, ten einde plannen te beramen, om aan deze toestand te ontkomen. De verkoop van de Emmabloempjes, waarvan de opbrengst komt ten bate der tuberculosebestrijding is oen groot succes geworden. Reeds vroeg in ds>n morgen werden de verschillende straten „afgezet" door jon gens en meisjes, gewapend - mot collecte bus en bloempjes. En 't duurd© niet ïang of de groote meerderheid van voetgangers en wielrijders was met een kleurig viool tje getooid. Dat f-r flink gewerkt is blijkt wel hier uit, dat de totaal opbrengst van den ver koop bedroeg- f 1050. Aan allen die hierbij hunne medewer king verleenden, komt zeker een woord van dank toe voor den in dezen verrichten arbeid. Den 1ste Mei a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de Heer J. J. Hoogweg bij de Administratie der Pos terijen in dienst trad als postbode. Al spoedig werd hij brievenbesteller, daarna kantoorknecht, later assistent en thans conducteur der brievenmalen te Leiden. Voordien was hij 15 jaar in dienst bij de Kon. Marine, en heeft, dus alzoo een eervolle loopbaan van 40 jaar dienst bij het Rijk achter zioh. Door den heer Mr. van Eek zijn d« volgende amendementen ingediend op Art-. 1 van de verordening tot wijziging van de electriciteitsprijzen lo. In sub a worden de drie daarin voorkomende rogels veranderd in „28 cent per eenhoid". 2o. In sub b worden de vier laatste re gels veranderd in „18 cent por eenheid (verlaagd tarief)". 3o. Sub c wordt aldus gelezen ender 2o. „bovendien volgens aanwijzing van een enkelfcariefmeter als bedoeld sut a voor de eerst per maand verbruikte enz. 18 cent per eenheid, voor allo per maand verbruikte meer dere K. W. U. 8 cent per eenheid". De bedoelingen van deze amendemen ten is om de bestaande elektriciteitsprij zen gelijkelijk met 7 cent per eenheid te doen dalen zonder korting toe te 6taai« voor grooter verbruik. Na afloop van de gisteren gehouderi Veemarkt is achter gebleven eeü vaars. Inlichtingen te bekomen aan het Gomn missariaat van politie. De Kamer van Koophandel en Fabrïe ken zal Dinsdag 25 April 's nam. te 2 uur vergadering ter voorzienng in de vaca tures. ontslaan door het bedanken van do voorzitters.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1