Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN .GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL i i ,2-50 PER WEEK 0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - DONDERDAG 20 APRIL 1922 - No. 618 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJ.2. PER GEWONE REGEL I0.22* DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUR3?' 7.UÏIEU! KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent ï?i bij vooruitbetaling. Uit de Pers. En wij? Hoe moeilijk het iB tot politieke een heid te- komen, en, als men daar is, die eenheid, te handhaven, blijkt, zegt d e Standaard, uit het feit, dat een deel van onze Roomech Katholieken er niet voor terug schijnen te deinzen, zich af te scheiden van de partij en met eigen lijst te komen. De mannen, die zulke doen, zijn bang voor.een samenwerking van de Roomsch Katholieken met de sociaal-democraten. Zij willen niet onder het revolutionaire juk. En zij braken de kracht hunner partij. Ook onder de Protestantsch Christelijke partijen zijn er van die dwaze geesten, die zoo weinig de teekenen des tijde verstaan, dat, zoo zij al niet van scheuring spre ken, ze toch meenen onverschillig te kun nen zijn. Laat ons deze twee verschijnselen eens tegenover elkander zetten. Aan den kant der revolutie wordt de samenwerking hersteld ondanks den bit- tersten persoonlijken haat, ondanks het broederbloed dat vergoten werd. Men zingt ten elotfce in alle talen gezamenlijk de internationale, het lied der revolutie. En aan den kant der belijders van den Christus, die de kracht van een eeuwigen band in hun ziel voelen trekken be zorgdheid, dat men ondanks alle verwant schap, niet door menschen, maar door God gegeven, ondanks het groot gevaar, waarin de grootste goederen van ons le ven verlceeren, de volle eenheid niet zal kunnen bewaren. Om een belangetje hier en een belangetje daar. Is dat niet diep bedroevend? Daar trekt straks het internationale revolutionaire leger op om de rijkste goe deren, die Europa aan het Christendom dankt, te vertrappen. En de belijders van den Christus staan met den rug naar elkaar toe, omdat de een zucht over een uur vroeger opstaan, en een ander over een socialen maatregel, en een derde om de ontevredenheid, in zijn hart geworpen door den tegenstander en gevoed door den vijand der zielen. In bruisende geestdrift, zingende het lied der revolutie, trekt de bolsjewist op met den sociaal-democraat. En de Christenen hebben verleerd met elkander aan te heffen het lied hunner eeuwige hope. Zie, als het zoo werd dat zou net voltrekken zijn van het oordeel over Europa. Laten wij toch wakende zijn. STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD. Do Raad dezer Gemeente zal a.a. Maandag des nam. te twee uur vergaderen ter behandeling van de volgende punten: 1. Benoeming van een Wethouder (vacature J. de Lange). 2. Benoeming van een Curator van hot Gym nasium. 3. Benoeming van een leeraar in de Natuur lijke Historie aan hot Gymnasium, voor het tijd* yak 1 September 19221 September 1923. 4. Benoeming van een lid der Commissie tot •wering van Schoolverzuim. 5. Voorstel tot verhuring van het pakhuis aau do Langebrug No. 105 aan J. Erades, Lzn. 6. Voorstel. a. tot verkoop van een gedeelte van hot per* ceel nabij den Rijsburgerwcg, sectie P. no. 189, aan A. G. Bosman; b. tot verhuring van. het overblijvende gedeelte van dat perceel aan de vereeniging Ajax-Sport- man-Combinatie te Leiden. 7. Voorstel tot intrekking van het Raadsbos •luit van 9 Mei 1921, waarbij aan J. W. Blaauw oen strook grond nabij don Zoeterwoudschensin- gel, Sectio M no. 853 ged. word verkocht. 8. Voorstel om, met intrekking van het Raads besluit van 23 Januari 1922, een nieuw besluit te nemen, in zake het voeren van een rechts* geding tegen de N. V. Centraal Verrekenkan* toor voor Brandstoffen tot invordering van het aan de gemeente nog verschuldigd bedrag. 9. Voorstel tot wijziging der begrootingon, dienst 1921 en 1922, in verband met de tijde lijke belegging van kasgeld. 10. Voorstel tot verhooging van eenigo posten der begrooting, dienst 1921, waarvan de raming te laag is gebleken en tot het doen van een tweetal betalingen uit den post voor „Onvoor ziene uitgaven", dienst 1921. 11. Verordening ter voldoening"aa-n art. 178 der Gemeentewet. 12. Voorstel tot intrekking van hot Raadsbe sluit van 11 Juli 1895, betreffende het verke nen van eene toelage aan den Secretaris van het College van Zetters en tot wijziging van den staat van nevenbetrekkingen, vastgesteld bij raadsbesluit vau 2 Augustus 1920 (Gem.blad no. 37.) 13. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem.blad no. 18) op het Rijden. 14. Vooretel tot beschikbaarstelling van gel den ten behoeve van de aanschaffing van het noodige meubilair, den inventaris, enz. voor het school- en volksbadhuis aan'de van der Werff-» straat. 15. Voorstel tot herziening van belastingverov- ningen, ingevolge H dor wet van 30 De cember 1920 (Staatsblad no. 923) tot wijziging van de Gemeentewet. 16. Voorstel in zake de verhooging der ver leende voorschotten ten behoeve van de Woning bouw vereeniging „do Eendracht" voor de uitvoe ring van hare bouwplannen II en III benoorden den Lagen Rijndijk. 17. Yoorstel tot wijziging dor bogrooting, dienst 1921, ten behoeve van de hoogere voor* schotten in de uitvoering van bouwplannen van verschillendo woningbouwverenigingen. 18. Praeadviea op het verzoek van het be stuur der R. P. Parochiale Jongensscholen onder R. K. Par. Kerkbestuur, om geldon beschikbaar te stellen voor het stichten van een school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Pieterskerk hof. 19. Praeadvies op het verzoek van het be stuur dor Inrichting van Liefdadigheid voor Roomsch-Katholicken en het bestuur der R. K. Parochiale Jongensschool onder R. K. Kerkbe stuur, om gelden beschikbaar te stellen voor het stichten van een schoolgebouw, bestemd voor tweo scholen voor gewoon lager onderwijs aan den Heerenaingel. 20. Voorstel tot hot toekennen van een voor schot over 1922, op de vergoeding, als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, aan besturen van bijzondere lagere scholen all.ier, en van een bijdrage, als bedoeld in art. 102 dier wot, in de kosten van het bijzonder vervolg onderwijs. 21. Voorstel: a. tot niet-aannevning van het voorstel-Dub- beldeman, inzake openstelling van de Gemeente- apotheek voor de levoring van geneesmiddelen aan do Ziekonfondson hier tor 6tede; b. tot opheffing van de Gemeente-apotheek; c. tot het aangaan van een overeenkomst met do hier ter stede gevestigde apothekers, in zake de levoring van goneesmiddelon enz. aan stads- paliönten d. tot invoering van de vrije apothekerskeuze. 22. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 17 December 1921 (Gem.blad. ne. 37), betreffende de levering van electriciteit door do Stedelijke Fabrieken van Gas- én Elec- tricjteit. 23. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening rege lende het verleenen van wachtgeld aan niet vast- aangestelde ambtenaren en werklieden der Ste delijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit aan wie, tengevolge van de ingebruikneming van de nieuwe stokerij van de Gasfabriek n het nieuwe ketelhuis van do Electricity tsfabriek, eervol ont slag wordt verleend. b. om de motie-van Stralen, inzake de vast stelling van een aparte wachtgeldregeling voor niet vastraangesteld gemeentepersoneel, bij vast stelling van do sub a bedoelde verordening, als afgedaan to beschouwen. 24. Vaststelling van het Navorderingskohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1919* 1920. 25. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1918-1919, 1919-1920 en 1920-1921. Chr. Kweekschool. Voor het toelatingsexamen voor de eerste klas se der Chr. Kweekschool voor onderwijzers (essen) alhier zijn geslaagd de jongens: G. v. Barnevold Wassenaar. F. R. J. Knetsch (voorw.) Wassenaar. P. v. d. Gugten Katwijk aan den Rijn. C. Kammeraat Woubrugge. P. Mulder .Ter Aar. C. Ruigendijk Leiden. G. v. d. Slikke Leiden. W. v. d. Vliet Ter Aar. G. Vonk Leimuiden. H. de Vries Warmond. J. Westzaan Alphen aan den Rijn. A. v. Zuilen Katwijk aan den Rijd. En de meisjes: L. Hebly Leimuiden. Ph. M. de Jong Leiden. J. K. de Jonge Nieuw-Vennep. W. J. Kuiper Leiden. M. v. Zuilen (voorw.) Leiden. M. Zwijnenburg Voorschoten. W. M. Burggraaf Bodegraven. 7 candidaten werden afgewezen, terwijl 3 can- didaten niet zijn opgekomen. Uitvoering; Chr. Zangschool. De alhier welbekende Chr. Zangschool gaf, onder leiding van haar directeur den heer J. C. B. Hüner, gisteravond, voor een goed bezette Stadszaal haar 13e uit voering, met medewerking van het Orchest „Jong Holland", directeur de heer Th. H. Polman. Nadat de heer Mazurel het samen zijn met gebed geopend en een kort ope ningswoord gesproken had, werd begon nen aan hei afwerken van het programma, waarop als eerste nummer voorktfam een „Kerstcantate", op toon gezet door Th. H. Polman. We hebben voor de vertolking van dit lied niets dan lof! De koorpartijen werden onberispelijk ten gehoore gebracht. Met hart en ziel zongen ze, de klei nen; de hoofdjes aandachtig geheven naar den dirigent; onzegbaar lief klonk het koor van zooveel zuivere jonge stemmen, men. Ook de solisten Mej. A. M. Hüner en Mej. M. Dreef, verdienen een woord van lof, terwijl de begeleiding van „Jong Holland" als gewoonlijk niets to wenschen overliet. Welverdiend was dan ook het daverend applaus. Als no. 2 vermeldde het programma eenigo nummers voor soli en enkele stem men, aardige liedjes van Catherina van Rennos, Hendrika Tusschenbroek enz. Mej. M. Dreef gaf hierbij blijk over eem mooi sopraangeluid te beschikken, hoe wel ze bij de hooge tomen soms nog wat weifelde. Een enorm succes oogstte do kleine Ali v. d. Linde, die onder ademlooze stilte met coquet vibroerond stemmetje waar mede ze de grootc zaal makkelijk vulde eemige leuke liedjes* zong. „Jong Holland" liet nu eenige aardige walsen door do zaal klinken, die luid ap plaus oogstten, waarna door het koor word uitgevoerd „Een Winterdag". In dozo kindorcantato wordt in eenvou dige liedjes het verloop geschilderd van een idealen winterdag; vrij van school, baantje glijden, schaatsenrijden enz. Evenals de Kerstcantate werd ze op on berispelijke wijze uitgevoerd, in 't bijzon der de zangen 6. 7, 15 en 16 voldedep on€ zeer. Jo zag de huivorondo kinderen naa-r de warme kachel kruipen, de zwarte kraai door de sneeuw stappen en moedor sprookjes vertollen bij den vlamraenden haard. Aan het. applaus kwam geen einde. Als no. 6 "kwam op het programma voor „Jan Klaassen" een muzikale scherte van Hendrika van Tussenbroek. Voor het bewonderend publiek werd op het podium een geweldige poppenkast onthuld, waarna het geheele kinderkoor, in fantastische bonte pakjes gekleed, achter een jengelend draaiorgel het po dium op kwam marcheeren. De gordijn tjes vlogen open en Jan Klaassen en Ka- thrijntje verrukten allen door ©en zao>- gerigon dialoog, terwijl het koor hen op geestdriftige wijze toezong, soms inter rumpeerde. Een succesnummer! Jammer, dat het niet. aan 't. slot van 't programma was uitgevoerd. Nu was er voor de werkelijk goed uitgevoerde laait- ste koornummers niet al te veel aandacht meer. Het was een mooie avond, die velen en kele uren van onverdeeld genoegen heeft verschaft. De heer Mazurel sloot ten slotte het samenzijn met dankzegging. Verlaging olectriciteiteprijs. Wanneer volgt Loiden? vroegen wij dezer dagen toen wij molding maakten van verlaging van den ©lectricitcitsprijs in andere gemeenten. Het antwoord daarop geeft de agenda van de- a.s. Maandag te houden Raadsvergadering, waar in wordt voorgesteld artikol 10 van de veror dening inzake de levering van electriciteit als volgt te wijzigen: 1. Sub a wordt in plaats van: „35 cent per eenbeid" gelezen: „voor de eerste 5000 eenheden per jaar: 30 cent per eenheid; voor de tweede 5000 per jaar 26 cont per eenheid; voor alle volgondc eenhe den per jaar: 22 .cent per eenheid." 2. Sub b wordt in plaats van: 47 cent per eenheid (normaaltarief)" gelezen: „40 cent per eenheid (normaaltarief)", terwijl in plaats van: „25 cent per eenheid (verlaagdtarief)" wordt gelezen „voor do eerste 2500 oenheden per jaar: 20 cent; voor do tweede 2500 eenheden per jaar: 18 cent; voor de derde 2500 eenheden per jaar: 16 cent; voor alle volgondo eenheden per jaar: 14 cent per eenheid (verlaagd tarief.)" 3. Sub c wordt onder 2o gelezen: „bovendien volgens aanwijzing van een enkd- tariefmeter als bedoeld sub a: voor de eerst per maand ra-bruikto: 12 K.W.U. in de maanden Januari, November, December 20 cent por eenheid; 10 K.W.U. in de maanden Februari. Maart, September, October 20 oent per eenheid; 6. K.W.U. in de maanden April tot en met Augustus 20 cent per eenheid; voor alle per maand verbruikte meerdere K.W.U. 10 cent per eenheid.' Aan zeer groot e verbruikers wordt dus bij ver bruik boven een bepaalde hoeveelheid een ze* kore reductie verleend, terwijl overigens de prij zen niet onbelangrijk dalen. Berekend wordt, dat deze wijziging voor de fabriek een verminderde inkomst zal geven van f 120.000.— por jaar. Voorts wordt verlaging van den gak prijs in uitzicht gesteld. Kamer van Koophandel. Naar wij vernemen, hoeft do hoer M r. P. E. K n i b b e te Abbenos zijne benoe ming tot Secretaris vau de Kamer van Koophandel, aangenomen. In verband met deze benoeming, die buiten de aanbeveling om geschiedde, hebben, naar ge-mettd wordt, de hoeren van Ginkel, algemeen voorzitter en Hee- ringa en Creijghton, voorzitters, voor deze functie bedankt. Aanvankelijk liep het gerucht dat de heer Knibbe zijne benoeming niet zou aannemen. Daar echter de benoeming op volkomen legale wijze plaats had en do leden het volle recht hadden van de aanbeveling af te wiiken, bestond er voor bedanken geen enkel aanleiding., temeer daar de heer Knibbe zelf geheel bui top de kwestie staat tusschen de voorzitters en een deel der leden gerezen. Moge van achteren blijken dat de ge dane keus inderdaad een goede is ge weest. In elk geval heeft deze benoeming dit voordeel, dat nu een secretaris is ver kregen die het secretariaat niet als een bijbaantje behoeft te beschouwen, maar, die zich met. volle kracht, aan dezen be langrijken arbeid kan wijden. Dinsdagavond hield de Vrijz. De mocratische Kiesvereenigin'g onder leiding van Mevr. W. van Itallievan Embden een Algomeene Vergadering. In het jaarverslag van den secretaris werd gememoreerd hét heengaan van Mr. yan der Pot, die als raadslid door Mevr. van Itallie werd opgevolgd. Het ledental bleef stationair. Behalve de uitgifte van het maand blaadje „Nieuwe .Tijden" dat in 6ommige wijkeu werd verspreid, werd zoo goed als geen actie gevoerd. Op 28 April hoopt do leider van den Vrijz. Dem. Bond Mr. M a r c h a n t, in een openbare vergadering met debat, in het Nutsgebouw op te treden. Op verzoek van den directeur van het' opvoedingsgesticht „Veldzicht" te Avereest, is door de politie alhier een 21-jarige jongen aangehouden, die er, tij dens de Paasohdagen vandoor was ge gaan. Tegen een zekeren S.. is wegens verduistering van f 30.ten nadeele van ©en Lei denaar, proces-verbaal opge maakt. Do winkelier K. heeft- bij de poiiue aangifte gedaan, dat uit. zijn magazijn op de Hooigracht, verschillende stukkien chocolade zijn ontvreemd. Mej. H. heeft aangifte gedaan, dat haar, terwijl zij voor een winkel op de Haarlemmerstraat stond een portemonaie inhoudende f 20.is ontrold. Gisterenavond omstreeks half 12 werd in de graskant langs den Zeilsingel een man aangetroffen naast een rijwiel. Het bleek dat de man, J. S. genaamd, geslibt was on met de borst tegen een paal was torocht gekomen. Per politie- brancard is hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Voor de benoeming van een leeraar ijl de Natuurlijke Historie aan het Gym nasium alhier wordt door B. en _W. aan bevolen de heer Dr. W. H. van Setere te 's-Gravenhage. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het. ontslag van Prof. Dr. K. Sneijdere de Vogel als curator van het. Gymnasium, is aan den Raad de vol gende aanbeveling aangeboden: Prof. Dr. L. Knappert on Prof. Dr. G. J. neering. Voor do benoeming van een lid van de Commissie tot Wering van Sch Al- verzuim, worden aanbevolen do Kvren W. F. de Bree en W. Caroo, beidon on derwijzer aau een O. L. School alhier. -Door B. cn W. wordt voordes! cUl het pak huis Langebrug 105 thans verhuurd aan W. Schepper, die op verlenging van die huur goen prijs stelt, te verhuren aan Jac, Eradus Lz.t tegen een huurprijs van f 260.per jaar. Aan den. Raad wordt voorgesteld, oen go* deel te, ter grootte van pl.ra. 2200 M2. van het achter do villa „Pomona" gelegen sportterrein te verkoopen aan den heer A. O. Bosman, voor den prijs van f 2.per M2. BINNENLAND. De Grondwetsherziening. Naar een correspondentie-bureau meldt, zijn de heer H. van Kol (s. d. a. p.) en J. T. Cremer (vrijh.-bond) overeengekomen, hot z.g. pair-off too to passen. Dit is een in Engeland heorschonde gewoonde, waar- FEUILLETON. IN BANGE DAGEN. Verhaal uit 1870. 85) (Slot). Ingesloten zond hij ©on van hare blonde lokken, en gaf tegelijkertijd aau een En- felschman, die naar zijn land terugkeerde, lili's Bijbel mede, letterlijk het eenige wat de rampspoedige Lilian Mary Ho ward en haar kind nagelaten hadden. Het portret van Lili's vader hielden wij ach ter, daar dit slechts bittere gevoelens zou hebben kunnen opwekken. Verscheiden weken verliepen, voordat August een antwoord van den hoor Ho ward ontving. Het was slechts een korte brief, doch do inhoud was liefelijk en aan doenlijk. Hij gevoelde berouw over zijne hardvochtigheid, dankte ons hartelijk voor de liefde on zorg aan zijn kleinkind bewezen en drukte de hoop uit eenmaal hierboven met baar te zullen vereonigd worden, wanneer alle zonden uitgedelgd souden zijn. Hij eindigde met August en niij dringend uit te noodigon tot een be zoek op zijn 'buitengoed. Misschien zullen wij hot later doen, doch nu nog niet. August hoeft don berouwvollen vador nog maals geschreven en ik kan don inhoud van dien brief wel raden. Ik geloof, dat de geboden dor dochter eindelijk verhoord zijn geworden, en dat de trotsche man aan de voeten van Jezu6 is neergezeten, gekleed en wel bij zijn verstand. Wij houden ook briefwisseling met Ka- rol Erhardk Kort na Leo's huwolijk trouwde hij mot Thekla van Edelstein. Zijn© brieven bevatten beschrijvingen van zijn huiselijk geluk; maar toch rust er eene schaduw op, toch is or ©ene leegte in zijn leven, die ook steeds zal blijven Eene vriendschap als tusschen hem en Conrad van Edelstein wordt 6lechts een maal in een menschenlovon gesloten, en wanneer zulle ©ene vriendschap verbro ken wordt, blijft de pijnlijke plek in hot. hart aanwezig. Toch is het-, alsof een doel van Conrads geest op Karei gevallen is; want zijne gedachten hebbon aan diepte gewonnen, zijne aspiratiën zijn hooger, zijn geloof is versterkt geworden. Mis schien is de dood van zijn vriend meer voor hem geweest dan diens leven had kunnen zijn. Léonie St. Hilairo is nog met hen in het huis, dat het hare zou geweest ziju; want zij zijn blijven wenen in de ouderlijke woning. Karei schrijft met groote harte lijkheid over haar. Geruimen tijd na hars aankomst te Miinchen vreesden zij, dat haar teeder gestel bezwijken zou onder de Gmart. Zij klaagde niet, maar hare veer kracht schoen gebroken te zijn. Bleek en stil lag zij op ©on rustbank of dwaalde als oen schim door de vertrekken, waar alles tot haar sprak van hem, die was he nen gegaan. Maar nu is hare gezondheid teruggekeerd en bestaat er niet langer vrees voor haar loven, ofschoon, zooals Karei terecht zegt, de dood minder droe vig voor haar zou zijn dan het leven. To midden van hare smart en neerge- drukt-heid bleef zij toch altijd belang stel len in do baar omringenden, niet alleen in hunne droefheid, maar ook in hunne blijd schap. Nooit zal hij de uitdrukking van stillen, - heiligen vrede op haar bleok ge laat vergeten, waarmede zij, naast Thekla staande, naar hunne huwelijksinzegening luisterde. Hoe dikwijls etaan ook mij hare droevige en toch medelijdende oogen voor den geest. Ik kan mijne tranen niet be dwingen, als ik aan haar denk. Som6 ver lang ik sterk naar haar om haar te zien en te spreken. Het is ook niet te verwon deren, dat ik naar haar verlang, want aan haar en aan hem, die haar ontnomen werd, heeft Leo de hoop op oen b^tor leven te danken, die hem staande hield onder al zijn verdriet. Misschien zal ik haar nog wel eens ontmoeten, hetzij hier of in Duit6chland, wanneer de laatste echo's van dezen bloedigen oorlog zullen wegge storven zijn. Eén naam moet ik nog noemen en dan wil ik eindigen. De arme Herman Brandt keerde naar Parijs terug» zoodra het be leg was opgeheven. Hij vond een uitge storven huis. Generaal Blanctfcrd was ge- snouvold in een van de menigvuldige uit vallen; kort daarna stierf ook zijne vrouw en kind. en ging toen heen, ik ge- graf, waarin Adèle twee weken te voren met haar kindje was neergelegd. Herman had oen bloeiende zaak, een gelukkig to- huis, vriendelijke ouders, en eeno lieve, jonge vrouw achtergelaten. Hij keerde te rug en vond alles verwoest. Hij bleef slechts kort, bezocht het graf van zijn vrouw en kind, en dnig toen heen, ik ge loof naar Amerika om het leven opnieuw te beginnen. Misschien zal hot hem nog eens opnieuw toelachen mannen zijn niet als vrouwen; en hij is nog zeor jong. Met weerzin log ik do pen neer, want het hoeft, den schijn, alsof ik ondankbaar ben. Ik heb nog zoo weinig gezegd van de zegeningen, waarmede wij overladen wot- den. God is zoo goed geweest, vooral voor mij, kloingeloovige en wankelmoedige! Maar mijne taak is geëindigd en ik wil weerstand bieden aan de verzoeking onr met het einde fe talmen. De warme zomerlucht 6troomt door hefc open raam naar binnen en vervult de ka mer met don geur van rozen en kamper foelie. ontelbare vogeltjes zingen hun vroolijk lied en daar tusschen hoor ik tel kens Arnolds vroolijk© stem. Dan trilt iets in mijn hart en ik schrik onwillekeu rig; want zijne stem gelijkt op die. welke de dood te Champagny voor altijd op aarde tot zwijgen brcudit. Ik geloof, dat Arnold zeer veel zal ge lijken op Victor. Hoe wel niet zoo begaafd, heeft hij uiterlijk veel overeenkomst met hem. Dezelfde donkere oogen, dezelfde re gelmatige trekken on het golvende haar, cn even hartelijk en innemend van manie* ren. Mocht hij worden wat Victor haa kunnen zijn. wanneer hij was blijven le ven; wat hij beloofde te worden, toen da dagen dor beproeving de sluimerende schoonheid en kracht van zijn karakter had te voorschijn geroepen. Leo en Nina wandelen in den tuin. Zij leunt op zijn arm on ziot. vol vertrouwen tot hem op. Zij zien mij. Ja Leo, kom; want mijn werk is geëindigdl

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1