Dagblad voor Lelden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK s 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - WOENSDAG 19 APRIL 1922 - No. 617 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL 10.221 DES ZATERDAGS s 5 Ï0.3O INGEZONDEN RECLAMES Dl'BEE- TA KIEV KLEINE ADVERTENTIES v»s hoogten» 30 woorden 50 cent; Zaterdag» 75 cent. bïj yoornltbctaliog. V Antirevolutionair. De groote verdienste van de door den heer Colijn op do Deputaten-vergadering igohouden rede schuilt zeker wol hierin, dat oen zoo duidelijk beeld werd gegeven van de rov Tutten a ire- en in verband daar mede ook van de anti-revolutionaire staatkunde. Bij de eerste zien we steeds een vallen in uitersten; men komt van anarchie tot absolutisme; van bandelooze vrijheid tot bandeloozen dwang. Dit is niet iets toevalligs, maar een n a- t u u r 1 ij k verschijnselanarchie en ab solutisme zijn de beide natuurlijke polen voor elke staatkunde, die uitgaat van den natuurlijken menech en die niet door een hooger beginsel bezield is. De natuurlijke mensch-, die zijn natuur lijk egoïsme navolgt is geneigd God en 'den naaste te haten en zoekt alleen zijn eigen voordeel; hij is van nature anar chist; tot hij, verschrikt van de maat schappelijke desorganisatie, die van het zichzelf uitleven het gevolg is, zich weer loos in de armen van het stanste absolu tisme werpt en om redding en bescher ming roept. Het was hiertegen dat zich de volksopeiand tegen Spanje gericht heeft. Het is op d i t verzet, dat de Neder- landsche staat is gebaseerd; het is op dit verzet dat de grondtoon van ons volkeka rakter is gestemd en het is mede in een voortgezet verzet tegen dit absolu tisme en tegen deze anarchie, onder wél kon naam zij zich in steeds veranderde tijdsomstandigheden ook mogen verschui len, dat de bestaansreden van onze staat kundige partij gelegen blijft. Nu is het zeker niet gemakkelijk alsnog het roer om te werpen. Het destructieve werk van de 18e en 19e eeuw maakt de verwezenlijking van onze beginselen tot een schijnbaar hopelooze taak. En als we niet het voorbeeld onzer groote voorgangers hadden, die nimmer versaagden, en als we niet geloofden dat de uitkomst ook van al deze dingen in Gods hand ligt. dan zou moedeloosheid ons kunnen aangrijpen. Maar als we niet alleen vooruitzien, maar ook terugzien op hetgeen bereikt is, als men ziet hoe men zich in het kerke lijk leven in volle vrijheid kan organisee- ren en het gelijk recht onzer scholen ook door onze tegenstanders is aanvaard^ dan kunnen we daarin bemoediging vinden voor de toekomst. Alleen, dan zullen we moeten beginnen met, onszelf te herzien. Onder den indruk van de noodlottige 'gevolgen van de liberalistische politiek zijn we langzamerhand van het Antirevo lutionaire spoor afgegleden en is aan den Staat een macht gegeven waardoor hij in staat is gesteld heel het. maatschappelijk leven te overheerschen. Ongemerkt schier ©n door den nood ge dwongen tot op zekere hoogte zijn we ge komen op het Staats-socïalistische spoor. Wij zullen dus terug moeten. Niet naar het liberalistische-individua- listiische la.at-maar-waaien-systeem, maar naar het anti-revolutionair© uitgangs punt: souvereiniteit in eigen kring. Hierbij mag echter niet over het hoofd worden gezien -4at alleen dan van maat schappelijk© organen gebruikt kan worden 'gemaakt,, als die organen ook inderdaad aanwezig zijn. V Ontwapening. Do heer van der Goes, een der voor mannen, van de S. D. A. P. heeft een aar dig lesje gegeven over de door die partij voorgestane ontwapening. Op een internationale meeting van de Belgische socialistische partij, verklaarde hij de volledige ontwapening voor te staan. Wii kunnen daar weliswaar onze onafhankelijkheid b ij ver lie zen meende hij, doch wij willen geen terugkeer tot den oorlog. Het militair vraagstuk doet zich niet overal onder denzelfden vorm voor. Zoo staat 't vast, dat in e e n e repu bliek. waar 't socialisme me ester is, het leger zal moe ten blijven b e st aan, om de onaf hankelijkheid te verdedigen. Voor Frankrijk moet ten opzichte van do Duitsc.he reactie de gewapende natie bestaan. Voor Engeland,Nederland en de Scandinavische landen is de periode van de gewapende natie voorbij. Over België, besloot van der Goes, Wil ilc lie ver niets zeggen, dat de socialistische partij van dit land haar keuze doe, doch ik spreek de hoop uit, dat haar houding zoo anti-militairistisch moge lijk zij. Deze beschouwingen van den_ heer van der Goes werpen wel een zeer eigenaardig licht op do socialistf&che ontwapenings- leuze. Met meer of minder vredelievendheid of afschuw van den oorlog staat die leuze blijkbaar in geen verband. Immers, in een republiek waar 't socia lisme meester is, zal het leger moeten blij ven bestaan. Hieruit zou kunnen worden afgeleid, dat men het leger wenseht af te schaffen om de revolutiekansen te verbeteren. In elk geval blijkt dat we hier met een holle verkiezingsleus en niets anders te doen hebben. STADSNIEUWS. Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond. Voor de afd. Leiden van den Ned. Chr, Bond van Pers. en Publ. dienst en den Algem. Ned. Chr. Ambtenaarshond hoopt Donderdagavond 8 uur in „Prediker" de Heer Themers, adj. Directeur der Sted. Lichtfabrieken alhier, een lezing te hou den over „Reisindrukken uit Tirol" toege licht met lichtbeelden. De electrischc tram. Bij Kon. besluit van 7 dezer is, over wegende, dat het wenschelijk is wijziging te brengen in het plan van aanleg van een spoorweg van 's-Gravenhage over Voor burg naar Leiden en tengevolge daarvan over meer terrein en andere perceelen te kunnen beschikken dan reeds werden aan gewezen bij Kon. besluit van 13 Januari 1921, no. 64, alsmede eenige erfdienst baarheden te onteigenen. met intrekking van het Kon. besluit van 13 Januari 1921, no. 64, voor zooveel be treft de aanwijzing van de perceelen, ge noemd onder de gemeente Veur, nummers 1 tot en met 55 van het grondplan en on der de gemeente Leiden (voor 1 Januari 1920 gemeente Zoeterwoude), nummers 25 tot en met 33 van het grondplan, bepaald, dat ten behoeve van den- spoorweg van 's Gravemhage over Voorburg naar Leiden boven en behalve hetgeen overigens hij voornoemd besluit van 13 Januari 1921 ter onteigening is aangewezen, ten alge- meenen nutte ten name van de Maatschap pij tot Exploitatie van Tramwegen, ter uitvoering van de wet van 30 April 1917 (St..bld. no. 327) zullen worden onteigend de eigendommen en erfdienstbaarheden in de gemeenten Veur en Leiden aangeduid in het plan ©n de kaarten, welke ingevolge d© artikelen 12 en 14 der onteigeningswet ter inzage van een ieder hebben gelegen en vermeld zijn in de St. Ct. no. 75. Op de beide Paaschdagen werd het Stedelijk Museum „De Lakenhal" bezocht door 1292 bezoekers, waarvan 106 voor de Tentoonstelling „W. A. van Konijnen burg". De Tentoonstelling „van Konijnenburg" die aller belawgstelling wekt, blijft ge opend tot 6 Mei en zal daarna gevoled worden door eene tentoonstelling van schilderijen door „Tholen". Deze tentoon stelling gaat uit van de Leidsche Kunst- vereeniging. Gisteravond omstreeks half vijf ge raakte het zoontje van den hoer P. O. wo nende aan de Langegracht, spelenderwijs bij de Oude Heerengracht onder een fiets, met het gevolg dat hij zijn arm brak. Den wielrijder treft geen schuld. Ds. W. den Hengst, predikant der Geref. Gemeente te dezer stede, heeft be dankt voor een beroep, door de Gemeente te Kampen op hem uitgebracht. De directie der N. Z. H. Tramweg- Maatschappij heeft aangifte gedaan dat een ruit van een der wagens van de stads- lijn, die gisteren om 1 uur bij het station H. S. M. stond door een onbekend geble ven jongen verbrijzeld is. Mej. v. O. heeft der politie kond gedaan, dat haar, terwijl zij zich in een winkel bevond, een pakje ondergoed is ontrold. —De 40-jarige photograaf A. E. alhier die zich waarschijnlijk onder den invloed van sterken drank bevond, is gistermid dag van het voorbalcon van de electrisc-he tram geslingerd, toen deze in den bocht Kort-RapenburgBreestraat reed. E. werd bewusteloos o'pgenomen en naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar hij hedennacht weer bij bewustzijn kwam. Zijn toestand is redelijk wel. Door Mej. S. B., wonende in de 2e Gi'oenesteeg alhier, is bij de politie aan gifte gedaan, dat drie ongeveer twintig jarige jongelui eenige vensterkozijnen hebben vernield. Een met een paard bespannen wagen van d© firma „de Landbouw", die gisteren langs de Haarl.vaart reed, geraakte, door dat het paard schichtig werd, te water. De voerman wist nog juist bijtijds van den bok te springen. Men poogde eenige uren lang het paard weer op 't droge te brengen, doch het beest vond toch ten laatse zijn dood in het water. De wagen was slechts licht beschadigd. BINNENLAND. Ongevallen-verzekering. Op 13 April j.l. beeft op het Ministerie van Buitenlandsche Zaken de uitwisse ling plaats gehad van de akten van be krachtiging van het op 9 Februari 1921 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en Bel gië gesloten verdrag betreffende ongeval lenverzekering. Platteiandersbond. Op instignatie van de afd. Zuidhorn van den Platteiandersbond is gisteren te Gro ningen opgericht een provinciale afdeeling Groningen van den Platteiandersbond met aanvankelijk negen plaatselijke afdeelin- gen. Wat de linksche lijst voor Groningen betreft werd besloten voor de plaatsen 1 en 2 de candidaten van het hoofdbestuur, de hèeren A, Bra'at en R. F. de Boer en a.s. Dinsdag voor d© nog open plaatsen, 3 6. 8 en 9, candidaten aan te wijzen. Ge noemd werden daarvoor de heeren J. R. Boerema te Muntendam en D. W. Lauter- bac.h te Doezum. Salarisverlaging voor rijkspersoneel. Naar de Res .bode meldt, is de regeering voornemens art. 40 van het Bezoldigings besluit te schrappen, waardoor de moge lijkheid geopend wordt, dat de salarissen van het rijkspersoneel over do geheel© li nie zullen kunnen worden verlaagd. Art. 40 waarborgde het personeel, dat zij het eenmaal verkregen salaris zouden behouden. De aanzienlijke daling van het belast baar inkomen in ons land, zou, naar men het blad meedeelde, aan dezen maatregel niet vreemd zijn. De eerste stappen tot het nemen van de zen maatregel zijn reeds genomen. De liooge vrachtprijzen. Het Kon. Ned. Landbouw-Comité heeft bezwaren kenbaar gemaakt bij den Minis ter van Waterstaat tegen de hooge vracht prijzen bij de Nederlandsche Spoorwegen, die "vooral den land- en tuinbouw met zijn volumineuze producten treffen. Verder wordt gewezen op den langen tijdsduur, dien de goederen vaak onderweg zijn en op de moeilijkheid om wagons te krijgen. De Grondwetsherziening. Jhr. rnr. Ruys de Boeronbrouclc, tijdelijk voorzitter van den Ministerraad en eerste vertegenwoordiger van Nederland ter con ferentie te Genua, is gistermiddag per staatsspoor trein van 2 uur 1 in de resi dentie teruggekeerd met het oog op de voortzetting van de behandeling der voor stellen tot Grondwetsherziening in de Kamer. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 13 April in Nederland uitgesproken 53 faillissemen ten tegen 34 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Jan. tot en met 13 April 192-2 767 faillissementen tegenover 563 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Bezuiniging te Hilversum. B. en W. van Hilversum hebben aan het gemeentepersQneel een circulaire gericht „betreffende bezuiniging", waaraan wij het volgende ontleenen: Tot herstel van hot verstoorde finan cieels evenwicht is het strikte cisch, dat ook in alle takken der gemeentohuishou- ding naar streng doorgevoelde bezuini ging wordt gestreefd. In het algemeen zal 't daartoe in de eer ste plaats noodig zijn, dat de Gemeente zich in haar uitgaven beperkt tot de uiterst, noodzakelijke werken en dat derhalve wordt nagelaten de uitvoering van wer ken, die hoe nuttig en wenschelijk op zich zelf ook, door het algemeen belang niet dadelijk worden vereischt, en mitsdien ge voeglijk kunnen worden uitgesteld tot gunstiger tijdsomstandigheden intreden. In do eerste plaats zal ons College streng het al reeds ingenomen standpunt handhaven, dat buiten de loopende be grooting geen uitgaven mogen plaats vinden, tenzij dit Om klemmende redenen van algemeen belang onafwijsbaar nood zakelijk is. In verband daarmede zullen wij telkenmale, wanneer men meent., dat tot afwijking van de vastgestelde begroo ting bepaalde redenen van algemeen be lang aanwezig zijn, van het hoofd der be trokken tak van dienst gaarne gemoti veerd"" vernemen, welke die redenen zijn en of door vermindering van andere op den tak van dienst betrekking hebbende pos ten voor de voorgestelde uitgaaf dekking kon worden gevonden. Wij behouden ons hierbij volle vrijheid voor om ook in die gevallen een van het advies afwijkende beslissing te nemen. In de tweede plaats ligt naar het ons voorkomt een zeer redelijk middel tot be zuiniging in het, niet vervullen van vaca tures onder het personeel, ook al zou daarvan het gevolg moeten zijn, dat door het overig personeel wat meer ingespan nen moet worden gearbeid dan tot nog toe. Bij het voorkomen van eventueelo vaca tures zal derhalve zijn na te gaan, hoe door doelmatiger arbeidsverdeeling over en meer inspanning door het overblijvend personeel het vervullen der vacaturs over bodig kan worden gemaakt. Blijft het noodzakelijk, dat de vacature fcocb wordt vervuld, dan wenschen wij telkens van het hoofd van den betrokken tak van dienst te vernemen, wat is beproefd om de ver vulling overbodig te maken en welke re denen er eventueel toe moeten leiden om alsnog tot de aanvulling van het perso neel over te gaan. Wij maken ook hierbij hetzelfde voorbehoud als bij punt 2. Christ.-Hist. Gemeenteraadsleden. Onder voorzitterschap van den heer J. R. Snoeok Henkemans uit Den Haag werd gisteren te tJtrecht een vergadering gehouden van de Vereeniging van Christ.- Hist. Gemeenteraadsleden in Nederland. Na een kort openingswoord werden de Jaarverslagen goedgekeurd. Er bleek uit dat van de 500 Christ-Heist, raadsleden er 190 lid der Vereeniging zijn. Er is een nadeelig saldo van f 100. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Snoec-k Henkemans uit Den Haag, van Boeien uit Voorburg en v. d. Hoeven uit Rotterdam. Vervolgens Meld de heer M. van Wijho Ezn., wethouder van Apeldoorn, een refe raat over de moeilijkheden bij de uitvoe ring der Lager Onderwijswet 1920. Spr. pleitte allereerst de vorming van grootero klassen, waardoor men gedwon gen zal worden tot vereenvoudiging van de leerstof, hetgeen het kind ten goede zal komen. In geen enkel land zijn de klas sen zoo klein als bij ons. Daarna behandelde spr. bet gewone la ger onderwijs, het vervolgonderwijs, de— IfopscholeD en het buitengewoon lager on derwijs. Sprekers conclusie was, dat de* wet 1920 ongetwijfeld moeilijkheden brengt, maar bet is een groot stuk werk met verheven gedachten, dat. het volk be oogt te brengen tot de oude paden, ruim baan vragend voor den vriheidseisch van het geweten en de kinderen wil opvoeden in alle christelijke en maatschappelijke -deugden. Op het. referaat voieJe een uitvoerige discussie. Bouwprcmic voot winkelhuizen. Do Minister van Arbeid maakt, bekend* dat de premie, welke ingevolge het Kon. Besluit van 8 Nov. 1920, nr. 29 ten behoe ve van den bouw van woningen wordt ver Ieend, in het vervolg ook zal kunnen wor den verleend voor bescheiden winkelwo- ingen door een winkelier te eigen behoeve te bouwen. Het bedrag der premie zal worden berekend naar denzelfden maat staf als voor andere woningen met. dien verstande, dat bij de berekening van het oppervlak winkel en bedrijfsruimten bui ten aanmerking worden gelaten. De premie wordt niet verleend voor winkelwoningen met den bouw waarvan, op den datum van de bekendmnkine- dezer regeling reeds, is garw Tweede Ii.anier-vciy.Ki- De Tweede Kamer komt. weder bijeen Dinsdag 25 April a.s., des namiddags to één uur. De voorzitter zal voorstellen in deze vergadering een aanvang te maken met o.a. de navolgende wetsontwerpen: - bepalingen betreffende den bosclibouw; wijziging van de Vleesebkeiirir.gswet; -aanpassing van het Wetboek van Straf recht aan huidige toestanden op bet ge bied der aanwending van electrisch ar beidsvermogen; nadere bepalingen tot ver zekering van den accijns op het gedistil leerd; goedkeuring van de ontwerp-ver- dragen van Washington betreffende den arbeid van vrouwen gedurende den nacht; den leeftijd, waarop kinderen mogen wor den toegelaten tot bot verrichten van ar beid in nijverheidsondernemingen, en den nachtarbeid van jeugdige personen, werk zaam in de nijverheid. De Memorie van Antwoord betreffende het wetsontwerp tot wijziging der Arbeidswet 1919 zal a.s. Don derdag verschijnen. De voorzitter behoudt FEUILLETON. IN BANGE DAGEN. Verhaal uit 1870. 84) Beo had hem daarna nog meermalen ontmoet, en ontdekt, dat er onder zijne zonderlinge manieren een goed en edel moedig hart schuilde. Wij begrepen ech ter niet, wat hem tot dat geschenk bewo gen had, maar het testament maakte^ons alles duidelijk. Daarin zeide hij, dat hij het landgoed in geen betere handen wist te stellen, dan in die van den rechtmatigen erfgenaam, als een bewijs van waardee ring vóór de edele zelfverloochening, die 'hem zijn eigenbelang had doen opofferen voor dat van zijne familie. Het landgoed kwam dus weer in zijn bezit, niet grooter van omvang, maar wel in waarde gerezen. De grond was bemest 'geworden en het water behoorlijk afge leid in greppels en slooten, het kasteel, de boerenhofsteden en arbeidswoningen waren terdege opgeknapt. Met een hart vervuld van dankbaarheid jegens den Ge ver aller goede gaven, bracht Leo zijne lieve Nina in het huis zijne voorouders en zag hij zic-h in staat gesteld zijne dank baarheid te betoonen aan zijne vriende lijke redders Frenois, die, zeoale ik reeds gezegd heb, door den oorlog alles verlo ren hadden. Niemand verblijdde zich even wel meer dan de goede, oude-boerenlieden to St. Claude. Nina's oogen hebben hun ouden glans herkregen en de rozen bloeien weer op ha re wangen. Hare vroolijkheid en opge ruimdheid verspreiden zonneschijn rondom haar, evenals voor het losbreken van den storm, waaronder zij bijna bezweken was; doch de vroolijkheid is getemperd gewor den, de opgeruimdheid geheiligd, en geene grilligheid, of eigenzinnigheid verstoort den huiselijken vrede. Haar gelaat draagt het merkteeken, dat zij eene volgelinge is van onzen zachtmoedigen Heer. Ook Leo is veranderd. De blos der ge zondheid is op zijn gelaat wedergekeerd, de diepe lijnen op het voorhoofd verhoo- gen slechts den ernst van zijn edel gelaat. Zijn stap heeft de oude veerkracht her wonnen, en de doktoren geven ons alle hoop, dat de nog min of meer kreupele gang eenmaal geheel hersteld zal zijn. In dien hij zijn rechterarm nog had, zou hij dien 'zeker in zijn Meesters dienst wen schen te gebruiken, en de verdediging van zijn vadorland zou wellicht daarmede ver bonden kunnen worden. Hoe- het zij, het zwaard, waarmede hij nu wenseht. te strij den en hoopt te overwinnen, kan hij han- teeren ook zonder lichainelijken arm. Hrr zal overvloed van werk vinden onder de onwetende bevolking in den omtrek. Oom Louis is in Parijs. De verschrik kelijke bedrijven der Commune druïden hem diep terneder. Toch vatte hij spoedig weer moed voor Frankrijk. Zijn geest kracht' herleefde, en hoe dieper het vader land zonk, des te stouter werden zijne ver wachtingen. Nu is gelukkig het ergste ge leden. Frankrijk zal als een feniks uit zijn aseh herleven en tot een nieuw en boter leven herboren worden. Dat hopen en go- looven wij. August is weder tot ons gekomen. Van hem hoorden wij vele bijzonderheden be treffende de gebeurtenissen van deze treu rige Meimaand. Eén voorval moet ik hier kort mededeelen. Marie Foamier, de vroo- lijke, lieve Marie, heeft deelgenomen aan de schrikwekkende daden der Commune. Wij weten niet hoe, of wanneer, zij er toe gebracht is. Zij en haar man zijn nog ge vangen te Satory. August zag haar toe vallig, toen zij gewond en met bloed be vlekt, te midden van verscheidene andere gevangenen daarheen werd gebracht door den ruwen markies van Gallifet. Later zocht en verkreeg hij een onderhoud met haar; ma-ar zij was geheel versuft, hetzij door droefheid, schrik, of schaamte. Hij kon er niet achter komen, welk gevoel de bovenhand had, en het eenige, dat hij voor haar doen kon, was haar eenige benoo digdheden te verschaffen. Wij weten niet, wat haar lot zal zijn. Helaas, dat van haren ongelukkigen echt genoot is maar al te zeker. Die arme Ma rie! Oom Louis zal alles in het werk stel len om hare bevrijding te bewerken, en misschien zal haar arm hart nog geheeld kunnen worden door goede zorg en liefde. August ziet er zeer vermoeid uit, maar een onverstoorbare vrede is op zijn gelaat te lezen en doet, zijne donkere oogen stra len. Hij heeft slechts één doel in dit leven, en dat is het prediken van den naam van Hem, Dio alleen machtig is om zondaren t behouden. Hij weet nog niet, welke zijn aardsche loopbaan zijn zal; hij wil vol gen, waar de Heer hem geleiden zal. Dit gebeurtenisvolle jaar heeft veler levens loop veranderd, den zijnen zeker ton goe de. Hij zou een verbasterde Kerk hebben moeten dienen, nu mag hij het evangelie, de vrije genade Gods in Christus, verkon digen. Die verbazingwekkende verande- riDg heeft God laten teweegbrengen door een eenvoudig kind, over wier goudlokkig hoofdje slechts twaalf zomers gegaan wa ren. Liefste Lili! Haar dood, op zichzelf beschouwd zoo verschrikkelijk, schijnt mij nu toch niet meer ontijdig toe. Haar le ven was kort, maar rijk. De verschrikkin gen van dien dood bleven voor haar ver borgen on haar werk was volbracht. Zoodra de verbinding mot Engeland hersteld was, plaatst© August een adver tentie in de Times. Hij had de woorden zoo gekozen, dat slechts hare familio ze begrijpen kon, terwijl vreemden de bctee kenis niet konden vatten. Hare voornamen hadden wij gelezen op het schutblad van Lili's Bijbel, een geschenk van haren va der ann hare moeder. Wii durfden niet op een antwoord rekenen en zagen er dan ook tevergeefs naar uit, totdat Nina's ziekbed al mijne gedachten in beslag nam. Toen kregen wij ©enige koele, vormelijke re gelen van den hoer Howard, mevrouw, Grey's trotscben, strengen vader, met ver zoek om de beloofde inlichtingen. In antwoord daarop zond August een verslag van het treurig uiteinde van moe dor en dochter. Hij stelde mij den brief tec hand en ik las hem des nachts, terwijl ik bij Nina waakte. In korte woorden*, maar vol diep gevoel, verhaalde bij d# droevige geschiedenis. Niemand had he-t beter kunnen doen dan hij; want hij ha<r Lili zoo innig lief. Met dankbaarheid ver- baalde hij alles, wat zij voor ons was en gedaan had. (Slot volgt)!

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1