Dagblad voor Leiden en Omstreken. v Kuyper-Colijn. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN S WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJtT PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - DONDERDAG 13 APRIL 1922 - No. 614 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS. PER GEWONE REGEL k f 0.221 DES ZATERDAGS 5 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBRFT TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaiterdags 75 cent bij vooruitbetaling. l[ Dit nummer bestaat uit twee bladen Goede Vrijdag Dit blad zal morgen, „Goe den Vrijdag" niet verschijnen Gewoonlijk wordt onder ons ©on tegen stelling gemaakt tusschen Dr. Kuyper die ovor een lossen stijl bos ch ik to on daar door meer on beter dan iemand anders de dingen raak en pikant wist Ie zoggen ei den heor C o 1 ij n bij wion het nuchtere en zakelijke op don voorgrond treedt. Wij hebben echter oen sterk vermoeden dat deze tegenstelling niet juist zal blij ken te zijn. Of wat zegt men' wel van de volgende teekening van het optreden der Democra tische Partij: „Bekend js het verhaal van den man, die zijn land verlaat om een vreemd land vol rijke beloften te zoeken en die, als hij daar is aangekomen, bemerkt in het oude vaderland te zijn teruggekeerd. Het kan een verrassende ontdekking zijn. Maar het mooie gaat er af, als de man niet weet waar hij is en rnog altijd maar meent iets nieuws te hebben ontdekt. Dan groeit er in het hart, van wie zulks ziet, iets van medelijdon. Hot wil ons voorkomen, dat do nieuwe democratische partij onder de leiding van Prof. Heeres in dit droef geval verkeert. Zij heeft haar landdag gehouden. Een nieuwe partij met nieuw_ program en nieu we idealen. Het nieuwe is, ^at al de voor voegsels als vrijz. en Christelijk en so ciaal voor democratie onzinnig zijn. Al leen democratisch, dat is het fijne van de zaak. En dan meet het er om te doen ïijn de antithese te breken en do onderscheiding te zoeken tusschen conservatisme en de mocratie. Wij zijn nu in het nieuwe land, juicht de leider. En hij bemerkt niet, dat hij met de zijnen zit in een hoekje van de oude liberalo ruïne, en oude versloten klanken laat hooren. Zelfs als hij verzekert den oorlog te willen doen verdwijnen en dat de maat schappij er alleen weer bovenop komt als het, onderling vertrouwen terugkeert. Men denkt aan het woord uit Goethe's Iphigenie: Du sprichst ein grosses Wort gelassen aus. Het geval lijkt in allerlei opzicht tame lijk hopeloos. De 1 cider heeft, elk verband met gelijk gezinde groepen afgewezen. Onze partii. zegt hij, is een jonge vrouw die ten huwelijk gevraagd wil worden om haar zelfs wil, niet om haar vermogen. Zulke woorden klinken goed, als zij ge sproken worden door een aanvallige, jon ge erfdochter, die vermogen heeft. Maar als een vergeten, arm, oud-vrij- slerb'e weer mee wil doen, zich daarbij kloedt in een japonnetje van een kwart eeuw geleden, het oude liberale kapotr hoedje zet op den dunnen grijzen haardos en dan fier uitroept: ik wil genomen wor den om mijns zelfs wil, maar niet om mijn vermogendan kan met het den mensch# i toch niet euvel duiden dat zij oventjes glimlachen. Wij vreezen, dat dit politieke novum een plaats krijgt „onder de sbreep".". V Baken in zee. De actie van de ontov.roden R. K. Kie zers onder leiding van den Haarlemschen notaris Van Cranenburgh heeft een geheel ander verloop genomen, dan in de bedoeling lag. Het plan van den heer Van Cranen burgh was de ontevredenen to organieee- ren on op die wijze invloed uit te oefenen i n de partij. Toet het er echter op aankwam bleek dat de leider de beweging niet meer moes ter was. Tgen zijn nadrukkelijk advies in werd in de Zaterdag gehouden vergadering be sloten de R. K. Staatspartij los te laten en zelfstandig met eigen candidaten aan de verkiezingen deel te nemen. Eon besluit dat verstrekkende gevolgen kan hebben. Wanneer eenmaal een afschei dingsactie begonnen is, dan vindt zulk een voorbeeld zoo licht navolging, vooral in een tiid als de onze waarin zoo ongeveer niomand tevreden is. g De middenstanders meenon reden te hebben om te klagen, de boeren en tuin ders voelen zich achteruit gesteld en in ar beiderskringen best aalt bij nipt weinigen de meening dat de conservatieve elementen toch eigenlijk den toon aangeven. Vindt hot te Utrecht gegeven voorbeeld navolging, dan liggen in minder dan geen tijd de politieke partijen uit elkaar, is de vorming van een krachtig kabinet vrijwel onmogelijk geworden en is hot met den invloed van de Christelijke partijen voor langen tijd gedaan. Dat heeft de heer Van Cranenburgh ge voeld. En daarom trok hij zich terug. Maar intusschen de snoeuwbal is aan het rollen gebracht en niemand kan zeg' gen of hij zich niet tot een lawine die ver woestend naar beneden stort, zal ontwik kelen en wat met veel moeite is opgebouwd vernietigen. De aetie-Cranenburgh ie daar als een baken in de politieke zee. STADSNIEUWS. Chr. Kweekschool. Aan de Chr. Kweekschool voor Onder wijzers alhier werden heden bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: Alida Baalbergen, Gretha Couvée, Ma rijke Dijkstra, Ali Dol, Antonia v. d. Hoogt, Grietje de Jong, Lydia de Jong, Janny Kruyt, Marijtje van Leeuwen, Ja- coba Muiswinkel. A. C. Noort, H. Offrin- ga, Jeanne Verheul, E. van Wcnsveen, Antje Wille, Cornelia Wolmerstett, Ma ria v. d. Zwet, A. Smink en Cath. de Waal. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: Truus Beekenkamp, Ali Broers, Jeanne Carton, Jo Hebly, Jo Kroon, Wietske Spoor, Jo Verheul, C. Versluys, I. v. Woorloe en Jo v. d. Wiel. Niet bevorderd één leerling. Van de derde naar de vierde klasse: de dames: J. N. v. Dijk, W. M. Eggink, J. C. G. Hiemstra, A. v. d. Horn, G. C. v. Leeuwen, A. W. v. Riet, G. J. Schreu- der en N. E. Wille; en de heeren: J. H. v. d. Weg, H. H. Hofman, A. de Vries en S. de Vries. Voor de toelatingsexamens, die de vol gende week Dinsdag tot Donderdag ge houden worden, gaven zich op: Voor de eerste klasse: 28. candidaten (19 mannelijke en 9 vrouwelijke). Voor de tweede klasse: vier candidaten (2 mannelijke en 2 vrouwelijke). Voor de derde klasse: één mannelijke oandidaat. „Per Aspera ad Astra". Men deelt ons mede, dat het vaandel van dit Symphonie-orke8t in de étalage der firma Hassolman en Pander, Bree- straat alhier ter bezichtiging is gesteld. Tevens werd ons verzocht te vermelden, dat zij, die lid van bovengenoemd orkest wenschen te'worden, zich v o or 1 Mei a.s. schriftelijk kunnen wenden tot den Direc teur, den Heer J. Noerdanus, Lage Rijn dijk 12a te Leiden. Wethouders-keuze. De N. R. C rt. wist gisteren te melden dat waarschijnlijk de heor M o y n e n (C.- Hiervan zijt gij totaal onkundig, in dien gij dit nog niet deze week onder zoekt. Op den dag der stemming, wanneer het er op aankomt, baten al Uw klachten en reclames niets meer! Nu, vóór 15 April moet gehandeld worden. Hedenavond houdt de Organisatie zitting van 7-9 uur in het gebouw der Nieuwe Leidsche Courant. Komt U even overtuigen, het is een kleine moeite! De Organisatie van „NEDERLAND EN ORANJE". H.) de candidaat van de rechtsche raads- club zal zijn bij de a.s. verkiezing van een wethouder in de vacature de Lange. Naar wij echter vernemen is een benoe ming van den heer Meynen al zeer onwaar schijnlijk. Een definitieve candidaat is echter nog niet aangewezn. Bij geruchte vernamen we dat o.a. de heer Sanders (R. K.) als een ernstig candidaat wordt genoemd. Kamer van Koophandel. Do Kamer van Koophandel voor het district Rijnland had in haar vergadering van 1 dezer besloten, dat voor de functie van secretarie, over eenkomstig een missive van den minister van landbouw^, een openbare oproeping zou worden gedaan, en dat de voorzitter en de beide onder voorzitters van de Kamer de sollicitaties zouden onderzoeken en van do naar hun meening meest geschikte sollictanten bij de' Kamer oen aanbeve ling zouden indienen. Gietermiddag is in een besloten zitting deze aanbeveling meogodeeldhierop kwamen voor ror. Trapman, mr. Vrijberghe de Coningh en mr. Nord Thomson. Over deze candidaten is uitvoorig gesproken, alsook over eenige anderen, die niet op de aan beveling voorkwamen. Geen der besproken can didaten is echter gekozen; bij eerste stemming werd, door een afspraak der rechtsche leden, mr. P. J. Knibbo, te-Abbenea, met 13 stom men gekozen. De overige 6temmen waren over do andore candidaten verdeeld. Het feit, zegt de N. R. Crt„ dat geen van de rechtsche leden bij de bespreking der candi daten ervan gerept heoft, dat zij een ander wilden en daarvoor een afspraak hadden ge maakt, welke diens benoeming reeds vooraf zeker maakte, heeft onder de overige leden van de Kamer groote ontstemming gewekt. De mogelijk heid bestaat, dat deze leden hun ontslag als lid van de Kamer zullen nemen. De afdeeling Leiden van de Demo cratische Partii heeft, gisteravond de vol gende candidaten gesteld: 1. prof. mr. J. E. Heeres, Den Haag; 2. A. I. Witmans Mzn., Leiden; 3. mej. S. Wiener, Den Haag; 4. prof. mr. D. van Blom, Leiden; 5. prof. mr. J. H. Carpen- tier Alting, Den Haag; 6. generaal Koo lemans Beynen, Den Haag; 7. mevr. de Jongh, Tholen; 8. prof. dr. J. F. Nier- meyer, Utrecht; 9. dr. M. W. F. de Waardt, Groningen.; 10. H. F. Tillcmo, Groningen; 11. V. van de Vooren, Hille- gom. Gisteravond te ongeveer negen uur, brak brand uit in de lood gieterij van den heer v. d. Drift aan den Oude Rijn, ver moedelijk doordat een der knechts oen mand met sintels op een houten werkbank had laten staan, toen hij om 5 uur naar huis ging. Door den tocht begonnen de sintels te smeulen, en raakte de bank in brand. Een onbekend geblevon postbode waarschuwde onmiddellijk de brandweer, die het vuur met een 6lan-g op de water leiding wi6t te blus6chen. Uit oen muntgasmeter van een per ceel in de Lange Bouweleuwesteeg. be woond door een zekere H. is een bedrag van ongeveer f 6.gelicht. De winkelier v. A. heeft aangifte ge daan, dat hem, vermoedelijk door verduis tering een klein bedrag aan geld is ont vreemd. De Standaard. In de Oosterkerk te Utrecht is gister avond in een plechtige bijoenkomst het gouden jubileum van De Standaard her dacht. De kerk was geheel gevuld. Onder de aanwezigen waren minister Heemskerk en de heeren Idenburg en Golijn en tal van anti-revolutionaire Kamer- en Sta tenleden. Terwijl de aanwezigen bij den aanvang van de plechtigheid Psalm 68 zongen, kwa men de familieleden van wijlen Dr. Kuy per do kerk binnen. De hoogleeraren Bouwman en Groshei de zetten daarna de beteekenis uiteen van de anti-revolutionaire pers in het alge meen en van De Standaard in hét bijzon der en brachten daarbij bij herhaling hul do aan de nagedachtenis van Dr. Kuyper, die in De Standaard het anti-revolutio naire volk heeft opgevoed. De heer D. L. Harms bood vervolgens namens de anti-revolutionaire kiesver enigingen aan commissarissen van het dagblad, als herinnering aan hc*t gouden jubileum, een buste van Dr. Kuyper in den vorm eener plaquette in brons aan, om deze in het gebouw van De Standaard te Amsterdam te plaatsen. Bij dit ge schenk was gevoegd een enveloppe met een som geld, om oen uitgavo in bundel- vorm van de voornaamste artikelen, van Kuyper's hand in De Standaard versche nen, mogelijk te maken. Vervolgens had plaats de aanbieding namens aandeelhou ders van 170 stuks dividendbewijzen num mer 4, ten einde dit geld aan te wonden ten- behoeve van een anti-revolutionair doel, bijvoorbeeld propaganda voor De Standaard, dan wel om dit geld te beste den voor de uitgave van de bovenbedoeldo driestarren. Hierbij werd tevens hulde ge bracht aan Kuyper's opvolger, den hoer Golijn en aan den oudsten Standaard-re dacteur, den heer Verweyck. Namens den raad van commissarissen sprak do voorzitter, do heer W. de Vlugt-, burgemester van Amsterdam, een woord van hartelijken dank voor alle blijken van sympathie. Een zangkoor luisterde de bijeenkomst op. Chr.-Hist. Gemeenteraadsleden. Op Dinsdag 18 April 1922, 's namid dags ten twee uur, zal in het Hotel l'Euro- pe, Vreeburg te Utrecht de ledenvergade ring worden gehouden van de Vereeniging van Chriatol.-Hietorische leden van Ge meentebesturen in Nederland. Van de agenda vermelden wij deze twee punten: De moeilijkheden bij de uitvoering der Lager Onderwijs 1920", in te leiden door den heer M. van Wijhe Ezn., Wet houder van Apeldoorn, en behandeling van artikel 12 van het Gemeente-pro gram 'der Chr. Hi6t. Unie, in verband met het rapport, omtrent do rechtspositie van de ambtenaren en werklieden in dienst der Gemeente, in te leiden door den voorzit ter, den hoer J. R. Snoeck Hcnkemans, te 's Graven h age. Het oude uniform. Bij beschikking "van den Minister van Oorlog is vastgesteld dat de termijn, loo- pende tot 1 Mei 1922, vastgesteld v< *r het afdragen van de oude donkere unWormen en van de pet, wordt verlengd tot 1 Mei 1923. Op de grijze veld jas overjas en jek ker moeten bronzen knoopen worden ge> dragen; wat de voer eigen rekening aan geschafte kleeding betreft, beheoren uiter lijk tot 1 Mei 1922 de bovenbedoelde klee- dingstukken daarvan te zijn voorzien. Zilveren regeeringsjubileum. De burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, heeft het initiatief genomen voer de aanbieding van oen na tionaal huldeblijk aan de Koningin ter go- letgenhoid van Haar 25-jarig regeerings jubileum op 6 September 1923. J.l. Maandag hooft ten stadhui ze x> Am- sfcetdom, onder zijn voorzitterschap, een vergadering plaats gehad, waaraan deel namen de burgemeester van Rotterdam, ror. Zimmerman, en burgemeesters van provinciale hoofdsteden. Dezen zullen nu de vorming van plaatselijke comité's ter hand nemen. Te Amsterdam zullen twee comité's worden opgericht: een voor het bijeenbrengen van bijdragen voor het na tionale huldeblijk on een voer de organi satie van do feestviering daar tor stede. Het ligt n.l. in de bedoeling, te Amster dam een feest week in te richten. Hoofdmo ment daarvan zal zijn de aanbieding van het nationale huldeblijk aan de Koningin, die voornemens is, voor die gelegenheid naar de hoofdstad te gaan en daar eenige dagen te vertoeven. Voor de feestviering te Amsterdam zal een uitvoerig'programma worden opge maakt. Reeds is met de voorbereidende stappen voor de vorming van de \y Jie Amsterdameche comité's een begin ge maakt. DE DEPUTATENVERGADERING. 't Was vol vandaag in Utrecht Uit alle oorden waren ze, als van oude opgekomen, de deputaten dor Kiesver- eeni gingen. Heel het anti-revolutionaire volk was weer vertegenwoordigd. De stoore Friezen waxen op het appèl, maar ook de Zeeuwen en de Limburgers ontbraken niet. Er mag dan malaise zijn in het politie ke leven, op de Deputaten verg adoring bleek daarvan niets. 't Was weer een ouderwetscho land- dag. Dr groot© historische zaal van „Tivoli was tot in alle hoekon gevuld. Geen plaatsje bleef onbezet en toch had men nog tal van liefhebbers moeten teleurstel len. Evenals voörheen werklonken c ol nu voor den aanvang der vergadering onze strijdliederen en toon eindelijk de heeren Colijn, Idenburg enz. binnenkwamen, werden zo op een buitengewoon geestdrif tige wijze begroet. Nadat do heer Colijn de vergadering had geopend, sprak hij een openingsrede uit,\ die tot titel droeg „Der vaderen erfdeel". Spreker ving aan met een terugblik /o werpen öp 't geen den lston April 1572 met den Briel geschiedde. Uit de „houten pompen", het uit Roomsche kerklokken gegoten Calvinis tisch geschut zou, naar het teekonend woord van Buslcen Huet, „het saluutschot der. Noord-Nedcrlandsche onafhankelijk heid klinken." Met Treslong's krijgsraad, op het stadhuis van den Briel, nam de vestiging van het Gêmeonebest op Neerland'? grond gebied een aanvang. Een gebeurtenis, zoo wonderbaar, dat de vrome zin van het volk nimmer geaar zeld heeft er een bestiering in te erkennen van Hem, Die volken en Staten opricht en verbreekt. FEUILLETON. IN BANGE DAGEN. Verhaal uit 1870. 81) De Heer zegene u en behoede u. De Heer doe zijn aanschijn over u lichten en zij u genadig. De Heer verheffe zijn aan gezicht over u en geve u vrede, dat wa ren de woorden van den eerwaardigen predikant. En het Amen werd uitgespro ken in geloof en vertrouwen. Doch nu moest het- afscheid volgen. De schéiding zou slechts van korten duur zijn want August zou Arnold en mij in het be gin der volgende week tot hen brengen. Wij waren overeengekomen allen gezamen lijk eenige weken door te brengen op eene hofstede, die vroeger tot de bezittingen der Labordes behoorde. De bewoners wa rren oude bekenden van enswant reeds de voorouders van den boer hadden dezelfde akkers beploegd en zijne vrouw had lan gen tijd bij mama gediend, toen Leo en ik £og klein waren. De persoonlijke gehecht heid van de laatste en de bijna feodale eerbied, dien de eerste voor den naam De Laborde koesterde, waren oorzaak, dat ons voorstel om een gedeelte van hiinnp ruime woning voor one gebruik te huren, mot groote blijdschap aangenomen werd. De hofstede lag niet ver van het dorp St. Claude, ongeveer twintig mijlen van Rennes, tusschen de schoone bosschen en heuvelen, die wij zoo goed kenden; want het huis, waar wij onze kinderjaren door brachten, was slechts twee mijlen van daar. De reis was wel wat lang voor Nina; maar onze harten keerden zich met smachtend verlangen naar de welbekende plekjes, die door de verwoestende hand van den oorlog waren gespaard gebleven. Leo en Nina zouden langzaam reizen, opdat Nina zich niet te veel zou vermoeien Er wae niet te veel tijd voor het afscheid nemen en storten van tranen het was eigenlijk ook niet noodig. Nina verwis seld© haar wit bruidskleed voor de zware rouwkleeding, die zij niet wilde afleggen; want onze verliezen lagen ons nog te versch in hot geheugen, ook was het ons als pasten aan de dochteren van Frank rijk geen© vroolijke kleuren in die dagen van algemeenen rouw. Hoewel onze scheiding niet van langen duur zijn zou, klemde zij zich met kracht aan mij vast, alsof zij mij nooit zou kun nen loslaten, en toon Loo met zachtem dwang 'hare handen losmaakte en haar naar het rijtuig wilde brengen, kon zij hare met moeite bedwongen tranen niet langer weerhouden, en schreide en snikte, alsof haar hart meest broken. En gem wonder! Aan het woord scheiding .waren de bittere herinneringen, verbonden. Ik zal mij waarlijk niet thuis gevoelen, voordat gij er ook zijt, Renée! Och, kom toch zoo spoedig mogelijk! Mijne lieve zuster! Dat waren hare laatste woorden. Ik stond op de stoep en zag hen wegrij den. Nina drukte haar gelaat tegen het glas, om mij nog toe te knikken zoolang zij mij zien kon totdat zij den hoek der straat omsloegen. August was vooruitge gaan naar het station en Arnold had niet gerust, voordat hij met hem mode mocht. Oom Louis on Kolonel Labaudière hadden slechts gewacht tot hun vertrek, om zich zoo spoedig mogelijk naar eene belangrij ke vergadering te begeven en ik bleef al leen achter. O. zoo alleen! Eenigo oogenblikken nog bleef ik zoo staan. Het was doodstil in de straat en ik zag er bijna tegen op het groote, ledige lmis weer in te gaan. Eindeliik keerde ik mij om en ging naar boven. Ik wist zelve niet, dat ik z o o afgemat wasen dit was immers een dag, waarop ik mij verheugen mocht met- eene zeer groote vreugde over de hoop, die eindeliik bekroond geworden was; een© hoop, die ik eenige maanden geledon vreesde te moeten begraven. Ik was ook werkelijk blijde voor Nina en Leo; maar toen ik mijne eigene voet stappen in de holle kamer hoorde weer klinken, en mijn lange rouwjapon met somber en dof gedruiec'h over den grond sleepte, overviel mij een gevoel van zwak te, van flauwte, van ontzetting. Mijn 'hoofd duizelde, mijn géheele lichaam trilde. Waarheen ik de oogen wondde alle6 herinnerde mij aan onze lieve doo- den. Elk stukje huisraad, al wat wij tot ons dagelijksch gebruik noodig hadden, scheen eene nieuwe beteekenis voor mij gekregen te hebben; nieuw en toch oud. Mot wankelenden stap ging ik van, de eene kamer in do andore en trachtte tevergeefs die smartelijke herinnering uit mijn hoofd ter verbannen. Eene stilte als dos grafs drukte loodzwaar op den atmosfeer. Ein delijk zonk ik op den grond néér in ma ma's zitkamer en verbergde mijn gelaat in de kussens van de canapé, waarop die ge liefde moeder zoovele weken lang haar leed geduldig had gedragen. Nooit zafl ik de kracht cm het geweld vergeten, waarmede de stroom der herin neringen mijn arm hart "toen overstelpte. Voor het oog mijns gees tos verrezen in akelig schrille kleuren de droevige too- noelon van de afgeloopen maanden.* De bange uren en dagen in spanning doorge bracht gedurende mama's langzaam weg kwijnen, do heftige smart op het verne men van Victors gewelddadige dood, de schrik over kleine Lili's plol soling henen- gaan, dat alles scheen in één enkel uur saa.mgcporst te zijn. Ik schreide niet, ik had gecne tranen. Maar het was mij, alsof van mijn levenspad elke bloem, elke knop zelfs, weggenomen was; want in de bitter heid mijns gomoeds beschouwde ik Nina on Leo ook als voer mij verloren. En dat terwijl mijn gelaat nog de sporen droeg van Nina's tranen, mijne hand nog Loos, teederen druk voelde, hun beider stem-, mon mij nog zoo liefdevol in de ooron l klonken: Zuster kom toch zoo spoedig, mogelijk Wat was ik ondankbaar! Ik re kende hen voor mij verloren, evenals de dooden. Maar ik wil niet langer stilstaan bij mijne zwarte gedachten en gcVoolene. Ik zondigde grootelijks door zelfzucht- Wel mag de herinnering daaraan mij nederig houden. Ik, die zooveel dankensstof had,, die de ster der hope had zien opgaan in den duisteren nacht, smeekte Hom, wicoii genado en liefde one staande gehouden had te midden van onweerwolken en rogav- vlagen, ook mijn leven te nemon, nu Hij mij toch alles ontnomen had, wat mij hefc leven aangenaam maakte. Maar Hij heeft modelijden met onza zwakheden. Hij weet van welk maaksej wij zijn, gedachtig zijnde, dat tv ij stof- zijn. Wij hebben geen Hoogepriester, die niet zou kunnen medelijden hebben metj .onze zwakheden. Zijne barmhartigheden^ J zijn vele. Mij zend Hij leniging van sinarL heeling van krankheid. Tot mijn oproerig gemoed sprak Hij woorden van vrede en liefde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1