Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS EjS. IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN agg "V WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN «f? PEE KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - VRIJDAG 7 APRIL 1922 No. 609 Bureau: Hooigracht 35 Leiden - Tel.lnt.i278 - Postrekening58936 V Verbleekt onze banier? Aldus de titel van cone brochure „ter ernstige overweging aan alle anti-revolu tionairen" aangeboden door P. Bijster veld ©n uitgegeven bil J. H. Kok te Kampen. De schrijver is van meening dat de kleuren van onze banier niet even frisch zijn als voorheen, dat we minder dan vroeger in gesloten gelederen optrekken, idat de „krijgstucht" niet voldoende wordt gehandhaafd en dat onze Kamerleden niet meer het volle vertrouwen hebben van de gansche partij. Ter nadere adstructie van deze in een voorwoord aangegeven bezwaren, behan delt de schrijver dan verder oen dertiental punten. Naar zijn oordeel wordt te weinig aan dacht geschonken aan de ontheiliging van den Naam en de heiliging van den dag des Heeren. Tegen hoererij en ontucht moest krach tiger worden opgetreden, terwijl de ver menigvuldiging van het aantal moorden roept om spoedige weder invoering van de doodstraf. Met de kerstening van de openbare in stellingen moet meer ernst worden ge maakt, evenals met de afschaffing van den leerplicht en den vaccinedwang. De vrijmaking van „den vierden stand" moet, naar de schrijver meent, worden be vorderd, de vrijheidsdrang van „het volk" mevredigd en geleid en nan gewend om er winst mee te doen voor het Koninkrijk Gods. In den breede ontwikkeld de schrijver voorts zijne T>edonkingen tegen Het gezant schap bij den Paus, waarin hij ziet een veriaten van de historische lijn. Terwijl wij de revolutie ontloopen, zullen we naar hij vreest Rome in handen vallen. Onze Ministers en Kamerleden zijn, naar zijn oordeel, in de val geloopen en zij vreest ernstig, dat Colijn-Idonburg niet geheel zijn in de lijn Groen—Kuyper. De houding van onze Kamerleden acht hij in 6trijd met onze geschiedenis, in strijd met ons verloden, in strijd met ons beginsel. Verder behandelt de schrijver nog het Vrouwenkiesrecht, dat zöo spoedig moge lijk moet verdwijnen en vestigt hij de aan dacht op de internationale roeping en toe komst der A. R. Partij. Aan het slot worden nog enkele be schouwingen gewijd aan den nood der Vrije Universiteit, als een gevolg van een verflauwing der geestdrift, wat mede in verband wordt gebracht met minder geluk kige beademingen en publicaties. Wij willen thans niet deze brochure „bespreken" Verschillende hier gemaakte opmerkin gen die overigens niet bepaald nieuw ge noemd kunnen worden, verdienen ernstige overweging, waarom wij gaarne onze le zers opwekken aan dit advies aandacht te 6chenken Vrienden die feilen töonen moeten we waardeeren. Slechts een enkele opmerking voegen We hieraan fee. Wanner de schrijver een tegenstelling maakt tusschen Dr. Kuyper eu diens op volgers in do leiding, dan schijnt ons dat niet billijk. Immers, wanneer juist is dat onze ba nier verbleekt, als hier aangegeven dan moet dat proces reeds gedurende het lo ven van Dr. Kuyper zijn begonnen. En bovendien, onze nieuwe leiders mo gen geen Kuypers zijn, zooals de heer Co- lijn bij het aanvaarden van de Standaard redactie opmerkte wenscht. hij in trouw aan de beginselen voor Dr. Kuypor niet onder te doen. Dit blijkt trouwens ook uit don aan hef van het Program van actie, waarin gemaakte fouten .niet worden vergoelijkt maar heel de Partij wordt opgeroepen, bij vernieuwing uit te spreken, dat de band aan het beginsel behoort te worden ge handhaafd. baar zonder eenig overleg met de coalitie- genooten, met de oppositie meegaat. Dit schijnt ons niet in den haak. En de taak van een coalitie-kabinet wordt op die wijze ongemeen verzwaard. STADSNIEUWS. Li«!dadighcidsavond Chr. Best. Bond. Ten bate van hongerend Rusland had de Loidsche Chr. Besturenbond in de Stadszaal een openbare vergadering belegd, waarbij de Chr. Gymnastiek- en 6chermvereeniging „Jahn", leider de heer C. A. de Bruijn en do Chr. Har-» moniovereen. „tahalia" dir. de heer Noord anus, hare medewerking vorleendn. De opkomst was bijzonder gering. To half negen oponde de Voorzitter van den Besturenbond"} de heer Schoneveld het samen zijn met gebed, waarna hij een kort openings woord sprak. Spr. heette alle aanwezigen van harte welkom. De opkomst had weliswaar grootor mogen zijn, maar do vergadering kan niettemin nog wel een 6ucces blijken, gezien de beide medewerkende vereenigingen, die beide in Leiden en omstreken geon onbekende zijn. In den afgeloopen tijd, aldus spr., zijn van verschillende zijde vergaderingen belegd ora te trachten den nood in Rusland te lenigen en de Chr. Vakbeweging mocht hierin dan ook niet achterblijven. Het land, eertijds beroemd om zijn groote graanopbrengst verkeert thans in oen ellende waarvan we ons uit brochures en bladen eeni-s germate een denkbeeld kunnen vormen. Ieder Leidenaar hoorde wel eens van den hongersnood tijdens Leidens beleg, en dat wordt ons slechte door de Historie overgeleverd, maar thans verkeeren onze medebroeders in Rusland in een weergaloozen nood. Alle volken moeten dan ook eendrachtig sa- menworken om Rusland's volk, ongeacht de re- geeringsvorm, die daar momenteel bestaat, ter hulp te komen en de a.s. conferentie te Genua schijnt eeiL stap in de goede richting to zullen zijn. Ons aller oogen zija dan ook vol belangstel ling op die conferentie gericht; ook de Chr. Vakbeweging zal het verloop dier samenkomst mot belangstelling volgen, want ook in deze moeilijke quaeetios moet het Chr. beginsel zijn invloed deden golden en de daar aanwezige man nen van Christelijke richting zullen dan ook on getwijfeld daartoe hun krachten aanwenden. Nadat spr. ten 6lotte allen een gezeilligen avond had toegewonscht werd overgegaan tot het afwerken van het programma. „Athalia" bracht vooreerst een drietal num mers ten gehoore, die door hartelijk applaus werden gevolgd. De damesafdeeling van „Jahn" marcheerde vervolgens achter het golvende vaandel in mar- tialen optocht het podium op, waarna een vaam delealuut werd uitgevoerd onder de toonen van Jahn's vereenigingslied. Op de maat van pianomuziek worden voorts verschillende standen uitgevoerd op de correcte wijze, die wij van Jahn gewoon zijn. Ook het volgende groot saluut op de floret on het schermen verwierf aller bijval. Nadat Athalia nog eenige liederen had doen hooren en een korte pauze was gogevon volgde „turnen aan het hoogrek" door de heerenafdecling van Jahn. Deze turnoefeningen werden door drie afdeed lingen verricht, zoo dat iedere oudere afdeeling moeilijker oefeningen uitvoerde. Alles liep vlot en vlug van stapel; werd door de jongere heerenleden wel eens een en kele maal gehaperd, de ouderen bewezen bij ver nieuwing, dat „Jahn" kranige turners tolt on teelt. Eon ietwat „sensationeel" nummer was het hoogpolsstokspringen van de veerplank. Mooi werk werd ook hier te zien gegeven en herhaaldelijk werd een fraaie sprong door luid applaus beloond. Nadat „Athalia" nog eenige nummers ten boste had gegeven 6loot de heer Schoneveld na de beide vereenigingen dank te hebben ge bracht voor haar praestaties het samenzijn met dankgebed. De broodprijzen. Nar wij vernemen wordt in verband mot de dalende melkprijzen de prijs van het melkbrood mot ingang van Maandag 10 April met één cent verlaagd. Een goede tijding in dozen tijd van duurte. s—Geslaagd is voer bet examen booklioudon van de Ned. Ver, tot Bevordering van Handels wetenschappen te Utrecht, de hoer N. Mazurel, alhier. Door de Chr. H. B. S.-Club wordt a.s. Maandag 10 April een openbare vorgadering ge-» houden in de groote Nutezaal, waarin de heer J. van Ham, leeraar aan de Chr. H. B. S., eene lezing zal houden over „De Paradijsvloek" van Alphonse Laudy. Men zie voor bijzonderheden de in dit num mer voorkomende advertentie! Wij maken onze lezers er attent op dat het Stedelijk Museum „de Lakenhal" thans we» dor voor het publiek toegankelijk i6. De entreeprijs bedraagt 10 ct„ behalve op Maandag, op welken dag 25 ets. entree wordt geheven. Op Zon- en Feestdagen is det oegang vrij. De tijdelijke tentoonstelling van de werken van fflé A* van Konijnenburg is toegankelijk tegen betaling van een extra-entree van 25 ct., boven den gewonen entreeprijs. Voor die ten-» toonstelling is echter ook op Zondag entroe ver schuldigd. De heer J. A. Bos, reserve-officier van ge* zondheid 2e klasse, en werkzaam bij de Mil. Ziekeninrichting alhier, wordt 15 April in 't genot gesteld van groot verlof. 13 April treedt de res. officier van gezond heid 2e klasse P. A. Kranenburg, in werkelijken dienst bij de Mil. Ziekeninrichting alhier. Mej. C. Blankert, en de heeren J. H. Adriani en N. Mazurel alhier, zijn geslaagd voor het examen boekhouden van de Ned. Vor. tot Bevordering van Handelswetenschappon. Gisterenavond is ton nadeele van den win kelier P. aan de Vliet alhier, door opensluiting, een rijwiel uit den winkel gestolen. In den afgeloopen nacht is van een, aan het Rapenburg staand perceel, een als naam bordje dienst doende glazen plaat, met gouden letters, ontvreemd. Ook de scbroovon, waarmede de plaat aan de deur was bevestigd zijn spoor» loos verdwenen. Mogelijk is hier baldadigheid in 't spel. Gistermorgen brak van een mot één paard bespannen melkwagen, terwijl deze op de Plain tage reed, de achteras, waardoor de wagen domp- to. Door den schok viel een van de melkbussen, die op den wagen stonden, om, met het govolg dat pl.m. 20 L. melk verloren ging. Nadat het paard afgespannen en de lading op een anderen wagen overgebracht was, werd'- de defecte wagen naar den eigenaar, de melkhan delaar G. V. aan het Levendaal, vervoerd. Gisterenmiddag omstreoks half drie uur, moest op den Hoogen Rijndijk, nabij de was- 6chcrij der firma v. d. W., een mot cokes gela den vrachtauto, toebehoorende aan de Lichtfa brieken, uitwijken voor de Electr. tram. De auto ging daarbij te veel naar rechts, met het gevolg, dat hij in den slootkant vastgeraakte en steeds dieper wegzakte. Met behulp van voorbijgangers werden de zakken met cokes afgeladen en aan den kant van den Weg geplaats. De auto werd daarna met niet goringo moeite op den weg go- trokken. De kant van de sloot was aanzienlijk bescha digd, evenals het bruggetje van de waschinrich- ting der firma v. d. W. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De in de wonende V. die, voorwaardelijk uit het gesticht „Endegeest" ontslagen, den laatsten tijd weer teekenen van verstandsverbijstering gaf, zou gisteravond weer naar het gesticht worden teruggebracht. De on gelukkige, die dit blijkbaar begrepen had, vor- borg zich op oen vliering, die slechts met be hulp van een stijle ladder was te bereiken, en voorzag zich van kruiken, eteenen e.d. welke projectielen hij een ieder die zijn verblijfplaats wilde naderen, naar het hoofd wierp. Daardoor stonden do huisgenooten alsook de te hulp geroe pen politie-agenten, geheel machteloos. Dit duurde van ongeveer half zee, tot half tien. Ook Dr. Jansen van „Endegeest", was ter plaatse aangekomen om te trachten den onge lukkige mede te voeren. Eindelijk gaf de patiënt zijn tegenstand op, en liet zich gewillig wegbrengen. Natuurlijk had dit alles veel volk bijeenge bracht. Hedenmorgen, werd nabij de veemarkt, een koe zoo woest, dat do dierenarts Dr. V. ad viseerde om het beest af te maken. Door een welgericht schot van een keurmeester werd het dier gedood. Het kadaver is naar het Gemeentelijk Slacht huis overgebracht. Bm MEN LAND. President Kooien. Do „Residentiebode" wijst er op hoe mr. Kooien zich verleden week, in de zit ting der Tweede Kamer van Woensdag, weer een met kalm en vast beleid optre dend president getoond heeft. Het ging er rumoerig toe in die zitting en de sociaal democraten roerden zich geweldig, maar de heer Kooien wist den storm te bezwo ren. Kalmte, vastberadenheid, slagvaardig heid en onpartijdigheid zijn de eigenschap pen, die een leider van een parlement in onze dagen moet bezitten en de hoer Koo ien heeft opnieuw bewezen, dat hij deze deugden in hooge mate bezit. Vast hield hij de teugels in handen, was niet van zijn stuk te brengen, had op alle tegenwerpingen onmiddellijk een af doend antwoord en slaagde er op die wijze volkomen in, om op de meest woelige mo menten de orde te handhaven. Herhaaldelijk trachtte de heer Hugcn- holtz zijn leiding te 6aboteeren, eerst vriendelijk, later boos en snauwend, maar do heer Kooien bleef onvermurwbaar. Duys wist. hij onmiddellijk den mond te snoeren, Kleerekoopor op zijn plaats te zetten, Troelstra, die zich in zijn opwin ding liet verleiden tot een onparlementai re uitdrukking, af te straffen, en op die wijze bleef hij op de meest-rumoorige oogenblikken de situatie volkomen mees ter. Aan- zijn krachtig beleid en doortastend heid was het. dan ook te danken, dat het socialistisch heibeltje op niets uitliep. De Tabaksbelasting. In tegenspraak met de loopende geruch ten, verneemt de Haagsche redacteur van de Maasb., dat er geen sprake van kan zijn, dat de door de beide Kamers aange nomen Tabakswet niet zou worden inge voerd. Naar'men hem mededeelt zal de schatkist onmogelijk de uit deze belasting verwachte baten kunnen missen. De datum van de invoering dezer belas ting is echter nog niet vastgesteld. Chr. Hist. Unie. Woensdag 19 April a.s. denkt, de chr. hist. Unio haar algemeen© vergadering te houden in het jaarbeursgebouw te Utrecht. Kuyper en Colijn. In oen hoofdartikel in het V ad. worden do politieke figuren van dr. Kuyper en Co- lijn als volgt geteekend: Was de partij onder Dr. Kuyper meer een kruisleger, dat door een Bernard do Clairvaux ten strijde werd geleid, en dat met een geestdriftig Dieu le veut het parool van den van God gegeven Leider aanvaardde, hoe het ook luidde, Colijn zal de Godfried van Bouillon wezen, de strale- gicus, en tacticus waarin minder aan de geestdrift zal overgelaten worden, maar het weloverwogen©, ook voor verre toe komst, eerste plaats zal bekléeden. Sta atspersionneering. De Bond voor Staatspensioneering heeft een verzoek gericht aan alle politie ke partijen, die geacht kunnen worden voorstanders van staatspensioneering te zijn om uit te komen met een gemeen schappelijke verklaring, waarin de wen- schlijkheid van de tot stand koming van ©en blijvend staatspensioen in de eerstvol gende wetgevende periode wordt uitge sproken. Wijziging van de Arbeidswet. In de gisteren te Schiedam gehouden vergadering van de Provinciale Zuid-Hol- landsche Bakkerspatroonsveroeniging is met algemoene stemmen besloten bij den minister van arbeid aan te dringen op ge lijkstelling van klein- en middenbedrijf met het grootbedrijf inzake de Arbeids wet. Verminkte Bankbiljetten. Door den heer Heemskerk zijn aam don Minister van Financiën de volgende vra gen gesteld: 1. Is het bericht aan den Minister be kend dat de Nederlandsche Bank haar bankbiljetten voorzien van teekeningen, opschriften, stempels, enz. niet meer be schouwd als voor circulatie geschikt, zoo dat het al dan niet aanvaarden dezer bil jetten afhankelijk zou zijn van een be slissing der directie? 2.1s het bericht juist, dat. dientengevol ge 's Rijks comptabele ambtenaren wei geren zulke bankbiljetten in betaling aan t.o nemen, doch den aanbieder naar de Ne derlandsche Bank verwijzen? 3. Indien de vorige "vragen bevestigd worden beantwoord, acht de Minister zoo danige weigering van een ambtenaar niet in strijd met de wret van 18 Juli 1904, Staatsblad no. 189? De Vlootwet. De Tweede Kamer hoeft, gistermiddag met 5615 6temmen in verband met het vertrek van minister van Karnebeek naar Genua, wiens aanwezigheid bij do beraad slagingen werd op prijs gesteld, besloten de behandeling van de Vlootwet te schor sen, totdat. Zijn Exoellentie van de confe rentie zal zijn teruggekeerd. Alleen de Anti-revolutionairen en de Christelijk-Historischen stemden tegen. H. Colijn. Do Raad van Beheer van de Bataafsche Petroleum Maatschappij heeft gistermid dag te 's-Gravenhage in restaurant Royal aan den heer H. Coliin, ter gelegenheid van zijn afscheid als directeur, eon lunch aangeboden. De heeren mr. Capadose, pre sident-commissaris, do honourable captain Walter Samuel, chairman van de Shell, en jhr. De Jonge, namens zijn modedirecteu ren, hebben daarbij in zeer waardeerende woorden herdacht Wat, de scheidende direc teur voor de Koninklijke is geweest,. De heer Colijn. die zeer getvoffc1"» was door deze hartelijke toespraken, heeft geant woord. De Wijnaccijns. Onlangs is een Ivonnklijk besluit van 15 Maart j.l. afgekondigd, blijkens hetwelk de bepalingen der wet van 13 Juli 1914 op den wijnaccijns, voor zoover die nog niet van kracht waren, op 16 April as. in werking zouden treden. Naar men verneem!, is thans bij den Raad van State een Koninklijk besluit aanhangig gemaakt, waarbij laatstbedoel de dalum wordt verschoven tot 1 Mei Lichting 1922. Bij K. B. van 24 Maart 1922 is bepaald dat van de 25.600 Ier inlijving bestemde dienstplichtigen van dc lichting 1922 2150-3 man tot gewoon dienslplichtige en do overigen tot buitengewoon dienstplich tige bestemd worden. Van die 21.500 man zijn 760 bestemd voor de zeemacht. ADVERTENTIE-PRIJS 1 PER GEWONE REGEL f 0.221 DES ZATERDAGS I0JH) i INGEZONDEN RECLAMES DUBBF* TAHIER KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens t 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent v---\ bij vooruitbetaling. f:y Aan het Zoeklicht. Leiden, 7 April 1922. 1 j „Het Volk", het orgaan van de S. D. A. P. zit in de penarie. 't Ging zoo mooi den laatsten tijd! De S. D. A. P. en het roode Ned. Vak- verb. waren officieel wel niet één, maar in de practijk dan toch wel. Er was een heel nauwe band, die vooral de S. D. A. P., die de leiding had, ten goe de kwam. Maar nu begint het mis te gaan. Mr. Troelstra heeft indertijd reeds uit eengezet dat het parlement van weinig be- teekonis is, zooda't eigenlijk de politiek macht op de vakvereenigingen behoort over te gaan. Of het daardoor komt, ik weet het niet, maar feit is, dat het. Ned. Vakvorb. weinig neiging toont den laatsten tijd om te loo- pen aan de leiband van do S. D. A. P. Het sterkst komt dit wel uit in de po gingen om te komen tot fusie met het Alg. Ned. Vakverb.. waardoor het voor de Soc. Dem. minder gemakkelijk wordt, te posee ren als d e vertegenwoordigster van de ar beiders en wat tengevolge heeft, dat de band tusschen partij en Vakverbond zwakker wordt. Het verwondert mij dan ook niet dat H o t V o 1 k in zak en asch neerzit. OBSERVATOR. Uitvoer van stroo. In de laatste weken zijn millioenen K.G. stroo uit de provincie Groningen naar Oostenrijk uitgevoerd. BUITENLAND. Monarchistische betoogingen te Wcenen. Mon meldt uit Wcenen d.d. 6 dezer: Hedenmorgen 'heeft kardinaal Piffl in de Stephanuskerk een plechtige mis voor de zielerust van ex-keizer Karei opgedragen. Tegenwoordig waren bondskanselier Sohober, 5 leden der regeering, de vroegere aartshertoginnen Maria Annunciade on Maria Valeria, aartshertog Max, een broo der van den ex-keizer, talrijke leden der vroegere hofhouding en alle te Wcenen aanwezige leden der christelijke sociale partij. Ofschoon de kerk, een der grootste der wereld, duizenden menschen kon bevatten, moesten reeds een half uur voor het begin der plechtigheid honderden officiecle per sonen teruggezonden worden, daar er voor hen geen plaats meer was. Om half negen moest de politie de ingangen der kerk afzetten. Na de mis trokken talrijke personen naar de Stephansplatz, waar plotseling halt! geroepen word. De kreet kwam uit. een groep monar chisten, die onmiddellijk het volkslied aanhieven. Het volk begon mee te zingen. Men wuifde met zakdoeken en hoeden. Ook achter de vensters zag men gewnif. Onder de kreet „Leve koning Otto; l| weg met de republiek!" trok daarop een 6toet. jongemannen naar do hoofdstraat van Weemen en vandaar naar het ministe rie van buitenlandsche zaken. Onderlus- scheft groeide het aantal betoogers 6teeda aan. Voor het ministerie poogde do politie den stoet uiteen te jagen. De leiders der demonstratie beloofden echter den sleet te ontbinden, waarop de politie van ver dere maatregelen afzag. De stoet werd echter niet ontbonden, doch trok naar het parlement, waar op nieuw kreten tegen de republiek aan geheven werden. Luid weerklonk weder het oude volkslied. De voornaamste leider hield daarop een toespraak, waarin hij zeide, dat deze demonstratie een betoeglng van trouw was en als zoodanig moet worden opge vat- Hij vroeg, dat een deputatie zou ge vormd worden, welke van den nationalen raad de laatste eerbewijzen vor ex-keizer Karl zou ©ischen. Gevraagd moest o.ra. worden, dat van het parlement en de open- bare gebouwen de vlag halfstok zou wap- peren. Een deputatie werd daarop geko zen. Terwijl deze zich naar den nationalen raad begaf wilde de 6toet naar het Hon- I gaarsche gezantschap trekken, waar ech ter oen demonstratie door de politie ver hinderd werd. De deputatie werd door den presiden* van den nationalen raad ontvangen, die echter verklaarde, dat hij aan haar. eischen niet kon voldoen, wijl reeds beslo ten was geen officieelen rouw te voeren. Dc a.s. conferentie t© Genua. Do vertegenwoordigers van de sovjet- regcering zijn gistermorgen in alle stilte te Genua aangekomen. Het gehoelo star» tion was door militairen afgezet. Het bótel „Imperial" waar de bol6]Cwr- ki worden gehuisvest wordt zeer streng bewaakt, zelfs het hotelpersoneel werd na nauwkeurig onderzoek, van bijzondere paspoorten voorzien. De heeren hebben hun intrek genomen in de vorstelijko ka- mors, waarin herhaaldelijk do koning eT* de koningin van Italië hebbon gelogeerd. - De Spaanscbe dologatie zal bo T staan uit Urmtia, Spnansch gezant to Ro- 4 V De Vlootwet. De Vlootwet is althans voorloopig van de baan en misschien zelfs wel voorgoed. De behandeling is op voorstel van den heer Oud gestaakt tot de Minister van Buitenlandsche Zaken van de oonferentie ito Genua is teruggekeerd en het ie vol strekt niet onmogelijk, dat voor de verkie zingen dit ontwerp niet meer aan do orde komt. Dezen loop van zaken is inzonderheid te danken aan den leider der Katholieke Kamerfractie, Dr. Nolens, aan wien, omdat hij in dit geval van zijne politieke vrienden niet zeker scheen te zijn, eenig uitstel niet onwelkom was. De beslissing zelf laten wij thans rus ten. Na de pertinente verklaring van den heer Van Karnebeek, dat tegen dit ont werp de Washingtonsche conferentie niet kan worden aangevoerd, was er o.L geen steekhoudend argument om de behandeling uit te stellen. Daarover kan echter verschil van ge- yoelen bestaan. Maar wat hierbij de aandacht trekt is dit, dat bij een belangrijk punt van regee- nngsbeleid, een deel van de coalitie op «igen gelegenheid gaat werken, en blijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1