Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IS LEIDEN ES BUITEN LEIDEN WAAK AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PEK KWARTAAL 12.50 PEK WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - DONDERDAG 6 APRIL 1922 - No. 608 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 4 10.25 DES ZATERDAGS 5 10.31 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TA RIK* KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent ïf: bij vooruitbetaling. V Geen verlanglijst Bij verjaardagen en ook in den St. Ni- colaasbijd komen de verlanglijsten voor den dag. Alle mogelijke en onmogelijke wenschen en verlangens worden dan opgegeven en als dan eindelijk de groote dag is aan gebroken dan ervaart men vaak dat van al die verlangens al bitter weinig is yervuld. Er zijn er. zelfs onder de groote partij en, die de verkiezingsdagen zoo ongeveer op een lijn stellen met het feest dat nog altijd in de eerste dagen van December ge vierd wordt. De kiezers, zoo stelt men het voor, heb ben dan de gelegenheid hun verlanglijst in te dienen en de partijen hebben dan die wenschen te bevredigen. Zoo gaf onlangs de S. D. A. P. oen ver kiezingsblad uit onder den klinkenden ti tel: „Je verlanglijst maat!" De kiezers worden niet alleen uitgenoo- digd hunne verlangens kenbaar te maken, maar ze worden zelfs aangespoord een groote politieke verlanglijst in te dienen, terwijl dan de S. D. A. P. zich onmidde lijk bereid verklaart aan alle wenschen te voldoen. De S. D. A. P. is inderdaad niet zuinig in het beloven. Wil men hoogere uitkceringen van den Staat voor ouden van dagen, invaliden, zieken, werkloozen enz., de Soc.-Democra- ten verklaren zich onmiddelijk bereid, aan die verlangen te voldoen. En tegelijkertijd heeft men niet het minste bezwaar, de belastingdruk voor de groote massa te verlichten. Wenscht men de kip, die de gouden be last-I c,meieren legt. te slachten, de S. D. A. P. is daartoe bereid, en bovendien belooft zij dan nog aan de goedgeloovige kiezers, dat die geslachte kip in de toekomst nog veel meer en nog veel grooter eieren zal leggen. Men is bereid onmiddelijk te voldoen aan het verlangen om leger en vloot af te schaffen, maar men wil ook wat. graag met een deel der Katholieken, die aan geen afschaffing van de noodzakelijke ver dedigingsmiddelen denken, in een Kabinet zitting,, nemen. De kiezers hebben slechts hunne verlan gens kenbaar te maken, en de S. D. A. P. verklaart zich reeds bij voorbaat bereid, aan die wenschen te voldoen. In het beloven j.s de S. D. A. P., en deze partij niet alleen, inderdaad groot. En niet onmogelijk dat hot haar geluk ken zal op die wijze politieke winst te behalen. Er zijn nu eenmaal kinderen in de poli tiek, die zich aan den schoonen schijn ver gapen. Toch achten wij het een voorrecht, dat de A. R. Partij aan dit bedriegelijk spel niet mee doet-. In het beloven is zij niet sterk. Zij belooft niet de afschaffing van le ger en vloot; zij belooft niet aan alle wenschen op sociaal gebied te zullen vol doen; zij maakt den kiezers niet wijs, dat zij de kunst verstaat de lasten te vermin deren en tegelijkertijd een hoorn van overvloed over ons volk uit te storten. Integendeel. Bij de samenstelling van ©n6 program van actie heeft het Centraal Comité zich met beide voeten geplaatst op den bodem der werkelijkheid. Da veelzins donkere en ontmoedigende werke lijkheid, dat we met onze staatuitgaven en in verband daarmede met onzen belas tingsdruk feitelijk al over de grens zijn gekomen. We moeten, zullen we financieel niet ten gronde gaan, terug. De strikste zuinigheid in het Staatsbeheer is noodzakelijk. Alle niet volstrekt noodzake lijke uitgaven moeten achterwege wor den gelaten. Bij de oplegging van nieuwe lasten moet met- het oog op den algemeenien economische®. toestand de uiterste voorzichtigheid worden betracht Dat is geen blijde boodschap. Dat zijn geen schitterende beloften. Maar het is de waarheid. En daaraan hebben we thans wel in de eerste plaats behoefte. Och, het is voor een vader een kleine moeite aan zijn jongen een mooie fiets te beloven. Maar als zijn beurs leeg is, is het toch niet verstandig en zou men zelfs van mis dadigheid kunnen spreken. Wanneer een dokter een ernstig zieke wijsmaakt, dat het toch heusch zoo erg niet is, en dat hij binnen een paar dagen weer gezond zal zijn, dan mag zulk een zieke dat prettig vinden, maar 't zou toch maar heel wat beter voor hem zijn indien hij met de harde koude werkelijkheid in kennis werd gesteld. Op politiek gebied is het niet anders. Het is een kleine kunst aan de kiezers een verlanglijst te vragen, en te doen als of alle wenschen vervuld zullen worden. Maar de belangen van het volk worden beter gediend, door de waarheid niet te verzwijgen en bij het- doen van beloften de uiterste matiging te betrachten. Het verheugt, ons, dat. de A. Ri Partij aan de maar al te voel voorkomende kie zersmisleiding niet meedoet. STADSNIEUWS. Opening Lakenhal. (Slot). Vervolgons nam Z.Exc. Min. de Visser het woord. Het ligt in den aard der zaak, en het is mijn plidht, aldus Spr., dat ik hier tegen woordig ben; de Regeering toch vindt het een verheugend feit, dat de kunstzin zich op een dergelijke wijze openbaart en onder de Gemeenten, waarin dit geschiedt, neemt Leiden zeker een eereplaats in. Het particulier initiatief op dit gebied wordt dan ook ten zeerste aangemoedigd en mannen als Deeterdinck en Kessler ver dienen zeer zeker een wooid van hulde. Hier echter doet zich het zeldzame ver schijnsel vo-or, dat door samenwerking tusschen de Gemeente Leiden en den niil- den Mr. Pape, dit nieuwe gebouw tot stand kwam. Het is met zekere entroering dat wo dit historisch gebouw betreden; het was ©en goede gedachte deze eerwaardige plaats in te richten als historisch museum, daar door blijven de lijnen zuiver en wordt de traditie gehandhaafd. Maar het was even eens goed en schoon naast dit oudo ge bouw een nieuw op te richten voor oude en nieuwe kunst, want de kun6t, is een der beste elementen in do menschelijke natuur. In ons allen leeft behoefte naar het wa re en goede, maar ook naar het schoone. En gelijk de behoefte naar waarheid wordt de behoefte aan het schoone be- die naar het goede door de religie, zoo wordt de behoefte naar het schoone be vredigd door de kunst: Wie die drie elementen in zich weet te vereenigen, die is een mensch in den meest volkomen zin des woords, die is een persoonlijkheid zooals de Schepper in Zijn ordonnantiën zich die had voorgesteld. Namens de Regeering wil Spr. verkla ren, dat zij iedere poging toejuicht om het schoonheidsbesef der massa te ontwikke len en om de verheffing der Nederland- sche natie te bevorderen. Vooral in onze dagen van materialisme kunnen we er niet genoeg voor over heb ben om die behoefte naar schoonheid bij ons volk op te wekken en te bevredigen; de opening van dit monumentale bouw werk is dan ook een groote stap in de goede richting. Ik hoop, aldus 8pr., één ding. De opvatting van den huldigen direc teur betreffende zijn taak is een zeer hoo- ge; hij stelt zich voor de collectie van kunstvoorwerpen niet alleen te demon- streeren, maar ook dcor voodrachten te illustreeren en, zooveel mogelijk te com- pleteeren, en nu hoop ik, dat men zich, kan het zijn, in dit nieuwe Museum niet zooveel zal schuldig maken aan het euvel, dat bezoekers van vele andere musea aan kleeft, dat men zidh te weinig moeite geeft alles goed te bekijken en te veel vluchtige indrukken opdoet, maar dat men in dit Museum do betrekkelijk niet zeer omvang rijke collectie meer intensief zal boschou wen en aldus zijn behoefte naar schoon heid meer en grondiger zal kunnen bevre digen. Met dien wensch zou spreker het gebouw geopend kunnen verklaren, doch hem rest nog één taak. Het heeft H. M. behaagd Mr. Pape te benoemen tot officier in de orde van Oran je Nassau, het Koninklijk Besluit dien aangaande zal hedenavond in do Staats courant werden vermeld. Spr. dankt den burgemeester voor zijn bereidwilligheid om Mr. Pape den volgen den ochtend het officierskruis te willen overhandigen. Spr. verzoekt den burgemeester, Mr. Pa pe namens hem wel te willen zeggen, dat zijn milde gave aan deze Gemeente door de Regeering grootelijks wordt gewaar deerd. Hij verklaart- het nieuwe gebouw hier mede voor geopend. Nadat Ds. Prins als secretaris van de vereeniging van belangstellenden in Lakenhal nog het woord had gevot werd de thee aangeboden en een rondgang door het museum gemaakt. Militair Tehuis. De zaal van het Tehuis voor Militairen, aan den Morschweg, was gisteravond goed bezet met voor het meerendeeu pas opge komen militairen, welke daartoe per ge drukte uitnoodiging, in de verschillende kazernes verspreid, waren opgewekt. Het Tehuisbestuur was er in geslaagd zich de medewerking te verzekeren van het muziekgezelschap „Bobette", dat reeds zoo .vaak zich in liet; Tehuis ver dienstelijk maakte en ook, nu onder lei ding van zijn directeur, clén heer G. de Wolf, ruimschoots heeft bijgedragen de zen avond te maken tot een echten Te huisavond. Zang en voordrachten déor verschillen de bezoekers ten beste gegeven, deden mede het hunne, terwijl het Bestuur voor eenvoudige consumptie en een goede si gaar had gezorgd. Verre van een feestavond te zijn gaf deze avond een zeer goeden indruk van het Tehuisleven en ongetwijfeld zal zulk een avond bijdragen om de woorden van Bestuur en huisvader de noodige kracht bij te zetten om een flink bezoek van de nieuwe lichting te krijgen en daarmee aan het voor de jeugdige militairen be oogde nuttige doel te beantwoorden. Waar het Bestuur de vorige week door een irooien lichtbeeldenavond van Kapt. van Lokhorst en nu weer door deze sa menkomst toont alles in het werk te wil len stellen, om het verblijf onder de wa penen zoo aangenaam mogelijk te doen zijn, mogen ook de ouders der recruten zich' opgewekt gevoelen, hunne zonen, me de in hun eigen belang en dat dier jonge lui aan te sporen tot getrouw Tehuisbe- zosk. "Weldadighcids-nitvo ering. Zooals onze lezers weten of althans kunnen weten uit de advertentiën in ons blad. wordt hedenavond door den Leidschen Christolijkon Besturenbond een uitvoering georganiseord ten bate van hongerend Rusland. De Chr. Gymnastiekvereen. „Jahn" en de Chr. Muziekvereeniging „Athalia" waren even als vele anderen, zoo welwillend hunne mede werking te verleenen. De C. B. B. hoopt een belangrijk bedrag toor het lijdende Rusland te kunnen verzamolen. Maar dan is het ook noodzakelijk, dat heden* avond geen plaats onbezet blijft. De beide vereenigingen zullen ongetwijfeld wat goeds te zien en te hooren geven en de entreeprijs is zeer laag gesteld, zoodat er alle rden is een groote opkomst en een welgeslaag den avond te verwachten. Op de Raadstribune. In „Op de Raadstribune'- kwamen gisteren de volgende pasages voor: „Opvallend hierbij (het voorstel inzake de H. B. S. voor meisjes," was, dat de wethouder van Financiën het niet noodig achtte zich in het de bat t» mengen. Was hij het met do aangevoerde argumenten eens? In elk geval, hij 6temdo tenslotte tegen bet vorstel." Dit laatste is niet juist. De heer de Lange 6tomde voor het voorstel, zooals trouwens uit het verband cok wel blijkt. Voorts zal de benoeming van oen rieuwen wethouder plaats hebben op 24 April. Ycrkiezingswcrk. In verband met de a.s. verkiczingsactie werd gisteravond door het Mode-ramen van de Orga nisatie der Anti-Rev. Kiesverecniging eene ver gadering gehouden ter voorloopige regeling dor werkzaamheden. Besloten werd met het oog op eventuecle re clames betreffende de kiezerslijst, welke reclames uiterlijk 15 April ter kennis van B. en W. moe ten worden gebracht, op nader aan to kondigen plaats en tijd, onze menschcn de gelegenheid te verschaffen, zich te overtuigen of hun of haar naam op de kiezerslijst dit jaar voorkomt. Gedurende een vijftal avonden zal eene com missie hiervoor zitting houden. Wij mogen nog wel eens met nadruk op dezen maatregel der Organisatie de aandacht vestigen. Ten stadhuize bestaat deze gelegenheid ook, doch het is voor iedereen niet zoo gemakkelijk naar de secretarie te gaan. De Organisatie zal naar wij vernemen, des avonds zitting houdon waardoor het inwinnen van inlichtingen, VQor menigeen vergemakkelijkt wordt. Niemand verzuim© dus. zich even te overtuigen of hij of zij di.t jaar kiezer ia. Militieplichtigen. Door den voorzitter van den Keuringsraad is voor de ingeschrevenen van het Indeelingsdis-- trict Leiden een lijst met zeer waardevolle in-» lichtingen verstrokt, omtreat wapen of dienst vak waarbij men kan worden geplaatst, de tijd vakken van inlijving, het vermoedelijk garnizoen, duur der oefening enz. Het is voor de betrokkenen van zeer voel be lang van de hier verstrekte inlichtingen kerr,is te nemen, waartoe aan ons bureau gelegenheid bestaat. Als nagift voor hot Millioenplan word nog door ons ontvangen een bedrag van f4. De Wethouder van Fabricage is verhin-» derd Zaterdag a.s. zijn gewone spreekuur te houden. Mej. M. v. d. Kwartel alhier, is Zon dag a.s. 50 jaren in dienst van do familie God-» dijn, aan de Oude Vest. De heer J. F ruin, luitenant ter zee 1ste kl. aan do Kweekschool voor Zeevaart alhier, is belast met het verder opleiden van de leerlingen der school, die naar Hoorn zijn overgeplaatst. Mej. C. Hardebol alhier heeft verkre^ gen het diploma A voor de zuivere toepassing van het correspondentieschrift en vertrouwdheid mot het systeem „Stolze Wery." Alhier is in bewaring gesteld, zekere J. K. terzake van vernieling en huisvredebreuk, ge pleegd in een perceel aan de Haarlemmerstraat-. Ter zake van overtreding van artikel 251bie van het Wetboek van Strafrecht, is pro cos-verbaal opgemaakt tegen Mej. G. A. Aan het Zoeklicht. Leiden, 6 April 1922. De Leidsche Gemeenteraad doet nogal ©ene royaal don laate .en tijd. In v*n vorig© vergadering word het ba gatel van f 10.019.versnoept en Maan dag werd weer f 23.000.gevoteerd voor ©en doel waarvan slechts enkele gezinnon profiteeron. Als ik dat zoo zie donk ik onwillekeu rig aan het spreekwoord dat het goed rie men snijden is van andermans leer. In 't bijzonder heb ik hierbij op het oog, de belasting die wij betalen als wo onze gas- cn ©lectriciteitsrekening voldoen. Over 1921 word een winst geraamd van f 86000. Naar ik echter in ©en van de bla den lees ie er in werkelijkheid een batig saldo van f 312.000. Voor dit. jaar is gerekend op een geza menlijke winst van f154.000, een bedrag dat zonder ©enigen twijfel aan den lagen kant is gehouden. Op die manier kan de Raad gemakke lijk royaal zijn. Maar ik vraag me toch af, of het niet beter en verstandiger zou zijn den eloo triciteitsprijs te verlagen. Temeer, omdat er een groote groep ingezetenen is, die in verband met de eischen van het bedrijf nu eenmaal ge noodzaakt is, van het electrisch licht een druk gebruik te maken, en in deze belas ting bij te dragen. OBSERVATOR, Tegen een aantal militieplichtigen, dia niet voor den keuringsraad z»»n verschenen, ia proces-verbaal opgemaakt. BINNENLAND UITVOERING SOCIALE WETTEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft onder dagtrekening van 4 April het volgende rondschrijven gericht tot de Coniissari&sen dor Koningin in de onder scheidene provinces: „De Minister van Arbeid 'deelt mcxlo, dat de klachten over do geringe modewet* king, die, behoudens enkele uitzonderingen door de ambtenaren der gemeentepolitie worden verleend, bij het- toezicht op de na- loving dor sociale wetten, met name de Arbeidswet 1919, blijven aanhouden. Een en ander valt zeer te betreuren, aangezien eene voortdurende en sCbcrpo controle door do gemeentepolitie, een noodzakelijke aanvulling moet vormen op de werkzaam heden van de ambtenaren der arbeidsinspec tie, die niet in slaat zijn, de handhaving dier wet geheel alleen op zich te nemen. Hoewel van de ambtenaren der gemeen tepolitie een volledig inzicht in de tech niek der Arbeidswet niet is te vergen, kun nen zij toch op de handhaving van tal rijke bepalingen dier wet toezien. Het- verdient aanbeveling, dat de ge meentepolitie niet. zooals tot nu toe veelal gebruikelijk is in hoofdzaak haar aandacht wirdfc aan het opsporen van overtredingen betreffende de administrat- tieve voorschriften der wet. Het is toch van groot belang, dat. zij mede toezicht uitoefent op de naleving van die bepalin gen inzake de werktijden, waarvoor d<y tailkennis der wet. niet vereischt wordt* Zoo kan de gemeentepolitie o.m. goraak- keliik nagaan, of, zonder dat daartoe ver gunning is verleend, wordt- afgeweken van de arbeidsregeling, aangegeven op de ar beidslijst. Eveneens is controle op do na leving van het verbod van kinderarbeid zonder veel bezwaren door de gemeentepo litie mogelük. In het algemeen kan ten onzichto van de vraag, welke bepalingen zich voor con trole door de gemeentepolitie loenen, als handleiding worden gebruikt een door de directie van den Arbeid samengesteld overzicht, waarvan een exemplaar ter ken nisgeving hiernevens gaat. FEUILLETON. IN BANGE DAGEN. Verhaal uit 1870. 77) Op den eersten Maart werd de vrede ■geteekend de vrede, waarnaar wij zoo verlangend hadden uitgezien die Frank rijk zoo duur moest betalen. Hij werd ge teekend onder de jammerkreten der natie, het verontwaardigd protesteeren van bij- zoi| 'ere personen en de tranen der staats lieden, maar bespaarde ons niet den laasten overloopenden druppel in den bit teren lijdensbeker: het binnenrukken der Duiteche troepen in de heldhaftige stad. Geschifedschrijvere zullen nauwkeurig de voorwaarden vermelden van dien vrede, die Frankrijk twee barer schoonste pro vinciën en millioenen gelds kostte. Maar wij stappen daarover heen. Wat is goud tegenover bloed en schande en dood? Wij zagen of hoorden niets van de Duitsche soldaten met uitzondering van August, die bij een ziekenbezoek dat ge deelte van de Champs Elysées voorbij moqst, waar de Beierecben hun kamp had den opgeslagen en hunne wachtvuren brandden. Het. gedeelte van de 6tad, dat ïij bezet hielden, was op verren afstand van onze woning, en ons hart ontstak van Verontwaardiging toen men ons verhaal de, dat een groot deel der bevolking een pretje gemaakt had van de ons aangedane beleediging. In de dagbladen had men het volk gesmeekt zich terug te trekken in de huizen en de luiken' te sluiten, opdat de Pruisen een verlatene elad zouden vinden. De Parijzenaars echter vallen altijd in uitersten Een paar bataljons van de Bel leville Nationale Garde hadden zich mees tor gemaakt van eenige kanonnon, die naar den Mont-martre gebracht werden, en gedreigd, dat zij de stad verdedigen zou den tegen de schande van een vijandelijke bezetting. Alles liep echter rustig af. De Duitschers zijn vertrokken, zooals zij gekomen waren, en men legde hun niets in den weg. Alleen werden zij begeleid door een schreeuwenden troep van werk lieden, vrouwen en straatjongens. In die dagen lette ik niet veel op het geen buitenshuis gebeurde. Mijn vermoei de geest keerde zich af van de droevige beschouwing der onrustig bewogen zee van staatkundige gebeurtenissen. De on stuimige golven werden wel is waar niet moer door den 6torm opgezweept, maar op barre onrustige oppervlakte dreef toch nog allerlei ontuig en het stormgeloei bleef ons nog in de ooren klinken. Loo's bijzijn gaf aan ons gezin weer iels van de gezelligheid terug; maar ik was naar lichaam en geest zoo buitenge woon overspannen geweest," dat men zich niet verwonderen zal over de reactie, die de rust met zich bracht. Ik werd niet ziek, maar Leo en August wilden mij toch als zoodanig beschouwen cn verzorgden mij met al de teederheid en voorkomendheid, waarmede men zoo gaarne een geliefde kranke omringt. De rust en de broederlij ke teoderheid waren mij zeer welkom en gelukkig kon ik Nina in alles blijven hel pen. Zij kwam bij den dag aan, ofschoon zij nog lang zwak bleef. Do dag, waarop de Duitschers Parijs weer verlieten, staat in mijn dagboek bo venal aamgeteekend, omdat Nina toen voor de eerste maal hare kamer mocht verlaten, gesteund door den arm van hem, die in dit- leven haar aardsche steun zou zijn. Ik vreesde, dat zij, om mij te sparen, zich boter voordeed dan zij werkelijk wa6 maar dat was toch niet zoo, want den vol genden dag gevoelde zij zich nog beter en opgewekter en nam van teen af geregeld in beterschap toe. Des namiddags van don veertienden Maart- was ik met haar en Leo alleen in de zitkamer, toen ons oor getroffen werd door het geluid van een langzaam nade rend rijtuig en een gedruisch als van vele voetstappen en luide, driftige stemmen. Wij stonden op en zagen naar buiten. Wij hadden ons niet bedrogen. Voor ons huis hield eene vigilante stil. Het. volk ver drong er zich om hoen, &ommigen grepen de paarden bij de teugels; anderen tracht ten het portier open te rukken en allen schreeuwden: Weg met do Pruisen! Nina beefde, maar Leo lachte en zeide: Wees maar niet bang, Nina! 't Is maar een overmoedige Pruis, die op eene onplei- zierigo manier kennis maakt met oen Pa rijsehein oploop. Ik zie eene blauwe uni form in het rijtuig. Juist trachtte de drager van de blauwe uniform het portier epen to maken en duwde den man, die op de trede stond, te rug. Op hetzelfde ©ogenblik riepon wii al len uit: Het ie Karei Erhardt! Leo keerde zich terstond om en zeide: Dan moet ik even met die dwaze men- schen gaan spreken en ze tot rede zien te biongcn. Nina klemde zich angstig aan hem vast en zag hem met oen bleek en ontsteld ge laat smeekend aan. Zacht maakte hij zich los en zeide vriendelijk: Er is geen oor zaak tot vrees; maar Karei is driftig en een enkel woord van mij kan misschien veel kwaad voorkomen. Het volgend oogenblik stond hij op straat. Het volk zweeg terstond zoedra hij spreken wilde, cn zij luisterden naar bem met den eerbied, die zijn vooikomen, en dat van anderen, die ovenals hij hun bloed voor hef vaderland gestort haddon, nooit miste op te wekken. Mot oen hel.lore 6tem zeide hij: Mijne vrienden, deze heer was mijn vriend lang voordat de oorlog uitbrak. Toon ik als vreemdeling ziek lag in zijn land. heeft zijne moedor mij Qpgo- past, alsof ik haar zoon was. En aan een van zijne landslieden en medestrijders heb ik iets te danken, dat mij meer waard is dan het loven. Een edht Franschman mag nooit onedelmoedig zijn, zelfs niet tegen oen vijand! Hot Parijsche gepeupel is altijd w#.ft, en geeft licht gehoor aan den indruk van het oogenblik, is daarenboven goedhartig, wanneer hot niet wordt opgehitst tot een of ander uiterste. Terstond maakt© bei ruimte. Karei sprong uit de vigelanto en vatte Leo bij de hand. Toen zij samen het huis ingingen hieven enkelen zelfs eoa zwak: hoera! aan. Natuurlijk was Karei zeer verblijd Leo behouden bij ons terug te vinden. Doch toen de eerste drukte afgoloopen was cn wij hem van onze vele verliezen moesten spreken, verdween de blos van zijne wan gen en las ik op zijn gelaat, dat hij ge leden had, meer door inwendig lijden dan wel door lichaamssmart. Hij decldo ona mede, dat hij eenige' weken geleden licht gewond was geworden door het toevallig springen van eene bom, terwijl onder zijn bevel eenige kanonnen werden buitge maakt, (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1